Dodaj do ulubionych

Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą?

04.10.05, 14:51
Pani Julia Pitera też się szykuje do pałacu za Tuskiem.
Obserwuj wątek
    • a.gajewski1 Kolej miejska sie zepsula Kaczynskiemu dzis 04.10.05, 14:51
      Ten gosc sie do niczego nie nadaje
      • ecot Re: Kolej miejska sie zepsula Kaczynskiemu dzis 04.10.05, 15:06
        jak się kaczor śpieszy, żeby otworzyć SKM szybko, bez przygotowania byle przed
        wyborami i z pompą jak kiedyś przed 22 lipca to takie sa efekty
        • mlasskacz Moja żona z budżetówki czeka na pensję od Kaczora 04.10.05, 16:02
          bo zapomniał o tym w zgiełku walki wyborczej...Tak samo jak o dziurach w jezdniach warszawskich.
          • aiwaplatz Re: Moja żona z budżetówki czeka na pensję od Kac 04.10.05, 16:21
            mlasskacz napisał:

            > bo zapomniał o tym w zgiełku walki wyborczej...Tak samo jak o dziurach w
            jezdni
            > ach warszawskich.

            Ty te dziury w jezdniach to odkryłeś dopiero jak Kaczor został Prezydentem?
            Jakoś mniejsze są zresztą od tego jak onegdaj bywało. Jeszcze napisz, że Kaczor
            wydał pensję tej czekającej żony na kampanię, fajnie by się czytało!
            • charli www.kaczynski24.pl strona o brzydkich sprawkach 04.10.05, 16:49
              hffp://www.kaczynski24.pl to oficjalna strona o brzydkich sprawkach
              Kaczyńskiego , które chciałby ukryć.. kto zna jeszcze jakies może wysyłać
              materiały na maila: kaczynski@akcja.pl
              • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 04.10.05, 17:15
                musisz zwiększyć mozliwości transwerowe konta:

                zamiast wejść na stronę widzi się komunikat:
                "Godzinny limit transferu dla konta kaczynski24.w.interia.pl umieszczonego na
                serwerze MIASTO WWW został przekroczony"
                • david_silbermann Julia Pitera - bardzo seksowna kobieta! 04.10.05, 18:31
                  jak na swój wiek. kto uważa podobnie?
                  • terraya [...] 04.10.05, 19:27
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • ciumcia Już wiadomo czemu kaczory na kampanie wydały 0 zł. 05.10.05, 00:02
                      Za wszystko zapłacili mieszkańcy Warszawy ;-)
            • zyks Nienawidzą Pitery,bo zawsze,niezal. od partii, tęp 04.10.05, 17:15
              iła korupcję,nepotyzm, kolesiowstwo, nieudacznictwo i marnotrawstwo publicznego
              grosza (przy tej okazji się kradnie). Dla tych, co nie wiedzą, lub udają, że nie
              wiedzą: za Piskorskiego Pitera do PO nie należała, należała natomiast do jego
              ostrych krytyków.
              Przyjęło się, że korupcja to łapówka. A nepotyzm, kolesiowstwo, nieudacznictwo i
              marnotrawstwo to nie korupcja? No to PiS też ma ją za co nienawidzić. I dlatego
              tu szambo popłynęło wartką strugą...:)
              • klkak Pitera i Piskorski w jednej partii. To koniec mitu 04.10.05, 18:52
                niezlomnej bojowniczki z korupcja.
                Kobieta chce po prostu robic kariere polityczna.
                Bo przeciez PO nie pozbylo sie Piskorskiego, pomimo oskarzen o korupcyjne
                zachowania, tylko jak za komuny, wyslalo go "w ambasadory".
                • wiewiorzasta Re: Pitera i Piskorski w jednej partii. To koniec 04.10.05, 19:49
                  klkak napisał:

                  > niezlomnej bojowniczki z korupcja.

                  Czy ty chłopczyku umiesz czytać ze zrozumieniem?
                  Pitera _kandydowała_ z listy PO, a nie _wstąpiła_ do PO. Rozumiesz różnicę?

                  > zachowania, tylko jak za komuny, wyslalo go "w ambasadory".

                  Akurat obywatele RP go wysłali do europarlamentu.

                  Może zanim się odezwiesz, to uzupełnij braki w wiedzy.
                  • klkak Jasne, "tylko" kandydowala. Z tej samej listy kan- 04.10.05, 21:52
                    dydowal Piskorski, popierany przez te sama partie, wiec na jedno wychodzi. I
                    warto jej pogratulowac "stanowczosci" w zwalczaniu korupcji i "przejrzystego"
                    zachowania.
                    • kropekuk To Transparency Piskorskiego 'utopila", ale taki 04.10.05, 22:42
                      wiesniak jak ty przeciez nie moze o tym wiedziec ;)
                      • klkak Sytuacja jak z Folwarku Zwierzecego Orwella? 05.10.05, 00:29
                        To chciales powiedziec?

                        A obelgi swiadcza o Twoim a nie moim poziomie.
                  • winka53 Re: Pitera i Piskorski w jednej partii. To koniec 05.10.05, 07:42
                    <<<no wlasnie,co za roznica...skad i dokad...SYFF polaczony z lajdactwem czyli
                    po polsku...wstyd,
                    a pani Pitera walczy w slusznej sprawie,a wokolo BAGNO....
            • rush99 ______jak Kaczyński prezydentował Warszawie_______ 04.10.05, 17:22
              Kaczyński rządząc blisko trzy lata stolicą już pokazał, że nie potrafi. Chcecie
              tego w skali kraju?

              Lech Kaczyński spowodował regres w finansach Warszawy, nie uporządkował żadnej
              sfery życia miasta. Tak zaczyna się książka zatytułowana „Lech Kaczyński w
              Warszawie 2002–2005”. Co ciekawe, autorem tej pozycji zawierającej litanię
              dobrze udokumentowanych zarzutów jest dr inż. Maciej Białecki, warszawski radny
              wybrany z listy Platformy Obywatelskiej, partii, która po wyborach chce razem z
              Kaczyńskimi utworzyć rząd.

              Dr Białecki jest oszczędny w komentowaniu. Koncentruje się na faktach
              kompromitujących Kaczyńskiego jako polityka i jako kandydata do najwyższych
              urzędów w państwie.

              Były wiceburmistrz dzielnicy Praga Południe informuje, że polityk PiS w trzy
              lata podwoił zadłużenie miasta. Mimo że przez ostatnie dwa lata w Warszawie nie
              zbudowano ani jednego mieszkania komunalnego! W tym roku powstanie ich ledwie
              sto, a w przyszłym – kilkadziesiąt.

              Prezydent stolicy zatrudnił w swoim gabinecie 20 osób. Szeregowy doradca
              Kaczora, często ze średnim wykształceniem, zarabia 3 tys. zł. Anna Kamińska,
              żona posła PiS Mariusza Kamińskiego, zatrudniona w biurze prasowym
              Kaczyńskiego, zarabiała ponad 7 tys. zł. Doradców prezydenta jest dziesięciu –
              informuje Białecki. Po co tylu? Czytelnik znajdzie wyjaśnienie w rozdziałach
              pt. „Posady dla swoich” i „Ludzie prezydenta”.

              Poplecznictwo i klasyczne kumoterstwo rozpleniły się w Warszawie pod Kaczymi
              rządami. Karierę w samorządzie warszawskim zrobiły nie tylko żony polityków PiS
              Mariusza i Michała Kamińskich, ale także żony – była i obecna – Przemysława
              Gosiewskiego, posła PiS.

              Lech Kaczyński nie żałuje forsy na wynagradzanie „swoich”. W 2004 r. fundusz
              nagród dla urzędników ratusza wyniósł 35 mln zł. W tym czasie stołeczne
              szpitale były zadłużone na 170 mln zł. Spośród ludzi Kaczyńskiego najwyższe
              nagrody po 43 tys. zł dostali Lucjan Bełza (bez-pieczeństwo) oraz Aurelia
              Ostrowska (zdrowie). Dla porównania: w rządzonej
              również przez prawicę Łodzi dyrektorzy ratuszowych biur dostawali nagrody po
              1558 zł, w Krakowie – od 4 do 4,5 tys. zł, w Poznaniu – ok. 3,5 tys. zł.

              Takich nagród, jakie wzięli ludzie Kaczyńskiego, nie mają nawet członkowie
              rządu. Dzieje się to w mieście zarządzanym tak nieudolnie, że fundusze na
              inwestycje wykorzystywane są zaledwie w 50 proc.

              Tylko za połowę tych niebywale wysokich premii wypłaconych urzędnikom – a więc
              za ok. 17,5 mln – można by na przykład kupić 20 nowych autobusów bądź wybudować
              wielkie i piękne schronisko dla bezdomnych.

              Fundusz nagród dla straży miejskiej wyniósł 2,5 mln zł. Komendant straży
              Marczuk wziął 20 tys. zł nagrody. Na dofinansowanie warszawskich hospicjów
              Kaczyński przeznaczył w 2004 r. ok. 0,5 mln zł.

              Do informacji zawartych w książce dr. Białeckiego należałoby dodać, że w 2003
              r. wydatki na administrację Warszawy wynosiły 427 mln zł, a rok później wzrosły
              do 473 mln zł. Nigdy dotąd nie było takiego skoku wydatków (plus 46 mln rok do
              roku). Pod rządami Lecha Kaczyńskiego Warszawa ma najdroższą administrację w
              Polsce. Statystycznie biorąc każdy warszawiak rocznie łoży na nią 203 zł. W
              Krakowie czy Poznaniu kwota ta wynosi ok. 160 zł.

              Partia braci Kaczyńskich zapewnia, że po przejęciu władzy w Polsce oszczędności
              z tytułu zmniejszonych wydatków na administrację wyniosą prawie 6 mld zł
              rocznie. Kaczyńscy trąbią, że chcą ograniczyć zatrudnienie w administracji o 20
              proc. To kłamliwe obiecanki „pod publikę”, skoro rządy Lecha Kaczyńskiego w
              Warszawie pokazują, jak w praktyce wygląda realizacja zapewnień o zmniejszeniu
              kosztów funkcjonowania administracji. Jeżeli Kaczyńscy mówią, że będzie tanie
              państwo, a w Warszawie administracja jest wyjątkowo kosztowna, choć też miała
              być tańsza, to znaczy, że po dojściu do władzy Kaczorów wydatki na
              administrację w Polsce wzrosną, bo przecież bracia nagle nie zmienią swoich
              skłonności. Jeśli mówią, że w Polsce będzie rozwój, a w Warszawie jest zastój w
              inwestycjach miejskich, to oznacza, że kiedy po wyborach pisuarowcy dorwą się
              do władzy, będziemy mieli w Polsce regres cywilizacyjny.



              Lech Kaczyński po przechwyceniu władzy w stolicy wieszał psy na poprzednim
              układzie rządzącym Warszawą (Platforma i SLD).

              Kaczor opluł most Siekierkowski głosząc, że kosztował zbyt dużo. Most
              Siekierkowski zbudowano za ok. 200 mln zł. W kwietniu br. ludzie Kaczyńskiego
              rozstrzygnęli konkurs na koncepcję mostu Północnego. Wybrali dwa projekty,
              których realizacja miałaby kosztować pomiędzy 390 a 460 mln zł! Dwa razy tyle,
              co krytykowany przez Kaczora most Siekierkowski! W końcu okazało się, że w
              najbliższych latach mostu w ogóle nie będzie. Przetarg został unieważniony
              przez Urząd Zamówień Publicznych z powodu złamania zasady anonimowości.
              Spowolnienie budowy mostu to najgorsza wiadomość, jaką mogli usłyszeć
              mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy – skomentował działania Lecha Kaczyńskiego
              Tadeusz Sementkowski, burmistrz Białołęki.

              Lech Kaczyński aspiruje do funkcji prezydenta Najjaśniejszej. To stanowisko
              wiąże się z uprawianiem dyplomacji. Tymczasem jako prezydent Warszawy Lech
              Kaczyński uporczywie wymigiwał się od kontaktów z ambasadorami akredytowanymi w
              stolicy. Skompromitował się podczas wizyty w Polsce „dynastycznego” prezydenta
              Azerbejdżanu Ilhama Alijewa. Alijew razem z Kaczyńskim odsłaniał w Muzeum
              Powstania Warszawskiego tablicę ku czci Azerów walczących w powstaniu. Jak
              twierdzi prawicowy historyk Krzysztof Kunert – Azerowie rzeczywiście walczyli w
              Warszawie, ale po stronie Niemców. To była wyjątkowo okrutna formacja, z której
              3 kompanie włączono do brygady SS Oskara Dirlewangera odpowiedzialnego za rzeź
              Woli.

              * * *

              Korzystne dla PiS wyniki sondaży przedwyborczych pokazują, że spora część
              obywateli Najjaśniejszej kompletnie nie bierze pod uwagę tego, że w istocie
              Kaczyński skompromitował się na stolcu prezydenta Warszawy.

              Startując do urzędu prezydenta Warszawy Kaczyński potraktował jednego z
              niezamożnych warszawiaków pogardliwym: „spieprzaj dziadu”. Tymczasem to Lech
              Kaczyński powinien jak najszybciej spieprzać z warszawskiego ratusza. Ale
              niechże wyborcy nie pozwolą mu, żeby – spieprzając z ratusza przed upływem
              kadencji – schronił się w Pałacu Prezydenckim.

              Autor : Henryk Schulz
            • taziuta Kaczor wydał kasę z magistratu na kampanię :-( 04.10.05, 20:10
              Magistrat nie zapłacił tej żonie, tylko wydał kasę na broszurkę promującą idee
              Wielkiej Kaczki. I jak się to czyta? :-)

              aiwaplatz napisał:

              > Ty te dziury w jezdniach to odkryłeś dopiero jak Kaczor został Prezydentem?
              > Jakoś mniejsze są zresztą od tego jak onegdaj bywało. Jeszcze napisz, że
              Kaczor wydał pensję tej czekającej żony na kampanię, fajnie by się czytało!

              > mlasskacz napisał:
              >
              > > bo zapomniał o tym w zgiełku walki wyborczej...Tak samo jak o dziurach w
              > jezdniach warszawskich.
          • yogithebear Kaczor blokuje decyzje 04.10.05, 16:28
            Kaczor wszystko chce robić w mieście sam. Efektem tego na decyzje czeka się
            miesiącami. Firmy developerskie NIE MOGĄ BUDOWAĆ MIESZKAŃ, bo małe kaczuszki z
            magistratu blokują pozwolenia (trzeba się odwoływać do wojewody).
            Tu miejsce na dwie refleksje. Primo - jak to się ma do "programu budowy
            mieszkań PiS"? Czy chodzi o to, że dziś wstrzymujemy, żeby jak będzie TKM
            (Teraz Kaziu M.) to się odwiesi i wybuduje?
            Secundo - kiedyś, żeby przyspieszyć sprawę trzeba było dać słono dyrektorowi w
            magistracie. Dziś wystarczy lekko posmarować sprzątaczce, żeby przewróciła
            stertę papierów do podpisu... Wot, walka z korupcją...
            • rosenkrantz666 Tanie państwo?.... 04.10.05, 17:42
              > kiedyś, żeby przyspieszyć sprawę trzeba było dać słono dyrektorowi w
              > magistracie. Dziś wystarczy lekko posmarować sprzątaczce, żeby przewróciła
              > stertę papierów do podpisu...

              No i to jest krok w stronę taniego państwa wg PiS - tańsze (i bardziej
              demokratyczne) łapówki.... Oby tak dalej (nie było).
            • dagmaranowicka Re: Kaczor blokuje decyzje 04.10.05, 23:56
              bzdury.
              skad ty masz te wiesci o indywidualnym podejmowaniu decyzji przez kaczora?
              chory jestes koles...na glowe...
      • wrojoz Re: Kolej miejska sie zepsula Kaczynskiemu dzis 04.10.05, 15:40
        Kaczyński się do niczego nie nadaje. Chyba tylko do współnoty z Ojcem Dyrektorem
        • aiwaplatz Re: Kolej miejska sie zepsula Kaczynskiemu dzis 04.10.05, 16:23
          wrojoz napisał:

          > Kaczyński się do niczego nie nadaje. Chyba tylko do współnoty z Ojcem
          Dyrektore
          > m
          I o tą wspólnotę chodzi. Niech do spółki zrobią porządek w tym bajzlu co go
          liberałowie-aferałowie robią od kilkunastu lat.
          • haen1950 Re: Kolej miejska sie zepsula Kaczynskiemu dzis 04.10.05, 16:30
            aiwaplatz napisał:

            > wrojoz napisał:
            >
            > > Kaczyński się do niczego nie nadaje. Chyba tylko do współnoty z Ojcem
            > Dyrektore
            > > m
            > I o tą wspólnotę chodzi. Niech do spółki zrobią porządek w tym bajzlu co go
            > liberałowie-aferałowie robią od kilkunastu lat.

            Będziesz musiał konsumować Radio Maryja na śniadanie, obiad i kolację. Ja parę
            zł. zaoszczędziłem i zamierzam wynieść się z tego przeklętego kraju.
            • jancior Vaia con dios, bedzie wiecej swiezego powietrza :- 04.10.05, 19:32
              )
      • zyks Fatalnie!A spot z tą rakieta gotowy do emisji wTV! 04.10.05, 16:56
    • galba Pitera straciła twarz 04.10.05, 14:51
      Kiedyś wyrobiła sobie nazwisko walką z korupcją a dziś zapisała się (dla
      diety poselskiej) do partii "układu warszawskiego".
      • centrala W Twoich ustach brzmi to jak komplement. 04.10.05, 14:55
      • kotek.filemon Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 14:56
        > Kiedyś wyrobiła sobie nazwisko walką z korupcją a dziś zapisała się (dla
        > diety poselskiej) do partii "układu warszawskiego".

        Skąd wiesz że dla diety? Nie mierz wszystkich własną miarą...
      • 28plk7b [...] 04.10.05, 14:56
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • antykagan Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:09
          28plk7b napisał:

          > A cnotę w 15 roku życia przeleciał ją kaczor na środku podwórka

          Jesteś wyjątkowo prymitywnym chamem, półmózgiem i swołoczą.
          • j.gwozdziowski Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 17:21
            Po prostu typowym zwolennikiem Kaczki.
      • rsurowy Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:01
        Może uda Ci się pokazać choć 2 może 3 przykłady "dobrego" rządzenia
        Kaczyńskiego w stolicy???? Zanim zaczniesz krytykować i oceniać pomyśl czy aby
        napewno masz rację
        • kacosk Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:05
          Przede wszystkim w Warszawie rozwalił układ warszawski ale to nie jest
          takie proste .Złodzejstwo ,korupcja to nie jest sprawa do załatwienia
          w krótkim czasie
          • ecot Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:08
            gdzie aresztowania skazani ?!
            • dmuchawiec6 Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:32
              Żeby tylko stołecznych - on ściąga przez swoich popleczników urzędasów ze
              wszystkich podwarszawskich wioch i miasteczek. W ten sposób powiększa sobie
              elektorat o zwolenników Leppera i nie tylko...Na układy nie ma rady. Wydają
              kupę forsy na strategię dla Warszawy w druku - a to i tak pójdzie do kosza.
              Niby ma to podatników zainteresować - te obiecanki na luksusowym papierze.
              Jakby na gorszym ale bardziej miękkim wydali to chociażby się nadało do czegoś
              innego:-)).Obiecanki cacanki a urzędasy sie plenią. Ten Pan dba o nich - nie o
              miasto.
              • wrojoz Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:44
                Tak-zło+ brak dobra. Kaczyński nigdy nie da dobra, to teraz przebrany komunista.
            • aiwaplatz Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 16:28
              ecot napisał:

              > gdzie aresztowania skazani ?!
              A gdzie normalny wymiar sprawiedliwości?
          • kotek.filemon Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:09
            kacosk napisała:

            > Przede wszystkim w Warszawie rozwalił układ warszawski ale to nie jest
            > takie proste .Złodzejstwo ,korupcja to nie jest sprawa do załatwienia
            > w krótkim czasie

            No patrz, a miał ci on być taki skuteczny... W ramach walki ze złodziejstwem i
            korupcją powiększył i tak już niewyobrażalnie rozdetą armię stołecznych
            urzędasów (w NY jest ich mniej niż w stolicy Kaczystanu).
          • brca Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:15
            kacosk napisała:

            > Przede wszystkim w Warszawie rozwalił układ warszawski ale to nie jest
            > takie proste .Złodzejstwo ,korupcja to nie jest sprawa do załatwienia
            > w krótkim czasie

            Moze i rozwalił układ, ale za czasów tego układu coś się działo w Stolicy. 2 mosty, tunel na Wisłostradzie, Piskorski także wywalczył pieniądze na metro z budżetu centralnego i jak widać terażniejsza jego budowa nie jest zasługą Kaczyniaka. Po za tym nie słyszałem, aby były jakies sprawy w sądzie w zwiazku z nieprawidłowościami przy tych inwestycjach.
            Kaczyniak tylko by rozliczał poprzedników i wyraźnie tylko administruje Warszawą, ale zeby cos zrobic to trzeba mieć wyobraznię i życzliwośc dla jakichkolwiek pomysłow inwestycyjnych. A ten koleś to ignorant gospodarczy!!!
            • klkak 2 mosty - donikad i tunel - przekret. Wielkie osia 04.10.05, 18:58
              gniecia.
              A co do sadow - zapomnailes np. o Zlotych Tarasach...
          • rsurowy Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:58
            Powoując własny :-), Odchudził administrację publiczną miejską, zatrudniając
            ponad tysiąc nowych urzędasów na nowe wymaginowane urzędy, dokonał jakże
            istotnych dla miasta inwestycji, rozwiązał problem obwodnicy, metro mamy
            oczywiście już na młocinach, Budownictwo a jakże kwitnie, przetargi jeden za
            drugim idą bez niedociągnięć urzędniczych..... Kaczyński to złoty przywódca i
            doskonały kandydat ..... do topienia publicznych pieniędzy. Jestem ciekawy jak
            mu sie udało i na co poszły pieniądze z kredytów zaciągniętych przez ratusz.
            Oprócz doprowadzenia do gigantycznego zadłużenia stolicy, i złamania
            konstytucji to niestety nic mu Warszawa nie zawdzięcza. Normalnie złote rządy
            PiS u
            • yogithebear Złote rządy Kaczki 04.10.05, 16:41
              Jeśli w Warszawie jest tak kaczo dobrze, to czemu tak ich rozgniotła Platforma?
              Dlaczego Warszawiacy głosowali na Hannę Gronkiewicz-Waltz i kolegów (i
              koleżanki), a nie na listę swojego kaczorka? I dlaczego to Hanna Gronkiewicz-
              Waltz jest wskazywana na głównego kandydata na nowego prezydenta stolicy?
              Bo Kaczor ma gdzieś Warszawę - traktuje ją jak trampolinę w swojej Kaczej
              karierze. Ma gdzieś zobowiązania, tak jak jego brat ma gdzieś słowo dane
              wyborcom. Liczy się tylko stołek Prezia przy Krakowskim Przedmieściu. Mały
              pałac już mają, chyba, że ktoś ma złudzenia... TKM!
              • qawsedrftg podobno w nowych pociągach SKM będzie... 04.10.05, 17:17
                ...słychać z głośników kwa kwa kwa kwa...

                Ten gość jest po prostu beznadziejnie niekompetentny. Czas stoi w miejscu a
                inne miasta uciekają (Wrocław!) Jedyne, na czym mu zależało, to muzeum
                powstania. Poza tym zastój i stagnacja, działania na pokaz jak za komuny.
                Powierzchowne remonty ulic, kosmetyczne zmiany w komunikacji bez zmierzenia się
                z rzeczywistymi problemami, absurdalny pomysł SKM. Może głosować na niego w
                wyborach, by stąd poszedł. Wtedy uszczęśliwi nas mgr. polonistyki Urbański!
              • klkak Na Kaczora bylo wiecej glosow niz na Gronkiewicz! 04.10.05, 19:02
                A poparcie dla Pitery jest na poziomie Giertycha...
                Dane ze strony PKW:
                1 GIERTYCH Roman Jacek 35812
                6 1 KACZYŃSKI Jarosław 171129
                6 2 KAMIŃSKI Mariusz 9142
                6 3 GOSIEWSKA Małgorzata Maria 4251
                6 6 OŁDAKOWSKI Jan Łukasz 3939
                6 8 PONCYLJUSZ Paweł Janusz 4232
                6 12 KARSKI Karol 2953
                6 20 GÓRSKI Artur 2850
                7 1 KALISZ Ryszard Roman 36013
                7 2 PIEKARSKA Katarzyna Maria 26511
                7 32 GADZINOWSKI Piotr 11650
                8 1 GRONKIEWICZ-WALTZ Hanna Beata 137280
                8 2 ŚPIEWAK Paweł 18403
                8 4 FABISIAK Joanna 6693
                8 6 WOJCIECHOWICZ Jacek Piotr 3380
                8 10 KOSECKI Roman Jacek 4395
                8 11 KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria 4615
                8 15 HIBNER Jolanta Emilia 3512
                8 37 PITERA Julia Teresa 39815
                • ermo Re: Na Kaczora bylo wiecej glosow niz na Gronkiew 04.10.05, 19:19
                  i co z tego? nie podniecaj sie tak jakbys ameryke odkryl, do strony pkw kazdy
                  ma dostep, gazety tez ludzie czytaja... na kaczora w ogole bylo duzo glosow w
                  porownaniu do reszty kandydatow z listy PiS... a to swiadczy tylko o tym kto na
                  tej liscie byl, ludzie widzieli kaczynskiego na pierwszym miejscu i na niego
                  glosowali, reszty wlasciwie nie znali... tak czy siak wybory w wawie wygralo
                  PO, ktore wprowadzilo 8 poslow, PiS 7... i na liscie PO wszyscy kandydaci mieli
                  sporo glosow, bo byly tam w porownaniu do PiS ludzie znani i w jakis sposob
                  cenieni... a wynik PO (procentowy) bylby jeszcze lepszy, gdyby nie smierc p.
                  surazskiej, ktora zebrala spora ilosc glosow, a ktore w rezultacie zostaly
                  uznane za glosy niewazne... po prostu 2 plakaty w siedzibie obwodu informujace
                  o smierci i tym samym wykresleniu p. wisly to troche za malo... tak wiec partia
                  kaczynskiego przegrala w wawie - miescie kandydata na prezydenta... przegrala
                  tak jak w wiekszosci duzych miast... to powinno dawac do myslenia...
                  • klkak A jednak Kaczor jest najpopularniejszym politykiem 04.10.05, 21:58
                    w Warszawie.
          • az100 Układ warszawski trwa pod skrzydłami Kaczyńskiego 04.10.05, 16:04
            Osobiście wskazywałem pełnomocnikowi Kaczyńskiego naruszenia prawa popełnione
            przez urzędnika, które na odległość śmierdziały łapówką - a kwestia zaniedbania
            obowiązków i naruszenia kpa była oczywista. Urzędnik ma się wyśmienicie.
            Administracja warszawska jest bezkarna, bo Kaczyńskiemu nie zależy na jej
            sprawnej pracy tylko na tym, żeby nikt mu nie wytykał "nacisków".
          • dorsai68 Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 17:27
            kacosk napisała:

            > Przede wszystkim w Warszawie rozwalił układ warszawski ale to nie jest
            > takie proste .Złodzejstwo ,korupcja to nie jest sprawa do załatwienia
            > w krótkim czasie
            Rozwalił co?
            Warszawa nadal nie ma planów zagospdarowania przestrznnego, co jest doskonałe dla urzędasów "w potrzebie", przetargi nadal wygrywają te same firmy (MPRD, WPRD), które wygrywały w czasach "układu warszawskiego", a bez ludzi z "układu" budżet Kaczyńskiego za rok 2004 nie zostałby skwitowany przez RM.

            Jeszcze raz pytam CO ROZWALIŁ?
          • miss.take Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 20:05
            kacosk napisała:

            > Przede wszystkim w Warszawie rozwalił układ warszawski ale to nie jest
            > takie proste .Złodzejstwo ,korupcja to nie jest sprawa do załatwienia

            Uklad Warszawski rozwalil Kaczynski... cos takiego!
            A teraz zabierze sie za NATO....

            a powaznie, nie rozwalil, nie rozwalil. Zmienili sie tylko czlonkowie...
        • wrojoz Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 15:42
          Nie znajdzie się ani jeden dobry przykład rządzenia Kaczyńskiego. No, umie
          jeżdzić autobusem, bo na samochód go nie stać i przy jego rządach Polaków też
          nie będzie stać.
        • aiwaplatz Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 16:28
          rsurowy napisał:

          > Może uda Ci się pokazać choć 2 może 3 przykłady "dobrego" rządzenia
          > Kaczyńskiego w stolicy???? Zanim zaczniesz krytykować i oceniać pomyśl czy
          aby
          > napewno masz rację
          SŁUŻĘ PRZYKŁADEM - zatrzymał wypływ państwowej kasy dla kolesi z układu
          warszawskiego. Ten jeden przykład starcza za wszystko, nie mówiąc już o
          większym bezpieczeństwie na ulicach, Muzeum Powstania - czego nikt nie potrafił
          zrobić przez kilkadziesiąt lat i na pewno wiesz co jeszcze tylko do koncepcji
          nie pasuje, co?
          • yogithebear Tak i jeszcze... 04.10.05, 16:44
            I jeszcze Szybka Kolej Miejska!!! Tak pięknie Koszałek-Opałek przecinał wstęgę,
            a tu wziut się wzięło i zepsuło... Jak nic sabotaż Piskorskiego...
          • az100 Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 17:11
            Muzeum Powstania to fakt. Powstało za Kaczyńskiego i nawet drobna wpadka z
            otwarciem przed zgodą na użytkowanie nie przekreśla jego zasług w tym względzie.
            Niestety rozgonienie układu warszawskiego już tak pozytywnych ocen nie osiąga.
            Co z tego, że rozgonił skoro Warszawa na tym nic nie zyskała a łapówki dalej
            płyną tylko do innych kieszeni. Przykład? Bardzo proszę: warunki zabudowy na
            terenach "pod opieką konserwatora zabytków" są wydawane sprawnie (bez czekania
            latami) tyko tam, gdzie projekty sporządzają sprawdzone pracownie.
          • katarzyna.gierak Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 18:41
            Pewnie, zatrzymał wypływ kasy do jednego układu na rzecz swojej świty. Podpiera
            się teraz Muzeum Powstania bo to jego jedyny sukces. Reszta to zgroza.Wystarczy
            przyjrzeć się bliżej działalności pana Borowskiego naczelnego architekta
            Warszawy- oszukiwał w oświadczeniach majątkowych, rozdawał pozwolenia na budowę
            za łapówki i do tego jeszcze zasiada w radzie nadzorczej szwajcarskiej spółki
            będąc urzędnikiem państwowym. Takich ludzi w Ratuszu jest jeszcze wielu. To w
            ten sposób Kaczyński walczy z korupcją i usprawnia miasto??!!!
      • mmkkll A pamiętasz 1 szczegół nt wywalonych z PO radnych? 04.10.05, 15:50
        Uratowali Kaczorowi 4 litery głosując za absolutorium dla nich.

        PS. Pitera nie zapisała się do PO. Jedynie kandydowała z listy.
        • mmkkll "Dla niego" oczywiście. Poprawka /nt 04.10.05, 15:51
      • aiwaplatz Re: Pitera straciła twarz 04.10.05, 16:24
        galba napisał:

        > Kiedyś wyrobiła sobie nazwisko walką z korupcją a dziś zapisała się (dla
        > diety poselskiej) do partii "układu warszawskiego".
        >
        Wyszło szydło z worka. Pewnie chce zmienić samochód i mieszkanie. A tu
        przyjdzie obejść się smakiem.
      • zyks Jeśli"galba"tak mówi,to znaczy że Pitera jest mądr 04.10.05, 17:01
        ą, dzielną i odwazną dziewczyną. "galba" chwali tylko miernotę, głupotę i,
        pardon, , nietety, szujowatość...
      • dorsai68 Kłamstwo. 04.10.05, 17:31
        galba napisał:

        > Kiedyś wyrobiła sobie nazwisko walką z korupcją a dziś zapisała się (dla
        > diety poselskiej) do partii "układu warszawskiego".
        >
        Pitera startowała z listy PO, ale nie jest w partii.
      • mariasz77 Re: To nieprawda, że Pitera straciła twarz 04.10.05, 17:56
        Myślę, że jako poseł będzie miała większe możliwości walki z korupcją i innymi
        nieprawidłościami. Ludzie na miłość Boską nieopluwajcie wszystkich i
        wszystkiego. Jeśli 90% polaków twierdzi, że są katolikami, to niektórzy z was
        napewno należą do tych 10%.Między innymi galba
        • ermo Re: To nieprawda, że Pitera straciła twarz 04.10.05, 18:00
          ta baba po prostu wyprowadza z rownowagi... jest tak 'korupcjonozerna', ze az
          niepowazna... mozna ja bez trudu wpuscic w maliny, tacy ludzie sa malo
          wiarygodni...
        • 28plk7b Re: To nieprawda, że Pitera straciła twarz 04.10.05, 18:06
          mariasz77 napisała:

          >
          Myślę, że jako poseł będzie miała większe możliwości
          zanurzenia ryja w korycie władzy
      • donald_duck1 A miała ją kiedyś? 04.10.05, 21:53
        O ile dobrze sobie przypominam to reprezentowała SLD w Wielkopolsce razem z
        Łybacką (a może przeciwko niej). Potem stała się "transparentna" - jak całe
        SLD, również takie, które nagle zmieniło barwy.
    • lisle TAKIM SUKCESEM JAK BEDZIE RZADZENIE PL - ZADNYM!!! 04.10.05, 14:52
      hehehehehehe
    • 28plk7b Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 14:53
      Pani Pitera też już przebiera nóżkami do pałacu.
      • kralik1 [...] 04.10.05, 14:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • wrojoz Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 15:46
        Pani Pitera działa a Kaczyński szachruje. Kaczyński jest obrzydliwy.
    • marcus_crassus jako warszawiak 04.10.05, 14:54
      rzady kaczora w warszawie to po prostu klapa. po prostu kaczor bal sie podjac jakiejkolwiek powazniejszej decyzji zeby nic nie spieprzyc. kasa byla zablokowana. co wiecej - co za glupoty byly w programie kaczora ze "negocjuje z bruksela iles tam milionow". funduszy z UE sie nie negocjuje. sie je otrzymuje jak sie ma dobry plan i na dany cel sa fundusze.

      coraz bardzie irytuje mnie kampania PiS - krytykuja PO samym populizmem.

      co teraz obiecali? 3 miliony mieszkan? To przebili SLD
      • ypsilon.ypsi Re: jako warszawiak 04.10.05, 15:01
        Zgadzam się, kto mieszka w Warszawie miał okazję na własnej skórze poczuć
        rządzenie prezydenta Kaczyńskiego - nic nie zrobił, dobrze że więcej nie spieprzył.
        W dodatku robi sobie za publiczne pieniądze kampanię wyborczą, ta broszurka jaką
        dzisiaj dołączyli do Gazety to kiepski żart.
        • wrojoz Re: jako warszawiak 04.10.05, 15:48
          Wszystko co popiera Rydzyk i Kaczyński jest podejrzane. Tojest już para ?
          • ypsilon.ypsi Re: jako warszawiak 04.10.05, 16:06
            wrojoz napisał:

            > Wszystko co popiera Rydzyk i Kaczyński jest podejrzane. Tojest już para ?


            Widzisz nazwisko Kaczyńskiego w sygnaturce?
            Mnie osobiście bulwersuje fakt wydania 60 tyś z publicznej kasy miasta, w którym
            mieszkam na promocję jednego kandydata na prezydenta, ale widzę że ty uważasz iż
            wszystko jest w porządku?
      • mmkkll jako kolejny warszawiak 04.10.05, 16:01
        uważam, że ktoś, kto traktuje zarządzanie moim miastem jako odskocznię do
        wyższego stanowiska, na dodatek nie zarządzając tym miastem dobrze, nie powinien
        awansować wyżej, bo istnieje niebezpieczeństwo, że jego prezydentura będzie
        wyglądała podobnie(do złych nawyków łatwo się przyzwyczaić, odzwyczaić się jest
        już sporo trudniej).
    • manekin1 Bezczynność i bajzel!!! 04.10.05, 14:54
      Warszawiacy doskonale wiedzą jaki bezwład w funkcjonowaniu struktur miasta
      wprowadził Kaczyński. Ponad 6 miesięcy czekałem na pozwolenie na budowę bo
      nie zdołano wybrac naczelnego architekta. Nowe inwestycje wstrzymane, ulice
      rozkopane, policja śpi zamiast pojawiać się na ulicach. Jaki Pan odniósł
      sukces Panie Kaczyński?
      • kacosk Jesteś chyba z innej Warszawy 04.10.05, 14:59
        Bo ja takiej nie znam
        • josek4 Re: Jesteś chyba z innej Warszawy 04.10.05, 15:09
          A co pewnie dajesz coś pod stołem Kaczorkowi, że jestes taki zadowolony z syfu.
          Wiem pewnie to tobie nie przeszkadza bo w bałaganie lubisz żyć.
        • manekin1 To może jesteś z prawego brzegu... ;) ? 04.10.05, 15:09
          Słyszałem, że tam wszystko pnie się do góry, przestępczośc spadła o 107% i
          średnia krajowa wzrosła do 8452,00 PLN miesięcznie.
        • polak-prawdziwy [...] 04.10.05, 15:50
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • tymoteuszr Re: Bezczynność i bajzel!!! 04.10.05, 15:03
        Zgadza sie. Kolesie przestali brac lapowki, bo teraz trzeba zamawiac np.
        ekspertyzy. Za nic nie warty dokument placi sie autorowi, ktory jest znajomym
        jakiegos krolika i wtedy jest OK. Warszawa pod rzadami Kaczora jest brudna,
        niebezpieczna, bez inwestycji lub z inwestycjami, ktore ciagna sie jak smrod za
        wojskiem. Az strach pomyslec, co bedzie jak Kaczor zostanie prezydentem.
        Jest to poczciwy czlowiek, ale absolutne beztalencie do wladzy i nieudacznik.
        Pora chyba emigrowac... albo dac na msze w pewnej intencji, bo mialo byc
        lepiej, a szykuje sie jeszcze gorzej...
      • normalny.normals Re: Bezczynność i bajzel!!! 04.10.05, 15:06
        Dziękuję panu Kaczyńskiemu za Most Północny, którego nie ma i dzięki ekipie
        Kaczyńskiego długo jeszcze nie będzie.
        Jak trzeba być bezczelnym żeby wciskać ludziom że odniosło się sukces w stolicy,
        kiedy wszyscy wiedzą że jest odwrtonie.
        Cieszę się że Pitera w końcu powiedziała głośno to, co myślą Warszawiacy.
        • wredna_jedza Re: Bezczynność i bajzel!!! 04.10.05, 15:15
          Ciekawe, bo w Kraku budowniczego mostów z PO pogoniliśmy...
          :)))))
          • az100 Re: Bezczynność i bajzel!!! 04.10.05, 16:12
            Gdzieś na forum czytałem, że go pogoniliście... i już żałujecie.
          • yogithebear To może... 04.10.05, 16:49
            To może chcecie naszego??
            Parafrazując Turnau'a:
            Zabierajcie nam Kaczora do Krakowa...
    • rsurowy Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 14:56
      Cieszę się, że nareszcie ktoś otwarcie powiedział to co było jasne od dawna,
      ale jakimś dziwnym trafem pomijane. Może przenieść tą debatę na grunt kampani
      prezydenckiej i poprosić Leszka aby się ustosunkował, a nie zasłaniał sie
      ciągle frazesami. Może wtedy naród zrozumie o co Kaczyńskim chodzi - bo w 100 %
      nie o lepszą Polskę
    • pani_momo Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 14:57
      Ile kosztowała ta śliczna broszurka z życzeniami do złotej rybki? I kto za nią
      zapłacił, panie Kaczyński o Czystych Rękach?
    • indris Trochę mnie Pitera zawiodła 04.10.05, 15:02
      Mandatu już nikt jej nie odbierze. Zrobiłaby mądrzej nie wplątując sie w
      kampanie wyborczą Tuska. Nie głosowałem na nią (bo prędzej by mi ręka uschła
      niż oddałbym głos na PO), ale ją ceniłem jako osobę.
      • minimum1 Gadzinowski cię nie zawiedzie 04.10.05, 15:11
      • ciumcia A ja na nią głosowałem i mnie nie zawiodła. 04.10.05, 15:16
      • amwaw Re: Trochę mnie Pitera zawiodła 04.10.05, 15:43
        To samo pomyślałam. Kobieta jest naprawde wg mnie łebska i( mam nadzieje)
        uczciwa, co jest rzadkością, ale wdała się w niesmaczne teraz rozgrywki między
        Tuskiem i Lechem. Po co?
        Ta kampania staje się porażką- dzisiaj jak usłyszałam, że dziennikarka wyputyje
        się Marcinkiewicza o oceny z matury i o błędy to pomyślałam, że do podawania
        nóg przez Wałęse już niedaleko...:/
        • mcbet Re: Trochę mnie Pitera zawiodła 04.10.05, 17:19
          Łebska, tak. Ale jednak czasem daje sie wpuscic w maliny. Kiedys dala sie
          podprowadzic poslowi Markowskiemu z PiS i w programia Jaworowicz napadla na
          burmistrza Nowego (powiat swiecki, kolo Bydgoszczy). Jak sie okazalo, wlasciwie
          nie bylo za co.
          Ale jak szefowa TI weszla do polityki, to juz w samo w sobie powinno dac do
          myslenia ludziom
          • ermo Re: Trochę mnie Pitera zawiodła 04.10.05, 17:52
            no popatrz - u nas bylo podobnie: podpuscili ja przed samorzadowymi, ze w
            pewnej gminie pewien wojt jezdzi samochodem - lapowka, wystarczyl usmieszek
            przystojnego komendanta policji w pewnym miescie powiatowym i jego poparcie u
            pewnego redaktora naczelnego w innym powiatowym miescie i juz pani
            Pitera 'szczula' mimo, ze nie miala najmniejszych dowodow na czyjas wine, w ten
            sposob niewinny czlowiek - notabene popierajacy dzis PO - mogl przez pania
            stracic fotel w pewnej gminie na rzecz strasznego buraka i oszoloma dzis
            popierajacego LPR... pamietam jak wtedy grozila z pierwszej strony gazety pana
            redaktora lokalnej gazety... a potem sie okazalo, ze babka w ogole nie
            wiedziala co jest grane, tylko, ze "ktos jej cos"... glupia baba i tyle...
      • wrojoz Re: Trochę mnie Pitera zawiodła 04.10.05, 15:51
        Indris-Tylko Tusk zapewni Polsce rozwój. I Tusk wygra. Głosuję na Tuska.
    • chris12 Nie nadawał się w Warszawie będzie prezydentem RP 04.10.05, 15:02
      Tak było za czasów PRL. Nazywało się to przesunięcie w górę, gdy działacz
      partyjny nie sprawdził się na swoim stanowisku.
      • dariusz.zukowski Re: Nie nadawał się w Warszawie będzie prezydente 04.10.05, 16:03
        ale w prezydencie RP Kaczyńskim jest jednak jeden plus - nie bedzie już prezydentem Warszawy. Marna pociecha i tylko dla warszawiaków, ale zawsze
        • goldi_wawa Re: Nie nadawał się w Warszawie będzie prezydente 05.10.05, 04:24
          Tak sie nie ciesz ze nie bedzie preziem W-wy bo nie niestety nowy ma byc
          mianowany Urbanski mysle ze i tak i nic nie zrobi bo bedzie czekal na aport od
          PANA(L.K)SZkoda ze nikt nie wspomnial ze burmistrzem Sródmieścia zostal pacan z
          PIS z Suwałk
    • isi90001 Rzadzenie Warszawa to porażka- Warszawiak 04.10.05, 15:08
      Ostatnio chcialem wymienic okno na wieksze- wizyty 21 razy w urzedach- Kaczor
      porozbijal jeszcze funkcje (tak, zeby pewnie zapobiec korupcji)- w efekcie
      kosztowalo mnie to 3 miesiace czasu, 21 wizyt (oczywiscie w godzinach
      urzedowych), sporo nerwow, papierow i benzyny. Gratuluje biurokratom z PiS.
      Tacy komunisci, tylko, ktorzy mniej lubia zwiazek radziecki.
    • rach_ciach Pitera jeździła po PO i Piskorskim...to dali jej 04.10.05, 15:08


      ...miejsce na liście PO, żeby się zamknęła. I się zamknęła. Z całej jej
      pyskówki nigdy nic nie wynikało. Ani Piskorski, ani nikt inny nie stanął przed
      sądem.

      Porpagandzistka Tuska i nic więcej. I mam prośbę...niech Pani nie wypowiada się
      w imieniu Warszawiaków! Co najwyżej we własnym, PO i Tuska!
      • ecot Re: Pitera jeździła po PO i Piskorskim...to dali 04.10.05, 15:10
        i dlatego startowała z ostatniego mniejsca?!
        • rach_ciach Widocznie był zdesperowana..i nie miała innych ... 04.10.05, 15:13
          ...możliwości. W końcu z tej pyskówki może całkiem wygodnie zyć.
          • yogithebear Spiskowa teoria dziejów... 04.10.05, 16:58
            Myślę, że to Kopernik namówił Piterę, żeby teraz była za Układem Warszawskim.
            Bo Kopernik się podobno wciąż ukrywa. A Układ Warszawski pojechał teraz do
            Brukseli i nazywa się NATO (pisali przecież: "Co NATO Kaczyński?"). A wogóle,
            to jak bracia K. kradli... Coś tam kradli, to może... A tam... nie będę
            plotkował...
      • wrojoz Re: Pitera jeździła po PO i Piskorskim...to dali 04.10.05, 15:55
        Do rach-ciacha-
        Wypowiada się w imieniu warszawiaków, moim i milionów innych uczciwych Polaków,
        którzy chcą rozwoju Polski i dobrobytu a nie tak jak Kaczyński rozdzielania
        biedy.
        • rach_ciach _______________________________________________:-) 04.10.05, 16:28
          Jak chcesz to niech się wypowiada w Twoim, ale w moim nie ma prawa a jestem
          Warszawiakiem! Najpierw krytykowała PO teraz im służy...to chyba się
          nazywa "najstarszy zawód świata"?
          • rosenkrantz666 Re: _____________________________________________ 04.10.05, 17:56
            > Najpierw krytykowała PO teraz im służy...to chyba się
            > nazywa "najstarszy zawód świata"?

            Wtedy krytykowała podejrzenie o łapówkarstwo i nadużycie publicznych pieniędzy
            (przez ludzi z PO), a teraz krytykuje podejrzenie o łapówkarstwo i nadużycie
            publicznych pieniędzy (przez Lecha K.). To sie nazywa konsekwencja w działaniu.
            • rach_ciach ____________________to się nazywa KARIEROWICZOSTWO 04.10.05, 18:11
              Bo to jest pusta palpanina beż żadnego sensu. od ścigania przestępstw to są
              sądy i prokuratura. Pani Pitera żyje z tego że gada i już.

              Gadała na Piskorskiego i "układ warszawski" ale to Kaczyński się nimi
              rozprawił. A Piskorski się śmieje z Brukseli...Towarzyszka Pitera!
          • yass1 Re: _____________________________________________ 04.10.05, 22:40
            Warszawiakiem... zapewne z awansu geograficznego
    • rudex1 Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 15:12
      Zgadzam się z brakiem rozwiązań dotyczących sprawnej administracji w Warszawie.
      Jako administrator Wspólnot Mieszkaniowych nic w UD "WOLA" i UM st. Warszawy
      nie można załatwić. Nie ma pieniędzy na naprawę chodników przez które po
      deszczu emeryci uprawiają bieg z przeszkodami, na zieleń ,na pielęgnację
      trawników nie mówiąc o zagrażeniach typu wyeksploatowanej wcześniej instalacji
      wod-kan, gazowej. Jeśli to są osiągnięcia Pana Kaczyńskiego to ja gratuluję
      osiągniętych sukcesów.
    • wuetend Trzeba jednak przyznac 04.10.05, 15:12
      dobrych mu dobrano specow od marketingu przedwyborczego.
      Zaslugami, jakie mu przypisano w spotach przedwyborczych moznaby obdarowac cala
      armie urzednikow miejskich..
    • rach_ciach ____________________WŚCIEKLIZNY W TOK FM I GW C.D. 04.10.05, 15:15
    • ajkaj Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 15:18
      Na to pytanie odpowiedzieli wyborcy oddając na L. Kaczyńskiego najwięcej głosów,
      prawda p. Julio?
      • wiewiorzasta Re: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 15:27
        Ale wtedy jeszcze nie wiedzieli, jaki z niego nieudacznik :)))

        Chyba, że ty bliźniaków nie rozróżniasz nawet po imieniu :DDD
      • maktub Re: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 15:30
        o, to Lech startowal w Warszawie w wyborach parlamentarnych? Myslalem, ze Jarek
        i ze na PIS glosowalo sie takze (a moze przede wszystkim) w innych regionach
        kraju. No, ale coz ... czlowiek uczy sie cale zycie.
      • zioo Re: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 15:48
        najwięcej głosów dostał Zbyniu Ziobro, ponad 12 tys. :)
      • wrojoz Re: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszawą? 04.10.05, 15:58
        ajkaj-Tobie się pomyliły bliżniaki. L.Kaczyński nie dostał nic głosów. Głosy i
        to w dużej przewadze dostanie teraz Tusk. Kaczyński=Rydzyk=kombinator
      • ukos Guzik prawda 04.10.05, 16:06
        Jarosław Kaczyński miał najwięcej głosów, bo ma taką pozycję w PiS, ale PiS w
        Warszawie PRZEGRAŁO, dostało w wyborach parlamentarnych MNIEJ głosów niż
        Platforma! To jest odpłata za nierząd PiS w Warszawie. Procentowo Kaczor dostał
        tez mniej głosów niż Tusk w swoim mniejszym okręgu. Gdyby Warszawa miała pięć
        milionów ludzi, to Kaczor dostałby jeszcze więcej, nic więc z tego nie wynika.
      • yogithebear Sprostowanie - Lech nie wygrał w Warszawie! 04.10.05, 17:10
        Nie na Lecha, tylko na Jarosława - czas się nauczyć ich odróżniać... I zwracam
        uwagę, że TYLKO na Jarosława (171 tys. głosów). Drugi na liście Mariusz
        Kamiński miał (9 tys.) czyli o połowę miniej niż trzeci z PO Paweł Śpiewak (18
        tys.). Hanna Gronkiewicz-Waltz miała 137 tys. głosów, a Julia Pitera 40 tys..
        Lista PiS gdzie do przejścia wystarczyło 2,8 tys. wypadła zdecydowanie gorzej
        od listy PO gdzie minimum głosów, żeby wejść wynosiło 3,3 tys. przy większej
        liczbie posłów (8 PO i 7 PiS)
    • hernandez Media byly bardzo laskawe dla Kaczora jako prezyde 04.10.05, 15:20
      nta Warszawy, nawet GW ledwie co szczypala, teraz zaczynaja atakowac nie wiem
      czy troszke nie za pozno...dla miasta napewno za pozno o 3 lata a dla Polski...
    • goblin666 Rządy Kaczora w W-wie to klęska 04.10.05, 15:36
      Rządy Kaczora w W-wie to klęska - mogę to stwierdzić jako mieszkaniec stolicy.
      Klęska na wszystkich frontach - od poważnych inwestycji (a właściwie ich braku)
      n.p. most pólnocny, po drobne sprawy szczególnie dokuczliwe dla tzw. "zwykłych
      ludzi" - Kaczor zcentralizował co się dało, odebrał uprawnienia dzielnicom
      (tylko nie mówcie, że to ustawa - tu chodzi o szczegóły wykonawcze) - urzędnicy
      w dzielnicach boją się palcem ruszyć aby nie narazić się na gniew ratusza.
      Proste sprawy wloką się miesiącami czy latami -choćby brak zezwoleń na budowę.
      Masz działkę chciałbyś zbudować dom? Spokojnie - dzięki Kaczorkowi poczekasz ...
      parę lat. Stopień centralizacji jest taki, że zakupy papieru toaletowego dla
      ratuszów dzielnicowych idą przez Plac Bankowy (to nie jest figura retoryczna -
      naprawdę tak jest!).

      Kaczor to niestety tzw. "Socjalista tyle że wierzący w Boga" - jego ideał to
      maksymalna centralizacja -Państwo wie lepiej, obywatel - morda w kubeł i nie
      wychylac się. Uczciwy? Pewno tak, jak ktoś siedzi na d... i nic nie robi to b.
      prosto być uczciwym.
      • atka5 Re: Rządy Kaczora w W-wie to klęska 04.10.05, 15:46
        Brawa dla Pani Pitery!!!!
        Obserwowałam ją z dystansem, ale teraz muszę się przed nią ukłonić. Nie mogę
        patrzeć jak moje miasto - Warszawa - umiera pod rządami kaczej ekipy. Wreszcie
        ktoś powiedział głośno i dobitnie to, co wszyscy warszawiacy obserwują już
        przez trzy lata.
    • wrojoz Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 15:38
      Precz z rządami Kaczyńskiego. To byłoby dzielenie biedy! Rydzyk z Kaczyńskim
      rządzą Polską? Tak chcecie Polacy ?
    • hanauma Dobre pytanie, Pani Posel! 04.10.05, 15:43
      Juz raz to zamiescilem, ale uwazam, ze warto. Ryzyko za duze...

      W GW z 4.X jest wkladka "Strategia rozwoju m. st. Warszawy do 2020 r.".
      Calkiem niezle wydawnictwo. Podobne wizje powinny byc w kazdym wiekszym
      miescie; mniejszym tez, dodam.

      No i po przejrzeniu jestem zupelnie szczesliwym czlowiekiem.
      Zobaczylem projekty fantastycznych obiektow, a przede wszystkim dowiedzialem
      sie, ze rozwiazane zostana problemy komunikacyjne.
      Widzialem projekt obwodnicy Centrum, obwodnicy Srodmiescia, drogi ekspresowe
      wokol calego miasta, drogi glowne ruchu przyspieszonego, a ponadto dwie wersje
      projektu Mostu Polnocnego, projekt zagospodarowania Placu na Rozdrozu, projekt
      rewaloryzacji Krakowskiego Przedmiescia, projekt parkow kulturowych, projekt
      modernizacji stadionu Legii, projekt Centrum Nauki KOPERNIK, projekt Centrum
      Chopinowskiego, projekt modernizacji Stadionu Dziesieciolecia, projekt rozwoju
      szybkiej kolei, projekt Warszawskiego Parku Technologicznego, projekt kampusu
      uniwersyteckiego, projekt Pasazu Wiecha, projekt przebudowy Placu Defilad,
      projekt odbudowy Placu Pilsudskiego, projekt tworzenia rynkow w kazdej
      dzielnicy, projekt zabudowy Portu Praskiego, projekt budowy kompleksowego
      systemu informacji o terenie, projekt przeobrazenia ciagow komunikacyjnych w
      prawdziwe ulice dzieki umieszczeniu na parterze domow stojacych wzdluz ulic
      kawiarenek, sklepow i restauracji.

      Co za szczesliwy przypadek - zastanawialem sie, na kogo glosowac, otwieram
      gazete, i juz wiem. No po prostu cud. Nie glosowac na Lecha K. to po prostu
      wyrzucic do smietnika kupon Lotto z szostka po kumulacji.

      Oczywiscie nie domniemywam, ze publikacja ma zwiazek z wyborami. Alez skad!!!
      Wytocze proces kazdemu, kto tak stwierdzi. Byloby to zreszta niezgodne z
      obowiazujacymi przepisami prawa i zlamaniem norm etycznych, ktorym urzednicy
      miasta stolecznego Warszawy sa od trzech lat wierni nad wyraz. To po prostu
      planowane od dawna dzialanie Biura Promocji Miasta. Budzet na to byl
      szczegolowo zaplanowany w strategii promocyjnej miasta. Biuro Promocji wydaje
      takie publikacje regularnie, bez wzgledu na to, czy prezydentem miasta jest
      Lech K., czy bylby to Nikodem D., Pawel P., czy w koncu Gall Anonim.

      I tylko zli ludzie mowia:
      Warszawiaku, pamietaj - to wszystko stanie sie tylko wtedy, gdy wybierzesz
      niejakiego Lecha K. na Prezydenta RP. I tylko wtedy. On jeden potrafi rozwiazac
      wszystkie problemy Warszawy - a jesli Warszawy, to calego kraju tez.
      Masz zatwardzenie - wyslij pytanie na adres: Prezydent Warszawy - Lech
      Kaczynski, 00-901 Warszawa 134, skr. poczt. 5.
      NA PEWNO UZYSKASZ SKUTECZNA PORADE!

      A zlych ludzi pelno wokol nas...
    • polak-prawdziwy Rządy Kalksteina i jego sitwy w Warszawie to 04.10.05, 15:48
      degrengolada i upadek miasta. Realizując polecenia najbardziej polakożerczych środowisk żydomasonerii Kalkstein doprowadził Warszawę do ruiny tak jak do ruiny ma doprowadzić Polskę.
      • ypsilon.ypsi Re: Miał być uczciwy nieudacznik... 04.10.05, 15:53
        ... a okazało sie że to tylko nieudacznik. Kampania wyborcza za publiczną kasę
        wymiotła przymiotnik uczciwy.
    • mctiggle Re: Pitera: Jakim sukcesem jest rządzenie Warszaw 04.10.05, 15:53
      miało być:
      www.warszawa.pl/news/view,3469.html
      jest:
      serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2950007.html
      widzę już te miliony mieszkań...
    • rupertc Niech idzie w PiSdu... 04.10.05, 15:58
      A niech Kaczor idzie w PiSdu wraz ze swoją świtą. Napewno Warszawa zyska tracąc
      takich "gospodarzy".
      • ciumcia Re: Niech idzie w PiSdu... 04.10.05, 16:04
        > A niech Kaczor idzie w PiSdu wraz ze swoją świtą. Napewno Warszawa zyska

        Ale Polska straci...
        • rupertc Re: Niech idzie w PiSdu... 04.10.05, 16:16
          ciumcia napisał:

          > > A niech Kaczor idzie w PiSdu wraz ze swoją świtą. Napewno Warszawa zyska
          >
          > Ale Polska straci...
          Widzę,że i Ciebie ogłupiły hasła wyborcze... Nic Polska nie straci, bo tak
          naprawdę Prezydent RP niewiele może. Może jedynie wetować ustawy Sejmu, choć
          jeśli nawet, to zepsuć się już niewiele da.

          Pzdr.
          • ciumcia Re: Niech idzie w PiSdu... 04.10.05, 21:18
            Wiesz, może nie ma realnej władzy, ale jednak reprezentuje nasz kraj.
            A ja wolałbym, żeby Polski nie reprezenował ten mały krzykacz. A Warszawiacy
            będą się z kaczką męczyć jeszcze tylko rok.
            • rupertc Re: Niech idzie w PiSdu... 05.10.05, 10:50
              Trudno się z Tobą nie zgodzić. Może być wstyd, jak Lepper.
              Pozdrawiam.
    • men190 To w ogole Warszawa da sie rzadzic? 04.10.05, 15:59
      Przy liczbie radnych zdaje sie cos kolo 350 osob i azjatyckiej mentalnosci???
      Przeciez to miasto to zawsze byl bajzel.

      ROTFL, rozsmieszacie mnie do lez.
      • men190 Warszawa - stolica Azji 04.10.05, 16:00
        Zaslugi poprzednich wladz dla Wawy sa takie, ze Warszawa NIE MA OCZYSZCZALNI
        SCIEKOW.

        Cale fekalia z 3/4 miasta ida bezposrednio do Wisly. BRAWO!!!!!
        • dorsai68 głupoty wypisujesz. 04.10.05, 17:55
          men190 napisał:

          > Zaslugi poprzednich wladz dla Wawy sa takie, ze Warszawa NIE MA OCZYSZCZALNI
          > SCIEKOW.
          >
          > Cale fekalia z 3/4 miasta ida bezposrednio do Wisly. BRAWO!!!!!


          Warszawa obsługiwana jest obecjie przez dwie oczyszczalnie: "Czajkę" i "Pruszków". "Czajka" jest modernizowana, rozbudowywwana jest też oczyszczalnia w Pruszkowie, w budowie jest także oczyszczalnia "Południe", a te inwestycje rozpoczęły POPRZEDNIE władze miasta.


          • men190 Czyli nie ma 04.10.05, 18:05
            Bo zanim skoncza Poludnie, to trzeba zrobic cala siec kanalizacyjna i
            przepompownie sciekow.

            Czyli na razie jest po staremu, szambo idzie do Wisly. Na stronach Inspektoratu
            Ochrony Srodowiska mozna pobrac dane dot. skazenia Wisly i widac czarno na
            bialym co sie dzieje z jakoscia wody w Wisle po przejsciu przez Wawe.

            Azja.
        • miss.take Re: Warszawa - stolica Azji 04.10.05, 20:35
          men190 napisał:

          > Zaslugi poprzednich wladz dla Wawy sa takie, ze Warszawa NIE MA OCZYSZCZALNI
          > SCIEKOW.
          >
          > Cale fekalia z 3/4 miasta ida bezposrednio do Wisly. BRAWO!!!!!

          Po pierwsze primo: jezeli jest to wina POPRZEDNIEGO zarzadu, to jest to tym
          bardziej wina OBECNEGO, ktory przeciez zna stan rzeczy.

          Po drugie primo: wiedzialem, ze Kaczynski podtruwa i zasmradza Tuska, ale zeby
          od razu cale Trojmiasto????

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka