hrabia.m.c 05.07.06, 19:31 tak wyglada mozg naszego prezia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
frau_blada Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:32 stosowane przez ludzi z Dolnego Slaska! :) Czy koelga chce to wzniecac nie4porozumienia regionalne? Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.m.c Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:34 Nie tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Hrabio.mało.co byś znalazł ale z jednym zwojem nic 05.07.06, 19:42 hrabia.m.c napisał: > Nie tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze ---> ...nic nie znajdziesz. Czerpanie satysfakcji z opluwania innych i służalcza postawa wobec zagranicznych przyjaciół pokazuje, że wiele osób wyprało sobie doszczętnie mózgi współpracując z esbecją. Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 20:17 hrabia.m.c napisał: > Nie > tylko doszukuję się zwojow w ugotowanej pyrze ============================== No własnie !!!!!!!!!Racja!!!!!!W tym rzecz. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: Pyra to tradycyjne okresenie dla Poznaniaka 05.07.06, 19:36 frau_blada napisała: > stosowane przez ludzi z Dolnego Slaska! > :) > > Czy koelga chce to wzniecac nie4porozumienia regionalne? > Wystarczy kartofel! To po slasku? Odpowiedz Link Zgłoś
entefuhrer Blada niezorientowana - Poznaniacy... 05.07.06, 19:51 ...od dawna z upodobaniem sami się tak nazywają, a takie proby "wzniecania nieporozumień regionalnych" mogą u nich wywołać najwyżej salwę śmiechu...;-> P.S. Jeden z lokalnych dodatków GW nosi nazwę "PYRAnia" ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.m.c Re: Ależ Panie Hrabio! 05.07.06, 19:42 Nic. ale czy to nie oni na kartofle mawiają pyry? Odpowiedz Link Zgłoś
basso.buffo Re: Ależ Panie Hrabio! 05.07.06, 20:05 i można u nich zjeść coś pysznego co nazywa się "pyra z gzikiem" Odpowiedz Link Zgłoś
kaczy_mozdzek Ależ TAK Panie Hrabio! Tak nazywamy ziemniaki! :)) 05.07.06, 20:15 A najczęściej nie "pyra", tylko zdrobniale "pyrka". I nie ma żadnej obrazy. Sam mówię o sobie, że pochodzę i mieszkam w "pyrlandii"!! :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
kaczy_mozdzek Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:00 Codziennie patrzę w lustro i wiem jak wyglądam!! Pyrka????? Takim olbrzymem nigdy nie chciałem być!! A poza tym, pyrki mają wgłębienia - "oczka", które ktoś mógłby uznać za jakieś fałdy, lub resztki zwojów. A ja jestem kształtu ziarna grochu!! A wiesz czemu jestem taki duży?? Bo właśnie spuchłem od wytężonego myślenia !!! Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:20 kaczy_mozdzek napisał: > Codziennie patrzę w lustro i wiem jak wyglądam!! > Pyrka????? > Takim olbrzymem nigdy nie chciałem być!! A poza tym, pyrki mają wgłębienia > - "oczka", które ktoś mógłby uznać za jakieś fałdy, lub resztki zwojów. > > A ja jestem kształtu ziarna grochu!! > A wiesz czemu jestem taki duży?? > > Bo właśnie spuchłem od wytężonego myślenia !!! =================================== Mam wielu znajomych w Poznaniu,ale nie mogę zrozumieć jednej rzeczy.Dlaczego na drożdżowe buły mówia PYZY ????? Odpowiedz Link Zgłoś
kaczy_mozdzek Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:24 Ano tak już jest. :)) Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :))))) Smacznie nie? Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 20:25 kaczy_mozdzek napisał: > Ano tak już jest. :)) > Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :))))) > Smacznie nie? ============================ Owszem :-)) Pyry z gzikiem i szneki z glancem też.A najlepsze świętomarcińskie rogale :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
basso.buffo Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 21:35 kaczy_mozdzek napisał: > Ano tak już jest. :)) > Mówi się "pyzy drożdżowe", albo - jeszcze lepiej - "kluchy na łachu". :))))) > Smacznie nie? Smaczne! "kluchy na łachu" + polewka ?/nie wiem jak się nazywała/ ale była to zupa z kaczej krwi , takie 1.danie zaserwowano mi w Poznaniu. Na 2. była kaczka pieczona. Poznaniacy lubią chyba kaczki... jeść. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczy_mozdzek Re: Baaaaardzo się mylisz!!!!!! 05.07.06, 22:42 Ta polewka, to "czernina" - nazwa pochodzi od jej barwy. :)))) Główny składnik tej zupy to kacza krew i podroby. Robi się ją na słodko-kwaśno z octem, suszonymi śliwkami, gruszkami i jabłkami i oczywiście trzeba dodatkowo osłodzić. Prawdę mówiąc, ja tego nie jadam, bo mi nie podchodzi mic słodko-kwaśnego. Ale wielu pyrlandczyków ją uwielbia. Kaczki faktycznie lubimy tylko na talerzu - pieczone z jabłkami, albo w szuwarach. Odpowiedz Link Zgłoś
ubek-bubek Towarzysz hrabia jest emerytowanym milicjantem 05.07.06, 20:20 i tak mu się pie... Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Towarzysz hrabia jest emerytowanym milicjante 05.07.06, 20:24 ubek-bubek napisał: > i tak mu się pie... ==================================== Nie wpieprzaj się w kulinarną dyskusję bo możemy się obsrac jak niejaki Kaczyński Lech.Działasz jak wywoływacz sraczki. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: pyra i to ugotowana 05.07.06, 20:25 hrabia.m.c napisał: > tak wyglada mozg naszego prezia. :) Odpowiedz Link Zgłoś