Dodaj do ulubionych

Fundusz Odbudowy

28.04.21, 18:23
przyśpiesza federalizacje UE. Co mnie cieszy. A że to PiS to podpisał mi nie śmierdzi. Dziś PiS jest a jutro go nie ma.:)
Obserwuj wątek
    • ktos_z_kosmosu Re: Fundusz Odbudowy 29.04.21, 22:31
      Jeśli cię cieszy, to wiesz na co władze PRLPiS tę kasę zamierzają przeznaczyć by to coś tam co się zawaliło, z korzyścią dla suwerena, odbudować.
      Pytam bo nie znam szczegółów, a chcę je znać, bo też chce się cieszyć.
      Ja tak poważnie.
      Znałem dwoje biednych i tak nie do końca gramotnych. Połączyli się przed ołtarzem, gdzieś biednie zamieszkali, miłość, ona zaszła i pojawił się nowy obywatel. Sąsiadki widząc, że im się nie przelewa, zorganizowały w okolicy zrzutkę na wózek i wyprawkę. Pieniądze zebrały i dały je tatusiowi. Ten zakupy zrobił. Kupił radio tranzystorowe, aparat fotograficzny i małego pieska z szeleczkami i smyczą.
      Autentyczne.
      Wózek i resztę, kupiły już sąsiadki za następną zrzutkę.
      Rozumiesz teraz moją ciekawość, a i też zaniepokojenie. W przeciwieństwie do opisanej historyjki, drugiego funduszu odbudowy może już nie być.
    • inocom Praktycznie przeciw jest tylko PO :) 30.04.21, 18:54
      superspec1 napisał(a):

> przyśpiesza federalizacje UE.

"Tu są dwie rzeczy, właśnie czy Platforma zagłosuje i czy wyborcy zrozumieją. To nie jest do końca to samo. Ja mam takie wrażenie, że Platforma nie zdecyduje się zagłosować przeciw funduszowi unijnemu. No właśnie nie zdecyduje się, bo właśnie dla wyborców byłoby to bardzo niezrozumiałe. Myślę, że nikła część wyborców Platformy Obywatelskiej zrozumiałaby taką sytuację, w której partia, która od lat ma wizerunek ugrupowania bardzo proeuropejskiego nagle występuje przeciwko funduszowi, który jest z naszej perspektywy jest dla Polski, ale on jest tak samo dla wszystkich 27 krajów unijnych. Jeżeli jeden z tych krajów nie ratyfikuje funduszu, to tego funduszu nie będzie dla 27 krajów. Więc to byłoby niezwykle trudne.

Dziś Platforma jest w jeszcze trudniejszej pozycji, z racji tego układu na który Lewica poszła z rządem tzw. Zjednoczonej Prawicy. Więc wydaję mi się z dzisiejszej perspektywy, że w czasie głosowania, które jak rozumiem zdarzy się już we wtorek po południu, Platforma albo poprze, albo wstrzyma się od głosu."

za
      www.radiowroclaw.pl/articles/view/107519/M-Kobosko-Polska-2050-zaglosuje-za-funduszem-Klusowanie-W-tej-kadencji-tylko-kolo-poselskie
    • ktos_z_kosmosu Re: Fundusz Odbudowy 30.04.21, 20:05
      Dzięki superspecu za naukę.
      Takie troszkę minorowe to dzięki, bo po przeczytaniu tekstu, potwierdza się, że ten plan to nie plan odbudowy, a kroplówka da umierającego. W dodatku z tego mega ogólnikowego tekstu jasno wynika, że kroplówkę tę dostaną wybrani. Nie ze złej woli, ale z powodu braku laku, czyli z powodu zbyt małej ilości kasy.
      W daleko idące szczegóły wchodził nie będę. Skupie się na trzech punktach.
      1 - Służba zdrowia - Dane z czterystu największych szpitali w Polsce static.pb.pl/atta/2879-dodatek.pdf
      Obliczyłem ilość zatrudnionych w tylko pierwszych stu. To 125'088. Czyli 800'000'000 : 125'088 = 6395 jednorazowego wsparcia. Śmiech na sali.
      2 - Budownictwo komunalne - Komunalne czyli powrót do realnego socjalizmu bo. Bo jak buduje się za państwowe, to państwo powołuje organ nadzorczy, czyli państwową agencję budownictwa komunalnego, czy jak wolą kretyni z lewicy, pod wynajem. Organ nadzorczy, czyli agencja powołuje organ wykonawczym czyli dyrekcję i w opcji łagodnej 40% kasy idzie w koszty. W opcji mniej łagodnej, czyli gdy władzę tam obejmą sasiny, to 60% pójdzie się jeb.ć.
      3 - Kredyt - Większa część tej cud darowizny, to kredyt. Czyli trza tę kasę zwrócić, a zwrócić można tylko w przypadku gdy będzie się kasę potrafiło zarobić, w co, znając polskie realia, nie wierzę.
      Moja rada.
      Niech robią sobie co chcą, a kto mądry, niech cichcem zacznie gromadzić tkankę tłuszczową. Bida idzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka