Dodaj do ulubionych

Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie

26.09.04, 15:00
Taka sobie ciekawostka, dotycząca prac komisji ds. Orlenu:
"Jeden z czołowych tropicieli nieprawidłowości wokół Orlenu - poseł Prawa i
Sprawiedliwości Zbigniew Wassermann już 3,5 roku temu miał w rękach informacje
o działalności cypryjskiej spółki J & S, jej dziwnych interesach z Orlenem i
ogromnych stratach, jakie to przynosiło skarbowi państwa. Sprawa nie ujrzała
jednak światła dziennego i utknęła na samym dnie najgłębszej szuflady
Ministerstwa Sprawiedliwości. Dopiero teraz PiS i Wassermann obudzili się, że
w handlu ropą coś jest nie tak, rzucając oskarżenia na prawo i lewo, a
zwłaszcza na lewo."

Czy należy uznać to za dziwny zbieg okoliczności, ale sporo wskazuje na to, że
początki afery tkwią w okresie prawicowego rządu AWS?
www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2004092507
Po części potwierdza to Andrzej Rozenek, który w swym artykule "Ropień" (NIE
39/2004) pisze: "BGM działała głównie w czasie rządów koalicji AWS-UW. To ten
rząd dał spółce wszystkie koncesje, to ten rząd konstruując wadliwe prawo
umożliwił funkcjonowanie tak zwanej mafii paliwowej".
Obserwuj wątek
    • Gość: omamiony wiedźmin Re: Wassermanna czyste sumienie IP: *.crowley.pl 26.09.04, 20:52
      fragmenty artkułu z Trybuny:
      (...)Żyłka drobiazgowego śledczego pojawiła się u Wassermanna dopiero na
      początku lipca 2004 r., gdy okazało się, że sprawa Orlenu może stać się dobrą
      okazją do przyłożenia politycznym przeciwnikom. Poseł trafił do sejmowej
      komisji śledczej. Przez jakiś czas typowano go nawet na jej przewodniczącego,
      został tylko wiceszefem. Podczas przesłuchań Wassermann jest ostry jak brzytwa.
      Nie przepuści nikomu. Nawet byłej minister sprawiedliwości Barbarze Piwnik.
      Wcielając się w rolę "złego policjanta" i strofując świadka domagał się od niej
      dokładnych informacji na temat działań rządu w kwestii zwalczania szarej strefy
      w handlu paliwami, działalności mafii paliwowej, prania brudnych pieniędzy itp.
      Kiedy Piwnik cierpliwie mu tłumaczyła, że pan poseł wszystko ma w dokumentach,
      zarzucił jej utrudnianie postępowania. Nieco zabawnie w świetle wydarzeń sprzed
      3,5 lat brzmią zarzuty Wassermanna wobec Piwnik o niewystarczającym nadzorze
      nad śledztwami dotyczącymi nadużyć w handlu paliwami. Poseł
      groził byłej minister
      odpowiedzialnością karną za "niedopełnienie obowiązków w nadzorze nad
      działalnością prokuratury". Sugerował, że w wyniku jej zaniedbań potencjalni
      przestępcy wymknęli się z rąk organów ścigania.
      W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" z sierpnia 2004 r. Wassermann
      powiedział: "Mam świadomość, że w tę sprawę zamieszane mogą być i lewa, i prawa
      strona sceny politycznej. Kontrakty, które budzą zastanowienie, zaczęto
      podpisywać za czasów Konrada Jaskóły". Szkoda tylko, że poseł nabrał
      wątpliwości dopiero teraz, a nie w lutym 2001 r., gdy anonimowy informator
      szczegółowo opisywał mechanizmy tych kontraktów, a jego ówczesny szef minister
      Lech Kaczyńśki wydał mu polecenie wszczęcia postępowania prokuratorskiego. Dziś
      Wassermann wyraża nadzieję, że "w dokumentach natkniemy się na kompletnie
      nieracjonalną i niekorzystną transakcję PKN Orlen lub spółki zależnej (...)".
      Poseł nie szukał jednak takiej transakcji 3,5 roku temu, pomimo że dostał
      wiarygodne tropy. W rozmowie z "Najwyższym Czasem" Wassermann chwalił się
      natomiast, że zna "tę sprawę dłużej i głębiej. Byłem prokuratorem krajowym w
      2001 roku, kiedy sprawy mafii paliwowej powstawały. Dowiedziałem się wtedy,
      jaki to potężny zakres przestępczości, ilu ludzi w tym uczestniczy i z czym to
      się wiąże".
      W wywiadzie dla rzeszowskich "Nowin" sprzed dwóch tygodni Wassermann zapewniał,
      że sprawa Orlenu zostanie "wyjaśniona aż do bólu". Zaboleć może jednak przede
      wszystkim posła PiS, który, być może, powinien stanąć przed komisją jako
      świadek. I wyjaśnić swoją rolę w zaniechaniu podjęcia sprawy Orlenu w lutym
      2001 (...)
      I to ma być przyszły (potencjalnie) minister sprawiedliwości ?
      No to będziemy mieć ślepą i w dodatku obłudną Temidę.
      Ale w sumie to norma dla pisuarowców,więc żadne zaskoczenie.
      • warka_strong Re: Wassermanna czyste sumienie 26.09.04, 21:02
        Jak już pisałem w wątku "Nasza Polska popaprana", ptactwo wodne lawiruje między
        fikcją a obłudą. Jak inaczej nazwać prawo i sprawiedliwóść, dwa niesistniejące w
        tym kraju pojęcia?
    • antykagan Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 20:56
      Zacytuj komuchu trybune ludu i żołnierza wolności z okresu stanu wojennego,
      możesz nawet zalozyć mundurek i wystąpić w jakiejś telewizji i opluwać ofiary
      ZOMO-wców i SB-ków (jak robił to wówczas towarzysz Barańaki, obecny naczelny).
      Spadaj na drzewo, a raczej do szmaba, w którym pływa ta gadzinówka.
      Czy ty myślisz, że nikt juz nie pamieta czasu rządów komunistycznych matole?
      • warka_strong Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 20:58
        Widzę, że sympatia jaką mnie obdarzasz jest niesamowita. W sumie nie martwi mnie
        to. W pewnych okolicznościach jest to nawet zabawne.
        • Gość: omamiony wiedźmin Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie IP: *.crowley.pl 26.09.04, 21:06
          warka_strong napisał:

          > Widzę, że sympatia jaką mnie obdarzasz jest niesamowita. W sumie nie martwi
          mni
          > e
          > to. W pewnych okolicznościach jest to nawet zabawne.
          Eee tam Strongmanie.
          Opinia antybarana dotyczyła chyba mej ubeckiej osoby .
          I tak miło mi się zrobiło :)))
          • warka_strong Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 21:08
            Nie sprzeczajmy się. po prostu obu nas lubi. Swoją drogą to miłe uczucie. Być
            lubianym przez anatgonistę...
            • Gość: omamiony wiedźmin Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie IP: *.crowley.pl 26.09.04, 21:10
              :)))
              Niech żyją antybarany !!!
        • antykagan Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 22:53
          warka_strong napisał:

          > Widzę, że sympatia jaką mnie obdarzasz jest niesamowita. W sumie nie martwi
          mni
          > e
          > to. W pewnych okolicznościach jest to nawet zabawne.
          >
          >
          >
          Komunizm i taka swołocz tobie podobna były szczególnie zabawne dla tysięcy
          zamęczonych w katowniach UB w latach 1945-55 i dla setek skrytobójczo
          zamordowanych w okresie stanu wojennego, dla pomordowanych robotników w
          Poznaniu w 1956 i na Wybrzeżu w 1970 roku, gdy komunistyczni bandyci strzelali
          z czołgów z karabinów maszynowych do robotników idących do pracy przez wąski
          pomost nad torami na przystanku Gdynia Chylonia.. zamordowanych w
          kopalni "Wujek".. utopionych w studniach (Bartoszcze), wyrzuconych z okien
          budynków (Zawieyski - wcześnie zaczęliście, już w latach 60-tych), ksiądz
          Suchowloec, Popiełuszko i tysiące innych, bezimiennych ofiar reżimu
          komunistycznego..... dziesiątków tysięcy, których zmusiliście do emigracji.. za
          zmarnowane życie dwóch pokoleń... i tak mozna bez końca... I dlatego takie
          komunistyczne ścierwa jak ty będę tępił w miarę swoich możliwości gdzied tylko
          będę mógł...
          • warka_strong Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 23:01
            antykagan napisał:

            >
            > I dlatego takie
            > komunistyczne ścierwa jak ty będę tępił w miarę swoich możliwości gdzied tylko
            > będę mógł...
            >
            ===
            Wypada mi tylko życzyć Ci powodzenia w realizacji tak "ambitnej" lecz jakże
            mylnie pojmowanej "misji czynienia świata lepszym".
    • douglasmclloyd Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 26.09.04, 21:10
      warka_strong napisał:

      > Taka sobie ciekawostka, dotycząca prac komisji ds. Orlenu:
      > "Jeden z czołowych tropicieli nieprawidłowości wokół Orlenu - poseł Prawa i
      > Sprawiedliwości Zbigniew Wassermann już 3,5 roku temu miał w rękach informacje
      > o działalności cypryjskiej spółki J & S, jej dziwnych interesach z Orlenem i
      > ogromnych stratach, jakie to przynosiło skarbowi państwa. Sprawa nie ujrzała
      > jednak światła dziennego i utknęła na samym dnie najgłębszej szuflady
      > Ministerstwa Sprawiedliwości.

      Wsadził ją tam zapewne mninister niesprawiedliwości tow. Jaskiernia.

      > Dopiero teraz PiS i Wassermann obudzili się, że
      > w handlu ropą coś jest nie tak, rzucając oskarżenia na prawo i lewo, a
      > zwłaszcza na lewo."
      >
      > Czy należy uznać to za dziwny zbieg okoliczności, ale sporo wskazuje na to, że
      > początki afery tkwią w okresie prawicowego rządu AWS?
      > www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2004092507
      > Po części potwierdza to Andrzej Rozenek, który w swym artykule "Ropień" (NIE
      > 39/2004) pisze: "BGM działała głównie w czasie rządów koalicji AWS-UW. To ten
      > rząd dał spółce wszystkie koncesje, to ten rząd konstruując wadliwe prawo
      > umożliwił funkcjonowanie tak zwanej mafii paliwowej".
      >
      >
      • Gość: omamiony wiedźmin Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie IP: *.crowley.pl 26.09.04, 23:42
        douglasmclloyd napisał: Wsadził ją tam zapewne mninister niesprawiedliwości
        tow. Jaskiernia.
        ---------------
        O informacji nt.cypryjskiej spółki.
        ---------
        Gdyby douglas nie myslał tylko pałą,to doczytał by to Kaczor był wtedy
        ministrem.
        Ale jeśli jedynym "sensownym" zdaniem douglasa jest "Miller kończy jak
        c.pa",to nie dziwota.
        • douglasmclloyd Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 27.09.04, 02:25
          Gość portalu: omamiony wiedźmin napisał(a):

          > douglasmclloyd napisał: Wsadził ją tam zapewne mninister niesprawiedliwości
          > tow. Jaskiernia.
          > ---------------
          > O informacji nt.cypryjskiej spółki.
          > ---------
          > Gdyby douglas nie myslał tylko pałą,to doczytał by to Kaczor był wtedy
          > ministrem.

          Za Kaczora leżała pewnie na wierzchu ale od kilku lat ministerstwem
          niesprawiedliwości włada SLD.

          > Ale jeśli jedynym "sensownym" zdaniem douglasa jest "Miller kończy jak
          > c.pa",to nie dziwota.

          Miło mi, że w tym zdaniu dostrzegłeś sens. Robisz postępy.
      • warka_strong Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 27.09.04, 02:17
        Ja rozumiem, że Jerzy jaskiernia najlepszym ministrem nie był, ale wypadałoby
        przeczytać dokładnie artykuł P. Skury aby uniknąć tak pohopnych wniosków.

        Pozdrawiam
        • douglasmclloyd Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 27.09.04, 02:26
          warka_strong napisał:

          > Ja rozumiem, że Jerzy jaskiernia najlepszym ministrem nie był, ale wypadałoby
          > przeczytać dokładnie artykuł P. Skury aby uniknąć tak pohopnych wniosków.

          Szmat nie czytam.

          > Pozdrawiam
          • warka_strong Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 27.09.04, 02:29
            douglasmclloyd napisał:

            >
            > Szmat nie czytam.
            >
            >
            ===
            Za to pohopnych i nie przemyślanych wypowiedzi nie unikasz.
            • douglasmclloyd Re: Wassermann (PiS) a prawda o Orlenie 27.09.04, 02:32
              warka_strong napisał:

              > douglasmclloyd napisał:
              >
              > >
              > > Szmat nie czytam.
              > >
              > >
              > ===
              > Za to pohopnych i nie przemyślanych wypowiedzi nie unikasz.

              Nie widzę związku.
              • Gość: Janek PiS jest umoczony w ORLENIE po łeb Kaczora ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 07:05
                Wasserman próbuje kuglować faktami ale to on jest tak naprawdę głównym
                oskarżonym !!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka