Dodaj do ulubionych

Afera goni aferę

30.01.20, 16:57
PiS-owska korupcja uderza ludzi bezpośrednio w kieszeń. CBA to wierzchołek góry lodowej. Symbolem tego wszystkiego są dwie "dwórki" prezesa Glapińskiego. To niby śmieszne, ale te dwie panie w ciągu roku zarobiły razem milion dwieście tysięcy złotych - mówi były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf

wyborcza.pl/7,82983,25649062,rostowski.html#s=BoxOpImg7
Dorota Wysocka-Schnepf: Nie ma pan wrażenia, że ostatnio w Polsce afera goni aferę, a już wokół CBA to szczególnie się nagromadziło?

- Jacek Rostowski: - W internecie jest lista stu afer PiS, warto na tę listę wejść i zobaczyć, każda afera bardziej zatrważająca od poprzedniej. Jak to będzie szło tak, jak dotąd, to niebawem będziemy mieli też 20 afer CBA. To jest naprawdę bardzo poważna sprawa. A najgorsze jest, że to odbija się bardzo mocnym echem za granicą. Ostatnio opublikowano indeks korupcji na świecie.
W którym Polska pikuje.

- To jest ten sławny ranking korupcji na świecie Transparency International, organizacji, która bada i zwalcza korupcję od 30-40 lat. I w tym rankingu, od czasu kiedy PiS doszło do władzy, spadliśmy o 12 miejsc. Z 29. miejsca na 41., największy spadek nastąpił w ciągu ostatniego roku - o 5 miejsc.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka