Dodaj do ulubionych

O komunikacji

18.06.12, 16:46
Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle...

W związku z pracami nad programem rozwoju komunikacji, zwróciłam się do Panów v-ce burmistrza i sekretarza gminy z prośbą, aby przed ogłoszeniem przetargu, zapoznano radnych ze szczegółową specyfikacją tego przetargu. Chodziło o to, jaki ostatecznie kształt będzie miał ten projekt, jakie będą trasy i częstotliwość kursowania autobusów.
W miesiącu kwietniu burmistrz Serocka zwrócił się do radnych o przegłosowanie zmiany w budżecie mającej na celu sfinansowanie rozpoczęcia pilotażowego programu rozwoju komunikacji lokalnej. Niestety było to tylko głosowanie nad przeksięgowaniami, bez konkretnych informacji co z tych 140.000 złotych zostanie sfinansowane. W związku z powyższym zapytałam Pana burmistrza, jak wyobraża sobie przegłosowanie tej zmiany? Otrzymaliśmy wówczas dwa zapewnienia. Jedno, że będziemy mogli zapoznać się ze szczegółową specyfikacją dotyczącą tego przetargu, przed jego ogłoszeniem. Drugie, że to jest początek, a od nowego roku rozwój komunikacji ma iść w stronę skomunikowania Serocka z SKM-ką. Nie wszyscy dali się przekonać tym zapewnieniom, jednak zmiana w budżecie została przegłosowana.

Niestety, nie dana nam była możliwość zapoznania się z warunkami przetargu.
Przetarg został ogłoszony, a ja (i zapewne inni radni zainteresowani rozwojem komunikacji), zgodnie z pismem, które otrzymałam z urzędu gminy, mogę sobie warunki przetargu obejrzeć na stronie internetowej gminy, gdzie został JUŻ ogłoszony.
Obserwuj wątek
    • goszczyn2 Re: O komunikacji 03.07.12, 15:27
      Cytat z forum "Wawkom": www.wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=823&start=960

SławekM napisał:
      "Sądzę, że te autobusy to będzie jedna wielka klapa... Mało kto będzie nimi jeździł, z racji tego że nie dowożą ani do Warszawy, ani przynajmniej do Legionowa do linii ZTM. Ale pewnie burmistrzowi o to chodzi by pokazać, że takie przedsięwzięcie nie ma sensu..."
          • victor2541 Re: O komunikacji 10.07.12, 18:59
            To prawda, że do mostu w Wieżbicy nic nie dojeżdża - a już nie mówiąc o tych, co żyją za mostem.
            Czy my jesteśmy jacyś gorsi, czy tylo Stasi Las, Borowa Góra, Izbica itp. są faworyzowane. Nsze miejscowości nie są ujęte w żadnym ... nawet pilotażowym projekcie komunikacji. To jakiś absurd ... za co ja płacę w tej gminie podatki ??????????????????????

www.miasto.serock.pl/redir,index?wiecej=641&wiecej_news=1
            • mackowy1 Re: O komunikacji 10.07.12, 22:44
              No, beznadziejnie, wiele razy w dyskusjach padały na ten temat zdania. Bardzo dziwne, że nie puścili żadnej linii w stronę Gąsiorowa, Kani, Łachy. Bardzo dziwne.
                    • just.m33 Re: O komunikacji 18.07.12, 23:32
                      Oczywiście, że radni mają wpływ na to, co się dzieje w gminie i to w wyniku ich głosowań przechodzą takie pomysły jak ten, który teraz będzie realizowany.
                      Niestety Ci radni, którzy uważają, że to nie jest dobre rozwiązanie i mieli inne propozycje - są w mniejszości.
                      Poniżej pomysł na rozwiązania komunikacyjne w gminie, wypracowany przez grupę radnych, jako odpowiedź na pytanie burmistrza, czy mamy jakieś konkretne propozycje.
                      Po rozmowach m.in. o kosztach współpracy z ZTM, radni doszli do wniosku, że być może, z finansowego punktu widzenia, to nie jest dobre rozwiązanie i skłonili się ku ogłoszeniu przetargu na świadczenie przewozów przez inne firmy.
                      Być może koncepcja radnych, również w kwestii tras wymagała poprawek, ale rozwiązanie przygotowane przez urząd, według mnie (obym się myliła), jest nietrafione. Po pierwsze - nie obejmuje całej gminy, a po drugie - zdecydowanie bardziej potrzebne jest skomunikowanie okolicznych miejscowości ze stacją SKM niż z Serockiem.

www.gazetapowiatowa.pl/index.php?id=data&ido=1197
                      • verso.5 Re: O komunikacji 19.07.12, 20:58
                        Pewnie, że to rozwiązanie jest nietrafione. Co daje ono ludziom dojeżdżającym do pracy i szkół? Start projektu w wakacje też się (tak myślę) nie sprawdzi. Gdyby chociaż były kursy o późniejszych godzinach, tak by pozwoliło to ludziom wrócić z Serocka z imprez organizowanych w okresie wakacji (więcej osób by z nich korzystało, bo problem powrotu (z tego co słyszę istnieje).
                        Jak się nie sprawdzi to będzie "chcieliście to macie" i co dalej? Nie będzie innych rozwiązań! Sprawa załatwiona!
                        • aktywny15 Re: O komunikacji 20.07.12, 10:22
                          Pomysł skomunikowania gminy z Serockiem to zupełnie zmarnowane pieniądze (chyba że o to właśnie chodzi) Po co przywozic ludzi do Serocka jeśli ci ludzie nie mają póżniej czym wyjechac bo Serock nie posiada żadnej rozsądnej komunikacji ani z Legionowem ani tym bardziej z Warszawą. Serock potrzebuje komunikacji z Legionowem do SKM.Ale myśle że "władza " dobrze z tego zdaje sprawę i nie robi nic w tym względzie .
                          • aganiok32 jest źle! 20.07.12, 10:36
                            Nie będę zakładać odrębnego wątku. Niestety z komunikacją jest coraz gorzej. Spora część autobusów zaczyna jeździć przez obwodnicę. Wychodzi się na konkretny autobus, a on w ogóle się nie pojawia na serockim przystanku. W poniedziałek rano do W-wy,a w piątek po południu do Serocka czeka się czasami godzinami. Autobusy dalekobieżne nie chcą zabierać pasażerów z Serocka! Niedawno czekałam na autobus na Gdańskim 2 godziny! Kilka kursów zniknęło z rozkładu, prywatni przewoźnicy rezygnują ponieważ ich linie przestały być opłacalne ( Baranowo, Chorzele już nie jeżdżą). Wieczorem nie ma czym wrócić z W-wy, ostatni autobus odjeżdża o 21.
                            Nie wprowadzenie przewozów do SKM w Legionowie to krótkowzroczność i olewanie potrzeb mieszkańców!
                            • fischi-kella Re: jest źle! 20.07.12, 20:57
                              Mnie się wydaje, że podjęte przez urząd kroki, są odpowiedzią na sugestie zawarte w ankietach, jakie były kiedyś do wypełnienia (dot. komunikacji w gminie). Pewnie ucierpieli ci mieszkańcy, ze stron których wypowiedzi było najmniej. Ale to tylko przypuszczenia.
                              Moim zdaniem niedobrze, że nie skoncentrowano się na uruchomieniu linii w stronę miejscowości za mostem.

Trzeba też zauważyć, że problem komunikacji jest szerszy- nie obejmuje tylko gminy albo tylko dojazdu do Legionowa/Warszawy. Jest i problem komunikacji w gminie- bo mieszkańcy potrzebują dostać się do lekarza, do większego sklepu, do urzędu, do szkoły, itd., a nie wszyscy mają samochód i wielokrotnie np. jeżdżą autobusami przeznaczonymi do przewożenia dzieci. I uważam, że kroki podjęte przez gminę byłyby ok, gdyby- jak to ktoś zauważył- nie podjęte zostały w sezonie martwym, jakim są wakacje.
                              Kompletnie nieodpowiedni czas no i nie do końca przemyślane rozwiązanie połączeń z miejscowościami.

No i jest problem komunikacji powiatowej i dalej- tak, jak wspomina aganiok, wielu przewoźników już przez Serock nie jeździ, na autobusy trzeba czekać godzinami, a te, które jeszcze jeżdżą, nie trzymają się rozkładów jazdy...

Sprawa komunikacji powinna być priorytetem w przyszłym roku, bo w tym już pewnie wiele nie uda się zrobić. Dobrze byłoby, gdyby radni wywalczyli środki na ten cel w nowym planie budżetowym. No i potrzeba, żeby władze uwierzyły, że to naprawdę istotny problem dla mieszkańców.
                            • psychomaszyna Re: jest źle! 20.07.12, 22:31
                              Jeśli Sokolnicki i spółka nic z tym nie zrobią i będą chować głowy w piasek udając, że nie ma problemu, to może to ich kosztować następną kadencję. A Borkowski może zapomnieć o karierze na stanowisku burmistrza w przyszłości.
                              Na pewno będzie to jeden z głównych, jeśli nie główny temat przyszłej kampanii wyborczej.
    • gladi-wp Re: O komunikacji 08.08.12, 16:59
      Napisałem do Pana Burmistrza:
      Czy może teraz gmina i Pan Burmistrz zauważają problem komunikacji Warszawa-Serock, teraz gdy powstała obwodnica miasta i dużo autobusów, zwłaszcza prywatnych nie wjeżdża w ogóle do miasta? Coraz więcej ludzi narzeka na komunikacje, zwłaszcza w poniedziałki gdzie "Warszawka" wraca z wiosek do domu i w piątki kiedy wracają na wieś. Wtedy zabranie się autobusem z Warszawy do Serocka bądź odwrotnie graniczy z cudem. Dlaczego gmina nie dołoży się do komunikacji warszawskiej lub legionowskiej? O tym rozmawiają ludzie, także w Warszawie. Widocznie Miastu nie zależy na dobrym wizerunku. Miasto Marki zrobiło nawet darmową komunikacje z Warszawą dla osób zameldowanych na terenie gminy. Mieszkam nie daleko Warszawy, chce pokazać miasto moim gościom, z Warszawy muszę wyjechać w wakacje o 22.10, bo bez samochodu będziemy musieli czekać do rana. Lekka żenada. Czekam na odpowiedź. Mieszkaniec miasta.

Totalnie mnie zlekceważył, nie odpisał nic...
      Czyżby za pewnie się czuł???
          • sserock Re: O komunikacji 05.09.12, 11:33
            Witam,

A na Wierzbicy gmina postawiła przystanek, który nie został zgłoszony do żadnego przewoźnika, czyli mamy przystanek widmo, jest a jakby go nie było, według obowiązujących przepisów żaden autobus nie ma prawa się na nim zatrzymać, po porstu Alternatywy 4
              • mariannajeden Re: O komunikacji 05.09.12, 18:25
                nie wiem czy i jakim zakresie jest potrzebne skomunikowanie wsi z Serockiem, jedno jest pewne że każdy powinien mieć możliwość dojazdu do gminy jako urzędu a ten jest w Serocku, tylko czy to rozwiązuje problem komunikacji, moim zdaniem nie. potrzebne jest dobre połączenie z Warszawą, czy to się komuś podoba czy nie. inne gminy, które są w takiej bliskości W-wy jak Serock już dano są w II strefie komunikacyjnej, jakie jest to potrzebne podam przykład : bilet ulgowy/szkolny tzw. karta miejska na 90 dni w I strefie kosztuje 110zł, w II strefie 180, dopłacając 70 zł mam na 90 dni bilet na którym mogę jechać tramwajem , czerwoniakiem, metrem skm. Ale u nas nie ma II strefy więc trzeba kupić ulgowy bilet 30 dniowy na trasę Serock-Warszawa, autobus tzw Popowo, i zapłacić 132zł razy 3 miesiące rachunek jest prosty w naszej gminie mamy bardzo bogatych mieszkańców , których stać na tak drogie dojazdy , albo musi nas być stać na te dojazdy lub siedzieć w domu
                • forumowicz44 Re: O komunikacji 05.09.12, 19:13
                  Ciesz się że masz ulgowy. Autobus z Kani do Warszawy kosztuje mnie 16 zeta dziennie. Kierowca nie sprzedaje ulgowych (emeryci/studenci) bo nie ma dotacji z gminy. 16 x 20 dni = 320 zeta + miesięczny z ZTM. 45 lub 90 - zależy czy posiadasz znizkę. jak nic 4 stówy na miesiąc.
                  • mariannajeden Re: O komunikacji 06.09.12, 08:20
                    taka jest rzeczywistośc, nie ma pracy w Serocku, a dojazd jest tragiczny i do Legionowa i do Warszawy, stawiając na komunikację pks Ciechanów, ostrołęka, przasnysz, czy prywatnych przewoźników z Pułtuska nasza władza sprawia ,że jesteśmy w sytuacji,że to my jako mieszkańcy musimy się prosic ,żeby ci przewoźnicy nas łaskawie zabrali i to za wysoką opłatą a sytuacja powinna by dokładnie odwrotna to pks powinny walczyc o klientów a gmina powinna zrobic wszystko aby tak było, czyli włączyc Serock do komunikacji aglomeracji Warszawy, jakoś wszystkie gminy stac na dopłaty a naszą bąc co bąc jedną z bogatrzych gmin nie. Lepiej zrobic kolejny ciąg oświetlenia ul.Pułtusko - Warszawskiej , standartowe latarnie, parkowe, na wysokości 1 metra, i wychodzące z ziemi smugi światła, komu i do czego jest to potrzebne. SZANOWNA WŁADZO ZAŁATW NAM WRESZCIE KOMUNIKACJĘ MAMY 21 WIEK !!
                  • energy2500 Re: O komunikacji 06.09.12, 09:25
                    a tak naprawdę to paranoja jakaś ,komunikacja pilotażowa która kosztuję masę pieniędzy i przewozi powietrze z""małymi wyjątkami "z jednej miejscowości do drugiej ,a nam potrzebna jest sprawna komunikacje między legionowem a wszystkimi miejscowościami gminy Serock ,bo Cupel ,Kania ,Gosiorowo czy Wierzbica też należą do tej gminy.Ludzie ze wsi pracują w Warszawie ,Legionowie a podatki płacą do gminy ,w zamian za to mają boisko ,plac zabaw,piaskownicę w której mogą się pobawić zamiast jeździć do pracy .Odnośnie przystanku zadano urzędnikom wiele pytań ,odpowiedzi były wymijające i na odczep więc nic nowego schematy tak,nie zrobiliśmy wszystko to nie leży w naszych kompetencjach płaczcie i płaćcie to wasz problem komunikacja istnieje prosty wniosek to nie gmina ustala ceny biletów i gdzie mają zatrzymywać się autobusy.To są moje osobiste odczucia ot cosad
                    • gladi-wp Re: O komunikacji 18.09.12, 16:51
                      Tym razem chyba Pan Burmistrz się bardzo zdenerwował bo mi już od dwóch tygodni nie odpowiada na list który do Niego napisałem. A oto jego treść: "Szanowny Panie Burmistrzu! Czy czyta Pan wypowiedzi na temat gminy na innych portalach niż serock.pl? Nie widzi Pan naprawde problemu, czy Pan i Pańscy współpracownicy kpią z mieszkańców Serocka. Otóż Panie Burmistrzu problem w Serocku z dojazdem do stolicy jest i to duży. Niech Pan nie mówi że nie ma. Ani razu Pana nie było widać na przystanku jak Pan "bada" sytuacje z komunikacją zwłaszcza w Serocku rano. Widział Pan co się dzieje zwłaszcza w poniedziałki. A oto co pisze jeden z uczestników portalu gazeta.pl, cyt.: "taka jest rzeczywistośc, nie ma pracy w Serocku, a dojazd jest tragiczny i do Legionowa i do Warszawy, stawiając na komunikację pks Ciechanów, ostrołęka, przasnysz, czy prywatnych przewoźników z Pułtuska nasza władza sprawia ,że jesteśmy w sytuacji,że to my jako mieszkańcy musimy się prosic ,żeby ci przewoźnicy nas łaskawie zabrali i to za wysoką opłatą a sytuacja powinna by dokładnie odwrotna to pks powinny walczyc o klientów a gmina powinna zrobic wszystko aby tak było, czyli włączyc Serock do komunikacji aglomeracji Warszawy, jakoś wszystkie gminy stac na dopłaty a naszą bąc co bąc jedną z bogatrzych gmin nie. Lepiej zrobic kolejny ciąg oświetlenia ul.Pułtusko - Warszawskiej , standartowe latarnie, parkowe, na wysokości 1 metra, i wychodzące z ziemi smugi światła, komu i do czego jest to potrzebne. SZANOWNA WŁADZO ZAŁATW NAM WRESZCIE KOMUNIKACJĘ MAMY 21 WIEK !! " Czy zrobi Pan z tym wreście jakiś porządek, czy wkoło będzie Pan i Pana współpracownicy udawać że problemu nie ma... JA GŁOSOWAŁEM NA PANA OD PIERWSZYCH PANA WYBORÓW NA STANOWISKO BURMISTRZA, TROCHĘ MI TAK PO LUDZKU ŻAL GDY CZYTAM ODPOWIEDZI NA MOJE I INNYCH LUDZI PROŚBY KTÓRE SĄ ODSUWANE NA DALSZE LATA HISTORII ZDAWKOWYMI ODPOWIEDZIAMI. To nie świadczy dobrze o Panu jako Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock."
                      Ciekawe ile jeszcze będę czekał i czy w ogóle doczekam się tym razem na odpowiedź...
                      • white.kornelka100.1 Re: O komunikacji 08.04.13, 09:59
                        Wieliszew potrafi

Gmina Wieliszew podjęła decyzję o kontynuacji finansowania bezpłatnej linii autobusowej, kursującej na trasie Olszewnica Stara – Chotomów. Więcej: www.wieliszew.pl/744,1,1,z-olszewnicy-starej-do-warszawy-transludem-z-wifi,czytaj-wiecej.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka