Gość: macko czyli jak ktos nie popiera wzynawanej przeze mnie IP: *.networcs.net / 217.33.74.* 04.06.05, 15:41 ideologii, to znaczy ze mnie przesladuje...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: czyli jak ktos nie popiera wzynawanej przeze IP: *.chello.pl 05.06.05, 08:29 Zgodnie z teza przewielebnego: tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tempus Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:51 m635 napisał: > A w tej antyludzkiej kampanii pierwsze skrzypce gra Gayzeta Wybiórcza! Nie antyludzkiej kampanii, ewentualnie przeciwnej narzucamiu Polsce szalonych pomysłow powstałych w Watykanie. Prymas utożsamia chrześcijaństwo z religią watykańską :))). Ja np. znam chrzescijan (protestantów) krórzy nie maja zakazu używania środków antykoncepcyjnych ymyslonego przez dziadków z Watykanu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyklerykal GLEMPA NIKT NIE CHCE IP: *.cn.net.pl / *.cn.net.pl 04.06.05, 15:51 Glemp jest najmniej pożądaną osobą w polskim kościele chyba. Co on ma wspólnego z kapłanami z powołania? Zimny i tragiczny. A ta wojna ideologiczna to po prostu POSTĘP!!! Glemp chce średniowiecza, a my na to nie pozwolimy. www.app.org.pl Odpowiedz Link Zgłoś
katolik_polski1 CI CO NIE CHODZA DO KOSCIOLA NA RYNEK 04.06.05, 15:54 Takim prostym haslem mozemy was wykonczyc ! Jestescie tylko i wylacznie marginesem polskiego spoleczenstwa ! Kazde miasto i kazda wies podazy za nim ! Alleluja ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol [...] IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 04.06.05, 15:58 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
r0b0l cenzor zrób wolne sobie 04.06.05, 18:09 ludzie myślący potrafią czytać między wierszami, GW to nie Nasz Dziennik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: januz Re: cenzor zrób wolne sobie IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 04.06.05, 21:43 A może po prostu LUTER miał RACJĘ!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
domk1 ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 15:55 ....a księża chodzą w podartych sutannach i przymierają głodem. CZY GLEMP MA JUŻ SKLEROZĘ? Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 18:21 domk1 napisał: > ....a księża chodzą w podartych sutannach i przymierają głodem. > CZY GLEMP MA JUŻ SKLEROZĘ? Może to Altzheimer się kłania??? Odpowiedz Link Zgłoś
r0b0l Re: ZAPOMNIAŁ DODAĆ,ŻE KOŚCIÓŁ JEST BIEDNY. 04.06.05, 18:56 skleroza dopada ludi dobrze odżywiających się i ogólnie żyjących w zepsuciu i dobrobycie. A nasz Prymas taki chudzina że mu tylko uszy wachlują, na msze ornat musi pożyczać żeby pocerowaną sutannę czymś przykryć, jeździ tramwajem a tę Lancię to ode mnie pożycza na szczególne okazje a potem odpracowuje kosząc trawnik Te wszystkie majbachy i inne mietki to bujda na resorach, mój kumpel - glęboko wierzący mechanik samochodowy - przerabia i sztukuje stare skody i polonezy żeby jako tako wyglądały. Zaraz idę z resztką zupki której dzieci nie zjadły do proboszcza, niech poje chudzina bo znów gotowy podczas jutrzejszej mszy zaslabnąć z glodu i spaść z ambony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: noida Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:58 To ja jestem prześladowana ideologicznie przez Kościół a nie odwrotnie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KATOLIK Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.man.bydgoszcz.pl 04.06.05, 16:03 JESTEM KATOLIKAIEM,NIE PRZESZKODZIŁ MI W WYZNAWANIU WIARY KOMUNIZM A WYCHOWYWAŁEM SIE W JEGO NAJWIĘKSZYM NATĘŻENIU NA KSZTAŁTOWANIE MŁODYCH UMYSŁÓW.MAM 54 LATA. NIE ZAPISAŁEM SIĘ DO PARTI, NIE NALEŻAŁ TEŻ OJCIEC ANI MATKA, ŻYLIŚMY BARDZO SKROMNIE .JA TERAZ ŻYJĘ NA POZIMIE PODSTAWOWYM. JESTEM SZCZĘSLIWY MAMY CO JEŚĆ MAMY PRACĘ.DZIĘKUJE BOGU ŻE JA MAM PRACĘ ,ŻONA MA PRACĘ , CÓRKI DOROSŁE MAJĄ PRACĘ , ZAZNACZAM BEZ ZADNYCH KONEKSJI.TO JEST TYLKO POMOC BOŻA.MAM RADĘ DLA KARDYNAŁA ŻEBY ZACZĄŁ ROBIĆ PORZĄDEK W SZEREGACH DUCHOWNYCH A KOŚCIÓŁ W POLSCE PRZETRWA JAKO INSTYTUCJA , BO KOŚCIÓŁ JAKO KOŚCIÓŁ W SERCACH POLAKÓW TRWAŁ I BĘDZIE TRWAŁ PO WSZECH CZASY JESLI TYLKO SAMI DUCHOWNI TEGO NIE ZNISZCZĄ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ministrant Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 04.06.05, 20:02 Jestem z tej samej półki i zgadzam się z przedstawioną oceną. Taki przywódca duchowy nie powinien narzekać na tego typu problemy. Bo to nie są problemy. Bóg was powołał do wykonywania ciężkiej pracy na ziemskim padole i macie to robić zgodnie z "instrukcją". Więcej pokory, mniej kultu pieniądza, szacunku dla podwładnych [wiernych] i branie przykładów ze wspaniałych przywódców duchowych: ks.Bonieckiego,biskupa Pieronka lub kardynała Macharskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Melasa Do:kard. J.G. IP: *.akron.wroc.pl 04.06.05, 20:42 Jako człowiek, agnostyk i Polak (to określenie na 3 - cim m-scu) uważam, że u nas w kraju Kk jest autoryutetem, al;e nie jedynym - jednym z wielu. I tu ks.prymasie jest piues pogżebany. Ludzie wybierają. Po kawalku a nie wszystko jak leci. Pytanie-co łaczy (reprezentantow KK) takich jak ks.ks. Rydzyk, jankowski, Bartnik czy arcbp Michalik z takimi duchownymi jak Tischner, Życiński, Nowak czy Obirek ? Sutanna, credo czy Prymas ? A może chodzi o tu mentalność, wiarę autentyczną i świadectwo.....Myśleć Prymasie, myśleć - to nie boli.Pozdro dla inaczej myślących bo to podstawa autentyznego życia Polacy.... Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 16:08 No doprawdy to już żenada! Prymasowi umysł coraz częściej odmawia funkcjonowania! Kościół prześladowany... ciekawe gdzie? w Polsce? No pięknie... to o co tej instytucji chodzi? O całkowite przejęcie władzy - patrz Iran- i dopiero wówczas nie będzie prześladowany? Nie sądze... wówczas znjdą sobie wroga zewnętrznego. Czas wysłać Prymasa na emeryturę i poszukać jakiegoś mądrego następcy. Jeszcze ci człowieku pamiętamy jak się zachowałeś w chwili śmierci Jana Pawła II. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ministrant Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 04.06.05, 21:40 Popieram w całej rozciągłości!Faktycznie Prymas powinien już milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia! Odpowiedz Link Zgłoś
agtom11 Re: Glemp:-Ględzi!!!!!!!!!!! 04.06.05, 16:08 Przepraszam za ostrość - ale wzburzam się na takie stanowisko tego purpurata kościelnego. Ten człowiek niema już chyba dobrze pod czachą,jeszcze mu mało tych przywilejów które dostał po 1989roku i dalej chciałby uzyskiwać od tego umordowanego narodu,który ciąle musiał coś ofiarowywać w swojej histori w przyszłości jak i teraz.Wykańczali go różni tyrani tak ze wschodu jak i z zachodu a także różni przedstawiciele kleru rzymsko-katolickiego a szczególnie ostatni namiestnik w watykanie JPII. Czy w polsce niemoże istnieć normalnośc taka jak istnieje w przeważającej większości krajów świata,w których wszyscy ludzie są równi i żyją tak jak sobie życzą. A u nas ciąle ktoś musi mieć do nas jakieś pretensje i chce nam dyktować jak mamy żyć i sterować naszym postępowaniem w życiu. Kościół katolicki a szczególnie jego archaiczni przywódcy chcieli by swoimi podstępnymi metodami podporządkować sobie jak największą armie barankow którymi po ich indokrynizacji sterować i manipulować dla własnych celów,niezawsze godnych człowiekieństwa. Już w pewnym okresie tej wszechobecnej indokrynizacji gdy państwo polskie spełniało wszystkie żądania hierachów kościelnych - wielbiciel tej czarnej sotni puśćił w świat słyne hasło :::,NIE WAŻNE _CZY POLSKA BĘDZIE BIEDNA CZY BOGATA--WAŻNE ABY BYŁA KATOLICKA!!!!!!,brrrr. Przez 25 lat ten niby nasz wyzwoliciel od komunizmu/JPII/ wpajał nam podobne dyrdynały że aby być wolnym to trzeba tylko jego słuchać. Trafiało to na podatny grunt a to z tego powodu że mało wykształceni,zakompleksioni ludzie tak są wychowani i maja wpojone przez swoich proboszczów że kogo jak kogo ale ksiądz ma zawsze racje i trzeba się do jego pouczen zawsze stosować,choć w samym życiu postępować można niegodnie ale na użytek koscioła,publicznie trzeba wyznawać to co proboszcz nakazuje. I tacy ludzie są właśnie przez kościół szcególnie manipulowani i wykorzystywani. Ale w Polsce się zmienia i coraz wiecej osób zdobywa wykształcenie ktore zmusza go do racjonalnego rozumowania spraw związanych z obłudną rolą jaką hierachowie kościelni chcą im narzucić jaką ich własną. Więc zdewociałe grono w kościele wykorzystująć swoją wszechobecną władze w państwie świeckim chce poprzez zmuszanie konstytucjne władze kraju zmuszać do takich postępowań aby ci czarni panowie mieli jak największy wpływ na nasze życie. WSTRĘEEEEtneeeeeee. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Glemp:-Ględzi!!!!!!!!!!! IP: *.ventca.adelphia.net 04.06.05, 16:25 zgadzam sie z przedmowca, kosciol rzekomo katolicki w Polsce jest ostoja zacofania, ostentacyjnego bogacenia sie, bufonady i wrecz oglupiajacej spoleczenswto ideologi. Teraz oswiadczam ze jestem katolikiem.Pamietam roraty, prze 12 lat lekcje religi, inne czasy inny kosciol, inni ksieza, nie molestujacy. Lecz tez z perspektywy uwazam ze religia to byl jeden strach dla maluczkich,umartwianie jest droga do zbawienia. gowno prawda, afirmacja zycia jest droga do zbawienia Tearz mamy doczynienia z grupa ludzmi zwanymi ksiezmi ktorzy niewiele maja wspolnego z religia katolicka i nauczaniem. Kosciol zeby zdobyc tych wiernych nie moze ich traktowac jak durniow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosia śmieszne to 'prześladowanie'... IP: 217.96.3.* 04.06.05, 16:13 Oto definicja wyrazu PRZEŚLADOWAĆ: 'gnębić, uciskać, nakładając na kogoś jakieś ciężary; krzywdzić’. Glemp przesadził. To raczej mniejszości religijne, seksualne czy innego typu padają ofiarą lekkiej, podkreślam lekkiej formy prześladowania, gdy nietolerancyjne społeczeństwo (nie tylko katolicy zresztą) utrudnia im życie na różne sposoby. A Glemp, widzę, chciałby, żeby prawo państwowe zrównało się z zasadami obowiązującymi w kościele - wtedy nie byłby on 'prześladowany'. Mało mu kapelanów w wojsku, mało mu religii w szkole i krzyży w instytucjach państwowych, mało mu zakazu aborcji, nie wystarcza mu też fundusz kościelny, zwolnienia i ulgi ułatwiające działalność parafii. Czego jeszcze żąda? Całkowitego zniewolenia państwa ideologią katolicką? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andi Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: 195.136.246.* 04.06.05, 16:17 Cos sie Kardynalowi popieprzylo //// Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Starejko Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:20 Jak zwykle nasz prymas wypowiada się na poziomie proboszcza spod Ostrołęki. Informacja o odszkodowaniach, które ma płacić kk w USA to przykład prześladowań ideologicznych.Sądzę, że prymas byłby zadowolony gdyby w mediach wszystkich powtarzano na okrągło zdrowaśki i retransmitowano radyjo Józef.Zgroza!Taliban! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: glejt Zgubna, religijna ideologia IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:20 Z poziomu jednej ideologii twierdzi się, że inne są zgubne. Według mnie wszystkie są zgubne. Każda stara się ogłosić jakąś ostateczną, niepodważalną prawdę, wpoić niezmienny system dogmatów, zupełnie tak, jakby życie stało w miejscu, a człowiek miał być tylko maszyną, którą należy wyposażyć w odpowiedni program, a raczej nie maszyną, lecz zwierzęciem, które należy wytresować. Każda ideologia wyciąga macki po życie innego człowieka, każda stara się zniewolić go, wyznaczyć miejsce w życiu, powiedzieć co dla niego dobre, a co złe. Każda będzie więc zgubna. Czy człowiek może żyć bez ideologicznej podbudówki? I co tak naprawdę daje mu to, że utożsamia się z jakąś ideologią? Według mnie wszystko co otrzymuje jest złudne, jest tylko wyobrażeniem, w rzeczywistości to jedynie więzienie i całe bezpieczeństwo takiego ideologicznego życia polega na tym, że będąc więźniem przynależy siędo jakiejś grupy i choć się jest ruganym przez strażników (także moralności), to zarazem i chronionym przez nich - cały ten biznes ma naprawdę znakomitą ochronę. Poza tym: dlaczego nadal traktujemy mężczyzn w sukienkach poważnie? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Zgubna, religijna ideologia 04.06.05, 18:12 Gość portalu: glejt napisał(a): > Z poziomu jednej ideologii twierdzi się, że inne są zgubne. Każda stara się ogłosić jakąś ostateczną, niepodważalną > prawdę, wpoić niezmienny system dogmatów... Każda ideologia wyciąga macki po życie innego człowieka, każda stara się > zniewolić go, wyznaczyć miejsce w życiu, powiedzieć co dla niego dobre, a co > złe. Każda będzie więc zgubna. > > Poza tym: dlaczego nadal traktujemy mężczyzn w sukienkach poważnie? ;) ... a jednocześnie tak strasznie dezawuuje się komunizm... Przecież komuniści przejęli co najmniej 90% od kościoła, żeby zbudować swoją ideologię... Nawet terror nie jest ich wymysłem (że go "ulepszyli, to fakt) tylko kościoła. Bóg, święci, kapłani - przeciez od A do Z to wszystko powtórzyło się w totalitaryzmie komunistycznym... Czy tylko dlatego, że Watykan jest za malutki nie mówimy o totalitaryzmie kościoła??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ireknauta Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:29 A może by tak przypomnieć nowemu Papie, że nasz Prymas jest w wieku emerytalnym... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ada Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:31 Kompletna bzdura!. Po prostu niektórzy mniej lub bardziej otwarcie wypowiadają swoje poglądy, krytyczne dla Kościoła, który nigdy nie znosił i dalej nie znosi różnicy zdań na tematy związane nie tyle z religią, ile z klerem. Każde takie zdanie jest przez funkcjonariuszy Kościoła traktowane jako atak na wiarę. Odpowiedz Link Zgłoś
annika.h NIE ŻYCZĘ SOBIE BYĆ RATOWANA ! 04.06.05, 16:31 NIE CHCĘ BYĆ USZCZĘSLIWIANA NA SIŁĘ I WBREW MEJ WOLI PRZEZ NIKOGO ,RÓWNIEŻ PRZEZ KOŚCIÓŁ.MOJE ŻYCIE JEST MOJĄ SPRAWĄ I GDZIE TRAFIĘ PO ŚMIERCI TEŻ.KOŚCIÓŁ(CZYTAJ-JEGO URZĘDNICY) POWINIEN POMYŚLEĆ CO ZROBIĆ ,ABY MŁODZI Z NIEGO NIE UCIEKALI,ZAMIAST WYMYŚLAĆ TEORIE SPISKOWE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert dobry chrzescijanin musi byc przesladowany IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:45 Styl bycia przesladowanym jest obecny od samego poczatku chrzescijanstwa. SAm Jezus byl przesladowany i pierwsi chrzescijanie tez rzucili sie ochoczo pod paszcze lwow Nerona, by jego nasladowac. Chrzescijanstwo bez przesladowan wydaje sie zdeprawowane. Gdzie znajdziesz wtedy swietych, meczennikow za wiare? Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felka Z ust mi to wyjales, Hubercie! Huzia na Glempa! IP: *.in-addr.btopenworld.com 04.06.05, 20:13 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:32 Dobry chrzescijanin musi byc przesladowany, bo w przeciwnym wypadku co z niego za chrzescijanin? Przeciez musi nasladowac Jezusa, no i przeciez "blogoslawieni przesladowani". W zwiazku z tym jesli akurat sie zdarzy, ze nikt nie przesladuje, to rodzi sie niepokoj i osoba taka prowokuje przesladowania, np. poprzez odpowiednia interpretacje rzeczywistosci ktora interpretuje jako przesladowanie (jak np. Glemp w swojej wypowiedzi), a nawet poprzez bycie heretykiem lub ateista itd. Na szczescie nie jest to trudne sciagnac na siebie przesladowcow, bo wielu ludzi cierpialo, ma poczucie krzywdy i stlumiona zlosc, a wiec chetnie przywali podstwiajacej sie ofierze. I wtedy potwierdzi sie ze jest przesladowana. W psychologii to zjawisko jest nazywane "samospelniajaca sie przepowiednia". Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
katolik_polski1 CI CO NIE PRZYSTAPILI DO KOMUNI NIE MAJA GLOSU 04.06.05, 16:36 Czy ja uczestnicze w wyborach naczelnego rabina Tel-Awivu ! Jerozolima jest jeszcze Palestynska ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stauffenberg [...] IP: *.wsip.com.pl 04.06.05, 16:46 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoom Re: CI CO NIE PRZYSTAPILI DO KOMUNI NIE MAJA GLOS IP: *.dip.t-dialin.net 04.06.05, 16:57 Gość portalu: Stauffenberg napisał(a): Na drzewo, ramapiteku, nieudana podróbko człowieka. Ośmieszasz katolików, którzy nie są tak głupi jak ty. Spokojnie, to zwykly prowokator. Takie w Polsce bezrobocie, ze i takie pieniadze co niektorym nie smierdza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joris Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.speed.planet.nl 04.06.05, 16:39 Biedny nie za madry staruszek - brak inteligencji nazywa przesladowanie m ideologicznym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:44 Nie bycie chrzescijaninem jest przejawem przesladowania kosciola rzymskiego. No to zostalem "nominowany" na przesladowce. Przypuszczam,ze kolejnym krokiem beda przymusowe chrzty (jak Zydow niegdys w Hiszpanii), zas opornych posle sie na gustowny stosik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:50 Lek przed byciem przesladowanym to czesto efekt zainfekowania chrzescijanska wiara w korzysc z bycia przesladowanym (swietosc, meczenstwo nawet jesli jest swieckie, humanistyczne). Nawet jak sie nie jest chrzescijaninem, a przesladowcami sa chrzescijanie. Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A moze tak... Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.abhsia.telus.net 04.06.05, 17:19 Do szkoly, postudiowac, podyskutowac na Uniwersytecie wlasciwe nauki. Hubert sprawiasz wrazenie ze dochodzisz do swoich prawd ( wolnosci) samotnie. Mozna to robiec nawet niezle ( np Blazej P. tak czynil, matematyk, fizyk, filozof, gdzies w zabitej deskami gorskiej miejsowosci Clermont Zelaznej). Widze ze masz checi, zrob to. LusiaP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:28 Nie rozumiem. Sugerujesz uczestnictwo w jakichs intelektualnych dysputach na uniwersytecie? Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 17:47 Gość portalu: A moze tak... napisał(a): > Do szkoly, postudiowac, podyskutowac na Uniwersytecie wlasciwe nauki. Hubert > sprawiasz wrazenie ze dochodzisz do swoich prawd ( wolnosci) samotnie. Mozna to > > robiec nawet niezle ( np Blazej P. tak czynil, matematyk, fizyk, filozof, > gdzies w zabitej deskami gorskiej miejsowosci Clermont Zelaznej). Widze ze masz > > checi, zrob to. LusiaP. Glemp też mógłby wygłosić to swoje exspose na przykład w Pcimiu Dolnym i nie używając mikrofonu... A tak wygłupił się wyskakując, że ten z konopii to pętak... Strat nie da się odrobić w ten sposób.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuzu Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.unicity.pl / *.unicity.pl 04.06.05, 16:46 chamerykanie mają racje z tą grą ,,gonić Glempa,, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tata kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 16:46 czy nie ma nic ciekawszego niz tylko kosciol i kosciol ? rz*.*ć się chce już Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:52 Jak bys wyrzy...al caly Kosciol, to co by pozostalo? Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: kolejny dzien - kolejna informacja o kosciele 04.06.05, 17:56 Gość portalu: tata napisał(a): > czy nie ma nic ciekawszego niz tylko kosciol i kosciol ? rz*.*ć się chce już Wszystko wskazuje, że Rzeczypospolita już jest kościelno-papieska... Żeby to ugruntować potrzeba męczeństwa - wtedy nastąpi cud i Polska stanie się lennikiem Watykanu... Taki lennik to nie byle co! n'est pas? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kukulka To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.telia.com 04.06.05, 16:47 Jak moze czlowiek piastujacy tak wysokie stanowisko wypowiadac sie tak niemadrze. Ks. Glemp reprezentuje najbardziej uprzywilejowana instytucje w tym kraju, nierzadko kosztem ubogich i potrzebujacych, i osmiela sie narzekac na rzekome przesladowania. Prosze ksiedza, gdzie zapodziala sie wasza uczciwosc? Czy kazdy kto nie podziela mojego zdania, odrazu mnie przesladuje? A skoro ksiadz biskup uwaza, ze ma racje, to dlaczego uzywa argumentow, ktore wiekszosci nie przekonuja? Czy nie nalezy do siebie miec pretensji? Hierarsze nie wypada mieszac prostym ludziom w glowach. Wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Reno Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.elementy.pl 04.06.05, 16:51 Glemp rzeczywiście chce odwrócić uwagę od własnego, kościelnego diabła. Krzyczy, więc, na cały głos. Tak, jak będąc na liście W. krzyczał, że jej ujawnienie, to najlepsze co mogło się zdarzyć dla moralności w Polsce. Nieco później pojawiła się sprawa o. Hejmo i już było be. A prawda jest taka, że Kościół znalazł się na równi pochyłej, bo po 89 r. zamiast wziąć się za pojednanie narodu, za robienie porządku we własnych szeregach, zabrał się za politykę i za zawłaszczanie wszystkiego co się tylko dało. Dzisiaj, głos różnych purpurowych (ostatnio np. Życińskiego w sprawie marketów) brzmi coraz bardziej kabaretowo. Wydaje się, że kościół traci monopol na prawdę i to jest to najlepsze, co może naszą ojczyznę spotkać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:00 Kosciol nie traci monopolu na prawde, bo nigdy go nie mial. Szczegolnie wtedy, gdy glosil klamstwa jako slowo boze dla wlasnych egoistycznych celow. Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci 04.06.05, 17:14 Gość portalu: Hubert napisał(a): > Kosciol nie traci monopolu na prawde, bo nigdy go nie mial. > Szczegolnie wtedy, gdy glosil klamstwa jako slowo boze dla wlasnych > egoistycznych celow. > > Pozdrawiam Hubert Niemniej jednak, uzurpował sobie prawo do prawd jedynych... ile to krwi kosztowało?... Moralnie, kościół nie ma - nie tylko najmniejszego - ale żadnego prawa mówić o byciu prześladowanym... Kościół - prześladowany - po 1700 latach supremacji... No wicie państwo... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:31 Podobno wraca do korzeni. W I i II wieku meczenstwo i przesladowania byly w modzie. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci 04.06.05, 17:48 Gość portalu: Hubert napisał(a): > Podobno wraca do korzeni. W I i II wieku meczenstwo i przesladowania byly w > modzie. Kupać!!! Kupanie ma swoje duże zalety... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: To stwierdzenie - szczytem bezczelnosci IP: *.chello.pl 04.06.05, 16:57 Ksiadz prymas po prostu powraca do starej tradycji wpie..rzania sie ze swoja misja i meczenstwa jako ofiara przesladowan. Podobno wraz z nowym papiezem Kosciol ma wrocic do korzeni, do swietosci, a wiec dlaczegoby nie meczenstwa? To sie najczesciej sprawdzalo. Sadzac z wypowiedzi czytanych w tym watku chyba mu sie uda. Spoleczenstwo podzieli sie na 2 czesci: przelsadowcow i przesladowanych i znowu zacznie sie zabawa. Jedni beda mieli wrazenie, ze urzeczywistniaja swietosc, a drudzy ze nawracaja oszolomow metoda dobrego kija dla otrzezwienia. Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uszy Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.kompania.net 04.06.05, 16:54 To nas prześladuje ta chora ideologia kościoła, wciska się wszędzie, nawet do łóżek i każe sobie jeszcze za to płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hubert Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn IP: *.chello.pl 04.06.05, 17:03 Mozesz jej nie wpuscic do siebie, nie rzucac jej na tace. Kosciol Cie nie bedzie przesladowal, jesli bedziesz poza nim. Jesli przyjda Cie nawracac zawsze mozesz powiedziec "nie chce". Jesli bedziesz natomiast w nim, to grozi Ci co najwyzej ekskomunika i wykluczenie. Pozdrawiam Hubert Odpowiedz Link Zgłoś
nemi13 Re: Glemp: Kościół jest prześladowany ideologiczn 04.06.05, 16:55 to raczej kler oszukuje katolikow . ksieza nie widza siebie . skromnosc uczciwosc pokora jest im obca . nauka JEZUSA jest im obca . chca byc panami Odpowiedz Link Zgłoś