Dodaj do ulubionych

Komunikacyjny mur

04.03.21, 07:32
Dlaczego mimo tylu afer i nieudolności PiS nadal rządzi i ma najwyższe poparcie spośród wszystkich partii? Ponieważ prowadzi ze społeczeństwem grę, opartą o asymetrię informacyjną. I wciąż w niej wygrywa (...) Informacyjnym autokratom władzę gwarantuje kontrola przekazu i polaryzacja społeczna. Natomiast największe ryzyko dla ich systemu niesie sytuacja gospodarcza. Kiedy dochodzi do ekonomicznego kryzysu, kontrola przestrzeni informacyjnej okazuje się nieskuteczna – nie sposób ukryć przed ludźmi rzeczywistości, której sami doświadczają. w covid nadzieja. Jak suweren dostanie po kieszeni to pogoni pis...
Obserwuj wątek
  • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 08:42
   "Jak suweren dostanie po kieszeni to pogoni pis..."

   Nie pogoni. Bo zgodnie z informacyjną sieczką, winna będzie opozycja - bo nie zgadza się na zmiany; winna będzie UE - bo ogranicza suwerenność; winne będą media - bo nie chcą płacić podatków.
    • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 09:39
     horpyna4 napisała:

     > Czyli za obecną sytuację odpowiedzialny jest durny wyborca.

     Tak jest. Dokładnie tak, jak upadkowi I Rzeczypospolitej winni byli leniwi i niepatriotyczni chłopi.
     • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:20
      " Tak jest. Dokładnie tak, jak upadkowi I Rzeczypospolitej winni byli leniwi i niepatriotyczni chłopi"

      Zupełnie nie dokładnie tak, ponieważ leniwi i niepatriotyczni chłopi nie mieli żadnego wpływu na ustrój i politykę państwa. Chyba że szli na służbę wojskową. Nawet wtedy ich wpływ był taki, że siłą zbrojną i liczebnością wspierali jakiegoś politykującego dowódcę czy szlachcica.
      Dziś nasi wyborcy mają prawa polityczne, mają wpływ na to, kto nimi rządzi i jak rządzi. Nie potrzebują do tego powstań zbrojnych. Zatem zupełnie inaczej.
      • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:46
       sverir napisał:

       > " Tak jest. Dokładnie tak, jak upadkowi I Rzeczypospolitej winni byli leniwi i
       > niepatriotyczni chłopi"

       > Dziś nasi wyborcy mają prawa polityczne, mają wpływ na to, kto nimi rządzi i ja
       > k rządzi.

       Wtedy mieli taki wpływ, że nie pracowali wystarczająco wydajnie na pańskim polu i przez to Rzeczypospolita upadła.
       Teraz zaś wybierają takich, którzy dają im więcej do miski, a gdzieś mają pańskie wolności.
       • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 11:19
        "Wtedy mieli taki wpływ, że nie pracowali wystarczająco wydajnie na pańskim polu i przez to Rzeczypospolita upadła"

        Sytuacja chłopstwa nijak się miala do upadku Rzeczpospolitej. Tu nie ma nawet co silić się na sarkazm.

        "Teraz zaś wybierają takich, którzy dają im więcej do miski, a gdzieś mają pańskie wolności"

        Gdyby tak było, to zagłosowaliby na was, w końcu nikt więcej od was im nie obiecuje.
        • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 11:36
         sverir napisał:

         > Gdyby tak było, to zagłosowaliby na was, w końcu nikt więcej od was im nie obie
         > cuje.

         Musisz jeszcze uwzględnić aspekt tzw. marnowania głosu. W propagowaniu "niemarnowania głosu" TVP i TVN idą ramię w ramię.
         No i jeszcze dochodzi to, że elektorat aż taki głupi nie jest, żeby zadowolić się samymi obietnicami. Te obietnice muszą być w miarę realne, a PiS już pokazał, że obiecał i dał, czyli jest wiarygodny. SLD tej wiarygodności nie ma.
         • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:03
          "Musisz jeszcze uwzględnić aspekt tzw. marnowania głosu. W propagowaniu "niemarnowania głosu" TVP i TVN idą ramię w ramię"

          Mhm. I naprawdę podejrzewasz, że wyborcy nie głosują na was, bo nie chcą marnować głosu? Głos na Lewicę głosem zmarnowanym?

          "No i jeszcze dochodzi to, że elektorat aż taki głupi nie jest, żeby zadowolić się samymi obietnicami"

          Czyli Wasze obietnice nie są realne?:)))

          • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 13:05
           sverir napisał:

           > Mhm. I naprawdę podejrzewasz, że wyborcy nie głosują na was, bo nie chcą marnow
           > ać głosu? Głos na Lewicę głosem zmarnowanym?

           Taki jest przekaz z wszystkich mediów przed każdymi wyborami. Że trzeba pamiętać o metodzie d'Hodta i głosować na partie najbardziej pompowane przez sondaże.

           > Czyli Wasze obietnice nie są realne?:)))

           Nasz czyli razemowy program jest jak najbardziej realny. Chyba jako jedyni zapowiadamy podniesienie podatków, podczas gdy wszyscy inni obiecują jednoczesne zwiększanie wydatków i obniżanie (lub co najmniej niepodwyższanie) podatków. Tylko, że my jeszcze nie rządziliśmy, więc wyborca nie miał możliwości tego zweryfikować. Natomiast PiS obiecał 500+ i to zrealizował. PO w drugą stronę obiecała 2x15 i tego nie zrealizowała. Wiem, że PiS obiecywał jeszcze wiele innych rzeczy - milion samochodów elektrycznych, mieszkań, pekaesy do każdej wsi i tego nie zrealizował, ale to są rzeczy odległe, a kasę w kieszeni czuje każdy.
           • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 14:43
            "Taki jest przekaz z wszystkich mediów przed każdymi wyborami. Że trzeba pamiętać o metodzie d'Hodta i głosować na partie najbardziej pompowane przez sondaże"

            Nie prowadzę analiz przekazów wszystkich mediów. Może więc dlatego nigdy nie odniosłem wrażenia, żeby wszystkie media namawiały do tego, żeby głosować na większe partie i nie marnować głosów.

            "Nasz czyli razemowy program jest jak najbardziej realny"

            Jak najbardziej to nie, skoro obiecujecie m.in. że przez " sprawiedliwą i progresywną skalę podatkową. Mniej zarabiający będą wreszcie płacić mniejsze podatki niż milionerzy". Jeśli na podwyżce podatków dla "milionerów" planujecie sfinansować swoje przyszłe wydatki, to może być krucho z ich realizacją. PiS też planował sfinansowanie 500+ przez podatek bankowy i sklepowy, a ostatecznie okazało się, że musi sięgnąć głębiej do kieszeni obywateli.

            "Tylko, że my jeszcze nie rządziliśmy, więc wyborca nie miał możliwości tego zweryfikować"

            I tu wracamy do punktu wyjścia. Nie tylko nie jesteście pierwsi, którzy tak mówią, to jeszcze w opinii wielu jest to nieprawdziwe. Sporo osób widzi w Was komunistów, a komuniści to już w PRL byli i wiadomo, jak wyszło. Ja wiem, że jest to nieprawda, ale wizerunek macie, jaki macie. Śmiem twierdzić, że część osób właśnie dlatego nie głosuje na Was, bo właśnie sie boi, że zrealizujecie obietnice.
            • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 18:42
             sverir napisał:

             > Śmiem twierdzić, że część osób wł
             > aśnie dlatego nie głosuje na Was, bo właśnie sie boi, że zrealizujecie obietnice

             Tu muszę się zgodzić. 30 lat wszechobecnego propagowania neoliberalnych dogmatów, np. takich, że podatki to zło z definicji, zrobiło swoje i ludzie boją się każdej podwyżki podatków, choćby ta podwyżka w życiu ich nie dotknęła. Każdemu, kto krytykował siedemdziesięcioprocentowy podatek, życzyłem szczerze i z całego serca, żeby kiedyś osiągnął takie dochody, żeby się na ten podatek załapać.
             • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 20:25
              "Tu muszę się zgodzić. 30 lat wszechobecnego propagowania neoliberalnych dogmatów, np. takich, że podatki to zło z definicji"

              To nie jest wcale neoliberalny dogmat. Już abstrahując od tego, że nikt nie lubi płacić podatków, to faktycznie podatek jest złem z definicji. Z własnej definicji. Bo definicja podatku to przymusowe nieekwiwalentne świadczenie pieniężne na rzecz władzy. Krótko mówiąc: od haraczu różni się tym, że ustanawiany jest w drodze ustawy, a nie decyzji mafijnego bossa.
              To jest raczej socjalistyczny dogmat, że podatki płacisz, żeby państwo mogło pomagać obywatelom. Tylko że dogmat ten jest nieprawdziwy, sprzeczny z definicją samego podatku. Jeśli coś masz w zamian, to jest to opłata. Jeśli w dodatku to, ile zapłacisz ma wpływ na to, ile dostajesz, to jest jest to składka. Jeśli zaś nie masz za to nic, to jest to podatek. A płacenie podatków niczego nie gwarantuje. Mało tego, można mieć dużo i nie płacić żadnych podatków.

              "ludzie boją się każdej podwyżki podatków, choćby ta podwyżka w życiu ich nie dotknęła"

              Bo nikt nie lubi płacić podatków, Jurku. Bo mało kto ufa państwu. Bo gospodarka to jest złożony system, w którym zamieszanie w jednym elemencie, wywołuje skutki w innym. Czasem po wielu latach. Bo nie zabronisz nikomu bogacenia się. Bo nie zabronisz nikomu szukania oszczędności na kosztach, których ponosić nie musi. Bo jak uczy rzeczywistość, firmy przynoszące straty obcinają koszty stałe, zwykle związane z kosztami zatrudnienia pracowników. Ustawowo zabronisz zwalniać pracowników?

              "Każdemu, kto krytykował siedemdziesięcioprocentowy podatek, życzyłem szczerze i z całego serca, żeby kiedyś osiągnął takie dochody, żeby się na ten podatek załapać"

              I dlatego właśnie na polu gospodarczym nie znajdujecie zrozumienia, bo pewnych rzeczy nie dostrzegacie. Nie zauważacie, ilu "milionerów" ucieka przed takimi podatkami w źródła nieopodatkowane lub obłożone mniejszym podatkiem (rzadziej) albo chociaż niższą składką (znacznie częściej). Ta wasza "niesprawiedliwość", czyli rzekome płacenie niższych podatków przez milionerów, to jest skutek tak naprawdę pewnej ucieczki przed podatkiem. Milionerzy płacą wyższe podatki, bo mają wyższe dochody. Natomiast globalnie płacą niższe daniny publiczne (czyli podatki, ale też składki), bo część zarobionych pieniędzy inwestują w źródła, które im przynoszą dochód bez konieczności opłacania składek (np. akcje, obligacje).
         • adam.eu Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 08:09
          jureek napisał:

          > Musisz jeszcze uwzględnić aspekt tzw. marnowania głosu. W propagowaniu "niemarn
          > owania głosu" TVP i TVN idą ramię w ramię.
          > No i jeszcze dochodzi to, że elektorat aż taki głupi nie jest, żeby zadowolić s
          > ię samymi obietnicami. Te obietnice muszą być w miarę realne, a PiS już pokazał
          > , że obiecał i dał, czyli jest wiarygodny. SLD tej wiarygodności nie ma.

          Mocnym przykładem "współpracy" lewej strony z PIS i z PO w sprawie niemarnowania głosu są wybory prezydenckie. Ogórek, Biedroń. A sam Zandberg, gdzieś przycupnął, przynamniej dalej nie wiem, co on reprezentuje i czy jest coś u niego nie tak, że nie wypada go pokazywać jako lidera, czy po prostu, on sam nie chce, że np. na dłuższą metę czuje się na siłach działać w polityce.
          • jureek Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 08:40
           adam.eu napisał:

           > Mocnym przykładem "współpracy" lewej strony z PIS i z PO w sprawie niemarnowani
           > a głosu są wybory prezydenckie. Ogórek, Biedroń.

           A tak dokładnie to o co Ci chodzi? Na czym niby polegała współpraca Biedronia z PiS? Na tym, że od razu po pierwszej turze poparł Trzaskowskiego w drugiej turze? I to nie czekając na to, aż PO zacznie się do jego wyborców tak przymilać, jak przymilała się do wyborców Konfederacji?
           • adam.eu Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 09:00
            Chodzi mi o marnowanie okazji do promowania Lewicy.
            Chyba, że na dzień dzisiejszy lepiej, żeby się nie promowali? Porównam tu obecnego prezydenta, lepiej dla niego, żeby się milczał w istotnych sprawach dla państwa?
            Ale czy słuszne porównanie, jeżeli prezydent i wygrał wybory i jeszcze jeszcze jest wysoko w rankingu zaufania?
            Ale to już takie moje gdybania.
            I być jestem niegodny do głosowania na kandydatów lewicy.
           • adam.eu Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 09:26
            jureek napisał:

            > adam.eu napisał:
            >
            > > Mocnym przykładem "współpracy" lewej strony z PIS i z PO w sprawie niemar
            > nowani
            > > a głosu są wybory prezydenckie. Ogórek, Biedroń.
            >
            > A tak dokładnie to o co Ci chodzi?..............
            ...........................................

            Jeszcze inaczej, o co mi chodzi. Ogórek i Biedroń bardzo szybko odpadli z grona kandydatów do poparcia nawet w I turze. A z Zandbergiem to dalej nie wiem, o co chodzi.

            Tu odnoszę się tylko do wyborów prezydenckich.
            • jureek Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 11:45
             adam.eu napisał:

             > Jeszcze inaczej, o co mi chodzi. Ogórek i Biedroń bardzo szybko odpadli z grona
             > kandydatów do poparcia nawet w I turze. A z Zandbergiem to dalej nie wiem, o c
             > o chodzi.

             No i ja też nadal nie wiem, o co Ci chodzi, bo piszesz strasznie niejasno. Domyślam się tylko, że Twoim zdaniem błędem było wystawienie kandydatury Biedronia na prezydenta, bo powinni byli wystawić Zandberga. Dobrze Cię zrozumiałem? Jeśli tak, to z pierwszą częścią się zgadzam, nie powinni byli wystawiać Biedronia, natomiast z drugą się nie zgadzam - Zandberg powinien być promowany do rządu, a nie na prezydenta. Na prezydenta Lewica powinna była wystawić kobietę, np. Magdę Biejat (bardzo szanowana przez ruchy lokatorskie) lub Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk. Takie jest moje zdanie, ale mimo to na Biedronia zagłosowałem, bo i tak był lepszy od każdego z pozostałych kandydatów.

             • adam.eu Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 19:00
              Chyba każda partia powinna być przygotowana do wystawienia kandydatów na prezydenta już kilka lat wcześniej przed wyborami, a w końcówce to w zależności od sytuacji i od popularności wybrańców wybrać tego jednego o odpowiednich preferencjach i aparycji. A lewica do samego samego końca nie wiedziała, czego chce.

              A ja jako wyborca chciałbym mieć możliwość znaleźć jakiś program zbieżny z moimi preferencjami, ocenić jego realność i zasygnalizować swoim głosem wyborczym, czego oczekuję od polityków, jakich zmian.
              I mój stosunek do lewicy, od dawna zarzucałem im, że bardzo często stawiają znak równości między PIS i PO.
             • bardzo.cicho Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 21:00
              "Zandberg powinien być promowany do rządu"
              Też tak myślę.

              PSL pokazał w wyborach prezydenckich, że można znaleźć bardzo dobrego kandydata w szeregach każdej partii.

              Brakuje w opozycyjnych partiach jakiejś takiej gry zespołowej, skoro nie ma wyraźnego lidera samca alfa. Tej gry zespołowej zabrakło według mnie w KO, gdy Trzaskowski walczył o prezydenturę. Było tak blisko              • adam.eu Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 21:20
               bardzo.cicho napisał(a):

               > "Zandberg powinien być promowany do rządu"
               > Też tak myślę.

               Kiedy i do jakiego rządu? A zresztą i tak mu nie groziło wygranie wyborów. Nie wiem, co on reprezentuje i nie stawiałbym na niego w ciemno w pierwszej turze.

               > PSL pokazał w wyborach prezydenckich, że można znaleźć bardzo dobrego kandydata
               > w szeregach każdej partii.

               Kosiniak Kamysz sprawiał wrażenie za bardzo spiętego, oczywiście głosowałbym na niego, gdyby miał jakieś szanse.
               • bardzo.cicho Re: Komunikacyjny mur 06.03.21, 03:00
                Kiedy i do jakiego rządu?
                Potencjalnego. Rządzenie im nie grozi, dopóki nie zweryfikują programu gospodarczego. Jeśli chodzi o to, co reprezentuje, to wiem, że udziela się w mediach społecznościowych. Mozesz sprawdzić jakim tematom poświęca czas. Mnie się kojarzy głównie z obrona praw pracowników, które są często łamane, częściej im mniejsze miasto, a inspekcja pracy działa tam prowizorycznie. Z poziomu IT nie widac tego, co się dzieje w innych branżach. Pewnie jesteśmy zbyt biednym krajem, by warunki pracy na granicy wytrzymałości biologicznej nie miały miejsca.

    • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:21
     "PZPR miała 100% mediów a jak zabrakło szynki w sklepach to suweren ich pogonił..."

     Rozumiem, że przed 1989 rokiem to był kraj mlekiem i miodem płynącym?
      • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:02
       "Coś blisko tego. Gierek rozpuścił suwerena jak dziadowski bicz i krótko po tym nastąpiło twarde lądowanie w sklepach zapełnionych octem"

       Dopiero Gierek? A nie Bierut z Gomułką?
       • pies.na.czarnych Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:30
        W 1970 był pierwszy sygnał od suwerena pokazujący dobitnie co jedynie się liczy. Zwyczajna podrożała i nastąpił BUM. Przyszedł Gierek obiecał kilka rzeczy i suweren ruszył dziarsko do remontowania nadpalonych komitetów PZPR.
        Podobnie było w latach 80. Przecież Solidarności nie chodziło o zmianę systemu. Oni chcieli jedynie zmniejszyć ilość octu w sklepach i na zwolnionych miejscach chcieli nasztaplować Zwyczajną aby było tak jak było. Niestety, ale zasmakowali w dolarach ukradzionych od CIA i stali się kapitalistami i teraz masz to co masz.
        • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 14:29
         "Podobnie było w latach 80. Przecież Solidarności nie chodziło o zmianę systemu"

         Dokładnie - pomimo ekonomicznego lania po dupie i octu na półkach nadal nie chodziło o zmianę systemu, tylko o zaopatrzenie sklepów i podobne.
         Chociaż cofam obiekcje - jest szansa, że uwarunkowania ekonomiczne kraju popchną suwerena do zmiany sympatii, przynajmniej częściowo. Nadal jednak twierdzę, że przy tak zmasowanej propagandzie rządowej i wskazywaniu, że wszystkiemu winni są przeciwnicy PiS, tak łatwo do tego nie dojdzie.
          • j-k belkot psy ... Unia niczym nie sypnie. 04.03.21, 23:52
           psa.na.czarnych napisała:
           > Zwłaszcza, że Unia już niedługo sypnie sporym groszem, ale to oczywista oczywistość będzie zasługą PiS.


           Unia niczym nie sypnie, a dotacji bedzie z roku na rok coraz mniej, a ostatnie skoncza sie w roku 2027
           (pominawszx te dla rolnikow - bo to osobna dzialka)

           PS. wiesz jak nazywa sie poprawnie pies - gdy jest plci zenskiej ?
  • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 09:27
   Ale totalni mają w swoich rękach większość mediów. Co powoduje że tylu ludzi nie chce przełączyć się na ich narrację?
   Jeśli gospodarka padnie a po to właśnie jest ta cała ściema z korono grypą to alternatywą dla PiS pozostaną skompromitowani wcześniej u władzy totalni.
   Ciężko będzie z tego wybrnąć jeśli nie wybierze się partii takiej jak np Konfederacja.
   • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:44
    "Ale totalni mają w swoich rękach większość mediów"

    Jakieś dane potwierdzające to stanowisko?

    "Co powoduje że tylu ludzi nie chce przełączyć się na ich narrację?"

    Nie liczba się liczy, tylko zasięg. Jedna telewizja ogólnopolska to więcej niż sto osiedlowych telewizji.
    • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:50
     sverir napisał:

     > "Ale totalni mają w swoich rękach większość mediów"

     > Nie liczba się liczy, tylko zasięg.

     Otóż to. Jedyna telewizja informacyjna nadająca w telewizji naziemnej bez dodatkowych opłat to TVP Info. Ostatnio doszedł Polsat News, ale to prawie to samo.
     • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 11:23
      " Otóż to. Jedyna telewizja informacyjna nadająca w telewizji naziemnej bez dodatkowych opłat to TVP Info. Ostatnio doszedł Polsat News, ale to prawie to samo"

      Plus jeszcze propaganda kościelna. Do tego dochodzą teraz kolejne media lokalne. Kolejne, bo część z nich już wcześniej była wprost propisowska lub przynajmniej im przychylna (jak na przykład nasza wrocławska Robotnicza).
        • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:09
         Fachowe portale jak Wirtualne Media wciąż zachwycają się tzw opiniotwórczością i tam prowadzą media totalnych
         Ale trzeba przyznać że cenzura jest tam gorsza niż na tym forum.
         • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 14:25
          "Fachowe portale jak Wirtualne Media wciąż zachwycają się tzw opiniotwórczością i tam prowadzą media totalnych"

          Wg fachowych badań Biblioteki Narodowej ponad 2/3 ludzi nie czyta nic - książek, gazet, czasopism, informacji na "fachowych portalach jak Wirtualne Media". Nijak się to więc ma do oglądalności stacji telewizyjnych, którą średnio oglądamy przez nieco ponad 4 godziny dziennie. Cóż więc z tego, że jakieś media internetowe czy drukowane są "opiniotwórcze"? Odnoszą się do grupy, która je czytają, a nie do całego społeczeństwa. "Polityka", nr 1 z płatnych tygodników, to 100 tysięcy egzemplarzy. Gość Niedzielny, do niedawna nr 1, to obecnie 96 tysięcy, a miał już wyniki na poziomie 108 tysięcy. Gdyby programy informacyjne miały taką oglądalność, to zostałyby uznane za szalenie nudne lub co najmniej niepopularne. "Fakty" mają jednak oglądalność 3,33 mln, Wiadomości 3,16 mln, Teleexpress 3,10 mln, itd.
           • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 14:46
            "wielu czerpie "wiedze" z Facebooka"

            I z YT. Przy czym choć same media mają opinię lewackich (choć nie są), to jednak produkuje się tam cała masa ludzi o poglądach prawicowych.
            • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 15:11
             ty pewnie nie zauwazyles jak bardzo google i jego YT oraz FB wykosily mnostwo prawicowych wynikow wyszukiwania, video czy linkow
             teraz zamaist googla wole uzywac duckduckgo albo startpage
             • sverir Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 20:28
              "ty pewnie nie zauwazyles jak bardzo google i jego YT oraz FB wykosily mnostwo prawicowych wynikow wyszukiwania, video czy linkow"

              Nie, generalnie nie koszą prawicowych. Koszą hejterskich. Jakoś tak się złożyło, że wielu prawicowców nie potrafi bronić konserwatyzmu inaczej niż jadąc po pedałach, lesbach, żydach i czarnuchach.
              Właściciele tych portali zarabiają kasę, a nie prowadzą działalność charytatywną. Jeśli kogoś wycinają, to wyłącznie z uwagi na potencjalne straty ekonomiczne. Jeśli bardziej będzie im się opłacało trzymać hejterów, to dokładnie to zrobią.
              • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 22:33
               ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/137705,Facebook-po-raz-kolejny-zablokowal-posty-IPN-dotyczace-niemieckich-zbrodni-na-po.html#:~:text=6%20lutego%202021%20roku%20FB%20zablokował%20angielskojęzyczne%20konto%20Instytutu%20Pamięci%20Narodowej.

               Facebook po raz kolejny zablokował posty IPN dotyczące niemieckich zbrodni na polskich dzieciach

               6 lutego 2021 roku FB zablokował angielskojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Powodem był post sprzed siedmiu miesięcy dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci.
      • adam.eu "Plus jeszcze propaganda kościelna" 05.03.21, 07:35
       sverir napisał:

       ...................................................................
       > Plus jeszcze propaganda kościelna.

       Dokładnie. Propaganda w mediach i polityka na kazaniach. A wierni w większości bez refleksji to łykają.
   • taniarada Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 10:47
    peace2u napisał(a):

    > Ale totalni mają w swoich rękach większość mediów. Co powoduje że tylu ludzi ni
    > e chce przełączyć się na ich narrację?
    > Jeśli gospodarka padnie a po to właśnie jest ta cała ściema z korono grypą to a
    > lternatywą dla PiS pozostaną skompromitowani wcześniej u władzy totalni.
    > Ciężko będzie z tego wybrnąć jeśli nie wybierze się partii takiej jak np Konfed
    > eracja.
    Konfederacja nie ma szans na samodzielne rządy .
   • pies.na.czarnych Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 11:51
    > Jeśli gospodarka padnie a po to właśnie jest ta cała ściema z korono grypą to alternatywą dla PiS pozostaną skompromitowani wcześniej u władzy totalni.

    Pisi propagują tą ściemę aby oddać władze opozycji? Logika w tym jest, później powiedzą „my chcieliśmy dobrze, ale...”.
    • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:12
     Ściema jest wspólna. Totalni ani razu jeszcze nie poddali w wątpliwość konieczności walki z pseudo pandemią.
     Może jak już nas zdepopulują to nie będą musieli udawać wrogów.
     • pies.na.czarnych Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:35
      Po co maja poddawać w wątpliwość tą ściemę? Przecież dzięki pisiej propagandzie według twojej teorii mogą dojść do władzy. Nic dziwnego, że podsycają te fake newsy na temat zachorowań, których nie ma.
      • peace2u Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:41
       Załóżmy że nie udają wrogów. Jeśli dalej totalni będą brnąć w ściemę to dadzą PiSowi pretekst do zawieszenia wyborów na czas nieokreślony czy nawet dyktaturę. Prawdziwą.
  • bardzo.cicho Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 12:02
   Im człowiek starszy tym trudniej zmienić mentalność. A PIS to partia seniorów. Do tego głosy zdobywają rękami zakonnic wypełniającymi karty do głosowania za swych podopiecznych. Mamy ponad 4 mln osób powyżej 80r.ż, chyba 4mln 700 tys. W tych rocznikach do 55r.z. trudno znaleźć kogoś głosującego na PIS. Musi nastąpić przemiana pokoleń, mentalności PRL i kościelnej, która wypromowała naturę niewolnika i autorytetu, przed którym z automatu uginają się kolana. Trzeba czekać. Ale i też samemu jakąś cegiełkę dokładać. Ja nie ochrzciłam dzieci - wyłamałam się mimo presji z różnych stron.

   • taniarada Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 15:31
    bardzo.cicho napisał(a):

    > Im człowiek starszy tym trudniej zmienić mentalność. A PIS to partia seniorów.
    > Do tego głosy zdobywają rękami zakonnic wypełniającymi karty do głosowania za s
    > wych podopiecznych. Mamy ponad 4 mln osób powyżej 80r.ż, chyba 4mln 700 tys. W
    > tych rocznikach do 55r.z. trudno znaleźć kogoś głosującego na PIS. Musi nastąpi
    > ć przemiana pokoleń, mentalności PRL i kościelnej, która wypromowała naturę nie
    > wolnika i autorytetu, przed którym z automatu uginają się kolana. Trzeba czekać
    > . Ale i też samemu jakąś cegiełkę dokładać. Ja nie ochrzciłam dzieci - wyłamała
    > m się mimo presji z różnych stron.
    >
    Stary ale jary .Nie jednego gnojka na tym forum przeskoczę.Nie mówiąc nic o seksie..Alkoholu się nie używa .Te oszolomy to mają mózgi wypalone nikotyną i wódą.Dalej czuję żal do ciebie moja droga.Może mnie przejdzie na wekennd .
    • bardzo.cicho Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 16:19
     Z jakiegoś powodu (toksycznej lojalności) za bardzo bierzesz do siebie ataki na kościół (ludzi kościoła). Przecież nie masz wpływu na to, że w każdej organizacji są ludzie nie godni. Nie wiem, jak to zrobić, ale poukładaj swoje relacje ze swoim Bogiem tak, aby cię nie ruszały zawirowania w strukturze kościoła czy postępująca ateizacja (która właściwie jest najczęsciej szukaniem innej firmy boga). Zamiast walczyć z wiatrem w łódce na jeziorze, wykorzystaj jego moc, aby płynąć jego siłą.


     • taniarada Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 21:47
      bardzo.cicho napisał(a):

      > Z jakiegoś powodu (toksycznej lojalności) za bardzo bierzesz do siebie ataki na
      > kościół (ludzi kościoła). Przecież nie masz wpływu na to, że w każdej organiza
      > cji są ludzie nie godni. Nie wiem, jak to zrobić, ale poukładaj swoje relacje z
      > e swoim Bogiem tak, aby cię nie ruszały zawirowania w strukturze kościoła czy p
      > ostępująca ateizacja (która właściwie jest najczęsciej szukaniem innej firmy bo
      > ga). Zamiast walczyć z wiatrem w łódce na jeziorze, wykorzystaj jego moc, aby
      > płynąć jego siłą.
      >
      >Dobra skończmy z tą ateizacją i lewacką propagandą .Ja nie ochrzciłam dzieci - wyłamałam się mimo presji z różnych stron.
      Kiedyś ci to wypomną .Daję ci słowo.
      • bardzo.cicho Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 23:07
       Jesteś za bardzo zindoktrynowany. Istnieje życie poza KK. Znam ludzi nie ochrzczonych, którzy wręcz uważali to za swój atut, że rodzice potrafili iść pod prąd. A dziś jest mnóstwo dzieci nie ochrzczonych. Będą chcieli stać się katolikami, to przyjmą chrzest. Wychowuje ich tak, by nie brakowało im poczucia wartości. Więc nie poczują się gorsi z braku etykietki katolik.  • topiramax Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 16:20
   tanebo001 napisał:

   >
   > Jak suweren dostanie po kieszeni to pogoni pis...

   I to jest najsmutniejsze. Dopiero jak dostanie po kieszeni to zmieni zdanie. Nic innego nie ma szansy na suwerena wpłynąć. Oj marny suweren, marny, nędza moralna.
   • jureek Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 18:54
    topiramax napisała:

    > I to jest najsmutniejsze. Dopiero jak dostanie po kieszeni to zmieni zdanie. Ni
    > c innego nie ma szansy na suwerena wpłynąć. Oj marny suweren, marny, nędza mora
    > lna.

    Jakbym czytał narzekanie szlachty sprzed 150 lat na niewdzięcznych chłopów, którzy nie poparli powstania styczniowego. Tylko jakoś narzekający zapomnieli, że dwa lata wcześniej do brutalnej pacyfikacji buntów chłopskich wywołanych zwiększaniem wymiaru pańszczyzny ściągano te same carskie wojska, z którymi teraz ci chłopi mieli walczyć.
    • sverir Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 08:18
     "Jakbym czytał narzekanie szlachty sprzed 150 lat na niewdzięcznych chłopów, którzy nie poparli powstania styczniowego. Tylko jakoś narzekający zapomnieli, że dwa lata wcześniej do brutalnej pacyfikacji buntów chłopskich wywołanych zwiększaniem wymiaru pańszczyzny ściągano te same carskie wojska, z którymi teraz ci chłopi mieli walczyć"

     Co jednak nie przeszkadzało chłopom we wspieraniu carskich wojsk, tych samych, które dwa lata wcześniej tłumiły ich bunty. I to pomimo faktu, że carskie wojska ściągał przede wszystkim Wielopolski, przeciwnik konfrontacji zbrojnej z Rosją, wbrew - jak dzisiaj byśmy powiedzieli - postępowej szlachcie, która potem wywołała powstanie. Wyjątkowo celne porównanie - w tamtych czasach rosyjscy urzędnicy wybitnie przyczynili się do wpojenia chłopom przekonania, że car chce dla nich dobrze i jeśli jest im źle, to wyłącznie z powodu zaściankowości polskiej szlachty. Teraz rolę carskich urzędników zastąpili pisowcy i sympatycy Razem.
     • jureek Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 08:36
      sverir napisał:

      > Wyjątkowo celne porównanie - w tamtych czasach rosyjscy urzęd
      > nicy wybitnie przyczynili się do wpojenia chłopom przekonania, że car chce dla
      > nich dobrze i jeśli jest im źle, to wyłącznie z powodu zaściankowości polskiej
      > szlachty.

      I to jest właśnie to kodziarskie i peowskie myślenie. Zgodnie z tym myśleniem to propaganda pisowska spowodowała, że ludzie uwierzyli, że jest im źle, a nie to, że było im rzeczywiście źle, zaś pieprzenie o "zielonej wyspie" i pendolino, gdy jednocześnie likwidowano połączenia lokalne, tylko dodatkowo wkurwiało.
      Wtedy też tak to sobie tłumaczyli, że to carscy urzędnicy wpoili, a nie sama szlachta zwiększaniem ciężarów pańszczyzny do takiej postawy chłopów się nie przyczyniła. Bunt chłopski w 1861 roku wziął się stąd, że carscy urzędnicy przekonali chłopów do buntowania się?
      • sverir Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 10:55
       "I to jest właśnie to kodziarskie i peowskie myślenie. Zgodnie z tym myśleniem to propaganda pisowska spowodowała, że ludzie uwierzyli, że jest im źle, a nie to, że było im rzeczywiście źle, zaś pieprzenie o "zielonej wyspie" i pendolino, gdy jednocześnie likwidowano połączenia lokalne, tylko dodatkowo wkurwiało"

       I to jest typowo pisowskie myślenie - skoro krytykuję pisowską retorykę, to z pewnością popieram retorykę PO. Nic dziwnego, że obecnie bliżej Wam do PiS, niż do rzeczywistej opozycji. Podejrzewam, że gdyby nie kwestie praw kobiet, to bylibyście gotowi do wejścia w koalicję rządową.

       "Wtedy też tak to sobie tłumaczyli, że to carscy urzędnicy wpoili, a nie sama szlachta zwiększaniem ciężarów pańszczyzny do takiej postawy chłopów się nie przyczyniła"

       Co oczywiście było bzdurą, ponieważ szlachta często korzystała z praw nadanych przez cara (była więc praworządna) w sposób, który niejednokrotnie pchał chłopów do buntu.
       Natomiast inną sprawą jest popieranie przez chłopów cara, który swoim prawodawstwem stworzył system wyzysku chłopstwa. To nie carscy urzędnicy odpowiadali za to, że szlachta korzystała z nadanych im praw, ale oni odpowiadali za to, że ciemiężeni chłopi buntowali się niemal wyłącznie przeciw szlachcie, prawie nigdy zaś przeciw carowi, choć to on był źródłem pierwotnym ich problemów. Rewolucyjna szlachta to rozumiała, stąd doktryna carobójstwa. Lepiej zrozumieli to też bardziej uświadomieni politycznie robotnicy.

       "Bunt chłopski w 1861 roku wziął się stąd, że carscy urzędnicy przekonali chłopów do buntowania się?"

       Bunt chłopski w 1861 roku wziął się stąd, że polskiego chłopstwa nie objęła reforma uwłaszczeniowa cara. Chłopi byli jednak przekonani, że jest inaczej. Myślisz, że nie doszłoby do buntu, gdyby szlachta ich nie uciskała?
       • jureek Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 11:34
        sverir napisał:

        > I to jest typowo pisowskie myślenie - skoro krytykuję pisowską retorykę, to z p
        > ewnością popieram retorykę PO.

        Nie wiem, czy popierasz retorykę PO, samej PO to Ty raczej nie popierasz (bliżej Ci chyba do Gwiazdowskiego czy Nowoczesnej), jednak Ty tę peowską retorykę po prostu stosujesz. Bo to jest właśnie peowska narracja, że było dobrze, tylko pisowscy propagandyści otumanili ludzi i dlatego głupi lud na nich zagłosował. Tymczasem przede wszystkim wcale nie było dobrze i tu jest pierwotna przyczyna.
        • sverir Re: Komunikacyjny mur 05.03.21, 12:09
         "Bo to jest właśnie peowska narracja, że było dobrze, tylko pisowscy propagandyści otumanili ludzi i dlatego głupi lud na nich zagłosował"

         Wspaniale. Zatem nie mam peowskiej narracji, skoro nie mówią "było dobrze, tylko pisowscy propagandyści". Ja stosuję narrację "było różnie, za pewne kwestie odpowiadał rząd, za inne nie". Jestem więc - jak sam widzisz - bardzo daleki od peowskiej retoryki i bardzo daleko od pisowskiej ("było tylko źle; było tak źle, że warto wprowadzić rządy autorytarne").

         "Tymczasem przede wszystkim wcale nie było dobrze i tu jest pierwotna przyczyna"

         Pierwotna przyczyna tego, że lud nie zagłosował na PO. Głosowanie w alternatywie na PiS to już propaganda pisowska.
  • oszol-lom-z-rm Re: Komunikacyjny mur 04.03.21, 16:48
   Bo większość zarzutów wobec PiS jest dęta a afery rzekome lub wyolbrzymione. Ludzie to widząc pamiętają nędzę z czasów PO. Poza tym został przełamań monopol informacyjny lewicowo liberalnej strony
   • taniarada Dobre 04.03.21, 21:54
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > Bo większość zarzutów wobec PiS jest dęta a afery rzekome lub wyolbrzymione. Lu
    > dzie to widząc pamiętają nędzę z czasów PO. Poza tym został przełamań monopol i
    > nformacyjny lewicowo liberalnej strony
    Platfusy i inne Hołownie nie dostaną się do żłobu.Choćby się starali jak mogli.
  • j-k Bo oPOzycja to... 04.03.21, 18:18
   tanebo001 napisał:
   Dlaczego mimo tylu afer i nieudolności PiS nadal rządzi i ma najwyższe poparcie spośród wszystkich partii?


   bo oPOzycja to jeszcze wieksze dziadostwo.

   - cos pomoglem ?
    • j-k Bo oPOzycja to... jeszcze gorsze dziadostwo 05.03.21, 15:25
     kaczupek napisał:
     > Nie, tylko nakłamałeś dziadu.


     Przeciwnie, belkotko

     Jesli nawet taki Holownia - ktory w sumie jest politycznym przecietniakiem potrafil wdeptac Platforme w glebe - to chyba wyraznie to swiadczy o nic-niewartosci PO.

     Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
     • taniarada Re: Bo oPOzycja to... jeszcze gorsze dziadostwo 05.03.21, 21:51
      j-k napisał:

      > kaczupek napisał:
      > > Nie, tylko nakłamałeś dziadu.
      >
      >
      > Przeciwnie, belkotko
      >
      > Jesli nawet taki Holownia - ktory w sumie jest politycznym przecietniakiem potr
      > afil wdeptac Platforme w glebe - to chyba wyraznie to swiadczy o nic-niewartosc
      > i PO.
      >
      > Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
      Masz po prawej stronie ustawienia .I olej gada.Jak zmieni nick to tego wywalasz i następny wpisujesz.Szkoda zdrowia Jasiu.Siema.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka