IP: 178.56.46.* 15.04.10, 12:53
Kondolencji. Dziełimy z wami bół .


"...Te-ai dus, te-ai dus din lume, o! geniu nalt si mare,
Colo unde te-asteapta toti îngerii în cor,
Ce-ntoana tainic, dulce a sferelor cântare
Si-ti împletesc ghirlande, cununi mirositoare,
Cununi de albe flori!

Te plânge Bucovina, te plânge-n voce tare,
Te plânge-n tânguire si locul tau natal;
Caci umbra ta mareata în falnica-i zburare
O urma-ncet cu ochiul în trista lacrimare..."
("La mormintul lui Aron Pumnul". Mihai Eminescu)
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka