Dodaj do ulubionych

OSP Jabłonna

05.03.12, 21:45
Pamiętacie Państwo jak jeszcze parę lat wstecz pagiery były modne... krótkie wiadomości tekstowe można było na te pagiery przesyłać...ech...
A teraz komputery, gieesemy, wifi i inne wysokie technologie. A ci ciemni ochotnicy strażacy z Jabłonny nadal tkwią w średniowieczu z tą swoją debilna syreną. Z całym szacunkiem do ich pracy, oczywiście.
Obserwuj wątek
    • elwirra28 Re: OSP Jabłonna 06.03.12, 21:21
      Na początku trochę mnie to drażniło, ale teraz już się przyzwyczaiłam. Po za tym łatwiej jest to wszystko zaakceptować, jeśli się zrozumie, ze syrenę usłyszy każdy, a pagera nie zawsze. Tak samo jak czasem człowiek nie słyszy własnego telefonu, bo akurat gdzieś leży na dnie torebki, kieszeni albo porostu padł.
      • szwejas Re: OSP Jabłonna 07.03.12, 12:23
        OSP robi dużo dobrego i dobrze że ją mamy (zwłaszcza że robią to ochotniczo), aczkolwiek faktycznie ta syrena robi nam złą sławę smile. W dzisiejszych czasach aby ludzie się skrzykiwali za pomocą syreny? Takie rzeczy to już chyba tylko w Jabłonnie i dalej na wschód

Jak telefonu się pilnuje to raczej nie ma problemu z jego usłyszeniem a telefonu raczej się pilnuje w trakcie pełnienia dyżuru. Rozumiem że strażacy mają jakieś dyżury.

I nie wiem czy nie uraziłaś strażaków argumentem że nie usłyszą telefonu bo go mogą mieć na dnie torebki smile,

może warto powalczyć o sprzęt dla strażaków - gmina zapewne jest w stanie zasponsorować kilka komórek dla naszej straży, dla gminy to nie są duże pieniądze.

Moim zdaniem w gminie mogą powalczyć: nasz samorząd w ramach spraw osiedla albo może któryś z radnych na którego głosowaliśmy np pan Igor K.?
        • strazak_jablonna Re: OSP Jabłonna 07.03.12, 14:21
          Syreny alarmowej w naszym powiecie używa większość OSP, w województwie także. Jest to łatwy system powiadamiania gdyż nie trzeba przy sobie nosić telefonu ani pagera a wiadomość na telefon może przyjść z opóźnieniem z powodu przeciążenia sieci czy braku zasięgu.
          • szwejas Re: OSP Jabłonna 07.03.12, 15:53
            ale mielibyście "służbowe komórki" ze wszelkimi pozytywami tego rozwiązania, bądź inny gadżet smile,

mnie jak szukają, to telefon zawsze działa i zasięg jest, tak to już jest niestety. A syrena ma dość ograniczony zasięg, nie wiem jaka jest skuteczność działania syreny, ale wydaje mi się że nie zawsze sygnał docieram tam gdzie trzeba. W przypadku gdy Strażak śpi, jest w łazience bądź mieszka za daleko. Telefony nie mają takich ograniczeń..
              • szwejas Re: OSP Jabłonna 08.03.12, 13:13
                Panie Robb80

skoro są inne możliwości powiadamiania się nawzajem niż syrena koło północy to warto je rozważyć. Jeżeli syrena jest jedynym możliwym najlepszym wyborem to nie mam problemu. Moim zdaniem są lepsze sposoby i szukam najlepszego tak aby i Strażakom i mieszkańcom Jabłonny zrobić lepiej,

pozdrawiam
                  • szwejas Re: OSP Jabłonna 09.03.12, 14:05
                    nie byłem, być może syrena jest najlepszym rozwiązaniem, właśnie próbuję ustalić. Następnego postu typu "smucisz się z tego powodu" daruj sobie bo to nic nie wnosi. Masz coś do powiedzenia na ten temat to dawaj, nie masz - oszczędź sobie
        • elwirra28 Re: OSP Jabłonna 07.03.12, 19:58
          I nie wiem czy nie uraziłaś strażaków argumentem że nie usłyszą telefonu bo go
          > mogą mieć na dnie torebki smile,

Nie no mam nadzieje, że niewink chociaż w dzisiejszych czasach nawet strażak ma prawo do posiadania torebkiwink
        • igor_krajnow Re: OSP Jabłonna 08.03.12, 22:31
          Pan Igor K. jest radnym powiatu a powiat ma w obowiązku utrzymywać komendę powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Dbanie o sprzęt OSP jest zadaniem gminy. Powiat jednak czasem przekazuje dotacje na rzecz OSP. Takie dotacje otrzymały już jednostki OSP m.in. z Wieliszewa czy Kałuszyna. Jeśli gmina wystąpi do powiatu o dotację do OSP (lub zrobi to sama OSP) to z pewnością taki wniosek poprę przed zarządem.
          • strazak2 Re: OSP Jabłonna 13.03.12, 00:06
            Z całym szacunkiem dla mieszkańców, syrena wyje tylko wtedy kiedy jest to konieczne.
            W sobotę 10 marca około godziny 3:53 syrena wyła bo działa się ludzka tragedia, pożar budynku mieszkalnego w Skierdach przy ulicy Skowronkowej 41. więcej info.
            www.jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1718
            • wrednyfrankie Re: OSP Jabłonna 14.03.12, 22:12
              Też mnie syrena denerwuje, ale kiedyś to ja mogę potrzebować pomocy. Może spójrzcie na to w ten sposób....
              Inna sprawa ile z tych wezwań jest do mieszkańców gminy którzy po libacji alkoholowej (najczęściej w weekendy) usnęli z fajkiem w zębach.
              Jedno jest pewne, lepiej niech wyje 100 razy za często, niż 1 raz za mało wink
    • kosztelanin Re: OSP Jabłonna 18.03.12, 21:27
      Kilka sensownych wypowiedzi pojawiło się w wątku odnośnie "osp jabłonna" zmierzających ku temu by ucywilizować system przywoławczy naszych dzielnych(z całym szacunkiem i bez żadnych sarkazmów) ochotników. To jest budujące. Choć nadal syrena budzi emocje, dzieci, niepokoje etc.
      Na najbliższym rocznym zebraniu właścicieli lokali RJ proponuję byśmy temat wspólnie przedyskutowali "na żywo".
      Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, uwagę i zachęcam do dalszej dyskusji i działań smile
      • athum Re: OSP Jabłonna 20.03.12, 10:07
        kosztelanin napisał:

> Kilka sensownych wypowiedzi pojawiło się w wątku odnośnie "osp jabłonna" zmierz
        > ających ku temu by ucywilizować system przywoławczy naszych dzielnych(z całym s
        > zacunkiem i bez żadnych sarkazmów) ochotników. To jest budujące. Choć nadal syr
        > ena budzi emocje, dzieci, niepokoje etc.

Jak Ci przeszkadza, to się wyprowadź.
          • athum Re: OSP Jabłonna 20.03.12, 17:31
            kosztelanin napisał:

> athum napisał:
            > > Jak Ci przeszkadza, to się wyprowadź.
            > Athum,
            > Jak Ci nie przeszkadza to nie wypowiadaj się bez sensu.

To, że Ty tego nie zrozumiałeś jeszcze nie oznacza, że jest bez sensu....
            • grabsztyn Re: OSP Jabłonna 20.03.12, 21:46
              athum napisał:

> kosztelanin napisał:
              >
              > > athum napisał:
              > > > Jak Ci przeszkadza, to się wyprowadź.
              > > Athum,
              > > Jak Ci nie przeszkadza to nie wypowiadaj się bez sensu.
              >
              > To, że Ty tego nie zrozumiałeś jeszcze nie oznacza, że jest bez sensu....

ssij athum jak Ci nie przeszkadza.
      • grabsztyn Re: OSP Jabłonna 20.03.12, 21:55
        kosztelanin napisał:

> Kilka sensownych wypowiedzi pojawiło się w wątku odnośnie "osp jabłonna" zmierz
        > ających ku temu by ucywilizować system przywoławczy naszych dzielnych(z całym s
        > zacunkiem i bez żadnych sarkazmów) ochotników. To jest budujące. Choć nadal syr
        > ena budzi emocje, dzieci, niepokoje etc.
        > Na najbliższym rocznym zebraniu właścicieli lokali RJ proponuję byśmy temat wsp
        > ólnie przedyskutowali "na żywo".
        > Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, uwagę i zachęcam do dalszej dyskusji i d
        > ziałań smile

Dziwne, że same strażaki nie zabiegają w gminie o unowocześnienie infrastruktury...
        i muszą to robić sami mieszkańcy wysłuchując żałosnych pseudo argumentów pt. kupcie nam komórki z abonamentem byśmy mogli dzwonić do dziewczyny jeśli kiedykolwiek takową będziemy mieli lub OSP Jabłonna była tu pierwsza.

Nawet jeśli, to kto wydał zgodę na wybudowanie osiedla bezpośrednio przy budynku takiej napierdalaczki? Dlaczego wyjącego grzyba nie podniesiono wyżej nad budynki os. RJ tylko napierdala centralnie w okna oraz wpada między budynki? Skoro ma to być powiadamianie to grzybek winien raczej górować nad budynkami?
        Dlaczego strażacy dziwnie trują d... zawsze w sobotę rano lub w pon o 5 rano nigdy im się nic nie pali w dzień w tyg. i nigdy nie wyjeżdżają klamotami na modlińską po takim pseudo alarmie o 5 rano...
        • szubrownik Re: OSP Jabłonna 21.03.12, 10:02
          grabsztyn napisał:

> kosztelanin napisał:
          >
          > > Kilka sensownych wypowiedzi pojawiło się w wątku odnośnie "osp jabłonna"
          > zmierz
          > > ających ku temu by ucywilizować system przywoławczy naszych dzielnych(z c
          > ałym s
          > > zacunkiem i bez żadnych sarkazmów) ochotników. To jest budujące. Choć nad
          > al syr
          > > ena budzi emocje, dzieci, niepokoje etc.
          > > Na najbliższym rocznym zebraniu właścicieli lokali RJ proponuję byśmy tem
          > at wsp
          > > ólnie przedyskutowali "na żywo".
          > > Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, uwagę i zachęcam do dalszej dyskus
          > ji i d
          > > ziałań smile

> Dziwne, że same strażaki nie zabiegają w gminie o unowocześnienie infrastruktur
          > y...
          > i muszą to robić sami mieszkańcy wysłuchując żałosnych pseudo argumentów pt. ku
          > pcie nam komórki z abonamentem byśmy mogli dzwonić do dziewczyny jeśli kiedykol
          > wiek takową będziemy mieli lub OSP Jabłonna była tu pierwsza.
          >
          > Nawet jeśli, to kto wydał zgodę na wybudowanie osiedla bezpośrednio przy budynk
          > u takiej napierdalaczki? Dlaczego wyjącego grzyba nie podniesiono wyżej nad bud
          > ynki os. RJ tylko napierdala centralnie w okna oraz wpada między budynki? Skoro
          > ma to być powiadamianie to grzybek winien raczej górować nad budynkami?
          > Dlaczego strażacy dziwnie trują d... zawsze w sobotę rano lub w pon o 5 rano ni
          > gdy im się nic nie pali w dzień w tyg. i nigdy nie wyjeżdżają klamotami na mod
          > lińską po takim pseudo alarmie o 5 rano...

Ja jakoś wcześniej nie widziałem ani nie słyszałem aby strażacy prosili nas abyśmy kupili im jakiekolwiek komórki.... Widzę że nieźle panie bujasz w obłokach...
          Skoro wyje Ci ta "napierdalaczka" to było się zastanowić nad tym, zanim kupowałeś sobie tutaj mieszkanko a nie teraz wylewasz swoje żale na forum.

Jak przechodziła fala powodziowa to trząsłeś portkami i wtedy Ci nie przeszkadzała syrena jak alarmowała strażaków co??
          Ehh szkoda mi słów na takich ludzi jak Ty, pseudo napinaczy internetowych,którzy gdy dojdzie do wymiany zdań na żywo już nie umieją przedstawić swoich argumentów i chowają głowę w piasek. A czy wyje w sobotę czy poniedziałek to już na pewno nie od nich zależy, a takie klamoty jak mają to nawet Państwowe Straże mogą im zazdrościć.

Pozdrawiam

P.S Widzę że dla Ciebie- "Polska języka, trudna języka..."
          • grabsztyn Re: OSP Jabłonna 21.03.12, 19:48

Wg mnie argumenty są oczywiste, cóż zmieniają natomiast Twoje wpisy:
            ...nie widziałem by prosili o zakup tel GSM czy Pager'ów?
            To poczytaj inne wątki dot. OSP Jabłonna.
            ....trzeba było się zastanowić kupując tu mieszkanie?
            To była wada ukryta tego miejsca.
            ...przechodziła fala powodziowa to trząsłeś portkami?
            Nie trząsłem, a przedmiotem tego wątku nie jest to czy straż jest potrzebna tylko to, że hałas przeszkadza wielu mieszkańcom RJ.
            ...Ehh szkoda mi słów na takich ludzi jak Ty, pseudo napinaczy internetowych?
            Wzajemnie.
            ...Państwowe Straże mogą im zazdrościć.
            Szkoda, że na modernizacje systemu powiadamiania nie mają środków.
            ... P.S Widzę że dla Ciebie- "Polska języka, trudna języka..."
            Napinasz się dalej?
            Nie pozdrawiam.
            • rajska_mama Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 10:25
              Mnie też cholernie wkurza to wycie. Nie trafiają do mnie argumenty, że "komórki mogą nie usłyszeć" albo "już się przyzwyczaiłem". Ja się nie przyzwyczaję. Chociaż okna są szczelnie zamknięte, to wycie przez 3 minuty w środku nocy stawia no nogi całą moją rodzinę, a moje małe dziecko płacze, bo się boi tej syreny. Cieszę się, że istnieje coś takiego jak OSP, ale czy naprawdę nie można użyć czegoś cichszego do zwoływania się? sad

• herkiszmerki Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 11:36
                NIE MOŻNA INACZEJ !!!
                LUDZISKA PRZYZWYCZAJCIE SIĘ !!!

Większość z mieszkańców Polski zastanawia się pewnie, w jaki sposób alarmowane są jednostki OSP na terenie naszego kraju. Powiadamianie Ochotniczych Straży Pożarnych polega na wywoływaniu selektywnym. Wykorzystywany do tego jest Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50. Służy on do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych m.in. Ochotniczych Straży Pożarnych oraz do alarmowania osób posiadających telefony komórkowe i pagery. W systemie DSP-50 alarmowanie, powiadamianie i testowanie może odbywać się:

• ręcznie - z klawiatury stacji bazowej DSP-15,

• automatycznie.

Informacje o wywoływanych alarmach są przesyłane radiowo w sposób zakodowany. Po wysłaniu ze stacji bazowej sygnału wywoławczego, identyfikują go wszystkie stacje obiektowe. Po weryfikacji poprawności kodu oraz sprawdzeniu zasilania syreny głównej, następuje włączenie syreny i przesłanie potwierdzenia zwrotnego do stacji bazowej, która wywołała alarm.

"Kto zauważy pożar, klęskę żywiołową lub inne miejscowe zagrożenie, obowiązany jest niezwłocznie zawiadomić osoby znajdujące się w strefie zagrożenia oraz jednostkę ochrony przeciwpożarowej bądź policję lub wójta albo sołtysa" - art. 9 ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2002r. Nr 47, poz. 1229, ze zmianami)
                • hosearmando Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 12:08
                  Mówiąc krótko - takie są realia w Polsce dot. systemu powiadamiania poż.

Zastanawiam się czy np jakaś bariera dźwiękoszczelna przy ogrodzeniu coś by dała, oprócz kontrowersji dot. zasłoniętych widoków z okien mieszkańców rajskiej.
                • szwejas Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 14:42
                  "Ochotniczych Straży Pożarnych oraz do alarmowania osób posiadających telefony komórkowe i pagery"

czyli o ile dobrze rozumiem ten system działa tak że włącza syrenę i ma opcję powiadamiania wybranych osób na komórkę. Tak więc nie ma konieczność włączania syreny skoro można je powiadomić na komórkę/pager. Syrenę można by natomiast włączać w bardzo poważnych sytuacjach np. pożar lasu który zagraża ludności bądź powódź. Teraz ta syrena wyje tak często że każdy ją ignoruje więc nie spełnia funkcji powiadamiania ludności a jedynie powiadamiania strażaków. A strażaków można powiadamiać w inny sposób niż syrena,

inna sprawa że tą syrenę można przestawić na inny kierunek - po co ona wyje w okna RJ i dalej w las. Bardziej by się przydała jakby wyła w stronę ulicy albo w stronę W-wy - tam jest więcej domów i większy obszar zabudowany więc tam się przyda bardziej sygnał syreny
                  • rajskimieszkaniec Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 14:57
                    Ale wy głupi jesteście smile Co wam straż przeszkadza? Mi bardziej przeszkadzają debile parkujący na skrzyżowaniach oraz prostopadle do miejsc parkingowych. Skoro ktoś nie ma miejsca parkingowego to na osiedle powinien mieć zakaz wjazdu i koniec dyskusji.
                    • szwejas Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 16:01
                      straż nam nie przeszkadza a nawet bardzo odpowiada, poczytaj sobie wcześniej. Ta rozmowa jest o syrenie,

a co mnie obchodzi że ci ktoś źle parkuje pod blokiem. Ten wątek jest o syrenie, jak masz problem z parkowaniem to załóż wątek o parkowaniu
                      • grabsztyn Re: OSP Jabłonna 22.03.12, 16:52
                        Myślę, że samo podniesienie syreny o kilka metrów zmieniło by sytuacje diametralnie. Mieszkańcy dużych osiedli w Wa-wie również mają zainstalowane na dachach 12-15 piętrowców, wyją one choćby ku uczczeniu PW słychać je z b. daleka - ale nie niszczą słuchu. Tymczasem osiedle RJ ma zabudowę wyższą niż budynek OSP, syrena zamiast dawać sygnał wyje centralnie w okna i między budynki. Samo przeniesienie syreny na choćby wierzę z nadajnikiem GSM (o ile takowa jest w naszym regionie) poprawiłoby znacznie sytuację. Pytanie do OSP lub Gminy czy można zrezygnować z syreny całkiem - zastępując ją nowoczesnymi rozwiązaniami.
                    • nic-ky Re: OSP Jabłonna 24.03.12, 20:36
                      rajskimieszkaniec napisał:

> Ale wy głupi jesteście smile Co wam straż przeszkadza? Mi bardziej przeszkadzają d
                      > ebile parkujący na skrzyżowaniach oraz prostopadle do miejsc parkingowych. Skor
                      > o ktoś nie ma miejsca parkingowego to na osiedle powinien mieć zakaz wjazdu i k
                      > oniec dyskusji.

Niestety nie jest to żadne rozwiązanie, bo mieszkańcy starszych etapów nie mieli możliwości wykupu miejsc, gdy kupowali mieszkania, ponieważ miejsca parkingowe w okolicy tych bloków były i nadal są ogólnodostępne. A niestety jak powszechnie wiadomo, liczba tych miejsc jest nieadekwatna do ilości mieszkańców i posiadanych przez nich samochodów.
              • athum Re: OSP Jabłonna 27.03.12, 23:42
                rajska_mama napisała:

> Mnie też cholernie wkurza to wycie. Nie trafiają do mnie argumenty, że "komórki
                > mogą nie usłyszeć" albo "już się przyzwyczaiłem". Ja się nie przyzwyczaję.

To po co kupilas mieszkanie przy OSP?
    • elwirra28 Re: OSP Jabłonna 25.03.12, 22:08
      Tak się zastanawiam, czy to możliwe, że co weekend jest takie nasilenie pożarów, że syrena potrafi wyć rano, w środku dnia i w nocy? I tak co weekend? Jest możliwość sprawdzenia ile rzeczywiście było interwencji?
      • nic-ky Re: OSP Jabłonna 28.03.12, 15:26
        Tak. Zapewniam Cię, że syrena nie wyje bez powodu. Są to głównie podpalenia/wypalania traw. Choć ostatnio, gdy syrena wyła po północy, paliła sie coś w Chotomowie, w okolicach Domu Dziecka, info było na tvn24.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka