pol_2015 11.12.15, 10:54 składzie. I to zarówno 3 jak i 9 grudnia. Orzeczenia TK nie mogą wejść w życie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 10:58 W obu wypadkach orzekał w składzie prawidłowym. Rzecz oczywista TK nie może się dopuścić deliktu konstytucyjnego, ale tego i tak nie zrozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:01 jak zwał tak zwał. niezgodne z prawem Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 10:59 A ja widziałem,jak trzy krowy siedziały na drzewie i grały w pokera.Nawet koń tam przelatywał. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:02 a TK im karty rozdawał... no bo do tego się ten TK nadaje Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:24 Karty miała rozdawać kaczka,ale pogonili obsrańca.O Żadnym TK nikt nie tam nie słyszał. Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:08 Pokaż dyplom. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:16 zobyczasz w swoim czasie ciekawsze dokumenty.... "pamiętniki" z IPNu o sędziech obecnego TK Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:18 Tak? Ile czasu zajmie ich fabrykowanie? Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:21 Pokaż dyplom, wybitny prawniku. I nie wal się w łeb, jak do ciebie mówię. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:25 obecnie walisz konia po próżnicy bo TK i tak jest już zaorany Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:27 To fajnie. Będzie można bez przeszkód zdelegalizować PiS. TK mógłby być tutaj wyłącznie hamulcowym. Odpowiedz Link Zgłoś
yoma Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:27 Pokaż dyplom. Co to było, sławny jurysto? Sześć klas szkoły specjalnej? To zamknij dziób i nie zakładaj wątków, których znaczenia nie rozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:30 nie egzaltuj się tak bo ci korytarz wystaje... Odpowiedz Link Zgłoś
wtop.ek Re: giulia 11.12.15, 12:12 nie, giulja, z Pawłowicz :))) wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/408766,poslanka-pis-krystyna-pawlowicz-w-sejmie-spie...j-co-uslyszal-posel-sld-marek-balt-od.html Odpowiedz Link Zgłoś
jola.iza1 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:33 1. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji. Wniosek- GłupszyŚ, niż ustawa pozwala, na twe szczęście Konstytucja nie zabrania. Odpowiedz Link Zgłoś
3xp0 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:38 Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. Jeśli do orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. I nie ma tutaj miejsca na spory. Póki co to jeszcze TK nie zastąpił sejmu i prezydenta choć wyraźnie ma na to ochotę. pol_2015 napisał(a): > składzie. > > I to zarówno 3 jak i 9 grudnia. > > Orzeczenia TK nie mogą wejść w życie. > > > > Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:44 3xp0 napisał: > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. Urzędnicza nie jest z pewności uprawniona do takiej kontroli. > Jeśli do > orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. Do orzekania w tej sprawie miał być jednak skład pięcioosobowy i dokładnie taki był, co dyskusję kończy. Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:47 TK nie zastępuje sejmu ani prezydenta i nie ma na to żadnej ochoty. Odpowiedz Link Zgłoś
jureek Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:48 3xp0 napisał: > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. Jeśli do > orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. I nie ma tutaj mie > jsca na spory. Według ustawy o TK w składzie pełnym Trybunał obligatoryjnie sądzi następujące sprawy: * o zgodności z konstytucją ustaw przed ich podpisaniem i umów międzynarodowych przed ich ratyfikacją, * o stwierdzenie przeszkody w sprawowaniu urzędu przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz powierzenie marszałkowi Sejmu tymczasowego wykonywania obowiązków prezydenta RP, * o zgodności z konstytucją celów lub działalności partii politycznych, * sporów kompetencyjnych między centralnymi konstytucyjnymi organami państwa, w których skład orzekający Trybunału zamierza odstąpić od poglądu prawnego wyrażonego w orzeczeniu wydanym w pełnym składzie, * szczególnej zawiłości lub doniosłości. Żaden z tych warunków nie jest spełniony, więc Kempa chyba nie przeczytała ustawy, jeśli twierdzi, że trybunał musiał orzekać w składzie 9-osobowym. Odpowiedz Link Zgłoś
jola.iza1 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:54 3xp0 napisał: > Nie da się ukryć że sędziowie z TK nie są bogami i podlegają kontroli. 1. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji. >Jeśli do orzekania ma być skład 9 osobowy to nie może być 5 osobowy. > Nie ma być, wystarczy pięciosobowy >I nie ma tutaj miejsca na spory. - Ano nie ma Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:57 TK podlega konstytucja a na jej straży stoi prezydenr :)) Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 11:58 Właśnie widać, jak "stoi". Odpowiedz Link Zgłoś
pol_2015 Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:04 subiektywne interpretacje nikogo nie interesują Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:07 Dlatego twoja i Kempy pisanina to zwykłe popiardywanie. Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_bzdury Re: TK dokonał deliktu konstytucyjnego orzekając 11.12.15, 12:11 Subiektywne interpretacje jakiejś niedouczonej urzędniczki nikogo nie interesują. Nie ma ona uprawnienia do oceniania a tym bardziej niepublikowania wyroków TK. Odpowiedz Link Zgłoś
jola.iza1 Re: A i owszem, podobno stoi 11.12.15, 12:05 pol_2015 napisał(a): > TK podlega konstytucja a na jej straży stoi prezydenr :)) Zmieniła się już Konstytucja , wiesz coś o tym ? Bo dopóki się nie nie zmieniła, to Duda może tylko stać,i wykonywać orzeczenia TK razem z szydłobusem i klempą Odpowiedz Link Zgłoś