30.09.22, 08:16
Gdy tylko zagraniczni inwestorzy dowiedzieli się, że w Polsce prawo zmienia się jak w kalejdoskopie, a system podatkowy to loteria, dlatego o tym jakie podatki obowiązują w danym roku podatnik dowiaduje się pod jego koniec, to wszystko porzucili i rzucili się inwestować w Polsce. Ten bum natychmiast odzwierciedlenie w cenie walut znalazł, jeszcze raz potwierdzając, że narodowa waluta to skarb. Można sobie wyobrazić co by się działo, gdybyśmy przyjęli euro. Zgroza ogarnia na myśl, że wtedy 1 € kosztowałoby 1 €, a nie 5 zł i więcej. Pozytywnie zareagowała także giełda, dzięki czemu za tę samą liczbę PLN-ów można kupić więcej akcji. Wybór innej władzy w sytuacji gdy tej tak dobrze idzie byłby samobójstwem.
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Bum! 30.09.22, 09:05
      Tak to prawda. Przedsiębiorca kiedy widzi, że jego euro warte niedawno trochę ponad 4 zł za chwilę będzie warte 6 czy 7 zł, a na Gwiazdkę pod choinkę dostanie za euro 10 zł, za które kupi jeszcze więcej akcji, obecnej władzy będzie jeszcze bardziej wdzięczny. Ja to wiem.
      • oby.watel Re: Bum! 30.09.22, 09:24
        buldog2 napisał:

> Tak to prawda. Przedsiębiorca kiedy widzi, że jego euro warte niedawno trochę p
        > onad 4 zł za chwilę będzie warte 6 czy 7 zł, a na Gwiazdkę pod choinkę dostanie
        > za euro 10 zł, za które kupi jeszcze więcej akcji, obecnej władzy będzie jeszc
        > ze bardziej wdzięczny. Ja to wiem.

Och, jakże się mylą ci, którzy przyrównują PiS do PZPR. PZPR na gwiazdkę zamawiała statki pełne pachnących pomarańczy, cytryn i bananów. Za PiS-u na święta nie będzie owoców, bo kogo stać na opłacenie prądu w chłodni? Zamiast pachnących owoców przypłynie czarne polskie złoto, czyli węgiel. Tu jest podobieństwo dostrzec da się — wtedy też węgiel był reglamentowany. Tyle, że wtedy węgiel był...
        • buldog2 Re: Bum! 30.09.22, 09:51
          Węgla mamy na 200 lat.
          I co, reglamentacja?! "Nie będzie reglamentacji, nikt nas nie zmusi do oszczędzania!

Co najwyżej ludzie będą wchodzić do wanny w ubraniach. Przymiarki już są, ja to wiem.
          • oby.watel Re: Bum! 30.09.22, 10:33
            buldog2 napisał:

> Węgla mamy na 200 lat.
            > I co, reglamentacja?! "Nie będzie reglamentacji, nikt nas nie zmusi do oszczędz
            > ania!
            >
            > Co najwyżej ludzie będą wchodzić do wanny w ubraniach. Przymiarki już są, ja to
            > wiem.

Kumu wungla w ziemie nie stanie będzie uprawiał morsowanie. Trzeba sprawdzać nieustannie czy woda aby nie zamarza w wannie.
            • pozytonium Re: Bum! 30.09.22, 11:37
              oby.watel napisał:

> buldog2 napisał:
              >
              > > Węgla mamy na 200 lat.
              > > I co, reglamentacja?! "Nie będzie reglamentacji, nikt nas nie zmusi do os
              > zczędz
              > > ania!
              > >
              > > Co najwyżej ludzie będą wchodzić do wanny w ubraniach. Przymiarki już są,
              > ja to
              > > wiem.
              >
              > Kumu wungla w ziemie nie stanie będzie uprawiał morsowanie. Trzeba sprawdzać ni
              > eustannie czy woda aby nie zamarza w wannie.

Ja tam jestem lokalnym patriotą, biorę prysznic.
              pl.wikipedia.org/wiki/Vincenz_Priessnitz
              Był również zwolennikiem hartowania organizmu poprzez lodowate prysznice
              W 1846, w imieniu cesarza Austrii, za swoją działalność leczniczą został odznaczony złotym medalem zasługi.
              • pies.na.czarnych Re: Bum! 30.09.22, 12:01
                W psychiatryku będziesz miał codziennie zimny prysznic, a jak doktor zauważy, że to nie pomaga przypisze ci dwa razy dziennie. Szkoda, że z powodu braku prądu doktor nie będzie mógł przypisać ci elektrowstrząsów.
                • pozytonium Re: Bum! 30.09.22, 12:23
                  pies.na.czarnych napisała:

> W psychiatryku będziesz miał codziennie zimny prysznic, a jak doktor zauważy, ż
                  > e to nie pomaga przypisze ci dwa razy dziennie. Szkoda, że z powodu braku prądu
                  > doktor nie będzie mógł przypisać ci elektrowstrząsów.

Z Polską nie jest tak źle, obecnie jest nadpodaż gazu. Kacapy przypomniały sobie że mają podpisany kontrakt na ponad 8 mld m3. Pewnie po elektrowstrząsach. Niemieckie rury się rozpukły. Trzeba będzie uruchomić albo Jamal albo Przyjaźń.
                  Pojawia się nadpodaż gazu, zbiorniki pełne w 100% a kacap chce tłoczyć nagle. Na szczęście są bracia Ukraińcy. Mają największe zbiorniki w Europie.

Nagle w Polsce pojawia się potencjalna nadpodaż gazu. Po uruchomieniu rury Kaczora.
                  businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-nie-wypelnila-kontraktu-jamalskiego-teraz-nie-mamy-na-ten-gaz-miejsca-w/8rzq6zz
                  Bez Ukrainy bylibyśmy w de.
                  • pies.na.czarnych Re: Bum! 30.09.22, 12:35
                    W Polsce wszystkiego jest za dużo. W Polsce panuje dobrobyt.

https://m.natemat.pl/8e8d4f91f7a7e42c607ae51c67c8e1d8,1500,0,0,0.webp
                    • pozytonium Re: Bum! 30.09.22, 12:37

> W Polsce wszystkiego jest za dużo. W Polsce panuje dobrobyt.
                      >
                      > [img]https://m.natemat.pl/8e8d4f91f7a7e42c607ae51c67c8e1d8,1500,0,0,0.webp[/im
                      > g]

Dobre :)
                      • pies.na.czarnych Re: Bum! 30.09.22, 12:43
                        Poczytaj na dobry początek dnia :)

Mleczko stworzy rysunki na tzw. papieski szlak. Kościół już wyraził oburzenie:)

natemat.pl/439981,rysunki-satyryka-mleczki-maja-pojawic-sie-na-tzw-trasie-papieskiej?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm&fbclid=IwAR1FoCebv-XNjM-Pp8pzAFwKqgICwQTo2FP1wGn3AEmhYICBsgoe8nYujiM
                        • oby.watel Re: Bum! 30.09.22, 13:29

> Poczytaj na dobry początek dnia :)
                          >
                          > Mleczko stworzy rysunki na tzw. papieski szlak. Kościół już wyraził oburzenie:)
                          >
                          > natemat.pl/439981,rysunki-satyryka-mleczki-maja-pojawic-sie-na-tzw-trasie-papieskiej

Skandal! Jak można powierzać rysowanie komuś, kto rysował coś oprócz świętych w trakcie obcowania i pojedynczo. Toż to na kilometr pachnie obraza uczuć religijnych!
                        • pozytonium Re: Bum! 30.09.22, 14:54

> Poczytaj na dobry początek dnia :)
                          >
                          > Mleczko stworzy rysunki na tzw. papieski szlak. Kościół już wyraził oburzeni
                          > e
                          :)
                          >
                          > natemat.pl/439981,rysunki-satyryka-mleczki-maja-pojawic-sie-na-tzw-trasie-papieskiej?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm&fbclid=IwAR1FoCebv-XNjM-Pp8pzAFwKqgICwQTo2FP1wGn3AEmhYICBsgoe8nYujiM

Dlatego od tej i podobnych instytucji trzymam się jak najdalej. Z Sioła w Wetlinie mam ulubioną koszulkę wino, kawa, jazz i nie widzę w tym nic zdrożnego.
    • pozytonium Re: Bum! 30.09.22, 15:47
      I po Bum. Gaz tanieje dziś o 10%.
      • oby.watel Re: Bum! 30.09.22, 15:52
        pozytonium napisał(a):

> I po Bum. Gaz tanieje dziś o 10%.

Błogosławieni ci, którzy dostali wzięte z sufitu "prognozy" na następne pół roku. Udzielą państwowym spółeczkom darmowego kredytu.
      • pies.na.czarnych Re: Bum! 30.09.22, 15:53
        U ciebie w kiblu?
      • pies.na.czarnych Re: Bum! 30.09.22, 16:16
        Trzy godziny temu gaz troszkę przycupnął, ale już podniósł się z kolan i pnie się dziarsko w górę:)

www.theice.com/products/27996665/Dutch-TTF-Gas-Futures/data?marketId=5439161
        • buldog2 Re: Bum! 30.09.22, 18:44
          Tak samo inflacja.
          Wszystko dzięki naszemu panu, prezesowi. I Panu, Putinowi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka