Dodaj do ulubionych

Podróżuję po Rosji

30.10.16, 14:18
Podróżuję teraz po Rosji Z Jonathanem Dimbleby'm - oglądając jego film podróżniczy - Ojczyzna . odc. 3, w programie Historia TVP. Mam nadzieję na dalsze odcinki i obejrzenie emitowanych wcześniej. Najtańsza, sentymentalna podróż.... w zimny, deszczowy dzień.... bez ruszania tyłka.

Smutno mi, że w tym największym kraju świata ludzie żyją skromnie , ciessząc się dnia dzisiejszego, nie mając nadziei na lepsze dni.
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Podróżuję po Rosji 31.10.16, 06:47
   Dziś powtórka odc. 3 od 6.45 - 7.50 . Film kręcony w 2008 roku Zaczyna sie. Znowu jadę...
   • monalisa2016 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 17:55
    Czuk1 powinien poleciec do "bogatych" Stanow, pojsc do pewnych dzielnic wtedy by sie uzdrowil na calego, zrozumialby dlaczego ludzie wybrali Trumpa a nie niszycieskich swiat demokratow.
    • czuk1 Re: Podróżuję po Rosji 03.01.19, 22:43
     monalisa2016 napisał(a):
     > Czuk1 powinien poleciec do "bogatych" Stanow, pojsc do pewnych dzielnic wtedy by sie uzdrowil na calego, zrozumialby dlaczego ludzie wybrali Trumpa a nie niszczycieskich swiat demokratow.
     >

     Nie będzie mi dane. Domyślam się; widzimy też w sieci skrajności - biedę i bogactwo.
     Myślę, że demokracja niesie pozytywne rozwiązania , kiedy mówi o prawach mniejszości. Ale to jest teoria. Hasło demokratyczne - o prawach mniejszości - nie jest realizowane. Idea demokracji to teraz szyld pod którym kryją się rządy autokratyczne, sprawowane przez partie rządzące bądź koalicyjne, powołujące się na pełnomocnictwa suwerena.
     Tak wypaczona demokracja wymaga niezwłocznej modernizacji.
     Tylko jak to zrobić i kto to zrobi ?
     • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 06.01.19, 18:19
      czuk1 napisał:      > Tak wypaczona demokracja wymaga niezwłocznej modernizacji.
      > Tylko jak to zrobić i kto to zrobi ?
      >
      >
      Nikt tego nie zrobi w przewidywalnej przyszłości,Takie ''modernizacje'' w różną stronę,były zawsze wynikiem ''nowego rozdania kart '' które najpierw trzeba przeżyć. Później jest chwila refleksji,ale bardzo krótka
      • czuk1 Re: Podróżuję po Rosji 06.01.19, 22:05
       Zgoda. To "nowe rozdanie kart " poprzedza najczęściej rewolucja , uliczne walki stronników, wojny domowe. Doświadczenie polskie uczy jednak , że można dokonać zmiany ustroju bez wielkiego przelewu krwi. Wystarczył zryw i bunt narodowy, by obalić władzę która utraciła pełnomocnictwa do rządzenia Polską.
       Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana .W ciągu ćwierćwiecza kolejne, partyjne rządy zostały bardzo umocnione , utworzyły podstawy prawne do łatwego zdobycia władzy, jej umacniania i wieloletniego utrzymywania. Przed zamachem PiS-u na polską demokrację (w 2015 i 2016 r) , stworzone zostały silne podstawy i realne możliwości do zmiany ustroju. Wystarczyło, że przytrafiła się taka partia wodzowska która w programie ma przejęcie pełni władzy nad narodem. Nie zważając na nic , w tym na bariery konstytucyjne buduje ona nowy ustrój - autorytaryzm.
       W ten sposób oddala się o nas demokracja. Według partii rządzącej ,jedynej, nieomylnej nie ma bowiem potrzeby reformowania polskiej demokracji, łatwiej zbudowac od podstaw ustrój IV RP . A mieliśmy wykonać wielką robotę uzdrawiającą demokrację - tworzyć społeczeństwo obywatelskie, umacniać samorządy lokalne, potaniać utrzymanie państwa, budować państwo świecki,.... Aktualnie niepodzielnie rządząca partia sama wie jak narodowi dogodzić i odrzuca wszelkie przeszkody prawne - na tej drodze..
       • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 06.01.19, 22:29
        czuk1 napisał:

        >
        > W ten sposób oddala się o nas demokracja. Według partii rządzącej ,jedynej, ni
        > eomylnej nie ma bowiem potrzeby reformowania polskiej demokracji, łatwiej zbudo
        > wac od podstaw ustrój IV RP . A mieliśmy wykonać wielką robotę uzdrawiającą dem
        > okrację - tworzyć społeczeństwo obywatelskie, umacniać samorządy lokalne, potan
        > iać utrzymanie państwa, budować państwo świecki,.... Aktualnie niepodzielnie r
        > ządząca partia sama wie jak narodowi dogodzić i odrzuca wszelkie przeszkody pr
        > awne - na tej drodze..


        Ale ja nabieram coraz większego przekonania [dotyczy to nie tylko polski ] że ludzie własnie tego chcą.....Z jednej strony trochę tego się obawiają, ze to trochę kij na własne plecy.A z drugiej strony ''pragną'' kogoś silnego u władzy,z charyzmą,który zrobi porządek i powrócą stare dobre czasy [to akurat na zachodzie] Jeżeli ludzie zobaczą że ten silny przywódca,robi porządek i ich koryto staje się pełniejsze,to naprawdę dużo mu wybaczą
        • czuk1 Re: Podróżuję po Rosji 06.01.19, 22:37
         U nas oczekiwanie takie jest. I ktoś mógłby z powodzeniem to oczekiwanie długo spełniać, długo rządzić - poprzez władzę silną, mądrą, sprawiedliwą i efektywną. Sam przed trzema laty myślałem , że PiS spełni te oczekiwania. Zawiodłem się.
         • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 07.01.19, 11:13
          czuk1 napisał:

          > U nas oczekiwanie takie jest. I ktoś mógłby z powodzeniem to oczekiwanie długo
          > spełniać, długo rządzić - poprzez władzę silną, mądrą, sprawiedliwą i efektywną
          > . Sam przed trzema laty myślałem , że PiS spełni te oczekiwania. Zawiodłem się.
          A czego się spodziewałeś?
          Wiara w polityków to grzech naiwności
  • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 16.12.18, 12:52
   Pogratulować źródła wiedzy......o świecie .....
   • monalisa2016 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 17:19
    amunicyjny1 napisał(a):

    > Pogratulować źródła wiedzy......o świecie .....

    ......................
    To sa ludzie konsmujacy bez przerwy propagande majacy wlasnie ograniczony swiatopogl, on (tu czuk1) jeszcze nie rozumie ze robi sie filmy czy pisze artykuly zawsze pod wiadomym wymaganym katem, dla takiego takie filmy beda zawsze jego "najszczersza prawda".:-)
    A ostatnio wychodzi tyle medialnych oszukanstw na jaw ale do takich glow nic nie dociera.

    Od lat nie ogladam TV-propagandy, od lat nie kupuje zawlaszczonch przez lewacka polityke kartel-gazet czyli fronu jednosci oglupiania spoleczenstw!!!

    Bez przyczyny nie ma powstania wrecz rewolucji zlotych kamizelek od Portugalii az po Bulgarie, od Szwecji przez Hollandie, Niemcy, Belgie az po Francje, nawet brutalne tajne europejskie oddzialy policji pod komandem szefa komisji europejskiej (Junckera) nie zapobiegna temu.
    Spoleczenstwa sa zawiedzione unia, spoleczenstwa zrozumialy jak sa oklamywani, jak sa wykorzystywani dla unijnej oligarchi by kolchoz utrzymac przy zyciu. Unia TAK ale nie taka jak stworzyli nam eurokolchoznicy.

    Unia jako zwiazek suwerrennych, narodowych odpowiedzialnych za siebie panstw wspolpracujacych z soba na kazdej plaszczyznie!

    EUROGENDFOR powstalo 2003 roku z propozycji Francji nalezy pod komando europejskiej komsji (zawsze "trzezwego" albo z isjaszem Junckera :-)), centrala jego jest miasto Vicenza w Wloszech, pole dzialania tej tajnej policji EU: kazdy kraj, kazde spoleczenstwo w unii ktory/ktore podnosi z niezadowolenia glowe, widzialo sie to, te brutalnosc, te bezwzglednosc w Paryzu, w Barcelonie. Kto finansuje te tajna obrone Junckera i jego oligachii, naturalnie europejski podatnik.

    Prawdziwa wladza nie powinna bac sie wlasnego spoleczenstwa, niestety ten przyklad tajnej policji ktora utworzono za plecami spoleczenstw jak i przeciw spoleczenstwom potwierdza calkiem inna sytaucje. Tja.

    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,167354590,167354590,Prywatna_EU_armia_policji_przeciw_demostratom.html
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    • monalisa2016 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 18:37
     Bylam w Stanach i nie jedno widzialam, rosyjska bieda przed tym co stalo sie z Stanami jest niczym, to jest to co powiedziala mi jedna Ukrainka o Polsce ktora spotkalam w Polsce i z nia rozmawialam: "Polska to zachod, to dobrobyt". Polska a Niemcy, a Luxemburg, a Austria, a Szwajcaria, a Holandia to jeszcze nie zachod, daleko jej jeszcze do zachodu.

     Poverty in USA / bieda w USA > (Rosyjska bieda przy tym jest niczym)

     www.youtube.com/results?search_query=Poverty+in+USA

     www.youtube.com/watch?v=T1yCTL5dJro
     www.youtube.com/watch?v=H_7PMJX0BeQ
     www.youtube.com/watch?v=8nGYkEBDjX8

     Lata zycia na kredyt by pokazywac wschodnim krajom ich bogactwo (na kredyt eksportem dolara), ciagle napadanie na innych, demolowanie innych panstw, ciagle prowadzenie wojen zrobily swoje.
     • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 19:31
      monalisa2016 napisał(a):

      > Bylam w Stanach i nie jedno widzialam, rosyjska bieda przed tym co stalo sie z
      > Stanami jest niczym, to jest to co powiedziala mi jedna Ukrainka o Polsce ktora
      > spotkalam w Polsce i z nia rozmawialam: "Polska to zachod, to dobrobyt". Polsk
      > a a Niemcy, a Luxemburg, a Austria, a Szwajcaria, a Holandia to jeszcze nie zac
      > hod, daleko jej jeszcze do zachodu.
      >

      Jak USmany zaczną masowo emigrować do Rosji, to wtedy pogadamy,Bo to najlepszy miernik dobrobytu
      Rosja to piękny kraj ,bogata kulturą,życzliwi ludzie,ale to nie jest kraj bogatych ludzi w ujęciu zachodu,Rosja zmienia się [bogacieje]ale niestety przyjmując wszystkie wady zachodu,tracąc przy tym dusze.Gdy jadę na syberie samochodem, to śpię na Białorusi,a potem staram się następny postój mieć aż Moskwą .Przed, już nic nie ma do oglądania,przynajmniej dla mnie
    • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 19:10
     Po co zawracasz chochłom dupę jakimiś aberacjami politycznymi, skoro oni chcą tylko żyć po ludzku.Póki co mają własnie ten suwerenny, nie skażony praktycznie unią kraj,Tylko jest jeden mały problem nie maco w nim żreć.Ich gówno obchodzą jakieś Juckery,Tuski,euroentuzjasty czy eurosceptycy.to chochły,ale też ludzie.Oni też mają rodziny dzieci,i chcieli by przeżyć po ludzku to co każdemu przysługuje póki zdechnie.Syty głodnego nie zrozumie że jego nic nie obchodzi. Głodny chce najpierw zarobić ,a potem dopiero będzie się zastanawiał,czy tęcza na niebie która do tej pory była dla niego tylko tenczą, to symbol pedalstwa czy jeszcze coś gorszego
     • monalisa2016 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 20:02
      Chocholy (jak ich nazywasz) mimo ze im sie setki razy pisalo jeszcze do nich rzeczywistosc nie dotarla, wiec trzeba im nalac ja lejkiem do glowy. Unia dla nich to zbawienie, oni niedlugo sie dowiedza na wlasnej skorze jak PiS przegra wybory co znaczy unia. Przeciez chca na sile tego, szczegolnie czuk1. :-)
      • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 20:08
       monalisa2016 napisał(a):

       > Chocholy (jak ich nazywasz) mimo ze im sie setki razy pisalo jeszcze do nich rz
       > eczywistosc nie dotarla, wiec trzeba im nalac ja lejkiem do glowy. Unia dla nic
       > h to zbawienie, oni niedlugo sie dowiedza na wlasnej skorze jak PiS przegra wyb
       > ory co znaczy unia. Przeciez chca na sile tego, szczegolnie czuk1. :-)
       >

       Pis od wiosny olewa ukraine
      • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 20:33
       monalisa2016 napisał(a):

       > Chocholy (jak ich nazywasz) mimo ze im sie setki razy pisalo jeszcze do nich rz
       > eczywistosc nie dotarla, wiec trzeba im nalac ja lejkiem do glowy. Unia dla nic
       > h to zbawienie, oni niedlugo sie dowiedza na wlasnej skorze jak PiS przegra wyb
       > ory co znaczy unia. Przeciez chca na sile tego, szczegolnie czuk1. :-)
       >
       A jaki mają wybór,praktycznie żadnego fola manewru
       • monalisa2016 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 20:51
        To fakt ze nie ma w Polsce wyboru ale jak bylam ostatnio w Polsce slyszalam tylko glosy przeciw PiS.
        Jak sie ludziom wytlumaczylo ze PiS ma dobre i zle strony i ze on jeszcze broni Polske przeciw temu co sprowadzono na zachod, jak czlowiek opowiedzial ludziom, sluchali bez zadnego komentarza a potem przyznali racje. Ludzie w Polsce nie wiedza co dzieje sie tak na prawde na zachodzie i do czego dazy unia ale jak uslysza, zmieniaja zdanie.

        Kiedy tylko bylam w Polsce mimo ze juz rzadko jezdze opowiadam ludziom nieuszminkowana prawde, tak jak sprawa wyglada w rzeczywistosci, tak tez pisze na forum.
        • amunicyjny1 Re: Podróżuję po Rosji 22.12.18, 21:58
         A ja słyszę znowu mnóstwo głosów za PIS.nie dlatego że ich szczególnie naród poważa.Ale za te 500 pln co miesiąc. Z drugiej strony, doskonale obrazuje to jak ''bogaci'' są Polacy.Tyle kosztują poglądy sporej grupy rodaków,i jest to twardy elektorat.W sumie im się nie dziwie,bo co to za różnica kto pieprzy z ekranu telewizora,a parę złoty w kiszeniu jest
         Ps wygra wybory
       • czuk1 Re: Podróżuję po Rosji 03.01.19, 23:00
        > monalisa2016 napisał(a): > Chocholy (jak ich nazywasz)...... Unia dla nich to zbawienie, oni niedlugo sie dowiedza na wlasnej skorze jak PiS przegra wybory co znaczy unia. Przeciez chca na sile tego, szczegolnie czuk1. :-)

        * To jest wmawianie we mnie choroby- jak w Żyda. Unia - stowarzyszenie państw,powołane w celach gospodarczych głownie , stanowi zintegrowany duży rynek , pozwalający na lepsze (niż pojedyncze państwa) konkurowanie z dużymi . Przez swoje lata została jednak zbiurokratyzowana i niepotrzebnie dążyła w kierunku federalizacji. Teraz jest w kłopotach bo jest rozbijana od wewnątrz, buntują się małe państwa. A także (ostatnio) osłabiana przez USA i zawsze przez Rosję.
        Za Unią są Polacy (nadal ponad 80 %). Polska ma mierzalne korzyści z udziału w UE.
        Polacy to widzą. Dlatego nie ma żadnego znaczenia..... pojedyncze zdanie jakiegoś starego nieudacznika.
        PiS nie przegra wyborów.

        > A jaki mają wybór,praktycznie żadnego fola manewru
        *Masz rację - jeśli chodzi o stosunek Polaków do UE.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka