neoretronick 12.09.11, 11:58 Który z nich jest sensowniejszy i dlaczego ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
grek.grek Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 12:13 napieralski jest na pewno bardziej wiarygodny. palikot juz Zakazywał Pedalowania, schlebiał Kościołowi, robil za lokaja PO, żeby nagle machnąc woltę 0 180 stopni uzasadniając to "szokiem posmoleńskim" - czym on się rózni od Jarosława Na Proszkach ? napieralski stoi na czele dużej, sprawnej organizacji, która może coś w Sejmie zrobić. palikot na czele zgraji oberwańców w skórach i z maczugami, w dodatku takiej, w ktorej jest Guliwerem wśród liliputów. napieralski, może być plastusiowaty, ale daje się lubić, a przy okazji umie grać zakulisowo - PO się o tym parę razy przekonała w tej kadencji, negocacje z Napieralskim były, z tego co opowiadano, drogą przez mękę - nie dal się zbyć byle g.wnem i nie dał się zwasalizować. dlatego wqrwia PO i jej akolitów. palikot tak grać umie, ze nawet tego, co wypracował w Przyjaznym Państwie nie umiał przepchnąc przez partię, której był prominentnym działaczem. napieralski daje gwarancję prowadzenia samodzielnej polityki przez jego partię. Woltomistrz Palikot eks Platfus, zalatuje na kilometr wiernym koalicjantem PO, nawigowanym przez jej macherów. napieralski ma 2-4 wynik w badaniach sympatii politycznych, palikot 2 - wśród najbardziej nielubianych i darzonych największym brakiem zaufania. wygrywa tylko ze Sproszkowanym. napieralski nie obraża ludzi. palikot robi to codziennie. napieralski przez to jest postrzegany jako polityk. palikot wciąz ma opinię happenera i klauna, ktorym w istocie zresztą jest. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaab Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 12:18 chyba nie trzeba niczego więcej dodawać Odpowiedz Link Zgłoś
neoretronick Dzięki za wypowiedź i zapraszam innych do dyskusji 12.09.11, 12:18 :) Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 12:42 Podzielam Twoją opinię. --------------- Odpowiedz Link Zgłoś
full_marks Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 12:54 Potrzeba dezawuowania wizerunku Napieralskiego leży w interesie tutejszych "ciotek ogrodowych" oraz tym platfusom,którzy boją się zagospodarowania elektoratu lewicowego w platfusiarni. Palikot to cyniczny gracz,kolega Tuska. Nie dajcie się nabrać na krytykę Tuska przez Palikota. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:00 > Palikot to cyniczny gracz,kolega Tuska. > Nie dajcie się nabrać na krytykę Tuska przez Palikota. Od początku "wielkiej secesji' piszę na FK, że jest to zagranie wymyślone przez pijarowców PO, aby na dętym antyklerykalizmie ugrać > 5% i wejść w koalicję z PO. -------------- Odpowiedz Link Zgłoś
grek.grek Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:28 a ja się od początku podłączam do Twojej opinii :] nawet te jego ksiązkowe wynurzenia bardziej pomogly Platformersom, podlaly ich fajnym sosem, dzięki któremu przestali być takimi anonimowymi dziobami z mediów, a zyskali rys pełnokrwistych postaci z cechami charakteru, które wielu mogą się podobać. brak wqrwienia ze strony PO na to, co Palikot wygaduje i jak prowokuje, można by właśnie wytłumaczyć tym, ze jest między nimi ciche porozumienie, co do takich akcji. szkoda tylko, ze znów grupa młodych, być może oddanych calej sprawie, ludzi robi za guano pod cyniczny polityczny biznes. Odpowiedz Link Zgłoś
wos9 Choć - jako wyborca lewicy - wolałabym,żeby SLD 12.09.11, 13:05 kierował ktoś inny (np. Kalisz, czy Olejniczak), to z Twoim wywodem się w pełni zgadzam. grek.grek napisał: > napieralski jest na pewno bardziej wiarygodny. > palikot juz Zakazywał Pedalowania, schlebiał Kościołowi, robil za lokaja PO, żeby nagle machnąc woltę 0 180 stopni uzasadniając to "szokiem posmoleńskim" - czym on się rózni od Jarosława Na Proszkach ? > > napieralski stoi na czele dużej, sprawnej organizacji, która może coś w Sejmie zrobić. palikot na czele zgraji oberwańców w skórach i z maczugami, w dodatku takiej, w ktorej jest Guliwerem wśród liliputów. > napieralski, może być plastusiowaty, ale daje się lubić, a przy okazji umie grać zakulisowo - PO się o tym parę razy przekonała w tej kadencji, negocacje z Napieralskim były, z tego co opowiadano, drogą przez mękę - nie dal się zbyć byle g.wnem i nie dał się zwasalizować. dlatego wqrwia PO i jej akolitów. palikot tak grać umie, ze nawet tego, co wypracował w Przyjaznym Państwie nie umiał przepchnąc przez partię, której był prominentnym działaczem. > > napieralski daje gwarancję prowadzenia samodzielnej polityki przez jego partię. > Woltomistrz Palikot eks Platfus, zalatuje na kilometr wiernym koalicjantem PO, nawigowanym przez jej macherów. > > napieralski ma 2-4 wynik w badaniach sympatii politycznych, palikot 2 - wśród najbardziej nielubianych i darzonych największym brakiem zaufania. wygrywa tylko ze Sproszkowanym. > > napieralski nie obraża ludzi. palikot robi to codziennie. napieralski przez to jest postrzegany jako polityk. palikot wciąz ma opinię happenera i klauna, ktorym w istocie zresztą jest. > Odpowiedz Link Zgłoś
grek.grek Re: Choć - jako wyborca lewicy - wolałabym,żeby S 12.09.11, 13:36 wyobraź sobie, ze Kalisz albo Olejniczak przejmuja ster - masz wprawdzie gębę SLD ładniejszą, wymowniejszą, ale jednocześnie masz realne zagrożenie, ze ci ludzie po prostu zarżną SLD - podporządkują się całkowicie Platformie, zrobią z partii bezwolne narzędzie PO, a koniec końców ludzie powiedzą : po co głosować na SLD, skoro mówi tym samym glosem, co Platforma ? zostanie 3-5 % wyborców, Kalisz i Olejniczak odpłyną do PO, która ich przygarnie czule, a reszta zarobi kopa i pójdzie w rozsypkę. efekt będzie taki, ze lewica w Polsce dostanie twarz mało istotnej frakcji na odwłoku PO. naprawde, imo, gra się tutaj nie toczy o "lepsze przywództwo", gra się toczy o to, czy za 2-3 lata będziemy mieli POPiSowy duopol, czy jeszcze jakąs lewicę, może chora, może momentami wqrwiającą i na pewno nie taką, jakiej byśmy chcieli, ale jednak jakąś, która jesczze czasami coś z siebie wykrzesze, da głos, a może i coś zablokuje w tym Sejmie, bo pomyslów na buble w POPiSie zawsze dostatek. Olejniczak i Kalisz, to potencjalni grabarze lewicy. Odpowiedz Link Zgłoś
grek.grek Re: Choć - jako wyborca lewicy - wolałabym,żeby S 12.09.11, 13:38 p.s : spójrz na losy Kluzik i Arlukowicza. są no-names w PO, nie liczą się, zostali wydutkani i porzuceni. taka przestroga, co by cała lewica pchająca się w objęcia PO nie skończyła w podobnym stylu, jako formacja polityczna. Odpowiedz Link Zgłoś
full_marks Re: Choć - jako wyborca lewicy - wolałabym,żeby S 12.09.11, 13:49 grek.grek napisał: > Olejniczak i Kalisz, to potencjalni grabarze lewicy. A ojciec ich to-Olo discopolo,lub inaczej "wirus filipiński". Strzeżcie sie ludzie lewicowi wirusa filipińskiego,pazia Olejniczaka i "tęczowego Rycha". To grabarze lewicy. Odpowiedz Link Zgłoś
veglie Re: Choć - jako wyborca lewicy - wolałabym,żeby S 12.09.11, 17:38 full_marks napisał: > grek.grek napisał: > > > Olejniczak i Kalisz, to potencjalni grabarze lewicy. > > > A ojciec ich to-Olo discopolo,lub inaczej "wirus filipiński". > Strzeżcie sie ludzie lewicowi wirusa filipińskiego,pazia Olejniczaka i "tęczowe > go Rycha". > To grabarze lewicy. Nic dodać nic ująć. Odpowiedz Link Zgłoś
honeyr Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 17:36 To prawda. Platfusy dorabiają gębę Plastusia Napieralskiemu, co ciekawe jednoczesnie bez poczucia żenady sławiąc pod niebiosa Olejniczaka, który jest jedynie wymizianym jełopem i roztropkiem na salonach. Z punktu widzenia czołgania i urabiania Olejniczak byłby platfuchom na rękę, Napieralski nie leci na kit i pozłotkę, co tłumaczy ów "przemysł pogardy" wobec niego. Odpowiedz Link Zgłoś
haen2010 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:01 Skali do porównań mi zabrakło. Tego nie da się przeprowadzić. To cała filozofia egzystencji dwóch ludzi w polityce. Myślę, że najważniejsze polega na tym, jeden przyjął filozofię prawdy, drugi filozofię kłamstwa, sam o tym nawet nie wiedząc. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:07 > drugi filozofię kłamstwa, sam o tym nawet nie wiedząc. Kasujesz swego lidera/guru? --------------- Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaab Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:15 haen2010 napisał: > Myślę, że najważniejsze polega na tym, jeden przyjął filozofię prawdy, drugi fi > lozofię kłamstwa, sam o tym nawet nie wiedząc. Ty taki fanatyk filozofa z Biłgoraja tak ostro się o nim wypowiadasz? jestem w szoku ... Odpowiedz Link Zgłoś
lump-1 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 13:49 neoretronick napisał: > Który z nich jest sensowniejszy i dlaczego ? Dla PO i PIS - Napieralski ponieważ to jest potencjalny koalicjant. Odpowiedz Link Zgłoś
dirloff przykład CDU/CSU... 12.09.11, 17:22 W przypadku wygranych wyborów przez PO i słabego wyniku SLD lub wejścia do parlamentu PSL gra toczy się o wykreowanie takiego polskiego, centrowego odpowiednika niemieckiej duo-partii CDU/CSU. Otóż PO wchłonie albo PSL jako ludowe, wiejskie skrzydło, albo SLD jako skrzydło lewicowe. Oczywiście, po uprzednim obaleniu Napieralskiego przez Kalisza i Olejniczaka, z błogosławieństwem Kwaśniewskiego i wyoutowanego Oleksego. Jedynie taki manewr może zapewnić PO pierwszeństwo na kolejne kilka lat i przywrócić platfuśną walkę o 40 proc. poparcia, a nie o utrzymanie 30-proc. poparcie... Odpowiedz Link Zgłoś
cookies9 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 17:26 Ani jeden ,ani drugi...i ten i ten to pozerzy:-) lubią zagrywki,ploteczki nic sensownego. Odpowiedz Link Zgłoś
yoleczka Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 18:22 zgaszam się , tyle ze z tych dwóch to Napieralski głupszy ale uczciwszy, a Palikot mądrzejszy ale szuja ...ot, tak to widzę Odpowiedz Link Zgłoś
honeyr Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 17:32 Politycznie Napieralski, bo stoi na czele zlożonej, wartościowej partii. Palikot stoi na czele tak naprawdę tylko siebie - reszta RP to póki co enigma. Inna sprawa, że Palikot sam ten ruch sformował, a Napieralski SLD tylko przejał, choć też ocalił od "recepty Michnika". Personalnie - sprawa bardziej złożona. Palikot ma rzecz jasna kulturę, obycie i wiedzę, której Napieralski nawet nie liznął. Z drugiej strony, Palikot bywa śmiesznie butny na tle tych swoich zalet i miewa odbicia - niektóre wypowiedzi np. o Kaczyńskim to jakaś niepojęta agresja w stanie czystym - podczas gdy Napieralski agresywny nie jest, czasem tylko plecie androny i lepiej, żeby siedział cicho. Odpowiedz Link Zgłoś
olga_w_ogrodzie Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 18:11 neoretronick napisał: > Który z nich jest sensowniejszy i dlaczego ? u J. Palikota nadmiar zachowań emocjonalnych. on często kieruje się własnymi emocjami i gra na cudzych. /ta gra na cudzych uczuciach przynosi mu zresztą efekty. podobnie jak gra p. Kaczyńskiego, tyle, ze ów manipuluje, a p. Palikot jest szczery w swych emocjach i nie gra nimi mając z góry obmyślony plan perfidny, jak prezes pan./ J. Palikot jest też nteligentny, ma wiedzę, ale pewność siebie w takim nadmiarze, że przeradza się w zgrzytającą pychę, butę. niestały, niekonsekwentny, efekciarski, zmieniający poglądy i sympatie, choć akurat jego praca na rzecz utworzenia i powodzenia własnej partii była i jest bardzo stanowcza, a pan Palikot uparty. pan Napieralski intelektem nie błyszczy i nie uczy się na błędach, które popelnia co chwila. sprawia wrażenie osoby totalnie niedojrzałej emocjonalnie, kompletnie nie nadającej się na szefa poważnej partii. denerwujące i mało poważne jest jego gadżeciarstwo. przykre i niemądre, że, prócz zamiłowania do telefonów komórkowych, laptopów, jabłek, gadżetami kampanijnymi czyni też własne dzieci. niezbyt dużych zasobow intelektualnych, nie nadrabia ani wiedzą, ani doświadczeniem. ni jeden polityk nie jest sensowny specjalnie, ni drugi. ale, gdybym już miała wybierać, to wolę inteligencję i bystrość, niż głupotę i wieczne powielanie tych samych błędów. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 18:40 > denerwujące i mało poważne jest jego gadżeciarstwo. > przykre i niemądre, że, prócz zamiłowania do telefonów komórkowych, > laptopów, jabłek, gadżetami kampanijnymi czyni też własne dzieci. Miażdżąca, merytoryczna krytyka. Właściwie zaproszenie do seppuku. ------------------------ Odpowiedz Link Zgłoś
olga_w_ogrodzie Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:19 Ty za to jesteś mistrzem wprost w wyrażaniu merytorycznych ocen. albo mówisz, że się zgadzasz wtedy, gdy ktoś p. Napieralskiego chwali, albo też personalnie atakujesz tych, ktorym się ten pan nie podoba lub pokrzykujesz wówczas na zupelnie inny temat. do powiedzenia czegoś konkretnego w temacie wątków, to nie masz nic. EOT Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:26 olga_w_ogrodzie napisała: > Ty za to jesteś mistrzem wprost w wyrażaniu merytorycznych ocen. Bardzo dziękuję za uznanie. > albo mówisz, że się zgadzasz wtedy, gdy ktoś p. Napieralskiego chwali, To prawda. > albo też personalnie atakujesz tych, ktorym się ten pan nie podoba lub pokrzyku > jesz wówczas na zupelnie inny temat. A to nie prawda. > do powiedzenia czegoś konkretnego w temacie wątków, to nie masz nic. Czyżby? :-))) ------------------ Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:23 żaden. Napieralski to typowy burak nieuk i karierowicz Palikot inteligentny klaun. żaden z sensownością nie ma nic wspólnego Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:27 m.c.hrabia napisał: > żaden. > Napieralski to typowy burak nieuk i karierowicz Kim trzeba być aby nazywać kogoś burakiem? ------------------ Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:43 m.c.hrabia napisał: > Frasyniukiem. No cóż. Jest to przykład nienachalnej kultury. A powtarzanie po nim ... ------------ Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:47 remez2 napisał: > m.c.hrabia napisał: > > > Frasyniukiem. > No cóż. Jest to przykład nienachalnej kultury. A powtarzanie po nim ... > > ------------ Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:52 > ty i twój idol niech powtórzy 20% dokonań " niego zagłosuję na was. Dla mnie możesz głosować nawet na PiS. Tylko nie obrażaj ludzi, bo to dobrze o Tobie nie świadczy. ----------- Odpowiedz Link Zgłoś
m.c.hrabia Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:54 stwierdzanie faktów nie jest obrażaniem a że ty tych faktów nie przyjmujesz to już inna ............ Odpowiedz Link Zgłoś
full_marks Re: Napieralski - Palikot 12.09.11, 19:48 remez2 napisał: > m.c.hrabia napisał: > > > żaden. > > Napieralski to typowy burak nieuk i karierowicz > Kim trzeba być aby nazywać kogoś burakiem? Kartoflem? Odpowiedz Link Zgłoś