Dodaj do ulubionych

Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA?

13.12.14, 17:02
Pytam jakie jest Wasze zdanie na ten temat, bo ostanie wydarzenia wskazują, że zaufanie Polski do USA zostało wystawione na próbę, poważnie nadwyrężone, aby nie napisać nadszarpnięte.
Dotychczasowa współpraca z USA nie wyglądała dla Polski najlepiej. Przykładem tego może być zakup samolotów F-16, za które zapłaciliśmy dwa razy więcej niż Finowie. Obiecanki od lat zniesienia dla Polaków amerykańskich wiz nadal pozostają tylko obiecankami i wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że taki stan rzeczy pozostanie o wiele dłużej niż niektórzy sądzą. Jakoś tak powiało nie w jednym miejscu pesymizmem, więc pytam Was o zdanie.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 17:11
      w normie, bóle w kolanach da sie wytrzymac
    • 14pol Re: Zapytaj Sikorskiego.... 13.12.14, 17:21
      on coś o tym wie...

      w końcu od 7 lat laskę robił...
      • douglasmclloyd Re: Zapytaj Sikorskiego.... 13.12.14, 18:23
        14pol napisał:

        > on coś o tym wie...
        >
        > w końcu od 7 lat laskę robił...

        Ja mam lepsze źródło, Polska ma w Stanach człowieka na stałe, który nic innego nie robi tylko kupuje dla nas amerykański sprzęt, więc stosunek jest non stop.
    • douglasmclloyd Polska ma uregulowany stosunek z USA 13.12.14, 17:25
      Stany walą nas cały czas.
    • x2468 Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 17:39
      Kiedy Finowie kupowali F16 i w jakiej wersji? Jeszcze jedno. Rzad USA nie buduje i nie sprzedaje F16 i żadnych innych samolotów.Nowe samoloty kupiono od prywatnej firmy która je wyprodukowała. Od rządu to można było kupić w ZSRR.
      • douglasmclloyd Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 18:12
        x2468 napisał:

        > Rzad USA nie buduje i nie sprzedaje F16 i żadnych innych samolotów.

        Niemniej jednak, rząd USA decyduje komu sprzęt wojskowy można sprzedać, a komu nie.
      • szwampuch58 Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 18:41
        Wiesz moze przypadkiem ile dotacji rzadowych otrzymuja te "prywatne" firmy ?
    • douglasmclloyd Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 17:44
      moterek napisał:

      > Obiecanki od lat zniesienia dla Polaków amerykańskich wiz nadal pozostaj
      > ą tylko obiecankami i wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że taki sta
      > n rzeczy pozostanie o wiele dłużej niż niektórzy sądzą.

      Wizami nie ma się co przejmować, niedługo nikt z Polski tam nie będzie latał, bo i po co? Na czarno pracować, gdy w Europie mozna legalnie.
    • veglie Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 17:51
      Finlandia nie ma samolotów f-16.
    • remez2 Re: Jaki jest obecnie stan stosunków Polska - USA 13.12.14, 18:28
      Feudał ---> wasal. Klasyka.
      • jabbaryt Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 13:35
        Finowie kupili je taniej ale zdaje się ich F-18 są przystosowane do ich przenoszenia niejako fabrczniee, natomiast nasze F16 muszą w tym celu zostać doposarzone. Nie wiem ile w tym prawdy.
        Co do innych aspektów naszych stosunków to panuje raczej zimna wojna:
        - Przypomnjimy rząd Tuska niezgodził sie na warunki instalacji anty rakietowej proponowane przez USA i wysłał notę w tej sprawie 4 lipca. W odpowiedzi rząd Obamy zawiesił budowe tarczy i ogłosił tą datę 17 września. W obu przypadkach dobór dat nie był przypadkowy.
        - Prezydent Obama mianowała prof Biniende swoim doradcą. Komoraowski nazwał owego profesora kiepskim naukowcem. Chyba Obama ma na ten temat inne zdanie.
        Żona profesora Biniendy, ta sama która głosi że katastrofa w Smoleńsku, była zamachem została wiceprzewodniczącą Kongresu Polonii Amerykańskiej. Oczywiście organizacja ta nie jest organizacją rządową ale...
        Innymi słowy administracja Barracka Obamy traktuje peowska mafię, z pogardą na jaka ona w pełni zasługuje. Oczywiście Jankesi dbają w Polsce wyłącznie o swoje interesy, a kto tam rzadzi to dla nich nieistotne.
        • remez2 Re: Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 14:06
          > Oczywiście Jankesi dbają w Polsce wyłącznie o swoje
          > interesy, a kto tam rzadzi to dla nich nieistotne.
          Da liegt der Hund begraben.

          • wiosnaludzikow Re: Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 14:13
            Polska ani razu nie sprzeciwiła sié nawet lekko USA od ćwierć wieku. Premier Kopacz kilka dni temu stwierdziła , że stosunki Polska - USA będą niezmiennie dobre bez względu na treśč raportu. POwiedziała to ta leminžyca przed opublikowaniem raportu.
            • kaczaglina Re: Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 16:44
              kazdy, wlacznie z kaczynskimi , sluzy nam, bo jakie maja wyjscie zebraki i slabizna.
        • savage_sid Re: Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 14:50
          > - Prezydent Obama mianowała prof Biniende swoim doradcą

          Byla taka plotka. Ale na liscie prezydenckich doradcow (link ponizej) Biniendy nie ma.

          www.whitehouse.gov/administration/eop/ostp/pcast/about/members
          Wedlug samego Biniendy polega to na tym, ze Binienda reprezentuje swoj uniwersytet w komitecie "on Digital Thread, Integrated Information Systems, Big Data, Analytics and Visualization, and High Performance Computing" ktory to komitet jest czescia "Advanced
          Manufacturing Initiative" ktore to przedsiewziecie powolane zostalo przez "President’s Council of Advisors on Science and Technology".

          Zalosne sa te proby nadymania Biniendy, w rzeczywistosci jego powiazanie z Obama jest mniej wiecej takie jak powiazanie miedzy gminnym dzialaczem PiS a Jaroslawem Kaczynskim.
        • douglasmclloyd Re: Chodziło o pociski JASM 15.12.14, 16:36
          jabbaryt napisał:

          > Finowie kupili je taniej ale zdaje się ich F-18 są przystosowane do ich przenos
          > zenia niejako fabrczniee, natomiast nasze F16 muszą w tym celu zostać doposarzo
          > ne. Nie wiem ile w tym prawdy.
          > Co do innych aspektów naszych stosunków to panuje raczej zimna wojna:
          > - Przypomnjimy rząd Tuska niezgodził sie na warunki instalacji anty rakietowej
          > proponowane przez USA i wysłał notę w tej sprawie 4 lipca. W odpowiedzi rząd Ob
          > amy zawiesił budowe tarczy i ogłosił tą datę 17 września. W obu przypadkach dob
          > ór dat nie był przypadkowy.

          Obama z Clintonową skasowali program budowy tarczy antyrakietowej w Polsce.

          > - Prezydent Obama mianowała prof Biniende swoim doradcą. Komoraowski nazwał owe
          > go profesora kiepskim naukowcem. Chyba Obama ma na ten temat inne zdanie.

          Pozostaje tylko mu współczuć.

          > Żona profesora Biniendy, ta sama która głosi że katastrofa w Smoleńsku, była za
          > machem została wiceprzewodniczącą Kongresu Polonii Amerykańskiej. Oczywiście or
          > ganizacja ta nie jest organizacją rządową ale...

          Kongres Polonii Amerykańskiej to organizacja starych pierdziochów skupiona przy spółdzielni ubezpieczeniowej. Szef spółdzielni jest prezesem KPA.

          > Innymi słowy administracja Barracka Obamy traktuje peowska mafię, z pogardą na
          > jaka ona w pełni zasługuje. Oczywiście Jankesi dbają w Polsce wyłącznie o swoje
          > interesy, a kto tam rzadzi to dla nich nieistotne.

          Polskę, kolego, USA traktuje tak Polskę.
    • niszcz.faszyzm Minister SZ, a dziś Marszałek, idealnie to opisał 15.12.14, 16:44
      swego czasu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka