Dodaj do ulubionych

Mam pytanie

08.06.20, 06:31
co Pieprzak ma wspólnego z kulturą, a zwłaszcza z z współczesnością, stary komuch siedzi w komunie po szyje, a co do kultury, to nawet nie wie z czym to się je, i jak smakuje, towarzysza Pieprzaka zaprosili pisiorki do, i tu będzie śmiesznie, Centrum Kultury Współczesnej, co mają wspólnego pisi z kulturą, to widać było przed występem owego komucha, jego zwolennicy, a była ich garstka, siłą chcieli spacyfikować protestujących przeciw nazywaniu Pieprzaka artystą, a towarzysz ma żal do wszystkich, że nie zapraszają go do miast i nie opłacają jego występów pasujących raczej do nieświeżych pierogów w podrzędnej spelunie.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26010732,polityka-na-koncercie-pietrzaka-to-sie-uda-uda-uda-o.html
Obserwuj wątek
  • aniechto.only Re: Mam pytanie 08.06.20, 07:31
   czandra3 napisał:

   > co Pieprzak ma wspólnego z kulturą,

   Ma dużo wspólnego z piskulturą:

   – Sto lat temu był sobie Franc Fiszer, który pochodzi z kręgu, z którego ja się wywodzę. Trochę pijak, trochę filozof, trochę żartowniś. Mówił: nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750 tys. łajdaków. A jak tylu nie ma? Nic nie szkodzi. To się dobierze z uczciwych. Minęło sto lat i mamy ten sam problem! – akcentował Jan Pietrzak, ku uciesze publiczności. Czy to jeszcze żart czy już mowa nienawiści?www.onet.pl/kultura/onetkultura/jan-pietrzak-w-csw-relacja-z-koncertu/v1kwg5w,681c1dfa
   • margit49 Re: Mam pytanie 08.06.20, 11:01
    aniechto.only napisała:

    > – Sto lat temu był sobie Franc Fiszer, który pochodzi z kręgu, z którego ja się wywodzę.

    Fiszer pochodził z rodziny szlacheckiej, Pietrzak z komunistycznej (ojciec nalezal do KPP, mama w czasie wojny była łaczniczką BCh) faktycznie te same kręgi, a może chodzi o zamiłowanie do trunków - tu kręgi by się zgadzały
  • ajr-on Re: Mam pytanie 08.06.20, 07:48
   Jest autorem jednej z najważniejszych piosenek ... songów. Żeby Polska była Polską. Ludzka pamięć u wielu szwankuje, do tego brak elementarnej wiedzy. Pietrzakowi należy się szacunek.
    • horpyna4 Re: Mam pytanie 08.06.20, 09:35
     Przecież Pietrzak za komuny był koncesjonowanym opozycjonistą z partyjno-państwowego nadania, takim zaworem bezpieczeństwa. Chodziło o to, żeby ludzie mający dość władzy pezetpeerowskiej nie czuli się zbyt stłamszeni, tylko przy tych songach upuścili trochę pary. I to nawet działało.
   • margit49 Re: Mam pytanie 08.06.20, 10:41
    fakt, pamięć szwankuje, oto garść wspomnień z życiorysu "kontestatora". Czy dlatego tak przylgnął do pisu?Bo czym skorupka za młodu nasiąknie...

    "W 1948 zostały wysłany przez matkę do Korpusu Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego w Jeleniej Górze. Ukończył tam również Oficerską Szkołę Radiotechniczną. W szkole oficerskiej grał w zespole muzycznym. Następnie służył w stacji radiolokacyjnej koło Zgorzelca. Wkrótce później odszedł do cywila jako podporucznik rezerwy. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, Studiował na kursie wieczorowo–zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w 1968. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): "Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem" [7]

    pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pietrzak
  • margit49 Re: Mam pytanie 08.06.20, 09:53
   Pietrzak i kultura to dwa odrębne światy, a zwłaszcza sztuka współczesna:) No chociaż można uznać za performance - człowiek w kontekście własnych ograniczeń:) To już nie śpiew - raczej melorecytacja, z artysty dziad kalwaryjski i takież wykonanie "songów" . Tuszowanie braków wulgarnością. I zostal zupełnie sam, nawet Dałkowska, zdeklarowana pisiara, wiernie tkwiąca przy komuchu, odpuściła ten "koncert". Egidy już nie ma. Za 3 stówy wynajęto raperów :)

   www.onet.pl/kultura/onetkultura/jan-pietrzak-w-csw-relacja-z-koncertu/v1kwg5w,681c1
    • margit49 Re: Mam pytanie 08.06.20, 10:17
     m.c.hrabia napisał:

     > Egidy już nie ma. Za 3 stówy wynajęto raperów :)
     >
     > mogli zaprosić Rosiewicza byłoby taniej.:)
     >
     ciekawe rozwiązanie-dwóch "gwiazdorów na jednej scenie!" doszłoby do zwady :) Ale być moze następny koncert-performance z Rosiewiczem w Centrum Kultury Współczesnej niebawem :)
   • taniarada Serio 08.06.20, 10:50
    margit49 napisała:

    > Pietrzak i kultura to dwa odrębne światy, a zwłaszcza sztuka współczesna:) No
    > chociaż można uznać za performance - człowiek w kontekście własnych ogranicze
    > ń:) To już nie śpiew - raczej melorecytacja, z artysty dziad kalwaryjski i ta
    > kież wykonanie "songów" . Tuszowanie braków wulgarnością. I zostal zupełnie sa
    > m, nawet Dałkowska, zdeklarowana pisiara, wiernie tkwiąca przy komuchu, odpuści
    > ła ten "koncert". Egidy już nie ma. Za 3 stówy wynajęto raperów :)
    >
    > www.onet.pl/kultura/onetkultura/jan-pietrzak-w-csw-relacja-z-koncertu/v1kwg5w,681c1
    Melomanka muzyki klasycznej.Gdyby nie popierał PIS. To w twoich oczach byłby Bogiem . A tak to można go opluć .
  • taniarada Re: Mam pytanie 08.06.20, 10:23
   Już taki wątek założył Bob i ty drugi.Są dobrzy i złe komuchy .Dobrzy są tu:www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://dorzeczy.pl/kraj/16370/Lista-PZPR-owcow-i-wspolpracownikow-SB-w-PO-Kukiz-odpowiada-na-akcje-Piotrowicze.html&ved=2ahUKEwiPyK225PHpAhXTAxAIHY01AZYQFjACegQIBhAB&usg=AOvVaw3UbMiPkKoRGSNvwUprCExV&cshid=1591604419995 .A źli co popierają PIS.To jest swołocz.Papatki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka