Dodaj do ulubionych

"Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm"

12.02.08, 16:52
www.korespondent.pl/index.php?x=artykul_r1&id=4461
pisze Tomasz Migdałek na stronie Korespondenta.

Nie brzmi dobrze prawda:) ale zgadzam sie z autorem, ze ..
"Ze strategicznego punktu widzenia, wybierając z alternatyw
możliwych, wolnorynkowa Polska powinna stanąć murem za Prawem i
Sprawiedliwością.
(...)
Rzecz nie idzie w tym momencie o to, kto co myśli o podatku liniowym
i prywatyzacji, ale o to, co ma być podstawą silnego i skutecznego
państwa, w tym także silnej gospodarki i autentycznie wolnego rynku.
(...)
Wychodzi na to, że wolnorynkowi przeciwnicy PiS pozbyli się go, ale
nie dostali nic w zamian, ba - zaczynają tracić. Polska razem z
nimi."


Od siebie dodałabym, że największy problem z rządem Tuska jest
taki, iż na długie lata skompromituje w oczach Polaków ideę wolnej
gospodarki rynkowej... co mnie martwi niezmiernie.
Obserwuj wątek
    • kolor Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 16:55
      PISda i wolny rynek?
      Smiechu warte. Te popluczyny PZPRowskie, PRONCiowskie, ZSyPowskie i
      ZSMPowskie i gospodarka rynkowa?
      • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 16:57
        www.korespondent.pl/index.php?x=artykul_r1&id=4458
        czytaj mądrzejszych od siebie i ucz się.
        • kolor Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:03
          PISda i wolny rynek.

          Towarzysz Rajmund Kaczynski pewnie by sie w grobie obrocil, gdyby
          zobaczyl ze synkowie porzucili dogmaty Lenina, ktore im do lepkow
          wbijal.
          • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:06
            Tatusiami polityków lepiej sie nie zajmuj jako i ja sie nie
            zajmuję ... :)
            • kolor Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:08
              Temat tabu?

              Ale to w koncu tlumaczy milosc Kaczynskich do komuny.
              • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:16
                kolor napisał:

                > Temat tabu?
                >
                > Ale to w koncu tlumaczy milosc Kaczynskich do komuny.

                Nie tabu, dobry obyczaj:)
    • bubba49 Re:studiuj migdałek,studiuj może zrozumiesz 12.02.08, 16:57
    • kod-em paczula, jest takie fotum 12.02.08, 17:07
      - tylko dla zwolenników PiS, nie pomerdały ci się kierunki jazdy?
      Tam zapewne znajdziesz zrozumienie i multum autentycznych zwolenników,
      czy musisz na FK kaczą propagandę siać?
      gdybyś zapomniała? - kaczki dostały kopa w kupry 21.10.07
      • paczula8 Kodem, jestes w błedzie ...:) 12.02.08, 17:13
        Twoje forum (dla lewków) jest na portalu Trybuny.

        Tu jest forum liberałów ... dlatego jak chcesz mozesz tu zostac :)
        • kod-em tyś liberałką paczula? 12.02.08, 17:20
          chyba jak jarosław twój wielki, mąż Stana i wszelkiej maści nieudaczników.
    • paczula8 sa tez i sukcesy ... :) 12.02.08, 17:10
      moze nie jest tak źle? :)


      10 najważniejszych dokonań rządu Tuska – ranking nieoficjalny
      /Janusz Wojciechowski/

      1. Umorzenie przez Waldemara Pawlaka 461 milionów kary dla spółki
      J&S Energy. Symbol polityki przyjaznej dla biznesu.

      2. Wypuszczenie z więzienia „arcyzbrodniarzy od obcinania palców”.
      Znak nowej polityki rządu w walce z przestępczością i całkowitego
      zerwania z niesłuszną linią Ziobry.

      3. Zamknięcie przez Waldemara Pawlaka drzwi przed żonami górników.
      Symbol polityki dialogu społecznego.

      4. Niemal zupełny brak rządowych projektów nowych ustaw w Sejmie.
      Znak, że rząd ceni stabilność i niezmienność prawa.

      5. Zmiana poglądów ministra Sawickiego, który w ciągu kilku dni z
      przeciwnika stał się zwolennikiem organizmów genetycznie
      modyfikowanych i chce ich w Polsce. Dowód otwartości na argumenty, w
      tym przypadku argumenty firm biotechnologicznych, a także dowód, że
      minister Sawicki nie zapatrzył się na krowy, które jak wiadomo w
      poglądach są niezmienne.

      6. Udana ewakuacja szpitala w Jędrzejowie. Znak, że sukces jest
      możliwy nawet w ochronie zdrowia.

      7. Skreślenie planów tworzenia Muzeum Historii Polski oraz Muzeum
      Ziem Zachodnich. Znak nowej polityki historycznej rządu.

      8. Odebranie dotacji unijnych aż 30 uczelniom, żeby nie było przykro
      jednej, o którą chodziło, z Torunia. Znak, że rząd ceni prawdziwą
      solidarność.

      9. Raport Julii Pitery w sprawie CBA, tak tajny, że nawet nie
      wiadomo, czy w ogóle powstał. Dowód, że rząd jest szczelny i nie
      przecieka.

      10. Wielki powrót Andrzeja Śmietanki i PSL do handlu zbożem . Dowód,
      że wbrew obawom PSL wcale nie zapomniał o rolnictwie.



      wiadomosci.onet.pl/blogi/januszwojciechowski.blog.onet.pl,291172673,blog.html
      • kod-em [...] 12.02.08, 17:12
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • paczula8 odchodzisz? 12.02.08, 17:18
          całus na drogę :)
          • kod-em [...] 12.02.08, 17:21
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • paczula8 juz Cie pożegnałam ... 12.02.08, 17:23
              mam napisac wyrażniej? Wypad! z mojego watku :)
          • paczula8 ach jeszcze jedno ... 12.02.08, 17:22
            jak to było z tą cenzurą? ... że jest bronią ograniczonych matołów?:)
            • kod-em cenzura na kacze matolki? 12.02.08, 17:50
              nie dziwie sie, ze często na oslej kleczysz paczula.
    • kod-em [...] 12.02.08, 17:24
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • michal00 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:26
      Od siebie dodałabym, że największy problem z rządem Tuska jest
      > taki, iż na długie lata skompromituje w oczach Polaków ideę wolnej
      > gospodarki rynkowej... co mnie martwi niezmiernie.
      >

      Mozna powiedziec, ze kompromitowanie normalnej gospodarki rynkowej
      jest znakiem firmowym Tuska i jego kolegow. W latach 90-tych robili
      to tak skutecznie, ze do tej pory niektorzy trzesa sie z wscieklosci
      slyszac slyszac o "wolnym rynku" i "liberalizmie".
      • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:32
        michal00 napisał:

        > Od siebie dodałabym, że największy problem z rządem Tuska jest
        > > taki, iż na długie lata skompromituje w oczach Polaków ideę
        wolnej
        > > gospodarki rynkowej... co mnie martwi niezmiernie.
        > >
        >
        > Mozna powiedziec, ze kompromitowanie normalnej gospodarki rynkowej
        > jest znakiem firmowym Tuska i jego kolegow. W latach 90-tych
        robili
        > to tak skutecznie, ze do tej pory niektorzy trzesa sie z
        wscieklosci
        > slyszac slyszac o "wolnym rynku" i "liberalizmie".

        Dokładnie tak Michale (btw miło Cie widzieć:)), czy to nie
        u 'liberałow' z pod znaku KL-D obowiazywało hasło, że pierwszy
        milion trzeba ukraść?
        • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:35
          'spod' oczywiscie ;D
    • kod-em [...] 12.02.08, 17:41
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • allspice Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:56
      A ja odwrotnie; lepszy taki liberalizm niż PiS-u socjalizm...
      • paczula8 Wiem, ze czytelnicy Wyborczej czytają 12.02.08, 17:59
        tylko tytuły ... sugerowałabym jednak przeczytanie CAŁEGO tekstu i
        próbe odniesienia sie do niego ... :)
        • x2468 Re: Wiem, ze czytelnicy Wyborczej czytają 12.02.08, 22:43
          paczula8 napisała:

          > tylko tytuły ... sugerowałabym jednak przeczytanie CAŁEGO belkotu i olanie
          jego ... :)
          >
          >
    • kod-em "Lepszy w PiS'd-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 17:59
      patryk.wrzuta.pl/audio/tiKBKf1oyv/hymn_pis

      paczula8 napisała:
      • paczula8 wrzuta jest fajna, a to na pewno Ci sie spodoba:) 12.02.08, 18:29
        fruudo.wrzuta.pl/film/dYTGPFMRCt/donald_tusk_o_sobie_ivona
        • kod-em [...] 12.02.08, 18:32
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • paczula8 Re: "Lepszy w PiS'd-u socjalizm..." paczula, 12.02.08, 18:42
      kod-em napisał:

      > czyż nie tak zatytułowałaś wątek?

      Zawsze czytasz tylko tytuły? Orłem intelektu nie jesteś, ale jak
      powoli tekst przeczytasz, to moze coś dotrze ... spamerku :)
      • kod-em [...] 12.02.08, 19:08
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • 440417mz Re: "Lepszy w PiS'd-u socjalizm..." paczula, 12.02.08, 19:15
          W liberaliżmie jak jak w socjaliżmie.Stopa życiowa rośnie,tylko jej nie
          widać.Ale jak GW(czaszka gołąbka pokoju) pisze że rośnie,to wierzmy jej jak
          Trybunie Ludu.
          • kod-em Re: "Lepszy w PiS'd-u socjalizm..." paczulo 12.02.08, 19:39
            z Trybuny Ludu.
    • masuma No i wyszło szydło z worka 12.02.08, 19:21
      PIS to lewactwo
      • taziuta Re: No i wyszło szydło z worka 12.02.08, 19:42
        masuma napisała:

        > PIS to lewactwo

        A Paczula to przefarbowany lis! :-)
        • paczula8 Taziuto, 12.02.08, 21:23
          nie rozumiem ... przeciez nigdy nie ukrywałam że PiS jest partia
          mojego drugiego wyboru.
          Nie ukrywałam tez, ze na PiS oddałam swój głos ... no przeciez nie
          mogłam oddac go na lewicę i fałszywych liberałów, a UPR wchodząc w
          swoja dziwaczna koalicje z LPR nie miała szansy uzyskac przyzwoitego
          wyniku wyborczego.
          No więc co Ci sie nie zgadza? napisz dzisiaj (jeśli możesz:)), bo
          jutro wyjeżdzam i nie wiem , czy znajdę chwilę, żeby tu zajrzeć.
          • 440417mz Re: Taziuto, 12.02.08, 22:45
            Jaka jest różnica między Jarkaczem a Donaldem?Coraz mniejsza.Dochodzi do
            POPiSowego poziomu.
            • paczula8 Re: Taziuto, 12.02.08, 22:57
              440417mz napisał:

              > Jaka jest różnica między Jarkaczem a Donaldem?

              Jarkacz jest człowiekiem idei (lepszej/gorszej), Tusk jest
              wydmuszką. Jarkaczowi zalezy na Polsce, Tusk ma Polskę w doopie.
              • taziuta Paczulo! 13.02.08, 03:49
                paczula8 napisała:

                > 440417mz napisał:
                >
                > > Jaka jest różnica między Jarkaczem a Donaldem?
                >
                > Jarkacz jest człowiekiem idei (lepszej/gorszej), Tusk jest
                > wydmuszką. Jarkaczowi zalezy na Polsce, Tusk ma Polskę w doopie.

                Jarkacz może i ma idee, ale raczej z rodzaju "idee fix"...
                Po naszemu - sfiksował! :-)
          • x2468 Re: Taziuto, 12.02.08, 22:45
            Paczulo,odpowiedz 1x powaznie:Ile lat dzialalas w pzpr i jaka funkcje tam pelnilas?
          • taziuta Co mi się nie zgadza? Proszę bardzo! :) 13.02.08, 03:54
            paczula8 napisała:

            > nie rozumiem ... przeciez nigdy nie ukrywałam że PiS jest partia
            > mojego drugiego wyboru.
            > Nie ukrywałam tez, ze na PiS oddałam swój głos ... no przeciez nie
            > mogłam oddac go na lewicę i fałszywych liberałów, a UPR wchodząc w
            > swoja dziwaczna koalicje z LPR nie miała szansy uzyskac
            > przyzwoitego wyniku wyborczego.
            > No więc co Ci sie nie zgadza?

            Nie zgadza mi się połączenie liberalnych przekonań z głosowaniem na
            PiS, czyli najbardziej populistyczną i zakłamaną partię w Polsce.
            Musi, z tymi liberalnymi przekonaniami nie do końca tak jest,
            jak to próbowałaś przedstawić. Innymi słowy - rudzielec
            przefarbowany na srebnego-polarnego! :-)
            • paczula8 mnie też sie nie podoba, że ograniczasz sie do 24.02.08, 12:03
              przeczytania tytułu i na tej podstawie wyciagasz wnioski.

              A najbardziej populistyczną partią w Polsce okazała sie być PO, bez
              wątpienia.
    • polobolo1 paczuly Hitlerowi oddali swe glosy 12.02.08, 21:55
      bo wolnosc nie byla dla nich wazna. ZOMO to i TY tez!
    • tornson Brawo!! Czas skończyć z mitem PiSu jako socjalnej 12.02.08, 22:23
      partii!!
      PiS to typowa liberalna-konserwa, coś jak Republikanie w USA, wrogowie
      liberalizmu światopoglądowego ale za to entuzjaści orwellowskiej wersji
      liberalizmu, czyli tzw. "liberalizmu" gospodarczego.
      Zakłamane media (zarówno te pro-pisowskie, jak i te niby-anty-pisowskie) wszem i
      wobec kłamliwie głoszą o tym że PiS to prospołeczni socjaliści i tej właśnie
      zakłamanej propagandzie zawdzięczamy to że PiSdusie mają aż takie poparcie!
      • paczula8 Tornson, 12.02.08, 23:02
        tornson napisał:

        > partii!!
        > PiS to typowa liberalna-konserwa, coś jak Republikanie w USA,
        wrogowie
        > liberalizmu światopoglądowego


        po raz pierwszy gotowa jestem sie z Tobą zgodzić:) Też sadzę, że w
        deklaracjach PiSu więcej bylo kiełbasy wyborczej niz rzeczywistego
        socjalu, czyli odwrotnie niz w PO.
    • 440417mz Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 22:29
      Co jest najlepsze na świecie?Liberalizm!A co jest najgorsze?Że w Polsce
      wprowadzają go ludzie z KLD(Tuski i Halle).
      • polobolo1 Stalin zwykl mowic , ze 12.02.08, 22:31
        Polakowi komunizm pasuje jak chomonto swini. Chyba kazdy system
        Polakowi tak samo pasuje.
      • paczula8 Re: "Lepszy PiS-u socjalizm niż taki liberalizm" 12.02.08, 22:53
        440417mz napisał:

        > Co jest najlepsze na świecie?Liberalizm!A co jest najgorsze?Że w
        Polsce
        > wprowadzają go ludzie z KLD(Tuski i Halle).

        tak :)
    • reakcjonista1 W Polsce ludzi o poglądach lib nie ma więcej jak 24.02.08, 14:25
      10%.
      Już nie wiem ile razy przez ostatnie 3 miesiące prostowałem socjalistyczne
      kretynizmy wygadywane przez klakierów tej jaczejki PO.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka