paczula8
14.05.07, 10:42
... w sprawie lustracji to "bełkot" - powiedział Zbigniew Romaszewski w
radiowej Trójce.
"Senator uważa, że wyrok Trybunału był realizacją zadań środowisk, z których
wywodzą się sędziowie Trybunału. Zdaniem Romaszewskiego piątkowe orzeczenie
jest obrazą demokracji i państwa prawa.
Podobnie senator ocenił ataki na posła Arkadiusza Mularczyka, który bronił
ustawy przed Trybunałem. Postępowanie wszczęte wobec niego przez Radę
Adwokacką nazwał skandalem.
Romaszewski określił zniesienie przez Trybunał sankcji za niezłożenie w
terminie oświadczeń lustracyjnych mianem "Lex Geremek". Nawiązał w ten sposób
do niezłożenia wymaganego oświadczenia przez eurodeputowanego.
Według senatora PiS orzeczenie Trybunału będzie opublikowane 16 - 17 maja i
do tego czasu ustawa lustracyjna będzie obowiązywać, w związku z czym będzie
obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych. Romaszewski powiedział też, że
IPN do czasu opublikowania ustawy może oglosić listy agentów."
(za IAR)