Dodaj do ulubionych

No i dali d.......

19.12.19, 13:44
Opozycja przegrała właśnie dwa głosowania w Sejmie przez nieobecność na sali. Pierwsze dotyczyło wprowadzenia do porządku obrad pierwszego czytania ustawy dyscyplinującej sędziów, drugie zaś kształtu debaty.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25528976,opozycja-przegrala-wazne-glosowanie-ws-sadow-mogliby-wygrac.html#s=BoxMMt2
Przeciwko tej propozycji zagłosowało 195 posłów opozycji. I znów: wystarczyłoby, żeby głos oddało jeszcze dziesięciu. Tymczasem w głosowaniu nie wzięło udziału dziesięciu parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, ośmiu Lewicy i dziewięciu klubu PSL-Kukiz'15.

"Na wniosek rzecznika dyscyplinarnego nieobecni na porannych głosowaniach posłowie klubu Koalicji Obywatelskiej zostali ukarani przez Kolegium Klubu najwyższą karą finansową" - poinformował szef klubu KO Borys Budka. Podobne kary dla swoich posłów przewidziała Lewica.

Przecież człowieka mogą wziąć diabli - tyle się mówi, ludzie stoją na ulicy a taki jeden z drugim poseł utrzymujący sie z naszych podatków lekceważy obecność podczas takich głosowań. Wstyd. Do d...........z taką opozycją. I co tu kara pomoże jak rozumu brak?

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • m.y.q.2 Re: No i dali d....... 19.12.19, 15:06
      Cała para poszła w gwizdek!
      Nikt mnie nie przekona, że oni wszyscy ze sobą nie współpracują!
      W dupie mam taką "opozycję"!

--
      Wierzę tylko w zdementowane wiadomości. Winston Churchill
          • estella50 Re: No i dali d....... 19.12.19, 18:31
            Spotkałam się z opinią, że to może celowe było. Żeby nie odrzucać projektu, tylko grilować nim PiS do prezydenckich wyborów. Sędziowie się nie ugną i media będą cały czas miały materiał o niekonstutycyjności, o wychodzeniu z UE, o dyktaturze.
            • ewa9717 Re: No i dali d....... 19.12.19, 18:40
              Cokolwiek zamierzają, wielu ludzi straciło serce do opozycji. To chyba porównywalne z tym, jak zmarnował ludzki entuzjazm i ludzką solidarność zglebił ten idiota z kucykiem... O kijowskim mówię, żeby nie było nieporozumień.

--
              www.youtube.com/watch?feature=share&v=wCSB2dr2MyI&fbclid=IwAR2a3AAgT-6lsgr9O02SxYKCnYjWuWS4YuWbtyk7ew9jlU1o0Dqu7HL7srY&app=desktop
              Olga Tokarczuk - nasz głos w świecie.
                • pia.ed Re: No i dali d....... 19.12.19, 19:09
                  edytal234

Gdzie można się dowiedzieć którzy posłowie z opozycji zlekceważyli wyborców? To jest bardzo ważna informacja, na kogo w przyszłości nie głosować. A może wyborcy powinni ich pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej?

Już się doczytałam nazwisk tych zdrajców: Nieobecni z KO : Kostuś Tomasz, Marczułajtis-Walczak Jagna, Poncyljusz Paweł, Borowczak Jerzy, Frydrych Joanna, Kluzik-Rostkowska Joanna, Lenartowicz Gabriela, Napieralski Grzegorz, Zembaczyński Witold.To ci z PO. Z Lewicy : Gdula Maciej, Kopiec Maciej, Rozenek Andrzej, Ueberhan Katarzyna, Żukowska Anna Maria, Kotula Katarzyna, Szejna Andrzej. Z PSL-Kukiz : Kurzawa Dariusz, Zgorzelski Piotr, Fedak Jolanta, Kukiz Paweł, Lubczyk Radosław, Pasławska Urszula, Sachajko Jarosław, Siekierski Czesław.
                  Lista "zapracowanych" za marne grosze olewających taką robotę ! ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA.

• iryska2604 Re: No i dali d....... 19.12.19, 19:38
                    Karyś dodaje, że tłumaczenia nieobecnych polityków – którzy wymawiają się korkami, opóźnieniem samolotu czy opieką nad dziećmi – do niego nie trafiają. – Nawet nie chce mi się tego komentować. Zawiodłem się na nich. I ja też mam rodzinę – podkreśla. Wiśniewski obawia się, że nieobecność posłów opozycji negatywnie wpłynie na frekwencję podczas protestów pod sądami i przed Sejmem. – Wzywam jednak do wykonania obywatelskiego obowiązku. A posłowie niech się wytłumaczą. Słowo "przepraszam" to za mało – konkluduje. – "Nie umiem się nadziwić, namilczeć się temu" – dodaje Karyś cytując Wisławę Szymborską.

natemat.pl/294365,jestem-wsciekly-ale-i-tak-pojde-pod-sejm-organizatorzy-protestow-komentuja-nieobecnosc-poslow

Kochani - oni po prostu poczuli sie wszyscy "nadludźmi którym wszystko wolno" - bo do jasnej Anielki kto sobie ot tak po prostu nie idzie do pracy? W normalnej pracy mozna wylecieć na zbity pysk a tu pracodawca czyli my może go w d..........pocałowac.

--
                    • alfredka1 Re: No i dali d....... 19.12.19, 20:54
                      wszystko to smutne i żenujące ...

ale nie wszyscy czują się nadludźmi ...
                      stało się ....
                      wrócą i bedą sie bali wyborcom pokazac... przynajmniej u nas . Już przygotujemy sie odpowiednio .
                      A osadzając negatywnie całą opozycję możemy zrobić wiele zła Bardzo niebezpieczne jest obwinianie wszystkich.

--
                      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ua/qd/vorf/3ObNBm7mbFY2T8v6mX.jpg
                      • ewa9717 Re: No i dali d....... 19.12.19, 21:22
                        Masz rację, Alfredko, ale dziś nami wszystkimi telepie! A do tego jeszcze taki gnój napieralski mówi, zebyśmy byli wyrozumiali, bo on jest na urlopie swiatecznym!

--
                        www.youtube.com/watch?feature=share&v=wCSB2dr2MyI&fbclid=IwAR2a3AAgT-6lsgr9O02SxYKCnYjWuWS4YuWbtyk7ew9jlU1o0Dqu7HL7srY&app=desktop
                        • estella50 Re: No i dali d....... 19.12.19, 21:38
                          Ja biegam na wszystkie protesty pod sąd. Nieważne moje prywatne życie. A pan GN i pozostali nieobecni składali jakąś przysięgę? w dodatku płacimy im za obecność na sesjach (przynajmniej)!
                          Co za głupie tłumaczenie!
                      • alfredka1 Re: No i dali d....... 19.12.19, 21:33
                        c.d. za szybko poleciało .
                        przecież metoda obwiniania wszystkich jest "doskonała by skłócić , napuścić ludzi niezbyt zorienowanych w metodach "walk" politycznych.
                        przy takim mysleniu i dawaniu wiary niby aŁtorytom wyzbywamy się wszelkich nadziei ..
                        Dużo zdolałam przeżyć ale nigdy nie uległam potępianiu wszystkich.....
                        uwierzcie - wielu wśród nas jest dzielnych, nie ulegającvych t.zw. "rogim podszeptom"
                        Moi drodzy Przyjaciele - dzisiaj było paskudnie ale to nie znaczy, że już dla porządnych ludzi nie ma ani drogi ani sposobu by pozbyć się hołoty, karierowiczów i inną swolocz .

a może jednak starczy ??? przepraszam .

--
                          • ewa9717 Re: No i dali d....... 19.12.19, 22:12
                            Widziałam ją na fb, pozdrowiłam, wyraziłam szacunek!

--
                            • iryska2604 Re: No i dali d....... 20.12.19, 19:57
                              Błyskawiczne tempo prac i w piątek wszystko stało się jasne: głosami PiS przyjęto tzw. ustawę dyscyplinującą. Komentatorzy wieszczą "koniec z państwem prawa jakie znamy", ale też wskazują na możliwe potknięcia w związku z szybkim procedowaniem projektu. Najdalej idzie natomiast Marek Migalski, który sugeruje: "Dwóch polityków Porozumienia zostało dziś wiceministrami. Tyle kosztuje poparcie Gowina za głosowanie za ustawą kagańcową. W sumie niedrogo".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25535164,ustawa-kagancowa-przyjeta-migalski-sugeruje-ile-kosztowalo.html#s=BoxMMt1

Gotuję sie ze złości...

--
                              • ewa9717 Re: No i dali d....... 20.12.19, 20:12
                                I Migalski ma rację. Wazelinowy goowin wszystko zrobi dla kasy i stanowisk...

--
                                • alfredka1 Re: No i dali d....... 20.12.19, 20:35
                                  Stało się ale jeszcze nie przesądzone .
                                  A Gowin ?? nie jest to geniak polityczny.
                                  Dzisiaj na proteście nie było nas za dużo ale ... sporo młodzieży !
                                  /p.s.trochę za szybko chcieliśmy powtórzyć środe ./

--
                                  • dociek Re: No i dali d....... 21.12.19, 06:50
                                    Zatem nasuwa się jedyny wniosek, że do żłoba garną się z prawa i z lewa wyłącznie dla żłoba, a nie dla idei.
                                    To proste, bo samą ideą, poza obłudnymi klechami, nikt się jeszcze w pełni nie najadł.
                                    Bez złudzeń. Mamy, jako lud ciemny, radować się, że na nas tylko plują, a nie rzygają.

--
                                    To chyba robota ruskich!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka