Gość: ragnarsson "kibolstwo" IP: *.csk.pl 11.11.07, 21:32 Stec i kumple chyba czują się lepszymi od innych. No ale w końcu to wybrańcy bogów, pracują w samej GW! Jak napiszą więcej takich artykułów, jak wykażą się gorliwością i rewolucyjnym zapałem w walce z kibicami, jak dojdą do mistrzostwa kolegów z działo politycznego w propagandzie to może nawet sam Adam Michnik uściśnie im dłoń! Swoimi artykułami obrażają kibiców... Masturbują się psychicznie z ekstazą wypisując "kibolstwo", KIBOLE. W swoim rewolucyjnym zapale godnym ich idola, zbrodniarza CHE, którego wizerunek tak chętnie wszędzie wpychają gdzie się da(mimo,że propagowanie kominuzmu jest zakazane konstytucją RP), stanęli nawet w jednej linii z pzpn, które sami niedawno krytykowali jak się da!!! To pokazuje, że są gotowi na wszystko byle udowodnić swoje z kosmosu wzięte tezy i napędzać propagandę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans hebron Re: "kibolstwo" IP: *.icpnet.pl 11.11.07, 22:22 jak rozumiem stec klamie w tym artykule? nie bylo takich przyspiewek? w ogole nie ma bluzgow na stadionach??? ech wy, wszyscy wielcy krytykanci...ten portal zarabia na waszych wejsciach tutaj...po prostu nie czytajcie artykulow steca i bedzie wam dobrze. a juz niedlugo jeszcze znikniecie ze stadionow z tym waszym "legia ku.." i "zdechl kolejorz". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stach Stecu ! To już nawet nie masz odwagi się podpisać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 21:38 pod swoim artykułem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja bo co? oj stec, stec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 21:39 dzień bez komptomitującego tekstu to dzień stracony, nie? tobie cieciu chyba słowo "kibol" robi za kobietę w życiu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: papa II Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.zamosc.mm.pl 11.11.07, 21:40 wszyscy kibole to palanty....powinno ich sie powywieszać ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J**** gazete w jakim celu byl ten artykul ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 21:44 chcecie zeby cale polaczkowe spoleczenstwo bylo bardziej JP2 ?? w innych krajach jest pieknie i porzadnie wszyscy sie szanuja... co za debil wymyslil ten artykul?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ragnarsson czemu GW nie napisze o obserwatorze pzpn? IP: *.csk.pl 11.11.07, 21:45 W GWnie wolą wynajdywać z kosmosu wielki społeczny problem - "kibolstwo". Na stadionie ktoś użył brzydkiego słowa! Niepojęte! Straszne! Aj waj! To na pewno największy problem polskiej piłki. Takim problemem nie jest szalony, niedowidzący delegat pzpn Tomaszewski, który kolejny raz przerwał mecz z sobie tylko wiadomego powodu. Ten aparatczyk z pzpn przerywa zabawę tysiącom ludzi na trybunach, nie pozwala grać piłkarzom, burzy transmisję telewizyjną, nie pozwala cieszyć się z widowiska sportowego i oglądać piłkarzy w grze! Ten komunista bez powodu przerwał mecz na PÓŁ GODZINY!!! Wszyscy chuligani się chowają przy tow.delegacie Tomaszewskim z pzpn! Kiedy ostatnio krwiożercze "kibolstwo" przerwało na tyle czasu mecz I ligi w Polsce? Ile razy w tym sezonie obrzydliwi "kibole" przerwali mecz na pół godziny? Bo Tomaszewski już drugi raz... Tym się zajmijcie, to jest prawdziwy problem - niedowidzący delegat, bzdurna lista znaków zakazanych przygotowana przez znanego demokratę, inteligenta i propagatora poezji kameruńskiej tow.Simona Mola. Flaga Jagiellonii nie zawierała ŻADNYCH znaków rasistowskich. Chuligan Tomaszewski przerwał mecz na pół godziny... Ale całe zło to "kibole"... Stec już pewnie smaży kolejny pseudointeligencki artykuł... Odpowiedz Link Zgłoś
morfeusz_1 Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... 11.11.07, 21:51 Autor artykułu używa słów powszechnie uważanych za obraźliwe. W związku z powyższym autor powinien zostać zbanowany na minimum 3 tygodnie naruszył zasady netykiety,a przecież dzieci też czytają,włączają net i co widzą na pierwszej stronie - WSTYD. Głośno i wyraźnie musimy powiedzieć stop chamstwu,z drugiej jednak strony wnioski dziwne mi się nasuwają,a może my już w jakimś matrixe jesteśmy bez wyjścia,niedługo nie będziemy wychodzić wogóle z domu bojąc się własnego cienia,a może o to właśnie chodzi,sam nie wiem o so chosi Niedługo na stadiony będziemy mogli wchodzić jedynie w asyście dzieci swoich lub wypożyczonych do lat 12,w garniakach pod krawatem i po zjedzeniu minimum jednej główki czosnku... ;) Co na to inni komentatorzy np Pan Wit ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R_LP Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.icpnet.pl 11.11.07, 21:53 Jeżeli my jesteśmy "kibolami" to szanowny Pan Stec jest dla mnie dziennikarzyną... Proponuję wsłuchać się w słowa piosenek (z tak bardzo zachwalanej) ligi angielskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 21:54 Jaki jest cel tego artykułu? Czy tylko skatalogowanie stadionowych wulgaryzmów? bo brakuje mi jakoś sensu powstania tego artykułu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 21:59 Społeczeństwo polskie jest chamskie i tacy sami sa kibice. przeklinaja trenerzy, zawodnicy nikt nie widzi w tym nic złego. Ogladałam mecz Legia-Jagiellonia, obserwator miał rację, wywieszony został symbol rasistowski, zadziwiajacy natomiast komentarz Węgrzyna, który twierdził, że obserwator się czepia. Na stadionach brak rodzin z dziećmi, zobaczcie jak wyglądają trybuny w Hiszpanii i Anglii. U nas jeden wielki wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ragnarsson Re: Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Je IP: *.csk.pl 11.11.07, 22:22 Człowieku, jaki rasistowski symbol? Widziałeś tą flagę, czy łyknąłeś to co Tobie GW i inne media podały? Przecież nawet największy propagandzista Stec na swoim blogu preprosił za kłamstwo o rasistowskiej fladze. Problemem nie są kibice a obserwator-wariat tow.Tomaszewski, który drugi raz w sezonie(wcześniej na Jagiellonia-Widzew) przerwał mecz na pół godziny! To nim powinny się media zająć, bo chuligani przy tym wariacie wymiekają - keidy ostatnio "kibole" przerwali mecz I ligi na pół godziny. Węgrzyn miał rację i mam nadzieję, żę wytoczy Stecowi proces za imputowanie mu popierania rasizmu. Znowu ta Anglia :D Człowieku, w Anglii nie ma najczęściej zorganizowanego dopingu(tego chciałaby GW w Polsce, bo "kibole" źli) i siedząc tam na sektorze przez 90 minut słyszałbyś bluzgi! Tam kibice dopiero nie przebierają w słowach. A jak już spontanicznie coś zaśpiewają to również nie szczędzą bluzgów. U nas brak dzieci i rodzin? Co Ty w ogóle wypisujesz. Są nawet sektory rodzinne na niektórych stadionach, gdziekolwiek byłem na stadionach jest dużo najmłodszych, są dziewczyny, są starsi ludzie. tylko trzeba pójść na sektor dla zwykłych kibiców, nie trzeba na "młyn"(tam najzagorzalsi kibice) ani na VIP, czy lożę dziennikarską dla Steca i jego kumpli. Jak lubię gdy wypowiadają się na temat stadionów ludzie, którzy pewnie nawet na mecze nie chodzą tylko łykają rewelacje GWna... W piątek na wyjeździe Jagiellonii były i dzieci i całe rodziny i dziadkowie z wnukami - tak, tak... w nagrodę w wolnym ponoć kraju zostali spałowani i potraktowani w sposób chamski przez bezmózgich funkcjonariuszy prewencji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BArtolomeo Re: Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Je IP: *.broker.com.pl 12.11.07, 00:48 widocznie dawno nie byłeś (o ile w ogóle byłeś) na meczu OrangeEkstraklasy... - zobacz kto siedzi na sektorze rodzinnym w Kielcach, kto przychodzi na sektor AiB (a czasami na D lub E) na Wisłe Odpowiedz Link Zgłoś
sotertad Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... 11.11.07, 22:04 boiska piłki nożnej wyglądają jak miejsca resocjalizacji "żołnierzy" wszystkich mafii i band w których łamaniem ławek, paleniem rac, rzucaniem czym popadnie, wrzaskami, krzykami, biciem zdziwionych lub wzajemnym mordobiciem próbuje się spuścić powietrze z buzujących rozjuszonych łbów pełnych nienawiści i agresji, napakowanych różnymi środkami farmakologicznymi, alkoholem lub innymi odurzającymi środkami, a także jest to miejsce treningów, pokaz "odwagi śmiałości i nobilitacji" półświatka i jest tam miejsce na wszystko tylko nie na sportową rywalizację. ten wrzód rośnie i nikt nie podejmuje prób interwecji, nie ma nawet żadnego programu ani odważnego do podejmowania jakichkolwiek decyzji w kierunku choćby powstrzymania rosnącej fali agresji i zwykłego bandytyzmu na piłkarskich stadionach i nie mam tu na myśli sił policji, krat i bezsilnej obstawy stadionów, ulic, pociągów czy innych środków komunikacji a o decyzje o zamykaniu stadionowych potyczek i eliminowanie z gier klubów. za to wszystko odpowiada PZPN który mimo posiadanych w tym względzie kompetencji i władzy nic nie robi w tym kierunku zrzucając odpowiedzialność na innych, a przecież surowe kary pieniężne nawet doprowadzające do bankructwa klubów, eliminacja z rozgrywek, wymóg gry na neutralnych gruntach np. na stadionach bez widowni w innych miejscowościach, może w końcu doprowadziło by do świadomości włodaży klubów że to jest sport z cała kulturą przegrywania, wiem że to trudne bo i ci na świeczniku mają z tym tak wielkie trudności, ze wzbudzają agresję, ale na szczęście są nowi ludzie których kultura nie sięga wrszawskiego półswiatka, choć i tam istnieje bezwględne prawo i wielka kultura dostępna tylko wielkim, skoro małość zwycięża mamy to co mamy. Budujemy stadiony np. narodowy aby chamstwo niszczyło to co z tak wielkim trudem i wyżeczeniami zbudujemy za nasze pieniądze, działacze PZPN w blichtrze i w galach w wielkich salonach udawać będą znających się na rzeczy światowców a na stadionach pozostaną kraty i obrazki niczym z coloseum tylko nie na arenie a na trybunach, a w tv oglądać będziemy idiotów z gębami zakrytymi szalikami z kijami bejsbolowymi w rękach lub z deskami z ławek i kolejny raz przeczytamy nic nie zmieniającą notatkę w gazecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ad Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 22:05 kibole zostawali natychmiast uciszani przez kibicow...Rozumiem ze wedlug kibol to taki ktos kto tylko wywoluje awantury i spiewa brzydkie piosenki o PZPN. A ci co organizuja zbiorki na chore dzieci i grzecznie dopingują swoją druzyne to juz sa kibice i nie maja nic wspolnego z kibolami... Smiesza mnie tacy dziennikarze ktorzy nie znaja realiow a pisza takie bzdety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał hasło j.. pzpn jest słuszne IP: *.petrus.com.pl 11.11.07, 22:07 a artykuł propagandowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans hebron Re: hasło j.. pzpn jest słuszne IP: *.icpnet.pl 11.11.07, 22:19 mozesz to jakos uzasadnic? czy tak jak poprzednia wladza uwazasz to za oczywista oczywistosc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja_czyli_kibic Uzasadnienie: IP: *.tsi.tychy.pl 11.11.07, 23:23 PZPN to skorumpowana i skompromitowana instytucja z Listkiewiczem na czele. To 100% komunistycznego betonu, skansen PRL pełen plugawców i pomiotów komuny. Je..ć je..ć PZPN!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans hebron Re: Uzasadnienie: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.07, 10:28 czyli nadal styl poprzedniego rządu- bez konkretow natomiast same insynuacje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja_czyli_kibic Dziecko NEO... IP: *.tsi.tychy.pl 12.11.07, 17:41 Poczytaj trochę, to zrozumiesz, że te ,,insynuacje" to szczera prawda. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans hebron czy wy w koncu zrozumiecie, ze to pilka jest dla IP: *.icpnet.pl 11.11.07, 22:15 kibicow a nie kibice dla pilki??? tu nie chodzi o to, zeby najglosniej dopingowac- tu chodzi o to, zeby pilka byla na wysokim poziomie- i z tego sie biora dobre i zdrowe emocje. I wtedy nawet po przegranym meczu kibic wychodzi ze stadionu zadowolony- bo przegrali, a grali dobrze- i to sie liczy. A kogo obchodzi- oprocz samych wykonawcow- ze spiewaja "zawsze i wszedzie..."? spiewajac takie leczycie ujawniacie swoje kompleksy. I nie mieszajcie tutaj dwoch rzeczy- dopingowania i opraw z bluzgami. Oprawy sa potrzebne tylko i wylacznie grupom ultrasow, bo co innych kibicow obchodzi liczba odpalonych rac, ile metrow kwadratowych ma sektorowka (przez ktora duza czesc nie widzi w ogole meczu przez jakis czas), czy glosnosc dopingu? Ale bluzgow nic nie jest w stanie wytlumaczyc- bo tlumaczenia typu "jak sa emocje to czlowieka moze poniesc"-tzn ze jak ktos zabije kogos to tez sie moze tak tlumaczyc? Ze emocje poniosly? CO WAM DAJA TAKIE BLUZGI? myslicie ze policje to obchodzi? Ze jak sobie zaspiewacie "Legia ku.." albo "zdechł Kolejorz" to jestescie kims lepszym? Ze jak zjebiecie pzpn to w oczach swoich kobiet bedziecie prawdziwymi mezczyznami? Zenujace...i te komentarze, ze nie jestescie kibolami i ze w mlynie sa osoby studiujace...przy dzisiejszej liczbie tzw. szkol wyzszych typu Wyzsza Szkola Biznesu w Suwalkach nagle przybylo nam studentow... Jestescie kibolami. Kazdy, kto bluzga, rzuca kamieniami, rozrabia na stadionie, KAZDY KTO NIE STOSUJE SIE WYMAGAN ORGANIZATORA ROZGRYWEK- jest kibolem. Taka jest prawda. Kupujac bilet zgadzasz sie na regulamin organizatora- klubu- i jesli go nei przestrzegasz, nie ma dla ciebie miejsca na stadionie. Rozumiecie juz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buhaha hahaha do jakiegoś kabaretu was trzeba redaktorzy IP: *.zetosa.com.pl 11.11.07, 22:18 hehehe pośmiać się można z tych waszych wypocin ;) ale ubaw ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WYPOCINEK przpraszam a na co zasługują ci pseudodziałacze ;) IP: *.zetosa.com.pl 11.11.07, 22:20 wypociny redaktorków i tak nic nie zmienią, to my chodzimy na mecze a nie wy hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans hebron Re: przpraszam a na co zasługują ci pseudodziałac IP: *.icpnet.pl 11.11.07, 22:24 to moze ty zacznij dzialac w pilce? moze bedziesz lepszy? i nie tylko wy chodzicie na mecze. My tez- prawdziwi kibice Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartolomeo Re: przpraszam a na co zasługują ci pseudodziałac IP: *.broker.com.pl 12.11.07, 00:54 sorry ale dla ciebie to by już zabrakło biletów - zwłaszcza na mecze Wisły lub Lech - bo tam regularnie chodzi juz komplet 20000 "kiboli" w różnym przedziale wiekowym - a ty jak dalej masz zamiar wierzyć w to co pisuje Stec to sobie płać za Canal+ i oglądaj mecze "przeklętej" OrengeEkstraklasy i "wspaniałej" ligi włoskiej W TV Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic_HutnikaKrak Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.kolornet.pl 11.11.07, 22:42 No coz z tego wynika ze krucjata trwa...Ciekaw jestem na co liczy redakcja GW,na wprowadzenie oficjalnej cenzury? /bo wolnosc slowa i tak jest ograniczona/. Jak Polska dluga i szeroka nie zaden kibol tylko KIBICE,cale stadiony krzycza .. PZPN i maja do tego prawo,pzpn nadaje sie do likwidacji tylko i wylacznie. To ze sedziowie to ch..e to niejeden dziennikarz przyzna ale w gazecie nie mozna napisac,ze sedzia prowadzil ch..owo mecz,to zrozumiale ale dziwi mnie to,ze redakcje oburzaja takie okrzyki. Co macie do pozdrowien do wiezienia? Na pewno nie pozdrawiaja mordercy,pedofila,czy innego degenerata,za to mozliwe ze kogos nieslusznie umieszczonego w areszcie sledczym. Tak w ogole to panowie z redakcji sie chyba z choinki urwali bo te okrzyki sa na polskich stadionach od kilkudziesieciu lat.Takie same okrzyki sa na calym swiecie tylko ze w innych jezykach wiec panowie z redakcji podnieceni atmosfera na angielskich czy hiszpanskich stadionach byc moze nie wiedza co tam sie spiewa oprocz YNWAlone. Rozumiem,ze chcecie zmieniac polskie spoleczenstwo i oduczyc Polakow uzywania wulgaryzmow,no coz szczytny cel zycze powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HH No to kaj jest ochrona? Chytać tego hultaja! IP: *.swietochlowice.net.pl 11.11.07, 23:01 Za ciepnięcie tom sznyjkulom to trza mu skóra przetrzypać! Czamu go niy chycili i mu nie wkulali? Kaj te kamery? Kaj ochrona? A ze swojej strony to jo przepraszom tego pana z ŁKS za tego bandziora z naszych chorzowskich kibiców a jak go chycemy to mu sami wciory domy. Pyrsk! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obiektywny Hipokryci, patrzcie jak pisaliście wczesniej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 23:05 miasta.gazeta.pl/lodz/1,35145,4534975.html "Pojedynek rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, bowiem kibice Widzewa nie chcieli zwinąć flag z zakazanymi symbolami. W końcu delegat PZPN odpuścił. Później na trybunach panowała wspaniała atmosfera. Żywiołowy doping, ciekawa oprawa, no i jupitery, sprawiły, że popisy piłkarzy oglądało się z przyjemnością." www.sport.pl/pilka/1,70993,4119275.html Piękne trafienie, super gra całego zespołu i do tego wspaniała atmosfera na trybunach. Ktoś tam w niebie czuwał nad tym - dodał żartobliwie Reiss. miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35234,4199538.html "Przed zejściem do szatni białostoczanie wyszli jeszcze raz na środek murawy, gdzie podziękowali kibicom za wspaniały doping." Szukać dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thar Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Jeb... IP: *.users.altanet.pl 11.11.07, 23:16 "Bandyta, który rzucił śnieżką" :) Normalnie, tatuaże mi sie poodklejały :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thar Re: Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Je IP: *.users.altanet.pl 11.11.07, 23:30 I jeszcze dodam. Odbiegając od sytuacji na stadionach to poziom dziennikarstwa powala. Coś mi sie wydaję, ze autor artykułu ma aspiracje do pracy w Fakcie albo w innym czyms robiacym z gówna dynamit. Przeciez zdanie o bandycie rzucającym śnieżka brzmi jak wyjęte z Monty Pythona. "Jak Was ktos zaatakuje garscia malin to nie przychodzcie mi tu skomleć" :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugaj Re: Jak Polska długa i szeroka, kibol śpiewa: "Je IP: *.torun.mm.pl 11.11.07, 23:25 a po cholore pisac o czyms co powinno byc norma? to chyba logiczne ze na meczu nie powinny leciec bluzgi, no chyba ze nie dla Ciebie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Praski bandzior Sam jesteś bandyta ! IP: *.acn.waw.pl 11.11.07, 23:53 Najlepszy z całości jest tekst..."bandyta ,który rzucił śnieżką".Myślę ,że powinien dostać ze 3 lata "wakacji" za ten okrutny czyn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawdziwy kibic Niech PZPN skończy oszukiwać. IP: *.tsi.tychy.pl 12.11.07, 00:09 Niech zarząd PZPN poda się do dymisji. Oni rujnują piłkę bardziej niż milion kiboli. :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczor A czy to nie ten sam PZPN, ktorego zarzad mial IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.07, 23:54 podac sie do dymisji juz w marcu ?? czy nie ten sam, w ktorym zreszeni byli (są) przekupni sędziowie i organizatorzy ?? czy to ten sam, ktory nic nie zrobil w walce z korupcja, chodziaz policja aresztowala juz prawie 80 osob ?? czy to ten PZPN, w ktorym od lat siedza te same lesne dziadki i pierdza w te same wytarte juz stolki ?? czy to nie ten, ktory nic nie robi w sprawie szkolenia mlodziezy ?? jezeli to ten, to absolutnie kibice powinni zmienic haslo na "wielbic, wielbic PZPN". co za zenada i absolutny brak konsekwencji GW. a tak z wlasnego doswiadczenia, to 2 lata temu chcialem isc na old trafford na mecz angila - polska, bo bylem niedaleko. przez tydzien nikt w pzpn nie odbieral telefonu. na stronie nie bylo nic o mozliwosci kupienia biletow. pojawila sie za to w pewien piatek o 12, kiedy normalni ludzie sa w pracy i zniknela po 2 godzinach. cudowny PZPN sprzedal wszystkie bilety zaprzyjaznionym biurom podrozy, jak sie pozniej dowiedzialem. gdybym byl wtedy na stadionie, krzyczalbym najglosniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Motor artykuł jest tendencyjny IP: 83.238.201.* 12.11.07, 00:13 od dziecka chodze na Motor od 1 ligi do 4 i nie pamiętam żeby któraś z gazet czy inne medium pisało że ta czy ta osoba została oskarżona o doprowadzenie klubu do agoni.Nie pamiętam by za czasów PRL i wczesnych lat 90-tych ktoś kontrolował sprawy finansowe.Co do kibiców,kiboli itd....z jednej strony ich symbolika- szaliki,flagi,wiele piosenek jest wykorzystywanych przez kibiców innych sportów,przez partie-sld np,symbolika jest obecna w codziennym zyciu.Często wydarzenia spowodowane przez tzw kiboli to czołówki gazet czyli zarobek dla nich oraz jak widać ciekawy tekst dla czytelnika(wychodzi na to że ludzie żyją tym kto komu dał w gębe,kto zerwał komu flagę itd....może brutalne ale prawdziwe).I obok tego całego przemysłu znaków,flag,piosenek,całej armatury kibicowskiej przez koszulki,szaliki,kaczpeczki itd jest podstawa i to ską wywodzą się kibole...a w ANGLII WYWODZILI SIĘ Z NIZIN SPOŁECZNYCH.To samo BYŁO w Polsce.Teraz wygląda że proporcje się zmieniają czego autor kompletnie nie zauważa.Faktem jest że na stadionach są mini grupki o poglądach skrajnie prawicowych,faktem są że są typowi zadymiarze którzy jednak też stanowią margines jeśli idze o procenty rozkładu na stadionie.Wygląda na to że w Polsce największy nurt stanowią ludzie mogący podchodzić pod tzw ultrasów czyli doping,flagi,race itd.I trudno zrozumieć to że nie rozdziela się tych grup.A przecież oprucz nich przychodza na mecze ludzie ktorzy chodzą na daną ekipę od lat ale np nie biora udziału w dopingu ani niczym innym.Tak naprawdę nie wiemy kto jest kim.Na rozum ten kto się leje jest zły,ten ktory ma poglądy nacjonalistyczno-patriotyczne też może być zły ale nie musi.Mamy wolność słowa...Ten co raz -dwa razy przeklnie z powodu emocji to też jest kibolem czy już nie?A może kibolem są ci co śpiewają za prowadzącym doping j...pzpn...itd.Samo bluzganie jest według mnie glupie bo niczego nie wnosi a tylko obniża poziom...Lepiej byłoby zebrać ekipy i zrobić demonstracje przez pzpn.Z delegacją postulatami itd.A bluzganie dla bluzgania jest dołujące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max pzpn.. IP: *.adsl.inetia.pl 12.11.07, 00:22 moze wreszcie cos by zrobili z problemem kiboli, burd itd. oczywiscie problemu niemozna rozwiazac w 100% ale to co widac na trybunach to jakies lata 80 w agielskiej lidze... liga a liga przeciez to poziom pilki z podworka a kiboli powystrzelac i bedzie spokoj:) (uff;) Odpowiedz Link Zgłoś