Dodaj do ulubionych

Liberte, Egalite, Fraternite

01.07.07, 13:53
To nie są główne osiągnięcia Rewolucji Francuskiej.
Głównym ich osiągnięciem jest, "Gillote"

Każdy wielki naród Europejski miał swoje czystki, po których stawał się
jeszcze silniejszy, czy jeszcze wszystko przed nami? Do tej pory to inni
"czyścili" nam kraj z inteligencji, pozostawiając "masy ludowe"
Obserwuj wątek
    • sclavus Re: Liberte, Egalite, Fraternite 01.07.07, 13:54
      das_hakenkreutz napisał:

      > To nie są główne osiągnięcia Rewolucji Francuskiej.
      > Głównym ich osiągnięciem jest, "Gillote"
      >
      > Każdy wielki naród Europejski miał swoje czystki, po których stawał się
      > jeszcze silniejszy, czy jeszcze wszystko przed nami? Do tej pory to inni
      > "czyścili" nam kraj z inteligencji, pozostawiając "masy ludowe"
      >

      Und... was ist das "gilotte" ???
      • woda.woda Re: Liberte, Egalite, Fraternite 01.07.07, 13:56

        > Und... was ist das "gilotte" ???

        To jest - Gillette - Najlepsze dla mężczyzny. Literówkę zrobił.
        • sclavus Re: Liberte, Egalite, Fraternite 01.07.07, 14:52
          woda.woda napisała:

          >
          > > Und... was ist das "gilotte" ???
          >
          > To jest - Gillette - Najlepsze dla mężczyzny. Literówkę zrobił.
          >
          >

          W ątpię... (literówka) :)
          Jestem z dolarem przeciwko groszkowi, że mu chodziło o "Czarną wdowę".... czyli
          o wynalazek doktora Guillotine, który to wynalazek pozwalał na skuteczne
          odcinanie głów od tułowia... (po naszemu "gilotyna")
          • das_hakenkreutz ciepło ;) 01.07.07, 14:55
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=65164272&a=65165771
    • woda.woda Re: Liberte, Egalite, Fraternite 01.07.07, 13:55
      Do tej pory to inni
      > "czyścili" nam kraj z inteligencji, pozostawiając "masy ludowe"
      >

      Chcesz powiedzieć, że teraz wyczyścimy naród z inteligencji własnymi rękami?
      • das_hakenkreutz raczej, inteligencje z narodu, 01.07.07, 14:38
        mówiąc w ogromnym uproszczeniu.
    • das_hakenkreutz do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 14:36
      Słowa "Gillote" użyłem w pełni świadomie i z premedytacją jako parafrazy słowa
      "Guillotine", aby lepiej brzmiało z tytułem. Poza tym, cudzysłów może sugerować
      "przeróbkę" oryginału.
      • sclavus Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 15:10
        das_hakenkreutz napisał:

        > Słowa "Gillote" użyłem w pełni świadomie i z premedytacją jako parafrazy słowa
        > "Guillotine", aby lepiej brzmiało z tytułem. Poza tym, cudzysłów może
        sugerować
        > "przeróbkę" oryginału.

        Nie mam zamiaru dochodzić, dlaczego użyłeś słowa Guillote w cudzysłowiu (które
        to słowo, nota bene, nie ma najmniejszego sensu)....
        Może dopiero później wpadłeś na Google ???
        :)
        • das_hakenkreutz Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 16:10
          Rzeczywiście, "przeróbka" była karkołomna... ale nie zmienia to faktu, że
          gilotyna przewrotnie mówiąc, "ożywiła" Francję. ;)
          • 440417mz Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 17:22
            Żywiła by też krwiożercze instynkty zwolenników kary śmierci obecnych
            najczęściej w szeregach PiS.Np braciK(Karamazow)Ziobera i ich
            nieprzekupnych(?)komiltonów,oraz też motłoch zawsze żądny krwi i procesów póżniej.
            • das_hakenkreutz Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 17:45
              "Bracia Karamazow" jak byleś łaskaw ich nazwać symbolizują raczej zakłamanego
              Ludwika XVI niż światłego ideologa Robespierre'a.
              • 440417mz Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 17:51
                Człowiek ma w sobie tyle różnych postaci,szczególnie tych złych.Przede wszystkim
                ci mający aktualnie władzę,że trudno im przypisać coś pozytywnego.Chwalą tylko
                przydupasy władzy.
              • jdbad Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 17:52
                Swiatły ideolog Robespierre , w któryms momencie widział już tylko gilotynę. To
                źle wróży.
                • das_hakenkreutz Cel uświęca środki... 01.07.07, 17:57
                  Gdy oglądam informacje w TV też już widzę tylko gilotynę...
                  • jdbad Re: Cel uświęca środki... 01.07.07, 18:00
                    W jego przypadku niczego nie uświecił, a potem już była reakcja i znowu trzeba
                    było rewolucję organizowac. Piszę w wielkim skrócie i nie o Polsce, rzecz jasna.
                    • das_hakenkreutz W XXIw możliwa jest jedynie masowa śmierć... 01.07.07, 18:12
                      polityczna. Czyli odebranie milionom matołów praw wyborczych.
                      • jdbad Re: W XXIw możliwa jest jedynie masowa śmierć... 01.07.07, 18:14
                        Gdyby rzeczywiście było tak jak piszesz, to bym się z Tobą zgodziła.
                        • das_hakenkreutz możliwe, możliwe tylko... 01.07.07, 18:23
                          trzeba w odpowiednim momencie oddać głos na odpowiednich ludzi. Nie ulegając
                          pokusie obrony demokracji. Ani nie dać się złapać na lep kolejnych złudnych
                          obietnic od odświeżonych polityków.
                          • jdbad Re: możliwe, możliwe tylko... 01.07.07, 18:32
                            Ja sie na lep nie daję łapac. Ale demokracja to duża sprawa.
                            • das_hakenkreutz demokracja to tylko pretekst aby utrzymać władzę 01.07.07, 18:40
                              i nie dopuścić do głosu ludzi myślących, których zawsze jest mniej. Możliwe jest
                              "olanie" demokracji oraz zgrai polityków i zapewnienie godnego życia "masom".
                              • jdbad Re: demokracja to tylko pretekst aby utrzymać wła 01.07.07, 18:41
                                Wybacz, ale nic lepszego od demokracji jeszcze nie wymyślono, więc przy niej
                                pozostanę.
                      • 440417mz Re: W XXIw możliwa jest jedynie masowa śmierć... 01.07.07, 18:19
                        Albo jak twierdzi J K-M zaraza poprawi stan zdrowotności polskiego
                        narodu.Przeżyją tylko osobniki najzdrowsze i najbogatsze,czyli najbardziej
                        operatywne.Polska będzie wtedy bogatsza umysłowo,zdrowotnie i ekonomicznie od
                        Luxemburga.Warto o tym pomyśleć(o zarazie)zrobionej rękoma opatrzności bożej lub
                        rękoma ludzkimi.Będzie polski Eden!
                        • das_hakenkreutz święte słowa, ale... 01.07.07, 18:31
                          ...JKM zapomniał, że miska rodzynek to nadal miska rodzynek... Do ciasta
                          potrzeba wypełniacza, zwanego mąką. Ale nie można popadać w drugą skrajność i z
                          mąki lepić rodzynek.
                • 440417mz Re: do "socjal absolwentów" i "socjal elity" 01.07.07, 18:01
                  Przysłowie:Dać kurze(kaczce)grzędę a ona mówi wyżej siędę!Tak samo postępują
                  ludzie,a nawet gorzej bo z grzędy wysyłają ludzi albo są wysyłani na
                  szafot.Psychiatria i historia podają wiele takich przykładów.
    • polo02 Kaczynski chce scigac diably w kazdym Polaku 01.07.07, 14:38
      to nie jest zlo?
      • das_hakenkreutz Kaczyński niczego i nikogo nie chce ścigać!!!! 01.07.07, 14:43
        On chce trwać! To jedyne jego marzenie, reszta to retoryka.
    • dzingis_cham Bez poparcia ciemnych "mas ludowych" 01.07.07, 17:14
      upadną: kościół, Samoobrona, PIS i inne populistyczne partie. Oni będą bronili
      demokracji, która daje im władzę, jak Częstochowy.
      • das_hakenkreutz Zawsze znajdzie się jakiś Trybun Ludowy, 01.07.07, 21:25
        gotowy poświęcić spokojny dom i stado świń dla rządowego koryta.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka