Dodaj do ulubionych

Szach i Mat.

22.03.06, 12:54
PiS zlozy projet ws. mieszanej ordynacji wyborczej.
Obserwuj wątek
    • karlin Wywrócą stolik:) 22.03.06, 13:11
      Jak zwykle.
    • kaczysta Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:11
      Jarek zalatwil PO.
      Zrobil ich jak chlopcow.
      • andrzejg Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:13
        a to niby dlaczego
        PO mówiło wyraźnie - wybory na jesień pod warunkiem zmiany ordynacji
        Ordynacji jeszcze nie zmieniono

        A.
      • www.nasznocnik.pl Re: Szach i Mat. 22.03.06, 16:17
        Nie ośmieszaj się ; od razu widać, że o szachach masz takie pojęcie, jak o
        polityce ;-D
    • jola_iza Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:13
      pewnie, takie wybory w maju są tańsze niż te w Warszawie :)))
    • karlin Jeśli PIS konsekwentnie 22.03.06, 13:15
      rozdepcze argumentację PO, może poczekać z wyborami do jesieni.

      :)
      • no.mercy nikogo nie rozdepcze,jarkowi juz ziemia sie pali 22.03.06, 13:18
        pod pletwami i wie,ze do jesieni nie dotrwa w stanie pozwalajacym marzyc o
        wygranej.Dlatego tak naciska.
      • kropek_oxford Ale PO nie wystepuje o ordynacje mieszana:))) 22.03.06, 13:20

        • krystian71 ale wstepnie wyrazil zgode 22.03.06, 13:20

          • andrzejg na rozmowę o wcześniejszych wyborach/nt 22.03.06, 13:21
            • krystian71 nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:23
              jako propozycje do rozwazenia.Widocznie nie sadzili,ze PIS jeszcze raz powie
              SPRAWDZAM
              • andrzejg Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:26
                nie pisze o JOW
                pisze o zapowiedzi rozmów w sprawie wcześniejszych wyborów

                "Wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski powtórzył w środę, że według PO, warunkiem przystąpienia do rozmów o wcześniejszych wyborach jest zmiana ordynacji wprowadzająca jednomandatowe okręgi w wyborach do Sejmu oraz wspólny termin ewentualnych wyborów parlamentarnych z jesiennymi wyborami samorządowymi."

                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3228753.html
                a zapowiedź rozmów nie jest bezwarunkową zgodą

                Jestem pewien,ze nie będzie wczesniejszych wyborów w maju
                wątpie nawet w jesień

                A.
                • krystian71 Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:29
                  to zupelnie inna sprawa, bedzie czy nie , nawet malo istotne, co aktualnie mowi
                  Komorowski, skoro cos innego wczesniej moeil Tusk ( nie o JOW-ach a
                  ordyn.mieszanej)
                  W sumie tylko o to tu chodzi,ze znowu PIS na dwa kroki przed PO i wyprzedza
                  wszystkie ich pociagniecia
                  • andrzejg Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 13:33
                    krystian71 napisała:

                    > W sumie tylko o to tu chodzi,ze znowu PIS na dwa kroki przed PO i wyprzedza
                    > wszystkie ich pociagniecia

                    no nie wiem, czy sa tak do przodu
                    w sumie to odbieram to jako obronę Kaczyńskiego przed koalicją z Lepperem
                    Nawet jesienne wybory go ratują, bo wtedy nie musi przemeblowywać rządu
                    Nastepnym wyprzedzającym krokiem będzie zgoda na jesienne wybory?
                    Cóz to za wyprzedzanie?To jest tylko zgoda na stawiane warunki , bo pali
                    im sie pod nogami.

                    A.
                    • krystian71 Re: nie sluchales Tuska i Rokity-na mieszana tez 22.03.06, 14:52
                      to by trzeba sprawdzic, a wiec poczekac do jesieni.
                      Bo ja mam takie dziwne przeczucie graniczace z pewnoscia, ze jak przyjdzie ta
                      wyteskniona jesien, PO dalej powie NIE.
                      Widzisz, z Lepperem sie jakos da rzadzic, w sumie wielkich zgrzytow nie ma.
                      Natomiast do jesieni juz ze dwie komisje moga skonczyc swoje prace...
                      Kampania wyborcza w zeszlym roku, choc miala swoje zgrzyty, jednak musiala sie
                      rzadzic jakas tam kurtuazja, obie partie wiedzialy o niby nieuchronnej
                      koalicji, najciezszych dzial nie wyciagaly.
                      Teraz troche sie zmienilo, PO moze sobie pogrywac strachami przed ograniczona
                      demokracja, ludzie sa z natury glupi, pewnie czesc w to uwierzy, a czesc ta, co
                      najwiecej stracila i ma sentyment do PRL, wrecz przeciwnie, celowo na PIS
                      zaglosuje, doslownie biorac slowa Tuska, ze taka powtorka nam grozi.
                      He,he ale to problem Tuska, ze argumentow nie potrafi dobrac.
                      Wazniejsze jest to, ze PIS bedzie moglo wreszcie otwarcie karta Balcerowicza
                      zagrac, a chyba wiesz, ze nie ma w Polsce bardziej znienawidzonej osoby, taka
                      ujemna ikona, to doskonaly srodek cementujacy i sciagajacy wszelkie opilki
                      elektoratu.
                      PIS sie szybko uczy, jak zauwazylem.
                      Od swoich poprzednikow nauczyl sie,ze szczypta demagogii jest zawsze pomocna.
                      Wiec miales 3 miliony mieszkan, na wzor Walesiackich 100 milionow i
                      Kwasniewskiego mieszkan dla mlodych.
    • ppppp7 Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:18
      Niech najpierw napisze i złoży. A potem wyjasni, jak chce zmienić konstytucję w
      10 dni.
      • krystian71 ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytucji,e 22.03.06, 13:20
        eeeh
        • a.adas Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:23
          dziś robisz za mędrca???;)
          Przecież pomysł Platformy jest nie do przeprowadzenia i dobrze o tym wiesz...
          • krystian71 Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:25
            JA PISZE o tym,czy trzeba czy nie zmieniac konstytucje,
            Nie interesuje mnie realnosc tego pomyslu.
            Choc z drugiej strony, nie rozumiem dlaczego, gdyby rzeczywiscie i PO i PIS za
            taka zmiana zaglosowal, mieliby wystarczajaca wiekszosc w Sejmie
            czesc
            • a.adas Re: ordynacja mieszana nie wymaga zmiany konstytu 22.03.06, 13:35
              do jesieni, ale pod warunkiem,ze PIS JOW poprze
              Autor: krystian71
              Data: 21.03.06, 16:17

              + dodaj do ulubionych wątków

              skasujcie post

              + odpowiedz
              wiec aadas nawet nie wspomni,ze nawet gdyby cale PIS poparlo i tak nie ma
              jeszcze wiekszosci konstytucyjnej i te JOW-y i tak nie przejda.
              forum.gazeta.pl/forum/73,46481,1540823.html?f=28&w=38970220&a=38972672&rep=1
        • zirby doucz sie krystianku, 22.03.06, 13:36
          bo jak zwykle wychodzisz na dorna :)
          Konstytucja RP, rozdział IV "Sejm i Senat", art 96 "Wybory i kadencja", punkt 2:
          "Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz
          odbywają się w głosowaniu tajnym."
          • andrzejg czyli musza się dogadać ws zmiany konstytucji 22.03.06, 13:40
            oj, to troche potrwa

            A.
          • a.adas Re: doucz sie krystianku, 22.03.06, 13:41
            Tym razem nie wychodzi;)

            Jak już to niektórzy konstytucjonaliści - uznający, ze jest możliwość obejścia
            tego artykułu poprzez głosowanie na dwie listy - nazwisk i partii.
            (mam nadzieję, ze ja to dobrze rozumiem).
            Ale Indris ma rację (w poście poniżej) - zostałoby to zaskarżone przez inne
            partie. Przypomina to trochę sytuację z rozwiązaniem Sejmu z powodu nie
            uchwalenia budżetu;)
            • krystian71 dzieki ci adasiu, uchroniles mnie przed koniecznos 22.03.06, 14:57
              tlumaczenia, ze he,he Konstytucja mowi o wyborach, nie o ordynacji.
              I ze wybory moga byc proporcjonalne a ordynacja mieszna, wlasnie wg wielu
              konstytucjonalistow, do ktorych nie naleze.
              Zawsze latwiej napisac, wychodzisz na durnia, niz zaznajomic sie z dostepna
              literatura
      • a.adas Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:22
        Przy częściowym zachowaniu dotychczasowej ordynacji (osobne głosowanie na
        nazwisko oraz na listę) konstytucji prawdopodobnie nie trzeba zmieniać... a
        specjalistów od (obchodzenia) konstytucji mamy w PL sporo, więć za odpowiednie
        pieniądze każda ekspertyza się znajdzie
    • a.adas Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:19
      1 Na razie mówi, ze złoży, a jak PiS mówi, ze złoży, to najczęściej tylko mówi
      2 Od kiedy nowa ordynacja miałaby obowiązywać?
      3 Jeśli od tego roku, to jak długa trwa przyjmowanie ustawy (czy jest potrzebna
      zmiana konstytucji)
      3a Jeśli od tego roku, to PO musi poprzeć samorozwiązanie
      4 Co wobec konkretnego wniosku o samorozwiązanie zrobi SLD? (bo postawa lewicy
      moze być tylko blefem)
      4a A co zrobi PiS?
      • ayran Re: Szach i Mat. 22.03.06, 15:20
        a.adas napisał:

        > 1 Na razie mówi, ze złoży, a jak PiS mówi, ze złoży, to najczęściej tylko mówi

        Nie wiadomo. Jutro Jarosław znowu rano wstanie z łożka i rzuci kostką.

        > 2 Od kiedy nowa ordynacja miałaby obowiązywać?

        To jest głowny problem. Bo do samorozwiązania wystarczy Sejm, natomiast ustawa
        o zmianie ordynacji musi przejść przez Senat i prezydenta.

        > 3 Jeśli od tego roku, to jak długa trwa przyjmowanie ustawy (czy jest
        potrzebna
        > zmiana konstytucji)

        Co do zmiany konstytucji - to nie wiadomo. Zapis konstytucyjny o
        proporcjonalności i tak jest w praktyce nierespektowany, bo wszystkie
        ugrupowania z wynikiem powyżej progu są nadreprezentowane (im lepszy wynik, tym
        wyższa nadreprezentacja), a te poniżej progu są niedoproprezentowane. Gdyby
        wybory były proporcjonalne, to żeby mieć jednego posła, wystarczyłopby by
        partia w skali kraju zdobyla 0,22% (1/460).
        > 3a Jeśli od tego roku, to PO musi poprzeć samorozwiązanie

        No nie wiem. Póki co (na dzisiejszy rzut kostką) PiS proponuje by w tym samym
        czasie głosowac nad ordynacją i nad samorozwiązaniem. Ale zmiany ordynacji nie
        da się przegłosować ostatecznie tak samo szybko jak samorozwiązania.


        > 4 Co wobec konkretnego wniosku o samorozwiązanie zrobi SLD? (bo postawa lewicy
        > moze być tylko blefem)

        Postawa sld nie ma znaczenia, chyba ze nastąpiłyby podziały wewnątrz klubów,
        zwłaszcza obu dużych

        > 4a A co zrobi PiS?

        j.w.
    • krystian71 a raczej s.p.r.a.w.d.z.a.m. 22.03.06, 13:22
      raz za razem, :)))he,he
      Pierwszy raz wnioskiem o rozwiazanie sejmu.
      Teraz zgoda na zmiane ordynacji
      • no.mercy a za moment poprosza PO o koalicje.Byle tylko 22.03.06, 13:24
        utrzymac sie przy zlobie.Kolejna 1000-letnia Rzesza,zrujnowana po 4 miesiacach
        • krystian71 kolezanka wizjonerka, zmien fusy, bo ci splesnialy 22.03.06, 13:26

          • no.mercy za krystian rydzyka sie odezwal.Brak argumentow? 22.03.06, 13:31
            wizja sie nie zgadza??
      • alistair-p Re: a raczej s.p.r.a.w.d.z.a.m. 22.03.06, 13:43
        Nastepny test : Prośba o zgodę na rozwiązanie PiS.
    • bogucjusz Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:24
      Fakt. Sami sobie go dali. :-)
    • indris Raczej pat 22.03.06, 13:27
      W Konstytucji RP zapisane jest wyraźnie, że wybory do Sejmu odbywają się wg
      ordynacji PROPORCJONALNEJ. Ordynację mieszaną uchwaloną bez zmiany Konstytucji
      posłowie z innych klubów mogą zaskarżyć do TK a ten prawie na pewno uzna ją za
      niezgodną z Konstytucją.
    • ppppp7 Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:38
      Tak dla przypomnienia

      >Warunki rozmowy o wcześniejszych wyborach parlamentarnych to nowa ordynacja
      większościowa, wprowadzająca okręgi jednomandatowe oraz wspólny termin z
      wyborami samorządowymi jesienią tego roku - powiedział Tusk podczas konferencji
      prasowej w Sopocie i zaproponował PiS rozmowę o zmanie ordynacji.


      • krystian71 Re: Szach i Mat. 22.03.06, 15:01
        ale to bylo dawno temu :)))
    • michal00 Czy to jest ten stary projekt PiS, ktory chcieli 22.03.06, 13:53
      przeforsowac w poprzedniej kadencji? Jezeli tak, to mamy do czynienia z
      zagrywka pod publiczke, bo ten projekt nie ma nic wspolnego z JOW.
    • frau_blada Re: Szach i Mat. 22.03.06, 13:58
      :))))))))))))
    • karlin PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:04
      To są posunięcia, mające wykazać, że przeciw PIS tworzy się w Sejmie front
      obrony III RP. Jak w 1992 r.

      Giertych im w tym pomaga.
      • ayran Re: PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:10
        karlin napisał:

        > To są posunięcia, mające wykazać, że przeciw PIS tworzy się w Sejmie front
        > obrony III RP. Jak w 1992 r.
        >
        > Giertych im w tym pomaga.

        Aha - czyli celem PiS-u nie są jakieś tam pierdoły w rodzaju programu
        wyborczego, tylko pokazanie, że front się przeciw nim tworzy. A jaki jest krok
        po pokazaniu, że front się tworzy?
        • karlin Re: PIS gra nie tylko z PO 22.03.06, 14:12
          Następny krok?

          Scedowanie na PO tworzenia programu wyborczego.

          :)
    • ayran A więc jednak kostką.... 22.03.06, 14:07
      ... rzuca sobie Jarosław każdego poranka. Wiedziałem, że robi coś takiego,
      tylko nie wiedziałem czy rzuca monetą czy kostką. Liczba opracowanych przez
      Jarosłąwa propozycji wynosi sześć - dzisiaj wypadł numerek z hasłem: ordynacja
      mieszana - maj.
      • snajper55 Re: A więc jednak kostką.... 22.03.06, 14:20
        ayran napisał:

        > ... rzuca sobie Jarosław każdego poranka. Wiedziałem, że robi coś takiego,
        > tylko nie wiedziałem czy rzuca monetą czy kostką. Liczba opracowanych przez
        > Jarosłąwa propozycji wynosi sześć - dzisiaj wypadł numerek z hasłem: ordynacja
        > mieszana - maj.

        Czy jest tam propozycja samorozwiązania się PiSu ? ;))

        S.
        • krystian71 haslo o samorozwiazaniu PIS-u rzucil dwa dni temu 22.03.06, 15:00
          Rokita.I co mozna na tym forum zaobserwowac, ? Ano przetwarzanie tego w calej
          masie postow
        • ayran Re: A więc jednak kostką.... 22.03.06, 15:10
          Coś takiego to raczej w modelu 6 z 49 (kula wraca do bębna maszyny losującej
          itp.)
    • nurni raczej pat 22.03.06, 15:13
      Obecny stan - kiedy nikt nic nie moze zrobic jest idealny.
      Bez ustaw sejmowych system ukladow III RP przetrwa, tracac co najwyzej kilka
      przyczolkow.
      Dlatego wyborow nie bedzie.

      Ekspozytura Obywatelska powrocila do swoich korzeni. A korzenie tkwia tam gdzie
      zawsze tkwily.
      • magicznym Re: raczej pat 23.03.06, 08:56
        nurni napisał:

        > Ekspozytura Obywatelska powrocila do swoich korzeni. A korzenie tkwia tam
        gdzie
        >
        > zawsze tkwily.

        Aż się boję zapytać gdzie tkwią te korzenie ale zaryzykuję ....

        Układ czy KPP ? (bo Kaczor Większy po tego typu sztychy krzyżujące rozmówcę
        sięga więc mniemam że sądzisz podobnie)
    • kwakwa11 Re: Szach i Mat.Dla Polski! 22.03.06, 15:52
      kraj w zastoju i lecacy w dol.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka