Dodaj do ulubionych

Biedronka ZA czy PRZECIW

15.01.13, 21:15
Skoro wiadomo, że w Urzędzie pojawił się protest przeciwko budowie Biedronki, może spróbujemy się wypowiedzieć jako mieszkańcy największego osiedla, jakie mamy zdanie na ten temat. Wyraźmy swoją opinię zanim kto inny zdecyduje za nas, twierdząc, że nie było innych głosów niż protesty.
Po pojawieniu się większej ilości opinii podeślemy link z forum do urzędu.

Moim zdaniem, Biedronka jest dla nas jak najbardziej korzystna. Więc jestem ZA.
Poprawi konkurencyjność w Jabłonnie, a i nie powinna specjalnie zagrozić lokalnym działalnościom gospodarczym. Zapewne nadal większość po drobne zakupy będzie zachodziła "na przystanek" zwłaszcza, że wędliny czy porządnego pieczywa się w Biedronce nie kupi.
Obecność Biedronki powinna wpłynąć na poprawę jakości w Kauflandzie (jaka ona jest każdy chyba widzi) + na obniżenie cen. Jak dla mnie same plusy.
Obserwuj wątek
    • wosseba Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 15.01.13, 22:40
      Witaj. Świetnie że poruszyłaś ten wątek na forum. Wiele razy czytałam w prasie lokalnej że mieszkańcy Jabłonny są przeciwni budowie Biedronki. Zatem ja pytam - jacy mieszkańcy. Z kim nie rozmawiam z naszej okolicy nikt nikogo o zdanie nie pytał - więc prawdopodobnie to fałszywe stwierdzenie prasowe. Sam ten fakt jest dla mnie powodem by wyrazić swoje niezadowolenie tym, że podejmuje ktoś za mnie - za nas głos - wcale się do nas nie zwracając. Osobiście popieram Twoje argumenty względem Biedronki - konkurencyjność dla Kauflanda, co za tym idzie lepsza jakość usług. O małe działalności gospodarcze w ogóle się bym nie martwiła ( kto wie, a może to właśnie oni najgłośniej krzyczą NIE). Takie jest prawo wolnego rynku. Prasa argumentowała też postulat na "nie" tym że Jabłonna się zakorkuje. To może po prostu odciąć ludzi od świata, zahamować wszelkie działalności na rzecz naszej gminy bo "będą korki". I tak ich nie unikniemy. Jak MZA znów podbije ceny to ludzie siłą rzeczy przesiądą się do samochodów.
      A gmina powinna się wstydzić że tak "rzetelnie" podeszła do sprawy. Pieniądze żeby wyrwać to wiedzą jaki jest do nas adres, ale żeby o zdanie zapytać, to mają nas w ....... Jestem za budową Biedronki!!!!
    • rajski_man Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 15.01.13, 23:13
      Witam!
      Ja tez jestem "ZA" !!!!
      Argumentacja moja też jest taka sama jak w poprzednich wypowiedziach, więc nie będę sie powtarzał. Też mnie intryguje fakt, że z nami= mieszkańcami naszego osiedla nikt nie rozmawia /ankieta, zapytania poprzez internet itd./. Może warto , tak jak w innym wątku ktoś słusznie napisał, by ktoś z nas wystartował /z naszego osiedla/ w wyborach na Wójta?
      Serdecznie pozdrawiam.
    • donpedr Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 16.01.13, 07:11
      17aga napisała:
      > Skoro wiadomo, że w Urzędzie pojawił się protest przeciwko budowie Biedronki, m

Skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Oczywiste jest, że Kaufland będzie próbował zablokować budowę Biedronki, a przeprowadzenie tego w formie pseudo oddolnego protestu jest najwygodniejszą dla nich formą. Nie wyobrażam sobie zakorkowania czegokolwiek przez Biedronkę, wystarczy spojrzeć na przykłady z Legionowa czy Warszawy - tak niewielki sklep nie generuje korków.

Osobiście wolałbym Lidla od Biedronki, ale zawsze to lepsze niż sam Kaufland. Oczywiście jestem za powstaniem sklepu.

Pozdrawiam,
      Krzysztof
    • rajski_ogrodnik Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 17.01.13, 11:01
      Zgadzam się z argumentami przedmówców.
      Jestem "Za" ponieważ poprawi do konkurencyjność i da prawdopodobnie ludziom trochę lepszy wybór tego, czego nigdy nie ma w Kauflandzie. Dodakowe miejsce, gdzie można zawsze coś kupić, dodatkowy bankomat i prawdopodobnie dla paru osób miejsca pracy.
      • szwejas Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 18.01.13, 11:38
        Też jestem ZA. Konkurencja to zawsze dobrze. Tor kartingowy jest na Jagielońskiej w W-wie tak więc dość blisko, zwłaszcza że na kartach nie jeździ się zbyt często - ceny małe nie są. A swoją drogą tor na Jagielońskiej jest w porządku smile
        • puffettina Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 20.01.13, 17:14
          osobiście uważam że cokolwiek będzie lepsze od Kauflandu ;-p oczywiście jestem jak najbardziej ZA!!!!i mam nadzieję że sprawy się potoczą w dobrym kierunku i że nie będzie trzeba czekać na tą budowę jak na ten biletomat który miał się rzekomo pojawić na zatoczce przy Maktonie, bo zgroza żeby w Jabłonnie można było kupić bilet tylko na poczcie ;-p
        • rajski_man Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 20.01.13, 19:59
          Witam!
          Oczywiście, ze prześle Olga- załozycielka wątku- link do strony, strony naszych wypowiedzi.ho Nikt się nie wypowiada bez celu. Pozdrówki.
          P.S.
          A tak nawiasem denerwują mnie leszcze parkujący gdzie popadnie! Jak można parkować przed garażem, przed miejscem parkingowym! To chore!!!! Czyli zostało wyginanie wycieraczek? Nie chcę tego robic , ale.... co zrobić.?
          Pozdrawiam smile
        • rajski_man Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 20.01.13, 20:02
          Witam!
          Oczywiście, ze prześle Olga- załozycielka wątku- link do strony, strony naszych wypowiedzi. Nikt się nie wypowiada bez celu. Pozdrówki.
          P.S.
          A tak nawiasem, denerwują mnie leszcze parkujący gdzie popadnie! Jak można parkować przed garażem, przed miejscem parkingowym! To chore!!!! Czyli zostało wyginanie wycieraczek? Nie chcę tego robic , ale.... co zrobić.? a CO SĄDZICIE?
          Pozdrawiam smile
    • k_jablonna Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.01.13, 17:01
      ZA!!!
      Nie jestem mieszkańcem rajskiej, ale byłem, obecnie ul.Leśna. Przyłączam się do protestu i uważam, że mieszkańcy całej naszej Jabłonki powinni być za, a Pani wójt skoro twierdzi, że ludzie wysłali jej protest przeciw BIEDRONCE na piśmie, to niech go opublikuje, bo ja jak i chyba tu wszyscy w to nie wierzę. Pamiętajcie, że za rok są wybory, odsuńmy w końcu tą nieudolną kobietę od władzy, wybierzmy normalną młodą osobę z Jabłonny. Przejedźcie się do Chotomowa, gdzie mieszka wójtowa, już po przejechaniu granicy miejscowości widać, że wjeżdżamy w inny świat, wszystko odśnieżone, piękne latarnie i nowe chodniki, a Jabłonna?? Powiedzmy DOŚĆ!!! W końcu mieszkamy w gminie Jabłonna, a nie gminie Chotomów.

Dla ciekawostki dodam, że za obecnych rządów nasza gmina musiała zapłacić 5 milionów PLN kary dla "PAN" za niegospodarność naszych władz, a ile można by było zrobić za taką kasę...
      • rajski_man Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.01.13, 19:05
        Witam!
        Oczywiście, że masz rację. Twoje argumenty są słuszne. Dlaczego znowu nas nikt nie pyta o zdnie.
        Argumenty protestujących, że zakorkujemy się w Jabłonnie , są absurdalne, ale jeśli trzeba zrobić rondo to Pani Wójt niech to zrobi!!!! To miejsca pracy i łatwiejszych zakupów, większa konkurencja/ Kaufland- gdzie rwie sie ciągłośc dostaw towarów szybko znikających produktów/. W Kauflandzie b. źle działa ten co śledzi towary szybko rotujące, szybko sprzedające się. Nie ma np. wyrobów z koziego mleka, np. camembert.
        to przykład , jeden z wielu.
        Pozdrawiam, smile
        • k_jablonna Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.01.13, 19:52
          Całą sprawę opisałem i wysłałem do znajomego z TVN24. Zobaczymy co z tym zrobią, na pewno pomoże jeśli wszyscy zainteresowani również się przyłączą i napiszą prośbę o zajęcie się tą sprawą największą komercyjną telewizję, podaje adres: kontakt24@tvn.pl
          • wosseba Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.01.13, 21:54
            k_jablonna - przyłączam się do nagłośnienia sprawy. Wyślę odpowiednią informację na tvn24, bo sama mam już dość rządów sz.p. wójtowej. Niejednokrotnie pisałam do urzędu uwagi i zawsze otrzymywałam "spychologiczną" odpowiedź. A to że mieszka w Chotomowie to nie wiedziałam, natomiast zrozumiałam dlaczego zawsze w moim odczuciu Chotomów był faworyzowany - nowe place zabaw, dbałość o zieleń, dużo innych inwestycji ( wsadzania pieniędzy). Teraz już wiem. Jestem za tym, by odsunąć w końcu tą panią ze stanowiska. Serdecznie pozdrawiam.
            • k_jablonna Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.01.13, 22:04
              Cieszę się i zachęcam pozostałych.
              Z racji swojego zawodu poznałem bardzo dużo wysoko postawionych osób w naszej gminie, mógłbym napisać książkę o nieudolności naszych rządzących, ale ograniczę się do prośby do WAS, żebyście już nigdy nie zagłosowali na obecną panią wójt i jej sługusów.
              A co do dyskryminacji Jabłonny, to przykładem jest biletomat. Ile było maili do wójtowej o biletomat przy urzędzie gminy...a gdzie w końcu go postawiono? zgadliście wszyscy, w Chotomowie.....
              • hanad5 Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 24.01.13, 21:54
                Hej , to wy w Jabłonnie nie macie Biedrony? U nas w Józefowie jest też Tesco i K'M i Marcpol jeśli myślicie że to wpłynie na ceny i jakość towaru to się mylicie - wszystko zależy od kierownictwa danego sklepu. Ale oczywiście lepiej jak jest konkurencja. Oby wam się udało.
                  • wosseba Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 25.01.13, 12:42
                    Jeśli to okaże się prawdą, następna nagłaśniam sprawę w mediach. Chodzą słuchy że właśnie w Chotomowie miała być / ma być Biedronka na terenie jakiegoś auto-szrotu. Ciekawe czy znowu nas urzędnicy UG wyprowadzą w maliny. Nie pozwalajmy urzędnikom na takie traktowanie . Walczmy o swoje prawa, jeśli nam się je odbiera.
                    PS - na Facebooku jest strona "do polubienia" - "Wójt Olga Muniak musi odejść". Przyłączmy się do akcji. Przecież chcemy Biedronki, przedszkoli, normalnej komunikacji, spokoju jak idziemy do sklepu - a nie widoku zapijaczonych gęb ( niech siedzą w swoich kryjówkach a nie demoralizują widokiem nasze dzieci - to przecież też było zgłaszane UG (forum)), czystości, zieleni, a zwłaszcza poszanowania naszych potrzeb. Jeśli UG to czyta, to może w końcu zrozumieją że to nie prywatny folwark - i niech Szanowna Pani Wójt weźmie się do uczciwej pracy i jak powiedziała A - to niech powie B ! Jeśli zacznie szanować Nas i pokaże to w swojej działalności a nie PR uprawianiu propagandy, to możemy z nią się dogadać. Nie dajmy sobą pomiatać, bo inaczej to sami zapłacimy za brak konsekwencji i będziemy gorzko tego żałować. A Pani Muniak po raz kolejny zatrze ręce.....
    • k_jablonna Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 28.01.13, 11:33
      Musiałby się znaleźć ktoś, kto miałby chęć przejść się po osiedlu i zebrać podpisy pod taką petycją, tak jak niby zrobili to mieszkańcy okolicy przyszłej biedronki. Przypomnę, że podpisów było 120, a na samej rajskiej jest i tu mogę wielu zaskoczyć 984 mieszkania, przyjąć, że w każdym mieszkaniu jest przynajmniej dwoje dorosłych, to z samej rajskiej mogłoby być prawie 2000 podpisów, niech będzie połowa, to na taki argument już chyba będzie ciężko wójtowej zasłaniać się 120 głosami sprzeciwu...
      Mam też inną propozycję, bo jak znam życie ciężko będzie komuś znaleźć czas, może ktoś z mieszkańców zaoferuje swoją skrzynkę na listy i każdy "ZA" no i oczywiście "PRZECIW" będzie mógł wrzucić kartkę z opisem, że chodzi o Biedronkę, ważne żeby było imię nazwisko PESEL i oczywiście podpis. Jak zbierzemy głosy, to zaniesiemy je do wójtowej. Użyczyłbym swojej skrzynki, ale nie mieszkam na rajskiej....
      Pozdrawiam
      Krzysiek
      • bond_kraselki Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 30.01.13, 07:00
        Witam wszystkich zwolenników Biedronki smile.
        Ja również uważam, że kolejny supermarket jest nam potrzebny.
        Służy to rozwojowi nasze wspólnej wsi i będzie alternatywą dla Kaufland-a.
        Czy ceny będą niższe ?, nie sądzę ale będziemy mogli powiedzieć że mamy wybór.
        Jak ktoś zauważył z poprzedników jest niewiarygodna spójność wypowiedzi i entuzjazmu dla budowy Biedronki, szkoda że nie ma takiego dla inicjatywy stworzenia strefy ruchu na naszym osiedlu sad. Wczoraj znowu musiałem pisać karteczkę, tym razem przyjezdnej osobie, aby łaskawie użyła mózgu i nie zastawiała bezsensownie innych prawidłowo parkujących mieszkańców.
        Tak na marginesie czy wszyscy byli by za Biedronką gdyby u nas np. przed drugą bramą wjazdową zechciano wybudować supermarket ?, ja bym bym był nadal za, ale część mieszkańców na pewno zmieniła by zdanie.
    • k_jablonna Re: Biedronka ZA czy PRZECIW 23.05.13, 21:23
      Pojawiła się iskierka w tunelu, ale gmina milczy, więc nie daje za wygraną, a Muniakowa dalej ma gdzieś mieszkańców, ważniejsze są interesy..

www.gazetapowiatowa.pl/artykuly/W-sprawie-Biedronki-b%C4%99dzie-rozstrzyga%C5%82-Wojew%C3%B3dzki-S%C4%85d-Administracyjny,2586.html
      To zło musi odejść!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka