superspec1 19.06.24, 05:14 się boisz ataku Rosji na Polskę? oko.press/kto-sie-boi-wojny-z-rosja-najbardziej-pis-konfederaci-nieustraszeni-sondaz-ipsos Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
no-popis Re: A czy Ty 19.06.24, 06:06 superspec1 napisał(a): > się boisz ataku Rosji na Polskę? > > oko.press/kto-sie-boi-wojny-z-rosja-najbardziej-pis-konfederaci-nieustraszeni-sondaz-ipsos IPSOS skompromitował się już wielokrotnie w tym ostatnio podczas wyborów do europarlamentu sondażami exit poll. Jak widać sondażownia ta daj takie wyniki jaki życzą sobie zleceniodawcy. Odpowiedz Link Zgłoś
krabat01 Re: A czy Ty 19.06.24, 10:51 Rosja napada na Polske juz od ca dwudziestu lat - wystarczy poczytac owczesne polskie gazety. Spoleczestwo ma sie bac. A ile kasy, kapitalu politycznego mozna szczesac na tym strachu, inny temat. Najpierw pozbyc sie , rozdac sprzet wojenny, pozniej kupowac na kredyt. Dziesiatki miliardow. Ile mozna z tego ukrecic ... negocjacje, prowizje, nagrody, ekspertyzy, opinie, itd itp Odpowiedz Link Zgłoś
margit49 Re: A czy Ty 19.06.24, 08:37 Każdy ma jakieś obawy, chyba najbardziej ci ze ściany wschodniej, poza tymi z opcji rosyjskiej oczywista oczywistość. Nieustraszona konfederacja pewnie dlatego taka odważna. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan4 strach jest kiepskim doradcą... 19.06.24, 09:40 superspec1: > A czy Ty się boisz ataku Rosji na Polskę? Nie należy się bać, należy mieć oczy otwarte, ale nie wytrzeszczone. A czy Ty się boisz ruchu drogowego? — przecież jest niebezpieczny, spowodował więcej ofiar śmiertelnych niż napaść Rosji na Ukrainę. Ale to nie powód, żeby domagać się ,,skasowania'' go i przerzucenia wszystkich kierowców na drugą stronę płotu na granicy z Białorusią. Społeczne skutki strachu przed Rosją są już widoczne. Z tego strachu najlepszą taktyką każdej partii rwącej się do władzy stało się rzucanie na lewo i prawo oskarżeniami o ,,służenie Putinowi''. I ludzie szukający schronienia przed prześladowaniami i endemicznym głodem • w słowach jednej partii stają się pociskami w wojnie ,,hihibrydowej'', uzasadniającymi budowę nowoczesnej wersji muru berlińskiego 1961-1989; • a przeciwna partia przelicytowuje prawnym zakazem ścigania wojskowych morderców bezbronnych cywilów. I obie zarzucają sobie nawzajem nieskuteczność jej działań, w wyniku czego straszek społeczny zamienia się w wielki strach. Skutkiem takiego strachu naród jednoczy się coraz ściślej ,,wokół flagi''; przestaje żyć, a zaczyna tropić ,,wrogów'', zaczyna wierzyć, że za każdym rogiem czyha jakiś ,,pachołek onucy''... i stajemy się coraz bardziej podobni wewnętrznie do Rosji i Białorusi. Putin już nie musi nas atakować, dostał to, czego chciał, bardzo niewielkim nakładem środków. - Stefan Odpowiedz Link Zgłoś
no-popis Re: strach jest kiepskim doradcą... 19.06.24, 10:04 stefan4 napisał: > superspec1: > > A czy Ty się boisz ataku Rosji na Polskę? > > Nie należy się bać, należy mieć oczy otwarte, ale nie wytrzeszczone. No pewnie, luzik ..... Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: strach jest kiepskim doradcą... 19.06.24, 11:05 Brawo Ludzik dobrze napisane, jutro dostaniesz talon na dodatkowa parę onuc. Odpowiedz Link Zgłoś
pies.na.czarnych Re: A czy Ty 19.06.24, 11:01 Suweren jedynie Boga się nie boi 😇 Odpowiedz Link Zgłoś