Dodaj do ulubionych

Skarb Tysiąclecia odzyskany

24.04.05, 15:03
Jak znam życie, orzeczona zostanie znikoma szkodliwość społeczna czynu.
Znacznie gorzej byłoby, gdyby panowie paserzy skrytykowali antykwariusza czy
inną spółdzielnię.
Obserwuj wątek
    • aaaldrich Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 15:09
      Nie jest prawdą, że korona znaleziona w Środzie Śląskiej była koroną
      piastowską, nie jest prawdą, że znaleziono ją w 1985 roku i nie jest prawdą,
      że została znaleziona podczas wykopalisk. Korona była najprawdopodobniej
      zastawem Króla Czeskiego pod udzieloną mu przez żydowskiego lichwiarza
      pożyczkę. Następnie, w obawie przed grożącym pogromem Żydów, została schowana
      i, po prawdopodobnej śmierci pożyczkowdawcy, nigdy nie wyjęta ze schowka.
      Elementy korony zostały znalezione 24 maja 1988 roku po bandyckim wyburzeniu
      zabytkowej kamienicy w centrum Środy Śląskiej i pogłębianiu wykopu pod blok z
      mieszkaniami dla miejscowych władz. Kolejna część skarbu została znaleziona
      na wysypisku gruzu. W wyniku opieszałości lokalnych władz i milicji odzyskano
      do dziś niewielką część skarbu.
      • rsrh dp aaldricha.Tekst GW = radio Erywań!!! 24.04.05, 16:05
        Teksty GW coraz bardziej przypominaja dowcipy o radiu Erywań !!!
    • janspruce Nie byly to wykopaliska tylko wykopy. 24.04.05, 15:20
      W czasie budowy jakiegos budynku w Srodzie wywozono ciezarowkami ziemie z
      wykopow na wysypisko. Dopiero tam okoliczna ludnosc znachodzila monety i inne
      przedmioty z tego skarbu. Wiec jako to byla kradziez z wykopaliska? O taki
      czyn mozna oskarzyc wszystkich ktorzy zbieraja zlom i butelki na wysypiskach
      smieci.
      • stanislaw_remuszko IAR słyszy kościelne dzwony. 24.04.05, 17:02
        Dyżurny redaktor "GW" też.
        P.T. Panowie Przedmówcy mają stuprocentową rację: było tak jak Panowie mówią.
        Ale dzisiejsze dziennikarstwo zeszło na psy. Wykopaliska, wykopy, wykopki - czy
        to nie wszystko jedno?
        To fantastyczny temat dla Włodka Kalickiego i mam nadzieję, że "Gazeta
        Wyborcza" zamieści taki jego rzetelny tekst o środzkim skarbie.
    • mazen17 Bzdury o CBS 24.04.05, 15:26
      Po co pisza jakiez bzdury o CBS, ktory rzekomo odnalazl skarb? Przeciez i tak
      wszstkim dobrze wiadomo ze skarb ten znalazl PAN SAMOCHODZIK!
    • kasia20055 Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 15:31
      Paserzy byli z Torunia. To straszne.
    • roquefort Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 16:58
      To DEZINFORMACJA !!!
      Korona w istocie nie jest piastowska. Skarb faktycznie nie został
      "odkryty podczas wykopalisk". Do tej pory w Srodzie Slaskiej nie bylo ZADNYCH
      prac archeologicznych. Skarb wydobyto (koparka) podczas prac budowlanych,
      prowadzonych bez zadnego nadzoru. Poszczegolne elementy byly przez kilka dni i
      nocy "odkrywane" przez mieszkancow Srody na tamtejszym wysypisku smieci, gdzie
      wywozono gruz. Nastepnie teren zostal "zabezpieczony" przez jednostke ZOMO,
      ktorej funkcjonariusze "prowadzili" dalsze "czynnosci poszukiwawcze"... itd.
      Koledzy z oddzialu Gazety we Wroclawiu powinni wiedziec. Informacja tego rodzaju
      przypomina dziennikarstwo z lat 70 i 80
      • fxh Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 17:24
        O ile dobrze pamiętam na w/w temat był obszerny reportaż w Magazynie, sprzed
        kilku lat...
    • maruda.r Re: Skarb Tysiąclecia odzyskany 24.04.05, 20:50


      Zatrzymani mężczyźni tłumaczyli, że elementy kupili ponad rok temu na
      warszawskim bazarze. Został im postawiony zarzut paserstwa.

      ***************************

      Z niektórych postów wynika, że policja i prokuratura znów się ośmieszy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka