Dodaj do ulubionych

PiS a "katoprawica"

18.07.05, 14:48
czesto Kaczynscy okreslani sa mianem katoprawicy.
Abstrachujac od znaczenia tego slowa
/mysle, ze z definicja mieliby najwiekszy problem ci ktorzy go najczesciej
uzywaja/
i od wydzwieku negatywnego
/co zlego jest w tym, ze ktos chodzi do kosciola i ma prawicowe poglady na
gospodarke i sfere obyczajowa/
to zastanawia mnie demagogia czesto na forum uprawiana.
Tak naprawde zaden z Kaczorow ani politykow PiS nie jest bardziej katolicki
od przecietnego polityka SLD, a juz na pewno daleko im w tyle do swietej Joli.
Z prawica w sensie gospodarczym tez niewiele wspolnego maja, bo glosza
poglady wrecz socjalistyczne...
Skad wiec skojarzenie - PiS i katoprawica. Czyzby przeciwnicy politycznie nie
rozumieli slow, ktorymi rzucaja na prawo i lewo?
Obserwuj wątek
    • gargamel.z.rm a projekty kaczej i LPRackiej Konstytucji czytala 18.07.05, 14:57
      Jezedi nie niech to zrobi natychmiast,zastanowi sie godzine i wroci na FK.
      Paniala ?
    • plopli Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:42
      Nie tak często, czyni to głównie gargamel, do tego kilkoro jego stronników. Nie
      ma co robić z tego reguły. Jeśli jednak drażni cię to na tyle, że nie jesteś w
      staie znieść, wpisz osoby posługujące się tym terminem na liste nieprzyjaciół.
      Problem z głowy.
      • kataryna.kataryna Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:48
        plopli napisał:

        > Nie tak często, czyni to głównie gargamel, do tego kilkoro jego stronników.
        Nie
        > ma co robić z tego reguły. Jeśli jednak drażni cię to na tyle, że nie jesteś w
        > staie znieść, wpisz osoby posługujące się tym terminem na liste nieprzyjaciół.
        > Problem z głowy.



        Czy nie da się usuwać czerwonego ptaszka z wątków gdzie wypowiadasz się jako
        forumowicz a nie admin?
    • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:43
      U nas lewica nie jest wcale lewicowa, a prawica prawicowa. To jest jeszcze z czasów PRL, gdzie prawicy być nie mogło, a PZPR był partią robotniczą. Tych najbardziej znanych robotników do dziś widzimy w szeregach SLD.
      Natomiast katolami nazywa się u nas wszystkich, którzy nie wojują z kościołem.
      To będzie tak z grubsza jakieś 90% Polaków.
      • asienka32 Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:47
        Kiedys prawica identyfikowala sie ze srodowiskami postsolidarnosciowymi a
        lewica z postpeerelowskimi. I tak poniekad zostalo, ale w wyniku "porozumienia"
        srodowisk UW i SLD a takze dzialalnosci srodowisk wywodzacych sie z kregu RM
        wszystko pomieszalo sie i poplatalo.
        Skutek: kazdy wyzywa przeciwnikow politycznych jak chce, nie zastanawiajac sie
        nad logicznym sesnem inwektyw.
        • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:06
          Myślę, że i ten podział był sztuczny. Solidarność przynajmniej ta masowa była bardziej lewicowa w poglądach (pojęcie sprawiedliwości) + religijność, a przynajmniej tolerancja (część góry Solidarności)ze względu na zasługi kościoła w walce z komuną.
          Taką nową lewicę skierowaną na socjal ale bez walki z kościołem próbował założyć Bugaj, ale mu ją Nałęcze itp zepsili. Wobec tego miejsce nie powstała żadna nowa lewica,a koniunkturaliści z PZPR w ciągu jednej cudownej nocy doznali olśnienia (chyba jakiś cud!) i przekształcili sie w socjaldemokratów.
          Tak więc nie ma u nas ani prawicy (chyba że poza sejmem) ani lewicy.
    • asienka32 Potrafie sobie poradzic z adwersarzami 18.07.05, 15:44
      i nikogo nie zamierzam ignorowac, tylko dlatego, ze ma odmienne poglady.

      Nie bardzo rozumiem skad zainteresowanie admina forum tym wlasnie watkiem...
    • pies_na_czarnych Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:47
      asienka32 napisała:


      > /co zlego jest w tym, ze ktos chodzi do kosciola

      Nic.

      Jezeli jednak ktos narzuca swoje religijne poglady innym, zwlaszcza poglady,
      ktore nie maja nic wspolnego z demokracja, to w tym miejscu stawiam VETO.
      Obojetnie jaka religie dana osoba wyznaje.
      • asienka32 Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 15:51
        Ale domokracja polega na tym, ze Ci chodzacy do kosciola tez maja prawo do
        wlasnej wizji swiata.
        Poza tym wiele pogladow /np. kwestia sprzeciwu wobec aborcji/ to nie poglady
        religijne tylko etyczne, jedynie zbiezne ze stanowiskiem kosciola.

        Zreszta kosciol od jakiegos czasu odsuwa sie od polityki, nawet Rydzyk
        przycichl nieco.
        • pies_na_czarnych Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:11
          asienka32 napisała:

          > Ale domokracja polega na tym, ze Ci chodzacy do kosciola tez maja prawo do
          > wlasnej wizji swiata.

          Jako obywatele danego kraju, nie jako katolicy.
          Przypomnij sobie dlaczego minister spraw zagranicznych Holandii odmowil podania
          reki papiezowi JPII. (Wizyta JPII w Holandii).
          > Poza tym wiele pogladow /np. kwestia sprzeciwu wobec aborcji/ to nie poglady
          > religijne tylko etyczne, jedynie zbiezne ze stanowiskiem kosciola.
          >

          Jedynie zbiezne :)))))))))))
          > Zreszta kosciol od jakiegos czasu odsuwa sie od polityki, nawet Rydzyk
          > przycichl nieco.
          >

          Rydzyk i inni przycichli po sprawie Hejnala. Wystawiono koziolka ofiarnego, aby
          takim jak Rycyk pokazac, ze mozna latwo z nimi skonczyc.
          Po drugie juz nie ma nikogo w Watykanie, kto stanalby w jego obronie.
      • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:19
        pies_na_czarnych napisała:

        > Jezeli jednak ktos narzuca swoje religijne poglady innym, zwlaszcza poglady,
        > ktore nie maja nic wspolnego z demokracja, to w tym miejscu stawiam VETO.
        > Obojetnie jaka religie dana osoba wyznaje.

        Co to znaczy narzuca swoje religijne poglądy? Ja nie zauważyłam, aby ktoś mi coś narzucał. A że je wypowiada, to jego prawo. Mogę się z nimi zgodzic lub nie.
        • pies_na_czarnych Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:21
          pralinka.pralinka napisała:

          > pies_na_czarnych napisała:
          >
          > > Jezeli jednak ktos narzuca swoje religijne poglady innym, zwlaszcza pogla
          > dy,
          > > ktore nie maja nic wspolnego z demokracja, to w tym miejscu stawiam VETO.
          > > Obojetnie jaka religie dana osoba wyznaje.
          >
          > Co to znaczy narzuca swoje religijne poglądy? Ja nie zauważyłam, aby ktoś mi
          co
          > ś narzucał. A że je wypowiada, to jego prawo. Mogę się z nimi zgodzic lub nie.

          A ten krzyzyk w Sejmie, to pies?
          • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:22
            pies_na_czarnych napisała:

            > pralinka.pralinka napisała:
            >
            > > pies_na_czarnych napisała:
            > >
            > > > Jezeli jednak ktos narzuca swoje religijne poglady innym, zwlaszcza
            > pogla
            > > dy,
            > > > ktore nie maja nic wspolnego z demokracja, to w tym miejscu stawiam
            > VETO.
            > > > Obojetnie jaka religie dana osoba wyznaje.
            > >
            > > Co to znaczy narzuca swoje religijne poglądy? Ja nie zauważyłam, aby ktoś
            > mi
            > co
            > > ś narzucał. A że je wypowiada, to jego prawo. Mogę się z nimi zgodzic lub
            > nie.
            >
            > A ten krzyzyk w Sejmie, to pies?

            Przeszkadza Ci?
            • pies_na_czarnych Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:24
              pralinka.pralinka napisała:


              > > > Co to znaczy narzuca swoje religijne poglądy? Ja nie zauważyłam, ab
              > y ktoś
              > > mi
              > > co
              > > > ś narzucał. A że je wypowiada, to jego prawo. Mogę się z nimi zgodz
              > ic lub
              > > nie.
              > >
              > > A ten krzyzyk w Sejmie, to pies?
              >
              > Przeszkadza Ci?

              To byl maly przyklad tego, co ty jako katoliczka probujesz negowac.
              • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:26
                Dlaczego sądzisz, że jestem katoliczką? Czy dlatego, że nie przeszkadza mi krzyż w sejmie, w kraju gdzie jest większość wyznawców tej religii? Bardziej przeszkadza mi brak tolerancji u ludzi, którzy stale o niej mówią.
                • pies_na_czarnych Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:29
                  pralinka.pralinka napisała:

                  > Dlaczego sądzisz, że jestem katoliczką? Czy dlatego, że nie przeszkadza mi
                  krzy
                  > ż w sejmie, w kraju gdzie jest większość wyznawców tej religii? Bardziej
                  przesz
                  > kadza mi brak tolerancji u ludzi, którzy stale o niej mówią.

                  Zaglosuj za utworzeniem Polski jako kraju wyznaniowego, to wowczas bedzie
                  wszystko OK.
                  Druga mozliwosc: niech wywiesza w Sejmie atrybuty wszystkich religii
                  wyznawanych w Polsce.
                  • pralinka.pralinka Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 16:34
                    pies_na_czarnych napisała:


                    > Zaglosuj za utworzeniem Polski jako kraju wyznaniowego, to wowczas bedzie
                    > wszystko OK.

                    Po co? Ja nie potrzebuje państwa wyznaniowego.

                    > Druga mozliwosc: niech wywiesza w Sejmie atrybuty wszystkich religii
                    > wyznawanych w Polsce.

                    Tak Bogiem (sorki) a prawdą, mnie by to nie przeszkadzało, zwłaszcza jeśli komuś z posłów miałoby to w czymś pomóc.
    • asienka32 No i Kataryno pozbawilas admina ... 18.07.05, 16:00
      ... jego czerwonego ptaszka :)
      • kataryna.kataryna Re: No i Kataryno pozbawilas admina ... 18.07.05, 16:03
        asienka32 napisała:

        > ... jego czerwonego ptaszka :)



        Bo ptaszek sugeruje wypowiedź służbowo-porządkową i nie powinien wisieć na
        wątkach bez potrzeby. Plopli się chyba nie obrazi.
        • plopli Re: No i Kataryno pozbawilas admina ... 18.07.05, 16:06
          kataryna.kataryna napisała:

          > asienka32 napisała:
          >
          > > ... jego czerwonego ptaszka :)
          >
          >
          >
          > Bo ptaszek sugeruje wypowiedź służbowo-porządkową i nie powinien wisieć na
          > wątkach bez potrzeby. Plopli się chyba nie obrazi.

          Bynajmniej, dzięki za zwrócenie uwagi.

          A do asienki: admin interesuje się każdym wątkiem. ;-)
          • asienka32 Do admina: To dobrze, ze sie interesuje... 18.07.05, 19:23
            Aczkolwiek zycie pokazuje, zeby nawet admin uwazal na swojego ptaszka ;)
            Pozdrawiam.
      • pralinka.pralinka Re: No i Kataryno pozbawilas admina ... 18.07.05, 16:09
        to straszne :)))))
    • silesius.funkulo Re: PiS a "katoprawica" 18.07.05, 17:02
      Że niby ci pogrobowcy teoryj keynesowskich mają "prawicowe poglady na
      gospodarkę"? Od kiedy to interwencjonizm i promowanie etatystycznych zboczeń
      jest prawicowe?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka