Dodaj do ulubionych

pyra i to ugotowana

05.07.06, 19:31
tak wyglada mozg naszego prezia.
Obserwuj wątek
    • frau_blada Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:32
      stosowane przez ludzi z Dolnego Slaska!
      :)

      Czy koelga chce to wzniecac nie4porozumienia regionalne?
      • hrabia.m.c Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:34
        Nie
        tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze
        • 1normalnyczlowiek Hrabio.mało.co byś znalazł ale z jednym zwojem nic 05.07.06, 19:42
          hrabia.m.c napisał:
          > Nie tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze

          ---> ...nic nie znajdziesz. Czerpanie satysfakcji z opluwania innych i służalcza
          postawa wobec zagranicznych przyjaciół pokazuje, że wiele osób wyprało sobie
          doszczętnie mózgi współpracując z esbecją.
        • alistair-p Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 20:17
          hrabia.m.c napisał:

          > Nie
          > tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze
          ==============================
          No własnie !!!!!!!!!Racja!!!!!!W tym rzecz.
      • pies_na_czarnych Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:36
        frau_blada napisała:

        > stosowane przez ludzi z Dolnego Slaska!
        > :)
        >
        > Czy koelga chce to wzniecac nie4porozumienia regionalne?
        >


        Wystarczy kartofel! To po slasku?
        • frau_blada Jakie tam po slasku. Pyra jest pyra! 05.07.06, 20:18

      • entefuhrer Blada niezorientowana - Poznaniacy... 05.07.06, 19:51
        ...od dawna z upodobaniem sami się tak nazywają, a takie proby "wzniecania nieporozumień regionalnych" mogą u nich wywołać najwyżej salwę śmiechu...;->

        P.S. Jeden z lokalnych dodatków GW nosi nazwę "PYRAnia" ;-)
    • mariner4 Ależ Panie Hrabio! 05.07.06, 19:37
      Cóż Panu zrobili Poznaniacy?
      M.
      • hrabia.m.c Re: Ależ Panie Hrabio! 05.07.06, 19:42
        Nic.
        ale czy to nie oni na kartofle mawiają pyry?
        • basso.buffo Re: Ależ Panie Hrabio! 05.07.06, 20:05
          i można u nich zjeść coś pysznego
          co nazywa się "pyra z gzikiem"
        • kaczy_mozdzek Ależ TAK Panie Hrabio! Tak nazywamy ziemniaki! :)) 05.07.06, 20:15
          A najczęściej nie "pyra", tylko zdrobniale "pyrka".
          I nie ma żadnej obrazy.

          Sam mówię o sobie, że pochodzę i mieszkam w "pyrlandii"!! :)))))
    • kaczy_mozdzek Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:00
      Codziennie patrzę w lustro i wiem jak wyglądam!!
      Pyrka?????
      Takim olbrzymem nigdy nie chciałem być!! A poza tym, pyrki mają wgłębienia
      - "oczka", które ktoś mógłby uznać za jakieś fałdy, lub resztki zwojów.

      A ja jestem kształtu ziarna grochu!!
      A wiesz czemu jestem taki duży??

      Bo właśnie spuchłem od wytężonego myślenia !!!
      • alistair-p Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:20
        kaczy_mozdzek napisał:

        > Codziennie patrzę w lustro i wiem jak wyglądam!!
        > Pyrka?????
        > Takim olbrzymem nigdy nie chciałem być!! A poza tym, pyrki mają wgłębienia
        > - "oczka", które ktoś mógłby uznać za jakieś fałdy, lub resztki zwojów.
        >
        > A ja jestem kształtu ziarna grochu!!
        > A wiesz czemu jestem taki duży??
        >
        > Bo właśnie spuchłem od wytężonego myślenia !!!
        ===================================
        Mam wielu znajomych w Poznaniu,ale nie mogę zrozumieć jednej rzeczy.Dlaczego na
        drożdżowe buły mówia PYZY ?????
        • kaczy_mozdzek Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:24
          Ano tak już jest. :))
          Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :)))))
          Smacznie nie?
          • alistair-p Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:25
            kaczy_mozdzek napisał:

            > Ano tak już jest. :))
            > Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :)))))
            > Smacznie nie?
            ============================
            Owszem :-)) Pyry z gzikiem i szneki z glancem też.A najlepsze świętomarcińskie
            rogale :-))
          • basso.buffo Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 21:35
            kaczy_mozdzek napisał:

            > Ano tak już jest. :))
            > Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :)))))
            > Smacznie nie?

            Smaczne!
            "kluchy na łachu" + polewka ?/nie wiem jak się nazywała/ ale była to zupa
            z kaczej krwi , takie 1.danie zaserwowano mi w Poznaniu.
            Na 2. była kaczka pieczona.
            Poznaniacy lubią chyba kaczki... jeść.
            • kaczy_mozdzek Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 22:42
              Ta polewka, to "czernina" - nazwa pochodzi od jej barwy. :))))

              Główny składnik tej zupy to kacza krew i podroby. Robi się ją na słodko-kwaśno
              z octem, suszonymi śliwkami, gruszkami i jabłkami i oczywiście trzeba dodatkowo
              osłodzić.
              Prawdę mówiąc, ja tego nie jadam, bo mi nie podchodzi mic słodko-kwaśnego. Ale
              wielu pyrlandczyków ją uwielbia.

              Kaczki faktycznie lubimy tylko na talerzu - pieczone z jabłkami, albo w szuwarach.
      • ubek-bubek Towarzysz hrabia jest emerytowanym milicjantem 05.07.06, 20:20
        i tak mu się pie...
        • alistair-p Re: Towarzysz hrabia jest emerytowanym milicjante 05.07.06, 20:24
          ubek-bubek napisał:

          > i tak mu się pie...
          ====================================
          Nie wpieprzaj się w kulinarną dyskusję bo możemy się obsrac jak niejaki
          Kaczyński Lech.Działasz jak wywoływacz sraczki.
    • douglasmclloyd Re: pyra i to ugotowana 05.07.06, 20:25
      hrabia.m.c napisał:

      > tak wyglada mozg naszego prezia.

      :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka