Dodaj do ulubionych

Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki

27.10.05, 12:11
wziętej na kampanię ??
Obserwuj wątek
    • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 12:21
      pytam z troski, bo oni za wybory pieniędzy od państwa nie biorą.
      • lortea Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:22
        dorocznej dotacji, a przynajmniej do tej pory nie brali.
        • 9111951u Re: Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:23
          nie rozumiem, jakiej dotacji ?
          • lortea Re: Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:25
            Partie dostaję z budźetu 2 rodzaje dotacji:
            - o ile przekroczą 3% w wyborach, dostaję zwrot kosztów kampanii, adekwatny do
            wyniku, czyli PIS najwięcej, a SDPL najmniej,
            - potem przez 4 lata dostają co roku dotację na działalność.
            • 9111951u Re: Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:26
              to z czego Platforma publicznie zrezygnowała ?
              • lortea Re: Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:39
                Z dorocznej dotacji na działalnosć.
                • 9111951u Re: Akurat zwrot za kampanię biorą, nie biorą 27.10.05, 12:40
                  czyli rozumiem ,ze z pieniędzy za wybory zrezygnowali ?
                  • sierzant_nowak czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu - 27.10.05, 13:34
                    czytanie ze zrozumieniem sprawia ci problem? Pieprzycie o panstwie a nie macie pojecia o prawie w nim obowiazujacym...

                    Partie maja kilka rodzajow dotacji:
                    1. coroczna dotacje na dzialanosc partii. Tylko z tej PO zrezygnowalo
                    2. kasa na biura poselskie
                    3. kasa na wybory, liczona wg. ilosci wyborcow w okregach w ktorych zarejestrowane sa listy danej partii
                    • 9111951u Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 27.10.05, 13:44
                      już rozumiem kasę na biura wezmą i z niej bedą zwrać pozyczke, a biura , a po
                      co ludziom biura poselskie PO . No własnie po co im buira skro i tak są na
                      aucie ?
                      • sierzant_nowak Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 27.10.05, 14:49
                        > już rozumiem kasę na biura wezmą i z niej bedą zwrać pozyczke, a biura , a po
                        > co ludziom biura poselskie PO . No własnie po co im buira skro i tak są na
                        > aucie ?

                        Nie baranie - kredyty na wybory zwroca z kasy ktora na wybory dostana z budzetu. Jak braknie - to ze skladek czlonkowskich.

                        kase na biura poselskie baranie dostaja wszyscy poslowie, nie tylko ci z rzadzacej koalicji.
                        • 9111951u Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 27.10.05, 16:35
                          sierżancie vat mi się od was należy.
                          • sierzant_nowak Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 28.10.05, 10:40
                            > sierżancie vat mi się od was należy.

                            a do rozprowadzajacych darmowe serwisy informacyjne ONET, INTERIA - tez sie juz po VAT zglosiles? :]
                            • 9111951u Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 29.10.05, 10:51
                              Biedaku, tak się bałeś, że post "Kiedy Urząd Skarbowy rozliczy Agorę za
                              unikanie podatku vat" z przeszło 200 wpisami wycięłś jak kochający inaczej.
                              • sierzant_nowak ponawiam baranku pytanie :D 29.10.05, 16:46
                                czy do darmowych serwisow internetowych sie po VAT od wizyt czytelnikow tez zglaszasz? :D
                                • 9111951u Re: ponawiam baranku pytanie :D 03.11.05, 16:06
                                  dlaczego nie zgłosiłeś tego do Urzędu sakrbowego tylko mój post i 200 innych
                                  postów wycięłeś ?
                      • cimoszenka Bolszewiku 27.10.05, 16:37
                        nie masz już kogo okradać więc troszczysz sie o kogoś?
                        Typowe bolszewickie brednie.
                        A kiedy Kaczyński przestanie stosować uwłaszczeniowy dekret Bieruta?
                        • 9111951u Re: Bolszewiku 27.10.05, 17:04
                          jak pułkowników zlikwiduje.
                    • wiewiorzasta Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 27.10.05, 13:45
                      sierzant_nowak napisał:

                      > Partie maja kilka rodzajow dotacji:
                      > 1. coroczna dotacje na dzialanosc partii. Tylko z tej PO zrezygnowalo

                      Z tego co wiem, to PO nie tyle zrezygnowała z tej kasy, ile po prostu nie
                      została jej przyznana w poprzedniej kadencji, bo PO w wyborach 4 lata startowała
                      jako komitet wyborców (czy coś takiego ;)), a nie partia, bo jeszcze nie byli
                      zarejestrowani.
                      • 9111951u Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 27.10.05, 13:50
                        to z czego oni zrezygnowali ?
                      • 9111951u Re: czy - jako przedstawicielowi elektoratu PiSu 09.11.05, 09:05
                        to oni i z tego zrezygnują ?
    • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 12:35
      A może oni z niczego nie zrezygnowali, tylko tak pod publiczkę ?
    • bladatwarz Olechowski im zalatwi. Klub Bilderberga zaplaci 27.10.05, 13:03
      Oni juz oplacili media w polsce i firmy sondazowe. Ciekawe co tam sobie knuja
      teraz po przegranej Tuska?
      • 9111951u Re: Olechowski im zalatwi. Klub Bilderberga zapla 27.10.05, 13:04
        a licznik bije.
    • ukos Nie twoja sprawa, palancie 27.10.05, 13:05
      • 9111951u Re: Nie twoja sprawa, palancie 27.10.05, 13:06
        jak z mojej kieszeni, to moja sprawa bo palanta z siebie nie dam robić.
        • 9111951u Re: Nie twoja sprawa, palancie 27.10.05, 13:15
          to w końcu skąd będą mieć pieniądze ?
          • sierzant_nowak z budzetu. jak wszyscy 27.10.05, 13:34


            • 9111951u Re: z budzetu. jak wszyscy 27.10.05, 13:38
              ja tam pamietam co mi obiecywali, ze oni żadnych pieniędzy z budżetu nie będą
              brać.
              • sierzant_nowak pieprzysz czlowieczku.... 27.10.05, 14:52
                masz pretensje do PO o to, ze nie wiesz co i kiedy powiedzieli :D:D

                PO zrezygnowalo w poprzedniej (a w tej chyba chce to kontunuowac) z dofinansowania "ogolnego" (nie na biura poselskie, nie wyborczego) jakie partie otrzymuja corocznie z budzetu. Nigdy nie mowili ze nie beda brac zadnych pieniedzy (chocby diet) - nie ich wina zes baran i wiesz ze w jakims kosciele dzwonilo tylko nie wiesz w jakim :]
                • 9111951u Re: pieprzysz czlowieczku.... 27.10.05, 16:08
                  sierżancie ludowego wojska , przecie już wam tłumaczyłem to nie na waszą głowę.
                  • sierzant_nowak oj wiesniaczku, wiesniaczku... 28.10.05, 10:42
                    > sierżancie ludowego wojska , przecie już wam tłumaczyłem to nie na waszą głowę.

                    sposob prowadzenia dyskusji podgladasz u swoich idoli spod znaku kurskiego i ziobry w radio maryja? :] Swoja ignorancje, niedoinformowanie, brak wiedzy o ustroju kraju w ktorym zyjesz - teraz probujemy maskowac debilnymi tekscikami?

                    BRAWO! Godnym jestes przedstawicielem pisiorkow... Reprezentatywnym, powiedzialbym :]
                    • 9111951u Re: oj wiesniaczku, wiesniaczku... 29.10.05, 10:48
                      to nie na głowę do pojęcia.
                      • sierzant_nowak twoja - z pewnoscia :D 29.10.05, 16:46
                        idz po VAT do INTERII i ONETU :D
                        • 9111951u Re: twoja - z pewnoscia :D 03.11.05, 15:40
                          Najwyższy czas aby Urząd Skarbowy rozliczył Agorę za vat od nieodpłatnej
                          darowizny dziennika Metro w ilościach cyrka 450 tys. dziennie.
                          • sierzant_nowak hahaha 05.11.05, 11:21
                            "vat od nieodplatnej darowizny"... Mialem odeslac cie do prawa podatkowego ale takimi tekstami udowadniasz, ze objecie go rozumem cie przewyzsza :D
                            • 9111951u Re: hahaha 05.11.05, 18:02
                              włsanie nowa pani minister finansów zaleciła kontrolę US w Agorze to na dobry
                              początek.
    • borbali Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 14:49
      Po przeczytaniu początku wątka widać,że dyskusja z Pi..dą o niku 9111951 to nic
      innego jak kopanie się z koniem i do tego obsranym.Dziwię się,że znajduje tylu
      chętnych gamoni.Gamoń większy tłumaczy gamoniowi mniejszemu.
      • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 15:17
        to w końcu z czego spłacą ?
        • desi0 Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 29.10.05, 11:05
          Nie rozumiem Cię 9111951.

          O co Ty się martwisz?

          O to z jakich pieniędzy PO spłaci pożyczkę - to jest tylko i wyłącznie
          zmartwienie banku który tę pożyczkę im dał. Chyba, że to Ty jesteś osobą
          odpowiedzialną za to i boisz się o swój stołek - ale na takiego nie wyglądasz.

          Zawsze jest jakieś zabezpieczenie kredytu lub pożyczki.
          • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 29.10.05, 11:25
            ja się boję o stołek dla Hanki dwojga nazwisk, co to alibi bada nie na moment
            przestępstwa jeno na koniec dnia.
          • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 29.10.05, 16:47
            Ja się martwię, dlatego , bo oni aby zmniejszyć swój dług psują polską złotwókę.
    • szpikulec1 Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 15:27
      Stary uklad da im zapomoge
      • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 15:45
        mogą liczyć na LSD ?
        • szpikulec1 Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 17:11
          Na LSD i Kwasny rozczyn tez. Przygotowujemy kontratak.Major Babel rozeslal dzisiaj smsa o tresci:
          "Z dniem dzisiejszym oglaszam stan wojenny. Sympatycy i czlonkowie PO proszeni sa o dobrowolne
          zgloszenie sie do obozu pracy w Mgdalence"
          Chyba sie nabiora ?
          • 9111951u Re: Skąd PO weźmie pieniądze na zwrot pożyczki 27.10.05, 17:13
            ale im Kaczory krany pozamyka.
    • antithesis ukradnie, jak zawsze 27.10.05, 17:06
      • 9111951u Re: ukradnie, jak zawsze 27.10.05, 17:08
        pułkownicy nie kradną , no co najwyżej nie oddają.
        • 9111951u Re: ukradnie, jak zawsze 28.10.05, 08:44
          a panna młoda nic z miodu nie daje uszczknąć.
    • bladatwarz Klub Bilderberga zaplaci! 03.11.05, 18:02
      :)))))))))))
      • 9111951u Re: Klub Bilderberga zaplaci! 05.11.05, 19:04
        jak spłacą pozyczkę platfusów.
    • t-800 Schetyna mówił, że nie chce brać i nie będzie 03.11.05, 18:09
      Monika Olejnik: Ale nie odpowiedział Pan na moje pytanie w sprawie
      finansowania.

      Grzegorz Schetyna: Już odpowiem, oczywiście tak, te pieniądze, dlatego
      wzięliśmy kredyt, ten kredyt spłacimy z pieniędzy, które otrzymamy z
      refundacji...

      Monika Olejnik: Co się tak zmieniło w Platformie Obywatelskiej, która tak jak
      mówię, chwaliła się że my jedyni nie bierzemy pieniędzy z budżetu, a teraz co?

      Grzegorz Schetyna: Te pieniądze, które są, żeby nie sprzedawać cegiełek, żeby
      wszystko było przejrzyste, każdy wprowadzony poseł, za każdego wprowadzonego
      posła, tak jak inne partie otrzymamy refundację. Z budżetu przyznaję, to są
      jedyne pieniądze, które z budżetu bierzemy. Natomiast nie bierzemy...

      Monika Olejnik: Wypada brać pieniądze z budżetu, kiedy się krytykowało inne
      partie..

      Grzegorz Schetyna: Ale krytykujemy dalej. Dalej nie bierzemy subwencji... nie
      będziemy brać. Dlatego o tym mówimy.

      Ludwik Dorn: Rozumiem, że nie złożycie wniosku o subwencję?

      Grzegorz Schetyna: Nie, powiem więcej, zrobimy wszystko, żebyście Wy też nie
      brali tych pieniędzy od podatnika, i żeby partie nie były ....

      Monika Olejnik: No dobrze, ale zanim to zrobicie, to weźmiecie te pieniądze,
      czy nie?

      Grzegorz Schetyna: Mówimy o subwencji, a nie o fundacji.

      Ludwik Dorn: Ja rozumiem, że Pan poseł Schetyna stwierdza tyle, że Platforma
      Obywatelska nie złoży wniosku o wypłatę subwencji, tak?

      Grzegorz Schetyna: Platforma Obywatelska nie będzie finansowana z budżetu
      państwa przez podatnika. Natomiast każdy poseł Platformy, jak każdy inny poseł
      otrzyma refundację.

      Ludwik Dorn: Ale to jest refundacja. Ale czy Pan teraz mówi, opinii publicznej
      i telewidzom: my Platforma Obywatelska, nie złożymy.. bo to można bardzo prosto
      zrobić, nie złożymy wniosku o wypłatę subwencji? Daję na to słowo harcerza i
      słowo honoru.

      Monika Olejnik: Ale niech Pan da powiedzieć, bo Pan mówi, Panie pośle.

      Grzegorz Schetyna: I powiem więcej – mówi za mnie, chyba że się Pan do
      Platformy Obywatelskiej zapisze. Zapraszam. Powiem więcej, zrobimy wszystko,
      żeby żadna partia nie wzięła już żadnych pieniędzy od podatnika.

      Ludwik Dorn: Zrobicie wszystko. Ale wy nie złożycie wniosku o subwencję?

      Grzegorz Schetyna: Nie chcemy brać i proszę o naśladowanie. Nie będziemy
      brać...

      Ludwik Dorn: Czyli nie złożycie wniosku o subwencję, tak?

      Grzegorz Schetyna: Tak.


      ww6.tvp.pl/View?Cat=2216&id=243642
      • 9111951u Re: Schetyna mówił, że nie chce brać i nie będzie 04.11.05, 07:09
        A miało być taniej za PO.
        • 22091960u Re: Schetyna mówił, że nie chce brać i nie będzie 04.11.05, 08:18
          Taniej nie będzie, będzie inaczej !!!
          • 9111951u Re: Schetyna mówił, że nie chce brać i nie będzie 04.11.05, 08:24
            będzie taniej inaczej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka