Dodaj do ulubionych

Pełna Odpowiedzialność

10.10.11, 23:05
Wpadłem niedawno na pomysł, żeby każdy dorosły człowiek, który bierze udział w wyborach brał odpowiedzialność za swoje decyzje czyny. Jeśli na przykład ktoś głosował na lewicowy gospodarczo PSL, PiS, PSL czy SLD, niech sam płaci wyższe podatki a potem w razie czego leczy się w "bezpłatnej" służbie zdrowia. Jeśli ktoś głosował dajmy na to na Korwina, który wszedłby do Sejmu, niech płaci niskie podatki, a potem w razie czego niech sam finansuje sobie opiekę medyczną. Bo dlaczego ja mam płacić ze swoich pieniędzy za kogoś? Jeśli ktoś głosował za PO niech jeździ po wybudowanych przez nich autostradach, a Ci co za PiSem też niech jeżdżą, ale w zamian niech płacą winiety. Oczywiście w zamian do końca życia POwcy spłacać wszystkie zrobione tym kosztem długi Tuska :) Przykładów mógłbym wymieniać więcej, ale chyba każdy zrozumiał mniej więcej o co mi chodzi. Taka pełna odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny. Co wy na to?

A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawdę nie przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną pracę? Że ta jego partia odniosła sukces na ludzkiej krzywdzie i ludzkim upokorzeniu?
Obserwuj wątek
  • rata.sofisticada Re: Pełna Odpowiedzialność 11.10.11, 05:23
   A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawdę nie przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną pracę? Że ta jego partia odniosła sukces na ludzkiej krzywdzie i ludzkim upokorzeniu?

   Mozesz podac szczegoly?
   • dm19840ew Re: Pełna Odpowiedzialność 12.10.11, 18:30
    rata.sofisticada napisała:

    > A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawdę nie
    > przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną pracę?
    > Że ta jego partia odniosła sukces na ludzkiej krzywdzie i ludzkim upokorzeniu?
    >

    >
    > Mozesz podac szczegoly?

    Taki 'świadomy' 'nowoczesny' 'zinformatyzowany' i 'tolerancyjny' elektorat i nie wie? Tu masz troszke faktów:


    Wprost: Ruch Poparcia Palikota ma długi, wierzyciele idą do sądu

    "Wprost", łm

    Ruch Poparcia Palikota jest zadłużony i nie płaci firmom za wykonane usługi. Stowarzyszenie lubelskiego polityka na pozwy sądowe odpowiada... pozwami - podaje na swojej stronie internetowej "Wprost".
    Janusz Palikot

    Janusz Palikot

    (fot. Maciej Kaczanowski)
    Wpis RPP na Facebook'u

    Wpis RPP na Facebook'u

    – W Ruchu obowiązuje zasada 50 na 50. Gdy jakaś firma upomina się o pieniądze, pada propozycja: możemy wam zapłacić albo połowę, albo wcale. Choć niektórzy nawet i na to nie mogą liczyć. Działacz Andrzej Kwapis, który zrobił Palikotowi remont biura, usłyszał wprost: "Ch… dostaniesz". Padło to przy wielu świadkach – mówi "Wprost" Paweł Tanajno, były członek Ruchu skonfliktowany z Palikotem.

    Według tygodnika firma Kwapisa ma nieopłaconą fakturę opiewającą na 43 tys. zł i grozi władzom Ruchu sądem. Skarbnik stowarzyszenia Maciej Mroczek twierdzi, że remont miał być wykonany na zasadzie wolontariatu.

    Właścicielem lokalu jest szkoła językowa Warsaw Study Centre. Palikot go odnajmował. Według informacji "Wprost" miał jednak zaległości w płatnościach, więc szkoła wypowiedziała mu umowę. – Sprawa jest obecnie w sądzie – usłyszeli dziennikarze "Wprost" w jej centrali. Mroczek twierdzi, że Ruch chciał, by w poczet opłat na wynajem lokalu wliczono kaucję, ale szkoła się na to nie zgodziła. Stanęło na tym, że stowarzyszenie Palikota odpowiedziało na roszczenia WSC pozwem o… ochronę dóbr osobistych.

    Ruch sądzi się też z agencją PR-owską, której szefowie twierdzą, że Palikot wykorzystał ich pomysły i za nie nie zapłacił. Podobno chodzi o 100 tys. zł. Ruch powtórzył wobec nich taktykę zastosowana wcześniej w stosunku do szkoły: na pozew odpowiedział pozwem. – Mamy zastrzeżenia do sposobu, w jaki naliczali nas za swoje usługi – mówi "Wprostowi" Mroczek. Firm, którym stowarzyszenie Palikota nie zapłaciło, jest jeszcze kilka.

    Piotr Tymochowicz broni RPP: - Na temat rozliczeń z tą agencją nie chce się wypowiadać, ale generalnie wokół Ruchu kręci się mnóstwo oszustów. Mógłbym poemat o tym napisać. Palikot wydaje na kampanię bajońskie sumy i wiele osób próbuje go naciągnąć. Zgłaszają bezwartościowe pomysły a potem żądają pieniędzy. Sam często doradzam Palikotowi, żeby nie płacił.Prawda jest też taka, że Ruch w wielu kwestiach idzie na żywioł i po drodze sam gubi dbałość o szczegóły, przez które później sam popada w tarapaty.

    Tymczasem Ruch wystosował dzisiaj komunikat na swoim profilu na Facebook'u:

    "Stanowczo protestujemy przeciwkorozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, opublikowanych w tygodniku "Wprost”, szkalujących naszą partię. Ruch Palikota nie ma żadnych nieuregulowanych zobowiązań finansowych. W obliczu korzystnych dla nas sondaży oskarżenia panów A.Kwapisa i P.Tanajny jawią się, jako brudna walka polityczna, mająca na celu osłabienie naszej wiarygodności w oczach wyborców. Planujemy skierować w tej sprawie pozew sądowy w trybie wyborczym."

    za: www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110925/WYBORYPARLAMENTARNE01/126771852

    zobacz następną stronę jak zakończyła się sprawa w sądzie
    • dm19840ew Re: Pełna Odpowiedzialność 12.10.11, 18:33
     dm19840ew napisał:

     > rata.sofisticada napisała:
     >
     > > A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawd
     > ę nie
     > > przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną
     > pracę?
     > > Że ta jego partia odniosła sukces na ludzkiej krzywdzie i ludzkim upokor
     > zeniu?
     > >

     > >
     > > Mozesz podac szczegoly?
     >
     > Taki 'świadomy' 'nowoczesny' 'zinformatyzowany' i 'tolerancyjny' elektorat i ni
     > e wie? Tu masz troszke faktów:
     >

     > zobacz następną stronę jak zakończyła się sprawa w sądzie


     Ciąg dalszy:

     Wybory 2011. Sąd: Tanajno mówił prawdę. Palikot nie płacił w terminie

     Paweł Tanajno nie skłamał, mówiąc o problemach finansowych Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota Tak orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, oddalając pozew, który Ruch Palikota złożył w trybie wyborczym. Pozew dotyczył wypowiedzi Tanajny, że w Ruchu obowiązuje zasada płacenia firmom tylko połowy stawki a także, że stowarzyszenie "działa jak organizacja mafijna".


     - W stowarzyszeniu były zaległości i szereg nieuregulowanych zobowiązań, od których rozliczenia uchylano się, i nie były to sytuacje jednostkowe, a bardziej częsta praktyka - stwierdził sędzia Tomasz Wojciechowski w uzasadnieniu werdyktu. Dodał, że "daleko idące problemy" z płatnościami nie były przypadkowe, "a w pewnej części opierały się na założeniu o charakterze systemowym". Odnosząc się do stwierdzenia Tanajny, że Ruch działa jak organizacja mafijna, sąd podkreślił, że może ono być kwestionowane, tyle że nie w trybie wyborczym, ale w trybie procesu o ochronę dóbr osobistych, ponieważ jest to ocena.

     Palikot namawiał pracownicę: "Odwlekaj płatności do wyborów"

     Sędzia przytoczył korespondencję mailową między Palikotem a działaczką Stowarzyszenia. Wynika z niej między innymi, że lider stowarzyszenia namawiał byłą pracownicę do unikania płatności i odwlekania ich do czasu wyborów. Z korespondencji można wywnioskować, że Palikot chciał wszystkie zaległości opłacić po tym, jak dostanie się do parlamentu, a jego partia dostanie dotację z budżetu państwa.

     W trakcie procesu wyszło na jaw, że stowarzyszenie uregulowało swoje należności w stosunku do dwóch firm m.in. Homo Homini, dopiero gdy rozpoczął się proces i sprawa niezapłaconych przez organizację faktur stała się głośna.

     "To porażające, jak można wypaczyć ideę stowarzyszenia"

     Decyzję sądu z radością przyjął pozwany przez Ruch Palikota Paweł Tanajno. Podkreślił, że orzeczenie jest potwierdzeniem, że wszystko, o czym mówił, znalazło potwierdzenie w faktach. - Stowarzyszenie Janusza Palikota działało jak organizacja mafijna. Janusz Palikot budował kapitał stowarzyszenia na czyichś pieniądzach, na ludzkiej krzywdzie, na krzywdzie przedsiębiorstw, które finansowały jego działalność - mówił dziennikarzom.

     Jego adwokat Dariusz Pluta w mowie końcowej ocenił, że fakty na temat stowarzyszenia Palikota, o których dowiedzieliśmy się w czasie postępowania, są porażające. - Jest dla mnie porażające, że ktoś może traktować stowarzyszenia jako spółkę z o.o., jest dla mnie porażające, że stosuje się bądź myśli się o stosowaniu systemu punktowego, jest dla mnie porażające, że w stowarzyszeniu stosuje się przysięgę milczenia, jest dla mnie porażające, że w stowarzyszeniu wysyła się szpiegów i nagrywa kogoś - podkreślał.

     Już po rozprawie adwokat powiedział dziennikarzom, że jest zszokowany tym, jak można wypaczyć prawna i etyczną ideę stowarzyszenia. Jak zaznaczył, jeśli ktoś sięgnie do akt sądowych z tej sprawy znajdzie w nich wszystko, czym stowarzyszenie być nie powinno? - Myślę, że ten wyrok, to będzie ostrzeżenie dla polityków, że nie należy obywateli, za to, że mają krytyczne zdanie i to w trakcie wyborów ciągać po sądach i to w trybie wyborczym. Tryb wyborczy nie jest dla obywateli. Tryb wyborczy może być dla polityków - stwierdził.

     RPP: Opóźnienia się zdarzały, ale to nie była reguła

     Sekretarz zarządu krajowego Ruchu Poparcia Palikota Anna Kubica powiedziała, że z wieloma stwierdzeniami sądu się nie zgadza. Prawdopodobnie jednak nie będzie apelacji, ponieważ w trybie wyborczym sąd nie będzie w stanie rozpatrzyć ponownie tej sprawy.

     - Nie rozumiem, dlaczego sąd uznał za regułę kilka nieterminowych faktur. Mieliśmy wielomilionowe obroty w ciągu tego roku. Mamy do czynienia z 4-5, a nawet niech to będzie 10 przypadkami zaległości finansowych, to nie znaczy, że obowiązuje jakaś reguła - powiedziała Kubica.

     Podczas rozprawy były szef stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota (kierował nim do początku roku) Karol Jene przyznawał, że Ruchowi zdarzały się nieterminowe płatności, ale - jak przekonywał - były to jednostkowe przypadki. Podkreślał, że w organizacji nie było żadnych wytycznych, aby zaciągać zobowiązania lub by zwlekać z płatnością kontrahentom.

     "Kwapis nie może żądać 43 tys., zgodził się wykonywać wszystkie prace nieodpłatnie"

     Jene mówił też, że informował Andrzeja Kwapisa, który oskarża Ruch o niezapłacenie mu 43 tys. zł za remont biura, że zgodnie z ustawą prawo stowarzyszeń oraz statutem członkowie Ruchu wszelkie prace wykonują na zasadzie wolontariatu, nieodpłatnie. - Taka też ustna umowa była zawarta ze wszystkimi pracującymi osobami - podkreślił.

     Według niego problem z rzekomą zaległością na rzecz Kwapisa pojawił się dopiero przy formowaniu list kandydatów do parlamentu, gdy okazało się, że nie może on liczyć na kandydowanie do Sejmu. Sam Kwapis zeznawał, że nie zależało mu na miejscu na liście, ale godził się ewentualnie być kandydatem, jeśli zachodziłaby taka potrzeba.

     Armand Ryfiński od wakacji prezes stowarzyszenia przyznał, że nie wie, ile Ruch ma spornych zobowiązań, ale twierdził, że jego sytuacja finansowa jest dobra. - Nie mamy żadnych zaległości finansowych, jeśli chodzi o zobowiązania faktyczne, czyli takie, które wynikają z umowy i jej rzetelnej realizacji przez usługodawcę - wyjaśniał. Zapewniał, że Ruch nigdy nie miał zamiaru płacić kontrahentom jedynie połowę należności.

     Przesłuchano 20 świadków

     Sprawa Ruch Poparcia Palikota kontra Paweł Tanajno była jedną z najdłuższych rozpraw, jakie prowadzono w tej kampanii w trybie wyborczym. Sąd odbył cztery posiedzenia, a strona pozywająca zgłosiła do przesłuchania aż 20-stu świadków. Wczoraj przesłuchiwano ich aż do godziny 19:30.

     Ruch żądał od Tanajny odszkodowania w wysokości 50 tys. złotych i przekazania go na rzecz stowarzyszenia zajmującego się ochroną koni przed rzezią. Domagał się także sprostowania - jego zdaniem - nieprawdziwych informacji w jednym z ogólnopolskich dzienników oraz osobistych przeprosin Janusza Palikota przez Tanajnę.

     za: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10421398,Wybory_2011__Sad__Tanajno_mowil_prawde__Palikot_nie.html
  • piwi77.0 Re: Pełna Odpowiedzialność 11.10.11, 06:58
   dm19840ew napisał:

   A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawdę nie przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną pracę?

   Nie wiadomo na ile to prawda, ale nawet gdyby, to mnie też się zdarzyło nie zapłacić, gdy praca została wykonana niezgodnie z umową.
   • dm19840ew Re: Pełna Odpowiedzialność 12.10.11, 18:37
    piwi77.0 napisał:

    > dm19840ew napisał:
    >
    > A tak swoją drogą, moi drodzy wyborcy Ruchu Palikota - czy wam naprawdę nie
    > przeszkadza, że ten facet i jego ludzie, nie płacili ludziom za wykonaną pracę?
    >

    >
    > Nie wiadomo na ile to prawda, ale nawet gdyby, to mnie też się zdarzyło nie zap
    > łacić, gdy praca została wykonana niezgodnie z umową.

    Fakty są brutalne, a wyrok Sądu nieubłagany. Palikot to po prostu złodziej, zeznania świadków, którzy to potwierdzili trwały podobno cały dzień.I to tylko on nie wykonywał umowy, a co gorsza jego obecność w sejmie daje przyzwolenie na tego typu działania. Wszak ryba psuje się od głowy.
  • rata.sofisticada Re: Pełna Odpowiedzialność 12.10.11, 18:48
   – W Ruchu obowiązuje zasada 50 na 50. Gdy jakaś firma upomina się o pieniądze, pada propozycja: możemy wam zapłacić albo połowę, albo wcale. Choć niektórzy nawet i na to nie mogą liczyć. Działacz Andrzej Kwapis, który zrobił Palikotowi remont biura, usłyszał wprost: "Ch… dostaniesz". Padło to przy wielu świadkach – mówi "Wprost" Paweł Tanajno, były członek Ruchu skonfliktowany z Palikotem.

   Czyli maja koncepcje na rozwoj gospodarczy. No ale czego mozna sie spodziewac po ludziach, ktorych inspiruje alkoholowy baron?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka