Dodaj do ulubionych

Niezła ferajna popiera Komorowskiego

23.06.10, 20:03
Wszyscy beneficjenci III RP z tymi w więzieniu wlącznie.

Parę minut temu swoje poparcie ogłosił Jerzy Urban. To już można mówić o
froncie poparcia od Jerzego Urbana, Wojciecha Jaruzelskiego, gen.
Dukaczewskiego, Wojtka Olejniczaka po Tuska i Palikota... i byłą posłankę
Beatę Sawicką.

Co łączy to towarzystwo nie trudno zgadnąć. Wcale nie chcą dbać o nasze
interesy... chcą być tylko u władzy i zachować wpływy.

Komorowski w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu im to zagwarantuje na
następne pięć lat.
Obserwuj wątek
    • normalnyczlowiek1 A Tusk chce rok spokoju,by skutecznie zniszczyć 23.06.10, 20:13
      sawa.com napisała: Niezła ferajna popiera Komorowskiego
      Wszyscy beneficjenci III RP z tymi w więzieniu wlącznie.

      ---> instytucje państwa, aby już nigdy nie mogły się podnieść. Przez 20 lat tacy jak on Polityczni Oszuści, wszelkimi sposobami parlamentarnymi i pozaparlamentarnymi starali się wyprowadzić majątek państwowy i odebrać prawa nabyte obywatelom. Przez chwilę tylko byli zagrożeni, przez Olszewskiego i Kaczyńskich. Teraz chcą dokończyć skutecznie i nieodwracalnie tego dzieła zniszczenia:
      Przecież polskość to nienormalność, więc nie zasługuje na istnienie!!!
      • dramateusz Re: A Tusk chce rok spokoju,by skutecznie zniszcz 23.06.10, 20:38
        normalnyczlowiek1 napisał:

        > sawa.com napisała: Niezła ferajna popiera Komorowskiego
        > Wszyscy beneficjenci III RP z tymi w więzieniu wlącznie.
        >
        > ---> instytucje państwa, aby już nigdy nie mogły się podnieść. Przez 20 lat
        > tacy jak on Polityczni Oszuści, wszelkimi sposobami parlamentarnymi i pozaparl
        > amentarnymi starali się wyprowadzić majątek państwowy i odebrać prawa nabyte ob
        > ywatelom. Przez chwilę tylko byli zagrożeni, przez Olszewskiego i Kaczyńskich.
        > Teraz chcą dokończyć skutecznie i nieodwracalnie tego dzieła zniszczenia:
        > Przecież polskość to nienormalność, więc nie zasługuje na istnienie!!!
        >
        Poczatkiem lat '90-ych Wałęsa w Chicago namawiał żydów amerykańskich by
        przyjechali do Polski robić interesy "bo na głupocie jest najłatwiej
        zarobić"...to tak o Polakach...

        TW Bolek razem z Urbanem, Kiszczakiem, Jaruzelem, Dukaczewskim, Cimoszewiczem,
        Kwasniewskim, Siwcem i resztą komuszego teamu równo popierają swojego.

        • normalnyczlowiek1 Tylko dlaczego tego oczywistego faktu nie widzi 23.06.10, 20:58
          dramateusz napisał: TW Bolek razem z Urbanem, Kiszczakiem, Jaruzelem,
          Dukaczewskim, Cimoszewiczem, Kwasniewskim, Siwcem i resztą komuszego teamu równo
          popierają swojego.

          ---> aż tylu Polaków ... niechęć do wiedzy? Nie widzą, że bolszewicki kandydat
          na prezydenta, Bronisław Komorowski, czując nóż na gardle z jednej strony i
          gorący oddech na karku z drugiej strony, deklaruje już, że podpisze wszystko jak
          leci, nawet "in vitro" a "sprawą Blidy" to zajmie się w specjalny sposób!!!
          Kretyn nawet nie zauważył, że niedawno funkcja Prokuratora Generalnego stała się
          ustawowo niezależną funkcją - niezależną także od prezydenta!
      • kriss_7ban szuka najbliższej lecznicy ... 23.06.10, 21:43
        ... bo za chwilkę będzie błagał o eutanazję ...
    • etta2 [...] 23.06.10, 20:16
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • zoil44elwer Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:21
      J Urban:Komorowski sprowadzi znaczenie urzędu prezydenta do zera!Ale elektorat
      Platformy wespół w zespół z Urbanem?To nawet największym filozofom się nie śniło.
    • titerlitury Kaczyńskiego, ze znanych, popierają "martwe dusze" 23.06.10, 20:23
      www.e-teatr.pl/pl/artykuly/94576.html
      i choć tego słowa nie lubię, to tu pasuje jak ulał:
      wpadki Bronka to przy tej żenadzie roku pikuś :)

    • ave.duce Wiedzą, do czego zmierza Jarosław K. 23.06.10, 20:27
      I to po trupach. Dosłownie i w przenośni.

      :p
      • kubala11 Do czego? 24.06.10, 07:47
        Rozwiń swą myśl.
        • ave.duce Re: Do czego? 24.06.10, 10:08
          @ nie chce mi się @ powtarzać, wybacz.

          Pozdrawiam.

          :p
    • delfinat przeciez o to chodzi! zdobyć władzę i trwać ! 23.06.10, 20:27
      jak najdłużej!
      • lumpior Lepszy wiezien od sukienkowego,katomohera. 23.06.10, 20:31
        I to mniejszy obciach.
        • arturk17 Re: Lepszy wiezien od sukienkowego,katomohera. 23.06.10, 20:35
          Więźniowie to tradycyjy elektorat PO. Tam panuje duża solidarność,
          złodziej zawsze poprze złodzieja. I zawsze PO ma tam 80-85 procent.
          • lumpior Re: Lepszy wiezien od sukienkowego,katomohera. 23.06.10, 21:06
            wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8054657,Pospieszalski_porownal_utwor_Big_Cyc_do_satyry_w_stylu.html
    • dystans4 Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:37
      Paskudne towarzystwo. Zaplute karły reakcji.

      Towarzystwo - oligarchowie Srebrnej to zupełnie inni ludzie. Nie uwłaszczali się na majątku narodowym, dorabiali się ma aferze alkoholowej (lista premiera Mazowieckiego, ponad 300 podmiotów), handlu długami szpitali, ciężką pracą. Uczciwą. Wyższa półka.
      --

      Sawo.com!

      Ty nie kochasz Pana Prezesa!
      Wątek założyłaś specjalnie, żeby ośmieszyć geniusz Pana Prezesa.
    • remez2 Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:41
      Co łączy to towarzystwo nie trudno zgadnąć. Wcale nie chcą dbać o nasze
      interesy... chcą być tylko u władzy i zachować wpływy.

      Jakie stanowisko przewidziałeś dla gen. W.Jaruzelskiego?
      • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:51
        remez2 napisał:

        > Co łączy to towarzystwo nie trudno zgadnąć. Wcale nie chcą dbać o nasze
        > interesy... chcą być tylko u władzy i zachować wpływy.

        > Jakie stanowisko przewidziałeś dla gen. W.Jaruzelskiego?

        Generał Jaruzelski chce zachopwać swoje ordery i mieć swiety spokój. Nie chce
        być ciągany po salach sądowych...
        • wylogowany.pielegniarz Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:52
          sawa.com napisała:


          > Generał Jaruzelski chce zachopwać swoje ordery i mieć swiety spokój. Nie chce
          > być ciągany po salach sądowych...


          Nie miałem pojęcia, że w Polsce ciąganiem po sądach zajmują się urzędujący
          prezydenci.
          • wylogowany.pielegniarz Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 20:55
            A tak poza tym, to czy przypadkiem generał Jaruzelski nie jest już lewicowym
            politykiem starszego pokolenia?
            • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:02
              wylogowany.pielegniarz napisał:

              > A tak poza tym, to czy przypadkiem generał Jaruzelski nie jest już lewicowym
              > politykiem starszego pokolenia?

              Prezydent z PO nie tylko będzie wpatrywał się w żerandol ale także rozgrzewał
              sędziny by nie pastwiły się nad perelowskimi generałami.
              • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:04
                sawa.com napisała:

                > Prezydent z PO nie tylko będzie wpatrywał się w żerandol ale także
                rozgrzewał
                > sędziny by nie pastwiły się nad perelowskimi generałami.

                Żal czytać te brednie :)
              • olga_w_ogrodzie Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:07
                sawa.com napisała:

                > Prezydent z PO nie tylko będzie wpatrywał się w żerandol ale także
                rozgrzewał
                > sędziny by nie pastwiły się nad perelowskimi generałami.

                póki co najcieplejszy dla lewicy /już nie postkomuny/
                jest pan prezes K.

                p.s. co to jest "żerandol" ?
                • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:21
                  olga_w_ogrodzie napisała:


                  > póki co najcieplejszy dla lewicy /już nie postkomuny/
                  > jest pan prezes K.
                  >
                  > p.s. co to jest "żerandol" ?

                  Redukcję urzędu prezydenta do wpatrywania się w żyrandol dokonał Donald Tusk.
              • wylogowany.pielegniarz Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:09
                sawa.com napisała:


                > Prezydent z PO nie tylko będzie wpatrywał się w żerandol ale także rozgrzewał
                > sędziny by nie pastwiły się nad perelowskimi generałami.


                Nie słyszałem, żeby prezydenci w Polsce zajmowali się rozgrzewaniem sędziów, ale
                chętnie zapoznam się z tym mechanizmem na przykładzie Lecha Kaczyńskiego.
                • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:19
                  wylogowany.pielegniarz napisał:


                  > Nie słyszałem, żeby prezydenci w Polsce zajmowali się rozgrzewaniem sędziów, al
                  > e
                  > chętnie zapoznam się z tym mechanizmem na przykładzie Lecha Kaczyńskiego.
                  Dlaczego Lecha Kaczyńskiego. On nie żyje.
          • normalnyczlowiek1 Komorowski właśnie cię uświadomił,że bedzie ciągał 23.06.10, 21:43
            wylogowany.pielegniarz napisał: Nie miałem pojęcia, że w Polsce ciąganiem po
            sądach zajmują się urzędujący prezydenci.

            ---> jako prezydent, po sądach, po prokuraturach, po posterunkach policji ...
            wszak obiecał, że osobiście zajmie się nie tylko in vitro, ale także sprawą
            wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy ...
        • dystans4 Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:22
          A my chcemy tylko należycie uhonorować Pana Prezesa, czyste dobro i pomyślność Narodu Polskiego.
          Za zgodę na zajęcie się i zagospodarowanie porzuconego majątku (bezhoznogo imuszczestwa) Srebrnej, profesjonalne załatwienie nabrzmiałej sprawy długów szpitali (długi zniknęły :-) !!!), za zrobienie porządku z tchórzliwą załogą Tupolewa, za załatwienie miejsca na Wawelu (specjalne podziękowania dla kardynała Dziwisza). Za zablokowanie budowy Jamal2 przez Polskę i Białoruś, za skuteczny lobbing Rurociągu Północnego po dnie Bałtyku, za za ordery i odznaczenia od OUN i UPA...

          Za to wszystko - i jeszcze więcej! - należy się Prezesowi nasza wdzięczność. Zbudujemy mu sarkofag, - nie! nie na Wawelu! - na najwyższym piętrze Pałacu Kultury i Nauki im. ... no... imienia Pana Prezesa, oczywiście!
          Będzie to wspaniały wyraz wdzięczności, prawdziwy zwornik pomiędzy dawnymi i nowymi laty, ludźmi lewicy wszystkich pokoleń i odchyleń.
          Pan Redaktor Wildstein wyrazi to lepiej, napisze o historycznym pojednaniu książkę.

          Pani Profesor Staniszkis dokona naukowej analizy procesu pojednania, wykaże jego słuszność i historyczną konieczność. Napisze szereg fundamentalnych prac (wśród nich "Od Srebrnej do złotego wieku lewicy polskiej"), złotymi zgłoskami zapisze się w historii ruchu sił postępowych oraz konkursów mokrego podkoszulka.
    • olga_w_ogrodzie Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:00

      sawa.com napisała:

      > chcą być tylko u władzy i zachować wpływy.


      od wielu, wielu lat,
      jeszcze długo przed pierwszą kampanią wyborczą p. Wałęsy,
      od czasów PC,
      nie istniał i nie istnieje po dzień dzisiejszy w Polsce
      człowiek bardziej uzależniony i łasy na władzę,
      niż pan Jarosław Kaczyński.

      dla władzy pogrzebie wszystko,
      cynicznie wykorzysta wszystko,
      i bez wazeliny będzie się kompromitował
      umizgami do SLD.
      • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:08
        olga_w_ogrodzie napisała:

        > od wielu, wielu lat,
        > jeszcze długo przed pierwszą kampanią wyborczą p. Wałęsy,
        > od czasów PC,
        > nie istniał i nie istnieje po dzień dzisiejszy w Polsce
        > człowiek bardziej uzależniony i łasy na władzę,
        > niż pan Jarosław Kaczyński.

        E, tam. Komorowski dla mozliwości wpatrywania się w żyrandol w pałacu
        prezydenckim wyparł się prywatyzacji. Prywatyzacja jest przecież fundamentem
        założycielskim PO. To jest tak jak zaprzeć się własnej matki i ojca.
        W dodatku tak na mataczył i rozgrzał sędziny, że mu uwierzyły.
    • haen1950 Poparcie Urbana 23.06.10, 21:08
      jest dziesięć razy większe od kaczego dupka Napieralskiego. Teraz
      musi chłopaczek się mocno zastanowić, bo jak się Urban po nim
      przejedzie to procenty w proch się zamienią.

      Najlepiej to ujął - na świństwach do spółki z Kaczorem daleko nie
      zajedzie. Z Urbanem zazwyczaj się zgadzam w demokracji.
    • rysiek_grzesiek Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:11
      Dzisiaj dołączył Urban? nie odbieram TVN24, czy zdeklarował się oficjalnie?
      • olga_w_ogrodzie Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:14
        tak.
        oficjalnie w "Faktach po Faktach" TVN24
      • sawa.com Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:15
        rysiek_grzesiek napisał:

        > Dzisiaj dołączył Urban? nie odbieram TVN24, czy zdeklarował się oficjalnie?

        Powiedział, ze zagłosuje na Komorowskiego. Co mówił dlaej nie słuchalam... bo
        nie interesuje mnie co ten pan ma do powiedzenia.
        • wos9 A trzeba było, bo tak mówisz 10% prawdy. 23.06.10, 21:31
          sawa.com napisała:

          > rysiek_grzesiek napisał:
          >
          > > Dzisiaj dołączył Urban? nie odbieram TVN24, czy zdeklarował się
          oficjalni
          > e?
          >
          > Powiedział, ze zagłosuje na Komorowskiego. Co mówił dlaej nie
          słuchalam... bo
          > nie interesuje mnie co ten pan ma do powiedzenia.
          >
          >
        • rysiek_grzesiek Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:33
          To mi wystarczy, dzięki:)
          Ps. Dla wszystkich którzy nie pamiętają polecam artykuły niejakiego Jana Rema
          krótko przed śmiercią ks. Popiełuszki. A kim był Jan Rem? To nie tylko Adam
          Michnik wie...
      • jkiko Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 21:19
        jak najbardziej!!
    • vargtimmen Tak jest 23.06.10, 21:22

      Komorowski jak prezydent to powrót tylnymi drzwiami postkomunistycznego
      establishmentu rozpanoszonego za Kwaśniewskiego, a zatem powrót do czasów
      wielkiej korupcji, wielkich "biznesów" robionych na państwowym majątku i
      rozpanoszonych specsłużb.
      • boblebowsky Re: Tak jest 23.06.10, 21:27
        >
        > Komorowski jak prezydent to powrót tylnymi drzwiami postkomunistycznego
        > establishmentu rozpanoszonego za Kwaśniewskiego, a zatem powrót do czasów
        > wielkiej korupcji, wielkich "biznesów" robionych na państwowym majątku i
        > rozpanoszonych specsłużb.

        A co masz na potwierdzenie swoich słów poza swoją wyobraźnią?
        • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 21:37
          boblebowsky napisał:

          > >
          > > Komorowski jak prezydent to powrót tylnymi drzwiami postkomunistycznego
          > > establishmentu rozpanoszonego za Kwaśniewskiego, a zatem powrót do czasów
          > > wielkiej korupcji, wielkich "biznesów" robionych na państwowym majątku i
          > > rozpanoszonych specsłużb.
          >
          > A co masz na potwierdzenie swoich słów poza swoją wyobraźnią?


          Jeśli nie zauważyłeś - to jest moje przewidywanie - bo tekst dotyczy przyszłości.

          Przewidywanie oparte na tym, co się działo w Polsce w epoce Kwaśniewskiego - w
          szczególności przypomnę wysoki poziom korupcji, polityczne zabójstwa (Papała,
          Sekuła) skandaliczne prywatyzacje (TP SA, PZU, Huta Częstochowa), złe prawo (np.
          niesamowicie wysokie prowizje dla zarządzających OFE), liczne afery - np.
          Orlenu, paliwowa, Rywina, starachowicka; rozpanoszone specsłużby (np. pełna
          ostentacja w sprawie Kluski).

          Zwiastuny powrotu do tego stylu są liczne: poparcie najsilniejszej części
          postkomunistycznego establishmentu dla Komorowskiego, jego świetne relacje z
          wojskowymi służbami specjalnymi, nominacja Belki.
          • notozobaczymy Jako wyznawca 23.06.10, 21:40
            nie powinieneś pisać postkomunizm, tylko socjaldemokracja, ew. lewica
            • vargtimmen coś Ci się poplątało 23.06.10, 21:44
              Nie jestem związany, ani trwale nie popieram żadnej partii, mam własne opinie.

              notozobaczymy napisał:

              > nie powinieneś pisać postkomunizm, tylko socjaldemokracja, ew. lewica

              Ależ Kiszczak, Jaruzelski, Urban, Miller, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Belka - to
              postkomuniści w najczystszej postaci. Lewicą może, ewentualnie, być Napieralski,
              Piekarska, czy Olejniczak.
              • wylogowany.pielegniarz Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 21:56
                vargtimmen napisał:



                > Ależ Kiszczak, Jaruzelski, Urban, Miller, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Belka - to
                > postkomuniści w najczystszej postaci. Lewicą może, ewentualnie, być Napieralski
                > ,
                > Piekarska, czy Olejniczak.
                >

                A Oleksy:)?
                • vargtimmen Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:00
                  wylogowany.pielegniarz napisał:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  >
                  >
                  > > Ależ Kiszczak, Jaruzelski, Urban, Miller, Kwaśniewski, Cimoszewicz, Belka
                  > - to
                  > > postkomuniści w najczystszej postaci. Lewicą może, ewentualnie, być Napie
                  > ralski
                  > > ,
                  > > Piekarska, czy Olejniczak.
                  > >
                  >
                  > A Oleksy:)?

                  Postkomunista i to strasznie skompromitowany.
                  • wylogowany.pielegniarz Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:01
                    vargtimmen napisał:


                    > Postkomunista i to strasznie skompromitowany.


                    Eee, widać, nie jesteś na czasie:)
                    • vargtimmen Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:06
                      wylogowany.pielegniarz napisał:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      >
                      > > Postkomunista i to strasznie skompromitowany.
                      >
                      >
                      > Eee, widać, nie jesteś na czasie:)

                      Po prostu jestem odrębny :)

                      Akurat te deklaracje Jarosława popychają mnie w kierunku darowania sobie drugiej
                      tury wyborów, ale sam Komorowski i popierający go postkomuniści mocno mnie
                      popychają, by jednak się pofatygować.
                      • wylogowany.pielegniarz Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:11
                        Ale Ty zakładasz, że oni wszyscy popierają Komorowskiego z powodu konkretnych,
                        własnych interesów. A mnie się zdaje, że im wszystkim Jarek może po prostu
                        skoczyć i jest to głosowanie przeciwko niemu. Nie ze strachu o własne interesy,
                        a z powodu ogromnej niechęci do niego jako polityka.
                        • vargtimmen Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:23
                          wylogowany.pielegniarz napisał:

                          > Ale Ty zakładasz, że oni wszyscy popierają Komorowskiego z powodu konkretnych,
                          > własnych interesów.

                          Tak uważam - ci ludzie mają silnie powiązane z polityką interesy i niewątpliwie
                          kierują się wyłącznie własnymi korzyściami.

                          > A mnie się zdaje, że im wszystkim Jarek może po prostu
                          > skoczyć i jest to głosowanie przeciwko niemu.
                          > Nie ze strachu o własne interesy,
                          > a z powodu ogromnej niechęci do niego jako polityka.


                          Rozumiem, uważasz, że Urban i Jaruzelski kierują się szlachetnymi emocjami i
                          troską o wartości demokratyczno-liberalne, a nie własnymi interesami.
                          • wylogowany.pielegniarz Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 22:51
                            vargtimmen napisał:


                            > Rozumiem, uważasz, że Urban i Jaruzelski kierują się szlachetnymi emocjami i
                            > troską o wartości demokratyczno-liberalne, a nie własnymi interesami.


                            Chyba jednak nie rozumiesz albo celowo manipulujesz, bo nic takiego nie
                            napisałem. Pisałem o niechęci czy wręcz wrogości, wynikającej z powodów
                            politycznych, co nie dziwi, gdy się weźmie pod uwagę, że swoją pozycję i
                            ideologię polityczną Kaczyński budował w dużej mierze na walce z tym
                            środowiskiem, oskarżaniu go i otwartym formułowaniu, że trzeba ich zniszczyć.
                            Pomijam tu już nawet różnice w wizjach państwa. Jak na mój rozum, to są to
                            wystarczające powody, żeby głosować przeciwko komuś takiemu. Nigdy nie
                            spodziewałem się, że mogłoby być inaczej. Pomijając Grzesia, który to właśnie
                            sam ma swoje polityczne interesy do ugrania.

                            Tak, Urbana i Jaruzelskiego to ewentualny prezydent Kaczyński może co najwyżej
                            cmoknąć w pompkę.
                            • vargtimmen Re: coś Ci się poplątało 23.06.10, 23:42
                              wylogowany.pielegniarz napisał:

                              > vargtimmen napisał:
                              >
                              >
                              > > Rozumiem, uważasz, że Urban i Jaruzelski kierują się szlachetnymi emocjam
                              > i i
                              > > troską o wartości demokratyczno-liberalne, a nie własnymi interesami.
                              >
                              >
                              > Chyba jednak nie rozumiesz albo celowo manipulujesz, bo nic takiego nie
                              > napisałem. Pisałem o niechęci czy wręcz wrogości, wynikającej z powodów
                              > politycznych, co nie dziwi, gdy się weźmie pod uwagę, że swoją pozycję i
                              > ideologię polityczną Kaczyński budował w dużej mierze na walce z tym
                              > środowiskiem, oskarżaniu go i otwartym formułowaniu, że trzeba ich zniszczyć.


                              Czyż nie wynika z tego wprost, że to środowisko uważa, że Kaczyński może im
                              zaszkodzić, a Komorowski nie? Bo chyba nie sugerujesz, że Jaruzelski i Urban są
                              niechętni Kaczyńskiemu, a sprzyjają Komorowskiemu za samą retorykę?

                              Całokształt jest taki, że Komorowski, odkąd wziął tekę wiceministra politycznego
                              u Siwickiego, jest "swój", a Kaczyński, odkąd zaczął wstrząsać porozumieniem
                              UD-PZPR jest wrogiem.


                              > Pomijam tu już nawet różnice w wizjach państwa. Jak na mój rozum, to są to
                              > wystarczające powody, żeby głosować przeciwko komuś takiemu. Nigdy nie
                              > spodziewałem się, że mogłoby być inaczej.

                              OK, czyli Urban i Jaruzelski są przeciw Kaczyńskiemu, bo mają inną (jak rozumiem
                              - wg Ciebie lepszą - bo bliższą wizji Komorowskiego) wizję państwa.


                              > Pomijając Grzesia, który to właśnie
                              > sam ma swoje polityczne interesy do ugrania.


                              No tak - czyli Jaruzelski i Urban to więksi państwowcy niż Grześ.




                              > Tak, Urbana i Jaruzelskiego to ewentualny prezydent
                              > Kaczyński może co najwyżej cmoknąć w pompkę.

                              Ależ to są patroni pewnych środowisk! Oni sami są na pewno świetnie
                              zabezpieczeni, ale to są bossowie; a ich ludzie - od oficerów po biznesmenów już
                              mają konkretne interesy, które kwitły za Kwaśniewskiego. Myślę, że po wygranej
                              Komorowskiego te środowiska przeżyją prawdziwy renesans.
                              • wylogowany.pielegniarz Re: coś Ci się poplątało 24.06.10, 00:19
                                vargtimmen napisał:


                                > Czyż nie wynika z tego wprost, że to środowisko uważa, że Kaczyński może im
                                > zaszkodzić, a Komorowski nie? Bo chyba nie sugerujesz, że Jaruzelski i Urban są
                                > niechętni Kaczyńskiemu, a sprzyjają Komorowskiemu za samą retorykę?

                                Weź mi wytłumacz, jakie to ciemne interesy robi Jaruzelski, bo naprawdę nie
                                rozumiem.

                                > Całokształt jest taki, że Komorowski, odkąd wziął tekę wiceministra polityczneg
                                > o
                                > u Siwickiego, jest "swój", a Kaczyński, odkąd zaczął wstrząsać porozumieniem
                                > UD-PZPR jest wrogiem.

                                Takie są uroki wielopartyjności i sytuacji, gdy na scenie są więcej niż dwa
                                środowiska.

                                > OK, czyli Urban i Jaruzelski są przeciw Kaczyńskiemu, bo mają inną (jak rozumie
                                > m
                                > - wg Ciebie lepszą - bo bliższą wizji Komorowskiego) wizję państwa.


                                Byłbym wdzięczny, gdybyś przestał wymyślać jakieś dziwne rzeczy i przedstawiać
                                je jako moje zdanie. Czy ja gdzieś napisałem, która jest lepsza? Są na tyle inne
                                i wrogie, że i Kaczyński nie poparłby Jaruzelskiego czy Urbana. To świadczy o
                                tym, że boi się o własne interesy czy interesy swojego środowiska? Tak, bo w
                                takim sensie każde środowisko polityczne chce być przy korycie i korzystać z koryta.

                                > > Pomijając Grzesia, który to właśnie
                                > > sam ma swoje polityczne interesy do ugrania.
                                >
                                >
                                > No tak - czyli Jaruzelski i Urban to więksi państwowcy niż Grześ.


                                Nie chce mi się powtarzać z tym wymyślaniem, więc napiszę jedynie tyle, że
                                REALNE interesy(polityczne w tym wypadku) ma Grześ, a Urban i Jaruzelski nie
                                mają żadnych, bo REALNE interesy są już poza nimi.
                                Pozostaje kwestia walki o rząd dusz i własną wizję historii, ale rozumiem, że
                                Tobie chodzi o jakieś ciemne interesy, a nie politykę historyczną, która żadną
                                tajemnicą czy Układem nie jest.

                                > > Tak, Urbana i Jaruzelskiego to ewentualny prezydent
                                > > Kaczyński może co najwyżej cmoknąć w pompkę.
                                >
                                > Ależ to są patroni pewnych środowisk! Oni sami są na pewno świetnie
                                > zabezpieczeni, ale to są bossowie; a ich ludzie - od oficerów po biznesmenów ju
                                > ż
                                > mają konkretne interesy, które kwitły za Kwaśniewskiego. Myślę, że po wygranej
                                > Komorowskiego te środowiska przeżyją prawdziwy renesans.

                                Krzysztof Jarzyna ze Szczecina czyli szef wszystkich szefów w osobie Jaruzelskiego.
                                • vargtimmen Re: coś Ci się poplątało 24.06.10, 00:35
                                  wylogowany.pielegniarz napisał:

                                  > vargtimmen napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > Czyż nie wynika z tego wprost, że to środowisko uważa, że Kaczyński może
                                  > im
                                  > > zaszkodzić, a Komorowski nie? Bo chyba nie sugerujesz, że Jaruzelski i Ur
                                  > ban są
                                  > > niechętni Kaczyńskiemu, a sprzyjają Komorowskiemu za samą retorykę?
                                  >
                                  > Weź mi wytłumacz, jakie to ciemne interesy robi
                                  > Jaruzelski, bo naprawdę nie rozumiem.
                                  >

                                  Tłumaczyłem już, że on jest szefem; on zainstalował swoich ludzi w III RP i o
                                  swoje dzieło dba; to dosyć naturalna postawa.


                                  > > Całokształt jest taki, że Komorowski, odkąd wziął tekę wiceministra polit
                                  > yczneg
                                  > > o
                                  > > u Siwickiego, jest "swój", a Kaczyński, odkąd zaczął wstrząsać porozumien
                                  > iem
                                  > > UD-PZPR jest wrogiem.
                                  >
                                  > Takie są uroki wielopartyjności i sytuacji, gdy na scenie są więcej niż dwa
                                  > środowiska.
                                  >

                                  Owszem, ale trzeba się przyjrzeć, z kim po drodze jest ludziom Jaruzelskiego:
                                  Kwaśniewskiemu, Urbanowi, Cimoszewiczowi. I pytanie dlaczego. A odpowiedź leży
                                  na stole: nie jest nią stosunek do emerytur WRON, czy emerytów SB, więc co to
                                  być może? Myślę, że utrwalanie status quo wpływów postkomunistów na biznes i
                                  ciepłe relacje z WSI.



                                  > > OK, czyli Urban i Jaruzelski są przeciw Kaczyńskiemu, bo mają inną (jak r
                                  > ozumie
                                  > > m
                                  > > - wg Ciebie lepszą - bo bliższą wizji Komorowskiego) wizję państwa.
                                  >
                                  >
                                  > Byłbym wdzięczny, gdybyś przestał wymyślać jakieś dziwne rzeczy i przedstawiać
                                  > je jako moje zdanie. Czy ja gdzieś napisałem, która jest lepsza? Są na tyle inne
                                  > i wrogie, że i Kaczyński nie poparłby Jaruzelskiego czy Urbana. To świadczy o
                                  > tym, że boi się o własne interesy czy interesy swojego środowiska? Tak, bo w
                                  > takim sensie każde środowisko polityczne chce być przy korycie i korzystać z
                                  koryta.
                                  >

                                  No właśnie, czyli środowiska związane z Jaruzelskim I Urbanem czują się
                                  bezpieczniej przy Komorowskim, niż przy Kaczyńskim. A dla mnie te środowiska to
                                  straszna zaraza, więc należy odrzucać tych, których oni popierają.


                                  > > > Pomijając Grzesia, który to właśnie
                                  > > > sam ma swoje polityczne interesy do ugrania.
                                  > >
                                  > >
                                  > > No tak - czyli Jaruzelski i Urban to więksi państwowcy niż Grześ.
                                  >
                                  >
                                  > Nie chce mi się powtarzać z tym wymyślaniem, więc napiszę jedynie tyle, że
                                  > REALNE interesy(polityczne w tym wypadku) ma Grześ, a Urban i Jaruzelski nie
                                  > mają żadnych, bo REALNE interesy są już poza nimi.


                                  A ja tylko przypomnę, że ci ludzie to liderzy pewnego środowiska, reprezentują
                                  jego interesy i bronią swojego dzieła, któremu Kaczyński zagraża.



                                  > Pozostaje kwestia walki o rząd dusz i własną wizję historii, ale rozumiem, że
                                  > Tobie chodzi o jakieś ciemne interesy, a nie politykę historyczną, która żadną
                                  > tajemnicą czy Układem nie jest.
                                  >

                                  Rząd dusz, wpływy na wielki biznes, na prywatne media, na politykę państwa,
                                  walka o interpretację przemian, bezkarność i władza dla środowisk bliskich WSI
                                  itp. To wszystko jest powiązane.


                                  > > > Tak, Urbana i Jaruzelskiego to ewentualny prezydent
                                  > > > Kaczyński może co najwyżej cmoknąć w pompkę.
                                  > >
                                  > > Ależ to są patroni pewnych środowisk! Oni sami są na pewno świetnie
                                  > > zabezpieczeni, ale to są bossowie; a ich ludzie - od oficerów po biznesme
                                  > nów ju
                                  > > ż
                                  > > mają konkretne interesy, które kwitły za Kwaśniewskiego. Myślę, że po wyg
                                  > ranej
                                  > > Komorowskiego te środowiska przeżyją prawdziwy renesans.
                                  >
                                  > Krzysztof Jarzyna ze Szczecina czyli szef wszystkich
                                  > szefów w osobie Jaruzelskiego.

                                  No skąd, taki sobie staruszek, mające swoje naturalne sympatie polityczne.
          • boblebowsky Re: Tak jest 23.06.10, 21:51
            >
            > Jeśli nie zauważyłeś - to jest moje przewidywanie - bo tekst dotyczy przyszłośc
            > i.
            >
            > Przewidywanie oparte na tym, co się działo w Polsce w epoce Kwaśniewskiego - w
            > szczególności przypomnę wysoki poziom korupcji, polityczne zabójstwa (Papała,
            > Sekuła) skandaliczne prywatyzacje (TP SA, PZU, Huta Częstochowa), złe prawo (np
            > .
            > niesamowicie wysokie prowizje dla zarządzających OFE), liczne afery - np.
            > Orlenu, paliwowa, Rywina, starachowicka; rozpanoszone specsłużby (np. pełna
            > ostentacja w sprawie Kluski).
            >
            > Zwiastuny powrotu do tego stylu są liczne: poparcie najsilniejszej części
            > postkomunistycznego establishmentu dla Komorowskiego, jego świetne relacje z
            > wojskowymi służbami specjalnymi, nominacja Belki.
            >

            No, przynajmniej potwierdzasz, że to twoja obiektywna analiza:))))
            Nawet nie ma co komentować, zwłaszcza tego ostatniego akapitu o
            postkomunistycznym establishmencie, którego nawet normals by się nie powstydził.
            Cóż... pozostaje mi tylko pogratulować trzeźwości spojrzenia.
            Uważaj tylko bo ta postkomuna to teraz panowie i szanowana lewica:)))
            • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 21:59

              Ja Ci tylko przypomnę, że PO w 2005 budowała swoje poparcie na piętnowaniu
              tamtych patologii (vide np. Rokita w Komisji Rywina, Miodowicz i Jarucka - w
              Komisji Orlenowskiej). Hasło "IV RP" stworzył związany z PO Paweł Śpiewak - z
              bardzo dobrych powodów. To, co teraz robi PO jest negatywem ich sanacyjnych
              deklaracji z lat 2004-2005. A ja mam niezłą pamięć w tych sprawach i im tego nie
              daruję.
              • boblebowsky Re: Tak jest 23.06.10, 22:12
                vargtimmen napisał:

                >
                > Ja Ci tylko przypomnę, że PO w 2005 budowała swoje poparcie na piętnowaniu
                > tamtych patologii (vide np. Rokita w Komisji Rywina, Miodowicz i Jarucka - w
                > Komisji Orlenowskiej). Hasło "IV RP" stworzył związany z PO Paweł Śpiewak - z
                > bardzo dobrych powodów. To, co teraz robi PO jest negatywem ich sanacyjnych
                > deklaracji z lat 2004-2005. A ja mam niezłą pamięć w tych sprawach i im tego ni
                > e
                > daruję.
                >
                Przypomnij to lepiej Jarkowi, bo póki co to ona smaruje postkomuchom, a platfusy
                doopy nie dają i jasno zadeklarowały, że nie mają zamiaru różowym wylizywać i
                taka jest różnica.
                No chyba, że Jarek tak tylko, zdobywa sobie w ten sposób dodatkowe głosy:)) To
                jak w końcu jest, udaje, czy rzeczywiście zmienił swoje zdanie lewicy, jak myślisz?

                I pytanko jeszcze, jakież to działania PO są przeciwieństwem ich deklaracji z
                2004-2005?? Czyżbyś zapomniał o deklaracjach Jareczka o delegalizacji SLD z
                2004? Kto radykalnie zmienił dyskurs i nomenklaturę w tej sprawie, PO ?
                • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 22:18
                  boblebowsky napisał:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  > >
                  > > Ja Ci tylko przypomnę, że PO w 2005 budowała swoje poparcie na piętnowani
                  > u
                  > > tamtych patologii (vide np. Rokita w Komisji Rywina, Miodowicz i Jarucka
                  > - w
                  > > Komisji Orlenowskiej). Hasło "IV RP" stworzył związany z PO Paweł Śpiewak
                  > - z
                  > > bardzo dobrych powodów. To, co teraz robi PO jest negatywem ich sanacyjny
                  > ch
                  > > deklaracji z lat 2004-2005. A ja mam niezłą pamięć w tych sprawach i im t
                  > ego ni
                  > > e
                  > > daruję.
                  > >
                  > Przypomnij to lepiej Jarkowi, bo póki co to ona smaruje postkomuchom,

                  Prawi im miłe frazesy

                  > a platfusy
                  > doopy nie dają i jasno zadeklarowały, że nie mają zamiaru różowym wylizywać

                  ... za wyjątkiem wylizywanie Belce (trzymając się Twojej konwencji ...
                  analizy). I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                  Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.

                  > I pytanko jeszcze, jakież to działania PO są przeciwieństwem ich deklaracji z
                  > 2004-2005??

                  Współpraca z grupą Kwaśniewskiego.


                  Czyżbyś zapomniał o deklaracjach Jareczka o delegalizacji SLD z
                  > 2004? Kto radykalnie zmienił dyskurs i nomenklaturę w tej sprawie, PO ?

                  SLD z lat 2004-2005, to Kwaśniewski, Miller, Belka. Im by się faktycznie
                  należała delegalizacja... ale Napieralskiemu? Za co?
                  • boblebowsky Re: Tak jest 23.06.10, 22:38
                    Prawi im miłe frazesy
                    >
                    > > a platfusy
                    > > doopy nie dają i jasno zadeklarowały, że nie mają zamiaru różowym wylizyw
                    > ać
                    >
                    > ... za wyjątkiem wylizywanie Belce (trzymając się Twojej konwencji ...
                    > analizy). I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                    > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.

                    Zacznę od tego że, Belka nigdy nie był i nie jest politykiem, a jego nominacja
                    zaakceptowana była zarówno przez wszystkie środowiska polityczne jak i
                    środowiska ekonomiczne więc ten temat jest dla mnie zamknięty. Powiem więcej,
                    trochę rozpaczliwie brzmi przywoływanie przez ciebie jego osoby jako argumentu
                    na wszystko.

                    I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                    > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.
                    >

                    Słodkie słówka to sobie może pajac Cymański prawić, a z ust prezesa Partii to
                    jest poważna deklaracja o charakterze politycznym, którą ze wstydu próbujesz w
                    ten sposób bagatelizować i w to w dość prosty sposób. Rozumiem jednak, że to
                    odpowiedź na moje pytanie i że Jarek tak sobie tylko pieprzy przy okazji wyborów
                    i że nigdy nie pójdą w ślad za tym żadne czyny?? Czy tak???


                    > Czyżbyś zapomniał o deklaracjach Jareczka o delegalizacji SLD z
                    > > 2004? Kto radykalnie zmienił dyskurs i nomenklaturę w tej sprawie, PO ?
                    >
                    > SLD z lat 2004-2005, to Kwaśniewski, Miller, Belka. Im by się faktycznie
                    > należała delegalizacja... ale Napieralskiemu? Za co?


                    A Napieralski to co, pies?? Kto go wybrał?? Chcesz mi powiedzieć że SLD to
                    partia ludzi wieku tego mydłka?? Nie, bo jest akurat odwrotnie! A kto umożliwił
                    powrót na jej łono takich ludzi jak Miller czy Oleksy, którzy pełnią w niej
                    funkcję doradców, nie Grzesio?? Więc nie chrzań, że SLD to Napieralski, boi
                    pomyślę, że albo jesteś naiwny, albo cyniczny.



                    • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 23:54
                      boblebowsky napisał:

                      > Prawi im miłe frazesy
                      > >
                      > > > a platfusy
                      > > > doopy nie dają i jasno zadeklarowały, że nie mają zamiaru różowym w
                      > ylizyw
                      > > ać
                      > >
                      > > ... za wyjątkiem wylizywanie Belce (trzymając się Twojej konwencji ...
                      > > analizy). I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                      > > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.
                      >
                      > Zacznę od tego że, Belka nigdy nie był i nie jest politykiem,

                      Bzdura. Premier, minister finansów - zawsze jest politykiem.

                      > a jego nominacja
                      > zaakceptowana była zarówno przez wszystkie środowiska polityczne

                      Nieprawda, w Sejmie nie wszyscy głosowali za nim, zdecydowały głosy PO i SLD.

                      > jak i środowiska ekonomiczne

                      Kasa misiu, kasa.

                      > więc ten temat jest dla mnie zamknięty.

                      A dla mnie nie - Kwaśniewski, Belka - to ludzie, których rządy sprzyjały
                      wielkiej korupcji i działalności mafii.
                      • boblebowsky Re: Tak jest 24.06.10, 00:11
                        > >
                        > > Zacznę od tego że, Belka nigdy nie był i nie jest politykiem,
                        >
                        > Bzdura. Premier, minister finansów - zawsze jest politykiem.

                        Bzdura, minister finansów, premier tymczasowego i kontraktowego pełni polityczną
                        funkcję co wcale nie znaczy, że jest politykiem.


                        > > > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.

                        Jakimi stanowiskami!!!??? Czy coś na potwierdzenie tych bzdur znowu jakieś kalki
                        wrzucasz z przemówień pisowskich kacyków?? Wymień, tylko pamiętaj, że tematem
                        wątki jest postkomunistyczna nomenklatura.

                        > Nieprawda, w Sejmie nie wszyscy głosowali za nim, zdecydowały głosy PO i SLD.
                        >
                        > > jak i środowiska ekonomiczne
                        >
                        > Kasa misiu, kasa.

                        Boższsze.... Jaka kasa, mógłbyś wyjaśnić następną spiskową teorię?
                        Może to ci sami co zlecili zabójstwo Leszka??

                        > > więc ten temat jest dla mnie zamknięty.
                        >
                        > A dla mnie nie - Kwaśniewski, Belka - to ludzie, których rządy sprzyjały
                        > wielkiej korupcji i działalności mafii.

                        W jaki sposób Belka sprzyjał wielkiej korupcji i mafii?? Za dużo JR Nowaka chyba
                        się nasłuchałeś:)))))
                        • vargtimmen Re: Tak jest 24.06.10, 00:47
                          boblebowsky napisał:

                          > > >
                          > > > Zacznę od tego że, Belka nigdy nie był i nie jest politykiem,
                          > >
                          > > Bzdura. Premier, minister finansów - zawsze jest politykiem.
                          >
                          > Bzdura, minister finansów, premier tymczasowego i kontraktowego pełni polityczną
                          > funkcję co wcale nie znaczy, że jest politykiem.
                          >
                          >

                          pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Belka

                          Marek Belka (ur. 9 stycznia 1952 w Łodzi) – polski ekonomista, profesor,
                          polityk, wykładowca akademicki, urzędnik w instytucjach finansowych. Dwukrotnie
                          wicepremier i minister finansów, od 2 maja 2004 do 31 października 2005 premier
                          RP, od 11 czerwca 2010 prezes Narodowego Banku Polskiego.


                          > > > > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szcz
                          > ebla.
                          >
                          > Jakimi stanowiskami!!!???

                          Np. Prezesa NBP.


                          > > Nieprawda, w Sejmie nie wszyscy głosowali za nim, zdecydowały głosy PO i
                          > SLD.
                          > >
                          > > > jak i środowiska ekonomiczne
                          > >
                          > > Kasa misiu, kasa.
                          >
                          > Boższsze.... Jaka kasa, (...)

                          Duża. Ekonomiści w Polsce patrzą głównie na swój zarobek i tak też wartościują
                          kolegów. Im zasobniejsza kieszeń, w którejś ktoś siedzi, tym ma wyższą pozycję.
                          Kwestie konfliktów interesów i zysków na granicy między biznesem a polityką są
                          dla tych środowisk raczej źródłami prestiżu, niż wstydu.


                          >
                          > > > więc ten temat jest dla mnie zamknięty.
                          > >
                          > > A dla mnie nie - Kwaśniewski, Belka - to ludzie, których rządy sprzyjały
                          > > wielkiej korupcji i działalności mafii.
                          >
                          > W jaki sposób Belka sprzyjał wielkiej korupcji

                          Sprawa prywatyzacji PZU i wspierania Millenium.

                          >i mafii??

                          Mafia to np. ci, którzy zabili Papałę, zrobili aferę paliwową itp. Kwitła za
                          rządów Kwaśniewskiego.
                          • boblebowsky Re: Tak jest 24.06.10, 00:53
                            Sorry, ale szkoda mi czasu. POpraw berecik, alleluja i do przodu.
                            I niech ci JR Nowak drogę rozświetla.
                            • vargtimmen Re: Tak jest 24.06.10, 08:37

                              Cóż, nie potrafisz wykazać minimum klasy, kończąc dyskusję kopniakiem w kostce,
                              zachowujesz się faktycznie jak przeciętny przedstawiciel hołoty.
                  • wylogowany.pielegniarz Re: Tak jest 23.06.10, 23:02
                    vargtimmen napisał:


                    > I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                    > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.


                    O, to może Ty mi wyjaśnisz, jakim cudem SLD wzięło część mediów publicznych,
                    skoro Jarosław nie handluje, a jedynie prawi słodkie słówka? I to wzięło jeszcze
                    przed delegalizacją dekomunizacji.
                    • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 23:45
                      wylogowany.pielegniarz napisał:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      >
                      > > I to jest ta różnica: Jarosław prawi słodkie słówka, a
                      > > Komorowski handluje państwowymi stanowiskami najwyższego szczebla.
                      >
                      >
                      > O, to może Ty mi wyjaśnisz, jakim cudem SLD wzięło część mediów publicznych,
                      > skoro Jarosław nie handluje, a jedynie prawi słodkie słówka?

                      O ile rozumiem, SLD ma jakieś miejsca w KRRiTV, a w tej radzie rządzi ten, kto
                      ma większość. Taka jest konstrukcja ustawowa tego ciała.
                      • wylogowany.pielegniarz Re: Tak jest 23.06.10, 23:56
                        vargtimmen napisał:


                        > O ile rozumiem, SLD ma jakieś miejsca w KRRiTV, a w tej radzie rządzi ten, kto
                        > ma większość. Taka jest konstrukcja ustawowa tego ciała.


                        Otóż źle rozumiesz, bo SLD nie ma swoich ludzi w KRRiTV i to nie z powodu zmian
                        w KRRiTV ludzie SLD wzięli część mediów, bo przecież zmian w KRRiTV nie było.
                        • vargtimmen Re: Tak jest 24.06.10, 00:04
                          wylogowany.pielegniarz napisał:

                          > vargtimmen napisał:
                          >
                          >
                          > > O ile rozumiem, SLD ma jakieś miejsca w KRRiTV, a w tej radzie rządzi ten
                          > , kto
                          > > ma większość. Taka jest konstrukcja ustawowa tego ciała.
                          >
                          >
                          > Otóż źle rozumiesz, bo SLD nie ma swoich ludzi w KRRiTV i to nie z powodu zmian
                          > w KRRiTV ludzie SLD wzięli część mediów, bo przecież zmian w KRRiTV nie było.

                          Przyznam, że faktycznie się pogubiłem; wynika to z tego, że uważam tzw.
                          "publiczne media", za nieistotne. Od dawien dawna nie płacę, nie oglądam, a ich
                          wpływ na politykę uważam za zwykle odwrotny do zamierzeń osób mediami
                          rządzących. Co innego NBP - to jedna z kluczowych instytucji państwowych.

                          Tzw. koalicji PiS-SLD w mediach (o której czytam) nie uważam za coś dobrego,
                          podobnież, jak nie uważałem za coś dobrego czystek w mediach publicznych
                          robionych przez ludzi "przystawek" z cichym poparciem PO, ale sprawa dotyczy
                          mało istotnej instytucji, bez porównania mniej ważnej, niż NBP.
                          • wylogowany.pielegniarz Re: Tak jest 24.06.10, 00:22
                            Tak, i to byłoby na tyle w kwestii cnotliwego Jarka, który z SLD nie handluje, a
                            jedynie prawi słodkie słówka na potrzeby kampanii.
                            Dobranoc.
                            • vargtimmen Re: Tak jest 24.06.10, 00:40
                              wylogowany.pielegniarz napisał:

                              > Tak, i to byłoby na tyle w kwestii cnotliwego Jarka, który z SLD nie handluje,
                              > a
                              > jedynie prawi słodkie słówka na potrzeby kampanii.



                              Nie mam Jarka za cnotliwego, ale skala handlu, którego dokonał Komorowski jest
                              znacznie większa i bardziej brzemienna w skutki. Więc nie idealizując Jarka,
                              widzę, że w kampanii to Bronek dokonał wielkiej transakcji z częścią
                              postkomunistów, a Jarek tylko im prawi dusery.

                              > Dobranoc.

                              Dobranoc
                • grand_bleu Re: Tak jest 23.06.10, 23:32
                  boblebowsky napisał:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  > >
                  > > Ja Ci tylko przypomnę, że PO w 2005 budowała swoje poparcie na
                  piętnowani
                  > u
                  > > tamtych patologii (vide np. Rokita w Komisji Rywina, Miodowicz i
                  Jarucka
                  > - w
                  > > Komisji Orlenowskiej). Hasło "IV RP" stworzył związany z PO
                  Paweł Śpiewak
                  > - z
                  > > bardzo dobrych powodów. To, co teraz robi PO jest negatywem ich
                  sanacyjny
                  > ch
                  > > deklaracji z lat 2004-2005. A ja mam niezłą pamięć w tych
                  sprawach i im t
                  > ego ni
                  > > e
                  > > daruję.
                  > >
                  > Przypomnij to lepiej Jarkowi, bo póki co to ona smaruje
                  postkomuchom, a platfusy
                  > doopy nie dają

                  Platfusy rozdają posady, czerwonym.


                  > No chyba, że Jarek tak tylko, zdobywa sobie w ten sposób dodatkowe
                  głosy:)) To
                  > jak w końcu jest, udaje, czy rzeczywiście zmienił swoje zdanie
                  lewicy, jak myśl
                  > isz?
                  >
                  > I pytanko jeszcze, jakież to działania PO są przeciwieństwem ich
                  deklaracji z
                  > 2004-2005?? Czyżbyś zapomniał o deklaracjach Jareczka o
                  delegalizacji SLD z
                  > 2004? Kto radykalnie zmienił dyskurs i nomenklaturę w tej sprawie,
                  PO ?

                  "Niejasna postawa Belki w wyjaśnieniu swojej przeszłości
                  uniemożliwia prowadzenie prac rządu” – pisał w 2005 r. Donald
                  Tusk
                  w liście do ówczesnego prezydenta Aleksandra
                  Kwaśniewskiego, wzywając do dymisji premiera."
                  niezalezna.pl/article/show/id/34665
                  • boblebowsky Re: Tak jest 23.06.10, 23:58
                    > > Przypomnij to lepiej Jarkowi, bo póki co to ona smaruje
                    > postkomuchom, a platfusy
                    > > doopy nie dają
                    >
                    > Platfusy rozdają posady, czerwonym.

                    Taaak.... To podaj przykłady, tylko spróbuj coś poza Belką, bo ten temat jest
                    już dla mnie zamknięty. I pamiętaj o liczbie byłych pezetpeerowskich kacyków,
                    których w Pisie nie brakuje.
                    Swoją drogą ciekawą taktykę przyjęliście z kolegą veg.:))))


                    > "Niejasna postawa Belki w wyjaśnieniu swojej przeszłości
                    > uniemożliwia prowadzenie prac rządu” – pisał w 2005 r. Donald
                    > Tusk
                    w liście do ówczesnego prezydenta Aleksandra
                    > Kwaśniewskiego, wzywając do dymisji premiera."
                    > niezalezna.pl/article/show/id/34665


                    Weź mnie nie rozśmieszaj, bo przy deklaracji delegalizacji SLD wypowiedź Donka
                    to mały, mały pikuś, a twój argument widzę tylko jako rozpaczliwe chwytanie się
                    brzytwy w obronie twojego idola.
                    No, co jeszcze wymyślisz????
            • rysiek_grzesiek Re: Tak jest 24.06.10, 16:50
              E tam, Kwaśniewski, Miller, Olejniczak czy inna Belka nigdy lewicą nie byli. Tak
              się tylko nazywali aby być przy korycie...
      • wos9 Re: Tak jest 23.06.10, 21:34
        vargtimmen napisał:

        >
        > Komorowski jak prezydent to powrót tylnymi drzwiami
        postkomunistycznego
        > establishmentu rozpanoszonego za Kwaśniewskiego, a zatem powrót do
        czasów
        > wielkiej korupcji, wielkich "biznesów" robionych na państwowym
        majątku i
        > rozpanoszonych specsłużb.
        >
        A Kaczyński jako ewentualny prezydent?
        • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 21:38
          wos9 napisała:

          > vargtimmen napisał:
          >
          > >
          > > Komorowski jak prezydent to powrót tylnymi drzwiami
          > postkomunistycznego
          > > establishmentu rozpanoszonego za Kwaśniewskiego, a zatem powrót do
          > czasów
          > > wielkiej korupcji, wielkich "biznesów" robionych na państwowym
          > majątku i
          > > rozpanoszonych specsłużb.
          > >
          > A Kaczyński jako ewentualny prezydent?
          >

          To spory polityczne, często irytujące, większa bezwładność ustawodawcza, ale
          zdrowa dla kraju samokontrola władzy wykonawczej.
      • wylogowany.pielegniarz Re: Tak jest 23.06.10, 21:42
        Postkomunizm nie istnieje. Siejesz nienawiść;)
        • vargtimmen Re: Tak jest 23.06.10, 21:47
          wylogowany.pielegniarz napisał:

          > Postkomunizm nie istnieje. Siejesz nienawiść;)

          Jak może nie istnieć, skoro popiera Komorowskiego? ;)

          Inna sprawa, że polski postkomunizm ma tyle wspólnego z lewicą, co z uczciwością.
          • woda_woda Małe pytanie. 23.06.10, 21:58
            vargtimmen napisał:

            > Inna sprawa, że polski postkomunizm ma tyle wspólnego z lewicą, co
            z uczciwości
            > ą.
            >

            Na czym polega bycie postkomunistą?
            • vargtimmen Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:03
              woda_woda napisała:

              > vargtimmen napisał:
              >
              > > Inna sprawa, że polski postkomunizm ma tyle wspólnego z lewicą, co
              > z uczciwości
              > > ą.
              > >
              >
              > Na czym polega bycie postkomunistą?

              Dwa punkty:

              -zaangażowanie w peerelowski aparat władzy (partia, służby specjalne, dobrowolna
              tajna współpraca)

              -działalność publiczna w III RP: polityczna, propagandowa lub w
              postnomenklaturowym biznesie
              • woda_woda Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:06
                vargtimmen napisał:

                > Dwa punkty:

                Aha. I te dwa punkty muszą być spełnione razem, czy wystarczy
                spełnić jeden?
                • vargtimmen Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:08
                  woda_woda napisała:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  > > Dwa punkty:
                  >
                  > Aha. I te dwa punkty muszą być spełnione razem, czy wystarczy
                  > spełnić jeden?

                  Dla mnie obydwa są potrzebne.
                  • woda_woda Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:13
                    vargtimmen napisał:

                    > Dla mnie obydwa są potrzebne.
                    >

                    Aha, znaczy Maciej Łopiński, Andrzej Kryże, Wojciech Jasiński, Ewa
                    Sowińska to postkomuniści...
                    • vargtimmen Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:20
                      woda_woda napisała:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      > > Dla mnie obydwa są potrzebne.
                      > >
                      >
                      > Aha, znaczy Maciej Łopiński, Andrzej Kryże, Wojciech Jasiński, Ewa
                      > Sowińska to postkomuniści...

                      Może... kto z nich działał w aparacie władzy PRL i jak wysoko?
                      • woda_woda Re: Małe pytanie. 23.06.10, 22:42
                        vargtimmen napisał:

                        > Może... kto z nich działał w aparacie władzy PRL i jak wysoko?

                        A Belka działał w aparacie? Jak wysoko?

                        • grand_bleu Re: Małe pytanie. 23.06.10, 23:34
                          woda_woda napisała:

                          > vargtimmen napisał:
                          >
                          > > Może... kto z nich działał w aparacie władzy PRL i jak wysoko?
                          >
                          > A Belka działał w aparacie? Jak wysoko?


                          Belka współpracował z aparatem.
                        • vargtimmen Re: Małe pytanie. 23.06.10, 23:50
                          woda_woda napisała:

                          > vargtimmen napisał:
                          >
                          > > Może... kto z nich działał w aparacie władzy PRL i jak wysoko?
                          >
                          > A Belka działał w aparacie? Jak wysoko?
                          >

                          I sekretarz POP PZPR na wydziale. Belki postkomunizm jest widoczny przede
                          wszystkim w pełnej lojalności w/m Kwaśniewskiego, którą zawsze demonstrował czynem.
    • notozobaczymy Hola! 23.06.10, 21:36
      Przecież Jaruzelski to lewicowy polityk wg Prezesa.
      • dystans4 Re: Hola! 23.06.10, 21:40
        Nie tylko wg Prezesa!
        Doceniony już za Stalina!
      • normalnyczlowiek1 Komitet POparciaBronkaBolszewika nie jest lewicowy 23.06.10, 21:53
        notozobaczymy napisał: Przecież Jaruzelski to lewicowy polityk wg Prezesa.

        ---> Kłamiesz. Podaj cytat, że Jaruzela, Kiszczaka i im POdobnych uważa za takich!
        • dystans4 Re: Komitet POparciaBronkaBolszewika nie jest lew 23.06.10, 22:07
          Pejoratywne określenia "komuniści" i "postkomuniści" to POchodzące z okresu błędów i wypaczeń inwektywy pod adresem ludzi lewicy. Rezultat knowań prawicy opłacanej przez syjonistów z Syjamu i CIA.
          Panowie Jaruzelski i Kiszczak to ludzie honoru, o nieposzlakowanej opinii, zasłużeni dla Sprawy. Niebawem honorowi członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Kwaśniewski zaś, oczywiście, jest najwybitniejszą postacią III Rzeczypospolitej.
    • kriss_7ban Re: Niezła ferajna popiera JarOsła ... Rydzyk ... 23.06.10, 21:42
      ... prowadzi tłuszczę ...
    • rodak-1 Ja rowniez go popieram. 23.06.10, 21:46
      Wszycsy ci co ich wymieniles to ludzie ktorzy mieli do czynienia z
      wladza albo ludzie biznesu.Wole takich niz falszywy i obludny
      kosciol do ktorych jarkacz sie umizguje.
      • rysiek_grzesiek Re: Ja rowniez go popieram. 23.06.10, 21:56
        rodak-1 napisał:

        > Wszycsy ci co ich wymieniles to ludzie ktorzy mieli do czynienia z
        > wladza albo ludzie biznesu.Wole takich niz falszywy i obludny
        > kosciol do ktorych jarkacz sie umizguje
        A jak się umizguje? Możesz napisać kilka zdań?
        • dystans4 Re: Ja rowniez go popieram. 23.06.10, 22:12
          Ja mogę. Ale nie napiszę, bo Giwi wytnie.
          Zapytaj Paetza.
        • rodak-1 Re: Ja rowniez go popieram. 23.06.10, 23:00
          Jego wypowiedz z TV cytuje,,Gdyby nie my i radiomaryja,nie bylo by
          tego wszystkiego,, Co to kur-a jest,my zyjemy w jakims
          ciemnogrodzie,czy sredniowiecznym zastraszeniu? Ludzie w Polsce w
          jakims obledzie koscielnym zyja,wszedzie gdzie nie bywalem owszem
          rowniez spoleczenstwa kultywuja swje religie ale nie do takiego
          fanatyzmu jak tu w polsce.
    • wariant_b Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 22:23
      sawa.com napisała:
      > chcą być tylko u władzy i zachować wpływy.

      Czy my przypadkiem nie żyjemy w równoległych rzeczywistościach.
      W mojej ani Urban, ani Jaruzelski, ani Dukaczewski, ani Olejniczak,
      ani nawet Tusk z Palikotem nie kandydowali na Prezydenta.

      W mojej chcą być u władzy i zachować wpływy Kaczyński i Napieralski.
      I nie wydaje mi się, by któremuś zależało na moim/Twoim interesie.
      • dystans4 Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 22:35
        Prezes chce tylko zrównoważonego podziału wladzy.
        Sytuacja idealna miała miejsce, kiedy na straży podziału władzy stali Panowie Kaczyńscy, po ich odejściu w POlsce zaczęły panować kumoterstwo, nepotyzm i tworzenie stanowisk dla kolesiów, szczególnie po utworzeniu oddzielnego urzędu prokuratora generalnego. zamiast Ministerstwa Połowów Morskich (czy jak tam).


        Sekretarz stanu H. Clinton uczestniczyła w spisku i zamachu na życie Prezydenta Kaczyńskiego. Wspólnie z Putinem zaplanowała POparcie dla Komorowskiego. To kolejny niprzyjazny akt USA wymierzony w IV RP.
      • marouder.eu Panom, Jurkowi, gen. Wojtkowi, wtoremu Wojtkowi.. 23.06.10, 22:42
        ..a takze Tuskowi, Dukaczewskiemu i Palikotowi zalezy na naszym interesie:)
    • donek_z_bagien POstkomuna popiera Komorowskiego 23.06.10, 22:42
      :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
      • dystans4 Re: POstkomuna popiera Komorowskiego 23.06.10, 22:48
        Więcej nawiasów!
        Więcej srebrnych i złotych prywatyzacji!
        Więcej handlu długami szpitali!

        Racja jest po stronie Panów Kaczyńskich !!!
      • donek_z_bagien Re: POstkomuna popiera Komorowskiego 23.06.10, 22:56
        Trzeba oddzielić lewicę od bandy PRL-owskich łachudrów popierających Bronka.
    • grand_bleu Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 23.06.10, 23:42
      W 2005 roku, w pierwszej turze poparłam Donalda Tuska, film "Nocna
      zmiana" i poparcie Kwaśniewskiego zdecydowały o zmianie moich
      preferencji wyborczych.
      Dziś Bronisława Komorowskiego poparł Jerzy Urban, czy dla
      uczciwego człowieka, bez postkomunistycznej przeszłości może być
      lepszy wskaźnik, na kogo głosować nie należy?
      • wylogowany.pielegniarz Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 00:25
        grand_bleu napisała:

        > Dziś Bronisława Komorowskiego poparł Jerzy Urban, czy dla
        > uczciwego człowieka, bez postkomunistycznej przeszłości może być
        > lepszy wskaźnik, na kogo głosować nie należy?

        Tak, na Kaczyńskiego głosują uczciwi, a na Komorowskiego tylko nieuczciwi i
        postkomuniści.
        Dobranoc.
        • 141288bs Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 17.02.15, 17:18
          Pielegniarzu przeczytaj uwaznie; Urban z natury jest zlosliwcem,wie,ze popierajac Komorowskiego,wiele ubedzie Bronkowi glosow. Zdaje mi sie,ze Urban przesadzil o ostatecznym upadku gajowego.
          • 13kisiel Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 17.02.15, 17:19
            Bronka popiera cała WSI to wystarczy by doszedł do II Rundy
      • boblebowsky Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 00:41
        grand_bleu napisała:

        > Dziś Bronisława Komorowskiego poparł Jerzy Urban, czy dla
        > uczciwego człowieka, bez postkomunistycznej przeszłości może być
        > lepszy wskaźnik, na kogo głosować nie należy?


        Tylko ludzie bez własnego rozumu kierują się wyborami innych.
        Czy może być lepszy wskaźnik, żeby stwierdzić, że ktoś jest głupolem?

        >
        • rodak-1 Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 01:01
          Tak jak mowisz boblebowski,wrecz nie mozemy glosowac na
          kaczynskiego,to jest ostatnia menda spoleczna.
        • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 08:31
          boblebowsky napisał:

          > grand_bleu napisała:
          >
          > > Dziś Bronisława Komorowskiego poparł Jerzy Urban, czy dla
          > > uczciwego człowieka, bez postkomunistycznej przeszłości może być
          > > lepszy wskaźnik, na kogo głosować nie należy?
          >
          >
          > Tylko ludzie bez własnego rozumu kierują się
          > wyborami innych.

          Tego rodzaju poparcie to nie jakiś tam wybór, to oznacza alians dwu środowisk.
          Postkomunistów: Jaruzelskiego, Urbana, Kwaśniewskiego i pana kandydata
          Komorowskiego. Przypieczętowany nominacją Belki na szefa NBP. Teraz czytam, że w
          ramach, jak to określasz, lizania, Olek ma szanse na jakieś honorowe wyróżnienie
          w Warszawie. Cóż, najwyraźniej Komorowskiemu po drodze z postkomunistami i
          odwrotnie.
          • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 08:50
            vargtimmen napisał:

            > Tego rodzaju poparcie to nie jakiś tam wybór, to oznacza alians
            dwu środowisk.

            Niepotrzebnie szukasz drugiego i trzeciego dna.

            Kaczyński to Rydzyk, Ziobro i CBA Kamińskiego - wizja państwa, gdzie
            obywatel jest dla państwa a nie państwo dla obywatela.

            Z tego to powodu PRZECIWKO niemu opowiadaja się tacy ludzie, jak
            Urban czy Jaruzelski (co by nie mówić, ludzie inteligentni); ludzie
            środka oraz wszelcy inni przeciwni tej wizji i osobowości samego
            prezesa.

            Co wcale nie jest równoznaczne z tym, że Komorowski jest im bliski,
            znaczy zaś, że prezes jest im niezmiernie daleki a wybór jest taki,
            jaki jest.

            Ale wiem, że ty i tak zawsze wiesz swoje :)
            • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 08:58
              woda_woda napisała:

              > vargtimmen napisał:
              >
              > > Tego rodzaju poparcie to nie jakiś tam wybór, to oznacza alians
              > dwu środowisk.
              >
              > Niepotrzebnie szukasz drugiego i trzeciego dna.
              >

              Ale co tu jest do szukania? Nominacja Belki mówi sama za siebie.

              > Kaczyński to Rydzyk, Ziobro i CBA Kamińskiego - wizja państwa, gdzie
              > obywatel jest dla państwa a nie państwo dla obywatela.
              >

              I ta wizja przeraża akurat tak wybitnych demokratów, jak Urban z Jaruzelskim, a
              nie jakoś nie przeraża Napieralskiego i jego forumowych zwolenników młodszego
              pokolenia, którzy nam stanu wojennego nie serwowali.


              > Co wcale nie jest równoznaczne z tym, że Komorowski jest im bliski,
              > znaczy zaś, że prezes jest im niezmiernie daleki
              > a wybór jest taki, jaki jest.
              >

              Oczywiście, że nie masz racji - im jest bliżej do Komorowskiego, niż do
              Napieralskiego, to było widać już przed pierwszą turą, co widać choćby po
              poparciu Cimoszewicza, czy pasywności Kwaśniewskiego.


              > Ale wiem, że ty i tak zawsze wiesz swoje :)

              Oczywiście, mam własną opinię, a nie jedynie słuszną, gazecianą :)
              • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:15
                vargtimmen napisał:

                > Nominacja Belki mówi sama za siebie.

                Mówi - nominowano świetnego fachowca.

                > I ta wizja przeraża akurat tak wybitnych demokratów, jak Urban z
                Jaruzelskim, a
                > nie jakoś nie przeraża Napieralskiego

                Owszem - bo Napieralski potrzebuje dziś robić karierę polityczną a
                tamci nie.

                > Oczywiście, że nie masz racji - im jest bliżej do Komorowskiego,
                niż do
                > Napieralskiego

                :)))
                A Napieralski kandyduje w 2. turze?
                • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:25
                  woda_woda napisała:

                  > vargtimmen napisał:
                  >
                  > > Nominacja Belki mówi sama za siebie.
                  >
                  > Mówi - nominowano świetnego fachowca.
                  >

                  Nominacja zausznika Kwaśniewskiego, siedzącego po uszy w konfliktach interesów w
                  skandalicznej sprawie PZU-Milenium-Eureko.


                  > > I ta wizja przeraża akurat tak wybitnych demokratów, jak Urban z
                  > Jaruzelskim, a
                  > > nie jakoś nie przeraża Napieralskiego
                  >
                  > Owszem - bo Napieralski potrzebuje dziś robić
                  > karierę polityczną a tamci nie.
                  >

                  Acha, i dlatego Napieralski popiera państwo policyjne PiS, a Urban z Jaruzelskim
                  stali się po 50 latach PRL zatroskanymi o demokrację miłymi staruszkami. Już
                  napisełem Pielęgniarzowi, jak ja widzę sytuację, nie mam zamiaru nikogo zmuszać,
                  by przyjął mój punkt widzenia.



                  > > Oczywiście, że nie masz racji - im jest bliżej do Komorowskiego,
                  > niż do
                  > > Napieralskiego
                  >
                  > :)))
                  > A Napieralski kandyduje w 2. turze?

                  Cimoszewicz poparł Komorowskiego przed pierwszą turą, a Kwaśniewski wykazywał
                  wtedy wielką pasywność.
                  • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:29
                    vargtimmen napisał:

                    > Nominacja zausznika Kwaśniewskiego

                    Masz zastrzeżenia do fachowości Belki?

                    > Acha, i dlatego Napieralski popiera państwo policyjne PiS, a Urban
                    z Jaruzelskim
                    > stali się po 50 latach PRL zatroskanymi o demokrację miłymi
                    staruszkami.

                    Nie zrozumiałes tego, co napisałam? Mogę prościej.

                    > Cimoszewicz poparł Komorowskiego przed pierwszą turą, a
                    Kwaśniewski wykazywał
                    > wtedy wielką pasywność.

                    I co z tego wynika?
                    • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:35
                      woda_woda napisała:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      > > Nominacja zausznika Kwaśniewskiego
                      >
                      > Masz zastrzeżenia do fachowości Belki?


                      Do jego rzetelności i lojalności w/m państwa, a to kluczowe cechy szefa NBP,
                      obok formalnych kompetencji.

                      A co do fachowości Belki - to jest niezły ekonomista, ale z popytowej szkoły
                      ekonomicznej przeciwstawnej tej, którą rzekomo liberalna PO winna popierać.

                      >
                      > > Acha, i dlatego Napieralski popiera państwo policyjne PiS, a Urban
                      > z Jaruzelskim
                      > > stali się po 50 latach PRL zatroskanymi o demokrację miłymi
                      > staruszkami.
                      >
                      > Nie zrozumiałes tego, co napisałam? Mogę prościej.
                      >

                      Zrozumiałem, ale się nie zgadzam. Odsyłam do mojej rozmowy z Pielęgniarzem w tym
                      wątku.

                      > > Cimoszewicz poparł Komorowskiego przed pierwszą turą, a
                      > Kwaśniewski wykazywał
                      > > wtedy wielką pasywność.
                      >
                      > I co z tego wynika?

                      To, że Kwaśniewskiemu et consortes (Cimoszewicz, Urban itp.) bliżej do
                      Komorowskiego, niż do Napieralskiego, z czego wynika, że wbrew temu, co
                      twierdzisz, Bronek jest im naprawdę bliski. Najbliższy, rzekłbym, ze znaczących
                      postaci na scenie politycznej.
                      • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:43
                        vargtimmen napisał:

                        > Do jego rzetelności i lojalności w/m państwa, a to kluczowe cechy
                        szefa NBP,
                        > obok formalnych kompetencji.

                        Pytam, czy masz zastrzeżenia do kompetencji Belki na stanowisku
                        szefa NBP.
                        Rozumiem, że według ciebie jest on nierzetelny i nielojalny wobec
                        Polski i potrafisz do udowodnić faktami a nie własnymi przekonaniami.

                        > Zrozumiałem, ale się nie zgadzam.

                        Nie musisz. Rozumiem, że uważasz, iz Urban z Jaruzelskim maja ochotę
                        dzis robic karierę polityczną a Napieralski nie. No cóż.

                        > To, że Kwaśniewskiemu et consortes (Cimoszewicz, Urban itp.)
                        bliżej do Komorowskiego, niż do Napieralskiego, z czego wynika, że
                        wbrew temu, co twierdzisz, Bronek jest im naprawdę bliski.

                        A ja twierdzę, że Urbanowi i Jaruzelskiemu bliżej do Komorowskiego,
                        niż do Kaczyńskiego z powodów, jakie wyżej opisałam.
                        Kwaśniewski w 1. turze prawdopodobnie chciał być lojalny wobec
                        partii, której był członkiem, czego nie można powiedzieć ani o
                        Urbanie ani o Jaruzelskim.

                        A w drugiej turze nie wybrał prezesa.

                        • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:52
                          woda_woda napisała:

                          > vargtimmen napisał:
                          >
                          > > Do jego rzetelności i lojalności w/m państwa, a to kluczowe cechy
                          > szefa NBP,
                          > > obok formalnych kompetencji.
                          >
                          > Pytam, czy masz zastrzeżenia do kompetencji Belki na stanowisku
                          > szefa NBP.

                          A ja odpowiadam, że tak i w której części.


                          > Rozumiem, że według ciebie jest on nierzetelny i nielojalny wobec
                          > Polski i potrafisz do udowodnić faktami a nie własnymi przekonaniami.


                          Robiłem to na forum kilka razy, nie będę się powtarzać.
                          Poszukaj sobie:

                          autor: vargtimmen
                          treść: ABN Amro Eureko PZU Belka


                          >
                          > > Zrozumiałem, ale się nie zgadzam.
                          >
                          > Nie musisz. Rozumiem, że uważasz, iz Urban z Jaruzelskim maja ochotę
                          > dzis robic karierę polityczną a Napieralski nie. No cóż.
                          >


                          Odsyłam do Pielęgniarza: Jaruzelski i Urban to patroni pewnego środowiska,
                          którego interesów i pozycji bronią.


                          > > To, że Kwaśniewskiemu et consortes (Cimoszewicz, Urban itp.)
                          > bliżej do Komorowskiego, niż do Napieralskiego, z czego wynika, że
                          > wbrew temu, co twierdzisz, Bronek jest im naprawdę bliski.
                          >
                          > A ja twierdzę, że Urbanowi i Jaruzelskiemu bliżej do Komorowskiego,
                          > niż do Kaczyńskiego z powodów, jakie wyżej opisałam.

                          Wiem przecież.

                          > Kwaśniewski w 1. turze prawdopodobnie chciał być lojalny wobec
                          > partii, której był członkiem,


                          ... o cóż chodzi :)

                          Więc załatwili to przez Cimoszewicza. Ale sercem są z Bronkiem.



                          > A w drugiej turze nie wybrał prezesa.

                          No, jak dostanie ten warszawski zaszczyt, to na pewno poprze Bronka całą duszą.
                          • vargtimmen uściślenie 24.06.10, 09:53
                            vargtimmen napisał:

                            Powinno być:

                            >
                            > Odsyłam do moich postów do Pielęgniarza: Jaruzelski i Urban to patroni
                            pewnego środowiska,
                            > którego interesów i pozycji bronią.
                            >
                          • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 10:07
                            vargtimmen napisał:

                            > A ja odpowiadam, że tak i w której części.

                            A ja pytam o fakty, nie o twoje wyobrażenia. Oskarżenie o
                            nielojalność wobec Polski to nazwanie Belki zdrajcą.

                            > Odsyłam do Pielęgniarza: Jaruzelski i Urban to patroni pewnego
                            środowiska,
                            > którego interesów i pozycji bronią.

                            A na czym ta obrona interesów polega?

                            > Więc załatwili to przez Cimoszewicza. Ale sercem są z Bronkiem.

                            Kwaśniewski załatwił to przez Cimoszewicza? Tak cichaczem?

                            > No, jak dostanie ten warszawski zaszczyt, to na pewno poprze
                            Bronka całą duszą.

                            Ten warszawski zaszczyt Kwaśniewski ma dostać za swój wkład do
                            wejścia Polski do UE i NATO.
                            • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 10:17
                              woda_woda napisała:

                              > vargtimmen napisał:
                              >
                              > > A ja odpowiadam, że tak i w której części.
                              >
                              > A ja pytam o fakty, nie o twoje wyobrażenia.

                              Ależ jednoczesna praca Belki dla państwa, Millenium i ABN Amro, trzech podmiotów
                              kluczowych dla sprawy Eureko / PZU i jego późniejsze dążenie, jako premiera, to
                              oddania PZU Eureko to fakty.

                              Oskarżenie o
                              > nielojalność wobec Polski to nazwanie Belki zdrajcą.
                              >

                              Nie, człowiekiem nierzetelnym.


                              > > Odsyłam do Pielęgniarza: Jaruzelski i Urban to patroni pewnego
                              > środowiska,
                              > > którego interesów i pozycji bronią.
                              >
                              > A na czym ta obrona interesów polega?
                              >

                              Na popieraniu władzy PO, Komorowskiego w szczególności. Wynika z tego peowska
                              kontrola specsłużb i policji, nadzór nad prokuraturą, aparatem skarbowym,
                              sprawiedliwości; kontrola PO nad prywatyzacją, kontraktami, np. tym gazowym. I,
                              jak sądzę, Urban z Jaruzelskim uważają, że dla ich środowisk lepiej będzie, jak
                              samo PO, bez żadnej kontroli PiS będzie tym wszystkim zawiadywało.


                              > > Więc załatwili to przez Cimoszewicza. Ale sercem są z Bronkiem.
                              >
                              > Kwaśniewski załatwił to przez Cimoszewicza? Tak cichaczem?
                              >

                              Tak przypuszczam.

                              > > No, jak dostanie ten warszawski zaszczyt, to na pewno poprze
                              > Bronka całą duszą.
                              >
                              > Ten warszawski zaszczyt Kwaśniewski ma dostać za swój wkład do
                              > wejścia Polski do UE i NATO.

                              :)))

                              No, tak bez pretekstu się przecież nie da ;)
                              • woda_woda Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 10:23
                                vargtimmen napisał:

                                > Nie, człowiekiem nierzetelnym.

                                Nierzetelność oznacza złe wypełnianie obowiązków, ty zaś oskarżyłeś
                                go o nielojalnośc wobec Polski, czyli o zdradę ojczyzny.

                                > Na popieraniu władzy PO, Komorowskiego w szczególności.

                                Aha, czyli jeśli ktoś popiera PO i Komorowskiego, to znaczy, że
                                walczy o interesy "określonego środowiska" - czytaj: nieucziwego. Na
                                ten temat to chyba pogadaj sobie z 1normalnymczlowiekiem tudziez
                                goldenwoman.

                                > Tak przypuszczam.

                                Z twoją wyobraźnią nie dyskutuję :)

                                > No, tak bez pretekstu się przecież nie da ;)

                                A to Kwaśniewski nie ma zasług "w tym zakresie"?
                                • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 13:45
                                  woda_woda napisała:

                                  > vargtimmen napisał:
                                  >
                                  > > Nie, człowiekiem nierzetelnym.
                                  >
                                  > Nierzetelność oznacza złe wypełnianie obowiązków, ty zaś oskarżyłeś
                                  > go o nielojalnośc wobec Polski, czyli o zdradę ojczyzny.


                                  Nielojalność to nie zdrada, nie przekręcaj.


                                  > > Na popieraniu władzy PO, Komorowskiego w szczególności.
                                  >
                                  > Aha, czyli jeśli ktoś popiera PO i Komorowskiego, to znaczy, że
                                  > walczy o interesy "określonego środowiska" - czytaj: nieucziwego. Na
                                  > ten temat to chyba pogadaj sobie z 1normalnymczlowiekiem tudziez
                                  > goldenwoman.

                                  Nie, "jak ktoś", tylko, jak Jaruzelski, Urban, Kwaśniewski, Cimoszewicz w tej
                                  sprawie popierają, to.. itd.

                                  Znów manipulujesz.


                                  >
                                  > > Tak przypuszczam.
                                  >
                                  > Z twoją wyobraźnią nie dyskutuję :)
                                  >
                                  > > No, tak bez pretekstu się przecież nie da ;)
                                  >
                                  > A to Kwaśniewski nie ma zasług "w tym zakresie"?
                                  >

                                  Miał i 3 lata temu i będzie miał za 3 lata.
            • normalnyczlowiek1 Łżesz, woda.woda, jak zwykle! 24.06.10, 20:58
              woda_woda napisała: Kaczyński to Rydzyk, Ziobro i CBA Kamińskiego - wizja
              państwa, gdzie obywatel jest dla państwa a nie państwo dla obywatela.

              ---> Pominę już te twoje bolszewickie kłamstwo, że Rydzyk miał jakikolwiek wpływ
              na rządzenie państwem za czasów, gdy premierem był Jarosław Kaczyński (lub
              kiedykolwiek)...
              Wystarczająco wymowne jest, gdy twojej tezie, że:
              "Kaczyński to Rydzyk, Ziobro i CBA Kamińskiego..."
              przeciwstawię bardziej prawdziwą koalicję:
              Tusk to Jaruzelski, Kiszczak i WSI Dukaczewskiego...
              Czy trzeba coś dodawać???
              Sądzisz, że nikt nie wie kto był dla kogo?
          • zoil44elwer Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 08:58
            Kwach i jego dworacy wspólnie z salonem GW już od 1997 zaczęli demontować
            lewicę.To nie były przypadki że Cimoszewicz(trzeba było się ubezpieczyć) w 1997
            i Belka(podatek Belki) w 2005 świadomie zagrali na nerwach wyborców.Dodać do
            tego działania sekty Borowskiego to można sądzić że salon Kwacha idzie na
            zmarginalizowanie lewicy.Cimoszewicz,Kwach,Belka,Kalisz,Nałęcz już nie kryją
            swych prawicowo-liberalnych sympatii.
            • vargtimmen Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 09:07
              zoil44elwer napisał:

              > Kwach i jego dworacy wspólnie z salonem GW już od
              > 1997 zaczęli demontować lewicę.

              Nie tyle lewicę, co frakcję millerowską - związaną z aparatem partii, bliższą
              prowincji i ludzi słabych ekonomicznie, a dalszą od biznesów uwłaszczonych
              towarzyszy robionych na państwie.


              To nie były przypadki że Cimoszewicz(trzeba było się ubezpieczyć) w 1997
              > i Belka(podatek Belki) w 2005 świadomie zagrali na nerwach wyborców.Dodać do
              > tego działania sekty Borowskiego to można sądzić że salon Kwacha idzie na
              > zmarginalizowanie lewicy.Cimoszewicz,Kwach,Belka,Kalisz,Nałęcz już nie kryją
              > swych prawicowo-liberalnych sympatii.


              No daj spokój, żadna z nich prawica lub liberałowie, to cwani bezideowcy
              zainteresowani wyłącznie wielkimi pieniędzmi na styku biznesu i polityki i
              prestiżowymi synekurami.
              • rysiek_grzesiek Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 10:40
                No daj spokój, żadna z nich prawica lub liberałowie, to cwani bezideowcy
                > zainteresowani wyłącznie wielkimi pieniędzmi na styku biznesu i polityki i
                > prestiżowymi synekurami.
                Dokładnie tak.
          • boblebowsky Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 11:14
            vargtimmen napisał:

            > boblebowsky napisał:
            >
            > > grand_bleu napisała:
            > >
            > > > Dziś Bronisława Komorowskiego poparł Jerzy Urban, czy dla
            > > > uczciwego człowieka, bez postkomunistycznej przeszłości może być
            > > > lepszy wskaźnik, na kogo głosować nie należy?
            > >
            > >
            > > Tylko ludzie bez własnego rozumu kierują się
            > > wyborami innych.
            >
            > Tego rodzaju poparcie to nie jakiś tam wybór, to oznacza alians dwu środowisk.
            > Postkomunistów: Jaruzelskiego, Urbana, Kwaśniewskiego i pana kandydata
            > Komorowskiego.


            Urban nie jest reprezentantem żadnego środowiska i mało mnie obchodzi na kogo ta
            nenda głosuje. Jeżeli dla kogoś wybór jego lub czyjkolwiek jest wyznacznikiem i
            drogowskazem do oddania swojego głosu to świadczy tylko o tym, że rozum ma mocno
            ograniczony.
            I nie próbuj lewą ręką przez prawe ucho dzielić teraz lewicy na tą nowoczesną i
            postkomunę, bo tego zrobić się nie da, a wygląda to wyjątkowo żałośnie.
        • dystans4 [...] 24.06.10, 10:19
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • rysiek_grzesiek Re: Niezła ferajna popiera Komorowskiego 24.06.10, 22:58
      Ale to my wygramy, bo mamy rację:)
      Pozdrawiam sawo i śpij dobrze....
    • indeed4 A Włodek Frasyniuk w tym roku poprze Palikota? 17.02.15, 16:57
      czy Komorowskiego ;-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka