10.11.22, 19:37
wyborcza.pl/7,75968,29127014,rosyja-czyli-gowno-nie-splynie-latwo-na-miejsce-jeden-cherson.html#S.TD-K.C-B.2-L.3.maly
Zainteresowanym twórczością Szczepana Twardocha spieszę donieść, że autor napisał kolejną, równie dobrą jak „Pokora" książkę, mianowicie „Chołod", i mam po lekturze wrażenie, że duża część akcji została stworzona po to, aby doprowadzić do sytuacji, w której bohater – pochodzący (a jakże!) ze Śląska stary bolszewik Widuch – musi po ucieczce z nadkołymskiego łagru wytłumaczyć kosmitom, czym jest Rosja. Kosmitami są żyjący na północno-wschodnim krańcu Syberii potomkowie jakichś bliżej niesprecyzowanych euroazjatyckich nomadów, którzy założyli tam tytułową osadę i od pokoleń nie mieli żadnego większego styku z cywilizacją. Nie wiedzą, że już nie ma cara, nie wiedzą, kim jest Lenin, a tym bardziej Stalin, nie znają takich pojęć jak czystka, cenzura, terror, areszt, śledztwo, kołchoz, komunizm. I jak tu im opowiedzieć, czym jest Związek Sowiecki (w szczególe) i Rosja (w ogólności)?
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Polecam 11.11.22, 21:50
   I jak im to opowiedzieć, skoro car jest wieczny, choć może pod różnymi nazwami i postaciami. Aktualnie jest to prezydent Władimir Władimirowicz Putin.
  • gordon.robertson.1121 Re: Polecam 19.01.23, 18:37
   Chłodnik" to tradycyjna polska zupa na zimno, która zazwyczaj zawiera takie składniki jak jogurt, śmietana i/lub maślanka, a także świeże warzywa, takie jak buraki, ogórek i rzodkiewka. Jeśli prosisz o recenzję książki kucharskiej zawierającej przepisy na Chłodnik, to niestety nie mam żadnych informacji na temat konkretnej książki kucharskiej. Mogę jednak powiedzieć, że jeśli książka kucharska zawiera wiele różnych przepisów, jasne instrukcje i dobrej jakości zdjęcia, może być świetnym źródłem informacji dla tych, którzy chcą nauczyć się robić tradycyjną zupę chłodnik lub chcą eksperymentować z nowymi wariantami tej zimnej zupy.
   • iryska2604 Re: Polecam 19.01.23, 21:42
    Bardzo często robię latem chłodniki , rodzinie zawsze smakowały a najbardziej wg,przepisu mojej cioci pochodzacej z Kresów.
    • aga-kosa Re: Polecam 20.01.23, 09:53
     Daj Boże żeby to była tylko zupa "chłodnik" Rosja ma sprzymierzeńca:
     Do tego wszystkiego nadchodzą generał błoto i generał mróz.
     "Niskie temperatury zwykle spowalniają tempo operacji wojskowych – zauważa na łamach rumuńskiej gazety „Libertatea" reporter i specjalista od wojskowości Flawiusz Toader. – To mogłoby pomóc Rosji w łatwiejszym utrzymaniu linii obronnych i zdobytego terytorium (…) jest to także kluczowy element strategii generała Siergieja Surowikina, niedawno mianowanego dowódcy wojsk rosyjskich w Ukrainie. (…) Rosja ma doświadczenie walki zimą. Ostre mrozy pokonały już Wielką Armię Napoleona i Wehrmacht Hitlera. Czy z siłami zbrojnymi Ukrainy będzie podobnie?"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka