Dodaj do ulubionych

Sprawa odsyłania do linków na FK

30.01.26, 20:47
Nie lubię, gdy rozmowa na FK zamienia się w podrzucanie linków,
bo wtedy czuję, że zamiast myśli dostaję „przekierowanie”.
Dla mnie prawdziwa wartość rozmówcy to jego ocena,
argumenty i doświadczenie, a nie lista odsyłaczy do cudzych treści.
Linki bywają też ryzykowne, bo łatwo trafić na spam,
manipulację albo zwykłe marnowanie czasu.
Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
Na linki w ogóle nie klikam.
Co o tym myślicie?
Obserwuj wątek
    • j-k myslimy tak samo 30.01.26, 20:51
      kawa_poranna11 napisał(a):

      > Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
      > nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
      > Na linki w ogóle nie klikam.
      > Co o tym myślicie?

      myslimy tak samo
      i czynimy tak samo.
      ale dla pewnosci podsylamy linka
      zgodnego z naszym przekazem.
      • czciborwielki Re: myslimy tak samo 31.01.26, 11:16
        j-k napisał:

        > kawa_poranna11 napisał(a):
        >
        > > Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
        > > nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
        > > Na linki w ogóle nie klikam.
        > > Co o tym myślicie?
        >
        > myslimy tak samo
        > i czynimy tak samo.
        > ale dla pewnosci podsylamy linka
        > zgodnego z naszym przekazem.

        Dokładnie. Albo po prostu w celu wskazanie źródła informacji.
        • j-k Re: myslimy tak samo 31.01.26, 13:41
          czciborwielki napisał(a):
          > Dokładnie. Albo po prostu w celu wskazanie źródła informacji.

          tak, to tez.
    • niegracz Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 20:52
      nie widziałem jeszcze ani jednego sensownego, wnoszącego coś pozytywnego,
      przynoszącego jakiś pożytek z przeczytania wpisu kawy porannej
      • kawa_poranna11 Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 21:06
        niegracz napisał:

        > nie widziałem jeszcze ani jednego sensownego, wnoszącego coś pozytywnego,
        > przynoszącego jakiś pożytek z przeczytania wpisu kawy porannej
        >
        To jest opinia w formie absolutu, bez uzasadnienia.
        Brzmi jak recenzja restauracji: ‘wszystko było okropne’,
        po czym zero informacji, co zamówiłeś i co było nie tak.
        Jeśli chcesz krytykować, to krytykuj bolesną dla ciebie treść: konkrety, kryteria, przykłady.
        W tej formie to tylko zaśmiecanie naszego forum sfrustrowaną pustotą.
      • x2468 Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 21:10
        Masy kataraktę?
      • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 11:17
        niegracz napisał:

        > nie widziałem jeszcze ani jednego sensownego, wnoszącego coś pozytywnego,
        > przynoszącego jakiś pożytek z przeczytania wpisu kawy porannej
        >

        Widocznie jeszcze mało widziałeś.
      • ukos Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 12:39
        niegracz napisał:

        > nie widziałem jeszcze ani jednego

        Jak ktoś słabo widzący, to tak ma.
      • k.e.g.2 Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 21:47
        niegracz napisał:

        > nie widziałem jeszcze ani jednego sensownego, wnoszącego coś pozytywnego,
        > przynoszącego jakiś pożytek z przeczytania wpisu kawy porannej

        Nie wszyscy są wszechwiedzącym geniuszami,jak większość forumowiczów.
    • hordol Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 21:01
      A po co mam wpisywać mozolnie coś, z czym się zgadzam, a co jest w linku?
      To ty sie lubujesz w wypisywanie tasiemców na FK.
      • kawa_poranna11 Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 22:05
        hordol napisała:

        > A po co mam wpisywać mozolnie coś, z czym się zgadzam, a co jest w linku?

        To napisz tym z linku, że się z nimi zgadzasz.
        A do czego mamy się odnieść, gdy nie podasz swojej opinii, wypowiedzi?
        • hordol Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 22:10
          uwazam ze forumowe wpisy powinny byc krótkie. ty uwazasz ze im wiecej tym lepiej.
          • kawa_poranna11 Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 22:32
            hordol napisała:

            > uwazam ze forumowe wpisy powinny byc krótkie. ty uwazasz ze im wiecej tym lepi
            > ej.
            A co do meritum?
            • hordol Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 22:41
              zamieszczony link powoduje ze wpis jest krótszy.
              brzytwa ockhama:nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę
              • sverir Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 09:40
                " brzytwa ockhama:nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę "

                A wszystko się sprowadza do potrzeby. Jeśli traktujesz forum jak tradycyjne medium społecznościowe, gdzie wymiana informacji odbywa się za pośrednictwem linków do innych materiałów, to faktycznie wystarczy wkleić link. Jak ktoś chce podyskutować, to link jest mało wydajnym narzędziem do zaspokajania potrzeb.
      • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 11:18
        hordol napisała:

        > A po co mam wpisywać mozolnie coś, z czym się zgadzam, a co jest w linku?
        > To ty sie lubujesz w wypisywanie tasiemców na FK.

        Chodzi o dyskusję. Ciekawe może być np. to, dlaczego się zgadzasz.
    • tapatik Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 30.01.26, 23:32
      To zależy jakie linki. Jeśli próbujemy udowodnić, że X coś powiedział, to można dać linka do jego strony internetowej (albo strony w socjal-mediach), albo do wywiadu z nim.
      • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 11:19
        tapatik napisał:

        > To zależy jakie linki. Jeśli próbujemy udowodnić, że X coś powiedział, to można
        > dać linka do jego strony internetowej (albo strony w socjal-mediach), albo do
        > wywiadu z nim.
        >

        To po prostu rzetelność (podanie źródła informacji).
    • no-popis Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 06:21
      kawa_poranna11 napisał(a):

      > Nie lubię, gdy rozmowa na FK zamienia się w podrzucanie linków,
      > bo wtedy czuję, że zamiast myśli dostaję „przekierowanie”.
      > Dla mnie prawdziwa wartość rozmówcy to jego ocena,
      > argumenty i doświadczenie, a nie lista odsyłaczy do cudzych treści.
      > Linki bywają też ryzykowne, bo łatwo trafić na spam,
      > manipulację albo zwykłe marnowanie czasu.
      > Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
      > nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
      > Na linki w ogóle nie klikam.
      > Co o tym myślicie?
      Przecież Ty nie polemizujesz a tylko wklejasz teksty PrOpagandowe.
      • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 11:22
        no-popis napisała:

        > kawa_poranna11 napisał(a):
        >
        > > Nie lubię, gdy rozmowa na FK zamienia się w podrzucanie linków,
        > > bo wtedy czuję, że zamiast myśli dostaję „przekierowanie”.
        > > Dla mnie prawdziwa wartość rozmówcy to jego ocena,
        > > argumenty i doświadczenie, a nie lista odsyłaczy do cudzych treści.
        > > Linki bywają też ryzykowne, bo łatwo trafić na spam,
        > > manipulację albo zwykłe marnowanie czasu.
        > > Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
        > > nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
        > > Na linki w ogóle nie klikam.
        > > Co o tym myślicie?
        > Przecież Ty nie polemizujesz a tylko wklejasz teksty PrOpagandowe.

        Granica między propagandą a informacją i dyskusją jest cienka i nie zawsze jednoznaczna. W zasadzie na wszystkie polityczne teksty można patrzeć jak na propagandę. Co nie znaczy, że nie można ich dyskutować.
    • sverir Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 09:38
      Ja nie lubię, kiedy ktoś wkleja treści generowane przez AI i udaje, że to jego wypowiedzi. Co zrobić?
      • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 11:23
        sverir napisał:

        > Ja nie lubię, kiedy ktoś wkleja treści generowane przez AI i udaje, że to jego
        > wypowiedzi. Co zrobić?

        To ciekawe. Podaj jakiś przykład
        • sverir Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 12:21
          " To ciekawe. Podaj jakiś przykład "

          Połowa wpisów kawy na tym forum.
          • czciborwielki Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 15:06
            sverir napisał:

            > " To ciekawe. Podaj jakiś przykład "
            >
            > Połowa wpisów kawy na tym forum.

            Żaden, które czytałem, nie wyglądał na wygenerowany przez ai.
            • sverir Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 17:05
              "Żaden, które czytałem, nie wyglądał na wygenerowany przez ai. "

              I dlatego AI jest tak chętnie wykorzystywane do produkowania tekstów, bo eksperci od AI nie widzą, że tekst jest przygotowany przez AI.
        • tapatik Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 21:37
          czciborwielki napisał(a):

          > sverir napisał:
          >
          > > Ja nie lubię, kiedy ktoś wkleja treści generowane przez AI i udaje,
          > > że to jego wypowiedzi. Co zrobić?
          >
          > To ciekawe. Podaj jakiś przykład

          Niepoprawny login 1980 regularnie wrzuca tu treści z AI. Nawet ostatnio się do tego przyznał.
          • sverir Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 21:58
            " Niepoprawny login 1980 regularnie wrzuca tu treści z AI. Nawet ostatnio się do tego przyznał."

            Nie mam problemu z treściami generowanymi przez AI z tego powodu, gdy są po prostu generowane i ktoś podaje je jako źródło informacji. Abstrahując od poważnych braków tzw. AI w zakresie podawania informacji, niewiele się to różni od innych nie do końca sprawdzonych źródeł pod linkami. Natomiast ja mam problem, gdy ktoś wkleja takie generowane treści jako własne, jak to czyni czasem kawa.
            • tapatik Re: Sprawa odsyłania do linków na FK 31.01.26, 23:57
              Nie wiem czy kawa wrzuca wklejki z SI. Mnie wkurza, że czasem coś wrzuca właśnie bez źródła i mam problem z domyśleniem się o co chodzi.
    • czciborwielki Dokumentacja 31.01.26, 11:15
      kawa_poranna11 napisał(a):

      > Nie lubię, gdy rozmowa na FK zamienia się w podrzucanie linków,
      > bo wtedy czuję, że zamiast myśli dostaję „przekierowanie”.
      > Dla mnie prawdziwa wartość rozmówcy to jego ocena,
      > argumenty i doświadczenie, a nie lista odsyłaczy do cudzych treści.
      > Linki bywają też ryzykowne, bo łatwo trafić na spam,
      > manipulację albo zwykłe marnowanie czasu.
      > Wolę, żeby ktoś napisał jasno, co uważa i dlaczego,
      > nawet jeśli nie ma stuprocentowej pewności.
      > Na linki w ogóle nie klikam.
      > Co o tym myślicie?

      Jestem przeciwny wpisom składającym się tylko z samego linku. Ale bardzo często wpis jest na temat jakiegoś nowego wydarzenia. Warto więc swoją opinię uzupełnić o link, żeby można było przeczytać więcej o sprawie, której opinia dotyczy. Jest to więc rodzaj dokumentacji, co zwiększa rzetelność wpisu. Zawsze więc klikam w link. Z wyjątkiem linków do filmów, w te klikam rzadko, po prostu za dużo czasu to zajmuje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka