Dodaj do ulubionych

Kto donosił i na kogo...

30.09.18, 16:25
Ważne informacje z Watykanu miał przekazywać Służbie Bezpieczeństwa PRL abp Sławoj Leszek Głódź - wynika z dokumentów, opisanych przez Wirtualną Polskę. Nie jest jasne, czy duchowny przekazywał informacje świadomie, czy był wykorzystywany przez służby.


Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23985227,abp-glodz-mial-byc-zrodlem-informacji-nie-tylko-wywiadu-wojskowego.html#s=BoxOpImg4


Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź był nieświadomym informatorem wywiadu wojskowego PRL, kiedy w latach 80. pracował w Watykanie - takie informacje ujawnili w czerwcu dziennikarze "Rzeczpospolitej" i Onet.pl. Komentując te doniesienia, duchowny oświadczył, że "padł ofiarą systemu, który podstępnie osaczał pracujących w Kurii Rzymskiej Polaków". "Byłem ofiarą inwigilacji, ale nigdy nie podjąłem żadnej współpracy ze służbami" - zapewniał. 

Teraz wyszło na jaw, że Głódź był źródłem informacji nie tylko dla służb wojskowych, ale też cywilnych. Wirtualna Polska opisuje dokumenty, z których wynika, że biskup był w latach 80. był zarejestrowany przez wywiad cywilny MSW PRL o pseudonimie "Guastar.

To nie tylko Bolek był ten zły...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Kto donosił i na kogo... 30.09.18, 20:51
      I tak się okaże, że Głódż był nieświadomy, albo zastraszony, albo w ogóle to nie on, a Bolek (kimkolwiek był), to na pewno zły i sprzedajny.
      • estella50 Re: Kto donosił i na kogo... 30.09.18, 20:56
        I jeszcze cytat:
        – Sławek to naprawdę porządny człowiek, dużo nam pomógł w Rzymie i ma swoje zasługi w tym, że podpisano konkordat między Polską a Watykanem. Po co mu robić krzywdę? – powiedział dawny oficer SB.
        • alfredka1 Re: Kto donosił i na kogo... 30.09.18, 21:51
          Nie dość , że alkoholik to jeszcze "szpion" !!!!!
          • dociek Re: Kto donosił i na kogo... 01.10.18, 07:23
            Piotrowicz nie oskarżał, Głódź nie donosił. Związek z PiS i Kościołem odpuszcza wszelkie grzechy i można grzeszyć do woli.

            scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42631146_2169250780016941_3749217183360614400_n.jpg?_nc_cat=107&oh=78f192c7f97656c4c61523e6d6291a07&oe=5C5778A8" border="0" alt="/scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42631146_2169250780016941_3749217183360614400_n.jpg?_nc_cat=107&oh=78f192c7f97656c4c61523e6d6291a07&oe=5C5778A8">
            • dociek Re: Kto donosił i na kogo... 01.10.18, 07:24
              https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42631146_2169250780016941_3749217183360614400_n.jpg?_nc_cat=107&oh=78f192c7f97656c4c61523e6d6291a07&oe=5C5778A8
    • banowanyzaprawde1 Re: Kto donosił i na kogo... 01.10.18, 12:48
      Jakoś mnie to nie dziwi. To jedna z cech lepszego sortu i nie tylko.
    • ewa9717 Re: Kto donosił i na kogo... 02.10.18, 09:01
      Biedny nieświadomy, pewnie po pijaku wink
      • iryska2604 Re: Nowa taśma 02.10.18, 19:03
        Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach, twierdzą, że nagrali rozmowę, na której Morawiecki omawiał z nieznanym mężczyzną zakup nieruchomości na podstawione osoby.

        Nagrania, które może być hakiem na premiera – zakładając, że kelnerzy składali prawdziwe zeznania – nie ma w aktach śledztwa. I nikt nie wie, gdzie jest. Kelnerzy twierdzili, że przekazali nagranie Markowi Falencie, biznesmenowi uznanemu przez sąd za mózg afery.


        natemat.pl/250719,co-powiedzial-morawiecki-w-sowie-i-przyjaciolach-jest-jedyna-tasma
        Będzie troche smrodku. Złotousty Mateusz zaliczyl kolejną wpadkę, pis sie gotuje
        • estella50 Re: Nowa taśma 02.10.18, 19:33
          Dziennikarze Onet.pl dotarli, za zgodą sądu, do pełnej i oficjalnej dokumentacji ze śledztwa i procesu w sprawie tzw. afery taśmowej. Wynika z nich, że kelnerzy rzucają cień podejrzeń na obecnego premiera. Ciągle jednak nie wiadomo, w czyich rękach jest taśma z nagraniem Mateusza Morawieckiego.

          Co ciekawe, Morawiecki występuje w tych nagraniach sprzed lat jako dyrektor banku. Nikomu wtedy przez myśl nawet nie przemknęło, że to przyszły premier pisowskiego rządu. A więc kelnerzy wtedy zeznający o inwestycjach na słupa itd, o jakiejś kobiecie która się boi - o których właśnie MM w swobodnej rozmowie opowiada - nie mieli powodów, by szczególnie uwypuklać, albo ukrywać takie teksty i samego MM. On był wtedy mało ważny!
          W najbliższym czasie mają być kolejne nagrania z udziałem ważnych obecnie polityków.
          • zajbel Re: Nowa taśma 02.10.18, 20:28
            Onet publikuje tą taśmę która jest dostępna w aktach śledztwa natomiast brak tej o słupach. Wszyscy podejrzewają że w rękach Ziobro.
            • estella50 Re: Nowa taśma 02.10.18, 21:09
              Link do nagrania i omówienia: wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/gcc4sl6
              • iryska2604 Re: Nowa taśma 02.10.18, 22:06
                Ciekawe fragmenty
                Ze słów obecnego premiera wynika, że wspomniana przez niego trójka radzi sobie z rozbudzonymi oczekiwaniami ludzi. Mówił tak:

                Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo.

                Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23994516,morawiecki-na-tasmie-ludziom-sie-wydawalo-ze-sluzba-zdrowia.html#s=BoxOpCzol6

                "To, co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli oczekiwaniach. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała" - skwitował, a później dodał, że "to, co robi Merkel, Obama, to fantastyczna robota".

                W kolejnym fragmencie Mateusz Morawiecki przewidywał, że do Europy będą próbować dotrzeć imigranci z Afryki. "W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją" - mówił, a obecna na spotkaniu Matuszewska wtrąciła, że "kiedyś przypłyną".

                No ku***. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz
                • dociek Re: Nowa taśma 03.10.18, 06:42
                  Tak, czy inaczej, jedni, czy drudzy - poczucie władzy i dostęp do dużych pieniędzy wpędza większość ludzi w szambo. Silni potrafią się z tego wyrywać, ala słabi i marni uczą się w tym szambie pływać i nurkować albo po prostu toną.
                  Oceniając porażająco nisko mentalność tzw. suwerena najczęściej w tym pływają i tym się karmią. Obrzydliwość!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka