Dodaj do ulubionych

Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza

    • Gość: Loco Chyba czas na zniesienie celibatu albo na danie IP: *.chello.pl 30.07.04, 13:35
      mozliwości wyboru. W koncu wymyslili go ludzie, to i ludzie moga go zniesc.
      Niektorym to na pewno pomoze, pozostałych trzeba leczyc. Samotnosc potrafi
      niszczyc osobowosc człowieka bardzo skutecznie.
      PS: zeby nie bylo ze kogos tu bronię, nigdy nie lubilem tego nadętego bufona -
      Jankowskiego, a jesli okaze sie to prawda powinien zniknac gdzies w jakims
      klasztorze, jesli nie wiezieniu i nie ma ze byl "kapelanem"
      Solidarnosci! "Prawda was wyzwoli" - tak mowil Papiez i tego nalezy sie trzymac!
      • Gość: yossarian18 Re: Chyba czas na zniesienie celibatu albo na dan IP: *.sympatico.ca 30.07.04, 13:47
        Dyrygent czy psycholog do mamra, a biskup czy pralat "gdzies do klasztoru" ... Alleluja!
    • Gość: ARO Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 14:08
      Czarne śmierdzi!!
    • Gość: Sceptyk2 Normalny ksiądz to taki, który ma babę na boku. IP: *.artnet.com.pl / *.artnet.com.pl 30.07.04, 14:31
      Pozostali sa nienormalni.
    • Gość: Marek Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.bracz.edu.pl 30.07.04, 14:44
      Jestem pełen podziwu dla ojca Rydzyka. Na zjeździe Radia Maryja w Częstochowie
      przewidział, że w najbliższym czsie nasilą się ataki mediów na księży.
      • Gość: ministrant Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.sympatico.ca 30.07.04, 16:20
        Prorok, czyco?
        • Gość: Zenon Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 17:59
          Nie, mial informacje ze zrodla.
    • Gość: Atena Jankowski??? IP: 207.109.138.* 30.07.04, 16:31
      • Gość: Jagnieszka Nie. Gocłowski. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.07.04, 21:14
    • Gość: cynik Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: 208.131.51.* 30.07.04, 16:41
      nie w Bogu ten kryminalist powinien szukac oparcia lecz wstapic do Samoobrony
      tak szybko jak to jest mozliwe...
    • Gość: Palnick Watykańska strategia tuszowania pedofilii kleru ? IP: *.stenaline.com 30.07.04, 22:34
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=3947956
    • Gość: jj Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.stnet.pl 30.07.04, 22:40
    • abyss Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza 30.07.04, 22:54
      Pasuje wam ten temat, co?
      Tak bardzo, że gdyby go nie było, to należałoby go wymyślić?
      A może lepij byłoby dowiedzieć się co robi nasz udany prezydent, Olo?
      Bo gościu gdzieś zniknął, z małżonką...
      Może zachorował z nieróbstwa, albo się roztył znowu, a przecież nie powinien,
      jako osoba publiczna.
      A może warto się zastanowić dlaczego kolejny "specjalista" zostaje prezesem
      Orlenu, i jakie wynagrodzenie mu zaproponowano? Czy wystarczające dla takiego
      fachowca, przecież ktoś go podkupi i nie będzie miał Orlen prezesa!!!
      Ale niech plebs się lepiej zainteresuje księdzem J, i krzywdą dzieci, ktore g.
      kogo obchodzą.
    • Gość: Marky DLACZEGO POMOWIENIE W ROCZNICE POWSTANIA ? IP: *.dialup.sprint-canada.net 30.07.04, 23:14
      Czyz to nie zastanawiajace i charakterystyczne, ze pomowienie
      gdanskiego "pralata" (slynnego ksiedza Jankowskiego?) o "pedofilie" pojawia sie
      tuz przed 60-ta rocznica Powstania Warszawskiego?...

      A co by bylo gdyby jakis katolicki periodyk odplacil sie Gazecie Wyborczej
      pieknym za nadobne drukujac headline:

      "Pedofilia w Gazecie Wyborczej"?...

      Z powazaniem,

      Marky

      adres internetowy:
      IP: *.dialup.sprint-canada.net
      :)

    • Gość: ojejku Honorowy obywatel Gdańska Henryk J. :(((( IP: *.devs.futuro.pl 30.07.04, 23:34
      • Gość: maruda Raczej wrzód na dupie Gdańska IP: *.gdynia.mm.pl 31.07.04, 00:15
        • Gość: Marky WIEC GDANSK MA, Z PRZEPROSZENIEM, DUPE? GDZIE? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:28
          Prosze uprzejmie o odpowiedz wyraznego znawce - czyzby tez mieszkanca? - tej
          strony Gdanska.
          :)
    • Gość: obserwator Żydopedofile IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.04, 00:22
      Gazeto, jako autorytet w sprawach żydowskich, powiedz, ilu żydów jest
      pedofilami.
      • Gość: chala Re: Żydopedofile IP: *.rdu.bellsouth.net 31.07.04, 05:36
        W Polsce? Czyzbys sie bal ze Zyd zaatakuje twoje dziecko w Polsce?
        W kosciele , na rekolekcjach?
        Jankowski , ten potwor zranil DZIECKO. Moze zamartwisz sie o tego chlopca,
        milosniku pedofilow?
    • Gość: Bozena Krakow Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 01:13
      powiedzcie szczerze, czy to sie miesci w glowie, zeby taki dostojnik i autorytet
      katolicki i duchowy byl zdolny to takiej perwersji? Co sobie wyobraza tak
      czlowiek dotykajac malego chlopczyka, o czym mysli? czy to tylko zaspokajanie
      wlasnych niskich i wybaczalnych pokus, czy jest w tym cos boskiego i
      ponadczasowego. Jakze bedzie wygladc nauka katechizmu, slodkie szeptanie we
      dwoje, wpisy w zeszytach religii pt. moja pierwsza przygoda z plebanem...
      Moze jestem juz nienowoczesna, wybaczcie, bo moze bladze.
      • Gość: Marky BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:42
        re:
        > powiedzcie szczerze, czy to sie miesci w glowie, zeby taki dostojnik i
        autoryte
        > t
        > katolicki i duchowy...

        - Wiec juz osadzila pani tego duchownego - wylacznie na podstawie informacji
        gazetowej, nie wiadomo czy prawdziwej?

        Zaiste, dziwna jest wiekszosc ludzkich istot - ta ich slepa wiara w to co rozne
        szmaty gryzmola, wbrew temu ze czesto to gryzmolenie okazuje sie calkowicie
        sprzeczne z faktami.

        re:
        >Moze jestem juz nienowoczesna, wybaczcie, bo moze bladze.

        - A moze jest pani po prostu glupia? Moze czas juz uswiadomic sobie te prawde
        i, jesli ma sie ochote, starac sie cos zmienic w tej sprawie, przynajmniej
        odrobinke, zanim sie umrze?

        Co do mnie, nigdy i nikomu nie wybaczam glupoty.
        :)



        • Gość: Bozena Re: BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 01:56
          staram sie zrozumiec panskie zdenerwowanie, ale tu u nas to jest wprost nie do
          pomyslenia, ze dostojnik, ktory oplywa we wszystkie dobra ziemskie, odprawia
          takie orgie i w dodatku z malymi dziecimi. Prosze wybaczyc ale to juz przekracza
          wszelkie granice.
          Moze jestem glupia, ale nie na tyle zeby nie zrozumiec panskiej plytkiej
          prowokacji, usilujacej niezdarnie tuszowac takie sprawy. Niestety fakty sa
          faktami, podanymi przez wiekszoc gazet w Polsce.
          Na przyszlosc prosze wiecej czytac, potem pouczac, moze pan uczy tez w
          niedzielnej szkolce?????
        • Gość: haanes Re: BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 03:35
          > Zaiste, dziwna jest wiekszosc ludzkich istot - ta ich slepa wiara w to co
          rozne
          >
          > szmaty gryzmola, wbrew temu ze czesto to gryzmolenie okazuje sie calkowicie
          > sprzeczne z faktami.

          Zaiste kto wierzy w grysmoly niezgodne z faktami np. Nowy Testament nie
          powinien silic sie na powyzsze slowa


          > Co do mnie, nigdy i nikomu nie wybaczam glupoty.
          > :)

          Nie chcesz nam chyba powiedziec Marky , ze codziennie rano przed lustrem
          plujesz sobie w kato-morde ?

          • Gość: Marky NEONAZISTA HAANES I BOZENA TA SAMA OSOBA ?:) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 21:08
            Adres neonazistowskiego smiecia haanesa (ktorym powinien zajac sie IPN za
            lzenie pamieci zbrodni szwabskich w Polsce):

            IP: *.dip.t-dialin.net

            Adres rzekomej "Bozeny":

            IP: *.dip.t-dialin.net

            Jest was legion, cio esesmanska gnido?...
            :)



            • Gość: haanes Re: NEONAZISTA HAANES I BOZENA TA SAMA OSOBA ?:) IP: *.dip.t-dialin.net 01.08.04, 14:41
              > IP: *.dip.t-dialin.net
              >
              > Jest was legion, cio esesmanska gnido?...
              > :)

              Marky jestes za glopi zeby zrozumiec co sie za tym IP. kryje
              Daruj wiec sobie , bo jak ktos poswieca tyle czasu na modlitwe , to nie ma
              czasu sie uczyc.

    • Gość: Marky SKAD WZIAL WOJCIECH TE DANE? Z MARSA? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:22
      Czy pedofile zdarzaja sie wylacznie wsrod ksiezy katolickich, czy wsrod innych
      duchownych tez?

      Jesli wsrod innych duchownych tez, dlaczego milcza o tym media, nie slychac nic
      na temat procesow sadowych, zadan odszkodowan?

      Czy twierdzi, "ks. Wojciech" ze ze wszystkich grup spolecznych najwiecej
      pedofilow jest wsrod ksiezy katolickich?...

      Czy te pare przypadkow ktore Wojciech wymienia to wszystkie przypadki pedofilii
      wsrod polskich ksiezy katolickich w calej Polsce (oraz jeden w USA)?

      Czy to mialoby byc te Wojciecha 4 %?...

      Jesli tak, to zaprawde niewielu tych ksiezy katolickich w Polsce - ok. 250.
      :)



      • Gość: ks. Wojciech tyle jeszcze w Plsce krzywd do ujawnienia:[ IP: 81.210.124.* 31.07.04, 01:39
        nie zapominaj, ze kk dziala jak mafia ukrywa swoje przewiny:Dokument
        Watykanu z 1962 roku nakazujący zachowywanie w tajemnicy przypadków
        molestowania seksualnego i pedofilii wśród księży i grożący ekskomuniką
        każdemu, kto taką sprawę ujawni, wyciągnęli na światło dzienne prawnicy w
        USA.

        Chodzi o dekret "Crimen sollicitationis" (Zbrodnia nakłaniania do grzechu) z
        16 marca 1962 r. podpisany przez kardynała Alfredo Ottavianiego, sekretarza
        Kongregacji Świętego Oficjum, czyli poprzedniczki dzisiejszej Kongregacji
        Nauki Wiary, najważniejszego ciała doktrynalnego Watykanu. Napisano w nim,
        że dotyczy "najgorszych zbrodni": "agresji seksualnej popełnionej przez
        księdza" lub "próby agresji wobec nieletnich płci obojga lub zwierząt".
        Wszystkie osoby zaangażowane w taką sprawę, również ofiary, zobowiązane są
        do zachowania absolutnej tajemnicy "pod karą ekskomuniki".

        Tekst przypomnieli prawnicy amerykańscy broniący ofiar nadużyć seksualnych i
        domagający się dla nich wielkich odszkodowań. W środę sprawę nagłośniła
        amerykańska telewizja CBS. - To podręcznik instruktażowy, jak chronić
        pedofili - mówił na jej antenie jeden z prawników ofiar, Larry Drivon.
        Przedstawiciele Watykanu nie zaprzeczają, że dokument istniał. Podkreślają
        jednak, że już nie obowiązuje. Nie jest jednak do końca jasne, kiedy i na
        mocy jakich decyzji przestał obowiązywać. Hiszpański arcybiskup Julian
        Herranz nadzorujący sprawy legislacyjne Watykanu przekonuje, że stało się to
        już dwie dekady temu, kiedy dekret został zastąpiony nowymi prawami.
        Powołuje się na obowiązujący od 1983 r. nowy Kodeks Prawa Kanonicznego i
        wcześniejsze uchwały soborowe. Francuska agencja prasowa AFP napisała
        jednak, że "zapisy Kościoła wskazują, że dokument stanowił podstawę polityki
        dotyczącej nadużyć seksualnych w USA jeszcze do zeszłego roku, gdy to
        biskupi spisali nową politykę zerowej tolerancji".

        Konferencja Katolickich Biskupów USA wydała w czwartek oświadczenie, w
        którym przekonuje, że tajność miała chronić "prawa i godność" oskarżających
        i oskarżanych. "Dokument nie dotyczy prawa cywilnego. Nie zakazuje
        donoszenia [policji] o przestępstwach" - napisali amerykańscy biskupi. W
        kilkudziesięciostronicowym dokumencie mowa jest nie tylko o zachowaniu
        tajemnicy. Opisana została cała procedura, jak powinny być prowadzone
        dochodzenia w sprawach o molestowanie i jakie kary mogą zostać wymierzone.

        Kościół katolicki przechodzi trudne chwile m.in. w USA i Irlandii z powodu
        ujawnienia przypadków molestowania seksualnego dzieci przez księży. Wiele
        ofiar ujawnia je dopiero teraz, choć dochodziło do nich wcześniej w ciągu
        wielu lat. Od zeszłego roku, gdy Kościół przyjął nową politykę, w USA w
        związku z oskarżeniami o nadużycia seksualne 400 księży pozbawiono funkcji
        kapłańskich.

        Katolicka archidiecezja w Bostonie zaproponowała wczoraj kilkuset ofiarom
        seksualnego napastowania przez księży ugody sądowe na łączną sumę 55
        mililonów dolarów. Oferta nastąpiła w tydzień po objęciu archidiecezji przez
        Sean Particka O'Malleya.

        www1.gazeta.pl/swiat/1,34180,1613637.html
        Kościołowi zależało najpierw na dobrym imieniu - mówi irlandzki ksiądz

        - Sprawy molestowania seksualnego dzieci i dorosłych przez księży zrobiły wiele
        złego Kościołowi zarówno w USA, jak i w Irlandii. W tych dwóch krajach tego
        typu przypadki zostały najbardziej nagłośnione. Powszechne jest odczucie, że
        Kościołowi bardziej zależało na zachowaniu dobrego imienia, niż na pomaganiu
        ofiarom.

        ze 145-stronicowego raportu Episkopatu USA wynika, że w latach 1950-2002 ze
        110 tys. żyjących w USA kapłanów 4392 miało kontakty seksualne z ponad 10 tys.
        dzieci. Odszkodowania dla ofiar molestowania seksualnego kosztowały dotąd
        Kościół w USA ponad 600 mln dol.

        4% KSIĘŻY TO PEDOFILE, W ZWYKŁYM SPOŁECZEŃSTWIE JEST ICH ‘TYLKO’ LUB, AŻ 0,3%.
        STAN KAPŁAŃSKI TO PRZECHOWALNIA TYCH DEWIANTÓW.

    • kozaczek3 Instrukcja nakazująca ukrywanie pedofilów w Krk!!! 31.07.04, 02:48
      INSTRUCTIO
      DE MODO PROCEDENDI IN CAUSIS SOLLICITATIONIS
      (…) ; omnes et singuli ad tribunal quomodocumque pertinentes vel propter eorum
      officium notitiam admissi arctissimum secretum,quod secretumSancti Officii
      communiter audit, in omnibus et cum omnibus, sub poena excommunicationis latae
      sententiae, (…)


      JAN XXII
      Angelo Giuseppe Roncali
      16 MARTII 1962

      (…) wszyscy i każdy z osobna przed trybunałem w jakimkolwiek charakterze
      stojący lub gdyby kto z racji swego urzędu o sprawie tej uzyskał wiedzę
      zobowiązany jest do zachowania najściślejszej tajemnicy, która jest traktowana
      jako tajemnica Świętego Urzędu, wszędzie i wobec każdego, pod groźbą
      ekskomuniki latae sententiae (...)


      Jan XXIII
      16 –03-1962

      Rzecz się tyczy ukrywania przestępstw miedzy innymi i pedofilii, w Kościele
      Katolickim.
      Instrukcja ta nie została odwołana przez następnych papieży do dzisiaj.
      Podobne, lecz nie pisane kodeksy honorowe posiadają liczne organizacje o złej
      reputacji.
      Niech każdy sam osądzi tą instrukcję a szczególnie jej walory etyczne.
      Amen.
      Pozdrawiam.


      • Gość: milicjant Re: Instrukcja nakazująca ukrywanie pedofilów w K IP: *.czajen.pl / *.czajen.pl 31.07.04, 21:28
        www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040731/kraj/kraj_a_9.html
      • Gość: Marky BZDURNA FALSZYWKA ! IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 21:38
        Przytoczona rzekoma instrukcja papieza Jana XXII, a raczej wyrwany z kontekstu
        fragment, nigdzie nie wspomina o "pedofilii."

        "Kozaczek" tez falszywie sugeruje ze Jan XXIII napisal tekst zaczynajacy sie od
        slow:

        > Rzecz się tyczy ukrywania przestępstw miedzy innymi i pedofilii, w Kościele
        > Katolickim.

        Hmmm... wszyscy oszczercy powinni pamietac ze ich radosc rzucania oszczerstw
        moze nie potrwac dlugo, i ze moze sie zdarzyc ze beda musieli za oszczerstwa
        kiedys odpowiedziec, i to bolesnie, przed prawem.

        Nie tacy jak wy probowali wykorzenic Katolicyzm i Polskosc w Polakach, i im sie
        nie udalo.
        :)

    • Gość: Marky MATKA CHLOPCA TO "NACIAGACZKA" ? IP: *.dialup.sprint-canada.net 01.08.04, 02:42
      O wiele rzetelniej niz Gazeta Wyborcza informuje o calej sprawie
      Rzeczpospolita. Ponizej przytaczam artykul z Rz.

      M.

      *************

      www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040731/kraj/kraj_a_9.html
      Sprawa podejrzeń o pedofilię gdańskiego księdza
      Rzekoma ofiara zaprzecza

      Matka szesnastoletniego chłopca zeznała w prokuraturze, że podejrzewa znanego
      gdańskiego księdza Henryka J. o molestowanie jej syna. Tymczasem chłopak
      wszystkiemu zaprzecza. Jak się dowiedziała "Rz", zapewniał o tym już kilka
      miesięcy temu w oświadczeniu dla metropolity gdańskiego.


      - To naciągaczka - miał mówić Sławomir R. o swojej matce arcybiskupowi
      Tadeuszowi Gocłowskiemu. - Moja rodzina jest patologiczna. Wolałem być u
      księdza niż w domu.

      Metropolita wyjaśniał sprawę oskarżeń wobec księdza Henryka J. po doniesieniu
      złożonym do niego przez Marię R., sprzątającą na plebanii w parafii. Kobieta
      straciła po tym pracę.

      Z informacji "Rz" wynika, że chłopak także podczas zeznań przed sądem rodzinnym
      zaprzeczył, jakoby był molestowany. Biegły psycholog uznał jednak, że Sławomir
      R. kłamie. Istnieją też wątpliwości, czy prosty chłopak sam jest autorem
      napisanego literackim językiem oświadczenia dla arcybiskupa.

      - Śledztwo ma wyjaśnić, czy rzeczywiście ksiądz wykorzystywał chłopca, czy też
      pada ofiarą pomówienia matki - mówi jeden z gdańskich prokuratorów. Ksiądz
      twierdzi, że to "pomówienia i bzdury". Kuria nie komentuje doniesień.

      Jak informowaliśmy, zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu pedofilii
      księdza złożył sąd rodzinny. "Rz" ustaliła, że początkowo prokuratura badała
      sprawę "unikania obowiązku szkolnego" przez Sławomira R., o czym zawiadomiła
      szkoła. Przed sądem matka chłopca zeznała, że problemy z synem zaczęły się z
      powodu jego bliskiego kontaktu z księdzem Henrykiem J., a ona podejrzewa, iż
      chłopak był molestowany. Przesłuchiwany Sławomir R. nie potwierdził wersji
      matki, ale sąd zawiadomił prokuraturę, która 27 lipca wszczęła śledztwo. W
      czwartek kobieta powtórzyła zeznania przed prokuratorem.

      Maria R. pracowała od kilku lat na plebanii, m.in. była sprzątaczką. Jej syn
      zaprzyjaźnił się z duchownym. Chłopak pomagał księdzu, na przykład usługując do
      stołu. - Z czasem syn zaczął więcej bywać na plebanii niż w domu - zeznała
      kobieta. Powiedziała też, że ksiądz często całował go w policzek na pożegnanie.
      Początkowo nie wzbudzało to jej podejrzeń, myślała, że ksiądz lubi chłopca i
      żegna się z nim po ojcowsku. Chłopak jednak coraz częściej nocował u księdza, a
      ona czytając w gazetach o kolejnych przypadkach pedofilii, jest przekonana, że
      syn mógł być molestowany.

      Dopiero w piątek prokuratura ustaliła, że Sławomir R., z którym matka od dawna
      nie miała kontaktu, przebywa u babci. Prokuratura planowała jak najszybsze jego
      przesłuchanie. A.M., M.D.
      • Gość: Ed Re: Naciąganie po "CICHU" :-)) IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.08.04, 15:03
        ks. Jankowski "szalał" w szczecińskim Radissonie
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=14577050&a=14577050
    • Gość: halszka Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 22:37
      coś w tym musi być - nie ma pożaru bez iskry - najważniejsze że o tym się
      nareszcie mówi , że nie są to kolejne tematy tabu , że ludzie w końcu przestali
      milczeć - krzywdy wyrządzone dzieciom zostają na całe życie - nie dowierzam
      ks.Jankowskiemu - pieniądz deprawuje / nawet księdza / myśli że jest bezkarny i
      że wszystko ujdzie mu na sucho , obraca całą sprawę w atak na kościół a dla
      mnie to nie jest prawdą , to nie atak na kościół a na rozpasanych
      kapłanów ......
    • Gość: yossarian18 Re: Pedofilia w Gdan´sku: doniesienie na ksie˛dza IP: *.sympatico.ca 03.08.04, 03:55
      Czas na spojrzenie prawdzie w oczy: info.onet.pl/958960,11,item.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka