Dodaj do ulubionych

nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Polsce

08.02.11, 13:54
kilka dni temu GW podaje tryumfalnie ze poziom antyemityzmu Polaków wyraxnie spadł w orównaniu z 2002 rokiem. Przypisuje m.in sobie ten sukces. Prawda jednak jest troche inna. To nie dlatego ale pomimo starań GW w Polsce poziom antysemityzmu spada to raz a dwa czy te obopowskie badania są prawdziwe? Ludzie boją sie coraz bardziej do przynawania się do swoich prawdziwych poglądów w pewnych kwestiach. GW i J.T Gross robią wszystko by te niesnaski między Polakami nadal były. Ja od poczatku twierdziłem ze nie ma w Polsce problemu antysemityzmu że on jest sztucznie wyolbrzymiany i nagłasniany oraz prowokowany przez m.in publikacje Grossa. Więcej jego książek na rynku a poziom antysemityzmu wzrosnie do niebotycznych rozmiarów a GW bedzie miała nad czym biadolić. Bo prawda jest taka z czego GW bedzie zyć jak antysemityzm w Polsce zupełnie zaniknie?
Obserwuj wątek
    • lepian4 Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 13:59
      Jeszcze niedawno gloszona, ze w Oswiecimiu zgineglo 1,5 miliona ludzi. Dzis jest juz tylko 900 tys. Sam juz nie wiem, czy jest to zasluga GW, czy dziadka Obamy?
      • swarozyc Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 14:14
        W Polsce, tak prawdę powiedziawszy, nigdy antysemityzmu nie było.
      • kolter-xxl Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 00:04
        lepian4 napisał:

        > Jeszcze niedawno gloszona, ze w Oswiecimiu zgineglo 1,5 miliona ludzi. Dzis jes
        > t juz tylko 900 tys. Sam juz nie wiem, czy jest to zasluga GW, czy dziadka Obamy?

        Nie,to zasługa kłamców tobie podobnych bo liczba ofiar od dawna jest szacowana na 1,1 miliona
    • klosowski333 Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 14:20
      No wlasnie, w Polsce nigdy nie bylo antysemityzmu, nigdy nie bylo zadnych Zydow, ani Polakow, czy Niemcow, ba - nigdy nie bylo zadnej Polski.
      • oszolom-z-radia-maryja Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 14:22
        Zydzi byli sa i niestety wszystko wskazuje na to ze długo jeszce beda.. na szczytach polskich władz
        • klosowski333 Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 14:26
          i w Twojej chorej glowie.
          • swarozyc Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 18:08
            Tutaj film prod. izraelskiej z roku 2009 pokazany w TV szwedzkiej tydzien temu.
            Polecam kazdemu zainteresowanemu tematem.
            svtplay.se/t/129797/dox__defamation
        • kolter-xxl Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 00:05
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > Zydzi byli sa i niestety wszystko wskazuje na to ze długo jeszce beda.. na szcz
          > ytach polskich władz

          Niestety na obrazkach świętych króluje żyd i jego matka :))
    • strikemaster Rzeczywiście 08.02.11, 18:31
      mg2005 jakoś się ostatnio mniej na forach udziela.
      • klosowski333 Re: Rzeczywiście 08.02.11, 18:35
        Udziela sie coraz czesciej na Forum Historia. Ostatnio w ogole mamy tam jakis dziwny sped neonazistow.
        • lepian4 Re: Rzeczywiście 08.02.11, 19:35
          Jacy neonazisci? Toz to tylko polskie chlopy!
          • strikemaster Re: Rzeczywiście 08.02.11, 19:58
            Takie od pługa z napędem jednokonnym?
            • swarozyc Re: Rzeczywiście 08.02.11, 21:50
              niniwa2.cba.pl/recepta_na_prawdziwy_antysemityzm.htm
              • klosowski333 Re: Rzeczywiście 08.02.11, 22:04
                Ciekawy wywiad, ale nasuwa sie od razu kilka bardzo tendencyjnych zwrotow w nim zawartych oraz sprzecznosci. Jestem strasznie zmeczony i nie potrafie dzis juz niczego wypunktowac, ale na jakiej podstawie ow historyk stwierdza, ze az kilkanascie procent Zydow z Kresow wzielo udzial w sowietyzacji? Czemu uwaza, ze nie powinien porownywac tego zjawiska u Zydow z analogicznymi u Polakow, Bialorusinow i Ukraincow a wrecz w sposob absurdalny sugeruje, ze byloby to nieuczciwe i rozmywajace problem? Albo mamy do czynienia z profesjonalnym historykiem, ktory opiera sie na faktach, albo z nedznym historykiem, ktory pisze cos pod jakas ideologiczna teze.
          • jureczek_barbarzynca Re: Rzeczywiście 08.02.11, 22:21
            lepian4 napisał:

            > Jacy neonazisci? Toz to tylko polskie chlopy!

            wszechpolskie jełopy
        • strikemaster Re: Rzeczywiście 08.02.11, 19:57
          Neonazisci przechodza do historii?
    • kolter-xxl Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 08.02.11, 23:59
      oszolom-z-radia-maryja napisał:

      >>Ludzie boją sie
      > coraz bardziej do przynawania się do swoich prawdziwych poglądów w pewnych kwestiach.

      Ta, strach i zżera :)) , może powodem jest to ze z Galicji tradycyjnie antysemickiej wyjechało z milion ludzi do pracy na zachód stąd spadek sondażowych nastroi anty .
      • oszolom-z-radia-maryja Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 11:43
        i ci sami luzdie na emigracji na PO głosuja
        • strikemaster Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 11:51
          A jaki problem, PO to partia prawicowo-populistyczna tak samo, jak PIS.
          • oszolom-z-radia-maryja Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 12:04
            PO to partia lewicowo liberalna z domieszką pseudokonserwatyzmu
            • swarozyc Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 13:51
              tak sie instruuje mlodziez izraelska przed przyjazdem do polski.
              www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4
            • strikemaster Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 09.02.11, 14:01
              Powiedzmy sobie prawdę, to komuniści są i antyklerykałowie, zapewne właśnie dlatego nawet polską prezydencję w UE konsultują z Episkopatem.
              • oszolom-z-radia-maryja Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 10.02.11, 13:56
                a co złego w tych konsultacjach?
                • swarozyc swa 12.02.11, 17:18
                  Prawdziwe Złote Żniwa, czyli „Cudze ganicie, swego nie znacie”

                  Na temat nowej książki Jana T. Grossa p.t. „ Złote Żniwa”

                  Po wiadomości, że Prof. Tomasz Jan Gross napisał kolejną książkę, pod tytułem „Złote Żniwa”, a Katolicy z firmy „Znak” ją wydają, o „wyssanym z mlekiem matki” Polaków zezwierzęceniu (vide : sformułowanie Izaaka Shamira, premiera Izraela , rok 1989 o Polaków antysemityzmie), przyszło mi do głowy, aby podsunąć „znakomitemu” autorowi inny temat, bardziej aktualny, który nie wymaga grzebania w archiwach. Temat także aktualny w Nowym Jorku, gdzie Prof. Jan T. Gross mieszka i bada zezwierzęcenie polskich chłopów szukających, po wojnie, w popiołach obozów żydowskiej zagłady, złotych zębów i obrączek. Chodzi mianowicie o podobne, bardziej dochodowe, „Żniwa” tym razem z udziałem rabinów w Nowym Yorku i „Medyków” w Izraelu, Afryce Południowej i Kosowie opisane przez prasę amerykańską i brytyjską o handlu nerkami do przeszczepów przez organizację, której centrum było w Izraelu, a „Złote Żniwa” nerek przeprowadzano w Kosowie.

                  Artykuł z New York Times, z dnia 15 tego listopada, 2010r, dziennika, którego nie można podejrzewać o antysemityzm, opisuje, że nerki skrajnie biednych ludzi ze Wschodniej Europy, Moskwy, Mołdawii i Istambułu, którym obiecano 20 tysięcy dolarów za nerkę, a często czasami nic nie zapłacono, sprzedawano w Izraelu w cenach do 200 tysięcy dolarów za „sztukę”.

                  Sprawa wyszła na jaw, kiedy na lotnisku w Pristinie, w Kosowie, znaleziono słaniającego się na nogach chorego Turka, który powiedział policji, że skradziono mu nerkę w klinice „Medicus”. Po rewizji w klinice „Medicus” znaleziono tam starego obywatela Izraela, z przeszczepioną „skradzioną” biednemu Turkowi nerką.

                  Artykuł w New York Times cytuje, że: „Zachodnie służby policyjne podejrzewają, że kryminalny ring, może być częścią sieci, której centrum było w Izraelu.

                  We wrześniu oskarżono pięciu lekarzy z Afryki Południowej, że uczestniczyli w międzynarodowej konspiracji (syndykacie) handlującym nerkami, który kupował tuzinami od biednych ludzi z Rumunii, Istambułu i Brazylii nerki do przeszczepu dla bogatych obywateli Izraela.

                  Cały artykuł jest dostępny pod adresem: www.nytimes.com/2010/11/16/world/europe/16kosovo.html?_r=1

                  W drugim artykule z 24 lipca 2009 roku opublikowanym przez brytyjskie BBC piszą, że w Nowym Jorku aresztowano kilku rabinów ( jeden miał 87 lat) wplątanych w nielegalny handel nerkami z Izraela. (Prawdopodobnie nerkami biednych Palestyńczyków). Przebicie finansowe było w stosunku 1 do 16. Za nerkę płacili 10 tys. dolarów a sprzedawali je chorym do przeszczepu po $160 tysięcy. W artykule wymieniona jest pełna lista rabinów z Nowego Jorku aresztowanych przez amerykańską policje w tej aferze.

                  Aczkolwiek, zachowanie się polskich chłopów 65 lat temu jest bez wątpienia warte pogardy, niemniej dzisiejszy handel i kradzież nerek ludzi biednych i robienie na tym wielkich pieniędzy jest bez wątpienia gorsze.

                  Dla katolickiego wydawnictwa „Znak” przypominam powiedzenie Chrystusa:

                  “ Powiadam Wam, Niech ten, który jest bez winy rzuci we mnie pierwszy kamieniem”.

                  Cały artykuł BBC można znaleźć pod adresem:

                  news.bbc.co.uk/2/hi/8165607.stm

                  Dla tych czytelników, którzy nie znają języka angielskiego, polecam serwis: www.translate.gogle.com , który natychmiast tłumaczy tekst z języka angielskiego na język polski. Serwis znajduje się pod adresem:

                  translate.google.com/?tl=ht&q=How+can+I+help+you%3F#auto|pl|How%20can%20I%20help%20you%3F
                  dr.inz. Jan Czekajewski

                  Członek Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Yorku (PIASA)
                • strikemaster Re: nawet GW zauwazyła spadek antysemityzmu w Pol 12.02.11, 17:35
                  Dlaczego z koncernem Coca Cola nie konsultują? To przejaw korupcji i różnego traktowania prywatnych firm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka