Dodaj do ulubionych

Spacer po Zaciszu.

03.12.03, 11:03
Przed snem czasami robię sobie spacer. Tym razem był to spacer po Zaciszu.
Teraz już mogę śmiało powiedzieć, że jest to osiedle pełne kontrastów.
Nie był to spacer długi, poszedłem od Kondratowicza przez Blokową, Kolistą,
Bohuszewiczówny, Bratka, Rolanda, wzdłuż Kanałku Bródnowskiego, Łokietka,
Chojnowską, Karkonoszy i tam wsiadłem w autobus linii 132.
Te kontrasty to przede wszystkim różnice w zabudowie. Pomiędzy wykwintnymi
willami, gargamelami z wieżyczkami i mnóstwem tralek, klockami z lat 70-tych
są posesje z opuszczonymi ruderami lub wręcz kurnymi chatami.
Przy ścieżce o nazwie "Nad Strugą" ogromna połać krzaków, pagórków z gruzu
i wszelakiego śmiecia. Możnaby tam zmieścić piękne osiedle domków
jednorodzinnych. Na Chojnowskiej połowa przystej strony wygląda jak
przedmieście Dubrovnika po ostrzale. Na rogu z Drapińską ktoś na podwórku
zrobił skład złomu.
Czy kiedyś te puste place, te zawalone chałupiny i rozjeżdzone błotniste
drogi znikną z krajobrazu Zacisza? Jórski chyba się w grobie przewraca.
Obserwuj wątek
    • Gość: Fly Re: Spacer po Zaciszu. IP: *.gtech.com / *.gtech.com 03.12.03, 11:29
      witaj sloggi,
      a ja mam takie pytanie...moze wiesz...jadac od Wicentego, skrecajac za ZZ w
      prawo w Mlodziencza i dojezdzajac do McDonalda przy Radzyminskiej, gdzies po
      2/3 drogi po prawej stronie jest taka niska zabudowa (brazowy, parterowy i
      bardzo rozlegly budyneczek z nietypowymi oknami) - za ogrodzeniem...czysciutko,
      ladnie, czasem stoi jakis samochod - co to jest? jakas firma? stowarzyszenie?
      wejscie jest chyba z drugiej strony, a od Mlodzienczej nic nie widac... troche
      mnie intryguje i ciekawi to zabudowanie...ale z lenistwa chyba nie podjechalam
      blizej...
      wiesz cos o tym?
      pozdrawiam i milego dnia zycze...
      Fly

      ps; jak sie uda to za miesiac odbiore klucze na B, klada juz chodniki i robia
      parkingi :),Brzeziny Polnocne powstaja w blyskawicznym tempie, ciekawe jak
      bedzie z Lewandowem vis a vis....
      • chaladia Re: Spacer po Zaciszu. 03.12.03, 11:43
        Gość portalu: Fly napisała:
        > ps; jak sie uda to za miesiac odbiore klucze na B, klada juz chodniki i robia
        > parkingi :),Brzeziny Polnocne powstaja w blyskawicznym tempie, ciekawe jak
        > bedzie z Lewandowem vis a vis....

        No to na wiosnę będzie więcej chętnych do rowerokowania po Zielonej Białołęce...
        • Gość: Fly Re: IP: *.gtech.com / *.gtech.com 03.12.03, 11:56
          bedzie...bedzie...znam kilkoro sasiadow z rowerami :) osobiscie wole 4 kolka :)
          ale po wycieczce rowerowej np po Brzezinach moge spragnionych ugoscic
          schlodzonym napojem :)
          pozdrawiam,
          Fly
      • sloggi Re: Spacer po Zaciszu. [do fly] 03.12.03, 11:44
        A co ma być na tym Lewandowie?
        • Gość: Fly Re: [do fly] IP: *.gtech.com / *.gtech.com 03.12.03, 11:51
          www.agroman.pl/
          slogii, nie moge tego inaczej sciagnac...wejdz na strone agromana i otwarzy sie
          reklama Lewandowa ups..osiedla Lewandow...podobno czesc lokatorow Brzezin
          Polnocnych i IV etapu "przepisuje sie" na Lewandow...../wiadomosc nie
          sprawdzona/
          ma byc vis a vis I etapu Brzezin, po drugiej stronie Glebockiej -
          milego,
          Fly
          • sloggi Re: [do fly] 03.12.03, 12:13
            To tam gdzie miał być stadion - ufffffffffffffffff.
          • chaladia Prompt Action Required... 03.12.03, 12:34
            Wydaje mi się, że mieszkańcy ZB (Agroman, Viking, Derby, Lewandów, to małe
            osiedle przy Kościuszki w Markach, wsia Kąty Grodziskie i osiedle JDJ Dev. za
            nią, Ostródzka i Brzezimy "Właściwe", Berensona, Ruskowego Brodu, Kobiałka,
            Mochtyńska, dalej Grabina, a nawet Głogi) czyli wszyscy korzystający z dojazdu
            do CH Targówek ulicą Głębocką powinni zacząć kategorycznie domagać się od Gminy
            inwestycji drogowych, które wydają się niezbędne w chwili, gdy na przestrzeni
            kilku zaledwie lat na dotychczasowych polach i łęgach zamieszkało lub wkrótce
            zamieszka kilknaście tysięcy osób, w większości zmotoryzowanych...
            - chodnik i ścieżka rowerowa przy Głębockiej, przynajmniej z jednej strony
            - generalny remont ul. Artyleryjskiej
            - przedłużenie ul. Artyleryjskiej do ul. Głębockiej z chodnikiem i ścieżką
            rowerową.
            - druga gałęź wjazdu na wiadukt ul.Głębockiej z Trasy Toruńskiej,
            - przekonstruowanie wiaduktu ul. Głębockiej tak, by zmiesciła się tam ścieżka
            rowerowa.
            - co najmniej chodniko-ścieżka rowerowa na Berensona.
            - dokończenie chodnika w Kątach Grodziskich
            - remont nawierzchni Ruskowego Brodu,
            - przebicie ul Skarbka z Gór do Głębockiej, choćby jako drogi tylko dla
            pojazdów (może być za wąsko dla chodnika i scieżki rowerowej).

            Jak na razie - mamy sytuację, że powstało "z niczego" spore miasto, a
            infrastruktura drogowa jest wiejska. Ciekawe, jak będzie miejscami w szkołach,
            przedszkolach itp... Dobrze, że sąsiedztwo centrów handlowych załatwia
            przynajmniej problem sklepów.

            BTW - przyszło mi do głowy, że przy tak gęstniejącej zabudowie, można by
            poprowadzić tramwaj jako przedłużenie linii do Annopola przez Białołęcką,
            Brzeziny do Agromana i pod Carrefoura...
            • Gość: Fly Re: Prompt Action Required... IP: *.gtech.com / *.gtech.com 03.12.03, 13:53
              w kupie sila :)
              jak tylko osiadziemy na Brzezinach, skrzykniemy sasiadow i poderwiemy lod do
              boju o drogi...bedzie nas wtedy 4 etapy :)
              obiecuje, ze bede glosno wolac o te drogi....
              teraz poki co nie ma jak sie skrzyknac...
              pozdrawiam,
              Fly

              ps' a tak a propos - wiecie co to za budynek, o ktorym pisalam w drugim poscie?
              • sloggi Re: Prompt Action Required... 03.12.03, 14:07
                Póki co wywalczcie przystanek linii 132, która omija osiedle.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka