Dodaj do ulubionych

Jak się liczy emeryturę

IP: *.wpo.com.pl 22.01.04, 12:49
Błędy w wyliczeniu emerytury , bo tzw. w artylule "średnie wynagrodzenie z 10
wybranych lat pracy" też się zmniejszy przy zmniejszeniu kwoty bazowej
Obserwuj wątek
    • Gość: M.Linke Re: Jak się liczy emeryturę IP: 212.160.103.* 04.02.04, 12:41
      Szanowny Panie Redaktorze<
      proszę potwierdzić, że opisany przez Pana sposób przeliczania emerytury jest
      prawidłowy.
      Po konsultacji telefonicznej z ZUS w Poznaniu, podstawą obliczenia emerytury
      nie jest śednie wynagrodzenie z 10-ciu wybranych lat, lecz średni wskażnik
      (stosunek rocznego zarobku do przeciętnego wynagrodzenia x 100%) z 10
      ostatnich lat. ZUS nic nie wie na temat "nowego" sposobu obliczania.
      Byłbym wdzięczny za odniesienie się do moich uwag, bowiem róznice wielkości
      emerytury są znaczne.
      Nie jest również szczęśliwie dobrany przykład( a może to przykład świadomej
      manipulacji)( śr. m-czna 1278,50 zł), bowiem czytelnikami GW nie są wg mojego
      rozeznania ludzie z taką średnią i wtedy z góry przyjęta teza w artykule, że
      zmiana kwoty bazowej o 30 (60)zł nie znacznie wpłynie na wielkość emerytury nie
      jest oczywiście słuszna!
      Z poważąniem - Marian Linke
    • Gość: Zet Re: Jak się liczy emeryturę IP: *.legnica.cvx.ppp.tpnet.pl 14.02.04, 14:45
      Oj, wstyd! Wystarczyło zrobić jeszcze kilka "słupków" i okazałoby się, że po 1
      marca (po zmianie kwoty bazowej - 1.829,24 zł) w tym wypadku emeryt straciłby
      19,07 zł. Przy wyższym wskaźniku wysokości podstawy wymiaru, np. 130 % (tak
      jest u mnie), jestem do tyłu na ok. 30 zł. Różnice może nie są zbyt wielkie,
      ale przecież liczy się wiarygodność gazety! Oczywiście, jeśli popatrzy się na
      tę sprawę z punktu widzenia redaktora, który zarabia "odrobinkę" więcej, to
      jest pryszcz, ale dla nas, szarej masy nie jest to błahostka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka