Dodaj do ulubionych

orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ...

14.05.07, 10:42
... w sprawie lustracji to "bełkot" - powiedział Zbigniew Romaszewski w
radiowej Trójce.


"Senator uważa, że wyrok Trybunału był realizacją zadań środowisk, z których
wywodzą się sędziowie Trybunału. Zdaniem Romaszewskiego piątkowe orzeczenie
jest obrazą demokracji i państwa prawa.
Podobnie senator ocenił ataki na posła Arkadiusza Mularczyka, który bronił
ustawy przed Trybunałem. Postępowanie wszczęte wobec niego przez Radę
Adwokacką nazwał skandalem.
Romaszewski określił zniesienie przez Trybunał sankcji za niezłożenie w
terminie oświadczeń lustracyjnych mianem "Lex Geremek". Nawiązał w ten sposób
do niezłożenia wymaganego oświadczenia przez eurodeputowanego.
Według senatora PiS orzeczenie Trybunału będzie opublikowane 16 - 17 maja i
do tego czasu ustawa lustracyjna będzie obowiązywać, w związku z czym będzie
obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych. Romaszewski powiedział też, że
IPN do czasu opublikowania ustawy może oglosić listy agentów."

(za IAR)


Obserwuj wątek
    • joella.r słyszałam... 14.05.07, 10:47
      powiedział, że TK działał na zlecenie ;)
      • woda.woda Daj spokój, 14.05.07, 10:48
        nie warto tego komentować.
        • paczula8 Re: Daj spokój, 14.05.07, 10:49
          woda.woda napisała:

          > nie warto tego komentować.

          komentować nie musisz, ale posłuchac warto :)

          www.polskieradio.pl/_files/20061104132927/2007051408325217.mp3
          • woda.woda Kwestia gustu i smaku. 14.05.07, 10:50
            Z uwagi na dawne zasługi pana Romaszewskiego nie wypada komentować jego
            dzisiejszego stanu.
    • mike.recz Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 10:49
      "Bełkot" powiedział pan Romaszewski.Szkoda,że nie wskazał konkretnie w których
      miejscach i nie udowodnił od razu,że sędziowie TK się mylą lub faktycznie
      realizują czyjeś "niecne" interesy.

      • paczula8 Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 10:51
        mike.recz napisał:

        > "Bełkot" powiedział pan Romaszewski.Szkoda,że nie wskazał konkretnie w których
        > miejscach i nie udowodnił od razu,że sędziowie TK się mylą lub faktycznie
        > realizują czyjeś "niecne" interesy.
        >


        posłuchaj wywiadu, Romaszewski wszystko swiatnie tłumaczy ...:)
        • mike.recz Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 10:52
          paczula8 napisała:

          > mike.recz napisał:
          >
          > > "Bełkot" powiedział pan Romaszewski.Szkoda,że nie wskazał konkretnie w kt
          > órych
          > > miejscach i nie udowodnił od razu,że sędziowie TK się mylą lub faktycznie
          > > realizują czyjeś "niecne" interesy.
          > >
          >
          >
          > posłuchaj wywiadu, Romaszewski wszystko swiatnie tłumaczy ...:)

          Jestem zdany tylko na czytanie ale dziękuję za propozycję.
          • paczula8 Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 12:23
            > >
            > > posłuchaj wywiadu, Romaszewski wszystko swiatnie tłumaczy ...:)
            >
            > Jestem zdany tylko na czytanie ale dziękuję za propozycję.

            ależ nie ma za co:) jeśli chcesz poczytać to bardzo prosze ...


            www.polskieradio.pl/trojka/salon/?id=7124
            • krwawy.zenek Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 12:34
              Bełkot.
            • mike.recz Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 12:36
              To orzeczenie jest bełkotem?

              - Niewątpliwie. Tam nie jest jasna koncepcja tego orzeczenia. Tam powstają
              sprzeczności pomiędzy poszczególnymi uregulowaniami proponowanymi właściwie
              przez TK, sprzeczności z poprzednim orzecznictwem - wręcz niekonstytucyjność
              niektórych elementów orzeczenia TK. TK realizował pewne zadanie - takie to na
              mnie sprawia wrażenie.
              www.polskieradio.pl/trojka/salon/?id=7124
              No to teraz pozostało już tylko panu Romaszewskiemu wykazać te sprzeczności.
              • krwawy.zenek Re: orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ... 14.05.07, 13:03
                > wręcz niekonstytucyjność
                > niektórych elementów orzeczenia TK.

                To chyba najzabawniejszy koncept :))
    • rzyd.komunista.z.po To co mówi Romaszewski w "Trójce" to "bełkot"... 14.05.07, 10:51
      ... tak twierdze ja, na FK!
    • krwawy.zenek starość nie radość. 14.05.07, 12:00
      Gwiazda, Romaszewski...
      • paczula8 Re: starość nie radość. 14.05.07, 12:20
        krwawy.zenek napisał:

        > Gwiazda, Romaszewski...

        ... Michnik, Mazowiecki, Geremek , Stępień et consortes ;)
        • zoro333 paczula. 14.05.07, 12:28
          Tam nie nic tylko bełkot Romaszewskiego.
          Nie jest prawnikiem żadnych merytorycznych zastrzeżęń
          Bełkot przedstawiciela Katoprawicy która chciała obalić demokrację. Zlustrować
          setki tys. osób i to na wiele lat. Ktokolwiek zaczął by pracować na
          odpowiednium stanowisku by się lustrował. Przykłąd sedziów poklazuje ,że każdy
          mógł zrobic kłamstwo lustracyjne o tym nie wiedząć a Kaczory odpowiednio by
          wyciągaliu teczki nawet te fałszywe.
          • paczula8 Re: paczula. 14.05.07, 12:38
            zoro333 napisał:

            > Bełkot przedstawiciela Katoprawicy która chciała obalić demokrację.
            > Zlustrować setki tys. osób i to na wiele lat.

            Posłuchaj, lustracji juz nic nie zatrzyma - w kazdym razie mam taka nadzieję -
            z obalaniem demokracji nie ma to nic wspólnego. Gdyby tak było, znaczyłoby to,
            ze u wszystkich naszych sasiadów demokracji niet.


            --
            "Nie pytam, jakie są prawa, ale jacy są sędziowie" – Monteskiusz

    • mike.recz Opinia zwolennika lustracji 14.05.07, 12:55
      Profesor pozytywnie ocenił decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który w piątek
      uchylił ustawę lustracyjną. – Tu troszkę wylano dziecko z kąpielą – mówi
      Bartoszewski o pospiesznych procedurach tworzenia ustawy. Były szef polskiej
      dyplomacji ma nadzieję, że decyzja sędziów poprawi wizerunek Polski w świecie. –
      Choć nie jestem prawnikiem odnoszę wrażenie, że ten głos przysporzy Polsce –
      nie poszczególnym politykom czy partiom ale Polsce – opinię demokratycznego
      państwa prawa, która była zachwiana w świecie – ocenia.
      www.tvn24.pl/0,1506351,0,1,wiadomosc.html
      • paczula8 Re: Opinia zwolennika lustracji 14.05.07, 14:30
        "Choć nie jestem prawnikiem odnoszę wrażenie, że ten głos przysporzy Polsce –
        nie poszczególnym politykom czy partiom ale Polsce – opinię demokratycznego
        państwa prawa, która była zachwiana w świecie – ocenia."

        Pytanie, kto ja najpierw zepsuł? kto latał na skargę do przyjaciół moskali, e
        tfu, do brukselskich przyjaciół?
        • kotek.filemon Re: Opinia zwolennika lustracji 14.05.07, 14:43
          paczula8 napisała:

          > Pytanie, kto ja najpierw zepsuł? kto latał na skargę do przyjaciół moskali, e
          > tfu, do brukselskich przyjaciół?

          Najskuteczniej opinię w PE psuje nam Maciej Giertych. Geremek to polityk jakich
          wielu a Maciej G. to przypadek dla psychiatry. Gdyby chociaż nie ozdabiał swoich
          wywodów logo PE!
        • mike.recz Re: Opinia zwolennika lustracji 14.05.07, 15:03
          paczula8 napisała: Pytanie, kto ja najpierw zepsuł?

          Pan Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy na przykład.
          Niedawno zapadł wyrok w tej sprawie.
          • piotr7777 Re: ciekawy jest sposób formułowania pytań 14.05.07, 16:23
            ...przez "obiektywnego inaczej" KArnowskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka