kaczysta 22.03.06, 12:54 PiS zlozy projet ws. mieszanej ordynacji wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kaczysta Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:11 Jarek zalatwil PO. Zrobil ich jak chlopcow. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:13 a to niby dlaczego PO mówiło wyraźnie - wybory na jesień pod warunkiem zmiany ordynacji Ordynacji jeszcze nie zmieniono A. Odpowiedz Link Zgłoś
www.nasznocnik.pl Re: Szach i Mat. 22.03.06, 16:17 Nie ośmieszaj się ; od razu widać, że o szachach masz takie pojęcie, jak o polityce ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
jola_iza Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:13 pewnie, takie wybory w maju są tańsze niż te w Warszawie :))) Odpowiedz Link Zgłoś
karlin Jeśli PIS konsekwentnie 22.03.06, 13:15 rozdepcze argumentację PO, może poczekać z wyborami do jesieni. :) Odpowiedz Link Zgłoś
no.mercy nikogo nie rozdepcze,jarkowi juz ziemia sie pali 22.03.06, 13:18 pod pletwami i wie,ze do jesieni nie dotrwa w stanie pozwalajacym marzyc o wygranej.Dlatego tak naciska. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:23 jako propozycje do rozwazenia.Widocznie nie sadzili,ze PIS jeszcze raz powie SPRAWDZAM Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:26 nie pisze o JOW pisze o zapowiedzi rozmów w sprawie wcześniejszych wyborów "Wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski powtórzył w środę, że według PO, warunkiem przystąpienia do rozmów o wcześniejszych wyborach jest zmiana ordynacji wprowadzająca jednomandatowe okręgi w wyborach do Sejmu oraz wspólny termin ewentualnych wyborów parlamentarnych z jesiennymi wyborami samorządowymi." wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3228753.html a zapowiedź rozmów nie jest bezwarunkową zgodą Jestem pewien,ze nie będzie wczesniejszych wyborów w maju wątpie nawet w jesień A. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:29 to zupelnie inna sprawa, bedzie czy nie , nawet malo istotne, co aktualnie mowi Komorowski, skoro cos innego wczesniej moeil Tusk ( nie o JOW-ach a ordyn.mieszanej) W sumie tylko o to tu chodzi,ze znowu PIS na dwa kroki przed PO i wyprzedza wszystkie ich pociagniecia Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:33 krystian71 napisała: > W sumie tylko o to tu chodzi,ze znowu PIS na dwa kroki przed PO i wyprzedza > wszystkie ich pociagniecia no nie wiem, czy sa tak do przodu w sumie to odbieram to jako obronę Kaczyńskiego przed koalicją z Lepperem Nawet jesienne wybory go ratują, bo wtedy nie musi przemeblowywać rządu Nastepnym wyprzedzającym krokiem będzie zgoda na jesienne wybory? Cóz to za wyprzedzanie?To jest tylko zgoda na stawiane warunki , bo pali im sie pod nogami. A. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 14:52 to by trzeba sprawdzic, a wiec poczekac do jesieni. Bo ja mam takie dziwne przeczucie graniczace z pewnoscia, ze jak przyjdzie ta wyteskniona jesien, PO dalej powie NIE. Widzisz, z Lepperem sie jakos da rzadzic, w sumie wielkich zgrzytow nie ma. Natomiast do jesieni juz ze dwie komisje moga skonczyc swoje prace... Kampania wyborcza w zeszlym roku, choc miala swoje zgrzyty, jednak musiala sie rzadzic jakas tam kurtuazja, obie partie wiedzialy o niby nieuchronnej koalicji, najciezszych dzial nie wyciagaly. Teraz troche sie zmienilo, PO moze sobie pogrywac strachami przed ograniczona demokracja, ludzie sa z natury glupi, pewnie czesc w to uwierzy, a czesc ta, co najwiecej stracila i ma sentyment do PRL, wrecz przeciwnie, celowo na PIS zaglosuje, doslownie biorac slowa Tuska, ze taka powtorka nam grozi. He,he ale to problem Tuska, ze argumentow nie potrafi dobrac. Wazniejsze jest to, ze PIS bedzie moglo wreszcie otwarcie karta Balcerowicza zagrac, a chyba wiesz, ze nie ma w Polsce bardziej znienawidzonej osoby, taka ujemna ikona, to doskonaly srodek cementujacy i sciagajacy wszelkie opilki elektoratu. PIS sie szybko uczy, jak zauwazylem. Od swoich poprzednikow nauczyl sie,ze szczypta demagogii jest zawsze pomocna. Wiec miales 3 miliony mieszkan, na wzor Walesiackich 100 milionow i Kwasniewskiego mieszkan dla mlodych. Odpowiedz Link Zgłoś
ppppp7 Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:18 Niech najpierw napisze i złoży. A potem wyjasni, jak chce zmienić konstytucję w 10 dni. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytucji,e 22.03.06, 13:20 eeeh Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:23 dziś robisz za mędrca???;) Przecież pomysł Platformy jest nie do przeprowadzenia i dobrze o tym wiesz... Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:25 JA PISZE o tym,czy trzeba czy nie zmieniac konstytucje, Nie interesuje mnie realnosc tego pomyslu. Choc z drugiej strony, nie rozumiem dlaczego, gdyby rzeczywiscie i PO i PIS za taka zmiana zaglosowal, mieliby wystarczajaca wiekszosc w Sejmie czesc Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:35 do jesieni, ale pod warunkiem,ze PIS JOW poprze Autor: krystian71 Data: 21.03.06, 16:17 + dodaj do ulubionych wątków skasujcie post + odpowiedz wiec aadas nawet nie wspomni,ze nawet gdyby cale PIS poparlo i tak nie ma jeszcze wiekszosci konstytucyjnej i te JOW-y i tak nie przejda. forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=28&w=38970220&a=38972672&rep=1 Odpowiedz Link Zgłoś
zirby doucz sie krystianku, 22.03.06, 13:36 bo jak zwykle wychodzisz na dorna :) Konstytucja RP, rozdział IV "Sejm i Senat", art 96 "Wybory i kadencja", punkt 2: "Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym." Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejg czyli musza się dogadać ws zmiany konstytucji 22.03.06, 13:40 oj, to troche potrwa A. Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: doucz sie krystianku, 22.03.06, 13:41 Tym razem nie wychodzi;) Jak już to niektórzy konstytucjonaliści - uznający, ze jest możliwość obejścia tego artykułu poprzez głosowanie na dwie listy - nazwisk i partii. (mam nadzieję, ze ja to dobrze rozumiem). Ale Indris ma rację (w poście poniżej) - zostałoby to zaskarżone przez inne partie. Przypomina to trochę sytuację z rozwiązaniem Sejmu z powodu nie uchwalenia budżetu;) Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 dzieki ci adasiu, uchroniles mnie przed koniecznos 22.03.06, 14:57 tlumaczenia, ze he,he Konstytucja mowi o wyborach, nie o ordynacji. I ze wybory moga byc proporcjonalne a ordynacja mieszna, wlasnie wg wielu konstytucjonalistow, do ktorych nie naleze. Zawsze latwiej napisac, wychodzisz na durnia, niz zaznajomic sie z dostepna literatura Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:22 Przy częściowym zachowaniu dotychczasowej ordynacji (osobne głosowanie na nazwisko oraz na listę) konstytucji prawdopodobnie nie trzeba zmieniać... a specjalistów od (obchodzenia) konstytucji mamy w PL sporo, więć za odpowiednie pieniądze każda ekspertyza się znajdzie Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:19 1 Na razie mówi, ze złoży, a jak PiS mówi, ze złoży, to najczęściej tylko mówi 2 Od kiedy nowa ordynacja miałaby obowiązywać? 3 Jeśli od tego roku, to jak długa trwa przyjmowanie ustawy (czy jest potrzebna zmiana konstytucji) 3a Jeśli od tego roku, to PO musi poprzeć samorozwiązanie 4 Co wobec konkretnego wniosku o samorozwiązanie zrobi SLD? (bo postawa lewicy moze być tylko blefem) 4a A co zrobi PiS? Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Szach i Mat. 22.03.06, 15:20 a.adas napisał: > 1 Na razie mówi, ze złoży, a jak PiS mówi, ze złoży, to najczęściej tylko mówi Nie wiadomo. Jutro Jarosław znowu rano wstanie z łożka i rzuci kostką. > 2 Od kiedy nowa ordynacja miałaby obowiązywać? To jest głowny problem. Bo do samorozwiązania wystarczy Sejm, natomiast ustawa o zmianie ordynacji musi przejść przez Senat i prezydenta. > 3 Jeśli od tego roku, to jak długa trwa przyjmowanie ustawy (czy jest potrzebna > zmiana konstytucji) Co do zmiany konstytucji - to nie wiadomo. Zapis konstytucyjny o proporcjonalności i tak jest w praktyce nierespektowany, bo wszystkie ugrupowania z wynikiem powyżej progu są nadreprezentowane (im lepszy wynik, tym wyższa nadreprezentacja), a te poniżej progu są niedoproprezentowane. Gdyby wybory były proporcjonalne, to żeby mieć jednego posła, wystarczyłopby by partia w skali kraju zdobyla 0,22% (1/460). > 3a Jeśli od tego roku, to PO musi poprzeć samorozwiązanie No nie wiem. Póki co (na dzisiejszy rzut kostką) PiS proponuje by w tym samym czasie głosowac nad ordynacją i nad samorozwiązaniem. Ale zmiany ordynacji nie da się przegłosować ostatecznie tak samo szybko jak samorozwiązania. > 4 Co wobec konkretnego wniosku o samorozwiązanie zrobi SLD? (bo postawa lewicy > moze być tylko blefem) Postawa sld nie ma znaczenia, chyba ze nastąpiłyby podziały wewnątrz klubów, zwłaszcza obu dużych > 4a A co zrobi PiS? j.w. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 a raczej s.p.r.a.w.d.z.a.m. 22.03.06, 13:22 raz za razem, :)))he,he Pierwszy raz wnioskiem o rozwiazanie sejmu. Teraz zgoda na zmiane ordynacji Odpowiedz Link Zgłoś
no.mercy a za moment poprosza PO o koalicje.Byle tylko 22.03.06, 13:24 utrzymac sie przy zlobie.Kolejna 1000-letnia Rzesza,zrujnowana po 4 miesiacach Odpowiedz Link Zgłoś
no.mercy za krystian rydzyka sie odezwal.Brak argumentow? 22.03.06, 13:31 wizja sie nie zgadza?? Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: a raczej s.p.r.a.w.d.z.a.m. 22.03.06, 13:43 Nastepny test : Prośba o zgodę na rozwiązanie PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Raczej pat 22.03.06, 13:27 W Konstytucji RP zapisane jest wyraźnie, że wybory do Sejmu odbywają się wg ordynacji PROPORCJONALNEJ. Ordynację mieszaną uchwaloną bez zmiany Konstytucji posłowie z innych klubów mogą zaskarżyć do TK a ten prawie na pewno uzna ją za niezgodną z Konstytucją. Odpowiedz Link Zgłoś
ppppp7 Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:38 Tak dla przypomnienia >Warunki rozmowy o wcześniejszych wyborach parlamentarnych to nowa ordynacja większościowa, wprowadzająca okręgi jednomandatowe oraz wspólny termin z wyborami samorządowymi jesienią tego roku - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej w Sopocie i zaproponował PiS rozmowę o zmanie ordynacji. Odpowiedz Link Zgłoś
michal00 Czy to jest ten stary projekt PiS, ktory chcieli 22.03.06, 13:53 przeforsowac w poprzedniej kadencji? Jezeli tak, to mamy do czynienia z zagrywka pod publiczke, bo ten projekt nie ma nic wspolnego z JOW. Odpowiedz Link Zgłoś
karlin PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:04 To są posunięcia, mające wykazać, że przeciw PIS tworzy się w Sejmie front obrony III RP. Jak w 1992 r. Giertych im w tym pomaga. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:10 karlin napisał: > To są posunięcia, mające wykazać, że przeciw PIS tworzy się w Sejmie front > obrony III RP. Jak w 1992 r. > > Giertych im w tym pomaga. Aha - czyli celem PiS-u nie są jakieś tam pierdoły w rodzaju programu wyborczego, tylko pokazanie, że front się przeciw nim tworzy. A jaki jest krok po pokazaniu, że front się tworzy? Odpowiedz Link Zgłoś
karlin Re: PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:12 Następny krok? Scedowanie na PO tworzenia programu wyborczego. :) Odpowiedz Link Zgłoś
ayran A więc jednak kostką.... 22.03.06, 14:07 ... rzuca sobie Jarosław każdego poranka. Wiedziałem, że robi coś takiego, tylko nie wiedziałem czy rzuca monetą czy kostką. Liczba opracowanych przez Jarosłąwa propozycji wynosi sześć - dzisiaj wypadł numerek z hasłem: ordynacja mieszana - maj. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: A więc jednak kostką.... 22.03.06, 14:20 ayran napisał: > ... rzuca sobie Jarosław każdego poranka. Wiedziałem, że robi coś takiego, > tylko nie wiedziałem czy rzuca monetą czy kostką. Liczba opracowanych przez > Jarosłąwa propozycji wynosi sześć - dzisiaj wypadł numerek z hasłem: ordynacja > mieszana - maj. Czy jest tam propozycja samorozwiązania się PiSu ? ;)) S. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 haslo o samorozwiazaniu PIS-u rzucil dwa dni temu 22.03.06, 15:00 Rokita.I co mozna na tym forum zaobserwowac, ? Ano przetwarzanie tego w calej masie postow Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: A więc jednak kostką.... 22.03.06, 15:10 Coś takiego to raczej w modelu 6 z 49 (kula wraca do bębna maszyny losującej itp.) Odpowiedz Link Zgłoś
nurni raczej pat 22.03.06, 15:13 Obecny stan - kiedy nikt nic nie moze zrobic jest idealny. Bez ustaw sejmowych system ukladow III RP przetrwa, tracac co najwyzej kilka przyczolkow. Dlatego wyborow nie bedzie. Ekspozytura Obywatelska powrocila do swoich korzeni. A korzenie tkwia tam gdzie zawsze tkwily. Odpowiedz Link Zgłoś
magicznym Re: raczej pat 23.03.06, 08:56 nurni napisał: > Ekspozytura Obywatelska powrocila do swoich korzeni. A korzenie tkwia tam gdzie > > zawsze tkwily. Aż się boję zapytać gdzie tkwią te korzenie ale zaryzykuję .... Układ czy KPP ? (bo Kaczor Większy po tego typu sztychy krzyżujące rozmówcę sięga więc mniemam że sądzisz podobnie) Odpowiedz Link Zgłoś
kwakwa11 Re: Szach i Mat.Dla Polski! 22.03.06, 15:52 kraj w zastoju i lecacy w dol. Odpowiedz Link Zgłoś