Dodaj do ulubionych

Tylko 13 proc. spraw

IP: *.sze.warszawa.supermedia.pl 11.07.03, 07:57
W głownej mierze stan taki to nie tylko polityka państwa ale
samego środowiska, które broni sie przed otwarciem na szersze
rzesze młodych prawników jak diabeł przed woda święcona,
przyczyn jest wiele, ale tłumaczenia tego stanu bardzo pokretne.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że ani państwo, ani przecietny
szary obywatel niemoze nic zrobić aby to zmienic, państwo bo
niechce iniema środków, przeciętny obywatel , a kto go bedzie
sluchał ???, a korporacje prawnicze one przeciez tylko by były
stratne, to przecież zamkniete kregi towarzystwa wzajemnej
adoracji,
Obserwuj wątek
    • Gość: Saul Re: Tylko 13 proc. spraw IP: *.chello.pl 14.07.03, 18:55
      demagogiczna matemetyka. Należy pamiętać że co najmniej 95%
      spraw to sprawy niesporne, takie w których postępowanie jest
      formalnością (stwierdzenie spadku po babci), niesporne rozwody,
      zgody sądu na to i owo, sprawy rejestrowe, wpisy hipotek do
      księgi wieczystej, drobne sprawy karne np. wykroczenia, itd
      itp. wszędzie tam udział prawnika jest po prostu niepotrzebny.

      Ponadto sądy bardzo łatwo i chętnie przyznają adwokata z urzędu
      wszelkim ubogim.

      W rzeczywistości zatem po prostu w większości postępowań
      prawnicy są NIEPOTRZEBNI.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka