oko75 12.04.05, 07:04 I jak tu nie mysleć że kara śmierci jest konieczna.... Zbrodnia niewyobrażalna. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wroclaska Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:14 to nie może byc prawda!!! mam ponad 40 lat - nie mogę uwierzyć do tej pory myślałam,że zabijać może człowiek nienormalny, dewian, chory, psychopata itp. - że to wyjątkowe zdarzenia ale TO!!! to jest jak koniec świata W kraju,gdzie ponad 90% ludzi modli sie do Boga,gdzie ołtarze stawia się w oknach wystawowych magla, knajpy i szewca Gdzie nie wypada głosno krytykowaćwiary , religii i Papieża ...mdli mnie z przerażenia że tak blisko, gdzies obok, żyją takie potwory Odpowiedz Link Zgłoś
purysta4 w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczucia .. 12.04.05, 09:11 tej rzekomej wiekszosci, w wyborach wygrywaja komuchy, kwitnie interes gebelsa stanu wojennego i dzieje sie wiele innych rzeczy, ktorych byc nie powinno.... Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 09:23 czekamy na analizę przynalezności partyjnej i związkowej tych zbrodniarzy oraz mechanizmu kultu "kasy" który najwyraxniej zastapił im wszelkie wartości Odpowiedz Link Zgłoś
jassut no to się nie ucieszysz, bo to związkowcy 12.04.05, 14:13 Zdaje się, że interes organizowali związkowcy, w tym przewodniczący, którego nie mozna było wyrzucić. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.sotomski ŁOWCY SKÓR = HITLEROWCY = BOLSZEWICY !!!!!!!!!!!!! 13.11.05, 14:58 po II-WS zaczeło sie polowanie na 100 tys. zbrodniarzy niemieckich odpowiedzialnych za wymordowanie 20 milionow ludzi ! jedynym co mogło ocalić tych "fachowców" było zniesienie kary śmierci ! wielka lewacko-faszystowska "humanitarna" kampania doprowadzila do zniesienia kary smierci w europie ! ze 100 tys. zbrodniarzy postawiono pod sad ok. 1 tys. ! skazano ok. 100 ! na kary wiezienia ! OTO SUKCES HUMANITARYZMU !! Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.sotomski Re: ŁOWCY SKÓR = HITLEROWCY = BOLSZEWICY !!!!!!!! 13.11.05, 14:59 jerzy.sotomski napisał: > po II-WS zaczeło sie polowanie na > 100 tys. zbrodniarzy niemieckich > odpowiedzialnych za wymordowanie 20 milionow ludzi ! > > jedynym co mogło ocalić tych "fachowców" > było zniesienie kary śmierci ! > > wielka lewacko-faszystowska "humanitarna" kampania > doprowadzila do zniesienia kary smierci w europie ! > > ze 100 tys. zbrodniarzy > postawiono pod sad ok. 1 tys. ! > skazano ok. 100 ! > na kary wiezienia ! > OTO SUKCES HUMANITARYZMU !! > CIEKAWE CZY CI ZBRODNIARZE Z POGOTOWIA KIEDYKOLWIEK ZOSTANĄ SPRAWIEDLIWIE UKARANI ? Odpowiedz Link Zgłoś
makjuz Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 13.04.05, 10:19 Ależ prymitywne. Co ma piernik do wiatraka - człowieku? Groza włos jeży na głowie, a ten tu "czekamy na analizy przynależności(...) itepe śmiecie chorego umysłu. Już było nieco oddechu od różnych takich aktywistów po polsku. Ale żałoba się kończy, do głosu dochodzi naga, prymitywna od góry do dołu polska żałosna dla normalnych rzeczywistość. Ludzi mordują inni w białych kitlach, a przecież błędy lekarzy kryje ziemia, sam kraj jest pośmiewskiem cywilizowanej Europy od 3. ponad stuleci i nadal na miano błazna Europy usilnie pracuje, a tu człowiek analizuje "mechanizm kultu kasy". Apage . Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 09:28 ciekawe np. czy ci zbrodniarze należeli do większości o której piszesz, czy nie - trzeba ich zanalizować w celach ogólnospołecznych Odpowiedz Link Zgłoś
kira_koslin Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 11:11 chyba Cie po prostu pogieło!!!!!!! Co mają komuchy do tego...... to bestie, potwory dla którycyh ludzkie ,zycie jest nic nie warte..... Odpowiedz Link Zgłoś
aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 12:40 Owszem komuchy maja tu do rzeczy to, ze przez kilka dziesiecioleci z niezlym skutkiem demoralizowali spoleczenstwo na wszelkie mozliwe sposoby. Oto jeden z efektow. Prawda, ze skrajny. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 12:48 hm, za rządów komuny czyli pełnej możliwości demoralizowania - jednak tego nie było... za komuny były przepiekne objawy ludzkiej Solidarności czyż nie? to się zdarzyło w ciągu 12 lat ostatnich, kapitalistycznych... może Twoja refleksja winna sięgnąć głębiej, a może masz zamiar do końca życia zwalać wszystko wyłącznie na komuchów... Odpowiedz Link Zgłoś
aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:04 Tak, tak. Za komuny wydarzyla sie Solidarnosc. To prawda. Ale przede wszystkim dlatego "tego nie bylo", mozna by nawet zaryzykowac twierdzenie piekny wyjatek potwierdzajacy regule (moze tez podswiadomy odruch, czesciowo tez stadny, by poplynac w strone normalnosci). 1. Panstwo trzymalo za morde spoleczenstwo - co nie ma nic wspolnego z ksztaltowaniem postaw, ani obrona zasad. 2. Ludzka chciwosc byla odrobine mniejsza, bo wtedy przekret to byla ciezarowka cegiel albo kilkaset kilogramow (ton) miesa - vide slynna afera miesna. Po prostu horyzont byl inaczej ustawiony. Teraz, np. tysiac tankowcow z ropa to zaden przekret, a ze ludzie chowani byli od kilku pokolen jak byli, to i zdazaja sie rezultaty. 3. Zapewniam Cie, ze moja refleksja siega o wiele glebiej niz jestes sobie w tanie wyobrazic. 3. Nie naleze do LPR, partii Rydzyka itp. Jakbym sie tutaj chcial chwalic, to jeszcze bym wyszedl na kombatanta, a komunizmu faktycznie nienawidze. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:16 Tak, po prostu jestem lekko zmęczony wykręcaniem się komuną, a można by też wykręcać się zaborami, które trwały dłużej i zapewne większą szkodę mentalną poczyniły. Ci zbrodniarze przekraczają wszelkie granice objaśniania i pojmowania (kierowała nimi zapewne głównie chciwość, tyle mogę zaryzykować). Niech ich dobrze przebadają socjolodzy i psycholodzy, bo wyraxnie - mamy w POlsce jakiś problem ogólniejszej natury. I mam nadzieję że ten news nie pójdzie w świat, bo straszny wstyd................. Odpowiedz Link Zgłoś
aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:48 Wiesz, ja moze tez lekko przesadzilem. Mysle, ze trzeba tak sprawe postawic - komuna byla (jest?) jedna z glownych przyczyn. Po prostu na nieprzygotowane i zdemoralizowane przez komune spoleczenstwo spadly wolnosc i kapitalizm - oto (oprocz dobrych)fatalne efekty. Mimo wszystko nie wolno tez mowic "tu i papiez nie pomoze" albo cos rownie... glupiego. Trzeba po prostu edukowac, wpajac zasady, podnosic poziom zycia i bezwzglednie oraz dotkliwie karac (tepic) zwyrodnialcow - w bankach, pogotowiu, na stadionach. Wciaz przed nami praca na pokolenia. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
plif Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 15:44 hm.. ktos muwi o tym ze trzeba społeczenstwo kształcic wpajac im zasady moralne tylko zawsze pozostaje pytanie czy tego juz niebyło wlsnie za czasów komuny, byc moze nie1 by mugł zazucic ze w komunie byli konfidenci zlo ustroju itd tylko zachodzi pytanie dlaczego ludzie byli bardziej ludzcy niz teraz bardziej usmiechnieci i zyczliwi a teraz hm kapitalizm w duzym " " raczej przkret kapitalistyczny a reszte dopowidzcie sobie sami ............. Odpowiedz Link Zgłoś
fehu1 Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:16 jestes totalnym skrajnym idiota . dwanascie lat temu to jeszcze byla komuna , debilu. za najciezszej komuny bylam operowana w AM w Gdansku,rok58, codziennie przyjezdzala salowa ze sterylizowana posciela i zmieniala ja pacjentom po operacjach.Miejsca wszystkie byly zajete z reguly, bo kazdemu udzielano pomocy, a lekarz ktory jej odmowil wynoszono nieomal na butach.A teraz? Po zawale czekasz debilu prawie rok na wszycie bajpasow jak nie masz 3 tys, na prywatny zabieg.Po zapalenie pluc do pulmonologa lepiej ustaw sie w kolejce jeszcze przed grypa, ot tak, na wszelki wypadek.Policz sobie lata jezeli umiesz liczyc, dobrze?I przyjrzyj sie kto wprowadzil reforme, czy aby nie ci twoi ukochani kato prawicowcy?Zycze ci zebys zaczal sie leczyc na glowe, bo inaczej mozesz TERAZ wlasnie otrzymac zastrzyk pavulonu, chociaz moze bylby to jedyny uzasadniony wypadek... Odpowiedz Link Zgłoś
ree-j-bie Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 14:37 za komuny wszyscy mieli po równo - nawet gdyby ktoś kombinował to i tak nie było co zrobić z kasą. Natomiast ciekawe jest to, że mimo tych wspaniałych sukcesów gospodarczych, reformach słynnego Leszka - szpitale wyglądają tak jak wyglądają - okna wypadają, pościel w stanie katastrofalnym itp. nie mówiąc już o posiłkach czy darmowych lekach - dlaczego za tej strasznej komuny to wszystko działało, a teraz nie? Od razu mówię - nie jestem zwolennikiem tamtego, ale wtedy działało, a teraz nie... Tak na marginesie... Odpowiedz Link Zgłoś
snjasmin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:52 ... zawsze uważałem polaków za moralne zera ... wystarczy nam tylko możliwość zarobienia pieniędzy - proszę spojrzeć na całą elitę tego kraju, daleko nie trzeba szukać - "ryba psuje się od głowy" - niejeden parlamentarzysta dla pieniędzy podawałby pavulon ... i to bez mrugnięcia okiem, gdyby tylko mógł skasować trochę pieniędzy ... podejrzewam, że moją opinię podziela co drugi mieszkaniec tego kraju o wszechobecnym barłogu ... Odpowiedz Link Zgłoś
lukin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 11:34 snjasmin napisał: > ... zawsze uważałem polaków za moralne zera ... Sam sobie wystawiasz świadectwo. Nie wiem co narodowość ma wspólnego z tą sprawą. Odpowiedz Link Zgłoś
radca Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 21:21 mordercy radca Odpowiedz Link Zgłoś
mysliwy73 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:17 To czy kara śmierci powinna być, czy nie to moim zdaniem odrębna sprawa. Ja jestem przeciw... Ale jeżeli chodzi o sposób zabijania to to wygląda jak koszmar wariata, lub filmu grozy... Przyjąłbym opcję nie kary śmierci lecz np. po 300 lat za osobę. Nawet jak trafią się im 3 skrócenia wyroku o połowę to i tak zostanie im do odsiedzenia jakieś po 500 lat od (?osoby/?sanitariusza/? lekarza) Odpowiedz Link Zgłoś
wroclaska Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:19 na co liczy ten ktoś,kto teraz zeznaje? czy mysli o przebaczeniu? chce zszokować? męczą go wyrzutys sumienia,czy duma z niewyobrażalnego czynu? ... jak ma się czuć człowiek, który do tej pory wierzył, że dzwoniąc po karetke uzyska pomoc? Odpowiedz Link Zgłoś
e.day Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:28 na co liczy? że się wyłga tanim kosztem. Wyrzuty sumienia? takich organów chyba u tych ludzi nie stwierdzono... Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:24 mysle, ze na nic nie liczy po prostu nie czuje ZADNEJ skruchy. Ci zbrodniarze nie sa lepsi od hitlerowcow, np. SS-manow z Auschwitz, ktorzy rowniez nie czuli zadnej skruchy. Taki np. Rudolf Hoess mogl z chlodnym spokojem opowiadac o swoich zbrodniach. Niedawno ogladalem w TV cykl programow o Auschwitz. Niektorzy z SS-manow (po co darowano im zycie??), ktorzy wtedy mordowali ludzi w komorach gazowych czy na masowych rozstrzeliwaniach DO DZIS nie czuja zadnej skruchy (minelo 60 lat) ... To taki sam typ 'czlowieka'. Kara smierci wobec nich (gdyby sad udowodnil wine) mialaby zwyczajnie charakter wyciecia chwasta. A chetni do jej wykonania by sie na pewno znalezli -- powstalaby kolejka. Wstrzasniety, Critto Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek4 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:13 300 lat wyrok to najlepsze rozwiazanie. Ograniczenie wizyt, zupelna izolacja, a jak beda "chorzy" podac im PALUDON. Proces ten jest smutna rzeczywistoscia. Moja Mama byla jedna z ofiar tych ludobojcow. Udalo jej sie przetrwac 3 lata Oswiecimia ale nie udalo sie uciec z rak oprawcow polskich w Paludonem. Nie ma slow na to bestialstwo. Nie wyobrazam sobie jak moga to przezyc rodziny tych pielegniarzy i lekarzy, przeciez to te rodziny (coreczki, synkowie, zony ) krzystaly z zarobionych pieniedzy. Nalezy ich rowniez skazac na kary wiezienne. W innych krajach nazywa sie to "udzial bierny" w zbrodni. Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow. Nie nalezy sie dziwic, ze "niektorzy" mowia, ze Polacy dobrowolnie partycypowali w "experymentach" nazistowskich, specjalnie kiedy sledzi sie proces z "Paludonem". Swiat sie przewraca nogami do gory. Odpowiedz Link Zgłoś
menisk Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:05 czlowiek4 napisała: > Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony > niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze > zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow. Zostaw zwierzęta w spokoju. One nikomu pavulonu nie podawały. I jeszcze same padały ofiarą tych zwyrodnialców (testy na kotach). Do takich okrucieństw zdolni są niestety tylko ludzie. Zbrodnia tych osób, powołanych przecież do ratowania życia, jest niewyobrażalna. Czytając te ralacje, zrobiło mi się żal, że nie stosuje się już wobec skazanych tortur... Odpowiedz Link Zgłoś
general2000 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:28 A widzialas jak kot bawi sie ze zlapana mysza? Jeszcze ogrzeje wlasnym cialem zeby dluzej zyla. Odpowiedz Link Zgłoś
el_triste Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:31 To nie sadyzm, tylko natura. Dla kota ta mysz nie jest wtedy "mysza" tylko juz "jedzeniem". Bawi sie jedzeniem zeby pobudzic wydzielanie sokow zoladkowych. Po czym ja zjada :P Odpowiedz Link Zgłoś
borrus Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:25 Odpowiadasz na : czlowiek4 napisała: > 300 lat wyrok to najlepsze rozwiazanie. Ograniczenie wizyt, zupelna izolacja, a > > jak beda "chorzy" podac im PALUDON. > > Proces ten jest smutna rzeczywistoscia. Moja Mama byla jedna z ofiar tych > ludobojcow. Udalo jej sie przetrwac 3 lata Oswiecimia ale nie udalo sie uciec z > > rak oprawcow polskich w Paludonem. > > Nie ma slow na to bestialstwo. Nie wyobrazam sobie jak moga to przezyc rodziny > tych pielegniarzy i lekarzy, przeciez to te rodziny (coreczki, synkowie, zony ) > > krzystaly z zarobionych pieniedzy. Nalezy ich rowniez skazac na kary wiezienne. > > W innych krajach nazywa sie to "udzial bierny" w zbrodni. > > Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony > niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze > zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow. > Nie nalezy sie dziwic, ze "niektorzy" mowia, ze Polacy dobrowolnie > partycypowali w "experymentach" nazistowskich, specjalnie kiedy sledzi sie > proces z "Paludonem". > Swiat sie przewraca nogami do gory. > Proszę Cię- przyjmij głębokie wyrazy współczucia. Łączymy sie z Tobą w bólu. Odpowiedz Link Zgłoś
kuubaa Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 07:22 Moralnie odpowiedzialni są wszyscy ci, którzy wiedzieli lub się domyślali, lecz nie zrobili nic, żeby ten zbrodniczy proceder przerwać. Koledzy z pogotowia, rodziny, znajomi. Także przełożeni oraz służby państwa. Ich sumienia będą dręczone do końca życia. Mam taką nadzieję. Wielką porażkę ponosi całe społeczeństwo i państwo, że nie potrafiło wychować ludzi. Gdyby chociaż mała część, chociaż co dziesiąty, przeciwstawiła się, zareagowała, nie byłoby tak zatrważającej wieloletniej zbrodni. Także Kościół. No i cóż dał Kościół, nauka Papieża? Nic, dokładnie nic. Pustą, tępą obrzędowość. Odpowiedz Link Zgłoś
szoppracz1 A cóż ma nauka papieża do tego zbrodniczego... 12.04.05, 07:52 Kolejny chłopski filozof zabrał głos! A cóż ma nauka Papieża do tego zbrodniczego procederu??? Masz pojęcie o czym piszesz? Czy faceci, którzy skazywali ludzi na konanie w takich męczarniach słuchali kazań papieskich, czy zaczytywali się w treści encyklik lub rozważali treść homilii? Czy czynili to dyspozytorzy lub pozbawieni podstawowych zasad moralnych lekarze albo łasi na pieniądze właściciele zakładów pogrzebowych? Nie sądzę... Odpowiedz Link Zgłoś
ree-j-bie Re: A cóż ma nauka papieża do tego zbrodniczego.. 12.04.05, 14:48 "nauka papieża" - słabo mi się robi jak to czytam. Jeśli jesteście wirzący to może lepiej "nauka Chrystusa" piszcie? Papież nie był prorokiem ani mesjaszem. Poza tym gdyby ktoś przestrzegał te jego bzdurne "nauki" wcale nie byłoby lepiej - w wielu wypadkach gorzej - n.p. nie używanie środków antykoncepcyjnych doprowadziło by do tego, że wielodzietne rodziny by zdychały z głodu. Odpowiedz Link Zgłoś
dokowski Nawet Papież miał pogrzeb 12.04.05, 20:57 szoppracz1 napisała: > A cóż ma nauka Papieża do tego zbrodniczego procederu??? A co Papież ma wspólnego z księdzem katolickim? > czy zaczytywali się w treści encyklik lub rozważali treść homilii? Czy czynili to > dyspozytorzy lub pozbawieni podstawowych zasad moralnych lekarze albo łasi na > pieniądze właściciele zakładów pogrzebowych? Nie zapominaj, że jednym ze źródeł tego zła jest system organizacji pogrzebów katolickich. Sam piszesz, że to pazerni właściciele zakładów pogrzebowych są wspólnikami zbrodni. Wiedz więc, że zakład pogrzebowy to nie jest coś na kształt komory gazowej i pieca obozowego, ale jest to głęboko wrażliwa i wzniosła instytucja katolicka. Zakład pogrzebowy pełen jest świętych symboli, wzniosłych, współczujących i pobożnych słów, jest czymś bardzo podobnym do kościoła. A pogrzeb to jest uroczystość prowadzona przez księdza, którego pięknych słów stale słuchają pracownicy zakładu pogrzebowego. Nauki Kościoła mają bezpośredni związek z tym, jakie są pogrzeby katolickie i jakie są zakłady pogrzebowe. Zauważmy, że łowcy skór nie pracują dla instytutów ani dla uczelni medycznych, które zawsze legalnie pozyskują ciała osób zmarłych do swoich potrzeb. Zło ma swoje źródło w nauczaniu Kościoła. Gdyby ludzie kierowali się naukami przyrodniczymi, byłoby o wiele mniej zbrodni na świecie. To wychowanie religijne jest źródłem zła. Jestem pewien, że im więcej ludzie słuchają tego natrętnego i obłudnego religijnego ględzenia na temat czystości, miłości, godności, wolności i prawdy, tych wszystkich banalnych przykazań, zasad znanych nam od maleńkości i innych oczywistości na temat tego co dobre a co złe, wypowiadanych w dodatku przez ludzi, którzy najwyraźniej sami ich nie przestrzegają, tym bardziej maja ochotę postępować wbrew tym wszystkim zasadom. Zakłady pogrzebowe i kościoły to miejsca przesycone religijnością i obłudą. Mają specyficzną mroczną atmosferę, w której lęgną się mroczne żądze. Nauka Kościoła ma swój wpływ na atmosferę tych miejsc. Odpowiedz Link Zgłoś
krzszy1 Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 07:58 prosze nie mieszaj do tych mordów Kościoła i jego Obrzędowości. Bestie które mordowały nigdy nie słyszały Papieża. Nie godzi się opisując to bestialstwo wylewać swoje uprzedzenia do Kościoła . Jestem wstrząśnięty tymi " detalami" brak mi słów . Odpowiedz Link Zgłoś
senmar34 Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 09:57 Założę się, że w gabinecie każdego z tych lekarzy był krzyż na ścianie. Wszyscy Polacy SĄ katolikami, kochają Papieża itd Odpowiedz Link Zgłoś
mkopek Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 12:55 Wiecie dlaczego ludzie Ci byli zdolni do takich zbrodni? Dla was to wszystko jest niewyobrazalne, a oni rozmawiali o tym z innymi i nikt sie temu nie przeciwstawial. Powodem tego jest srodowisko w jakim przebywali (pracowali). Ludzie Ci byli oswojeni ze smiercia pacjentow, chorych ludzi straszych i slabszych. Smierc ludzi, pacjentow byla dla nich codziennoscia. Dla nich normalne bylo to, ze czasem ich dzialania w kierunku ratowania zycia pacjenta bylyu tylko pozorowane i tak naprawde czekali tylko na smierc pacjenta (wcale nie dlatego, ze tej smierci chcieli). W takich warunkach wrazliwosc zanika, szczegolnie jesli sie zaniedbuje duchowej strone swojej osoby. Kiedy pojawily sie pieniadze, za "skory" zaakceptowali to wlasciwie czy wyrzadzali tym komus krzywde? Srodowisko to zaakceptowalo i zakceptowalo dalsze ich kroki co wlasnie popychalo ich dalej i dalej. Mozna jednak ta wrazliwosc pielegnowac poprzez poglebianie swojej duchowosci. Np czytjac odpowiednia poezje lub sluchajac odpowiedniej muzyki, czy poprzez odpowiednie rozmyslania lub pielegnowanie swoich uczuc. Taka wlasnie wrazliwosc na drugiego czlowieka stara sie pielegnowac Kosciol, co wielu uwaza za zbedne w zyciu i naciaganie na swoja nikomu nic nie dajaca nauke. Pozostaje jeszcze jedno pytanie, czy przyjecie przyspieszania smierci niektorych pacjentow, z powodu ich ciezkiego stanu, za normalne, nie ograniczy wrazliwosci nas wszystkich i nie pozwoli na podjecie dlaszych krokow w kierunku usmiercania ludzi chorych lub niepotrzebnych? W tym numerze GW jest artykul o powszechnym usmiercaniu w Belgii noworodkow z brakami przez tamtejszych lekarzy. Czy nie jest to konsekwencja powszechnego akceptowania aborcji i eutanazji? Wlasnie Kosciol stara sie temu przeciwdzialac. A ze ich starania sa malo efektywne? Jedyna dostepna dla Kosciola metoda jest odwolywanie sie do sumien ludzkich, bo wbrew temu co niektorzy probuje twierdzic Kosciol nie ma wladzy politycznej. Zas sumienia zwykle bardziej podatne sa na glosy nawolujace do prostego, latwego - wygodnickiego zycia, bez trudnych przypadkow. Coz miejmy nadzieje, ze jednak uniwersalne wartosci takie jak zycie przetrwaja i nie staniemy sie "cywilizacja smierci", co niektorzy probuja nam przepowiadac. Ja uwazam jednak, ze Kosciol moze odegrac duza role w zachowaniu przez nas czlowieczenstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
logic Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 13:02 Co jak co, ale Jana Pawła II nie można oskarżać o to, że w swych naukach ograniczał się do pustej obrzędowości. Można zarzucać Kościołowi bierność w różnych sprawach lub nie zgadzać się z jego światopoglądem (wcale niejednorodnym), ale spuścizna myśli Jana Pawła II to ogromny bagaż przemyśleń etycznych, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak mówię, można się z nim nie zgadzać, ale mimo wszystko oczekiwanie od niego interwencji w sprawie handlu skórami to przesada. Nota bene, nie widzę żadnej możliwości insynuowania papieżowi przyzwolenia na podobne procedery. Odpowiedz Link Zgłoś
krzys1231 no, jezeli uwazasz, ze to panstwo jest od 12.04.05, 23:40 wychowywania, to odpie..sie od nauk Papieza Odpowiedz Link Zgłoś
franzmaurer Mengele... 12.04.05, 07:24 Doktor Mengele mógłby do nich chodzić na korepetycje... Odpowiedz Link Zgłoś
chocim Re: W latach 80 za to już by była "czapa" 12.04.05, 07:26 Jak trafia do więzienia to im tam więźniowie dadzą popalić. Odpowiedz Link Zgłoś
borrus Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:28 Doktor Mengele to przy tych potworach mały pikuś. Pomyślcie -to mogła być matka każdego z nas którą karetka zabrala z wysypką do szpitala... Spóleczeństwo ma prawo bronić się- żądam kary dożywotniego więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia dla wszystkich- szczególnie dla lekarzy. Biada tym którzy wydadzą łagodny wyrok w tej sprawie, po trzykroć biada. Odpowiedz Link Zgłoś
bobi1980 [...] 12.04.05, 07:32 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
ewoz Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:35 Proponuje Andrzejowi N. podać pavulon. Odpowiedz Link Zgłoś
grafpit Faktycznie te przypadki zasługują na karę śmierci 12.04.05, 07:36 I to przez podanie Pavulonu. Odpowiedz Link Zgłoś
tadian Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 07:36 czekam na PiS i kare śmierci.i w tym przypadku prawa człowieka mnie niewiele intertesuja. Odpowiedz Link Zgłoś
battosai Re: Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 09:33 Do nich i tak kary śmierci nie będzie można zastosować, nawet, gdyby teraz została wprowadzona. Chyba, że ktoś zmieniłby podstawowe zasady kodeksu karnego. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 14:27 a ja czekam że może po obywatelsku, w imię prawa i sprawiedliwości, poinformujesz gdzie jeszcze tak było wg twojej wiedzy Odpowiedz Link Zgłoś
werter-6 Heimat des Papstes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.04.05, 07:39 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mrlusiek te cytowane zeznania coś mi podpadają 12.04.05, 07:40 są zbyt oczywiste, tak jakby wymyślone przez chorego umysłowo lub ciężkiego jajcarza albo to robota dziennikarska Odpowiedz Link Zgłoś
bobikk Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:56 to jest straszne ! kara śmierci dla tych wynaturzonych doktorków !! Odpowiedz Link Zgłoś
clandestino Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:57 Ciekawe, czy niejaki Konstanty Radziwił, ten od naczelnej rady lekarskiej, pamięta jeszcze swoje słowa z początku całej sprawy i ciekawe, czy ma na tyle honoru, aby je odszczekać. Odpowiedz Link Zgłoś
pawelzaw Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:03 to nie ludzie, to nawet nie zwierzęta... Jak oni mogli z takim luzem zabijać pacjentów? W tym przypadku zasada "Śmierć za śmierć" byłaby jak najbardziej uzasadniona. Odpowiedz Link Zgłoś
taglinda jedyna kara - kara śmierci, najlepiej przez 12.04.05, 08:08 podanie temu... czemuś (bo nie człowiekowi, nie bydlakowi, nie zwierzęciu nawet - to "coś" nie zasługuje na żadne z tych określeń) pavulonu. Koszt ok. 4 zł, więc niedrogo, a do tego wymiar dydaktyczny - było nie było autopsja "kuracji" fundowanej dotąd innym. Bo dożywocie oznacza utrzymywanie tego czegoś z moich podatków, i jeszcze chronienie go, bo w pierdlu współwięźniowie zabiliby go w pierwszym tygodniu odsiadki. Odpowiedz Link Zgłoś
stanislawa1946 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:12 Jestem prawnikiem, na studiach wiele mówiono ( w prodręcznikach, na wykładach) o tym że kara śmierci jest niehumaniatrna,ze to odwet nacechowany zemstą na osobie sprawcy a kara powinna spełniac przceicez inne, wyższe cele - cele prwencyjne, wychowawcze, resocjalizacyjne. Zawsze byłem umiarkowanym zwolennikiem kary smierci ale to o czym przeczytałem teraz i uprzednio ( na początku całego tego zdrzenia) nie pozwala mi na inne stwierdzenie niz tylko takie że wszystkim tym podejrzanym którym wina zostanie udowdniona nalezałoby sie krzesło elektryczne lub najlepiej zastrzyk z pavulonu. Mam jeszcze słowo do obrońców tych zwyrodnialców, pozbawionych jakichkolwiek chyba uczuć nawet tych elementarnych, w całym zrozumieniu zagadnienia prwawa oskarżonego do obrony - w tym przypadku nie dawałbym z siebie wszystkiego na sali rozpraw a na pewno nie podjąbym sie obrony z wyboru. Na zakończenie chcciałbym tylko odowołac sie do systemu prawa anglosaskiego gdzie decyzja o winie należy do ławy przysięgłych sędzia natomist wyrokuje w przedmicie kary - tutaj moim zdaniem wyrok mógłby byc tylko jeden i wszyscy skazania usmażyliby sie na krześle elektrycznym w takim Texasie np. - tymczasem u nas cała machina sądowonicza cechuje sie nieco innymi procedurami i nalezy mieć nadzieję że nie będzie żadnych nacisków na sąd. Wojtek Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek4 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:23 Mily kolego, nie tylko na studiach uczono, ze kara smierci nie powinna byc stosowana. W Europie Unijnej - nie ma kary smierci. Jest to duze osiagniecie, choc wielokrotnie niektore karne sprawy - prosza sie o wyrok smierci. Nalezymy do cywilizowanego narodu. Prawo ma inne kary, pewnie o wiele ciezsze niz wyrok smierci. 300 lat wiezienia, bez mozliwosci zredukowania kary - zupelnie wystarczy. Konstytucja Europejska bedzie regulowala takie przypadki. Osobiscie , jest mi ogromnie wstyd, ze takie zezwierzecenie panuje wsrod naszych rodakow (a moze to nie sa eodacy????, kto wie skad sa ci "ludzie", jezeli mozna ich tak okreslic!!!). Co do obrony adwokackiej - nie zgadzam sie z Panem. Kazdy zbrodniarz ma prawo do obrony swego przypadku (karta i prawo czlowieka), i kazda stwierdzona i udokumentowana zbrodnia musi byc odpowiednio osadzona. Grzech i Kara!!!!! Aby tylko Sad nie dal sie wciagnac w machlojki - wyroki powinny byc przykladowe. Z powazaniem Odpowiedz Link Zgłoś
battosai Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:35 > Nalezymy do cywilizowanego narodu. Prawo ma inne kary, pewnie o wiele ciezsze > niz wyrok smierci. 300 lat wiezienia, bez mozliwosci zredukowania kary - > zupelnie wystarczy. W polskim prawie nie ma takiej kary. Najwyższą jest dozywotnie pozbawienie wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po upływie 25 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
madamska Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:28 To prawda, ze po takich "rewelacjach" az sie noz w kieszeni otwiera. A z kara smierci jest jeden podstawowy problem: trzeba znalezc jej wykonawce. Moim zdaniem nalezaloby przywrocic ciezkie roboty, dozywotnio. Na pewno jest co robic. Odpowiedz Link Zgłoś
snjasmin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 11:26 madamska napisała: > To prawda, ze po takich "rewelacjach" az sie noz w kieszeni otwiera. A z kara > smierci jest jeden podstawowy problem: trzeba znalezc jej wykonawce. Moim > zdaniem nalezaloby przywrocic ciezkie roboty, dozywotnio. ... tak podpisuję się całkowicie pod "ciężkie roboty" ... 25 lat to sporo czasu, aby zdobyć kwalifikacje do ciężkich robótek, ba nawet zostaliby specjalistami kształcącymi swoich następców ... Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:20 mi się wydaje że sprowadzanie tego niesłychanego casusu do jeszcze jednej dysputy nad karą śmierci to spłycanie czy niedostateczne prześwietlenie problemu, czas sięgnąć głębiej i szerzej, spojrzeć ogólnospołecznie Odpowiedz Link Zgłoś
rodned ZAGŁADA 12.04.05, 08:15 i po co nam przepowiednie o koncu swiata, skoro sie sami zabijamy w kolko, wszedzie. na uzelniach wielka akcja NIE SCIAGAJ bo to nie etyczne, a wokolo zabijaja ludzi za pieniadze. Papiez umiera a kibice robia transparenty o pojednaniu i leja sie jak zwykle. nic juz do ludzi nie przemowi, sami robimy sobie koniec swiata i to w najgorszym, jakims makabrycznym wydaniu. sady nic nie pomoga,bo i tak jest korupcja :P. Artykulu nie przeczytalam bo nie chce juz wiecej na ten temat wiedziec. chce byc od tego jak najdalej. opamietajcie sie Odpowiedz Link Zgłoś
ordw9 [...] 12.04.05, 08:18 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: oko z oko 12.04.05, 09:32 hm, interesujące czy oni przypadkiem też nie tłumaczyli sobie swojego "dorabiania" tą zasadą którą tu cytujesz Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:28 ekscesy kultury prymatu kasy brrrr ohydne Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.69 Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 08:33 Jeżeli to widział, to powinien już dawno poinformować prokuraturę. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 09:24 ależ to oskarżony, nie świadek hm... Odpowiedz Link Zgłoś
derenia1 Re: Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 23:22 sytuacja jest taka miłe nieuki emocjonujące się gazetowymi kłamstewkami, z tego co czytałam powazne gazety, to wiem, ze tak nie mowi żaden świadek, tylko mówił tak podejrzewany w śledztwie jak mu kajdaneczki na łpaki załozyli, a teraz w sądzie mówi jak było, to znaczy ze tak nie było, nie było usmiercania pawwulonem, ale tego juz pismaki od michnika nie napiszą juz wyrok wydany, juz sznur dynda, spokojnie... wiadomo jaka byla presja mediow na policje i prokuratorow w tej sprawie siedzialo kilkadziesiat osob jak sie szum zrobil wiekszosc juz nie siedzi i pewnie liczy na odszkodowania! Odpowiedz Link Zgłoś
grzegoriusz1975 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:34 Chciałbym takich gości dostać w swoje ręce, chociaż na pięćminut...............potem sami błagaliby żeby im podać pavulon Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:36 Jestem przeciwnikiem kary smierci. Ale to..... mam watpliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba4014 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:40 należy mieć odwagę nazywać prawdę po imieniu- ZBRODNIA porównywalna z oświęcimską. Nawet środowiskom lekarskim powinno zależeć na wyjaśnieniu i oczyszczeniu. Niezależnie od kary takim kanaliom nie wolno dawać szansy funkcjonowania w społeczeństwie. Odpowiedz Link Zgłoś
jsz6 Kara smierci to za malo 12.04.05, 08:44 Pavulon i ratowac, pavulon i ratowac... tak przez 10 lat, pozniej pavulon i juz nie ratowac. Niech skosztuja codziennnej bezradnosci i bolo kiedy nie mozna oddychac. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Kara smierci to za malo 12.04.05, 09:18 tak to za mało, tu trzeba szerszej refleksji społecznej... Odpowiedz Link Zgłoś
arkasza Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:50 Przerażające. Okropne. Jestem zdruzgotany. Odpowiedz Link Zgłoś