Dodaj do ulubionych

Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich

12.04.05, 07:04
I jak tu nie mysleć że kara śmierci jest konieczna.... Zbrodnia
niewyobrażalna.
Obserwuj wątek
    • wroclaska Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:14
      to nie może byc prawda!!!
      mam ponad 40 lat - nie mogę uwierzyć
      do tej pory myślałam,że zabijać może człowiek nienormalny, dewian, chory,
      psychopata itp. - że to wyjątkowe zdarzenia
      ale TO!!!
      to jest jak koniec świata
      W kraju,gdzie ponad 90% ludzi modli sie do Boga,gdzie ołtarze stawia się w
      oknach wystawowych magla, knajpy i szewca
      Gdzie nie wypada głosno krytykowaćwiary , religii i Papieża
      ...mdli mnie z przerażenia
      że tak blisko, gdzies obok, żyją takie potwory
      • purysta4 w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczucia .. 12.04.05, 09:11
        tej rzekomej wiekszosci, w wyborach wygrywaja komuchy, kwitnie interes gebelsa
        stanu wojennego i dzieje sie wiele innych rzeczy, ktorych byc nie powinno....
        • loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 09:23
          czekamy na analizę przynalezności partyjnej i związkowej tych zbrodniarzy oraz
          mechanizmu kultu "kasy" który najwyraxniej zastapił im wszelkie wartości
          • jassut no to się nie ucieszysz, bo to związkowcy 12.04.05, 14:13
            Zdaje się, że interes organizowali związkowcy, w tym przewodniczący, którego
            nie mozna było wyrzucić.
            • jerzy.sotomski ŁOWCY SKÓR = HITLEROWCY = BOLSZEWICY !!!!!!!!!!!!! 13.11.05, 14:58
              po II-WS zaczeło sie polowanie na
              100 tys. zbrodniarzy niemieckich
              odpowiedzialnych za wymordowanie 20 milionow ludzi !

              jedynym co mogło ocalić tych "fachowców"
              było zniesienie kary śmierci !

              wielka lewacko-faszystowska "humanitarna" kampania
              doprowadzila do zniesienia kary smierci w europie !

              ze 100 tys. zbrodniarzy
              postawiono pod sad ok. 1 tys. !
              skazano ok. 100 !
              na kary wiezienia !
              OTO SUKCES HUMANITARYZMU !!



              • jerzy.sotomski Re: ŁOWCY SKÓR = HITLEROWCY = BOLSZEWICY !!!!!!!! 13.11.05, 14:59
                jerzy.sotomski napisał:

                > po II-WS zaczeło sie polowanie na
                > 100 tys. zbrodniarzy niemieckich
                > odpowiedzialnych za wymordowanie 20 milionow ludzi !
                >
                > jedynym co mogło ocalić tych "fachowców"
                > było zniesienie kary śmierci !
                >
                > wielka lewacko-faszystowska "humanitarna" kampania
                > doprowadzila do zniesienia kary smierci w europie !
                >
                > ze 100 tys. zbrodniarzy
                > postawiono pod sad ok. 1 tys. !
                > skazano ok. 100 !
                > na kary wiezienia !
                > OTO SUKCES HUMANITARYZMU !!
                >

                CIEKAWE CZY CI ZBRODNIARZE Z POGOTOWIA
                KIEDYKOLWIEK ZOSTANĄ SPRAWIEDLIWIE
                UKARANI ?
          • makjuz Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 13.04.05, 10:19

            Ależ prymitywne. Co ma piernik do wiatraka - człowieku? Groza włos jeży na
            głowie, a ten tu "czekamy na analizy przynależności(...) itepe śmiecie chorego
            umysłu. Już było nieco oddechu od różnych takich aktywistów po polsku. Ale
            żałoba się kończy, do głosu dochodzi naga, prymitywna od góry do dołu polska
            żałosna dla normalnych rzeczywistość. Ludzi mordują inni w białych kitlach, a
            przecież błędy lekarzy kryje ziemia, sam kraj jest pośmiewskiem cywilizowanej
            Europy od 3. ponad stuleci i nadal na miano błazna Europy usilnie pracuje, a tu
            człowiek analizuje "mechanizm kultu kasy". Apage .
        • loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 09:28
          ciekawe np. czy ci zbrodniarze należeli do większości o której piszesz, czy nie
          - trzeba ich zanalizować w celach ogólnospołecznych
        • kira_koslin Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 11:11
          chyba Cie po prostu pogieło!!!!!!! Co mają komuchy do tego......
          to bestie, potwory dla którycyh ludzkie ,zycie jest nic nie warte.....
          • aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 12:40
            Owszem komuchy maja tu do rzeczy to, ze przez kilka dziesiecioleci z niezlym
            skutkiem demoralizowali spoleczenstwo na wszelkie mozliwe sposoby. Oto jeden z
            efektow. Prawda, ze skrajny.

            Pzdr.
            • loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 12:48
              hm, za rządów komuny czyli pełnej możliwości demoralizowania - jednak tego nie
              było...

              za komuny były przepiekne objawy ludzkiej Solidarności czyż nie?

              to się zdarzyło w ciągu 12 lat ostatnich, kapitalistycznych...

              może Twoja refleksja winna sięgnąć głębiej, a może masz zamiar do końca życia
              zwalać wszystko wyłącznie na komuchów...
              • aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:04
                Tak, tak. Za komuny wydarzyla sie Solidarnosc. To prawda. Ale przede wszystkim
                dlatego "tego nie bylo", mozna by nawet zaryzykowac twierdzenie piekny wyjatek
                potwierdzajacy regule (moze tez podswiadomy odruch, czesciowo tez stadny, by
                poplynac w strone normalnosci).

                1. Panstwo trzymalo za morde spoleczenstwo - co nie ma nic wspolnego z
                ksztaltowaniem postaw, ani obrona zasad.

                2. Ludzka chciwosc byla odrobine mniejsza, bo wtedy przekret to byla ciezarowka
                cegiel albo kilkaset kilogramow (ton) miesa - vide slynna afera miesna. Po
                prostu horyzont byl inaczej ustawiony. Teraz, np. tysiac tankowcow z ropa to
                zaden przekret, a ze ludzie chowani byli od kilku pokolen jak byli, to i
                zdazaja sie rezultaty.

                3. Zapewniam Cie, ze moja refleksja siega o wiele glebiej niz jestes sobie w
                tanie wyobrazic.

                3. Nie naleze do LPR, partii Rydzyka itp. Jakbym sie tutaj chcial chwalic, to
                jeszcze bym wyszedl na kombatanta, a komunizmu faktycznie nienawidze.
                • loppe Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:16
                  Tak, po prostu jestem lekko zmęczony wykręcaniem się komuną, a można by też
                  wykręcać się zaborami, które trwały dłużej i zapewne większą szkodę mentalną
                  poczyniły.

                  Ci zbrodniarze przekraczają wszelkie granice objaśniania i pojmowania
                  (kierowała nimi zapewne głównie chciwość, tyle mogę zaryzykować). Niech ich
                  dobrze przebadają socjolodzy i psycholodzy, bo wyraxnie - mamy w POlsce jakiś
                  problem ogólniejszej natury.

                  I mam nadzieję że ten news nie pójdzie w świat, bo straszny
                  wstyd.................
                  • aramba Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:48
                    Wiesz, ja moze tez lekko przesadzilem. Mysle, ze trzeba tak sprawe postawic -
                    komuna byla (jest?) jedna z glownych przyczyn. Po prostu na nieprzygotowane i
                    zdemoralizowane przez komune spoleczenstwo spadly wolnosc i kapitalizm - oto
                    (oprocz dobrych)fatalne efekty. Mimo wszystko nie wolno tez mowic "tu i papiez
                    nie pomoze" albo cos rownie... glupiego. Trzeba po prostu edukowac, wpajac
                    zasady, podnosic poziom zycia i bezwzglednie oraz dotkliwie karac (tepic)
                    zwyrodnialcow - w bankach, pogotowiu, na stadionach. Wciaz przed nami praca na
                    pokolenia.

                    Pzdr.
              • plif Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 15:44
                hm.. ktos muwi o tym ze trzeba społeczenstwo kształcic wpajac im zasady moralne
                tylko zawsze pozostaje pytanie czy tego juz niebyło wlsnie za czasów komuny,
                byc moze nie1 by mugł zazucic ze w komunie byli konfidenci zlo ustroju itd
                tylko zachodzi pytanie dlaczego ludzie byli bardziej ludzcy niz teraz bardziej
                usmiechnieci i zyczliwi a teraz hm kapitalizm w duzym " " raczej przkret
                kapitalistyczny a reszte dopowidzcie sobie sami .............
            • fehu1 Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 13:16
              jestes totalnym skrajnym idiota . dwanascie lat temu to jeszcze byla komuna ,
              debilu. za najciezszej komuny bylam operowana w AM w Gdansku,rok58, codziennie
              przyjezdzala salowa ze sterylizowana posciela i zmieniala ja pacjentom po
              operacjach.Miejsca wszystkie byly zajete z reguly, bo kazdemu udzielano pomocy,
              a lekarz ktory jej odmowil wynoszono nieomal na butach.A teraz? Po zawale
              czekasz debilu prawie rok na wszycie bajpasow jak nie masz 3 tys, na prywatny
              zabieg.Po zapalenie pluc do pulmonologa lepiej ustaw sie w kolejce jeszcze
              przed grypa, ot tak, na wszelki wypadek.Policz sobie lata jezeli umiesz liczyc,
              dobrze?I przyjrzyj sie kto wprowadzil reforme, czy aby nie ci twoi ukochani
              kato prawicowcy?Zycze ci zebys zaczal sie leczyc na glowe, bo inaczej mozesz
              TERAZ wlasnie otrzymac zastrzyk pavulonu, chociaz moze bylby to jedyny
              uzasadniony wypadek...
              • ree-j-bie Re: w tym kraju robi sie wystawy obrazajace uczuc 12.04.05, 14:37
                za komuny wszyscy mieli po równo - nawet gdyby ktoś kombinował to i tak nie
                było co zrobić z kasą.
                Natomiast ciekawe jest to, że mimo tych wspaniałych sukcesów gospodarczych,
                reformach słynnego Leszka - szpitale wyglądają tak jak wyglądają - okna
                wypadają, pościel w stanie katastrofalnym itp. nie mówiąc już o posiłkach czy
                darmowych lekach - dlaczego za tej strasznej komuny to wszystko działało, a
                teraz nie?
                Od razu mówię - nie jestem zwolennikiem tamtego, ale wtedy działało, a teraz
                nie...
                Tak na marginesie...
      • snjasmin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:52
        ... zawsze uważałem polaków za moralne zera ... wystarczy nam tylko możliwość
        zarobienia pieniędzy - proszę spojrzeć na całą elitę tego kraju, daleko nie
        trzeba szukać - "ryba psuje się od głowy" - niejeden parlamentarzysta dla
        pieniędzy podawałby pavulon ... i to bez mrugnięcia okiem, gdyby tylko mógł
        skasować trochę pieniędzy ... podejrzewam, że moją opinię podziela co drugi
        mieszkaniec tego kraju o wszechobecnym barłogu ...
        • lukin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 11:34
          snjasmin napisał:
          > ... zawsze uważałem polaków za moralne zera ...

          Sam sobie wystawiasz świadectwo. Nie wiem co narodowość ma wspólnego z tą sprawą.
      • radca Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 21:21
        mordercy

        radca
    • mysliwy73 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:17
      To czy kara śmierci powinna być, czy nie to moim zdaniem odrębna sprawa. Ja
      jestem przeciw... Ale jeżeli chodzi o sposób zabijania to to wygląda jak
      koszmar wariata, lub filmu grozy... Przyjąłbym opcję nie kary śmierci lecz np.
      po 300 lat za osobę. Nawet jak trafią się im 3 skrócenia wyroku o połowę to i
      tak zostanie im do odsiedzenia jakieś po 500 lat od (?osoby/?sanitariusza/?
      lekarza)
      • wroclaska Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:19
        na co liczy ten ktoś,kto teraz zeznaje?
        czy mysli o przebaczeniu?
        chce zszokować?
        męczą go wyrzutys sumienia,czy duma z niewyobrażalnego czynu?
        ...
        jak ma się czuć człowiek, który do tej pory wierzył, że dzwoniąc po karetke
        uzyska pomoc?
        • e.day Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:28
          na co liczy? że się wyłga tanim kosztem. Wyrzuty sumienia? takich organów chyba
          u tych ludzi nie stwierdzono...
        • critto Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:24
          mysle, ze na nic nie liczy
          po prostu nie czuje ZADNEJ skruchy.
          Ci zbrodniarze nie sa lepsi od hitlerowcow, np. SS-manow z Auschwitz, ktorzy
          rowniez nie czuli zadnej skruchy. Taki np. Rudolf Hoess mogl z chlodnym spokojem
          opowiadac o swoich zbrodniach. Niedawno ogladalem w TV cykl programow o
          Auschwitz. Niektorzy z SS-manow (po co darowano im zycie??), ktorzy wtedy
          mordowali ludzi w komorach gazowych czy na masowych rozstrzeliwaniach DO DZIS
          nie czuja zadnej skruchy (minelo 60 lat) ... To taki sam typ 'czlowieka'.
          Kara smierci wobec nich (gdyby sad udowodnil wine) mialaby zwyczajnie charakter
          wyciecia chwasta. A chetni do jej wykonania by sie na pewno znalezli --
          powstalaby kolejka.


          Wstrzasniety,
          Critto
      • czlowiek4 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:13
        300 lat wyrok to najlepsze rozwiazanie. Ograniczenie wizyt, zupelna izolacja, a
        jak beda "chorzy" podac im PALUDON.

        Proces ten jest smutna rzeczywistoscia. Moja Mama byla jedna z ofiar tych
        ludobojcow. Udalo jej sie przetrwac 3 lata Oswiecimia ale nie udalo sie uciec z
        rak oprawcow polskich w Paludonem.

        Nie ma slow na to bestialstwo. Nie wyobrazam sobie jak moga to przezyc rodziny
        tych pielegniarzy i lekarzy, przeciez to te rodziny (coreczki, synkowie, zony )
        krzystaly z zarobionych pieniedzy. Nalezy ich rowniez skazac na kary wiezienne.
        W innych krajach nazywa sie to "udzial bierny" w zbrodni.

        Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony
        niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze
        zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow.
        Nie nalezy sie dziwic, ze "niektorzy" mowia, ze Polacy dobrowolnie
        partycypowali w "experymentach" nazistowskich, specjalnie kiedy sledzi sie
        proces z "Paludonem".
        Swiat sie przewraca nogami do gory.

        • menisk Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:05
          czlowiek4 napisała:


          > Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony
          > niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze
          > zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow.

          Zostaw zwierzęta w spokoju. One nikomu pavulonu nie podawały. I jeszcze same
          padały ofiarą tych zwyrodnialców (testy na kotach). Do takich okrucieństw
          zdolni są niestety tylko ludzie. Zbrodnia tych osób, powołanych przecież do
          ratowania życia, jest niewyobrażalna. Czytając te ralacje, zrobiło mi się żal,
          że nie stosuje się już wobec skazanych tortur...
          • general2000 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:28
            A widzialas jak kot bawi sie ze zlapana mysza?
            Jeszcze ogrzeje wlasnym cialem zeby dluzej zyla.

            • el_triste Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 10:31
              To nie sadyzm, tylko natura. Dla kota ta mysz nie jest wtedy "mysza" tylko juz
              "jedzeniem". Bawi sie jedzeniem zeby pobudzic wydzielanie sokow zoladkowych. Po
              czym ja zjada :P
        • borrus Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:25
          Odpowiadasz na :
          czlowiek4 napisała:

          > 300 lat wyrok to najlepsze rozwiazanie. Ograniczenie wizyt, zupelna izolacja,
          a
          >
          > jak beda "chorzy" podac im PALUDON.
          >
          > Proces ten jest smutna rzeczywistoscia. Moja Mama byla jedna z ofiar tych
          > ludobojcow. Udalo jej sie przetrwac 3 lata Oswiecimia ale nie udalo sie uciec
          z
          >
          > rak oprawcow polskich w Paludonem.
          >
          > Nie ma slow na to bestialstwo. Nie wyobrazam sobie jak moga to przezyc
          rodziny
          > tych pielegniarzy i lekarzy, przeciez to te rodziny (coreczki, synkowie,
          zony )
          >
          > krzystaly z zarobionych pieniedzy. Nalezy ich rowniez skazac na kary
          wiezienne.
          >
          > W innych krajach nazywa sie to "udzial bierny" w zbrodni.
          >
          > Zawsze zadawalem sobie pytanie, jak hitlerowcy mogli mordowac miliony
          > niewinnych ludzi, uwazalem, ze musieli byc zwierzetami. Okazuje sie, ze
          > zwierzeta znajduja sie posrod naszych rodakow.
          > Nie nalezy sie dziwic, ze "niektorzy" mowia, ze Polacy dobrowolnie
          > partycypowali w "experymentach" nazistowskich, specjalnie kiedy sledzi sie
          > proces z "Paludonem".
          > Swiat sie przewraca nogami do gory.
          >

          Proszę Cię- przyjmij głębokie wyrazy współczucia. Łączymy sie z Tobą w bólu.
    • kuubaa Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 07:22
      Moralnie odpowiedzialni są wszyscy ci, którzy wiedzieli lub się domyślali, lecz
      nie zrobili nic, żeby ten zbrodniczy proceder przerwać. Koledzy z pogotowia,
      rodziny, znajomi. Także przełożeni oraz służby państwa. Ich sumienia będą
      dręczone do końca życia. Mam taką nadzieję.
      Wielką porażkę ponosi całe społeczeństwo i państwo, że nie potrafiło wychować
      ludzi. Gdyby chociaż mała część, chociaż co dziesiąty, przeciwstawiła się,
      zareagowała, nie byłoby tak zatrważającej wieloletniej zbrodni. Także Kościół.
      No i cóż dał Kościół, nauka Papieża? Nic, dokładnie nic. Pustą, tępą
      obrzędowość.
      • szoppracz1 A cóż ma nauka papieża do tego zbrodniczego... 12.04.05, 07:52
        Kolejny chłopski filozof zabrał głos! A cóż ma nauka Papieża do tego
        zbrodniczego procederu??? Masz pojęcie o czym piszesz? Czy faceci, którzy
        skazywali ludzi na konanie w takich męczarniach słuchali kazań papieskich, czy
        zaczytywali się w treści encyklik lub rozważali treść homilii? Czy czynili to
        dyspozytorzy lub pozbawieni podstawowych zasad moralnych lekarze albo łasi na
        pieniądze właściciele zakładów pogrzebowych? Nie sądzę...
        • ree-j-bie Re: A cóż ma nauka papieża do tego zbrodniczego.. 12.04.05, 14:48
          "nauka papieża" - słabo mi się robi jak to czytam.
          Jeśli jesteście wirzący to może lepiej "nauka Chrystusa" piszcie?
          Papież nie był prorokiem ani mesjaszem.
          Poza tym gdyby ktoś przestrzegał te jego bzdurne "nauki" wcale nie byłoby
          lepiej - w wielu wypadkach gorzej - n.p. nie używanie środków antykoncepcyjnych
          doprowadziło by do tego, że wielodzietne rodziny by zdychały z głodu.
        • dokowski Nawet Papież miał pogrzeb 12.04.05, 20:57
          szoppracz1 napisała:

          > A cóż ma nauka Papieża do tego zbrodniczego procederu???

          A co Papież ma wspólnego z księdzem katolickim?

          > czy zaczytywali się w treści encyklik lub rozważali treść homilii? Czy
          czynili to
          > dyspozytorzy lub pozbawieni podstawowych zasad moralnych lekarze albo łasi na
          > pieniądze właściciele zakładów pogrzebowych?

          Nie zapominaj, że jednym ze źródeł tego zła jest system organizacji pogrzebów
          katolickich. Sam piszesz, że to pazerni właściciele zakładów pogrzebowych są
          wspólnikami zbrodni. Wiedz więc, że zakład pogrzebowy to nie jest coś na
          kształt komory gazowej i pieca obozowego, ale jest to głęboko wrażliwa i
          wzniosła instytucja katolicka. Zakład pogrzebowy pełen jest świętych symboli,
          wzniosłych, współczujących i pobożnych słów, jest czymś bardzo podobnym do
          kościoła. A pogrzeb to jest uroczystość prowadzona przez księdza, którego
          pięknych słów stale słuchają pracownicy zakładu pogrzebowego. Nauki Kościoła
          mają bezpośredni związek z tym, jakie są pogrzeby katolickie i jakie są zakłady
          pogrzebowe.

          Zauważmy, że łowcy skór nie pracują dla instytutów ani dla uczelni medycznych,
          które zawsze legalnie pozyskują ciała osób zmarłych do swoich potrzeb. Zło ma
          swoje źródło w nauczaniu Kościoła. Gdyby ludzie kierowali się naukami
          przyrodniczymi, byłoby o wiele mniej zbrodni na świecie. To wychowanie
          religijne jest źródłem zła.

          Jestem pewien, że im więcej ludzie słuchają tego natrętnego i obłudnego
          religijnego ględzenia na temat czystości, miłości, godności, wolności i prawdy,
          tych wszystkich banalnych przykazań, zasad znanych nam od maleńkości i innych
          oczywistości na temat tego co dobre a co złe, wypowiadanych w dodatku przez
          ludzi, którzy najwyraźniej sami ich nie przestrzegają, tym bardziej maja ochotę
          postępować wbrew tym wszystkim zasadom.

          Zakłady pogrzebowe i kościoły to miejsca przesycone religijnością i obłudą.
          Mają specyficzną mroczną atmosferę, w której lęgną się mroczne żądze. Nauka
          Kościoła ma swój wpływ na atmosferę tych miejsc.
      • krzszy1 Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 07:58
        prosze nie mieszaj do tych mordów Kościoła i jego Obrzędowości. Bestie które
        mordowały nigdy nie słyszały Papieża. Nie godzi się opisując to bestialstwo
        wylewać swoje uprzedzenia do Kościoła . Jestem wstrząśnięty tymi " detalami"
        brak mi słów .
        • senmar34 Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 09:57
          Założę się, że w gabinecie każdego z tych lekarzy był krzyż na ścianie. Wszyscy
          Polacy SĄ katolikami, kochają Papieża itd
          • mkopek Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 12:55
            Wiecie dlaczego ludzie Ci byli zdolni do takich zbrodni? Dla was to wszystko
            jest niewyobrazalne, a oni rozmawiali o tym z innymi i nikt sie temu nie
            przeciwstawial. Powodem tego jest srodowisko w jakim przebywali (pracowali).
            Ludzie Ci byli oswojeni ze smiercia pacjentow, chorych ludzi straszych i
            slabszych. Smierc ludzi, pacjentow byla dla nich codziennoscia. Dla nich
            normalne bylo to, ze czasem ich dzialania w kierunku ratowania zycia pacjenta
            bylyu tylko pozorowane i tak naprawde czekali tylko na smierc pacjenta (wcale
            nie dlatego, ze tej smierci chcieli). W takich warunkach wrazliwosc zanika,
            szczegolnie jesli sie zaniedbuje duchowej strone swojej osoby. Kiedy pojawily
            sie pieniadze, za "skory" zaakceptowali to wlasciwie czy wyrzadzali tym komus
            krzywde? Srodowisko to zaakceptowalo i zakceptowalo dalsze ich kroki co wlasnie
            popychalo ich dalej i dalej. Mozna jednak ta wrazliwosc pielegnowac poprzez
            poglebianie swojej duchowosci. Np czytjac odpowiednia poezje lub sluchajac
            odpowiedniej muzyki, czy poprzez odpowiednie rozmyslania lub pielegnowanie
            swoich uczuc. Taka wlasnie wrazliwosc na drugiego czlowieka stara sie
            pielegnowac Kosciol, co wielu uwaza za zbedne w zyciu i naciaganie na swoja
            nikomu nic nie dajaca nauke. Pozostaje jeszcze jedno pytanie, czy przyjecie
            przyspieszania smierci niektorych pacjentow, z powodu ich ciezkiego stanu, za
            normalne, nie ograniczy wrazliwosci nas wszystkich i nie pozwoli na podjecie
            dlaszych krokow w kierunku usmiercania ludzi chorych lub niepotrzebnych? W tym
            numerze GW jest artykul o powszechnym usmiercaniu w Belgii noworodkow z brakami
            przez tamtejszych lekarzy. Czy nie jest to konsekwencja powszechnego
            akceptowania aborcji i eutanazji? Wlasnie Kosciol stara sie temu
            przeciwdzialac. A ze ich starania sa malo efektywne? Jedyna dostepna dla
            Kosciola metoda jest odwolywanie sie do sumien ludzkich, bo wbrew temu co
            niektorzy probuje twierdzic Kosciol nie ma wladzy politycznej. Zas sumienia
            zwykle bardziej podatne sa na glosy nawolujace do prostego, latwego -
            wygodnickiego zycia, bez trudnych przypadkow. Coz miejmy nadzieje, ze jednak
            uniwersalne wartosci takie jak zycie przetrwaja i nie staniemy sie "cywilizacja
            smierci", co niektorzy probuja nam przepowiadac. Ja uwazam jednak, ze Kosciol
            moze odegrac duza role w zachowaniu przez nas czlowieczenstwa.
      • logic Re: Nie można spłycać tej sprawy! 12.04.05, 13:02
        Co jak co, ale Jana Pawła II nie można oskarżać o to, że w swych naukach ograniczał się do pustej obrzędowości. Można zarzucać Kościołowi bierność w różnych sprawach lub nie zgadzać się z jego światopoglądem (wcale niejednorodnym), ale spuścizna myśli Jana Pawła II to ogromny bagaż przemyśleń etycznych, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak mówię, można się z nim nie zgadzać, ale mimo wszystko oczekiwanie od niego interwencji w sprawie handlu skórami to przesada. Nota bene, nie widzę żadnej możliwości insynuowania papieżowi przyzwolenia na podobne procedery.
      • krzys1231 no, jezeli uwazasz, ze to panstwo jest od 12.04.05, 23:40
        wychowywania, to odpie..sie od nauk Papieza
    • franzmaurer Mengele... 12.04.05, 07:24
      Doktor Mengele mógłby do nich chodzić na korepetycje...
    • chocim Re: W latach 80 za to już by była "czapa" 12.04.05, 07:26
      Jak trafia do więzienia to im tam więźniowie dadzą popalić.
    • borrus Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:28
      Doktor Mengele to przy tych potworach mały pikuś. Pomyślcie -to mogła być matka
      każdego z nas którą karetka zabrala z wysypką do szpitala...
      Spóleczeństwo ma prawo bronić się- żądam kary dożywotniego więzienia bez
      możliwości wcześniejszego zwolnienia dla wszystkich- szczególnie dla lekarzy.
      Biada tym którzy wydadzą łagodny wyrok w tej sprawie, po trzykroć biada.
      • bobi1980 [...] 12.04.05, 07:32
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • ewoz Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:35
      Proponuje Andrzejowi N. podać pavulon.
    • grafpit Faktycznie te przypadki zasługują na karę śmierci 12.04.05, 07:36
      I to przez podanie Pavulonu.
    • tadian Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 07:36
      czekam na PiS i kare śmierci.i w tym przypadku prawa człowieka mnie niewiele
      intertesuja.
      • battosai Re: Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 09:33
        Do nich i tak kary śmierci nie będzie można zastosować, nawet, gdyby teraz
        została wprowadzona. Chyba, że ktoś zmieniłby podstawowe zasady kodeksu karnego.
      • loppe Re: Myslicie że tylko w Łodzi tak było.???? 12.04.05, 14:27
        a ja czekam że może po obywatelsku, w imię prawa i sprawiedliwości,
        poinformujesz gdzie jeszcze tak było wg twojej wiedzy
    • werter-6 Heimat des Papstes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.04.05, 07:39
      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • mrlusiek te cytowane zeznania coś mi podpadają 12.04.05, 07:40
      są zbyt oczywiste, tak jakby wymyślone przez chorego umysłowo lub ciężkiego
      jajcarza albo to robota dziennikarska
    • bobikk Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:56
      to jest straszne ! kara śmierci dla tych wynaturzonych doktorków !!
    • clandestino Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 07:57
      Ciekawe, czy niejaki Konstanty Radziwił, ten od naczelnej rady lekarskiej,
      pamięta jeszcze swoje słowa z początku całej sprawy i ciekawe, czy ma na tyle
      honoru, aby je odszczekać.
      • pawelzaw Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:03
        to nie ludzie, to nawet nie zwierzęta...

        Jak oni mogli z takim luzem zabijać pacjentów?

        W tym przypadku zasada "Śmierć za śmierć" byłaby jak najbardziej uzasadniona.
    • taglinda jedyna kara - kara śmierci, najlepiej przez 12.04.05, 08:08
      podanie temu... czemuś (bo nie człowiekowi, nie bydlakowi, nie zwierzęciu
      nawet - to "coś" nie zasługuje na żadne z tych określeń) pavulonu. Koszt ok. 4
      zł, więc niedrogo, a do tego wymiar dydaktyczny - było nie było
      autopsja "kuracji" fundowanej dotąd innym. Bo dożywocie oznacza utrzymywanie
      tego czegoś z moich podatków, i jeszcze chronienie go, bo w pierdlu
      współwięźniowie zabiliby go w pierwszym tygodniu odsiadki.
    • stanislawa1946 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:12
      Jestem prawnikiem, na studiach wiele mówiono ( w prodręcznikach, na wykładach)
      o tym że kara śmierci jest niehumaniatrna,ze to odwet nacechowany zemstą na
      osobie sprawcy a kara powinna spełniac przceicez inne, wyższe cele - cele
      prwencyjne, wychowawcze, resocjalizacyjne. Zawsze byłem umiarkowanym
      zwolennikiem kary smierci ale to o czym przeczytałem teraz i uprzednio ( na
      początku całego tego zdrzenia) nie pozwala mi na inne stwierdzenie niz tylko
      takie że wszystkim tym podejrzanym którym wina zostanie udowdniona nalezałoby
      sie krzesło elektryczne lub najlepiej zastrzyk z pavulonu. Mam jeszcze słowo do
      obrońców tych zwyrodnialców, pozbawionych jakichkolwiek chyba uczuć nawet tych
      elementarnych, w całym zrozumieniu zagadnienia prwawa oskarżonego do obrony - w
      tym przypadku nie dawałbym z siebie wszystkiego na sali rozpraw a na pewno nie
      podjąbym sie obrony z wyboru. Na zakończenie chcciałbym tylko odowołac sie do
      systemu prawa anglosaskiego gdzie decyzja o winie należy do ławy przysięgłych
      sędzia natomist wyrokuje w przedmicie kary - tutaj moim zdaniem wyrok mógłby byc
      tylko jeden i wszyscy skazania usmażyliby sie na krześle elektrycznym w takim
      Texasie np. - tymczasem u nas cała machina sądowonicza cechuje sie nieco innymi
      procedurami i nalezy mieć nadzieję że nie będzie żadnych nacisków na sąd.
      Wojtek
      • czlowiek4 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:23
        Mily kolego, nie tylko na studiach uczono, ze kara smierci nie powinna byc
        stosowana. W Europie Unijnej - nie ma kary smierci. Jest to duze osiagniecie,
        choc wielokrotnie niektore karne sprawy - prosza sie o wyrok smierci.
        Nalezymy do cywilizowanego narodu. Prawo ma inne kary, pewnie o wiele ciezsze
        niz wyrok smierci. 300 lat wiezienia, bez mozliwosci zredukowania kary -
        zupelnie wystarczy.
        Konstytucja Europejska bedzie regulowala takie przypadki.
        Osobiscie , jest mi ogromnie wstyd, ze takie zezwierzecenie panuje wsrod
        naszych rodakow (a moze to nie sa eodacy????, kto wie skad sa ci "ludzie",
        jezeli mozna ich tak okreslic!!!).

        Co do obrony adwokackiej - nie zgadzam sie z Panem. Kazdy zbrodniarz ma prawo
        do obrony swego przypadku (karta i prawo czlowieka), i kazda stwierdzona i
        udokumentowana zbrodnia musi byc odpowiednio osadzona. Grzech i Kara!!!!!
        Aby tylko Sad nie dal sie wciagnac w machlojki - wyroki powinny byc przykladowe.
        Z powazaniem
        • battosai Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:35
          > Nalezymy do cywilizowanego narodu. Prawo ma inne kary, pewnie o wiele ciezsze
          > niz wyrok smierci. 300 lat wiezienia, bez mozliwosci zredukowania kary -
          > zupelnie wystarczy.

          W polskim prawie nie ma takiej kary. Najwyższą jest dozywotnie pozbawienie
          wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po upływie 25 lat.
      • madamska Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:28
        To prawda, ze po takich "rewelacjach" az sie noz w kieszeni otwiera. A z kara
        smierci jest jeden podstawowy problem: trzeba znalezc jej wykonawce. Moim
        zdaniem nalezaloby przywrocic ciezkie roboty, dozywotnio. Na pewno jest co robic.
        • snjasmin Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 11:26
          madamska napisała:

          > To prawda, ze po takich "rewelacjach" az sie noz w kieszeni otwiera. A z kara
          > smierci jest jeden podstawowy problem: trzeba znalezc jej wykonawce. Moim
          > zdaniem nalezaloby przywrocic ciezkie roboty, dozywotnio.
          ... tak podpisuję się całkowicie pod "ciężkie roboty" ... 25 lat to sporo czasu,
          aby zdobyć kwalifikacje do ciężkich robótek, ba nawet zostaliby specjalistami
          kształcącymi swoich następców ...
      • loppe Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 09:20
        mi się wydaje że sprowadzanie tego niesłychanego casusu do jeszcze jednej
        dysputy nad karą śmierci to spłycanie czy niedostateczne prześwietlenie
        problemu, czas sięgnąć głębiej i szerzej, spojrzeć ogólnospołecznie
    • rodned ZAGŁADA 12.04.05, 08:15
      i po co nam przepowiednie o koncu swiata, skoro sie sami zabijamy w kolko,
      wszedzie. na uzelniach wielka akcja NIE SCIAGAJ bo to nie etyczne, a wokolo
      zabijaja ludzi za pieniadze. Papiez umiera a kibice robia transparenty o
      pojednaniu i leja sie jak zwykle. nic juz do ludzi nie przemowi, sami robimy
      sobie koniec swiata i to w najgorszym, jakims makabrycznym wydaniu. sady nic
      nie pomoga,bo i tak jest korupcja :P. Artykulu nie przeczytalam bo nie chce juz
      wiecej na ten temat wiedziec. chce byc od tego jak najdalej. opamietajcie sie
    • ordw9 [...] 12.04.05, 08:18
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • loppe Re: oko z oko 12.04.05, 09:32
        hm, interesujące czy oni przypadkiem też nie tłumaczyli sobie
        swojego "dorabiania" tą zasadą którą tu cytujesz
    • loppe Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:28
      ekscesy kultury prymatu kasy
      brrrr
      ohydne
    • jacek.69 Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 08:33
      Jeżeli to widział, to powinien już dawno poinformować prokuraturę.
      • loppe Re: Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 09:24
        ależ to oskarżony, nie świadek
        hm...
        • derenia1 Re: Ten swiadek to jakis psychol. 12.04.05, 23:22
          sytuacja jest taka miłe nieuki emocjonujące się gazetowymi kłamstewkami, z tego
          co czytałam powazne gazety, to wiem, ze tak nie mowi żaden świadek, tylko mówił
          tak podejrzewany w śledztwie jak mu kajdaneczki na łpaki załozyli, a teraz w
          sądzie mówi jak było, to znaczy ze tak nie było, nie było usmiercania
          pawwulonem, ale tego juz pismaki od michnika nie napiszą
          juz wyrok wydany, juz sznur dynda, spokojnie...
          wiadomo jaka byla presja mediow na policje i prokuratorow
          w tej sprawie siedzialo kilkadziesiat osob jak sie szum zrobil
          wiekszosc juz nie siedzi i pewnie liczy na odszkodowania!
    • grzegoriusz1975 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:34
      Chciałbym takich gości dostać w swoje ręce, chociaż na
      pięćminut...............potem sami błagaliby żeby im podać pavulon
    • grogreg Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:36
      Jestem przeciwnikiem kary smierci.
      Ale to..... mam watpliwosci.
    • kuba4014 Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:40
      należy mieć odwagę nazywać prawdę po imieniu- ZBRODNIA porównywalna z
      oświęcimską. Nawet środowiskom lekarskim powinno zależeć na wyjaśnieniu i
      oczyszczeniu. Niezależnie od kary takim kanaliom nie wolno dawać szansy
      funkcjonowania w społeczeństwie.
    • jsz6 Kara smierci to za malo 12.04.05, 08:44
      Pavulon i ratowac, pavulon i ratowac... tak przez 10 lat, pozniej pavulon i juz
      nie ratowac. Niech skosztuja codziennnej bezradnosci i bolo kiedy nie mozna
      oddychac.
      • loppe Re: Kara smierci to za malo 12.04.05, 09:18
        tak to za mało, tu trzeba szerszej refleksji społecznej...
    • arkasza Re: Łowcy skór: zgony cieszyły nas wszystkich 12.04.05, 08:50
      Przerażające. Okropne. Jestem zdruzgotany.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka