Dodaj do ulubionych

Biniendyzacja nauki...

16.03.12, 22:05
Czytam i oczom nie wierzę...
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11359766,PiS_wydaje_broszure_o_katastrofie_smolenskiej___Bedziemy.html
Binienda jako autorytet naukowy.... Ja mam poczucie humoru, ale tak abstrakcyjnego - to raczej nie. Facet kazał swoim doktorantom ulepić jakiś model numeryczny, z grubsza przypominajacy skrzydło samolotu, i na podstawie tego bezsensownego, pełnego grubych błędów modelu (za który powienien zostać pozbawiony prawa wykładania na szkołach wyższych i w technikach...) ukleił teorie - a teraz szalony Antoni będzie je rozpowszechniał. Przecież będzie obciachem przyznać się na pierwszej lepszej konferencji z metody elementów skończonych że jest się Polakiem!
Obserwuj wątek
    • indeed4 Re: Biniendyzacja nauki... 16.03.12, 22:31
      Podczas wysłuchania swoje ekspertyzy przedstawią znani z posiedzeń zespołu Antoniego Macierewicza profesor Wiesław Binienda i doktor Kazimierz Nowaczyk.

      www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/567965,Odrzucona-prawda-PiS-o-Smolensku-w-Brukseli

      Jezu... i to live! :-O To już nawet nie ma cienia nadziei, że padnie im telemost jak w Sejmie w styczniu.
      • futuroeuro znani z posiedzeń zespołu Antoniego Macierewicza 16.03.12, 22:36
        to maciora za komitet Nobla robi w balandzie?
        • niegracz Binienda jest specjalistą 16.03.12, 22:53
          a forumowi krzykacze udajacy doktorków
          nie maja jak widać nawwet pojecia czym sie zajmuje
          i jaka ma pozycje naukową w swej dziedzinie


          mozna poczytac w necie

          obejrzeć pracownie badania zderzeń o wysokiej energii

          - jego obliczenia sa na pewno prawidłowe
          - facet nie ryzykowałby kariery ani związanej z tym ogromnej kasy

          Czy moze sie mylic ?
          - byc może ale to moze byc ustalone w rzeczowej wymianie pogladów ludzi o podobnym poziomie wiedzy jaki ma dr Binienda
          • l_zaraza_l Re: Binienda jest specjalistą 17.03.12, 01:15
            Widzisz... Net jest takim środowiskiem, że możesz obejrzeć materiały od bardzo ostrego, czy wręcz dziwnego porno, do wykładów ze szkółki niedzielnej...
          • calun_torunski Binienda jest specjalistą ??? ale nie od katastrof 19.03.12, 19:28
            lotniczych

            wiadomo, ze klamal w sprawie swojego udzialu w badaniu katastrofy Columbii

          • ziner Re: Binienda jest specjalistą 30.03.12, 08:32
            A możesz mi powiedzieć, gdzie opublikował model, na podstawie sporządził swoją prezentację? Bo bez możliwości sprawdzenia tego modelu cała jego teoria jest odrobinę trudna do przełknięcia.
    • niegracz a jego główny antagonista 16.03.12, 22:57
      .. dr fizyki Paweł Artymowicz

      badacz gwiazd spytany

      czy garnek aluminiowy jest palny na powietrzu odpowiedział:
      nie zastanawiałem sie nad tym

      wsławił sie tez bzdurnym obliczeniem
      że brzoza smoleńska była 4 razy bardziej wytrzymała niz skrzydło Tu154
    • meliorvisus Re: Biniendyzacja nauki... 16.03.12, 23:44
      to jest nauka impresjonistyczna:)
    • pan.nikt Re: Biniendyzacja nauki... 17.03.12, 00:29
      skąd wiesz co skleił??
    • piq jedyny interes w przeprowadzeniu zamachu... 17.03.12, 01:37
      ...mieli Amerykanie (a szerzej NATO) po zadymie z rakietami nielegalnie przehandlowanymi Gruzji, spaleniu najściślej strzeżonej tajemnicy polskiej i natowskiej obrony powietrznej przez Lecha Kaczyńskiego, po publikacji 1 cz. raportu harcerzy Macierewicza i z 2. częścią wiszącą w powietrzu w sytuacji, gdy Lech Kaczyński przegrywając kampanię (co było pewne) mógłby się zdecydować na ujawnienie tej 2. części żeby zwiększyć swoje szanse, mimo zagrożenia trybunałem stanu za Gruzję. Byłby jedynym oprócz Jaruzelskiego prezydentem Polski, który nie zostałby wybrany na dwie kadencje, a w każdej kwestii angażującej emocje i ambicje Lech Kaczyński był nieprzewidywalny.

      A więc jeśli to Amerykanie, to jasne jest, dlaczego odmówili jakiejkolwiek pomocy w śledztwie, dlaczego NATO odmówiło pomocy w śledztwie, dlaczego na pogrzebie nie było ani jednego liczącego się polityka z krajów NATO i dlaczego dwaj goście pochodzenia polskiego pracujący za amerykańskie pieniądze wypisują brednie mydląc oczy najbardziej zaangażowanym i odwracają uwagę od kwestii: kto naprawdę skorzystał?

      Bo ruscy na śmierci Lecha Kaczyńskiego politycznie stracili, a nie zyskali, gdyż był dla nich bardzo wygodny przy swojej wiedzy o polityce zagranicznej zwłaszcza wschodniej opartej na Trylogii i Czterech pancernych i psie i przy tym, że łatwo dawał się manipulować przy użyciu prostych zagrywek w mediach typu "kartofla" w jakiejś byle jakiej miemieckiej szmacie. W razie czego był idealny do pokazywania palcem i zwalania winy za złe stosunki na Polskę.

      Lech Kaczyński jako człowiek był bardzo fajny, jako prezydent - nienajlepszy, że przypomnę np. spierniczone negocjacje lizbońskie albo dawanie się robić w konia Litwinom.
      • futuroeuro Re: jedyny interes w przeprowadzeniu zamachu... 17.03.12, 02:40
        interesujace i wcale logiczne. jakiekolwiek powody: dobrze sie stalo, bo lechcirply szkodnik a zimny gnije na wawelu.
    • niegracz kompromitacja elit intelektualnych 17.03.12, 08:23
      generalmir
      oprocz wyjatkow

      raport MAK to policzek wymierzony Polsce
      manipulacja, ściema , kpina

      a elity jak barany milczą

      np. zapisy w raporcie dotyczące rzekomej akcji ratowniczej

      Grupa 9. Prace awaryjno-ratownicze

      a. Po około 13 minutach po zdarzeniu służby zarządu spraw wewnętrznych obwodu smoleńskiego i Federalnej służby ochrony otoczyły miejsce upadku samolotu w promieniu 500 metrów łańcuchem 180 osób i 16 jednostek sprzętu.
      ...

      pokazanie totalnego lekceważenia Polski

      ginie polski prezydent ,dowództwo wojska, parlamentarzyści

      a ci nawet nie podjeli akcji ratowniczej

      i bezczelnie i cynicznie pomijaja w ogóle temat akcji ratowniczej:

      - kiedy na miejscu zdarzenia były pierwsze służby ratownicze
      - kiedy wezwano karetki i kiedy dojechały
      - kto, dokładnie o której godzinie stwierdzil i że nikt nie przezył- ile trwalo przeszukiwanie szczątków nim odwołano karetki

      przecież w momencie katastrofy nie było wiadomo czy ktoś nie przezył
      i należało podjąc błyskawiczne dzialania ratownicze
      bo ktoś mogl tej pomocy oczekiwać i od szybkości dzialania moglo zależec jego życie


      wstepny raport MAK - oplucie Polski
      nie spotkało się z żadną reakcja Polski

      a przeciez mozna było choćby asertywnie zapytać
      o te podnoszone wyżej szczegóły akcji ratowniczej

      Rosjanie sprytnie maniupuluja opinia publiczną

      pisząc we wstepnym raporcie tuż przedtem
      o rzekomym przeciażeniu 100g
      f. Badania medyczno-traseologiczne wykazały, że w momencie zniszczenia konstrukcji samolotu, w położeniu odwróconym, na pasażerów oddziaływało przeciążenie wielkości około 100 g. Przeżycie było w takich okolicznościach niemożliwe.

      tę bajeczkę umieścili to w tym miejscu
      aby nikt nie zadawał pytan odnośnie akcji ratowniczej
    • granacikc myśleliście , że PO "katastrofie" zalegnie cisza? 17.03.12, 08:53
      naiwni :D
      • dr.krisk A skąd! Wrzaski muszą być.... 17.03.12, 09:38
        Wolacy tak majom.
        • niegracz Re: A skąd! Wrzaski muszą być.... 17.03.12, 10:02
          dr.krisk napisał:

          > Wolacy tak majom.
          ..
          jak widac ty tak masz
          Krzykaczu

          wyskakujesz na forum ze swoimi głupotkami

          a czy ty jak dr Paweł Artymowicz tez nie wiesz nawet

          czy duraluminiowe czesci np.Tu-154 sa palne na powietrzu ?
        • granacikc Wrzaski muszą być.... 17.03.12, 10:05

          oczywista oczywistość:D



          dr.krisk napisał:

          > Wolacy tak majom.
    • chasyd_666 Komisja Millera 17.03.12, 10:17
      Ja mam poczucie humoru, ale tak abstrakcyjn
      > ego - to raczej nie. Facet kazał swoim doktorantom ulepić jakiś model numeryczn
      > y, z grubsza przypominajacy skrzydło samolotu, i na podstawie tego bezsensowneg
      > o, pełnego grubych błędów modelu (za który powienien zostać pozbawiony prawa wy
      > kładania na szkołach wyższych i w technikach...) ukleił teorie

      Czy inny naukowiec ulepił lepszy model katastrofy i go przetestował ? Czy zrobiła to komisja min. Millera, która miała taki obowiązek ?...
      Jeśli nie, to zamknij buzię...
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Komisja Millera 19.03.12, 11:27
        Miała obowiązek? A skąd ty to wiesz? Wtłoczyli ci to przekazem podprogowym?
        • chasyd_666 Re: Komisja Millera 19.03.12, 19:34
          obraza.uczuc.religijnych napisał:

          > Miała obowiązek?

          Miała obowiązek sprawdzić prawdziwość swojej hipotezy przebiegu katastrofy - zwłaszcza , że nawet nie zbadała brzozy

          > Wtłoczyli ci to przekazem podprogowym?

          Czy Tobie wtłoczyli głupotę ?
          • chasyd_666 Re: Komisja Millera 19.03.12, 19:40
            PS

            >zwłaszcza , że nawet nie zbadała brzozy

            Skrzydła także...
          • obraza.uczuc.religijnych Re: Komisja Millera 20.03.12, 08:07
            A gdzie był obowiązek zrobienia jakiejś symulacji?
    • remik.bz Potrzebna rzetelna ekspertyza 17.03.12, 10:56
      dr.krisk napisał:

      > Czytam i oczom nie wierzę...

      Podstawowy broblem , to brak rzetelnej ekspertyzy ( a nawet kilku ekspertyz robionych niezaleznie) w sprawie katastrofy. Nawet gdy rowerzysta wjedzie w stragan zpietruszka i dojdzie do cięzkiego uszkodzenia ciała to robi sie ekspertyzę "środka transportu" (rower)
      Do takiej ekspertyzy technicznej bezwzgldnie konieczny jest wrak samolotu.
      Bez takiej ekspertyzy to zawsze będziemy miec do czynienia jedynie z pracami teoretycznymi.
      A takie prace przez jednych będą popierane, przez innych negowane.
      Jak długo wrak nie będzie w Polsce przebadany przez polskich ekspertów (którym ufam) tak długo osobiście będe pdejrzewał, że jednak "coś" w tym Smoleńsku było co Rosja- rząd Tuska chca ukryć przed spoleczeństwem.
      A wystarczy tylko zwrócić Polsce wrak i dać go "w obroty" naszym specom......
      Chyba , że to "coś" byłoby zbyt groźne dla polskiej racji stanu.
    • niezdeprawowany5 dr.krisk - głupi albo usłużny jesteś??? 19.03.12, 11:32
      dr.krisk napisał:

      > Czytam i oczom nie wierzę...
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11359766,PiS_wydaje_broszure_o_katastrofie_smolenskiej___Bedziemy.html
      > Binienda jako autorytet naukowy.... Ja mam poczucie humoru, ale tak abstrakcyjn
      > ego - to raczej nie. Facet kazał swoim doktorantom ulepić jakiś model numeryczn
      > y, z grubsza przypominajacy skrzydło samolotu, i na podstawie tego bezsensowneg
      > o, pełnego grubych błędów modelu (za który powienien zostać pozbawiony prawa wy
      > kładania na szkołach wyższych i w technikach...) ukleił teorie - a teraz szalon
      > y Antoni będzie je rozpowszechniał. Przecież będzie obciachem przyznać się na p
      > ierwszej lepszej konferencji z metody elementów skończonych że jest się Polakie
      > m!
      • obraza.uczuc.religijnych Re: dr.krisk - głupi albo usłużny jesteś??? 19.03.12, 12:13
        Nie, dr.krisk to nie Binienda.
    • lump-1 Re: Biniendyzacja nauki... 19.03.12, 11:48
      To okresśenie może się przyjąć - tak jak falandyzacja prawa.
      • dr.krisk Może przyznawać jakieś "antynoble" im. Biniendy? 19.03.12, 12:10
        Za wyjątkowo bezczelne wykorzystanie narzędzi naukowych dla uzasadnienia karkołomnych tez?
        • lump-1 Re: Może przyznawać jakieś "antynoble" im. Binien 19.03.12, 12:34
          Ig Noble już istnieją.
          Nagroda im. Biniendy to byłaby jakaś "nobilitacja" kolejnych kretynów w dodatku kojarzona z Polską - nie popieram.
    • cookies9 Re: Biniendyzacja nauki... 19.03.12, 12:12
      dr.krisk napisał:

      >Przecież będzie obciachem przyznać się na pierwszej lepszej konferencji z metody elementów skończonych że jest się Polakiem<

      Już jest obciach,ale ciemny lud Macierewicza kupi wszystko:-)
    • niegracz słuchaj kriskaczu 19.03.12, 17:29
      dr.krisk napisał:

      > Czytam i oczom nie wierzę...
      >
      > Binienda jako autorytet naukowy.... Ja mam poczucie humoru, ale tak abstrakcyjn
      > ego - to raczej nie. Facet kazał swoim doktorantom ulepić jakiś model numeryczn
      > y, z grubsza przypominajacy skrzydło samolotu, i na podstawie tego bezsensowneg
      > o, pełnego grubych błędów modelu
      • calun_torunski niegracz - co sie nie ujawnil !!!! 19.03.12, 19:27
        dr. Artymowicz sie ujawnil i dzieki temu mozesz anonimowo klepac glupoty na forum na jego temat

        zlapany 100 razy na klamstwie chowasz sie za swoim nickiem
      • dr.krisk Gadasz jak UB-ek w latach 40-tych... 19.03.12, 22:06
        Też wzywali ludzi do ujawniania się....
        Niby po co ci moje nazwisko i nazwa mojej politechniki? Będziesz prowadził ze mną naukowe dysputy o modelach konstytutywnych materiałow ze zniszczeniam, algorytmach całkowania jawnego albo modelowania kontaktu?
        Cenię sobie moją prywatność i nie życzę sobie aby jakieś niegracze w nią właziły.
        • platfusy.do.paki Re: Gadasz jak UB-ek w latach 40-tych... 19.03.12, 23:05
          Twoje naukowe argumenty to jest obowiązkowo wolak i oszołom od Antka.
          To właściwie wszystko na co ciebie stać. Nie operujesz żadnym konkretem, w życiu nie uwierzę, że zajmujesz się nauką na poważnie. Robisz wyłącznie wrażenie opłaconego propagandysty.
          • dr.krisk Wiem. 19.03.12, 23:11
            platfusy.do.paki napisał:

            > w życiu nie uwierzę, że zajmujesz się nauką na poważnie.
            Wiem - was nie przekonajom że białe jest białe, a czarne jest czarne.
            Wierz sobie w co chcesz - nic mnie to nie obchodzi.
            • platfusy.do.paki Re: Wiem. 20.03.12, 10:48
              A do czego ty chcesz na przekonać?

              Że samolot nie może skosić brzozy choć dostałeś wcześniej przykład Tu-204, który wykosił 250 metrów lasu? Że zwykłe, choć wzmocnione kratownicą, tonowe autko WRC potrafi skosić przy podstawie (a nie na wysokości kilku metrów) słup telegraficzny i pojechać dalej? www.youtube.com/watch?v=1ysuUNTIY8U

              Jeśli już nie potrafisz posłużyć się teorią daj jakiś praktyczny przykład.
            • niegracz Re: Wiem. doktorku :))) 29.03.12, 23:08
              dr.krisk napisał:


              > Wiem - was nie przekonajom że białe jest białe, a czarne jest czarne.
              ..
              a dra Artymowicza?
              najpierw dr Szualidzinski był wg niego Biały
              teraz ten-że sam doktor jest czarny



              kompromitacja dra fizyki Pawła Artymowicza

              gorący zwolennik wersji MAK
              znalazł i wylansował jako specjalistę
              oraz zwolennika zdroworozsądkowego i fachowego podejscia do tematu katastrofy smolenskiej

              dra Szuladzinskiego:
              studioopinii.pl/artykul/6109-pawel-artymowicz-sekrety-symulacji-katastrofy-smolenskiej
              tnze dr Szuladziński najwidoczniej zainspirowany przez dra Artymowicza

              przeprowadził wlasne symulacje, obliczenia i doszedł do wniosku
              że samolot ulegl katastrofie na skutek dwóch wybuchów

              w tym momencie dr Artymowicz przestał go juz powaząc

              gdy był za MAK - był OK

              teraz jest ZŁY

              dr Paweł Artymowicz teraz o Szuladzińskim:
              2) dr Szuladzinski doznal aktu konwersji i pozwala na firmowanie swym nazwiskiem nienaukowych hipotez :-)
              i
    • camille_pissarro Re: Biniendyzacja nauki... 19.03.12, 19:35
      Ty się lepiej zajmij prawdziwymi problemami nauki i oświaty nad Wisłą , a nie próbuj odwracać kota ogonem.I nie mamy z żadną "Bienidyzacja " a po prostu "biedatyzacją" polskiej oświaty i nauki...
    • platfusy.do.paki Kto cię chłopaku traktuje poważnie??? 19.03.12, 21:45
      Wykaż te błędy, zrób własną symulację, wtedy będzie pole do dyskusji.

      Jak pokazuje przykład dagestańskiego Tu-204 taki samolot może wyciąć 250 metrów lasu i wylądować z niepołamanymi skrzydłami.

      Przeprowadź obliczenia i udowodnij, że jest inaczej. A jak nie masz nic w temacie do powiedzenia to po prostu się zamknij. I tak już śmiecisz na tym forum ponad normę i żenujesz swoją krańcową głupotą.
      • dr.krisk Ojej, jaki groźny... 19.03.12, 21:56
        platfusy.do.paki napisał:

        > Wykaż te błędy, zrób własną symulację, wtedy będzie pole do dyskusji.
        A z kim mam dyskutować? Z tobą? :))) Nie żartuj....
        A Binienda do dyskusji nieskory - na mój email z grzecznymi pytaniami odpowiedział (zapewne tak jak innym) zaproszeniem do siebie na seminarium. Na mój własny koszt, rzecz jasna.
        Błędy jego symulacji w LS-DYNIE wykazałem - nie będę ich ponownie wyliczał.
        I tyle. Możesz pryskać śliną ze wściekłości , ale 2+2=4.


        >
        > Jak pokazuje przykład dagestańskiego Tu-204 taki samolot może wyciąć 250 metrów
        > lasu i wylądować z niepołamanymi skrzydłami.
        >
        > Przeprowadź obliczenia i udowodnij, że jest inaczej. A jak nie masz nic w temac
        > ie do powiedzenia to po prostu się zamknij. I tak już śmiecisz na tym forum pon
        > ad normę i żenujesz swoją krańcową głupotą.
      • calun_torunski na pewno ciemniactwo nie - bo ciemniactwo wie 19.03.12, 22:03
        zawsze lepiej

        > Wykaż te błędy, zrób własną symulację, wtedy będzie pole do dyskusji.

        w przypadku sensacji z neutrinami gloszacy te sensacje udostepnili komplet danych i wynikow do analizy - w celu zweryfikowania pomiarow, Binienda niczego nie udostepnil - kazdy moze sobie zrobic wlasna symulacje i twierdzic co chce

        > Jak pokazuje przykład dagestańskiego Tu-204 taki samolot może wyciąć 250 metrów
        > lasu i wylądować z niepołamanymi skrzydłami.

        chyba nie obejrzales zdjec z masakry i zniszczen jakich doznaly i skrzydla i kadlub samolotu w zagajniku
        >
        > Przeprowadź obliczenia i udowodnij, że jest inaczej.

        to akurat bardzo proste - 2 * 2 = 4 co udowadnia, ze skrzydlo zlamalo sie na brzozie - co ty na to ??? udowowdnij, ze nie mam racji !!!

        >A jak nie masz nic w temac
        > ie do powiedzenia to po prostu się zamknij. I tak już śmiecisz na tym forum pon
        > ad normę i żenujesz swoją krańcową głupotą.

        to jest swietne podsumowanie twoich wlasnych postow
      • sclavus Re: Kto cię chłopaku traktuje poważnie??? 30.03.12, 00:08
        Się nie zawsze wtrącam, ale kiedy platfusy do paki pisze, że ktoś zaśmieca forum, to już muszę - nikt bardziej nie zaśmieca forum jak ty i kilku twoich konfrerów...
        Oczywiście, nic cię nie przekona, że białe jest białe... (przyznać muszę, że jeszcze daleko ci do gołdy, ale już jesteś blisko)
    • wariant_b O wyższości margaryny nad masłem, czyli 30.03.12, 08:18

      Do każdej tezy można znaleźć uczonego, który ją będzie uzasadniał.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka