lepkie.lapki
23.11.15, 17:07
Nasze "srebra rodowe" tanieją po całości, nikną w oczach. Miedź już poniżej 4500 dolarów za tonę. Jak tak dalej pójdzie, KGHM, który miał ratować górnictwo węglowe, sam będzie potrzebował ratunku (np. zawieszenia podatku), bo wydobycie miedzi staje się nierentowne. Z czego rząd Szydło zedrze więcej dywidendy? Nie ma szans.
Do tego Wenezuela straszy ropą po 20$ za baryłkę, co oznacza, że jeszcze niżej polecą ceny węgla (a to oznacza większe straty dla spółek węglowych i "ubranych" przez rząd w spółki węglowe spółek energetycznych).
Nie ma więc szans na realizację obietnic rządu PiS, w tym 500 zł na dziecko.
Panie Morawiecki, kiedy poda się pan do dymisji?
PiSie, kiedy oddajecie władzę?