Dodaj do ulubionych

Glemp: Kościół jest prześladowany ideologicznie

    • Gość: macko czyli jak ktos nie popiera wzynawanej przeze mnie IP: *.networcs.net / 217.33.74.* 04.06.05, 15:41
      ideologii, to znaczy ze mnie przesladuje...?
      • Gość: Zenon Re: czyli jak ktos nie popiera wzynawanej przeze IP: *.chello.pl 05.06.05, 08:29
        Zgodnie z teza przewielebnego: tak.
    • Gość: tempus Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:51
      m635 napisał:

      > A w tej antyludzkiej kampanii pierwsze skrzypce gra Gayzeta Wybiórcza!

      Nie antyludzkiej kampanii, ewentualnie przeciwnej narzucamiu Polsce szalonych
      pomysłow powstałych w Watykanie. Prymas utożsamia chrześcijaństwo z religią
      watykańską :))). Ja np. znam chrzescijan (protestantów) krórzy nie maja zakazu
      używania środków antykoncepcyjnych ymyslonego przez dziadków z Watykanu.
    • Gość: antyklerykal GLEMPA NIKT NIE CHCE IP: *.cn.net.pl / *.cn.net.pl 04.06.05, 15:51
      Glemp jest najmniej pożądaną osobą w polskim kościele chyba. Co on ma wspólnego
      z kapłanami z powołania? Zimny i tragiczny. A ta wojna ideologiczna to po
      prostu POSTĘP!!! Glemp chce średniowiecza, a my na to nie pozwolimy.

      www.app.org.pl
    • katolik_polski1 CI CO NIE CHODZA DO KOSCIOLA NA RYNEK 04.06.05, 15:54
      Takim prostym haslem mozemy was wykonczyc !
      Jestescie tylko i wylacznie marginesem polskiego
      spoleczenstwa !
      Kazde miasto i kazda wies podazy za nim !
      Alleluja !
      • Gość: robol [...] IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 04.06.05, 15:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • r0b0l cenzor zrób wolne sobie 04.06.05, 18:09
          ludzie myślący potrafią czytać między wierszami, GW to nie Nasz Dziennik.
          • Gość: januz Re: cenzor zrób wolne sobie IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 04.06.05, 21:43
            A może po prostu LUTER miał RACJĘ!!!!
    • domk1 ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 15:55
      ....a księża chodzą w podartych sutannach i przymierają głodem.
      CZY GLEMP MA JUŻ SKLEROZĘ?
      • sclavus Re: ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 18:21
        domk1 napisał:

        > ....a księża chodzą w podartych sutannach i przymierają głodem.
        > CZY GLEMP MA JUŻ SKLEROZĘ?

        Może to Altzheimer się kłania???
      • r0b0l Re: ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 18:56
        skleroza dopada ludi dobrze odżywiających się i ogólnie żyjących w zepsuciu i
        dobrobycie. A nasz Prymas taki chudzina że mu tylko uszy wachlują, na msze
        ornat musi pożyczać żeby pocerowaną sutannę czymś przykryć, jeździ tramwajem a
        tę Lancię to ode mnie pożycza na szczególne okazje a potem odpracowuje kosząc
        trawnik
        Te wszystkie majbachy i inne mietki to bujda na resorach, mój kumpel - glęboko
        wierzący mechanik samochodowy - przerabia i sztukuje stare skody i polonezy
        żeby jako tako wyglądały.
        Zaraz idę z resztką zupki której dzieci nie zjadły do proboszcza, niech poje
        chudzina bo znów gotowy podczas jutrzejszej mszy zaslabnąć z glodu i spaść z
        ambony
    • Gość: noida Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:58
      To ja jestem prześladowana ideologicznie przez Kościół a nie odwrotnie!
    • Gość: KATOLIK Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.man.bydgoszcz.pl 04.06.05, 16:03
      JESTEM KATOLIKAIEM,NIE PRZESZKODZIŁ MI W WYZNAWANIU WIARY KOMUNIZM A
      WYCHOWYWAŁEM SIE W JEGO NAJWIĘKSZYM NATĘŻENIU NA KSZTAŁTOWANIE MŁODYCH
      UMYSŁÓW.MAM 54 LATA.
      NIE ZAPISAŁEM SIĘ DO PARTI, NIE NALEŻAŁ TEŻ OJCIEC ANI MATKA, ŻYLIŚMY
      BARDZO SKROMNIE .JA TERAZ ŻYJĘ NA POZIMIE PODSTAWOWYM. JESTEM SZCZĘSLIWY
      MAMY CO JEŚĆ MAMY PRACĘ.DZIĘKUJE BOGU ŻE JA MAM PRACĘ ,ŻONA MA PRACĘ ,
      CÓRKI DOROSŁE MAJĄ PRACĘ , ZAZNACZAM BEZ ZADNYCH KONEKSJI.TO JEST TYLKO
      POMOC BOŻA.MAM RADĘ DLA KARDYNAŁA ŻEBY ZACZĄŁ ROBIĆ PORZĄDEK W SZEREGACH
      DUCHOWNYCH A KOŚCIÓŁ W POLSCE PRZETRWA JAKO INSTYTUCJA , BO KOŚCIÓŁ JAKO
      KOŚCIÓŁ W SERCACH POLAKÓW TRWAŁ I BĘDZIE TRWAŁ PO WSZECH CZASY JESLI TYLKO
      SAMI DUCHOWNI TEGO NIE ZNISZCZĄ.
      • Gość: Ministrant Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 04.06.05, 20:02
        Jestem z tej samej półki i zgadzam się z przedstawioną oceną. Taki przywódca
        duchowy nie powinien narzekać na tego typu problemy. Bo to nie są problemy. Bóg
        was powołał do wykonywania ciężkiej pracy na ziemskim padole i macie to robić
        zgodnie z "instrukcją". Więcej pokory, mniej kultu pieniądza, szacunku dla
        podwładnych [wiernych] i branie przykładów ze wspaniałych przywódców duchowych:
        ks.Bonieckiego,biskupa Pieronka lub kardynała Macharskiego.
        • Gość: Melasa Do:kard. J.G. IP: *.akron.wroc.pl 04.06.05, 20:42
          Jako człowiek, agnostyk i Polak (to określenie na 3 - cim m-scu) uważam, że u
          nas w kraju Kk jest autoryutetem, al;e nie jedynym - jednym z wielu. I tu
          ks.prymasie jest piues pogżebany. Ludzie wybierają. Po kawalku a nie wszystko
          jak leci. Pytanie-co łaczy (reprezentantow KK) takich jak ks.ks. Rydzyk,
          jankowski, Bartnik czy arcbp Michalik z takimi duchownymi jak Tischner,
          Życiński, Nowak czy Obirek ? Sutanna, credo czy Prymas ? A może chodzi o tu
          mentalność, wiarę autentyczną i świadectwo.....Myśleć Prymasie, myśleć - to nie
          boli.Pozdro dla inaczej myślących bo to podstawa autentyznego życia
          Polacy....
    • werrka Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 16:08
      No doprawdy to już żenada! Prymasowi umysł coraz częściej odmawia funkcjonowania! Kościół prześladowany... ciekawe gdzie? w Polsce? No pięknie... to o co tej instytucji chodzi? O całkowite przejęcie władzy - patrz Iran- i dopiero wówczas nie będzie prześladowany? Nie sądze... wówczas znjdą sobie wroga zewnętrznego. Czas wysłać Prymasa na emeryturę i poszukać jakiegoś mądrego następcy. Jeszcze ci człowieku pamiętamy jak się zachowałeś w chwili śmierci Jana Pawła II.
      • Gość: Ministrant Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 04.06.05, 21:40
        Popieram w całej rozciągłości!Faktycznie Prymas powinien już milczeć albo mówić
        rzeczy lepsze od milczenia!
    • agtom11 Re: Glemp:-Ględzi!!!!!!!!!!! 04.06.05, 16:08
      Przepraszam za ostrość - ale wzburzam się na takie stanowisko tego purpurata
      kościelnego.
      Ten człowiek niema już chyba dobrze pod czachą,jeszcze mu mało tych przywilejów
      które dostał po 1989roku i dalej chciałby uzyskiwać od tego umordowanego
      narodu,który ciąle musiał coś ofiarowywać w swojej histori w przyszłości jak i
      teraz.Wykańczali go różni tyrani tak ze wschodu jak i z zachodu a także różni
      przedstawiciele kleru rzymsko-katolickiego a szczególnie ostatni namiestnik w
      watykanie JPII.
      Czy w polsce niemoże istnieć normalnośc taka jak istnieje w przeważającej
      większości krajów świata,w których wszyscy ludzie są równi i żyją tak jak sobie
      życzą.
      A u nas ciąle ktoś musi mieć do nas jakieś pretensje i chce nam dyktować jak
      mamy żyć i sterować naszym postępowaniem w życiu.
      Kościół katolicki a szczególnie jego archaiczni przywódcy chcieli by swoimi
      podstępnymi metodami podporządkować sobie jak największą armie barankow którymi
      po ich indokrynizacji sterować i manipulować dla własnych celów,niezawsze
      godnych człowiekieństwa.
      Już w pewnym okresie tej wszechobecnej indokrynizacji gdy państwo polskie
      spełniało wszystkie żądania hierachów kościelnych - wielbiciel tej czarnej
      sotni puśćił w świat słyne hasło :::,NIE WAŻNE _CZY POLSKA BĘDZIE BIEDNA CZY
      BOGATA--WAŻNE ABY BYŁA KATOLICKA!!!!!!,brrrr.
      Przez 25 lat ten niby nasz wyzwoliciel od komunizmu/JPII/ wpajał nam podobne
      dyrdynały że aby być wolnym to trzeba tylko jego słuchać.
      Trafiało to na podatny grunt a to z tego powodu że mało
      wykształceni,zakompleksioni ludzie tak są wychowani i maja wpojone przez swoich
      proboszczów że kogo jak kogo ale ksiądz ma zawsze racje i trzeba się do jego
      pouczen zawsze stosować,choć w samym życiu postępować można niegodnie ale na
      użytek koscioła,publicznie trzeba wyznawać to co proboszcz nakazuje.
      I tacy ludzie są właśnie przez kościół szcególnie manipulowani i wykorzystywani.
      Ale w Polsce się zmienia i coraz wiecej osób zdobywa wykształcenie ktore zmusza
      go do racjonalnego rozumowania spraw związanych z obłudną rolą jaką hierachowie
      kościelni chcą im narzucić jaką ich własną.
      Więc zdewociałe grono w kościele wykorzystująć swoją wszechobecną władze w
      państwie świeckim chce poprzez zmuszanie konstytucjne władze kraju zmuszać do
      takich postępowań aby ci czarni panowie mieli jak największy wpływ na nasze
      życie.
      WSTRĘEEEEtneeeeeee.
      • Gość: obserwator Re: Glemp:-Ględzi!!!!!!!!!!! IP: *.ventca.adelphia.net 04.06.05, 16:25
        zgadzam sie z przedmowca, kosciol rzekomo katolicki w Polsce jest ostoja
        zacofania, ostentacyjnego bogacenia sie, bufonady i wrecz oglupiajacej
        spoleczenswto ideologi. Teraz oswiadczam ze jestem katolikiem.Pamietam roraty,
        prze 12 lat lekcje religi, inne czasy inny kosciol, inni ksieza, nie
        molestujacy. Lecz tez z perspektywy uwazam ze religia to byl jeden strach dla
        maluczkich,umartwianie jest droga do zbawienia. gowno prawda, afirmacja zycia
        jest droga do zbawienia
        Tearz mamy doczynienia z grupa ludzmi zwanymi ksiezmi ktorzy niewiele maja
        wspolnego z religia katolicka i nauczaniem. Kosciol zeby zdobyc tych wiernych
        nie moze ich traktowac jak durniow
    • Gość: gosia śmieszne to 'prześladowanie'... IP: 217.96.3.* 04.06.05, 16:13
      Oto definicja wyrazu PRZEŚLADOWAĆ: 'gnębić, uciskać, nakładając na kogoś jakieś
      ciężary; krzywdzić’. Glemp przesadził. To raczej mniejszości religijne,
      seksualne czy innego typu padają ofiarą lekkiej, podkreślam lekkiej formy
      prześladowania, gdy nietolerancyjne społeczeństwo (nie tylko katolicy zresztą)
      utrudnia im życie na różne sposoby. A Glemp, widzę, chciałby, żeby prawo
      państwowe zrównało się z zasadami obowiązującymi w kościele - wtedy nie byłby
      on 'prześladowany'. Mało mu kapelanów w wojsku, mało mu religii w szkole i
      krzyży w instytucjach państwowych, mało mu zakazu aborcji, nie wystarcza mu też
      fundusz kościelny, zwolnienia i ulgi ułatwiające działalność parafii. Czego
      jeszcze żąda? Całkowitego zniewolenia państwa ideologią katolicką?
    • Gość: andi Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: 195.136.246.* 04.06.05, 16:17
      Cos sie Kardynalowi popieprzylo ////
    • Gość: Starejko Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:20
      Jak zwykle nasz prymas wypowiada się na poziomie proboszcza spod Ostrołęki.
      Informacja o odszkodowaniach, które ma płacić kk w USA to przykład prześladowań
      ideologicznych.Sądzę, że prymas byłby zadowolony gdyby w mediach wszystkich
      powtarzano na okrągło zdrowaśki i retransmitowano radyjo Józef.Zgroza!Taliban!
    • Gość: glejt Zgubna, religijna ideologia IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:20
      Z poziomu jednej ideologii twierdzi się, że inne są zgubne. Według mnie
      wszystkie są zgubne. Każda stara się ogłosić jakąś ostateczną, niepodważalną
      prawdę, wpoić niezmienny system dogmatów, zupełnie tak, jakby życie stało w
      miejscu, a człowiek miał być tylko maszyną, którą należy wyposażyć w odpowiedni
      program, a raczej nie maszyną, lecz zwierzęciem, które należy wytresować.

      Każda ideologia wyciąga macki po życie innego człowieka, każda stara się
      zniewolić go, wyznaczyć miejsce w życiu, powiedzieć co dla niego dobre, a co
      złe. Każda będzie więc zgubna.

      Czy człowiek może żyć bez ideologicznej podbudówki? I co tak naprawdę daje mu
      to, że utożsamia się z jakąś ideologią? Według mnie wszystko co otrzymuje jest
      złudne, jest tylko wyobrażeniem, w rzeczywistości to jedynie więzienie i całe
      bezpieczeństwo takiego ideologicznego życia polega na tym, że będąc więźniem
      przynależy siędo jakiejś grupy i choć się jest ruganym przez strażników (także
      moralności), to zarazem i chronionym przez nich - cały ten biznes ma naprawdę
      znakomitą ochronę.

      Poza tym: dlaczego nadal traktujemy mężczyzn w sukienkach poważnie? ;)
      • sclavus Re: Zgubna, religijna ideologia 04.06.05, 18:12
        Gość portalu: glejt napisał(a):

        > Z poziomu jednej ideologii twierdzi się, że inne są zgubne. Każda stara się
        ogłosić jakąś ostateczną, niepodważalną
        > prawdę, wpoić niezmienny system dogmatów... Każda ideologia wyciąga macki po
        życie innego człowieka, każda stara się
        > zniewolić go, wyznaczyć miejsce w życiu, powiedzieć co dla niego dobre, a co
        > złe. Każda będzie więc zgubna.
        >
        > Poza tym: dlaczego nadal traktujemy mężczyzn w sukienkach poważnie? ;)

        ... a jednocześnie tak strasznie dezawuuje się komunizm...
        Przecież komuniści przejęli co najmniej 90% od kościoła, żeby zbudować swoją
        ideologię... Nawet terror nie jest ich wymysłem (że go "ulepszyli, to fakt)
        tylko kościoła. Bóg, święci, kapłani - przeciez od A do Z to wszystko
        powtórzyło się w totalitaryzmie komunistycznym...
        Czy tylko dlatego, że Watykan jest za malutki nie mówimy o totalitaryzmie
        kościoła???
    • Gość: ireknauta Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:29
      A może by tak przypomnieć nowemu Papie, że nasz Prymas jest w wieku
      emerytalnym...
    • Gość: ada Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:31
      Kompletna bzdura!. Po prostu niektórzy mniej lub bardziej otwarcie wypowiadają
      swoje poglądy, krytyczne dla Kościoła, który nigdy nie znosił i dalej nie znosi
      różnicy zdań na tematy związane nie tyle z religią, ile z klerem. Każde takie
      zdanie jest przez funkcjonariuszy Kościoła traktowane jako atak na wiarę.
    • annika.h NIE ŻYCZĘ SOBIE BYĆ RATOWANA ! 04.06.05, 16:31
      NIE CHCĘ BYĆ USZCZĘSLIWIANA NA SIŁĘ I WBREW MEJ WOLI PRZEZ NIKOGO ,RÓWNIEŻ PRZEZ
      KOŚCIÓŁ.MOJE ŻYCIE JEST MOJĄ SPRAWĄ I GDZIE TRAFIĘ PO ŚMIERCI
      TEŻ.KOŚCIÓŁ(CZYTAJ-JEGO URZĘDNICY) POWINIEN POMYŚLEĆ CO ZROBIĆ ,ABY MŁODZI Z
      NIEGO NIE UCIEKALI,ZAMIAST WYMYŚLAĆ TEORIE SPISKOWE.
      • Gość: Hubert dobry chrzescijanin musi byc przesladowany IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:45
        Styl bycia przesladowanym jest obecny od samego poczatku chrzescijanstwa. SAm
        Jezus byl przesladowany i pierwsi chrzescijanie tez rzucili sie ochoczo pod
        paszcze lwow Nerona, by jego nasladowac. Chrzescijanstwo bez przesladowan
        wydaje sie zdeprawowane. Gdzie znajdziesz wtedy swietych, meczennikow za wiare?

        Pozdrawiam Hubert
        • Gość: Felka Z ust mi to wyjales, Hubercie! Huzia na Glempa! IP: *.in-addr.btopenworld.com 04.06.05, 20:13
    • Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:32
      Dobry chrzescijanin musi byc przesladowany, bo w przeciwnym wypadku co z niego
      za chrzescijanin? Przeciez musi nasladowac Jezusa, no i przeciez "blogoslawieni
      przesladowani". W zwiazku z tym jesli akurat sie zdarzy, ze nikt nie
      przesladuje, to rodzi sie niepokoj i osoba taka prowokuje przesladowania, np.
      poprzez odpowiednia interpretacje rzeczywistosci ktora interpretuje jako
      przesladowanie (jak np. Glemp w swojej wypowiedzi), a nawet poprzez bycie
      heretykiem lub ateista itd. Na szczescie nie jest to trudne sciagnac na siebie
      przesladowcow, bo wielu ludzi cierpialo, ma poczucie krzywdy i stlumiona zlosc,
      a wiec chetnie przywali podstwiajacej sie ofierze. I wtedy potwierdzi sie ze
      jest przesladowana. W psychologii to zjawisko jest nazywane "samospelniajaca
      sie przepowiednia".

      Pozdrawiam Hubert
    • katolik_polski1 CI CO NIE PRZYSTAPILI DO KOMUNI NIE MAJA GLOSU 04.06.05, 16:36
      Czy ja uczestnicze w wyborach naczelnego rabina Tel-Awivu !
      Jerozolima jest jeszcze Palestynska !
      • Gość: Stauffenberg [...] IP: *.wsip.com.pl 04.06.05, 16:46
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: zoom Re: CI CO NIE PRZYSTAPILI DO KOMUNI NIE MAJA GLOS IP: *.dip.t-dialin.net 04.06.05, 16:57
          Gość portalu: Stauffenberg napisał(a):
          Na drzewo, ramapiteku, nieudana podróbko człowieka. Ośmieszasz katolików,
          którzy nie są tak głupi jak ty.

          Spokojnie, to zwykly prowokator. Takie w Polsce bezrobocie, ze i takie
          pieniadze co niektorym nie smierdza.
    • Gość: joris Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.speed.planet.nl 04.06.05, 16:39
      Biedny nie za madry staruszek - brak inteligencji nazywa przesladowanie m
      ideologicznym.
    • Gość: Zenon Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:44
      Nie bycie chrzescijaninem jest przejawem przesladowania kosciola rzymskiego. No
      to zostalem "nominowany" na przesladowce. Przypuszczam,ze kolejnym krokiem beda
      przymusowe chrzty (jak Zydow niegdys w Hiszpanii), zas opornych posle sie na
      gustowny stosik.
      • Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:50
        Lek przed byciem przesladowanym to czesto efekt zainfekowania chrzescijanska
        wiara w korzysc z bycia przesladowanym (swietosc, meczenstwo nawet jesli jest
        swieckie, humanistyczne). Nawet jak sie nie jest chrzescijaninem, a
        przesladowcami sa chrzescijanie.

        Pozdrawiam Hubert
        • Gość: A moze tak... Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.abhsia.telus.net 04.06.05, 17:19
          Do szkoly, postudiowac, podyskutowac na Uniwersytecie wlasciwe nauki. Hubert
          sprawiasz wrazenie ze dochodzisz do swoich prawd ( wolnosci) samotnie. Mozna to
          robiec nawet niezle ( np Blazej P. tak czynil, matematyk, fizyk, filozof,
          gdzies w zabitej deskami gorskiej miejsowosci Clermont Zelaznej). Widze ze masz
          checi, zrob to. LusiaP.
          • Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:28
            Nie rozumiem. Sugerujesz uczestnictwo w jakichs intelektualnych dysputach na
            uniwersytecie?

            Pozdrawiam Hubert
          • sclavus Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 17:47
            Gość portalu: A moze tak... napisał(a):

            > Do szkoly, postudiowac, podyskutowac na Uniwersytecie wlasciwe nauki. Hubert
            > sprawiasz wrazenie ze dochodzisz do swoich prawd ( wolnosci) samotnie. Mozna
            to
            >
            > robiec nawet niezle ( np Blazej P. tak czynil, matematyk, fizyk, filozof,
            > gdzies w zabitej deskami gorskiej miejsowosci Clermont Zelaznej). Widze ze
            masz
            >
            > checi, zrob to. LusiaP.

            Glemp też mógłby wygłosić to swoje exspose na przykład w Pcimiu Dolnym i nie
            używając mikrofonu...
            A tak wygłupił się wyskakując, że ten z konopii to pętak...
            Strat nie da się odrobić w ten sposób..
    • Gość: zuzu Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 04.06.05, 16:46
      chamerykanie mają racje z tą grą ,,gonić Glempa,,
    • Gość: tata kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:46
      czy nie ma nic ciekawszego niz tylko kosciol i kosciol ? rz*.*ć się chce już
      • Gość: Hubert Re: kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:52
        Jak bys wyrzy...al caly Kosciol, to co by pozostalo?

        Pozdrawiam Hubert
      • sclavus Re: kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele 04.06.05, 17:56
        Gość portalu: tata napisał(a):

        > czy nie ma nic ciekawszego niz tylko kosciol i kosciol ? rz*.*ć się chce już

        Wszystko wskazuje, że Rzeczypospolita już jest kościelno-papieska...
        Żeby to ugruntować potrzeba męczeństwa - wtedy nastąpi cud i Polska stanie się
        lennikiem Watykanu...
        Taki lennik to nie byle co! n'est pas?
    • Gość: Kukulka To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.telia.com 04.06.05, 16:47
      Jak moze czlowiek piastujacy tak wysokie stanowisko wypowiadac sie tak
      niemadrze. Ks. Glemp reprezentuje najbardziej uprzywilejowana instytucje w tym
      kraju, nierzadko kosztem ubogich i potrzebujacych, i osmiela sie narzekac na
      rzekome przesladowania. Prosze ksiedza, gdzie zapodziala sie wasza uczciwosc?
      Czy kazdy kto nie podziela mojego zdania, odrazu mnie przesladuje? A skoro
      ksiadz biskup uwaza, ze ma racje, to dlaczego uzywa argumentow, ktore
      wiekszosci nie przekonuja? Czy nie nalezy do siebie miec pretensji? Hierarsze
      nie wypada mieszac prostym ludziom w glowach. Wstyd.
      • Gość: Reno Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.elementy.pl 04.06.05, 16:51
        Glemp rzeczywiście chce odwrócić uwagę od własnego, kościelnego diabła.
        Krzyczy, więc, na cały głos. Tak, jak będąc na liście W. krzyczał, że jej
        ujawnienie, to najlepsze co mogło się zdarzyć dla moralności w Polsce. Nieco
        później pojawiła się sprawa o. Hejmo i już było be. A prawda jest taka, że
        Kościół znalazł się na równi pochyłej, bo po 89 r. zamiast wziąć się za
        pojednanie narodu, za robienie porządku we własnych szeregach, zabrał się za
        politykę i za zawłaszczanie wszystkiego co się tylko dało. Dzisiaj, głos
        różnych purpurowych (ostatnio np. Życińskiego w sprawie marketów) brzmi coraz
        bardziej kabaretowo. Wydaje się, że kościół traci monopol na prawdę i to jest
        to najlepsze, co może naszą ojczyznę spotkać.
        • Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:00
          Kosciol nie traci monopolu na prawde, bo nigdy go nie mial.
          Szczegolnie wtedy, gdy glosil klamstwa jako slowo boze dla wlasnych
          egoistycznych celow.

          Pozdrawiam Hubert
          • sclavus Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci 04.06.05, 17:14
            Gość portalu: Hubert napisał(a):

            > Kosciol nie traci monopolu na prawde, bo nigdy go nie mial.
            > Szczegolnie wtedy, gdy glosil klamstwa jako slowo boze dla wlasnych
            > egoistycznych celow.
            >
            > Pozdrawiam Hubert

            Niemniej jednak, uzurpował sobie prawo do prawd jedynych... ile to krwi
            kosztowało?...
            Moralnie, kościół nie ma - nie tylko najmniejszego - ale żadnego prawa mówić o
            byciu prześladowanym...
            Kościół - prześladowany - po 1700 latach supremacji...
            No wicie państwo...
            • Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:31
              Podobno wraca do korzeni. W I i II wieku meczenstwo i przesladowania byly w
              modzie.
              • sclavus Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci 04.06.05, 17:48
                Gość portalu: Hubert napisał(a):

                > Podobno wraca do korzeni. W I i II wieku meczenstwo i przesladowania byly w
                > modzie.

                Kupać!!! Kupanie ma swoje duże zalety...
      • Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:57
        Ksiadz prymas po prostu powraca do starej tradycji wpie..rzania sie ze swoja
        misja i meczenstwa jako ofiara przesladowan. Podobno wraz z nowym papiezem
        Kosciol ma wrocic do korzeni, do swietosci, a wiec dlaczegoby nie meczenstwa?
        To sie najczesciej sprawdzalo. Sadzac z wypowiedzi czytanych w tym watku chyba
        mu sie uda. Spoleczenstwo podzieli sie na 2 czesci: przelsadowcow i
        przesladowanych i znowu zacznie sie zabawa. Jedni beda mieli wrazenie, ze
        urzeczywistniaja swietosc, a drudzy ze nawracaja oszolomow metoda dobrego kija
        dla otrzezwienia.

        Pozdrawiam Hubert
    • Gość: uszy Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.kompania.net 04.06.05, 16:54
      To nas prześladuje ta chora ideologia kościoła, wciska się wszędzie, nawet do
      łóżek i każe sobie jeszcze za to płacić.
      • Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:03
        Mozesz jej nie wpuscic do siebie, nie rzucac jej na tace. Kosciol Cie nie
        bedzie przesladowal, jesli bedziesz poza nim. Jesli przyjda Cie nawracac zawsze
        mozesz powiedziec "nie chce". Jesli bedziesz natomiast w nim, to grozi Ci co
        najwyzej ekskomunika i wykluczenie.

        Pozdrawiam Hubert
    • nemi13 Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 16:55
      to raczej kler oszukuje katolikow . ksieza nie widza siebie . skromnosc
      uczciwosc pokora jest im obca . nauka JEZUSA jest im obca . chca byc panami

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka