Dodaj do ulubionych

Lis zastąpi Michnika?

20.03.06, 16:42
Jak przeczytałem na portalu Media2.pl, ważą się losy Adama Michnika
w "Gazecie Wyboczej". Podobno na jego stanowisko jest dwóch kandydatów:
Tomasz Lis (obecnie Polsat), Jacek Żakowski (obecnie "Polityka"). Co Wy na to?

PS. Pełny tekst dostępny w Media2.pl pod adresem:
media2.pl/media/7491,tomasz,lis,naczelnym,wyborczej.html
Obserwuj wątek
    • 1normalnyczlowiek Zamieni stryjek siekierkę na kijek 20.03.06, 16:50
      T.Lis już się wprawił w pisaniu obiektywnych felietonów, więc nic się nie zmieni.
    • no.mercy mylisz sie.To bedzie Bielan 20.03.06, 16:51
      • skin.polski albo ojciec Rydzyk hy hy.. 20.03.06, 16:51
    • menea Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 16:57
      Lis po tym jak stracil jakastam wiarygodnosc
      bedzie pasowal do wybiorczej jak ulal.
      • antys.bk Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 17:01
        A może Paradowska . w sam raz do towarzystwa
      • www.nasznocnik.pl Stracil wiarygodność ? Ciekawe...(można prosić... 20.03.06, 17:03
        ...o jakieś szczegóły ?... ;-)
      • rekontra Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 18:00
        menea napisał:

        > Lis po tym jak stracil jakastam wiarygodnosc bedzie pasowal do wybiorczej jak
        > ulal.


        :)))
    • ubekubek Tyz jaja 20.03.06, 16:59
    • homosovieticus Li 20.03.06, 17:09
    • pink.freud Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 17:29
      Ale emocje.. dupowłaz kontra lizodup:)))))))))))))))))))))))
      • no.mercy zupelne brednie. 20.03.06, 17:39
      • pandada Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 18:03
        a ty co wolisz?
      • umpa.umpa Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 18:06

        > Ale emocje.. dupowłaz kontra lizodup:)))))))))))))))))))))))


        Cała prawda!
    • my.uczennice.vii.liceum Legion polskojezycznych 20.03.06, 17:50
    • niepoprawnypolitycznie Żakowski - jak postkomuch 20.03.06, 18:39
      - w ostatnich głosował na SLD
      - pracuje w nomenklaturowym postkomuszym tygodniku
      - robił dla GW brudną robotę (Herbertowa)
      - manipulował w Summie
      więc linia postkomusza, mdła i nudna

      Lis niewątpliwie odmłodzi skład redakcji i da jej nowy oddech, lecz
      niewątpliwie wlezie PO aż do żołądka
      - więc linia liberalna
      - lansowanie PO (przynajmniej dopóki ta partia będzie istnieć)
      - ciekawsza i bardziej dynamiczna gazeta
      - myślę, że mniej manipulacji i większy obiektywizm niż obecnie
      - mniej kłamstw
      - jawny przechył

      Trudno powiedzieć co lepsze dla szmacianej gazety, ale myślę, że pod zarządem
      Lisa będzie skuteczniejsza i będzie bardziej czytana wśród młodszego pokolenia.
      • kataryna.kataryna Re: Żakowski - jak postkomuch 20.03.06, 20:21
        niepoprawnypolitycznie napisał:

        > Lis niewątpliwie odmłodzi skład redakcji i da jej nowy oddech, lecz
        > niewątpliwie wlezie PO aż do żołądka
        > - więc linia liberalna
        > - lansowanie PO (przynajmniej dopóki ta partia będzie istnieć)
        > - ciekawsza i bardziej dynamiczna gazeta
        > - myślę, że mniej manipulacji i większy obiektywizm niż obecnie
        > - mniej kłamstw
        > - jawny przechył


        Naprawdę myślisz, że z Lisem Gazeta będzie ciekawsza itp?

        Mnie zastanawia dlaczego Gazety nie przejmie któryś z obecnych jej dziennikarzy
        czy wicenaczelnych. Dlaczego ktoś z zewnątrz? Dlaczego akurat Lis? To znaczy,
        że u siebie nie mają lepszych niż on? Ciekawa jestem jak to wpłynie na zespół.
        • niepoprawnypolitycznie Re: Żakowski - jak postkomuch 20.03.06, 20:36
          Nie wiem dlaczego tak chcą postapić. Mają tam takie tuzy jak Stasiński (dla
          mnie najlepszy na pokładzie), czy Pacewicz, albo z KPP :) Łuczywo. Może za dużo
          tych zasłużonych :) Wróble ćwierkają, że jest tam mnóstwo układów i układzików.
          Pozatrudnianych osób poprzez koneksje towarzysko-rodzinne. Naczelny co prawda
          wpływ będzie miał na to ograniczony, ale może to jakiś pierwszy krok w
          czyszczeniu firmy?Nowa miotła zawsze miecie.
          To by też tłumaczyło skrajną stronniczość Lisa ("patrzcie jaki będę lojalny"),
          choć muszę przyznać, że pomino stronniczości zaprasza różnych gości - np.
          Kurskiego z którym się bardzo nie lubi (i zresztą Kurski ostatnio zmiażdżył
          Lisa), co zaliczam Lisowi na plus.

          Ja tej gazecie nie życzę dobrze - bo jest zakłamana wyżej niz po uszy. Jeśli
          pod wodzą Lisa stałaby się odrobinę mniej zakłamana (będzie trzymać linię, ale
          da głos wszystkim - jak u Lisa w programie) to i tak będzie trochę lepiej. Ja
          ich i tak kupować nie będę.
        • www.nasznocnik.pl To akurat jest proste - Lis się sprawdził i jako.. 20.03.06, 20:42
          ...dziennikarz, i jako menedżer [wiem, wiem, pieski - szczekajcie sobie, a ja
          piszę dalej ;)] - o ilu osobach z "Wyborczej" można to powiedzieć ?

          Poza tym - to są rachuby obliczone (być może nawet słusznie) na efekt "trenera
          z zagranicy" ;-)
          • mlot.na.lewactwo Sprawdzil sie na pewno jako wierny propagandysta 20.03.06, 20:44
            zamordystów z PO :))
            I te jego machanie łapkami do ludzi... jakby mial kałacha to by pewnie
            strzelał... do Zawiszy
            • www.nasznocnik.pl Na Zawiszę to akurat szkoda naboi - zabija go... 20.03.06, 20:46
              ...własna głupota ;-D
    • frau_blada I jeden i drugi beda robic to, co im Hela kaze 20.03.06, 18:42
      Maja byc zyski z GW, a naklad spada. Ludzie sie smieja z GW. Same katastrofy.

      U was tez tak namietnie reklamuja GW?
      • dr.szfajcner Re: I jeden i drugi beda robic to, co im Hela kaz 20.03.06, 18:48
        frau_blada napisała:

        > Maja byc zyski z GW, a naklad spada.

        he! he!
        frał bura - za duzo sluchasz Marcinkiewicza,
        na dodatek w Radio Maryja.
    • karlin A co za różnica? /nt 20.03.06, 18:43
    • jaslon grzecznie pytałem, to nie chcieli odpowiedzieć ... 20.03.06, 18:59
      tylko św.Adam i św.Adam w kółko. A jednak coś jest na rzeczy. Był biznesik na
      czerwonych i różowych, teraz przydałby się geschäft'cik z PO?

      Stąd takie tytuły: "PiS idzie na wojnę z Platformą i Agorą" !!! Już sie
      kleją ;))
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=38723763&s=2
    • krollear Michnik zastąpi Lisa? 20.03.06, 20:17
      ...w programie "Cccco z tttą Ppppolską?"
      (cyt. za Marciń Wolski, GP,15III06)

      lear.blox.pl/html
      • www.nasznocnik.pl Nie - program "Co z tą Polską" Lisa zostanie... 20.03.06, 20:45
        ...zastąpiony przez program "niepokornego satyryka" Wolskiego pod tytułem "Za
        co kochamy Pana Prezesa" ;-D
    • mlot.na.lewactwo Wspaniale, to bedzie koniec gazowni :)) 20.03.06, 20:43

    • niepoprawnypolitycznie W odwodzie czeka Maleszka ;) 20.03.06, 20:53
    • ppppp7 Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 21:38
      To są chyba jakieś pierdoły. Nawet jeśli Michnik odejdzie, to naczelnym
      zostanie ktoś z gazety. Trochę niezłych nazwisk mają, a poza tym obecne
      szefostwo ma kontrolny pakiet akcji
      • adax4 Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 21:53
        rok pisałem o nieuchronnościch takich zmian w Gazecie. Wyborczej nie lubię i
        nie ma sensu o tym dyskutować. Czym innym jest jednak zupełnie niecodzienna
        rola Michnika w Gazecie. Michnik jest dinozaurem który musi polec, ewolucja ma
        swoje prawa. Nie może być tak, że emocjonalny, mściwy, zarozumiały, nadmuchany
        własną ważnością do wypęku, fałszujący najnowszą i tą ciut starszą historie
        Polski redaktor naczelny prowadzi swoje prywatne wojny bedąc jednocześnie
        czołową Twarza silnej , giełdowej spółki medialnej.

        To, kto będzie red nacz. nie ma kompetnie żadnego znaczenia; każdy będzie
        lepszy.... no chyba że Niesiołowski przed czym broń nas Panie Boże :)
    • szczypiorkowski To musi być Żyd 20.03.06, 21:53
      Żadna inna kandydatura nie wchodzi w grę, musi być Żyd.
    • frank_drebin Jesli juz to Zakowski. Lisa z GW laczy tylko 20.03.06, 22:04
      nienawisc do PiS, a to sprawa tymczasowa. W wielu sprawach Lis jest za malo na
      lewo jesli chodzi o linie GW. Natomiast Zakowski jak najbardziej po linii GW,
      jest na lewo, wystarczajaco politycznie poprawny itp.
    • t-800 Re: Lis zastąpi Michnika? 20.03.06, 22:05
      Żakowski lepiej się nadaje na szefa "GW".
      • cruq Lis naczelny a Malesza pitekantropus - czł. z jawy 20.03.06, 22:12
        A Michnik pójdzie do tygodnika "Solidarność". Będą z Wałęsą i Urbane szczekać
        na kaczki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka