Dodaj do ulubionych

Skutki podatku handlowego

03.08.19, 11:52
Skutki podatku handlowego
tvn24bis.pl/z-kraju,74/zwolnienia-grupowe-w-tesco-siec-zamyka-kolejne-hipermarkety,957914.html
Duzi zrobia sie mniejsi, a mali beda musieli zamknac swoja bude i beda mogli swoj czas spedzac z rodzina. Wiwat pisi!
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 12:01
      Do suwerena coś dotrze dopiero wtedy, kiedy nieliczne pozostałe sklepy będą wyglądać jak 40 lat temu, a wódka znów będzie na kartki.
      • edico Re: Skutki podatku handlowego 20.03.21, 02:15
        Jesteś optymistą. Nie znam przypadku, w którym nieobliczalna eksploatacja i ograniczanie swobody obroty obrotu ekonomicznego w sensie largo doprowadziła do sukcesu a nie upadku takiej struktury gospodarczej. Jestem świadom tego, że historia uczy tylko nielicznych, których sugestie czy wnioski mają nie wielkie znaczenie dla rządzących. Nawet naciągana guma ma swoją graniczną wytrzymałość.
    • aniechto.only Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 14:38
      Raczej czegoś innego .

      tvn24bis.pl/z-kraju,74/podatek-handlowy-ma-obowiazywac-od-1-wrzesnia-2019-roku-mf,949363.html
      • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:14
        aniechto.only napisała:

        > Raczej czegoś innego .
        >
        > tvn24bis.pl/z-kraju,74/podatek-handlowy-ma-obowiazywac-od-1-wrzesnia-2019-roku-mf,949363.html

        Teraz trzeba zarzadać od UE rekompensaty za utracone dochody.
        • aniechto.only Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:22
          Koniecznie. Pisowskiemu rządowi po prostu się należy.
        • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:23
          Eee tam od razu od EU. Wystarczy zarzadac rekompensat od Niemcow.
          • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 16:36
            pies.na.czarnych napisała:

            > Eee tam od razu od EU. Wystarczy zarzadac rekompensat od Niemcow.

            Mówisz że POwinno zapłacić PO? Przecież ten cały cyrk z TSUE i POdatkiem handlowym był na wniosek lemingów popartych przez Tuska. To dzięki nim POdatek nie wszedł w życie.
            • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 16:42
              > To dzięki nim POdatek nie wszedł w życie.

              To dobrze czy zle lesiu?
              • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 16:53
                pies.na.czarnych napisała:

                > > To dzięki nim POdatek nie wszedł w życie.
                >
                > To dobrze czy zle lesiu?

                Punk widzenia zależy od miejsca siedzenia kundelku. Ze strony państwa jest to źle bo nie ma dochodów. Z resztą jaka to roznica dla ciebie, przecież kupujesz w Belgii
                • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 17:08
                  No, ale przeciez ma wrocic
                  tvn24bis.pl/z-kraju,74/podatek-handlowy-ma-obowiazywac-od-1-wrzesnia-2019-roku-mf,949363.html
                  i dlatego wszyscy uciekaja lesiu. Jak uciekna to pisi rzad nie bedzie mial na rozdawnictwo :(
                  • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 17:27
                    pies.na.czarnych napisała:

                    > No, ale przeciez ma wrocic
                    > tvn24bis.pl/z-kraju,74/podatek-handlowy-ma-obowiazywac-od-1-wrzesnia-2019-roku-mf,949363.html
                    > i dlatego wszyscy uciekaja lesiu. Jak uciekna to pisi rzad nie bedzie mial na r
                    > ozdawnictwo :(

                    Wszyscy nie uciekną, uciekną tylko kundle.
                    • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 17:42
                      Oczywiscie narodowi patrioci zostana, ale ich nie stac na zakup dobrego towaru wiec bedziesz zarl tylko kartofle. Oczywiscie pod warunkiem, ze sam bedziesz je uprawial na swojej dzialce:D
                      • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 21:31
                        pies.na.czarnych napisała:

                        > Oczywiscie narodowi patrioci zostana, ale ich nie stac na zakup dobrego towaru
                        > wiec bedziesz zarl tylko kartofle. Oczywiscie pod warunkiem, ze sam bedziesz je
                        > uprawial na swojej dzialce:D

                        Oczywiście że będę sam uprawiał do momentu do którego dam radę. A jak już będę niesprawny fizycznie i umysłowo to też wyjadę do Belgii.😁😁😁
                        • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 23:58
                          Umysłowo to już od dawna szwankujesz lesiu.
                          • lech1966 Re: Skutki podatku handlowego 04.08.19, 09:51
                            pies.na.czarnych napisała:

                            > Umysłowo to już od dawna szwankujesz lesiu.

                            To nie ja jestem w Belgii a dokładnie ty.😁
                    • kawa_poranna Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 23:02
                      lech1966 napisał:

                      > Wszyscy nie uciekną, uciekną tylko kundle.
                      Odwal się od Jana Pawła II!
      • pies.na.czarnych Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:22
        > Raczej czegoś innego .

        Czyli czego? Skoro ma obowiazywac od 1 wrzesnia to ostatnia szansa ucieczki jest w sierpniu.
        • aniechto.only Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:39
          > Czyli czego?
          Zakazu handlu w niedziele.
          • horpyna4 Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:54
            Ganc pomada, po prostu niszczą handel na różne sposoby. Przez tyle lat świetnie działał, bo władza się nie wtrącała; widocznie gnomowi to przeszkadzało jak jego dobroczyńcy Bierutowi, więc zaczął tłamsić. Sam zakupów nie robi, więc uważa, że sklepy niepotrzebne; myśli (?) pewnie, że każdy obywatel ma taką obsługę z podtykaniem wszystkiego pod dziób, jak on.
    • m.c.hrabia Re: Skutki podatku handlowego 03.08.19, 15:59
      wzrost cen to podstawowy, inne skutki to pochodna pierwszego, i tak za wszystko "patriotycznie" zapłaci Polak-katolik
    • adalberto3 Jak można opodatkować fundację ? 04.08.19, 14:38
      IKEA należy do fundacji zarejestrowanej w Holandii. Tylko w tym celu, by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania. Miejscowe prawo zabrania też przejęcia fundacji. Za taką samą fasadą kryje się imperium pana Schwartza (Lidl, Kaufland). Podatki płacą w Szwajcarii, w kantonie, w którym adwokaci mogą ustalać z władzami komunalnymi jego wysokość. To tylko dwa przykłady. Temat wraca regularnie w Niemczech co parę lat. Zajmują się nim dziennikarze, nie jest to sprawa polityków. Zmiany w przepisach wymagałyby zgody wszystkich państw UE. Przypuszczam zresztą,że ktoś już obliczył, że w handlu nie chodzi o padatki, tylko o sprzedaż towarów produkowanych przez własne firmy i szybką kumulację dochodów. Mam wrażenie, że polscy politycy wiedzą, że gdzieś dzwonią, ale w którym kościele już nie.
    • inocom Netto zastąpiło Tesco 20.03.21, 00:55
      pies.na.czarnych napisała:

      > Skutki podatku handlowego Wiwat pisi!

      demotywatory.pl/5061676/Komisja-Europejska-przegrala-spor-z-Polska-ws-podatku
      next.gazeta.pl/next/7,151003,26885697,podatek-handlowy-polska-wygrala-w-trybunale-sprawiedliwosci.html
      • pies.na.czarnych Re: Netto zastąpiło Tesco 20.03.21, 01:40
        Inocom czy ty zawsze musisz się ośmieszać? Dlaczego ty sobie to robisz?:(
    • edico Re: Skutki podatku handlowego 20.03.21, 02:00
      Mali będą zmuszeni iść na ziobry do tego, kto jeszcze ma. A kto ma najwięcej w tym kraju?
      Jeszcze trochę, a może być wcale nie tak daleko nawet do niewolniczej pracy w religijnej spółce właścicieli tego kraju.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka