Dodaj do ulubionych

Pusty Kościół

03.03.21, 18:32
mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwLsmdtqBgxWtcXvLZCnkKhqvrM
Czasem stawiamy sobie pytania: czym to się skończy, może młodsze pokolenie księży, hierarchów będzie potrafiło zachować się przyzwoicie? Ks. Kobyliński: „To nonsens. Zmiana pokoleniowa nie musi być zmianą na lepsze. W niektórych przypadkach może być zmianą na gorsze. Nowe pokolenia biskupów wychodzą z pewnego systemu. Uczą się życia kościelnego od swoich protektorów i przełożonych”.

Wielu zwykłych, ale i niezwykłych ludzi związanych jest z religią. Dla nich kościół to ramy i sens całego życia. A tymczasem widzą cios za ciosem w ten sens.
Mnie zastanawia, kiedy nastąpi całkowity krach tego, co mamy teraz w kraju. I jak to będzie przebiegać. Bo chyba nie tylko przez pustoszejące kościoły.

Standardy według PiS - zastraszyć, przekupić, zniszczyć, okraść, opluć, poszczuć i pójść się pomodlić!
Obserwuj wątek
    • alfredka1 Re: Pusty Kościół 03.03.21, 22:12
      wszystko zależy od tego jak bardzo będą się mię dzy sobą gryźć .....
      jeżeli pozagryzają się to znajdziemy się w paskudnej sytuacji..
      /Rydzyk może wezwać "naród" do tworzenia ...nowego bardziej katolickiego kraju .... ooorajuuuu !!!... sad((((
      • dociek Re: Pusty Kościół 04.03.21, 09:29
        A mnie najbardziej przygnębia wygodnicka postawa ciemnego ludu polskiego który tak łatwo i niemalże dziedzicznie rezygnuje z naturalnej samodzielności myślenia, cechującej podobno homo sapiens.
        • iryska2604 Re: Pusty Kościół 04.03.21, 16:36
          To jest bardzo ciekawe - ale jak trafić do takiego osobnika co sie wzbrania przed samodzielnym mysleniem? Nie potrafi czy nie chce? Czy tak panicznie boi sie kary po smierci że nawet nie próbuje i przyjmuje za pewnik?
        • suender Re: Pusty Kościół 04.03.21, 17:25
          dociek

> A mnie najbardziej przygnębia wygodnicka postawa ciemnego ludu polskiego który tak
          > łatwo i niemalże dziedzicznie rezygnuje z naturalnej samodzielności myślenia,
          > cechującej podobno homo sapiens.

A nad czym aż tak tu utyskiwać? Jeżeli ktoś ma dostęp do PRAWDZIWEJ religii, to wyznawanie jest jest najlepszą i najracjonalniejszą opcją w życiu człowieka roztropnego.

Zaś straszenie pustymi kościołami jest bez sensu, - gdyż forma stałego (budowlanego) przybytku dożywa swoich dni. Jestem przekonany, że powstaną nowe sposoby czczenia Pana Zastępów, - kto wie czy nie w postaci małych kościołów domowych, - czy czegoś podobnego.
      • suender Re: Pusty Kościół 05.03.21, 12:49
        W związku z zamiarami ogłoszenia RP jak Państwa Świeckiego pojawiają coraz to nowe pytania

1. Jaka instytucja w Państwie Siwickim będzie trzymała nadzór nad utrzymywaniem właściwego poziomu nad normami Etycznymi w Kraju? Szczególnie dotyczyć to będzie szkół, urzędów, organów państwowych.

2. Dlaczego tak długo ślimaczą się prace nad Ustawą o Świeckości Państwa?

Biuro Analiz Sejmowych miażdży projekt o rozdziale państwa od Kościoła.
        Zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa, likwidacja Funduszu Kościelnego i wspólnych komisji rządowo-kościelnych – to główne założenia ustawy o świeckim państwie, który pod koniec lutego złożyła w Sejmie szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Projekt jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, Inicjatywa Polska wchodzi obecnie w skład Koalicji Europejskiej. Po drugie, podpisało się pod nim 40 tys. osób.

www.rp.pl/Polityka/190509986-Ustawa-o-swieckim-panstwie-sprzeczna-z-Konstytucja.html
        Wasz Suender.
        • wikul Re: Pusty Kościół 05.03.21, 13:36
          ..."1. Jaka instytucja w Państwie Siwickim będzie trzymała nadzór nad utrzymywaniem właściwego poziomu nad normami Etycznymi w Kraju? Szczególnie dotyczyć to będzie szkół, urzędów, organów państwowych."

A kto w tym pisowskim Państwie Kościelnym ..."czuwa nad nad utrzymywaniem właściwego poziomu nad normami Etycznymi w Kraju? " Kaczyński? Ziobro? Jędraszewski? A może ktoś inny np. abp Głódż?
          Ile jest norm etycznych w molestowaniu nieletnich przez kler? W kościelnej pazerności i ochronie faszystów?

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1960922,1,narzeczone-ksiezy.read
          • suender Re: Pusty Kościół 05.03.21, 16:17
            wikul:

> A kto w tym pisowskim Państwie Kościelnym ..."czuwa nad nad utrzymywaniem właściwego poziomu
            > nad normami Etycznymi w Kraju? " Kaczyński? Ziobro? Jędraszewski?
            > A może ktoś inny np. abp Głódż?

Widać, że Pan nie za bardzo zorientowany. Etyka to domena świecka i nad jej utrzymaniem poziomu powinni czuwać etycy świeccy,- a nie duchowni. Zadaniem duchownych jest propagowanie nie etyki, lecz moralności religijnej zawartej w Dekalogu. Wiadomo, że wielu z nich mają z Dekalogiem problem sami, - i w tym miejscu się z Panem zgadzam.

Ja jestem osobą świecką i mogę zapewnić, że oprócz Ziobrów Kaczorków, i Głodźów, są też dużo lepsi. Taki Jędraszewski jest dla niektórych za bardzo pryncypialny więc go nie lubią, dla Pana chyba też.

> Ile jest norm etycznych w molestowaniu nieletnich przez kler?

Mówi Pan o nikłym procencie. Czy Pan jest bez grzechu? Jeżeli tak, prozę się przygotować do kamieniowania. Ot, - co, ....

Wasz Suender.
            • wikul Re: Pusty Kościół 05.03.21, 19:27
              Ja jestem osobą świecką i mogę zapewnić, że oprócz Ziobrów Kaczorków, i Głodźów, są też dużo lepsi. Taki Jędraszewski jest dla niektórych za bardzo pryncypialny więc go nie lubią, dla Pana chyba też.

Mądrzysz się człowieku wypisując brednie i przypadkowe komunały, przy okazji obrażając i irytując rozmówców. Znalazł się specjalista etyk i moralista. Tfu ...
              Żegnam ozięble bo z trudem panuję nad klawiaturą.
              • suender Re: Pusty Kościół 06.03.21, 12:57
                wikul:

> Mądrzysz się człowieku wypisując brednie i przypadkowe komunały, przy okazji
                > obrażając i irytując rozmówców.

A co do mądrzenia się:
                Czy to ja zaliczyłem świecką etykę do dziedziny, nad utrzymywaniem której powinni czuwać duchowni, - a czy nie przypadkiem niejaki Wikul? Że ten lapsus Wikula uprzejmie poprawiłem, to jakieś mądrzenie się, czy przestępstwo? Inny by mi podziękował, - ale nie wszyscy tacy są .... Albo, jak się obraża Jędraszewskiego za jego niezłomność w traktowaniu Dekalogu, to szeregowy wierzący nie może wystąpić w jego obronie. Gdzie my żyjemy?

Ale zostawmy na boku nasze poglądy etyczno-moralne, - bo to sfera zawsze kontrowersyjna.

Wasz Suender.
            • suender Re: Pusty Kościół 07.03.21, 18:18
              sunder:

> Taki Jędraszewski jest dla niektórych za bardzo pryncypialny więc go nie lubią,

No i doczekał się Jędraszewski nagrody:
              Gratuluję mu!
              krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26857836,nagroda-feniks-zloty-dla-abp-jedraszewskiego-za-prawde.html#s=BoxWyboImg3

Wasz Suender.
      • suender Re: Pusty Kościół 05.03.21, 16:54
        A jak się ma Świeckie Państwo
        , które z pieniędzy budżetowych finansuje Galerię Labirynt promującą deprawację dzieci i młodzieży oraz prawie inspiruje różnorakie zboczenia wręcz w formie okultystycznej.
        Czy na to może być przyzwolenie społeczne, czy musi dochodzić do zgorszenia publicznego, za nasze podatki?
        kurierlubelski.pl/radny-pis-chce-zablokowac-warsztaty-w-galerii-labirynt-wplatanie-dzieci-w-tematyke-strajku-kobiet/ar/c1-15440311

Wasz Suender.
      • dociek Re: Pusty Kościół 05.03.21, 06:21
        Zdecydowanie pomogli zakończyć ziemską wegetację. Rodzina zaakceptowała.

... w nawie głównej kościoła w Myszyńcu 60-letni mężczyzna zasłabł tuż przed niedzielną mszą o godz. 17. Ksiądz rozpoczął nabożeństwo i kontynuował je po przyjeździe karetki pogotowia. Reanimacja mężczyzny trwała ponad 1,5 godziny. Został zabrany do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Głos w sprawie zabrała rodzina zmarłego. - Ksiądz modlił się w intencji osoby, która zasłabła. Duchowny odmówił dodatkowo Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zanim zaczęła się msza, a potem dodatkowo wyszedł do mszy ksiądz proboszcz, modląc się w jego intencji - powiedzieli w rozmowie z portalem moja-ostroleka.pl.

Jeszcze przed nabożeństwem, według relacji bliskiej osoby zmarłego, duchowny namaścił umierającego wiernego.
    • suender Re: Pusty Kościół 06.03.21, 12:43
      lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,26823908,coraz-mniej-lekcji-religii-co-robia-katecheci.html?_gl=1*70jsj7*_ga*MzQ0ODIwNTkzLjE1NzkyODU0MzQ.*_ga_WQB1X4MJHS*MTYxNTAzMDU0NS40NzAuMS4xNjE1MDMwNTcyLjMz&_ga=2.248035207.1231
    • suender Re: Pusty Kościół 08.03.21, 19:29
      Jak można gotować taki los swemu dziecku lub wnukowi?:
      www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/chrzest-dziecka-jak-powiedziec-dziadkom-ze-nie-chcemy-ochrzcic-dziecka/rkqjr5p?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl&utm_aureus=s1vq9e

Was Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka