rilian 24.04.05, 15:03 Jak znam życie, orzeczona zostanie znikoma szkodliwość społeczna czynu. Znacznie gorzej byłoby, gdyby panowie paserzy skrytykowali antykwariusza czy inną spółdzielnię. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aaaldrich Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 15:09 Nie jest prawdą, że korona znaleziona w Środzie Śląskiej była koroną piastowską, nie jest prawdą, że znaleziono ją w 1985 roku i nie jest prawdą, że została znaleziona podczas wykopalisk. Korona była najprawdopodobniej zastawem Króla Czeskiego pod udzieloną mu przez żydowskiego lichwiarza pożyczkę. Następnie, w obawie przed grożącym pogromem Żydów, została schowana i, po prawdopodobnej śmierci pożyczkowdawcy, nigdy nie wyjęta ze schowka. Elementy korony zostały znalezione 24 maja 1988 roku po bandyckim wyburzeniu zabytkowej kamienicy w centrum Środy Śląskiej i pogłębianiu wykopu pod blok z mieszkaniami dla miejscowych władz. Kolejna część skarbu została znaleziona na wysypisku gruzu. W wyniku opieszałości lokalnych władz i milicji odzyskano do dziś niewielką część skarbu. Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh dp aaldricha.Tekst GW = radio Erywań!!! 24.04.05, 16:05 Teksty GW coraz bardziej przypominaja dowcipy o radiu Erywań !!! Odpowiedz Link Zgłoś
janspruce Nie byly to wykopaliska tylko wykopy. 24.04.05, 15:20 W czasie budowy jakiegos budynku w Srodzie wywozono ciezarowkami ziemie z wykopow na wysypisko. Dopiero tam okoliczna ludnosc znachodzila monety i inne przedmioty z tego skarbu. Wiec jako to byla kradziez z wykopaliska? O taki czyn mozna oskarzyc wszystkich ktorzy zbieraja zlom i butelki na wysypiskach smieci. Odpowiedz Link Zgłoś
stanislaw_remuszko IAR słyszy kościelne dzwony. 24.04.05, 17:02 Dyżurny redaktor "GW" też. P.T. Panowie Przedmówcy mają stuprocentową rację: było tak jak Panowie mówią. Ale dzisiejsze dziennikarstwo zeszło na psy. Wykopaliska, wykopy, wykopki - czy to nie wszystko jedno? To fantastyczny temat dla Włodka Kalickiego i mam nadzieję, że "Gazeta Wyborcza" zamieści taki jego rzetelny tekst o środzkim skarbie. Odpowiedz Link Zgłoś
mazen17 Bzdury o CBS 24.04.05, 15:26 Po co pisza jakiez bzdury o CBS, ktory rzekomo odnalazl skarb? Przeciez i tak wszstkim dobrze wiadomo ze skarb ten znalazl PAN SAMOCHODZIK! Odpowiedz Link Zgłoś
kasia20055 Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 15:31 Paserzy byli z Torunia. To straszne. Odpowiedz Link Zgłoś
roquefort Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 16:58 To DEZINFORMACJA !!! Korona w istocie nie jest piastowska. Skarb faktycznie nie został "odkryty podczas wykopalisk". Do tej pory w Srodzie Slaskiej nie bylo ZADNYCH prac archeologicznych. Skarb wydobyto (koparka) podczas prac budowlanych, prowadzonych bez zadnego nadzoru. Poszczegolne elementy byly przez kilka dni i nocy "odkrywane" przez mieszkancow Srody na tamtejszym wysypisku smieci, gdzie wywozono gruz. Nastepnie teren zostal "zabezpieczony" przez jednostke ZOMO, ktorej funkcjonariusze "prowadzili" dalsze "czynnosci poszukiwawcze"... itd. Koledzy z oddzialu Gazety we Wroclawiu powinni wiedziec. Informacja tego rodzaju przypomina dziennikarstwo z lat 70 i 80 Odpowiedz Link Zgłoś
fxh Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 17:24 O ile dobrze pamiętam na w/w temat był obszerny reportaż w Magazynie, sprzed kilku lat... Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 20:50 Zatrzymani mężczyźni tłumaczyli, że elementy kupili ponad rok temu na warszawskim bazarze. Został im postawiony zarzut paserstwa. *************************** Z niektórych postów wynika, że policja i prokuratura znów się ośmieszy. Odpowiedz Link Zgłoś