Gość: Loco Chyba czas na zniesienie celibatu albo na danie IP: *.chello.pl 30.07.04, 13:35 mozliwości wyboru. W koncu wymyslili go ludzie, to i ludzie moga go zniesc. Niektorym to na pewno pomoze, pozostałych trzeba leczyc. Samotnosc potrafi niszczyc osobowosc człowieka bardzo skutecznie. PS: zeby nie bylo ze kogos tu bronię, nigdy nie lubilem tego nadętego bufona - Jankowskiego, a jesli okaze sie to prawda powinien zniknac gdzies w jakims klasztorze, jesli nie wiezieniu i nie ma ze byl "kapelanem" Solidarnosci! "Prawda was wyzwoli" - tak mowil Papiez i tego nalezy sie trzymac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yossarian18 Re: Chyba czas na zniesienie celibatu albo na dan IP: *.sympatico.ca 30.07.04, 13:47 Dyrygent czy psycholog do mamra, a biskup czy pralat "gdzies do klasztoru" ... Alleluja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ARO Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 14:08 Czarne śmierdzi!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sceptyk2 Normalny ksiądz to taki, który ma babę na boku. IP: *.artnet.com.pl / *.artnet.com.pl 30.07.04, 14:31 Pozostali sa nienormalni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.bracz.edu.pl 30.07.04, 14:44 Jestem pełen podziwu dla ojca Rydzyka. Na zjeździe Radia Maryja w Częstochowie przewidział, że w najbliższym czsie nasilą się ataki mediów na księży. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ministrant Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.sympatico.ca 30.07.04, 16:20 Prorok, czyco? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 17:59 Nie, mial informacje ze zrodla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cynik Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: 208.131.51.* 30.07.04, 16:41 nie w Bogu ten kryminalist powinien szukac oparcia lecz wstapic do Samoobrony tak szybko jak to jest mozliwe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Palnick Watykańska strategia tuszowania pedofilii kleru ? IP: *.stenaline.com 30.07.04, 22:34 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=3947956 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jj Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.stnet.pl 30.07.04, 22:40 Odpowiedz Link Zgłoś
abyss Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza 30.07.04, 22:54 Pasuje wam ten temat, co? Tak bardzo, że gdyby go nie było, to należałoby go wymyślić? A może lepij byłoby dowiedzieć się co robi nasz udany prezydent, Olo? Bo gościu gdzieś zniknął, z małżonką... Może zachorował z nieróbstwa, albo się roztył znowu, a przecież nie powinien, jako osoba publiczna. A może warto się zastanowić dlaczego kolejny "specjalista" zostaje prezesem Orlenu, i jakie wynagrodzenie mu zaproponowano? Czy wystarczające dla takiego fachowca, przecież ktoś go podkupi i nie będzie miał Orlen prezesa!!! Ale niech plebs się lepiej zainteresuje księdzem J, i krzywdą dzieci, ktore g. kogo obchodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky DLACZEGO POMOWIENIE W ROCZNICE POWSTANIA ? IP: *.dialup.sprint-canada.net 30.07.04, 23:14 Czyz to nie zastanawiajace i charakterystyczne, ze pomowienie gdanskiego "pralata" (slynnego ksiedza Jankowskiego?) o "pedofilie" pojawia sie tuz przed 60-ta rocznica Powstania Warszawskiego?... A co by bylo gdyby jakis katolicki periodyk odplacil sie Gazecie Wyborczej pieknym za nadobne drukujac headline: "Pedofilia w Gazecie Wyborczej"?... Z powazaniem, Marky adres internetowy: IP: *.dialup.sprint-canada.net :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ojejku Honorowy obywatel Gdańska Henryk J. :(((( IP: *.devs.futuro.pl 30.07.04, 23:34 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky WIEC GDANSK MA, Z PRZEPROSZENIEM, DUPE? GDZIE? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:28 Prosze uprzejmie o odpowiedz wyraznego znawce - czyzby tez mieszkanca? - tej strony Gdanska. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Żydopedofile IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.04, 00:22 Gazeto, jako autorytet w sprawach żydowskich, powiedz, ilu żydów jest pedofilami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chala Re: Żydopedofile IP: *.rdu.bellsouth.net 31.07.04, 05:36 W Polsce? Czyzbys sie bal ze Zyd zaatakuje twoje dziecko w Polsce? W kosciele , na rekolekcjach? Jankowski , ten potwor zranil DZIECKO. Moze zamartwisz sie o tego chlopca, milosniku pedofilow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bozena Krakow Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 01:13 powiedzcie szczerze, czy to sie miesci w glowie, zeby taki dostojnik i autorytet katolicki i duchowy byl zdolny to takiej perwersji? Co sobie wyobraza tak czlowiek dotykajac malego chlopczyka, o czym mysli? czy to tylko zaspokajanie wlasnych niskich i wybaczalnych pokus, czy jest w tym cos boskiego i ponadczasowego. Jakze bedzie wygladc nauka katechizmu, slodkie szeptanie we dwoje, wpisy w zeszytach religii pt. moja pierwsza przygoda z plebanem... Moze jestem juz nienowoczesna, wybaczcie, bo moze bladze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:42 re: > powiedzcie szczerze, czy to sie miesci w glowie, zeby taki dostojnik i autoryte > t > katolicki i duchowy... - Wiec juz osadzila pani tego duchownego - wylacznie na podstawie informacji gazetowej, nie wiadomo czy prawdziwej? Zaiste, dziwna jest wiekszosc ludzkich istot - ta ich slepa wiara w to co rozne szmaty gryzmola, wbrew temu ze czesto to gryzmolenie okazuje sie calkowicie sprzeczne z faktami. re: >Moze jestem juz nienowoczesna, wybaczcie, bo moze bladze. - A moze jest pani po prostu glupia? Moze czas juz uswiadomic sobie te prawde i, jesli ma sie ochote, starac sie cos zmienic w tej sprawie, przynajmniej odrobinke, zanim sie umrze? Co do mnie, nigdy i nikomu nie wybaczam glupoty. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bozena Re: BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 01:56 staram sie zrozumiec panskie zdenerwowanie, ale tu u nas to jest wprost nie do pomyslenia, ze dostojnik, ktory oplywa we wszystkie dobra ziemskie, odprawia takie orgie i w dodatku z malymi dziecimi. Prosze wybaczyc ale to juz przekracza wszelkie granice. Moze jestem glupia, ale nie na tyle zeby nie zrozumiec panskiej plytkiej prowokacji, usilujacej niezdarnie tuszowac takie sprawy. Niestety fakty sa faktami, podanymi przez wiekszoc gazet w Polsce. Na przyszlosc prosze wiecej czytac, potem pouczac, moze pan uczy tez w niedzielnej szkolce????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haanes Re: BOZENA Z KRAKOWA JUZ WYDALA WYROK? :) IP: *.dip.t-dialin.net 31.07.04, 03:35 > Zaiste, dziwna jest wiekszosc ludzkich istot - ta ich slepa wiara w to co rozne > > szmaty gryzmola, wbrew temu ze czesto to gryzmolenie okazuje sie calkowicie > sprzeczne z faktami. Zaiste kto wierzy w grysmoly niezgodne z faktami np. Nowy Testament nie powinien silic sie na powyzsze slowa > Co do mnie, nigdy i nikomu nie wybaczam glupoty. > :) Nie chcesz nam chyba powiedziec Marky , ze codziennie rano przed lustrem plujesz sobie w kato-morde ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky NEONAZISTA HAANES I BOZENA TA SAMA OSOBA ?:) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 21:08 Adres neonazistowskiego smiecia haanesa (ktorym powinien zajac sie IPN za lzenie pamieci zbrodni szwabskich w Polsce): IP: *.dip.t-dialin.net Adres rzekomej "Bozeny": IP: *.dip.t-dialin.net Jest was legion, cio esesmanska gnido?... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haanes Re: NEONAZISTA HAANES I BOZENA TA SAMA OSOBA ?:) IP: *.dip.t-dialin.net 01.08.04, 14:41 > IP: *.dip.t-dialin.net > > Jest was legion, cio esesmanska gnido?... > :) Marky jestes za glopi zeby zrozumiec co sie za tym IP. kryje Daruj wiec sobie , bo jak ktos poswieca tyle czasu na modlitwe , to nie ma czasu sie uczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky SKAD WZIAL WOJCIECH TE DANE? Z MARSA? :) IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 01:22 Czy pedofile zdarzaja sie wylacznie wsrod ksiezy katolickich, czy wsrod innych duchownych tez? Jesli wsrod innych duchownych tez, dlaczego milcza o tym media, nie slychac nic na temat procesow sadowych, zadan odszkodowan? Czy twierdzi, "ks. Wojciech" ze ze wszystkich grup spolecznych najwiecej pedofilow jest wsrod ksiezy katolickich?... Czy te pare przypadkow ktore Wojciech wymienia to wszystkie przypadki pedofilii wsrod polskich ksiezy katolickich w calej Polsce (oraz jeden w USA)? Czy to mialoby byc te Wojciecha 4 %?... Jesli tak, to zaprawde niewielu tych ksiezy katolickich w Polsce - ok. 250. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ks. Wojciech tyle jeszcze w Plsce krzywd do ujawnienia:[ IP: 81.210.124.* 31.07.04, 01:39 nie zapominaj, ze kk dziala jak mafia ukrywa swoje przewiny:Dokument Watykanu z 1962 roku nakazujący zachowywanie w tajemnicy przypadków molestowania seksualnego i pedofilii wśród księży i grożący ekskomuniką każdemu, kto taką sprawę ujawni, wyciągnęli na światło dzienne prawnicy w USA. Chodzi o dekret "Crimen sollicitationis" (Zbrodnia nakłaniania do grzechu) z 16 marca 1962 r. podpisany przez kardynała Alfredo Ottavianiego, sekretarza Kongregacji Świętego Oficjum, czyli poprzedniczki dzisiejszej Kongregacji Nauki Wiary, najważniejszego ciała doktrynalnego Watykanu. Napisano w nim, że dotyczy "najgorszych zbrodni": "agresji seksualnej popełnionej przez księdza" lub "próby agresji wobec nieletnich płci obojga lub zwierząt". Wszystkie osoby zaangażowane w taką sprawę, również ofiary, zobowiązane są do zachowania absolutnej tajemnicy "pod karą ekskomuniki". Tekst przypomnieli prawnicy amerykańscy broniący ofiar nadużyć seksualnych i domagający się dla nich wielkich odszkodowań. W środę sprawę nagłośniła amerykańska telewizja CBS. - To podręcznik instruktażowy, jak chronić pedofili - mówił na jej antenie jeden z prawników ofiar, Larry Drivon. Przedstawiciele Watykanu nie zaprzeczają, że dokument istniał. Podkreślają jednak, że już nie obowiązuje. Nie jest jednak do końca jasne, kiedy i na mocy jakich decyzji przestał obowiązywać. Hiszpański arcybiskup Julian Herranz nadzorujący sprawy legislacyjne Watykanu przekonuje, że stało się to już dwie dekady temu, kiedy dekret został zastąpiony nowymi prawami. Powołuje się na obowiązujący od 1983 r. nowy Kodeks Prawa Kanonicznego i wcześniejsze uchwały soborowe. Francuska agencja prasowa AFP napisała jednak, że "zapisy Kościoła wskazują, że dokument stanowił podstawę polityki dotyczącej nadużyć seksualnych w USA jeszcze do zeszłego roku, gdy to biskupi spisali nową politykę zerowej tolerancji". Konferencja Katolickich Biskupów USA wydała w czwartek oświadczenie, w którym przekonuje, że tajność miała chronić "prawa i godność" oskarżających i oskarżanych. "Dokument nie dotyczy prawa cywilnego. Nie zakazuje donoszenia [policji] o przestępstwach" - napisali amerykańscy biskupi. W kilkudziesięciostronicowym dokumencie mowa jest nie tylko o zachowaniu tajemnicy. Opisana została cała procedura, jak powinny być prowadzone dochodzenia w sprawach o molestowanie i jakie kary mogą zostać wymierzone. Kościół katolicki przechodzi trudne chwile m.in. w USA i Irlandii z powodu ujawnienia przypadków molestowania seksualnego dzieci przez księży. Wiele ofiar ujawnia je dopiero teraz, choć dochodziło do nich wcześniej w ciągu wielu lat. Od zeszłego roku, gdy Kościół przyjął nową politykę, w USA w związku z oskarżeniami o nadużycia seksualne 400 księży pozbawiono funkcji kapłańskich. Katolicka archidiecezja w Bostonie zaproponowała wczoraj kilkuset ofiarom seksualnego napastowania przez księży ugody sądowe na łączną sumę 55 mililonów dolarów. Oferta nastąpiła w tydzień po objęciu archidiecezji przez Sean Particka O'Malleya. www1.gazeta.pl/swiat/1,34180,1613637.html Kościołowi zależało najpierw na dobrym imieniu - mówi irlandzki ksiądz - Sprawy molestowania seksualnego dzieci i dorosłych przez księży zrobiły wiele złego Kościołowi zarówno w USA, jak i w Irlandii. W tych dwóch krajach tego typu przypadki zostały najbardziej nagłośnione. Powszechne jest odczucie, że Kościołowi bardziej zależało na zachowaniu dobrego imienia, niż na pomaganiu ofiarom. ze 145-stronicowego raportu Episkopatu USA wynika, że w latach 1950-2002 ze 110 tys. żyjących w USA kapłanów 4392 miało kontakty seksualne z ponad 10 tys. dzieci. Odszkodowania dla ofiar molestowania seksualnego kosztowały dotąd Kościół w USA ponad 600 mln dol. 4% KSIĘŻY TO PEDOFILE, W ZWYKŁYM SPOŁECZEŃSTWIE JEST ICH ‘TYLKO’ LUB, AŻ 0,3%. STAN KAPŁAŃSKI TO PRZECHOWALNIA TYCH DEWIANTÓW. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Instrukcja nakazująca ukrywanie pedofilów w Krk!!! 31.07.04, 02:48 INSTRUCTIO DE MODO PROCEDENDI IN CAUSIS SOLLICITATIONIS (…) ; omnes et singuli ad tribunal quomodocumque pertinentes vel propter eorum officium notitiam admissi arctissimum secretum,quod secretumSancti Officii communiter audit, in omnibus et cum omnibus, sub poena excommunicationis latae sententiae, (…) JAN XXII Angelo Giuseppe Roncali 16 MARTII 1962 (…) wszyscy i każdy z osobna przed trybunałem w jakimkolwiek charakterze stojący lub gdyby kto z racji swego urzędu o sprawie tej uzyskał wiedzę zobowiązany jest do zachowania najściślejszej tajemnicy, która jest traktowana jako tajemnica Świętego Urzędu, wszędzie i wobec każdego, pod groźbą ekskomuniki latae sententiae (...) Jan XXIII 16 –03-1962 Rzecz się tyczy ukrywania przestępstw miedzy innymi i pedofilii, w Kościele Katolickim. Instrukcja ta nie została odwołana przez następnych papieży do dzisiaj. Podobne, lecz nie pisane kodeksy honorowe posiadają liczne organizacje o złej reputacji. Niech każdy sam osądzi tą instrukcję a szczególnie jej walory etyczne. Amen. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milicjant Re: Instrukcja nakazująca ukrywanie pedofilów w K IP: *.czajen.pl / *.czajen.pl 31.07.04, 21:28 www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040731/kraj/kraj_a_9.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky BZDURNA FALSZYWKA ! IP: *.dialup.sprint-canada.net 31.07.04, 21:38 Przytoczona rzekoma instrukcja papieza Jana XXII, a raczej wyrwany z kontekstu fragment, nigdzie nie wspomina o "pedofilii." "Kozaczek" tez falszywie sugeruje ze Jan XXIII napisal tekst zaczynajacy sie od slow: > Rzecz się tyczy ukrywania przestępstw miedzy innymi i pedofilii, w Kościele > Katolickim. Hmmm... wszyscy oszczercy powinni pamietac ze ich radosc rzucania oszczerstw moze nie potrwac dlugo, i ze moze sie zdarzyc ze beda musieli za oszczerstwa kiedys odpowiedziec, i to bolesnie, przed prawem. Nie tacy jak wy probowali wykorzenic Katolicyzm i Polskosc w Polakach, i im sie nie udalo. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marky MATKA CHLOPCA TO "NACIAGACZKA" ? IP: *.dialup.sprint-canada.net 01.08.04, 02:42 O wiele rzetelniej niz Gazeta Wyborcza informuje o calej sprawie Rzeczpospolita. Ponizej przytaczam artykul z Rz. M. ************* www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040731/kraj/kraj_a_9.html Sprawa podejrzeń o pedofilię gdańskiego księdza Rzekoma ofiara zaprzecza Matka szesnastoletniego chłopca zeznała w prokuraturze, że podejrzewa znanego gdańskiego księdza Henryka J. o molestowanie jej syna. Tymczasem chłopak wszystkiemu zaprzecza. Jak się dowiedziała "Rz", zapewniał o tym już kilka miesięcy temu w oświadczeniu dla metropolity gdańskiego. - To naciągaczka - miał mówić Sławomir R. o swojej matce arcybiskupowi Tadeuszowi Gocłowskiemu. - Moja rodzina jest patologiczna. Wolałem być u księdza niż w domu. Metropolita wyjaśniał sprawę oskarżeń wobec księdza Henryka J. po doniesieniu złożonym do niego przez Marię R., sprzątającą na plebanii w parafii. Kobieta straciła po tym pracę. Z informacji "Rz" wynika, że chłopak także podczas zeznań przed sądem rodzinnym zaprzeczył, jakoby był molestowany. Biegły psycholog uznał jednak, że Sławomir R. kłamie. Istnieją też wątpliwości, czy prosty chłopak sam jest autorem napisanego literackim językiem oświadczenia dla arcybiskupa. - Śledztwo ma wyjaśnić, czy rzeczywiście ksiądz wykorzystywał chłopca, czy też pada ofiarą pomówienia matki - mówi jeden z gdańskich prokuratorów. Ksiądz twierdzi, że to "pomówienia i bzdury". Kuria nie komentuje doniesień. Jak informowaliśmy, zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu pedofilii księdza złożył sąd rodzinny. "Rz" ustaliła, że początkowo prokuratura badała sprawę "unikania obowiązku szkolnego" przez Sławomira R., o czym zawiadomiła szkoła. Przed sądem matka chłopca zeznała, że problemy z synem zaczęły się z powodu jego bliskiego kontaktu z księdzem Henrykiem J., a ona podejrzewa, iż chłopak był molestowany. Przesłuchiwany Sławomir R. nie potwierdził wersji matki, ale sąd zawiadomił prokuraturę, która 27 lipca wszczęła śledztwo. W czwartek kobieta powtórzyła zeznania przed prokuratorem. Maria R. pracowała od kilku lat na plebanii, m.in. była sprzątaczką. Jej syn zaprzyjaźnił się z duchownym. Chłopak pomagał księdzu, na przykład usługując do stołu. - Z czasem syn zaczął więcej bywać na plebanii niż w domu - zeznała kobieta. Powiedziała też, że ksiądz często całował go w policzek na pożegnanie. Początkowo nie wzbudzało to jej podejrzeń, myślała, że ksiądz lubi chłopca i żegna się z nim po ojcowsku. Chłopak jednak coraz częściej nocował u księdza, a ona czytając w gazetach o kolejnych przypadkach pedofilii, jest przekonana, że syn mógł być molestowany. Dopiero w piątek prokuratura ustaliła, że Sławomir R., z którym matka od dawna nie miała kontaktu, przebywa u babci. Prokuratura planowała jak najszybsze jego przesłuchanie. A.M., M.D. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Naciąganie po "CICHU" :-)) IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.08.04, 15:03 ks. Jankowski "szalał" w szczecińskim Radissonie forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=14577050&a=14577050 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halszka Re: Pedofilia w Gdańsku: doniesienie na księdza IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 22:37 coś w tym musi być - nie ma pożaru bez iskry - najważniejsze że o tym się nareszcie mówi , że nie są to kolejne tematy tabu , że ludzie w końcu przestali milczeć - krzywdy wyrządzone dzieciom zostają na całe życie - nie dowierzam ks.Jankowskiemu - pieniądz deprawuje / nawet księdza / myśli że jest bezkarny i że wszystko ujdzie mu na sucho , obraca całą sprawę w atak na kościół a dla mnie to nie jest prawdą , to nie atak na kościół a na rozpasanych kapłanów ...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yossarian18 Re: Pedofilia w Gdan´sku: doniesienie na ksie˛dza IP: *.sympatico.ca 03.08.04, 03:55 Czas na spojrzenie prawdzie w oczy: info.onet.pl/958960,11,item.html Odpowiedz Link Zgłoś