Dodaj do ulubionych

Lemingi i Gremliny

12.10.12, 08:41
Widzę, że jako społeczeństwo dojrzeliśmy do dychotomicznej formy współczesnej demokracji krajów rozwiniętych. Przy czynnym udziale mediów, niewątpliwie. Republikanie i demokracji, konserwatyści i labourzysci, podział prawie 50/50 % we Francji. I już są nasze Lemingi i Gremliny. Jak podział sie utrwali, to podobnie, jak w wymienionych krajach władzę będzie sprawował ten sam układ przez, czasem 2-3 kadencje, naprzemian wysuwając bardziej medialnych kandydatów na przywódców. Okaże się, że o zwycięstwie będzie decydowało te 5-7% najmniej zdecydowanego, ulegajacego przypadkowym wpływom elektoratu.
Mnie to cieszy, bo to znaczy, że polska demokracja dojrzała, niczym nie różni się od przeciętnej dla krajów rozwiniętych. Nawet to okopanie się na pozycjach, tak, jakby ci z drugiej strony, byli kompletnie odrębnym gatunkiem biologicznym, który nie mówi ludzkim językiem jest charakterystyczne.
Obserwuj wątek
    • misiu-1 Re: Lemingi i Gremliny 12.10.12, 08:57
      A najciekawsze, że ta rzekoma "dychotomia" nie narusza "pryncypiów ustrojowych". Jedni i drudzy chcą budować socjalizm, a na wszystkie przykre tego skutki mają jedną radę: więcej socjalizmu.
      • supaari Re: Lemingi i Gremliny 15.10.12, 23:13
        misiu-1 napisał:

> A najciekawsze, że ta rzekoma "dychotomia" nie narusza "pryncypiów ustrojowych"
        > . Jedni i drudzy chcą budować socjalizm, a na wszystkie przykre tego skutki maj
        > ą jedną radę: więcej socjalizmu.
        >

Cudne, misiu!
    • paco_lopez Re: Lemingi i Gremliny 13.10.12, 11:55
      chciałes podyskutować a tu guzik. tu nie ma dyskusji na tematy społeczne z dystansem do owych tematów. ale faktycznie też widze ten podział. według mnie to liberałowie i konserwatyści. ja nazywam ich dla swoich potrzeb masonami i religiantami. osobiście należę do masonerii. jestem za dopuszczeniem aborcji i eutanazji. uważam, że żyjemy w trochę dziwnych czasach, kiedy opozycja posługuje się mocniej propagandą niż rząd.
    • Gość: Jacek Re: Lemingi i Gremliny IP: *.dynamic.chello.pl 15.10.12, 23:09
      Coś w tym jest. Ale czy taka polaryzacja jest korzystna dla naszej demokracji? W Polsce jest znacznie niższa frekwencja w wyborach niż w Europie Zachodniej, a zachowania polskich polityków sprawiają, że ludzie jeszcze bardziej się do polityki zrażają. Nie przeszliśmy etapu ucywilizowania polityki, nie stworzyliśmy społeczeństwa obywatelskiego, zwykli ludzie mają minimalny wpływ na sprawy krajowe. Na zachodzie jest inaczej, jest większa rotacja, jest szerszy dostęp do zajmowania się sprawami społecznymi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka