Dodaj do ulubionych

Komuno wróć.....

06.11.21, 18:18
Trzy, jak mawiał prawdziwy Maliniak, genialne w swej prostocie postulaty. Wszystkie realne jak realna jest gospodarka na Kubie albo na Białorusi. Całe szczęście "młodzi" rewolucjoniści mają niewielkie szanse na zdobycie władzy, bo by nas z torbami w pół roku puścili.

Partia Razem przekonuje, że państwo oraz samorządy powinny gwarantować pracę wszystkim, którzy chcą się jej podjąć. Zdaniem Adriana Zandberga obecnie urzędy pracy działają tylko jak tablice ogłoszeń, a mógłby realnie pomagać np. osobom starszym, bez kwalifikacji lub tym, którzy nagle stracili pracę i nie mają na życie.

W związku z szalejącymi cenami energii Lewica Razem proponuje wprowadzenie rozwiązań ochronnych. Postuluje, aby państwo wprowadziło dopłaty do kosztów energii elektrycznej. - Należy dać gospodarstwom domowym stałą kwotę, która złagodzi skutki podniesienia cen energii. Minimum 500 złotych od 1 stycznia

Lewica Razem zapisała też w programie konieczność przekazywania przez deweloperów części budowanych mieszkań do zasobu komunalnego. Ugrupowanie zwraca uwagę na problem wykupu mieszkań przez fundusze inwestycyjne, które na tym zarabiają.
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 06.11.21, 19:34
      > Trzy, jak mawiał prawdziwy Maliniak, genialne w swej prostocie postulaty. Wszystkie realne jak realna jest gospodarka na Kubie albo na Białorusi. Całe szczęście "młodzi" rewolucjoniści mają niewielkie szanse na zdobycie władzy, bo by nas z torbami w pół roku puścili.

Dlaczego nierealne? Według mnie jak najbardziej realne. Wystarczy:
      1. Nie kraść.
      2. Wymówić konkordat.
      3. Odebrac TVPis to co im sie nie nalezy.
      4. ......

> Partia Razem przekonuje, że państwo oraz samorządy powinny gwarantować pracę wszystkim, którzy chcą się jej podjąć.

Jakiś link proszę.
      • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 06.11.21, 20:13
        pies.na.czarnych napisała:

> > Trzy, jak mawiał prawdziwy Maliniak, genialne w swej prostocie postulaty.
        > Wszystkie realne jak realna jest gospodarka na Kubie albo na Białorusi. Całe s
        > zczęście "młodzi" rewolucjoniści mają niewielkie szanse na zdobycie władzy, bo
        > by nas z torbami w pół roku puścili.
        >
        > Dlaczego nierealne? Według mnie jak najbardziej realne. Wystarczy:
        > 1. Nie kraść.
        > 2. Wymówić konkordat.
        > 3. Odebrac TVPis to co im sie nie nalezy.
        > 4. ......

Ach te żarciki.....

> > Partia Razem przekonuje, że państwo oraz samorządy powinny gwarantować
        > pracę wszystkim
        , którzy chcą się jej podjąć.
        >
        > Jakiś link proszę.

www.money.pl/gospodarka/gminy-zostana-pracodawca-zandberg-chcemy-aby-panstwo-i-samorzady-gwarantowaly-prace-6701820298238624a.html
        • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 06.11.21, 20:26
          Tu jest kluczowe słowo: "Mówimy o gwarancji zatrudnienia - nie o gwarancji wymarzonego zatrudnienia". Tak samo zrozumiałem cytat w twoim wpisie. Sam przez kilka lat pracowałem poniżej swoich kwalifikacji i może dlatego łatwiej mi jest skumać o co jemu chodzi.
          W międzyczasie sam znalazłem innpoland.pl/172733,partia-razem-chce-pracy-dla-kazdego-zandberg-panstwo-ma-taki-obowiazek i tu twitter.com/ZandbergRAZEM/status/1456920223349624836?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1456920223349624836%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finnpoland.pl%2F172733partia-razem-chce-pracy-dla-kazdego-zandberg-panstwo-ma-taki-obowiazek

W Polsce niestety panuje nadal dziwna mentalność. Wystarczy, że jeden czy drugi głupek krzyknie "KOMUNA" i większość od razu zamyka pyski z bojaźni co na to powie pleban. Mało kto zna obce języki aby czytać zachodnią prasę, a szkoda bo dopiero przekonaliby się jaka komuna panuje we Francji, Holandii, Belgii i w innych krajach Starej Europy. O Szwecji nie wspomnę bo dostaliby palpitacji serca.:(

> Ach te żarciki.....

Te dwa miliardy na TVPis + planowane 1,6 mld na płot na granicy wystarczyłyby z nawiązką na socjalny abonament na energię dla wszystkich potrzebujących.
          • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 06.11.21, 21:46

> Tu jest kluczowe słowo: "Mówimy o gwarancji zatrudnienia - nie o gwarancji w
            > ymarzonego zatrudnienia"
            . Tak samo zrozumiałem cytat w twoim wpisie. Sam pr
            > zez kilka lat pracowałem poniżej swoich kwalifikacji i może dlatego łatwiej mi
            > jest skumać o co jemu chodzi.

A co to za różnica? Miejsca pracy tworzone przez państwo są drogie, a sam proces jest nieefektywny. Za komuny też oficjalnie każdy musiał mieć pracę więc tworzyło się miejsca pracy, nikomu nie potrzebne i nieefektywne. To był jeden elementów tzw. księżycowej gospodarki. Wolny rynek i prywatni przedsiębiorcy tworzą najlepsze i najtańsze miejsca pracy. Nie znaczy to oczywiście, że nie ma tu żadnego miejsca państwa na interwencję i wspomaganie, ale z pewnością nie jest tym przymus zatrudnienia pracowników przez gminy. Propozycja Adrianka wydaje się absurdalna podwójnie z uwagi na rynek pracy w naszym kraju i brak chętnych w większości branż.

> W Polsce niestety panuje nadal dziwna mentalność. Wystarczy, że jeden czy drugi
            > głupek krzyknie "KOMUNA" i większość od razu zamyka pyski z bojaźni co na to p
            > owie pleban. Mało kto zna obce języki aby czytać zachodnią prasę, a szkoda bo d
            > opiero przekonaliby się jaka komuna panuje we Francji, Holandii, Belgii i w inn
            > ych krajach Starej Europy. O Szwecji nie wspomnę bo dostaliby palpitacji serca.
            > :(

To że w wymienionych krajach jest dość bogaty socjal, nie znaczy, że cała gospodarka nie oparta jest na wolnym rynku, a reguły wszędzie są podobne. Nikt nie każe nikomu kopać i zasypywać rowów i dawać gwarancje państwowego zatrudnienia. Tak sam samo jak nikt nie wpada na pomysły, żeby dodatkowo oclić, przemysł budowniczy i deweloperski, bo to skończyło by się jeszcze mniejszą dostępnością mieszkań przez wzrost cen.

> > Ach te żarciki.....
            >
            > Te dwa miliardy na TVPis + planowane 1,6 mld na płot na granicy wystarczyłyby z
            > nawiązką na socjalny abonament na energię dla wszystkich potrzebujących.

Doprawdy? Przypomnę, że Adrianek nie mówił o potrzebujących tylko o wszystkich. tak więc jeśli mamy Polsce ok 16 mln gospodarstw domowych i każdemu zgodnie z założeniem hojnego Adrianka damy po minimum 500 zł to jakby nie patrzeć będzie mało, że o nawiązce tylko delikatnie wspomnę.
              • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 10:06

> Jak zwykle, niech się posłużę słowami doktora j-k, bełkot ignoranta zapatrzoneg
                > o w swój prymitywny mały światek.
                > Bye, bye.
                >
                Z klasą, ale przede wszystkim niezwykle rzeczowo :))
                  • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 11:49

> Odpowiedziałem w twoim stylu. Z tobą nie ma dyskusji. Jesteś zafiksowany na jed
                    > nym. Socjal, komuna itp. Zacznij trochę myśleć.
                    >

Nie, nie odpowiedziałeś w moim stylu tylko w żałosny sposób skręciłeś temat nie odnosząc się do moich argumentów. Więc nie pajacuj. Aaaa... i już nie fatyguj się bo skutecznie zniechęciłeś mnie do jakiejkolwiek dyskusji z tobą.
                    • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:15
                      Nie można odnieść się do czegoś czego nie ma.
                      W pierwszym poście próbowałem ci uświadomić co miał na myśli Z. z naciskiem na to, że zatrudnianie ludzi to nie jest socjal. Z reszta ty w tej zacofanej Polsce nie masz nawet pojęcia co to jest socjal i na czym właściwie to świadczenie polega.

Juz ci wyżej powiedziałem „bye, bye”. Dziwie się sam sobie, że ci odpowiadam. Każda dyskusja z tobą sprowadza się do jednego. Zawsze musisz mieć ostatnie słowo, bez jakichkolwiek argumentów odwracasz kota ogonem bo twoje musi być na wierzchu. Później ucieczka z zadowolona miną. Mówisz sobie przed lustrem „jestem wspaniały”?
                      • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:19

> Nie można odnieść się do czegoś czego nie ma.
                        > W pierwszym poście próbowałem ci uświadomić co miał na myśli Z. z naciskiem na
                        > to, że zatrudnianie ludzi to nie jest socjal. Z reszta ty w tej zacofanej Polsc
                        > e nie masz nawet pojęcia co to jest socjal i na czym właściwie to świadczenie p
                        > olega.
                        >
                        > Juz ci wyżej powiedziałem „bye, bye”. Dziwie się sam sobie, że ci odpowiadam. K
                        > ażda dyskusja z tobą sprowadza się do jednego. Zawsze musisz mieć ostatnie słow
                        > o, bez jakichkolwiek argumentów odwracasz kota ogonem bo twoje musi być na wier
                        > zchu. Później ucieczka z zadowolona miną. Mówisz sobie przed lustrem „jestem ws
                        > paniały”?

>

Pyszne wprost. Dobra pisowska szkoła:))
    • behemot17-13 Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 05:44

"Partia Razem przekonuje, że państwo oraz samorządy powinny gwarantować pracę wszystkim, którzy chcą się jej podjąć. Zdaniem Adriana Zandberga obecnie urzędy pracy działają tylko jak tablice ogłoszeń, a mógłby realnie pomagać np. osobom starszym, bez kwalifikacji lub tym, którzy nagle stracili pracę i nie mają na życie."
      Pieprzy jak potrzaskany Józio. Ukraińcy dają radę, biorą jak leci, byleby zarobić i do gara włożyć. "Elity " czekają, się wstrzymują z podjęciem decyzji, manna z nieba dla niektórych nie jest mitem.
      • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 10:08
        behemot17-13 napisał:

>
        > "Partia Razem przekonuje, że państwo oraz samorządy powinny gwarantować pracę w
        > szystkim, którzy chcą się jej podjąć. Zdaniem Adriana Zandberga obecnie urzędy
        > pracy działają tylko jak tablice ogłoszeń, a mógłby realnie pomagać np. osobom
        > starszym, bez kwalifikacji lub tym, którzy nagle stracili pracę i nie mają na ż
        > ycie."
        > Pieprzy jak potrzaskany Józio. Ukraińcy dają radę, biorą jak leci, byleby zarob
        > ić i do gara włożyć. "Elity " czekają, się wstrzymują z podjęciem decyzji, mann
        > a z nieba dla niektórych nie jest mitem.
        >

To czysta i dość rozpaczliwa polityka, a zważywszy na sytuację na rynku pracy absurdalna.
        • albwu Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:35
          Przeciez tu chodzi nie o pracę do osób starszych lub niewykwalifikowanych ale chodzi o zapewnienie PŁATNYCH ETATÓW gdzie nie trzeba nic robić. A więc tylko administracja państwowa.
          • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:41
            albwu napisał:

> Przeciez tu chodzi nie o pracę do osób starszych lub niewykwalifikowanych ale c
            > hodzi o zapewnienie PŁATNYCH ETATÓW gdzie nie trzeba nic robić. A więc tylko ad
            > ministracja państwowa.

Nawet jeśli założylibyśmy czyste intencje autorów tych pomysłów, to zważywszy na naszą polską mentalność praktyka będzie dokładnie tak napisałeś. Polska to nie Skandynawia i podawanie jej za przykład jako to często robi lewica jest po prostu zabawne.
      • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 11:45
        > „Elity " czekają, się wstrzymują z podjęciem decyzji, manna z nieba dla niektórych nie jest mitem.

Piszesz to z własnego doświadczenia? Powiedz mi, który pracodawca nie będzie wolał młodego Ukraińca za psie pieniądze niż 50 latka.
        • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 11:53

> > „Elity " czekają, się wstrzymują z podjęciem decyzji, manna z nieba dla n
          > iektórych nie jest mitem.
          >
          > Piszesz to z własnego doświadczenia? Powiedz mi, który pracodawca nie będzie wo
          > lał młodego Ukraińca za psie pieniądze niż 50 latka.

Znowu jakiś bełkot i kompletna nieznajomość tematu. Zatrudniam u siebie kilkanaście osób, z tego około połowa to Ukraińcy. Stawki są tożsame i uzależnione są jedynie od kwalifikacji. Podobnie jest w większości firm w mojej branży.
        • behemot17-13 Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:02
          Człowieku, jesteś poza granicami Polski, żyjesz w innej rzeczywistości i jeszcze się mądrzysz. Nie masz zielonego pojęcia jak jest tu, ale swoje trzy grosze musisz. Ale mnie wk... Pracuję, tak, zapierdalam razem z Ukraincami a Ty?
          • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:20
            Właśnie dlatego nie zgadzam się z twierdzeniem, że pomoc w znalezieniu pracy jest komunizmem. Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę, że używanie tego słowa mające jedynie na celu zohydzenie czyjejś wypowiedzi już nawet w Polsce nie działa.
            • behemot17-13 Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:35
              Dalej nie jesteś w temacie. Kilka dni temu spotkałem kolegę z którym pracowałem przez kilka lat. Spotkałem go na ulicy gdzie mieszkam, gdzie instytucja wspomagająca tych co sobie w życiu nie poradzili, daje mąkę, cukier itp artykuły spożywcze. Obwieszony reklamówkami uśmiechnięty nie dreptał, se szedł dziarsko uśmiechnięty. Mam 61 lat, pracuję bo trzeba zarobić na siebie i nie tylko, on jest dziewięć lat młodszy, ale ma wyjebane. K
              Tak to wygląda z mojej perspektywy.
              • behemot17-13 Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:45
                Z drugiej strony. Prawie codziennie spotykam gościa idącego z pracy. Gość musi być bardzo schorowany, wygląda jak chodzący trup (tu nie ma z mojej strony żadnej złośliwości). Tak, ogromny szacunek dla tego pana!
                • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 14:20
                  Pojedynczymi przypadkami chcesz ukuć jakąś teorię?
                  Z niejednego pieca chleb jadłem. Pracowałem w PRL, na własnej skórze odczułem socjalizm. Poznawałem kapitalizm już w czasach PRL i już wówczas na własne oczy widziałem, ze zachodni kapitalizm jest bardziej socjalistyczny niż polski socjalizm.
                  Po latach miałem okazję zobaczyć polski kapitalizm zbudowany przez solidaruchów. Zgrozo, to był jakiś bękart XIX - wiecznego systemu burżuazyjnego i do dzisiaj widzę jego piętno odciśnięte na mentalności Polaków. Najgorsze jest to, że wy nic nie chcecie zmienić na lepsze.
    • albwu Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:33
      Mieszkania od developerow do zasobow komunalnych. Co Bedzie ? Kto bedzie chciał kupic mieszkanie w bloku gdzie część mieszkań będzie miala lokatorów komunalnych
      • boblebowsky Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 12:44
        albwu napisał:

> Mieszkania od developerow do zasobow komunalnych. Co Bedzie ? Kto bedzie chc
        > iał kupic mieszkanie w bloku gdzie część mieszkań będzie miala lokatorów komuna
        > lnych

To tylko jeden z problemów takiego rozwiązania. Pomysł jest zwyczajnie utopijny, zarówno gospodarczo jak i społecznie i nie wydaje mi się żeby gdziekolwiek na świecie ktoś próbował stosować tego typu rozwiązania.
      • pies.na.czarnych Re: Komuno wróć..... 07.11.21, 14:27
        albwu napisał:

> Mieszkania od developerow do zasobow komunalnych. Co Bedzie ? Kto bedzie chc
        > iał kupic mieszkanie w bloku gdzie część mieszkań będzie miala lokatorów komuna
        > lnych

Nie chce mi się szukać co on dokładnie powiedział. Moim zdaniem to jest coś podobnego co robi się już dawno na Zachodzie. Chodzi chyba o implementację budynków socjalnych na osiedlach budowanych w celach komercyjnych. Nie są to budynki o tym samym standardzie, ale są wkomponowane w całość. Ma to za zadanie zapobieganiu tworzenia się gett zamieszkałych przez ludzi biednych i starych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka