pies_na_czarnych 21.11.15, 18:28 Bedzie zalatwial gornikom prace w chinskich kopalniach. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
romullos Albo tani węgiel z Chin 21.11.15, 18:30 pies_na_czarnych napisała: > Bedzie zalatwial gornikom prace w chinskich kopalniach. Odpowiedz Link Zgłoś
zapijaczony_ryj Jescze tam nam Polakom dupy nie obrobił! 21.11.15, 18:31 Pisia świnia i tyle! Odpowiedz Link Zgłoś
ketepud Re: Duda jedzie do Chin. 21.11.15, 18:42 Zbada grunt czy o azyl tam trudno jakby co. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: Duda jedzie do Chin. 21.11.15, 23:05 Jak zwykle nurtuje mnie pytanie ZA CO? Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: Duda jedzie do Chin. 21.11.15, 23:08 Bierecki zapłaci czy Falenta? Bo jak się prezent od Kaczyńskiego użalił kasę opróżnił Prezydent Komorowski. Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: cale szczescie ze nie Bronek :D 21.11.15, 23:44 Bronek był w Chinach i Był w Japonii. Porozmawiał z chińskim sekretarzem, porozmawiał i z japońskim Cesarzem tym samym który kiedy usłyszał ze jedzie do niego towariszcz Kartofel powiedział że jest chory i się ukrył. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: cale szczescie ze nie Bronek :D 21.11.15, 23:45 Niby dlaczego? Efekt ten sam. Może Duda zna chiński? Będzie rozmawiał bez tłumacza? Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Międzylądowanie w Moskwie? /nt 22.11.15, 00:02 pies_na_czarnych napisała: > Bedzie zalatwial gornikom prace w chinskich kopalniach. Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: Międzylądowanie w Moskwie? /nt 22.11.15, 00:03 Dud zegarmistrz pojechał do Moskwy po wskazówki. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Międzylądowanie w Moskwie? /nt 22.11.15, 01:39 x2468 napisał: > Dud zegarmistrz pojechał do Moskwy po wskazówki. Wszystko już było... S. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: Międzylądowanie w Moskwie? /nt 22.11.15, 01:09 Koniecznie. Forumowa mara pisała, że on ma wschodnioeuropejską unie montować. Bez Putina ani rusz przecież to jest jego pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Międzylądowanie w Moskwie? /nt 22.11.15, 01:38 pies_na_czarnych napisała: > Koniecznie. > Forumowa mara pisała, że on ma wschodnioeuropejską unie montować. Bez Putina an > i rusz przecież to jest jego pomysł. Zamienimy strefę Schengen na strefę Irkuck. S. Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 dlaczego na tym forum z uporem godnym lepszej spra 22.11.15, 07:10 wy medrcy pisza tylko glupio o glupotach? Zacznijmy od poczatku, czyli zaproszenia. W polowie czerwca informowano: Przebywający w Pekinie szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna powiedział środę PAP, że chińskie władze potwierdziły zaproszenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy na wrześniową defiladę wojskową z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Na parade zwyciestwa w Pekinie, czyli uczczenie 70-tej rocznicy kapitulacji Japonii, A. Duda nie polecial i uniknal stania w drugim szeregu za Putinem. Dyplomatycznymi kanalami uzgodniono, ze A. Duda przyleci w listopadzie i wezmie udzial w IV szczycie Chiny-kraje Europy Srodkowo-Wschodniej w Pekinie. W pazdzierniku odwiedzil Polske minister spraw zagraniczynch Chin, ale w przedwyborczej wrzawie nikt tego nie zauwazyl. A chodzilo o wazny chinski projekt nowego Jedwabnego Szlaku. I to o nim dyskutuje sie na spotkaniach 16+1 bez udzialu Rosji. Na III szczyt w Belgradzie miala leciec bPEK, ale wyslala wicepremiera Siemoniaka. Jeden z najlepszych polskich chinologow tak skomentowal ten fakt: Niepojawienie się premier Ewy Kopacz wprowadza w tych relacjach bardzo poważny dysonans. Jeszcze większym problemem jest kontekst i forma, w jakiej do tej nieobecności dochodzi – na szczycie pojawili się wszyscy pozostali środkowoeuropejscy premierzy, a nie pojawiło się państwo zgodnie przez wszystkich uważane za najistotniejsze dla całej inicjatywy i najważniejsze w regionie. Tak ostentacyjne wyrażanie niezainteresowania w Chinach jest uważane za aroganckie i pozbawiające twarzy… Tym samym premier Kopacz postawiła w bardzo trudnej sytuacji także wicepremiera Siemoniaka, który robił co mógł, aby przekonać stronę chińską, że Polska nadal jest zainteresowana rozwojem współpracy w ramach platformy 16+1, ale było to chyba mission impossible. Mimo iż od wydarzenia tego minęło ponad miesiąc, to warto do niego wrócić. Mieliśmy bowiem do czynienia nie tylko z wydarzeniem zdumiewającym czy zaskakującym, swoistą ciekawostką, ale z wydarzeniem, które będzie miało ogromne znaczenie dla relacji polsko-chińskich – czy być może nawet szerzej – kształtu relacji Chin z całym regionem Europy Środkowej w następnej dekadzie. Fakt, iż w Polsce pozostało właściwie niezauważone i minęło od niego blisko miesiąc nie powinno usypiać naszej czujności czy zamykać sprawę. W chińskiej kulturze politycznej istnieje przecież inne podejście do czasu. Tam działania rozpisane są na dekady, podczas gdy u nas trzydzieści dni to niemal cała epoka. Asymetria czasowa to stały problem w relacjach polsko-chińskich, także w biznesie, ale przede wszystkim w polityce. W Chinach miesiąc czy nawet rok to niewiele, podczas gdy w Polsce to szmat czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: dlaczego na tym forum z uporem godnym lepszej 22.11.15, 12:47 Boże, jak on bohatersko uniknął stania w drugim rzędzie!!! Nie dziwota, że dla pelikanów jest Santo Subito. Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 Re: dlaczego na tym forum z uporem godnym lepszej 22.11.15, 14:49 nie wiem czy prezydentowi to by bardzo przeszkadzalo, ale media nie zostawilyby na nim i jego ekipie suchej nitki. Wiekszosc bywalcow tego forum rowniez. Odpowiedz Link Zgłoś
xystos Re: Duda jedzie do Chin. 22.11.15, 12:44 pojedzie pociongiem? czy tez poleci linjowcem Air China ? coby bezpiecznie bylo . ZEN Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Duda jedzie do Chin. 22.11.15, 14:29 bedzie Chinczykom japka upychal ..., a moze bedzie sugerowal , Okazja ! , - Polska jest tania , bierzcie co jest jeszcze do wziecia , taniej nie bedzie Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: Duda jedzie do Chin. 22.11.15, 15:04 Na sprzedaż wyngla nie ma szans dopóki Szejkowie pompują jak wściekli, aby uwalić Rosję. Odpowiedz Link Zgłoś
tirol1 Re: Duda jedzie do Chin. 22.11.15, 19:28 Myslalem ze to Cesarz Chin powinien przyjechac do nas! Odpowiedz Link Zgłoś