11.08.06, 14:49
cześć, czy ktos mi wyjasni, czemu wiele ludzi płaci gotówka a nie kartą
(jęsli ma oczywiście) ?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • no_login Re: Gotówka 11.08.06, 14:56
      a dlaczego nie?
      Nie ma ani obowiązku płacenia kartą,
      ani zakazu płacenia gotówką.

      Jeśli mam w portfelu/kieszeni
      odpowiednią kwotę to zawsze
      płacenie gotówką jest odrobinę szybsze.
      Płacić w takim przypadku kartą?
      po co? dla szpanu?
      większość ludzi ma karty,
      niektórzy po kilka

      BTW- w trosce o naszych rodzimych
      drobnych przędsiębiorów ( i pracowników
      sklepów), powinno unikać się płacenia kartą,
      to oni ponoszą koszty transakcji.
      I przez to nie mają pieniedzy
      na odpowiednie pensje dla swoich
      pracowników ;-)
      • kochamrobaka Re: Gotówka 11.08.06, 15:51
        no tak, chodzi mi raczej o sytuację, ze nie płacisz w sklepie za gazete kartą,
        tylko np wybierasz sie do supermarketu i zanim wejdziesz- wybierasz z
        bankomatu. nie chodzi o zakazy czy nakazy, tylko praktykę ww.
    • genoveva Re: Gotówka 11.08.06, 15:51
      Płacąc gotówką mam lepszą kontrolę nad bieżącymi wydatkami.
    • tomassi.rollo Re: Gotówka 11.08.06, 16:54
      Ja nie tak dawno miałem ubaw w Plusie, jak jakiś szesnastoletni szczyl płacił za
      dwa batoniki i gumę do żucia juniorską elektronką. Oczywiście były komplikacje
      (coś słaba głowa do PINu) i oczywiście trwało to dłużej, niż sięgnięcie po
      drobne. Gość oczywiście wyszedł na idiotę wśród kolejkowiczów ;)

      Gdyby to była złota VISA, to może bym westchnął z zazdrości, ale ogólnodostępnym
      plastykiem się jarać?? Heh...
      • witch-witch Re: Ty rodak z kraju widac.... 11.08.06, 17:04
        od razu widac glupiego rodaka z karaju tylko ktos taki mogl napisac taki
        bzdetny post!
        • tomassi.rollo Re: Ty rodak z kraju widac.... 11.08.06, 17:59
          Ach, szkoda, że niektórym nie dane jest zrozumieć ironii... Ale takie są prawa
          tego świata. Jedni czytają między wierszami, inni łamią głowę nad oczywistościami.
    • Gość: PolCard Oto odpowiedź IP: *.escom.net.pl / *.escom.net.pl 12.08.06, 00:18
      Zadzwoń do Zespołu Reklamacji w PolCard-zie i zapytaj, kto używa kart płatniczych. Jeśli będą szczerzy, to nie znajdziesz takiego. Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że karta płatnicza wbrew peanom na jej cześć może przysporzyć jej posiadaczowi sporo kłopotów.

      1. Używanie karty płatniczej (zwłaszcza debetowej czy kredytowej) to dodatkowy koszt.
      2. W wielu bankach procesy reklamacyjne są zmorą dla Klienta banku.
      3. Karta płatnicza to często brak kontroli nad wydatkami.
      4. Strach przed skimmingiem (kopiowanie danych z paska magnetycznego).
      5. Permanentne dopisywanie "napiwków" przez restauratorów.

      Wystarczy?
      • Gość: echtom Re: Oto odpowiedź IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.06, 17:50
        Właśnie dlatego w ogóle nie używam karty, choć często dzwoni do mnie jakiś bank
        z "superofertą". Całe życie płaciłam gotówką i nie widzę powodu, dla którego
        miałabym to zmieniać. Mam w ten sposób lepsze poczucie kontroli nad wydatkami,
        a nie odczuwam potrzeby, by szpanować przez kasjerką i ludźmi w kolejce, że
        jestem trendy, bo płacę kartą.
    • markus.kembi Re: Gotówka 12.08.06, 18:29
      Mamy XXI wiek, społeczeństwo informatyczne, a mimo to gdy w hipermarkecie ktoś
      zechce zapłacić za zakupy kartą, procedura trwa blisko pół godziny i tworzy się
      długa kolejka.
    • Gość: ant bo są normalni... n/t IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.06, 21:48
    • manituuu Re: Gotówka 13.08.06, 09:21
      Bo banki, w których trzymają pieniądze, mają świetnie rozwiniętą sieć bankomatów
      w kraju i zagranicą. Na każdym kroku, na każdej ulicy. Farciarze!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka