Dodaj do ulubionych

Prawidło !!!

18.06.06, 17:55
Czy rewersem lewactwa jest PRAWIDŁO ?

Też taki sztywno-sztuczny twór językowy !
Obserwuj wątek
    • elznar Re: Prawidło !!! 18.06.06, 17:56
      andrzej.01 napisał:

      > Czy rewersem lewactwa jest PRAWIDŁO ?

      Raczej "prawactwo". Ewentualnie "buractwo".

      Elznar
      xanga.com/elznar
      • jola_z_klewek Prawy -Lewy 18.06.06, 19:48
        Slowo prawy , prawo ma skojarzenia pozytywne np. prawy człowiek , idę studiować
        na Prawo itp
        Lewy mają skojarzenia negatywne np lewita z ewangelii , iść na lewo - zdradzać
        żonę itp
        • elfhelm Ale to twoja buraczano-esbecka wycieraczka 18.06.06, 20:00
          (terminologia pisowska) określa się jako partia lewicowa (ja, patrząc na
          niektóre mordki, dodałbym postkomunistyczna) :)
          • jola_z_klewek [...] 18.06.06, 20:06
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • elfhelm Czy TW Łyżwiński, PZPRowiec Lepper, 18.06.06, 20:15
              PZPRowiec przestępca Kuropatwiński, PZPRowiec Tuderek i inni to prawica???
              • jola_z_klewek Na całym świecie 18.06.06, 20:21
                partię koalicyjną i PO uznaje się za PRAWICE a SLD , PD itp za lewicę.
                • elfhelm to dlaczego... 18.06.06, 20:22
                  część euroosłów z wycieraczki wlazło do frakcji lewicowej w PE???
                  • jola_z_klewek Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:27
                    frakcji konserwatywnej raczej
                    • elfhelm Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:29
                      oj doucz się lepiej działalności twoich idoli :)
                      Kuc i Golik są w PESie, o ile wiesz, co to znaczy.
                      Reszta jest niezrzeszona... ciekawe czemu :)
                      • jola_z_klewek Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:39
                        twoi idole glosowali przeciw 38 milionowej Polsce, przeciw zwyklym ludziom ,
                        wstyd:-(((
                        • elfhelm Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:39
                          o rety to naprawdę jesteś głupia :)
                          i nie dziw się, czemu masz problemy ze znalezieniem pracy...
                          • jola_z_klewek Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:46
                            Mylisz się , pracę mam super w area-51 związana z kiejkutami , szymanami i
                            klewkami.Sorry , wiecej nie mogę - tajemnica służbowa :-(
                          • gat45 Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:53
                            elfhelm napisał:

                            > o rety to naprawdę jesteś głupia :)
                            > i nie dziw się, czemu masz problemy ze znalezieniem pracy...

                            ============
                            Dlaczego od razu tak obcesowo, "glupia"? Pani Jola jest po prostu dowcipna
                            inaczej i jest z tego dumna - najwyrazniej
            • pandada Toć Lepper po stokroć powtarzał 18.06.06, 20:25
              Samoobrona to partia lewicowa. Kłamstwo temu opalonemu umysłowi zarzucasz?
        • gat45 Re: Prawy -Lewy 18.06.06, 20:13
          jola_z_klewek napisała:

          > Slowo prawy , prawo ma skojarzenia pozytywne np. prawy człowiek , idę
          studiować
          >
          > na Prawo itp
          > Lewy mają skojarzenia negatywne np lewita z ewangelii , iść na lewo -
          zdradzać

          ============
          Naprawde moj podziw dla Pani dowcipnego jezyka rosnie z dnia na dzien ! Ide
          studiowac "Na Prawo" !!! Swietne ! Bo "studiowac na lewo" to chyba u tego
          rektora z Jaroslawia, czy gdzie to bylo ? Tak ?

          No i "lewite" skojarzyc ze slowianskim zrodloslowem, to juz naprawde fontanna
          humoru ! Brawo, Pani Jolu ! Wnosi Pani troche szczerego smiechu na to dosc
          ponure forum.

          Bo ze robi to Pani z rozymslem a nie z niewiedzy - nie osmielam sie watpic.
          > żonę itp
    • reakcjonista1 Lewactwo pochodzi o robactwo :) 18.06.06, 20:14

      • pandada tak to chyba Stalin sobie umyślił /bt 18.06.06, 20:17
    • maaax prawośc, prawy (=uczciwy,szlachetny), prawidłowy 18.06.06, 20:20
      itd.- vs- lewizna, lewy 9nieuczciwy, kradziony, oszukanczy), nieprawidlowy,etc.

      Proste? nieskazony lewicowym Orwellem język mówi wszystko.

      a poza tym:Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, a serce głupca ku lewej
      • jola_z_klewek Prawo jazdy 18.06.06, 20:26
        Prawo jazdy - dokument.

        Nie ma lewo jazdy.Są lewe papiery.
      • reakcjonista1 Prawy to brzmi dumnie, Lewy podejrzanie 18.06.06, 20:30

        • pandada Lewy but obciera ci piętę? /bt 18.06.06, 20:34
          • reakcjonista1 kłamstwo to drugie imie lewicy 18.06.06, 20:40

            • pandada to prawica opowiada bujdy 18.06.06, 20:45
              o Kościele założonym przez Bozię, o genetycznym patriotyzmie i narodowych cnotach, o potrzebie umierania za generałów i ich ambicje.

              Popatrz tylko na PiS - ile nakłamał. PO zresztą też. Udawali przyjaciół, teraz udają wrogów. A wszystko po to, aby dobrać się do miodku.
              • reakcjonista1 PiS i PO niewiele mają wspolnego z prawicą 18.06.06, 20:47
                a co do umierania za generałów - zwaz ze gdy ktos cie chce zamordowac to z
                reguły sie bronisz i mordujesz napastnika (chyba ze jestem lewackim pasyfistą).
                Tak to działa ...
                • pandada czym innym jest obrona 18.06.06, 20:56
                  a czym innym atak. Kązda wojna musi mieć stronę atakującą. Gdyby wojsko pełniło wyłącznie fucje obronne, to by go nie było.
      • pandada były sobie dwie strony w parlamencie 18.06.06, 20:31
        francuskim.
        Po jednej (prawej) siedziała szlachta, arystokracja, duchowieństwo. Po drugiej (lewej) burżuazja, mieszczaństwo, pospólstwo.

        A ty wyjeżdżasz z jakąś magią słów, może jeszcze tarota ułożysz?

        A takie słówka "prawiczek", "prawie" - też mieszczą się w twoim zaczarowanym świecie?
        Czy zakręt w prawo jest słuszny, a w lewo paskudny?
    • zgryzik1 Re: Prawidło !!! 18.06.06, 20:39
      był taki dowcip (darujcie sobie ocenianie jego wartości): klient burdelu wybrał
      panienkę z katalogu, dostał klczyk do pokoju, wchodzi a tam wybranka leży z
      murzynem! Wybiegł z krzykiem i pretensjami, a burdel-mama mówi że to nic
      takiego, to normalne - panienki w wolnych chwilach leżą na prawidłach.

      Jakoś PiS-owcy nie zasługują (ani nie rokują) na miano prawideł ani sprawideł.
    • maaax dwie lewe ręce, lewe interesy, w sumie , włacznie 18.06.06, 20:56
      z podanymi wyzej przykladami-
      \lewica: złodziejstwo,oszustwo, nieudolność,

      słownik:
      Hasła odpowiadające lewy:

      * lewy, pochodzący z kradzieży, podejrzany, skradziony, trefny
      * fałszywy, lewy, nielegalny, podrabiany, sfałszowany




Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka