Dodaj do ulubionych

Miedź poniżej 4,5k $/t = nie ma szans na 500 zł

23.11.15, 17:07
Nasze "srebra rodowe" tanieją po całości, nikną w oczach. Miedź już poniżej 4500 dolarów za tonę. Jak tak dalej pójdzie, KGHM, który miał ratować górnictwo węglowe, sam będzie potrzebował ratunku (np. zawieszenia podatku), bo wydobycie miedzi staje się nierentowne. Z czego rząd Szydło zedrze więcej dywidendy? Nie ma szans.

Do tego Wenezuela straszy ropą po 20$ za baryłkę, co oznacza, że jeszcze niżej polecą ceny węgla (a to oznacza większe straty dla spółek węglowych i "ubranych" przez rząd w spółki węglowe spółek energetycznych).

Nie ma więc szans na realizację obietnic rządu PiS, w tym 500 zł na dziecko.
Panie Morawiecki, kiedy poda się pan do dymisji?
PiSie, kiedy oddajecie władzę?
Obserwuj wątek
    • leila.ben.ali 1 US4=4.00PLN 23.11.15, 17:20
      lepkie.lapki napisał:

      > Nie ma więc szans na realizację obietnic rządu PiS, w tym 500 zł na dziecko.
      > Panie Morawiecki, kiedy poda się pan do dymisji?
      > PiSie, kiedy oddajecie władzę?

      Yes, it is.
      Never.
      Never.

      Get over it.
      • lepkie.lapki Re: 1 US4=4.00PLN 23.11.15, 17:28
        Jak poleci złotówka, to z kolei wzrośnie koszt obsługi długu. Tak czy siak budżet jest screwed. Nijak się nie spina.

        It's all over before it even started.
        • alistair-p Re: 1 US4=4.00PLN 23.11.15, 17:36
          Dziwi mnie twoja niewiara w możliwości Budynia i ekonomistki od krakowskich szopek.Sam słyszałem w TV,że dadzą radę.Sam zbawca Polski Jarosław też to mówił.A co tam jakaś miedż,liczy się modlitwa i wiara w cud boski.
        • leila.ben.ali 1 US$=4.00PLN 23.11.15, 17:45
          Czy pamietasz kiedys spiety budget?
        • wojciech.2349 Re: 1 US4=4.00PLN 23.11.15, 17:46
          lepkie.lapki napisał:

          > Jak poleci złotówka, to z kolei wzrośnie koszt obsługi długu. Tak czy siak budż
          > et jest screwed. Nijak się nie spina.
          >
          > It's all over before it even started.
          ---------------------
          Fantazjujesz. Dolar rośnie w stosunku do chyba wszystkich
          walut. Liczy się dla nas kurs euro.

          Rok do roku euro zdrożało 1,28%.
          Nic ciekawego się nie dzieje.
    • snajper55 Sejm się pomodli o wzrost ceny miedzi /nt 23.11.15, 17:44
      lepkie.lapki napisał:

      > Nasze "srebra rodowe" tanieją po całości, nikną w oczach. Miedź już poniżej 450
      > 0 dolarów za tonę. Jak tak dalej pójdzie, KGHM, który miał ratować górnictwo wę
      > glowe, sam będzie potrzebował ratunku (np. zawieszenia podatku), bo wydobycie m
      > iedzi staje się nierentowne. Z czego rząd Szydło zedrze więcej dywidendy? Nie m
      > a szans.
      >
      > Do tego Wenezuela straszy ropą po 20$ za baryłkę, co oznacza, że jeszcze niżej
      > polecą ceny węgla (a to oznacza większe straty dla spółek węglowych i "ubranych
      > " przez rząd w spółki węglowe spółek energetycznych).
      >
      > Nie ma więc szans na realizację obietnic rządu PiS, w tym 500 zł na dziecko.
      > Panie Morawiecki, kiedy poda się pan do dymisji?
      > PiSie, kiedy oddajecie władzę?
    • gelimer Cieszysz się, co? 23.11.15, 17:48
      Różnica między pislamistą, a Europejczykiem jest taka, że pislamista nie cieszył się gdy ceny na światowych rynkach były niekorzystne dla Polski, nawet za rządów PO.
      • wojciech.2349 Re: Cieszysz się, co? 23.11.15, 17:53
        gelimer napisał:

        > Różnica między pislamistą, a Europejczykiem jest taka, że pislamista nie cieszy
        > ł się gdy ceny na światowych rynkach były niekorzystne dla Polski, nawet za rzą
        > dów PO.
        -------------
        Sęk w tym, że ceny są dla nas korzystne.
        Tracimy na jednym, ale zyskujemy na drugim.

        PS. Płaciliśmy kilka lat temu prawie 600$ za 1000m^3 gazu,
        a teraz zanosi się na cenę 3-krotnie niższą.
    • wojciech.2349 Re: Miedź poniżej 4,5k $/t = nie ma szans na 500 23.11.15, 17:50
      Polska wydobywa mało węglowodorów.
      Troszkę gazu - jakieś 1/3 tego co nam potrzebne
      i prawie 0 ropy.

      Spadek ich cen jest dla nas korzystny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka