andrzej.01 18.06.06, 17:55 Czy rewersem lewactwa jest PRAWIDŁO ? Też taki sztywno-sztuczny twór językowy ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
elznar Re: Prawidło !!! 18.06.06, 17:56 andrzej.01 napisał: > Czy rewersem lewactwa jest PRAWIDŁO ? Raczej "prawactwo". Ewentualnie "buractwo". Elznar xanga.com/elznar Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek Prawy -Lewy 18.06.06, 19:48 Slowo prawy , prawo ma skojarzenia pozytywne np. prawy człowiek , idę studiować na Prawo itp Lewy mają skojarzenia negatywne np lewita z ewangelii , iść na lewo - zdradzać żonę itp Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Ale to twoja buraczano-esbecka wycieraczka 18.06.06, 20:00 (terminologia pisowska) określa się jako partia lewicowa (ja, patrząc na niektóre mordki, dodałbym postkomunistyczna) :) Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek [...] 18.06.06, 20:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Czy TW Łyżwiński, PZPRowiec Lepper, 18.06.06, 20:15 PZPRowiec przestępca Kuropatwiński, PZPRowiec Tuderek i inni to prawica??? Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek Na całym świecie 18.06.06, 20:21 partię koalicyjną i PO uznaje się za PRAWICE a SLD , PD itp za lewicę. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm to dlaczego... 18.06.06, 20:22 część euroosłów z wycieraczki wlazło do frakcji lewicowej w PE??? Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:29 oj doucz się lepiej działalności twoich idoli :) Kuc i Golik są w PESie, o ile wiesz, co to znaczy. Reszta jest niezrzeszona... ciekawe czemu :) Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:39 twoi idole glosowali przeciw 38 milionowej Polsce, przeciw zwyklym ludziom , wstyd:-((( Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:39 o rety to naprawdę jesteś głupia :) i nie dziw się, czemu masz problemy ze znalezieniem pracy... Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:46 Mylisz się , pracę mam super w area-51 związana z kiejkutami , szymanami i klewkami.Sorry , wiecej nie mogę - tajemnica służbowa :-( Odpowiedz Link Zgłoś
gat45 Re: to dlaczego... 18.06.06, 20:53 elfhelm napisał: > o rety to naprawdę jesteś głupia :) > i nie dziw się, czemu masz problemy ze znalezieniem pracy... ============ Dlaczego od razu tak obcesowo, "glupia"? Pani Jola jest po prostu dowcipna inaczej i jest z tego dumna - najwyrazniej Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Toć Lepper po stokroć powtarzał 18.06.06, 20:25 Samoobrona to partia lewicowa. Kłamstwo temu opalonemu umysłowi zarzucasz? Odpowiedz Link Zgłoś
gat45 Re: Prawy -Lewy 18.06.06, 20:13 jola_z_klewek napisała: > Slowo prawy , prawo ma skojarzenia pozytywne np. prawy człowiek , idę studiować > > na Prawo itp > Lewy mają skojarzenia negatywne np lewita z ewangelii , iść na lewo - zdradzać ============ Naprawde moj podziw dla Pani dowcipnego jezyka rosnie z dnia na dzien ! Ide studiowac "Na Prawo" !!! Swietne ! Bo "studiowac na lewo" to chyba u tego rektora z Jaroslawia, czy gdzie to bylo ? Tak ? No i "lewite" skojarzyc ze slowianskim zrodloslowem, to juz naprawde fontanna humoru ! Brawo, Pani Jolu ! Wnosi Pani troche szczerego smiechu na to dosc ponure forum. Bo ze robi to Pani z rozymslem a nie z niewiedzy - nie osmielam sie watpic. > żonę itp Odpowiedz Link Zgłoś
maaax prawośc, prawy (=uczciwy,szlachetny), prawidłowy 18.06.06, 20:20 itd.- vs- lewizna, lewy 9nieuczciwy, kradziony, oszukanczy), nieprawidlowy,etc. Proste? nieskazony lewicowym Orwellem język mówi wszystko. a poza tym:Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, a serce głupca ku lewej Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_klewek Prawo jazdy 18.06.06, 20:26 Prawo jazdy - dokument. Nie ma lewo jazdy.Są lewe papiery. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada to prawica opowiada bujdy 18.06.06, 20:45 o Kościele założonym przez Bozię, o genetycznym patriotyzmie i narodowych cnotach, o potrzebie umierania za generałów i ich ambicje. Popatrz tylko na PiS - ile nakłamał. PO zresztą też. Udawali przyjaciół, teraz udają wrogów. A wszystko po to, aby dobrać się do miodku. Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 PiS i PO niewiele mają wspolnego z prawicą 18.06.06, 20:47 a co do umierania za generałów - zwaz ze gdy ktos cie chce zamordowac to z reguły sie bronisz i mordujesz napastnika (chyba ze jestem lewackim pasyfistą). Tak to działa ... Odpowiedz Link Zgłoś
pandada czym innym jest obrona 18.06.06, 20:56 a czym innym atak. Kązda wojna musi mieć stronę atakującą. Gdyby wojsko pełniło wyłącznie fucje obronne, to by go nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
pandada były sobie dwie strony w parlamencie 18.06.06, 20:31 francuskim. Po jednej (prawej) siedziała szlachta, arystokracja, duchowieństwo. Po drugiej (lewej) burżuazja, mieszczaństwo, pospólstwo. A ty wyjeżdżasz z jakąś magią słów, może jeszcze tarota ułożysz? A takie słówka "prawiczek", "prawie" - też mieszczą się w twoim zaczarowanym świecie? Czy zakręt w prawo jest słuszny, a w lewo paskudny? Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzik1 Re: Prawidło !!! 18.06.06, 20:39 był taki dowcip (darujcie sobie ocenianie jego wartości): klient burdelu wybrał panienkę z katalogu, dostał klczyk do pokoju, wchodzi a tam wybranka leży z murzynem! Wybiegł z krzykiem i pretensjami, a burdel-mama mówi że to nic takiego, to normalne - panienki w wolnych chwilach leżą na prawidłach. Jakoś PiS-owcy nie zasługują (ani nie rokują) na miano prawideł ani sprawideł. Odpowiedz Link Zgłoś
maaax dwie lewe ręce, lewe interesy, w sumie , włacznie 18.06.06, 20:56 z podanymi wyzej przykladami- \lewica: złodziejstwo,oszustwo, nieudolność, słownik: Hasła odpowiadające lewy: * lewy, pochodzący z kradzieży, podejrzany, skradziony, trefny * fałszywy, lewy, nielegalny, podrabiany, sfałszowany Odpowiedz Link Zgłoś