Dodaj do ulubionych

Z dedykacją dla cara Putina :-)

06.06.07, 15:01
"Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia?
Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia?
Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy,
Król wielki, samowładnik świata połowicy;
Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci;
Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci;
[...]
Car dziwi się - ze strachu drżą Petersburczany,
Car gniewa się - ze strachu mrą jego dworzany;
Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara
Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara."

A tak mi się przypomniało...:-) Wieki płyną, ale pewne rzeczy pozostają
niezmienne. Szczególnie w Rosji.


Obserwuj wątek
    • jdbad Co racja to racja 06.06.07, 15:03
      petroniusz0015 napisał:
      A tak mi się przypomniało...:-) Wieki płyną, ale pewne rzeczy pozostają
      > niezmienne. Szczególnie w Rosji.
      >
    • pisuarro No to pomyliłeś... 06.06.07, 15:08
      ...fora ;P

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka