Dodaj do ulubionych

Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy

02.04.10, 12:42
Cóż, należy tylko mieć nadzieję, że ostatecznie okaże się, że oszczędności się
opłaciły (i Litwa wyjdzie na prostą), a życie ponad stan Grecji itp zostanie
ukarane. Tak, żeby wyszedł z tej opowieści jakiś pozytywny morał.
Obserwuj wątek
    • Gość: autor Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 12:53
      Związki zawodowe, które były przyczyną upadku wielu zakładów w Polsce (i
      zapewne wiele jeszcze zakładów przez nich upadnie), należy tępić wszelkimi
      możliwymi sposobami. Szkoda, że w Polsce brakuje prawdziwych polityków z
      jajami - są tylko Tuski i Kaczyńscy. Pierwsi trzęsą portkami przed każdą
      manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze
      związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku
      finansów publicznych.
      • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 13:01
        Uwazasz, ze demokracja konczy sie przed brama zakladu pracy... A finanse,
        szczegolnie publiczne, to czysta fikcja
        od czasu, jak pieniadz stracil swa
        scisla lacznosc ze zlotem, a wiec nie ma juz wartosci, a tylko sile nabywcza...
      • Gość: Tomek Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.fbx.proxad.net 02.04.10, 13:02
        Dokladnie tak. Potrzeba jeszcze wielu zmian w Polsce, o ktorych mowi
        sie od lat, ale zadna partia polityczna nie ryzykuje i nic nie robi
        z powodu utraty poparcia wyborcow.
        I tkwimy dalej w tym samym miejscu: zw.zawodowe, sluzba zdrowia,
        edukacja, itd.
        • Gość: kosmo Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:49
          Polska potrzebuje zmian - likwidacji partii politycznych i zastąpienia
          parlamentaryzmu demokracją bezpośrednią.
        • Gość: pm Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 13:52
          Jasne super. Za marnotrawienie pieniędzy przez polityków niech płacą
          ludzie. A co tam- podnieśmy podatki ,obniżmy emerytom, emeryt przecież
          żreć nie musi. Brawo będzie więcej do rozkradzenia.
          Acha pamietajcie niewolnicy to dla waszego dobra!! Tak wam powie pani w
          pudełku- to ten bóg przed którym siedzicie codziennie. On mówi
          zaciskajcie pasa bo stracicie niepodległość. Mordy w kubeł i do roboty
          , bo elyta sie bedzie bawić!!
          • noducks w irladnii obcieli place budzetowce srednio o 4% 02.04.10, 14:34
            i od tego czasu jest pernamentny strajk wloski. czyli w czasie kryzysu
            mentalnosc homo sovieticus ma swoje dobre strony co pokazuje przyklad
            litwy
          • pancwynar kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudzej... 02.04.10, 15:28
            ...kieszeni

            Gość portalu: pm napisał(a):
            Jasne super. Za marnotrawienie pieniędzy przez polityków niech płacą ludzie.


            kurna, az mnie trzesie gdy czytam takie piramidalne BZDURY!! a CZEMU, szanowny przedpisco, politycy 'marnotrawia pieniadze'??
            czy aby nie dlatego, iz oczekuja od niego takie cymbaly jak ty?
            kiedy prof. Belce (ktoremu, daleko do moich ulubiencow) wymknelo sie przed wyborami 2001, ze trzeba bedzie podniesc podatki jaki był efekt? Momentalnie spadlo poparcie dla SLD. Kiedy tylko odzywaja sie glosy o koniecznosci reform finansow publicznych momentalnie spada poparcie dla formacji gloszacej "niepopularne" hasła.
            Ktoś wyzej dobrze napisał o POPiS:
            Pierwsi trzęsą portkami przed każdą manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku finansów publicznych.

            Ludzie ZAWSZE zaplaca. Ale nie za politykow ktorych SAMI wybieraja. Za wlasna glupote i przekonanie o o tym, ze panstwo im 'da', bo 'sie nalezy'. Renta, zasilek, KRUS, lewe zwolnienie etc.
            • Gość: Macho Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:33
              To o czym piszesz nie wynika z nacisków ludu tylko z miekkiej dupy polityków.
              Uginają się przed każdym żądaniem choć dobrze wiedzą że z reguły nie ma forsy na
              ich finansowanie. Mało tego. Żądania ludu są relatywnie ograniczone i poza
              służbą zdrowia i emeryturami nikt nie chce wiecej od rządu. Problem w tym że
              wokół władz kreca sie lobbysci a i sam rzad ma szalone pomysly na co wydac
              pieniadze ktorych nie ma. Dwa sztandarowe przyklady idiotyzmow wydatkowych to
              Euro2012 i elektrownia atomowa.
              • pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 15:56
                Żądania ludu są relatywnie ograniczone i poza służbą zdrowia i emeryturami nikt nie chce wiecej od rządu.

                to mial byc zart, tak?
                gornicy chca tylko emerytur i bezpieczenstwa zdrowotnego?
                rolnicy takoz?
                lewi rencisci? pracownicy PKP?

                -53 procent Polaków popiera przywileje emerytalne dla wybranych grup zawodowych [...] Najchętniej akceptujemy emerytury wypłacane na specjalnych prawach osobom wykonującym prace fizyczne - górnikom i rolnikom. Z kolei tylko 4 procent Polaków uważa, że na specjalne względy zasługują sędziowie. Najwięcej zwolenników wypłacane na specjalnych prawach emerytury mają wśród osób najgorzej zarabiających. - Ludzie nie mają pojęcia, że takie przywileje kosztują – przyznaje Aleksandra Wiktorow, ekonomistka Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. – Nie wiedzą, że to oni z własnych podatków płacą na specjalne emerytury. W 2010 roku Polska wyda na przywileje emerytalne rolników, górników, służb mundurowych, sędziów i prokuratorów ok. 25 miliardów złotych - oznacza to, że na ten cel idzie niemal 10 procent środków z rocznego budżetu. Połowę tej kwoty stanowią dopłaty do emerytur rolniczych.
                "Rzeczpospolita"

                wszystko w temacie...
                Dwa sztandarowe przyklady idiotyzmow wydatkowych to Euro2012 i elektrownia atomowa.
                EURO - pelna zgoda
                elektrownia atomowa - naczytalo sie 'rewelacji' prof.Mielczarskiego?
                • Gość: Macho Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:48
                  Chooj mnie obchodzi opinia jakiegoś pierdzistołka. Natomiast kompletnie nie
                  wierzę w sens ekonomiczny takiej inwestycji. W sytuacji gdy sieć energetyczna
                  jest pokawałkowana własnościowo budowa elektrowni będzie prezentem dla
                  pośredników. W każdym razie prąd tak czy tak będzie droższy. Z EA czy bez.
                  • Gość: hehehe Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 178.53.179.* 04.04.10, 17:28
                    Twoja kultura osobista i poziom wypowiedzi na tym forum przypominają buraka
                    podwórkowego, któremu anonimowość pozwala leczyć swoje kompleksy.. to tyle w
                    temacie.
                    • Gość: aron Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 109.243.207.* 04.04.10, 19:12
                      kiedys sie wypowiadal jakis facet z Syberii ze poki sa pelne polki w
                      sklepach to nie kryzys. i tak samo widocznie litwini sa bardziej
                      odporni na kryzys niz grecy ktorzy nigdy nie zakosztowali komuny
                      • donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 04.04.10, 20:04
                        Pelne polki w sklepach byly tez w Indiach, gdy miliony Hindusow ginely tam z
                        glodu...
                        en.wikipedia.org/wiki/Bengal_famine_of_1943
                        en.wikipedia.org/wiki/Bengal_famine_of_1770
                    • donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 04.04.10, 20:05
                      A to do kogo?
            • Gość: pm Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 15:41
              Po pierwsze nie ubliżaj mi, bo to źle o tobie świadczy, po drugie gdzie
              napisałem albo z czego wynika ,że tego ja oczekuje.
              Wiesz czego ja oczekuje? Że w końcu banda potulnych baranów, zwana też
              społeczeństwem, weźmie się w kupę i pospadają głowy. I nie chodzi mi tu
              o posady,ale prawdziwe głowy.
              Żaden reżim nie trwa wiecznie, nawet demokracja- najlepszy system z
              możliwych.
              • pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 16:06
                glowy czyje?
                politykow? a kto ich wybiera? juz byl taki jeden co chcial scinac glowy; zostal vice-premierem i pokazal co potrafi (sadze ze z nawiazka);
                bankierow? a kto kaze 'spoleczenstwu' lokowac i pozyczac pieniadze w bankach?
                spolecz. na poziomie mikro- kredyty konsumpcyjne, na poziomie makro- obligacje drukowane w celu latania dziur budzetowych?
                moge zrozumiec TYLKO i WYLACZNIE kredyty inwestycyjne - pod konkretne projekty czy to dla przesiebiorstw (znowu mikro) czy panstwa (makro) np. w rozwoj i modernizacje infrastruktury komunikacyjnej regionu/kraju;
                ale kredyt "na samochod", "na TV", "na wakacje", "na swieta" (kolejny raz mikro)??
                czy na zalatanie dziury w ZUS i KRUS i/lub na zaspokojenie zadan lobby zwiazkowych (makro)??
                to tylko swiadczy o ekonomicznym analfabetyzmie (najczesciej w skali mikro) i zwyklym tchorzostwie, oportunizmie i hipokryzji (ostatni raz makro)
                • lord.wiader Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 16:56
                  To co piszesz jest zbyt oczywiste aby do niektorych dotarlo.

                  Zgadzam sie w 100%. Wladza (parlament, rzad) nie spadla na
                  spadochronach z Ksiezyca. Wladza jest "usrednieniem" spoleczenstwa a
                  dokladniej jego krotkoterminowych oczekiwan. Wyborca chce jesc
                  wiecej niz wytwarza? Wybierza taka wladze, ktora mu to zapewni.
                  Przynajmniej w horyzoncie czasowym obejmowanym umyslem Kowalskiego.
                  • Gość: kosmo z bagien Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 02.04.10, 21:09
                    a mi się jednak wydaje, że władza w pewien sposób spada na społeczeństwo z
                    Księżyca. Obecny system polityczny, zwany dla niepoznaki demokracją polega na
                    odgrywaniu pewnego spektaklu, władza jaki i kandydaci do władzy reprezentowani
                    przez duże partie polityczne gra pewien spektakl przed społeczeństwem,
                    polegający na przedstawianiu programu politycznego, pokazywaniu stylu rządzenia,
                    aktorów grających pierwszoplanowe role, daje poczucie społeczeństwu, że to ono
                    jest suwerenem i że to ono rządzi. A tak wcale nie jest. Wrzucanie kartki
                    wyborczej, raz na 4, 5 lat to nie demokracja, a jedynie skromny udział w
                    spektaklu, którego w którym na scenariusz, reżyserie i aktorów nie ma się
                    żadnego wpływu. Naszym celem powinny być działania na rzecz demokratyzacji życia
                    społeczeństw, tworzenia oddolnych samorządów i odzyskiwania władzy nad naszym
                    życiem i gospodarką, oraz eliminacja władzy polityków i kapitału.
                    • donaldthedean kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych... 02.04.10, 22:17
                      Otoz to. W UE jest plutokracjo-ochlokracja, a nie zadna demokracja. W UE, jak i
                      w USA, rzadza elity pieniadza (Pareto sie klania), a te elity, jak wiadomo,
                      wywodza sie ze zlodziei i bandytow...
              • pancwynar ps. 02.04.10, 16:07
                przepraszam za niepotrzebne inwektywy pod Twoim adresem
                nie tak sie prowadzi polemike..
                pozdr
                • Gość: Mariusz Re: ps. IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:23
                  I po co się sprzeczać. Póki będą istnieć grupy uprzywilejowane, zawsze będą psuć
                  krew tym, którzy są przez nich wykorzystywani. Na tym wyłożył się
                  pseudosocjalizm, na tym wyłoży się pseudodemokracja. Ciekawe, co będzie potem.
            • swan_ganz Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 17:07
              > Ludzie ZAWSZE zaplaca. Ale nie za politykow ktorych SAMI
              wybieraja. Za wlasna glupote i przekonanie o o tym, ze panstwo
              im 'da', bo 'sie nalezy'. Renta, zasilek, KRUS, lewe zwolnienie etc.


              no wieć własnie; nie zamierzam płacic za błędy polityków więc jeśli
              w Polsce ktoś bedzie zamierzał podnieść mi podatki bo "na emerytury
              zabraknie albo na pensje dla budżetówki" to wam zrobie rewolucję...
              Jesli ktos bierze władzę w tym kraju to oprócz apanazy z tej władzy
              płynących ma ponosić równiez odpowiedzialność za to ludziom obiecuje
              a potem robi... I najlepiej będzie jeśli ta odpowiedzialność będzie
              powiązana na sztywno z głową takiego polityka a nie tylko z utrata
              stołka... Innymi słowyl jak polityk da doopy to niech wie, że za to
              zawisinie na latarni a nie skonsumuje owoce, których dorobił sie
              będąc przy korycie..
              • pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 17:54
                kolejny...:/
                gadal dziad do obrazu...
                I najlepiej będzie jeśli ta odpowiedzialność będzie powiązana na sztywno z głową takiego polityka a nie tylko z utrata stołka... Innymi słowyl jak polityk da doopy to niech wie, że za to zawisinie na latarni a nie skonsumuje owoce, których dorobił sie będąc przy korycie..
                a kto o tym bedzie decydowal rewolucjonisto kieszonkowy? ty? twoi kumple z podworka?
                bo jakby nie bylo obywatele co cztery lata (a czesto i krocej) moga 'osadzic' politykow;
                i, dziwnym trafem, wciaz wybieraja te same, zadowolone z siebie mordki lewicujacych (bo tego oczekuje tluszcza) cwaniakow obdarzonych 'wrazliwoscia spoleczna' i 'pochylonych nad losem najbiedniejszych, ktorymi to winno panstwo szczegolnie sie opiekowac'
                a nielicznych mowiacych prosto z mostu ekonomiczne oczywistosci traktuje sie albo jak wariatow, albo niemal jak zbrodniarzy wojennych, ktorzy marza o krwawym holokauscie na maluczkich (czyt. zwyklych ludziach)
                • Gość: Kagan Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 18:06
                  Co rozumiesz przez ekonomiczne oczywistosci? To, ze zysk kapitalisty bierze sie
                  z nieoplaconej czesci pracy pracownika najemnego? A wiesz, ze to sie nazywa po
                  prostu KRADZIEZ?
                  • Gość: aron Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 91.200.94.* 02.04.10, 19:33
                    jedź do Korei Północnej, tam cię nie okradną
                  • Gość: krawczyk Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 22:39
                    Dobrze się czujesz? Przecież każdy tak niecnie "okradany" może sam dla siebie tak sobie życie własną złodziejską działalnością gospodarczą zorganizować, by nie pozwolić się "okradać" a za to "okradać" innych...aaa, nie potrafi lub nie chce, tak? Ojej, więc należy sie nad nim pochylić, on przeca nie umiaty lub niechętny, czyli współczucia godzien.No i pieniundzów z podatków siłą wyciąganych z cudzych kieszeni.
                    Won, lewusie. Najlepiej curik na forum Polonia hehehe
                    • donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych? 03.04.10, 15:27
                      Wsydzis sie, harbourfront swego starego nicka, czy ci go wreszcie
                      zabanowano?
                • Gość: Swan Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 89.174.254.* 03.04.10, 13:35
                  > a kto o tym bedzie decydowal rewolucjonisto kieszonkowy? ty?
                  twoi kumple z podworka?


                  dokładnie tak; ja i moi kumple z podwórka będziemy decydować... A
                  precyzyjniej mówiąc; kumple w nieszczęściu (z posiadania takich
                  polityków) z wielu podwórek..
                  A to latego, że ani ja ani moi kumple nie chcemy juz płacić za błędy
                  kolejnych ekip rządzących tym krajem od dwudziestu juz lat...
                  reasumując; jak wygra najbliższe wybory PO to moja firma przeniesie
                  swoja siedzibe na wyspy i tam będziemy płacić podatki a tu będziemy
                  tylko delegowanymi pracownikami...
                  Czyli postapimy dokładnie tak jak juz podstąpiło kilka firm z mojej
                  branzy, które działaja w kraju i biora udział w tutejszych
                  przetargach ale zarejestrowani są np w Czechach albo a WB bo tak
                  wychodzi taniej.. Innymi słowy; jakimis gadkami o patriotyźmie to
                  sobie rzadzący moga doopska wytrzeć a nie wciskac mi kity i rządać
                  bym im za te bzdury płacił bo ja płace tylko za konkretna, wykonaną
                  robotę. Donek spieprzył ten kredyt, który mu dałem dwa lata temu i
                  nastepni juz go nie dostaną..
                  • donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych? 03.04.10, 14:50
                    No coz, kolejne ekipy rzadzace po roku 1990 Polska, UE i USA zawiodly na calej
                    linii, stad teraz pora, abym wladze przejal ja z moimi kumplami, moze nie tyle z
                    podworka, co ze studiow...
          • setlers5 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 19:13
            Pewnie sam marnotrawisz swoje pieniądze i żyjesz od pierwszego do pierwszego, bo
            po tygodniu zostaje ci połowa zarobionej pensji. Polityków mamy takich na jakich
            zasługujemy. Najwięcej pieniędzy marnotrawionych jest właśnie na przywileje
            socjalne dla różnych grup społecznych - im szybciej to zauważysz, tym szybciej
            przestaniesz wypisywać pierdół na tym forum.
            • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 22:21
              Ja osczedzam ponad polowe pensji netto. Ala ja pracuje i zarabiam na zachodzie
              Europy...
              • setlers5 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 03.04.10, 00:05
                I chwała Ci za to!
                Ja podobnie, mimo że mamy całkowicie odmienne poglądy.
          • Gość: mir Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.tmark98.revers.nsm.pl 03.04.10, 09:33
            a kto wybiera polityków? i tu kłania się brak rozumku
            • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od ? 03.04.10, 15:22
              Slyszales cos o teorii elit V. Pareto? Ona doskonale wyjasnia, czemu w tzw. burzuazyjnej demokracji mamy wciaz te same elity (pieniadza) u wladzy, i ze wybory sa fikcja, gdyz w ich wyniku zmieniaja sie czasem ludzie stojacy formalnie na czele rzadzacych elit, ale nigdy same elity, gdyz do zmiany elit niezbedna jest rewolucja.
              • Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.251.* 04.04.10, 07:09
                a co pareto napisal o wymianie elit w twojej umilowanej kubie i
                bialorusi? tam to dopiero sa zmiany
                • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 12:24
                  Na Kubie elity zmienily sie, podobnie jak na Bialorusi, w drodze rewolucji. Na
                  Kubie w roku 1959, a na Bialorusi w roku 1917.
                  • Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.11.* 04.04.10, 12:34
                    a w portugalii kiedy sie elity zmienily?
                    • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 20:01
                      W roku 1974 - tzw. rewolucja godzikow...
                      • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 20:02
                        GoZdzikow, oczywiscie!
                        • Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.207.* 04.04.10, 20:39
                          no i co dala ta rewolucja gozdzikow? nie ma w portugalii dzikiego
                          kapitalizmu? bank portugalski da ci kredyt na zakup kontrolnego
                          pakietu akcji orlenu?
                          • donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 05.04.10, 13:05
                            Dala otwarcie Portugalii na swiat i nadrobienie opoznienia w stosunku do takich
                            panstw jak Francja czy W. Brytania. I po co mi te akcje Orlenu, ktore
                            niedlugo beda mialy wartosc makulatury? Po co sie mam zadluzac? Aby Kaczory z
                            Donaldem przjadly me inwestycje?
                            • aron2004 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 05.04.10, 21:23
                              chodzi o to że gdybyś mieszkał na Białorusi, to białoruski bank
                              dałby ci kredyt dzięki czemu mógłbyś zakupić pakiet większościowy
                              rafinerii w Mozyrzu
                              , natomiast w Portugalii bank nie da ci
                              kredytu nawet na zakup akcji Orlenu, bo w Portugalii jest dziki
                              kapitalizm. A na Białorusi, Kubie czy w Korei Północnej banki są dla
                              kilentów a nie klienci dla banków i dają kredyty wszystkim na
                              wszystko. Na tym polega sprawiedliwość społeczna.


                              Dlatego właśnie podejrzewam, że zrezygnowałeś z Białorusi dla
                              jakiejś baby, której bardziej się podoba w Portugalii. No bo czy
                              miłość do komunizmu może być mniejsza od czegoś? Chyba tylko od
                              miłości do kobiety, choć nie zawsze.
      • kibic_rudego Idiotyzm Etosu byl przyczna upadku w Polsce 02.04.10, 22:07

        nie tylko zakładów.
        ZZ nie trzymały balcerowiczów przy finansach i nie ustalają budżetu i nie
        uchwalaj ustaw.
        Ich strajki to pryszcz w porównaniu do jednej ustawy robiącej dobrze "królikom".
        A takich w Polsce, Litwie czy Grecji znajdziesz na pęczki
        Z drugiej strony utrzymywanie ZZ przez firmy, jak było za komuny jest chore.


        Gość portalu: autor napisał(a):

        > Związki zawodowe, które były przyczyną upadku wielu zakładów w Polsce (i
        > zapewne wiele jeszcze zakładów przez nich upadnie), należy tępić wszelkimi
        > możliwymi sposobami. Szkoda, że w Polsce brakuje prawdziwych polityków z
        > jajami - są tylko Tuski i Kaczyńscy. Pierwsi trzęsą portkami przed każdą
        > manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze
        > związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku
        > finansów publicznych.
    • donaldthedean Litwini masowo uciekaja z Litwy 02.04.10, 12:58
      Litwa nie ma szans na samodzielna egzystencje. Stad Litwini masowo z niej
      emigruja. A Grecy sa patriotami, i chca, aby Grekom bylo lepiej w Grecji niz na
      emigracji, stad protestuja, gdyz w Grecji, w odroznieniu od mocno
      zsowietyzowanej Litwy, wiedza, co to znaczy DEMOKRACJA!
      • Gość: rozbawiony Re: znajdz glupszego od siebie :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:07
        • Gość: Macho Re: znajdz glupszego od siebie :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:16
          Grecy wiedzą czego bronią.
          Bardzo ciekawe ile czasu zajmie Litwie powrót do płac sprzed kryzysu.
          • Gość: rozbawiony Re: czego Grecy bronia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:40
            Zycia ponad stan, na koszt innych.
            • Gość: Macho Re: czego Grecy bronia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:43
              Odpowiedz na pytanie. Kiedy Litwini wrócą do płac sprzed kryzysu.
      • Gość: przelotem Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy IP: *.dip.t-dialin.net 02.04.10, 14:08
        W Grecji i na Cyprze mieszka 11 milionow Grekow, poza 5 milionow.
        • donaldthedean Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy 02.04.10, 17:43
          Tyle, ze oni wyemigrowali dawno temu. Dzis Grecy wracaja do Grecji...
      • Gość: jakis Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:09
        chyba bardzie pasuje dupokracja panstwo bankrut bez pomocy
        zewnetrzej sobie nie poradzi.. Dlugi trzeba splacac. niektorzy tego
        nierozumieja i w imie demokracji strajkuja moze odsuna "wyrok" na
        kilka lat ale i tak beda musieli splacic
    • rafieba Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 12:58
      Wbrew pozora kryzys na Litwie mial rowniez swoje dobre strony. Moj
      kolega z Wilna mogl sobie wreszcie pozwolic na zakup nowego
      mieszkania, poniewaz jego cena spadla o drobne 40 proc.
      • donaldthedean Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:03
        Cena mieszkan na Litwie padla, gdyz Liwini wyemigrowali z Litwy. I co z tego, ze
        ma mieszkanie, jak nie bedzie miec pracy? Wiesz jak tanio mozna kupic dom w Detroit?
        • rafieba Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:06
          Wiesz, akurat on pracuje dla rzadu RL.

          donaldthedean napisała:

          > Cena mieszkan na Litwie padla, gdyz Liwini wyemigrowali z Litwy. I
          co z tego, z
          > e
          > ma mieszkanie, jak nie bedzie miec pracy? Wiesz jak tanio mozna
          kupic dom w Det
          > roit?
          • wszechpastor nie zaciskaj - pasa zaciśnij pięść 02.04.10, 14:10
            pracuje dla rządu i w czasie kryzysu kupuje dom... ciekawie wyglądają te cięcia
            w litewskiej budżetówce; pensje obcięli obywatelom a nie sobie; greccy obywatele
            mają widać mniejszą tolerancje na jawną grabież władzy.
            • Gość: rozbawiony Re: a co, masz biegunke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:55
              • Gość: Macho Re: a co, masz biegunke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:18
                Grecja w odróżnieniu od Polski nie jest republiką bananową.
                • Gość: rozbawiony Re: zewrzyj posladki, macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:41
                  Bo cwiczenia z glowa to juz Tobie nic nie dadza.
                  • Gość: Macho Zmień zioło, bo ci zbyt wesoło. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:44
          • donaldthedean Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 17:44
            czyli zyje z cudzych podatkow... :(
    • Gość: merek Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 193.179.215.* 02.04.10, 13:01
      "Pensje budżetówki zmniejszone o 30 proc., a emerytury o 11 proc."
      A prawa nabyte? Co na to prawnicy? Co na związkowcy? Jak tak można?
      Otóż można. Jak kasa pusta.
      Ku rozwadze wszystkim bredzącym o "prawach nabytych".
      • Gość: OK_no Dla bredzącego, że można ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:16
        Koktajle mołotowa, kamienie, generalny strajk, zmiana rządu albo systemu. W
        latach 80`tych też każde słowo o zmianach ciasno-głowi nazywali bredzeniem.
        Zreszta jakby tobie odebrali 1/3 wynagrodzenia i podnieśli podatki to co byś
        zrobił ? Głód i racja stanu wystarczą do szczęścia ?!
        • Gość: merek Re: Dla bredzącego, że można ... IP: 193.179.215.* 02.04.10, 13:24
          Fajnie. Oto gospodarka leży w gruzach. Na ulice wychodzą związkowcy i zwykli
          obywatele. Koktajle mołotowa, kamienie, generalny strajk.
          I co? Napisz mi z łaski swojej kto zyska na zmiana rządu albo systemu?
          Już widzę tych opływające w dostatki emerytów, po rewolucji.
          Czekam niecierpliwie na twoje spostrzeżenia.
          Pozdrawiam!
          • Gość: kosmo Re: Dla bredzącego, że można ... IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:54
            Ten system wali się na całym świecie, nie tylko w Pribaltyce, Grecji, czy
            Islandii. Ja nie chcę całe życie martwić się o swoje oszczędności, czy o
            następną ratę we frankach, bo jakaś banda cwaniaków zrobi skok na kurs złotego.
            Nie wiem czy potrzeba rewolucji, czy ewolucji, ale zmiana systemu politycznego i
            gospodarczego to konieczność i gdyby nie to, że jak na razie nie widać żadnej
            alternatywy dla kapitalizmu, a odejście od demokracji przedstawicielskiej na
            rzecz demokracji bezpośredniej wydaje się utopią, już teraz zaczęły by się
            zmiany. Widocznie musimy przejść jeszcze parę trzęsień ziemi, by to do nas dotarło.
            • Gość: rozbawiony Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:57
              Problemy biora sie stad ze ludzie wydaja wiecej niz zarabiaja. Juz
              widze te tlumy na ulicach rzucajace koktajle molotowa i skandujace
              okrzyki: chcemy wydawac mniej :-)
              • Gość: Macho Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:21
                Nie ludzie matołku tylko rządy. Zadłużenie ludu to pikuś wobec zadłużenia rządów
                i samorządów.
                • Gość: hmm Re: oj biedny kretynie IP: 178.53.175.* 02.04.10, 16:47
                  @Macho - rządy ? a kto wybierał "rządy" - LUDZIE :) Ludzie, z których większość nie rozumie (tak jak "Macho"), że nie można wydawać więcej niż się zarabia w nieskończoność ! kiedyś w końcu przychodzi czas zapłaty rachunków.. państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć "jeleni" finansujących dalsze "życie na kredyt".. i nie są jednocześnie w stanie spłacać już zaciągniętych kredytów.. ich wiarygodność spada dla inwestorów (np. Grecja).. ostatecznie więc po łapach dostaje całe społeczeństwo, ale jest to tylko efekt końcowy głupiej i nierozważnej polityki gosp. tegoż społeczeństwa (i jego wybrańców!).. a, czy to jest efektem wyborów politycznych, czy oszukiwaniu i nie płacenia podatków, wyłudzaniu rent i emerytur czy przesadnych roszczeń związków zawodowych, czy rozdawnictwem pieniędzy publicznych przez polityków (pod naciskiem LUDU oraz różnych lobbystów) to efekt jest taki sam.. Zresztą najczęściej wszystkie te czynniki występują jednocześnie i w rezultacie powodują problemy z bilansowaniem wydatków państwa.. "ponad stan" LUDU kończy się w końcu twardym lądowaniem.. przyczyną zawsze jest elementarny brak wiedzy ekonomicznej oraz zwykła głupota i nierozwaga..rewolucja nie rozwiąże problemu, jedynie edukacja ludzi.. i odrobina zdrowego rozsądku czego życzę Wszystkim :)
                  • Gość: Macho Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:07
                    Zgroza bierze gdy się czyta twoje brednie.

                    > Nie można wydawać więcej niż się zarabia w nieskończoność kiedyś w > końcu
                    przychodzi czas zapłaty rachunków.

                    Bzdura na resorach. Hmm do tej pory nie zauważył, że poprzednie kredyty spłaca
                    się przez zaciąganie następnych. I to działa, praktycznie wszystkie państwa w
                    ten sposób rozprawiają się z problemem spłaty poprzednich zobowiązań.

                    > państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć > "jeleni"
                    finansujących dalsze "życie na kredyt".. i nie są >jednocześnie w stanie spłacać
                    już zaciągniętych kredytów.. ich >wiarygodność spada dla inwestorów (np. Grecja).

                    Bankructwa państw należą do wyjątkowo rzadkich zdarzeń i praktycznie nigdy nie
                    ma to związku z brakiem dopływu "jeleni" ale z brakiem możliwości finansowania
                    poprzednich długów. "Jeleni" nie brak, ze spłatą długów też nigdy od 20 lat nie
                    mieliśmy problemów.

                    > ostatecznie więc po łapach dostaje całe społeczeństwo, ale jest to > tylko
                    efekt końcowy głupiej i nierozważnej polityki gosp. tegoż >społeczeństwa (i jego
                    wybrańców!).. a,
                    > czy to jest efektem wyborów politycznych, czy oszukiwaniu i nie >płacenia
                    podatków, wyłudzaniu rent i emerytur czy przesadnych >roszczeń związków
                    zawodowych, czy rozdawnictwem pieniędzy >publicznych przez polityków (pod
                    naciskiem LUDU oraz różnych >lobbystów) to efekt jest taki sam..

                    Gruba, bardzo gruba przesada. Życie gospodarcze i polityczne to jest proces
                    ciągły. Byłoby dla ciebie znacznie lepiej gdybyś nauczył się korzystać z
                    obowiązujących trendów na swoją korzyść i dał sobie spokój z rozważaniami na
                    poziomie państwa których ani nie rozumiesz ani nie masz na to wpływu.

                    > Zresztą najczęściej wszystkie te czynniki występują jednocześnie i > w
                    rezultacie powodują problemy z bilansowaniem
                    > wydatków państwa.. "ponad stan" LUDU kończy się w końcu twardym >lądowaniem..
                    przyczyną zawsze jest elementarny brak wiedzy >ekonomicznej oraz zwykła głupota
                    i nierozwaga..rewolucja nie >rozwiąże problemu, jedynie edukacja ludzi.. i
                    odrobi na zdrowego >rozsądku czego życzę Wszystkim :)

                    Nie będzie żadnego twardego lądowania. Upowszechnienie wiedzy ekonomicznej daje
                    efekty jedynie na poziomie mikroekonomii, ale nie ma większego znaczenia na
                    poziomie makro czego najlepszym przykładem są rządy PO. Tusk nie robi kompletnie
                    nic, za to doskonale pilnuje słupków i podpowiedzi ekipy PR. Jak na tym
                    wychodzi? PO ma wygrane wybory jak w banku.
                    • Gość: hmm.. Re: oj biedny kretynie IP: 178.53.175.* 02.04.10, 23:29
                      do Macho :)

                      Niestety widać, że masz poważne problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem.. A
                      cała reszta Twojej wypowiedzi tylko potwierdza to co napisałem wcześniej.. Więc
                      albo jesteś ekonomicznym ignorantem, albo zwykłym ideologiem (wnioskuję z treści
                      Twojej wypowiedzi, że reprezentujesz obie cechy),a Twoje zacietrzewienie może Ci
                      zaszkodzić na zdrowie :)

                      Napisałeś:

                      "Hmm do tej pory nie zauważył, że poprzednie kredyty spłaca
                      się przez zaciąganie następnych. I to działa, praktycznie wszystkie państwa w
                      ten sposób rozprawiają się z problemem spłaty poprzednich zobowiązań."

                      Wielkie odkrycie :) Jakbyś nie zauważył napisałem jedno zdanie niżej cytuję:
                      "państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć
                      jeleni finansujących dalsze "życie na kredyt" "

                      Bo widzisz może 20-30 lat można sobie tak żyć na kredyt, ale w skrajnych
                      przypadkach może to w końcu doprowadzić do sytuacji,że skala zadłużenia oraz
                      narastające odsetki spowodują uruchomienie spirali zadłużenia (czy to jest
                      Państwo czy obywatel czy instytucja np. firma schemat działania jest
                      analogiczny) która może się skończyć bankructwem delikwenta.. więc to może
                      działać do pewnego momentu, o ile nie zostanie przekroczony punkt graniczny.. a
                      punktem tym jest zaufanie do podmiotu wśród dłużników oraz dawców kapitału..
                      oraz już istniejący dług! w przypadku Grecji jest coraz bliżej do negatywnego
                      scenariusza.. przy każdej kolejnej aukcji obligacji Grecji spada popyt
                      inwestorów, a rośnie premia za ryzyko (wyrażana w % obligacji rządu Grecji).. a
                      bankructwa państw nie są niczym niespotykanym w ekonomii, było ich wiele w
                      przeszłości (ostatnie głośny przypadek to Argentyna, ale nawet takie Niemcy
                      bankrutowały - radzę zainteresować się nieco historią ekonomii).. jednie
                      znaczące reformy mogą jeszcze dać szansę na uniknięcie krachu tego kraju oraz
                      inne działania (np. renegocjowanie terminów zapadalności spłat już istniejącego
                      długu etc.)..

                      Dalej piszesz:
                      "Bankructwa państw należą do wyjątkowo rzadkich zdarzeń i praktycznie nigdy nie
                      ma to związku z brakiem dopływu "jeleni" ale z brakiem możliwości finansowania
                      poprzednich długów. "Jeleni" nie brak, ze spłatą długów też nigdy od 20 lat nie
                      mieliśmy problemów."

                      Chyba "logika" nie była nigdy Twoją mocną stroną :) W drugiej części zdania sam
                      sobie przeczysz :) Przecież to inwestorzy (krajowi czy zagr.) finansują długi
                      państwa (rollout debt), a jak ich zabraknie to następuje sytuacja, którą sam
                      określiłeś jako "brakiem możliwości finansowania poprzednich długów". Teraz
                      przeczytaj sam siebie raz jeszcze i pomyśl, to naprawdę nie boli :)

                      Reszty Twojej wypowiedzi nie ma co komentować, bo to są same ogólniki i niestety
                      kolejne przejawy ignorancji ekonom.. Wyrażasz typową i często spotykaną na wielu
                      forach postawę "negacji" bez przedstawienia jakichkolwiek argumentów
                      merytorycznych w poruszanym temacie. Ponadto ostatni akapit nie na temat, ten
                      artykuł dotyczy ekonomii, a Ty sprawiasz mi wrażenie politycznego agitatora :) I
                      mam w nosie jaką partię popierasz.. polecam poszukać innego forum :)

                      Bez odbioru.
                      • donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 03.04.10, 15:26
                        Pokaz mi choc jeden przypadek realnego bankructwa panstwa, tj. z komornikiem wkraczajacym do skarbu panstwa...
                        Przeciez dzisiejsze USA sa niewyplacalne, i to conajmniej od czasow Reagana, jak nie Nioxona, i co z tego? Brna dalej w dlugi...
                        • Gość: hm.. Re: oj biedny kretynie? IP: 178.53.179.* 04.04.10, 17:21
                          Wielokrotnie różne państwa w historii bankrutowały (innymi słowy były
                          niewypłacalne). Ostatnio choćby Argentyna.. Zresztą jakbyś poświęcił kilka minut
                          to bez problemów można na ten temat znaleźć tony informacji w interncie:

                          forsal.pl/artykuly/401929,panstwowe_bankructwa_to_niekonczaca_sie_opowiesc.html
                          Co do USA.. jeżeli nadal ten kraj będzie tak nieodpowiedzialnie prowadził swoją
                          politykę fiskalną to, gdzie jest napisane, że USA nie mogą w przyszłości
                          zbankrutować ? jest to całkiem realny scenariusz, choć w ich przypadku może to
                          prostu przeciągnąć się w czasie.. bankructwo tego kraju uderzy rykoszetem w
                          gosp. światową, w szczególności w Europę, Azję (Chiny/Japonia/Indie) czy Bliski
                          Wschód (kraje Zatoki Perskiej mają ogromne aktywa denominowane w $).. w
                          interesie całego świata jest więc utrzymanie status quo, ale i to może kiedyś
                          się skończyć.. przyspieszyć może ten proces upadek dolara (który na dzień
                          dzisiejszy w długim terminie wydaje się kwestią czasu, choć pewnie szybciej
                          raczej zobaczymy upadek euro :) ) oczywiście to może się zdarzyć przy
                          pesymistycznym założeniu, że USA nadal będą szły tą samą drogą.. na dzień
                          dzisiejszy dług USA w stosunku do PKB jeszcze daleki jest do stawiania takich
                          kategorycznych tez.. wiele krajów europejskich ma większe problemy.. choć
                          negatywny trend jest widoczny..
                          ponadto USA mają nadal najwyższe ratingi, w przypadku kryzysu to właśnie dolar
                          był i jest tzw. "bezpieczną przystanią" (co było widać w latach 2007/2008 w
                          trakcie spadków na giełdach światowych!).. oznacza to,że mimo kłopotów nadal
                          zaufanie do tego kraju wśród inwestorów jest na wysokim poziomie w stosunku do
                          reszty świata.. ale i to może się zmienić.. sytuacja rozwija się dynamicznie i
                          nie ma co gdybać, wszystko zależy od polityki władz USA w najbliższych latach..
                          może i tam nastąpi przebudzenie.. kolejne lata powinny pokazać, który scenariusz
                          ma największe szanse realizacji w przyszłości..
                          • donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 04.04.10, 20:12
                            Nie, nie bankrutowaly, tylko zawieszaly obsluge swych dlugow, i nic im
                            zrobic nie mozna bylo, gdyz panstwa sa z definicji suwerenne...
                            A te "ratings" sa tyle warte, co papier, na ktorym sa wydrukowane...
                            Po prostu USA zyja ponad stan od czasow brudnej, niepopularnej i
                            przegranej wojny w Wietnamie, ktora rzad USA mogl finansowac tylko zaciagajac
                            kolejne dlugi i drukujac "pusty" pieniadz. I stad tez Nixon musial zawiesic
                            "tymczasowo" wymienialnosc USD na zloto juz w latach 1970tych. A pozniej
                            przyszedl Reagan, ktory zadluzyl USA tak, ze juz nigdy Stany z tego dlugu nie
                            wyjda. Co prawda dzieki tym dlugom, rozpadl sie ZSRR, ale to bylo pyrrusowe
                            zwyciestwo USA...
                            Pozdr.
                            Kagan
                            • Gość: aron Re: oj biedny kretynie? IP: 109.243.207.* 04.04.10, 20:43
                              a jakie jest zadluzenie portugalii? gdzie portugalia prowadzila wojne?
                              • sothink Re: oj biedny kretynie? 04.04.10, 22:40
                                hahahah, a aron na PiS głosuję, partie "Zabrać bogatym dać biednym",
                                "Polska solidarna" jak za czasów ZSSR, buhahahahahahahahahaha
                                lewus jeden będzie innych od lewusów wyzywał, śmiech na sali,
                                buhahahahahahahahahaah
                                • Gość: aron Re: oj biedny kretynie? IP: 109.243.171.* 05.04.10, 06:06
                                  nie stac cie bidoku nawet na zakup Jelcza z Loziny dlatego sie
                                  frustrujesz
                                  skocz.pl/jelczsothinka

                                  wyrzucili cie z klity na nowym dworze bo nie byles w stanie splacac
                                  kredytu zabrali ci samochod musisz wisiec na rurce w tramwaju stad
                                  twoja frustracja buahahahahahahaa a i na bilety cie nie stac musisz
                                  wypatrywac kanarow buahahahahahahaha
                                  • donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:06
                                    A po co mi Jelcz? A mieszkalem kiedys nie w N. Dworze, ale w Jablonnej...
                                    • aron2004 Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 21:24
                                      ten Jelcz to nie było do ciebie, tylko dla tego filksdojcza z lissy
                                      • aron2004 Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 21:26
                                        ty sobie kup Maza białoruskiego
                                        www.maz-auto.pl/
                                        aczkolwiek bank portugalski nie da ci kredytu, ale to może i dobrze
                                        bo te MAZy mają zdaje się silniki japońskie, a tylko buda jest
                                        łukaszenkowska
                                        • drniehabil Re: oj biedny kretynie? 15.04.10, 19:59
                                          A po co mi kredyt? Zreszta go mam, ale nie uzywam.
                              • donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:11
                                A co mnie obchodzi to zadluzenie? Uwazam, ze jest za male, bo np. odlozono o rok
                                rozpoczecie budowy linii szybkiej kolei z Porto przez Lizbone do Madrytu, aby
                                zmniejszyc to zadluzenie. Portugalia do roku 1974 prowadzila zas kolonialne
                                wojny w Angoli i Mozambiku.
                            • Gość: hmm.. Re: oj biedny kretynie? IP: 178.53.179.* 04.04.10, 21:46
                              nie bankrutowały ? zwij sobie to jak chcesz.. w terminologii ekon.
                              niewypłacalność państw = bankructwo.. a nie spłacanie długów jest tylko tego
                              konsekwencją.. nie wiem po co to całe filozofowanie i czepianie się słówek :)
                              sens jest takim sam..

                              pozdrawiam :)
                              • donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:09
                                Niewyplacalnosc to nie jest bankructwo. Niewyplacalnosc to jest termin
                                ekonomiczno-ksiegowy, a bankructwo to jest termin prawny.
                                Wiele firm jest niewypalcalnych, ale nie oglasza bankructwa, a sa tez przyaddki,
                                ze firma jest wypalcalna, ale opalca sie jej oglosic bankructwo, np. aby pozbyc
                                sie sporej czesci pracownikow...
                                Pozdr. :-)
                  • Gość: Kagan Iluzja demokracji IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:56
                    Obecne rzady, czy to w UE, czy w USA, pochodza tak samo z wyboru jak w
                    ChRL.
                    Tyle, ze w ChRL rzady mianuje partia, fomalnie komunistyczna, a w UE
                    czy w USA o tym, kto bedzie u wladzy decyduje kapital, glownie finansowy (Wall
                    Street). Tak wiec w UE i w USA mamy dzis plutokracje (rzady elity
                    pieniadza) z elementami ochlokracji, czyli rzadami zwyklej choloty...
                    Wiecej na temat rzadow elit i iluzji zachodniej demokracji w pracach V. Pareto.
            • Gość: KAGAN Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:52
              Jest alternatywa dla kapitalizmu, i to nie jedna. Probllem jest zas glownie to,
              ze media sa dzis kontrolowane przez kapital, ktory z defincji jest za
              utrzymaniem kapitalizmu, i to za wszelka cene... :(
              • Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 02.04.10, 19:35
                tak tak w Kubie w Korei Pn. i na Białorusi nie ma kryzysu. Jest
                alternatywa dla kapitalizmu.
                • Gość: kosmo Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 02.04.10, 21:16
                  socjalizm w wersji białoruskiej, kubańskiej, czy koreańskiej zbankrutował
                  szybciej niż kapitalizm, więc nie jest żadną realną alternatywą dla kapitalizmu.
                  Problem w tym, że alternatywa do tej pory nie została jeszcze wypracowana.
                  • donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 02.04.10, 22:10
                    W Korei Pln. to socjalizmu nigdy nie bylo...
                • donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 02.04.10, 22:09
                  W Korei Pln. jest neofeudalizm, Kuba byla by najbogatszym krajem Ameryki
                  Lacicnskiej gdyby nie blokada ze strony USA, a na Bialorusi rzeczywiscie nie ma
                  kryzysu.
                  • Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 03.04.10, 05:28
                    A po co Kubie do szczęścia jest potrzebny handel z USA? Czy kraj
                    socjalistyczny nie może dać sobie rady handlując z Rosją i Wenezuelą?

                    Na Białorusi nie ma kryzysu? A jaki jest wzrost? 10%?

                    • Gość: kosmo z bagien Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 03.04.10, 09:35
                      nie jestem fanem ani Kuby, ani Białorusi, ale to w kapitalizmie kryzys zaczyna
                      się gdy następuje stabilizacja (czyli 0 wzrost gospodarczy), gospodarki
                      socjalistyczne nie są aż tak uzależnione od wzrostu jak kapitalizm. To jedna ze
                      słabszych cech kapitalizmu, potrzeba nieustannego wzrostu, a tym samym ekspansji.
                      • Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 03.04.10, 11:22
                        no właśnie. Wiec czemu jeszcze siedzisz w dzikim kapitalistycznym
                        Rydzykolandzie? Dlaczego nie wyjechałeś na Białoruś?

                        Czyżbyś liczył jeszce na to że kapitalizm się odrodzi?
                        • donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 03.04.10, 14:57
                          To do mnie? Ja siedze w kraju a zachodzie Europy, gdzie rzadza socjalisci a w
                          opozycji najsilniejsi sa komunisci i socjaldemokraci...
                      • donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 03.04.10, 15:19
                        Otoz to - kapitalizm, szczególnie wolnorynkowy, jest sytemem mocno niestabilnym, i bez ciągłej a nieprzerwanej ekspansji (ktora jest po prostu fizycznie nie mozliwa w tym systemie, ktory nie ma praktycznie żadnej kontroli nad gospodarką) popada w cykliczne kryzyzy. Niestety, Schumpetr nie miał racji pisząc o "kreatywnej destrukcji", gdyz w dzisisiejszym kapitalizmie wolnorynkowym obserwujemy destrukcję, ale nie kreatywna, a tylko mocno destruktywną... :(
                        lech.keller@gmail.com
          • Gość: Macho Re: Dla bredzącego, że można ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:19
            Ci którzy pracują. Nie dopuszczą do wybrania tych którzy oferują kołacze bez pracy.
            • Gość: Mariusz Re: Dla bredzącego, że można ... IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:27
              Nie dopuszczą...? a kto rządzi...?
            • donaldthedean Re: Dla bredzącego, że można ... 02.04.10, 22:11
              Ci co pracuja, powinni wreszcie przestac uttrzymywac rzesze pasozytniczych
              kapitalistow, bankierow i politykow..
      • Gość: OK_o Pitu-pitu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 10:02
        A zycie swoje. 1) Obecny kryzys jest inny niz kazdy poprzedni paru niezlych
        specjalistow okreslilo go jako "kryzys w zwolnionym tempie" i jak na dzien
        dzisiejszy to nie osiagnal on dna. "Zwolnienie" tempa jak i poglebienie kryzysu
        nastapilo poprzez gigantyczne wstrzykiwanie pieniedzy pozyskanych jako dlug w
        specyficzne sektory gospodarki swiatowej. Ten wlasnie dlug jest kamieniem u szyi
        tak gospodarki swiatowej jak i szarych Kowalskich ktorzy albo beda musieli wbic
        zeby w sciane i splacac albo pokazc gest Kozakiewicza i sie zbuntowc. Mozna do
        smierc deliberowac o ekonomii ale jak bieda z glodem zapuka w drzwi to logika
        jakos tak inaczej pracuje i agresja przejmuje kontrole. Nie wierzycie ?
        Poczytajcie o Republice Waimarskiej na przyklad. Hitler byl wyborem slepych
        kretynow ale byla ich wiekszosc demokratyczna. BTW czy zmiana systemu z Realnego
        socjalizmu na obecny (jakkolwie go nie nazwac) byla mimo wszystko krokiem we
        wlasciwa strone ? Nastepny krok, pod warunkiem ze nei bedzie w strone dyktatury,
        moze byc niezbedny i kozystny. A to, ze istnieje przed nim opor jest calkowice
        normalne. Zawsze ludzie boja sie nieznanego. Coz powiedziec ?! Zacytuje pewnego
        znanego Polaka: " Nie lekajcie sie" ludziska i Wesolych Swiat !
        • donaldthedean Re: Pitu-pitu 03.04.10, 15:10
          Mysle, ze dzis mamy w Polsce dosc realny kapitalizm rynkowy, z jego
          wszystkimi, jakze licznymi wadami
          . A realnego socjalizmu to w Polsce nigdy
          nie bylo, byla zas dosc skrajna forma kapitalizmu panstwowego...
          Tak wiec kapitalizm w Polsce zawiodl po raz kolejny. Czas wiec na inne
          rozwiazania! Np. na uspolecznienie wielkich firm, zamiast ich upanstowienia, jak
          to kiedys, i to blednie, zrobiono w PRLu.
          • Gość: aron Re: Pitu-pitu IP: 109.243.219.* 03.04.10, 17:41
            a czy ktos kaganku broni ci kupic np. akcje orlenu na gieldzie jak
            chcesz go uspolecznic? a z tym hdi kuby to jak wyglada hdi waszej
            ukochanej bialorusi i rosji?
            • donaldthedean Re: Pitu-pitu 03.04.10, 22:50
              Zalosny jestes. Aby kupic pakiet kontrolny, to trzeba pozyczyc pieniadze w
              banku. A jak to jest dobra inwestycja, to bank ci nie pozyczy, gdyz woli sam
              kupic te akcje...
              I nie moja wina, ze tak przez ciebie nie lubiana Kuba ma tak wysokie HDI!
              • Gość: aron Re: Pitu-pitu IP: 109.243.251.* 04.04.10, 07:03
                no wlasnie. wiec mozesz w kazdej chwili wyprowadzic sie na bialorus,
                gdzie lukaszenko da ci za darmo pakiet kontrolny np. rafinerii w
                mozyrzu, no nie? nie bedziesz musial niczego pozyczac w banku, zreszta
                banki na bialorusi sa znane z tego ze pozyczaja pieniadze bez
                koniecznosci zyrowania itp.
                jezeli kuba i bialorus maja wysokie hdi to po co siedzisz w polsce
                gdzie jest niskie hdi? wyprowadz sie na kube, wyprowadz sie na
                bialorus, ktos cie tu trzyma na sile? rydzyk paszport ci zabral?
                • donaldthedean Re: Pitu-pitu 04.04.10, 12:28
                  Ile razy mam ci pisac, ze nie mieszkam w Polsce, a na zachodzie Europy, gdyz w
                  Polsce nie sa uznawane me australijskie kwalifikacje.
    • Gość: Zorbas Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.broker.com.pl 02.04.10, 13:23
      Zeus Was opuscił czy co? Gdzie największe lesery Europy oddadza pieniądze?
    • Gość: optymista Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 94.127.109.* 02.04.10, 13:27
      nawet po tak dramatycznych podwyżkach podatków, mają VAT niższy niż w Polsce :)
    • Gość: Leszek No i Litwa wyjdzie z tego kryzysu na 100 %, czego IP: *.direct-adsl.nl 02.04.10, 13:35
      nie da sie powiedzieć o Grecji, Hiszpani czy niestety Polsce, gdzie
      politycy różnych opcji oszukuja spoleczenstwo, placac emerytury i
      renty z kredytów i robišc coraz wieksze długi dla młodych Polaków.
    • Gość: logik dlaczego u nas nie obciąć administracji o 30% ? IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:40
      skoro firma pn. "3 RP" cienko przędzie to zwolnienia albo obniżki pensji powinny być

      gdzie tu równość konstytucyjna ?

      dlaczego urzędasy stoją "ponad" każdego normalnego obywatela w Polsce można zwolnić, a ich NIE a w dodatku ciągłe podwyżki ?

      • Gość: Macho Re: dlaczego u nas nie obciąć administracji o 30% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:22
        Dlatego że do załatwienia dowolnej pierdy wymagane są dokumenty.
    • Gość: malkontent Litwini - ludzie przyszłości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:40
      Cały naród został wyruchany przez nieodpowiedzialnych bankowców i polityków, a
      teraz został dodatkowo wyruchany z pieniędzy żeby ratować sytuację. I nie
      protestuje.
      To jest właśnie niedokończona transformacja i jej efekty, przez ostatnie 20
      lat wyhodowano w Europie Środkowo-Wschodniej całe pokolenie ludzi w letargu
      których następnie pozbawiono jakiegokolwiek wpływu na politykę, a teraz się im
      zabiera pieniądze i stawia za wzór, że jak na porządnych niewolników przystało
      siedzą cicho i zbierają bawełnę. Brawo, kto następny, Polacy? Też nawet nie
      piśniemy.
      • Gość: Macho Re: Litwini - ludzie przyszłości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:15
        W Polsce istnieje wyjątkowo rozbudowany aparat terroru wobec obywateli.
        Praktycznie każda służba ma prawo zakładać podsłuchy i prowadzić rozległą
        inwigilację. Zbyt aktywni przeciwnicy PO zostaną wyeliminowani.
    • Gość: semeon Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:45
      A kiedy u nas pensje budżetówki niższe o 30%? A kiedy u nas VAT
      21%?, A kiedy u nas ograniczenie lipnych rent i obniżenie
      wygórowanych emerytur?
    • Gość: zigzaur Grecy wypiąć się na bankierów i nie płacić IP: *.privacyfoundation.de 02.04.10, 13:45
      Brawo Grecja.
      Ile można utrzymywać tych kryminalistów bankierów.
      Może Grecy do finansów podchodzą zbyt lekko ale działania mafii bankowej są jeszcze gorsze.

      Każdy rząd wie że obecne długi są niespłacalne. Mimo wszystko pod dyktando kryminalistów z banków biorą pożyczki na bardzo niekorzystnych warunkach.
      Społeczeństwa nie powinny w żaden sposób czuć się zobligowane do spłacania tych kryminalnych zobowiązań.

      Bankierów pod samosąd a finanse państwa tylko na gospodarke.
      • Gość: hehe jasne IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:53
        Litwa już była stawiana jako wzór, jak i Irlandia, czy inne tygrysy - usa niech zacznie od siebie.
      • Gość: rozbawiony Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:59
        Co prawda Grecy oszukiwali, zyli ponad stan, masowo unikali placenia
        podatkow zadajac jednoczesnie coraz wiecej od Panstwa. Ale to nie
        oni winni tylko ci krwiozerczy bankierzy.
        Zigzaurze diagnoza jest prosta. Jestes idiota.
        • Gość: Macho Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:24
          I co w tym dziwnego. W 1980r hołota z Solidarności zachowywała się identycznie
          jak Grecy. Chcieli więcej, bo przecież władza ma tylko nie chce dać.
        • Gość: g Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.legnica.vectranet.pl 02.04.10, 16:49
          A ty kretynem i co z tego wynika?


          PS.
          Nicka powinieneś chyba zmienić na zabawiacz albo rozśmieszacz
    • Gość: kajet Grecja to jednak nie litwa IP: 94.254.145.* 02.04.10, 13:49
      Primo, Litwini po obcięciu wydatków o 9% PKB wciąż mają deficyt na poziomie 9%
      PKB. Grecja nie jest w aż tak złej sytuacji. Po drugie, Grecja ma zakładnika w
      postaci strefy euro, w której wszyscy robią w gacie, że bankructwo może
      niedużego, ale znaczącego członka tej strefy zdestabilizuje eksperymentalną
      wspólną walutę. Grecja może skrzyżować ręce i powiedzieć "no to nas ratujcie".
      Litwa nie należy do strefy euro i jest mniejsza od Grecji.
      • rydzyk_fizyk Skąd on wziął ten brak protestów!? 02.04.10, 14:02
        I po trzecie - na Litwie jednak były protesty:

        Litewska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy
        przyszli pod gmach Sejmu, by zaprotestować przeciwko działaniom władz
        nakierowanym na drastyczne oszczędzanie ze względu na kryzys gospodarczy.

        W starciu z policją rannych zostały trzy osoby - jeden policjant i dwóch cywilów.

        Protestujący usiłowali bezskutecznie wedrzeć się do parlamentu. Budynku strzeże
        300 policjantów, w tym połowa funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa
        Wewnętrznego, przeszkolonych do tłumienia zamieszek.


        wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sa-ranni-w-protestach-w-Wilnie---policja-uzyla-gazu,wid,10757583,wiadomosc.html?ticaid=19eae
        • jacggg Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? 02.04.10, 14:31
          Celne uwagi, kajet-rydzyk. Bardzo celne. Ja bym może uzupełnił, że euro już nie
          tyle jest walutą eksperymentalną, co bardzo realną. :)

          Co najwyżej Europa zdaje się być nie do końca przygotowana do wspólnej waluty,
          ale osobiście wątpię by tak śmiały projekt dało się realizować według idealnego
          grafika w połączeniu z kompleksowymi przygotowaniami w postaci przeorania
          systemów finansowych państw zawczasu umożliwiających prowadzenie bardziej
          spójnej polityki finansowej w skali całej UE, całkowitej likwidacji barier
          dotyczących swobody zatrudnienia, itd.

          To jest złożony proces, na który negatywnie wpływa (komplikuje go) wiele
          czynników o charakterze "odśrodkowym", że się tak wyrażę (partykularyzmy i
          historycznie uwarunkowane skłonności protekcjonistyczne np. Francji od czasów
          Colberta czy Niemiec - o ciągle ogromnie izolującej się i niezmiernie
          przywiązanej nie tylko do swojego funta Wielkiej Brytanii nawet nie wspominając,
          duże a czasem ogromne różnice między poszczególnymi krajami i regionami, mnożone
          obawy i wątpliwości - czasem bardziej, czasem mniej przekonujące).
        • Gość: Macho Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:10
          W Polsce oskarżą cię o pedofilie i nie wyjdziesz z pierdla przez lata.
        • Gość: Kagan Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:59
          Jak w Sojuzie!
          rydzyk_fizyk napisał: I po trzecie - na Litwie jednak były protesty Litewska milicja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy przyszli pod gmach Ludowego Sejmu, by zaprotestować przeciwko działaniom władz nakierowanym na drastyczne oszczędzanie ze względu na kryzys gospodarczy. W starciu z milicją rannych zostały trzy osoby - jeden milicjant i dwóch cywilów. Protestujący usiłowali bezskutecznie wedrzeć się do budynku parlamentu. Budynku strzeże 300 milicjantów, w tym połowa funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przeszkolonych do tłumienia zamieszek.
    • setlers5 Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:56
      Grecy to zwyczajne nieroby, a Grecja to kraj w którym socjaliści i inne
      komunistyczne barachło wygrywa wybory od lat. Oni nie poczuli w
      przeciwieństwie do nas czy Litwinów sowieckiego bata, dlatego bredzą o
      ideałach socjalistycznych. Społeczeństwo, które w czasie kryzysu potrafi
      zrezygnować z pewnego statusu materialnego, w czasie prosperity zyskuje dwa razy.
      • Gość: willy Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.pools.arcor-ip.net 02.04.10, 14:13
        > Grecy to zwyczajne nieroby, a Grecja to kraj w którym socjaliści i
        inne
        > komunistyczne barachło wygrywa wybory od lat. Oni nie poczuli w

        Akurat dlugow i przekretow finansowych to narobila w Grecji prawica
        rzadzaca przez ostatnie lata. Podobnie zreszta jak w USA...
      • Gość: Leccinum Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:01
        >Społeczeństwo, które w czasie kryzysu potrafi
        > zrezygnować z pewnego statusu materialnego, w czasie prosperity >zyskuje dwa razy.

        Bajki z mchu i paproci. Sam sobie rezygnuj, ja nie mam zamiaru.
      • Gość: Kagan Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć? IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 18:01
        Czemu zwyczajni ludzie maja placic za bledy i luksusowy, a pasozytniczy styl
        zycia bankierow i politykow?
    • Gość: MonX ..napisali Amerykanie,sami mający ponad 1bln$ dług IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:05
      Jak się to czyta, to aż ręce opadają.
      Finansjera amerykańska wprowadziła do świata finansów genialną
      zasadę 10%.
      Jak bankier Icek Goldmann zarobi dla banku 1 mln $ zysku - to mu się
      należy z tego 10 % premii.
      Jak bankier wtopi dla 100 mln $ - to wtedy Amerykanie mają zrobić
      zrzutkę i pokryć tą stratę, a pan Goldmann łaskawie zgodzi się na
      obniżenie swojej premii o 10%
      Grekom się coś takiego nie podoba.
      Litwini są jeszcze głupi i dają się robić w bambuko.
      • jot6 Re: ..napisali Amerykanie,sami mający ponad 1bln$ 02.04.10, 14:15
        już słyszę ryki Kaczyńskich i ich wielbicieli,gdyby tylko ktoś z
        rządu próbował przeprowadzić sensowne reformy...oni wyznają
        zasadę - po nas choćby potop...skoro my nie mopżemy rządzić,to
        niech się wszystko zawali...a mioże wzięlibyśmy przykład z Litwy?
        • Gość: agx A po co u nas reformy? IP: *.kredytbank.pl 02.04.10, 14:38
          Przecież u nas nie ma żadnego kryzysu
          • Gość: cc Re: A po co u nas reformy? IP: *.smrw.lodz.pl 02.04.10, 14:46
            To niech bank, który Cię zatrudnia dał mi kredyt na warunkach sprzed
            "kryzysu".
            Wchodzisz w to?
    • Gość: willy Czemu USA nie korzystają z tej recepty? IP: *.pools.arcor-ip.net 02.04.10, 14:09
      Zamiast ciac wydatki, to robia bailouty, zadluzaja sie dalej na
      potege i drukuja dolary?

      A ze na Litwie nie ma protestow to nie dziwota - to kraj
      postsowiecki, przyzwyczajony do zamordyzmu, gdzie ludzie sie boja
      wladzy. 15% spadek pkb, 30% ciecia emerytur, 15% bezrobocie i nie ma
      protestow? Normalne to to nie jest...
      • Gość: Macho Re: Czemu USA nie korzystają z tej recepty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:29
        Dlatego, że mają dolara który jest ciągle główną walutą transferową na świecie.
        USA może drukować dowolną ilość dolarów a i tak znajdą się tacy którzy przyjmą
        zapłatę w pieniądzu tworzonym z niczego. Ważne tylko że ten dolar będzie
        honorowany przez innych i problemu nie ma.
    • pj.pj Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:11
      Porównanie liczby mieszkańców:

      Litwa: ok. 3,5 miliona
      Grecja: ok. 11,5 miliona
      Hiszpania: 46 milionów
      Ateny: ok. 3,6 miliona
      Madryt: ok. 3,2 miliona

      Znacznie łatwiej jest przeprowadzać tego rodzaju reformy w kraju, którego cała
      populacja liczy tyle co stolice pozostałych. Nie jestem ekonomistą, ale nie
      wydaje mi się, żeby wzorce maleńkich krajów dało się przełożyć na finanse
      dużych i o zupełnie innej gospodarce oraz strukturze społecznej.
    • Gość: stan Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.ptr.magnet.ie 02.04.10, 14:14
      Podobnie w Irlandii ciecia w pensji budgetowki nie wywolaly zbyt wielu protestow.
      Ja bym jednak powiedzial ze to Litwa i Irlandia powinny sie uczyc od Grecji.
      Juz dwoch managerow jednego z irlandzkich bankow zostalo zatrzymanych za
      malwersacje ale wkrotce zostali wypuszczeni a pieniadze, dziesiatki milionow,
      ktore ukradli uznano za stracone. W praktyce pracownicy budgetowki teraz je
      zbieraja. To paranoja. Winnym nic sie nie stalo a ludzie z usmiechem na twarzy
      pozwalaja sobie obcinac pensje bo tu nie wypada narzekac.
    • Gość: agx Na razie to chyba Grecja kasę dostanie... IP: *.kredytbank.pl 02.04.10, 14:36
      od Litwy pewnie też?
    • mfolga Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:45
      to chyba litwini powinni sie uczyc od grekow - ludzie co wychodza na
      ulice tych pieniedzy nie przepi.. lili tylko ci co nimi rzadza wiec
      czego tu sie uczyc - siedz cicho pod miotla i jak ci podwyzsza podatki
      i zmniejsza place za to sama robota to dobrze tylko akurat wyborcza nie
      mowi dla kogo to dobrze - w tym czasie prezesy i inne ciezko pracujace
      towarzycho niech dalej imprezuje
    • ptr0 Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:46
      Litwini doświadczyli komunizmu i rozumieją że nie można ciągle wystawiać łap
      po kasę, bo "państwo" to oni, a nie jakiś sztuczny twór do rozdawania
      pieniędzy. Grecy i Hiszpanie nie doświadczyli komuny i zawsze za nią tęsknili.
      A USA bardzo nie chciała pozwolić aby w Grecji rządził socjalistyczny rząd.
    • stoneborn Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:58
      Nie jest to mozliwe do wyjasnienia, dlaczego New York Times martwi
      sie o Grecje, zamiast polecic przyklad Litwy, zwlaszcza ciecia plac
      w budzetowce, rzadowi USA. Liberalne pranie mozgu za granica,
      pustoglowie w domu.
    • Gość: niesmak Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 80.48.180.* 02.04.10, 15:00
      Chciałbym tylk zwrócić uwagę, że zarówno Gracja, jak i Litwa mają na czym oszczędzać. Zwiększają stawkę VAT z 18 do 21% - u nas od wprowadzenia stawka standardowa wynosi 22%. Zwiększają podatek od zysków firm z 15 do 20% - u nas ten podatek wynosi od dłuższego czasu 19% i nigdy nie był niższy. Mimo wszystko Polska też zadłuża się na potęgę (po 2 miesiącach rząd wykonał 32% deficytu przewidzianego na 2010 (!)) i dąży do takiej sytuacji. Tylko z czego my potem będziemy oszczędzać? Które podatki podwyższymy, skoro mamy już teraz najwyższe dopuszczalne prawem unijnym?
      • Gość: alus Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:14
        VAT mogą podwyższyć do 25%, PIT zamrożą kolejny raz progi i ludzie kwalifikujący
        się w takim GBP do pomocy socjalnej przy tym samym progu w Polsce wpadną w próg
        30% a może i 40%. CIT się podwyższy do 30% a emerytury się zmniejszy o 50% i
        wszystko będzie grało...

        Nawet debilny pan Balcerowicz, a raczej ludzie którzy się za nim kryli z
        reformami pana Sorosa (bo wiele polskich ustaw było pisanych w USA przez
        koszernych doradców a do nas tylko przywiezionych...) nie krył, że przesadzili
        ze stawką VAT a na problem PEGEErów nie mieli pomysłu więc je ... zlikwidowali.
        A ludzie wszystko łykną jak pelikany. Wystarczy że znów jakiś Tusku coś obieca i
        będą się zabijali jeden przez drugiego, żeby na wyborach być trendy.
        • szefunio1 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 21:37
          Progi PIT są już zamrożone. Mało kto to zauważył, ale pisowska
          ustawa o obniżeniu progów podatkowych (na 18 i 32 proc.)
          jednocześnie ustanowiła że będą one zamrożene.
      • Gość: Macho Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:42
        Max VAT wg. przepisów Unii to 25%. Ma go np. Dania.
        To nie zmienia faktu, że finanse Polski są wyjątkowo nędzne skoro musimy mieć aż
        22% VAT skoro większość krajów zadowala się zdecydowanie mniejszymi stawkami.
    • Gość: wind5 co za neoliberalne brednie .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:12
      może neoliberalne obozy pracy wybudują chłopcy z z NYT w zmeczonej i
      biednej europie srodkowej, a Grekom gratuluje ze sie nie poddaja
      globalnemu wyzyskowi spekulantów korporacyjnych.
      • Gość: Macho Re: co za neoliberalne brednie .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:10
        Jeśli Grecy ulegną będą biedni na lata. Jeśli nie ulegną, zachowają to co mają,
        a politycy zajmą się pilnowaniem budżetu a nie słupków sondaży, czym trudni się
        rząd w POlsce.
        • lord.wiader Re: co za neoliberalne brednie .... 02.04.10, 17:18
          Gość portalu: Macho napisał(a):

          > Jeśli Grecy ulegną będą biedni na lata. Jeśli nie ulegną,
          zachowają to co mają,

          Co zachowaja? Deficyt oznacza mniej wiecej tyle, ze wydaje sie
          wiecej niz sie produkuje. Tak sie nie da. Ani z skali mikro (ciekawe
          jak dlugo dasz rade wydawac wiecej niz zarabiasz) ani makro. Tym
          razem moze sie jeszcze uda Grekom naciagnac reszte Europy. Ale jak
          rypnie w Hiszpanii to i ze strefy euro i z europejskich panstw
          socjalnych trociny zostana. Wtedy moze wreszcie do "wyborcow"
          dotrze, ze wartosc pracy nie mierzy sie jej czasem a wartoscia
          sprzedanego produktu. To co rozumial kazdy szewc w sredniowieczu...
          • cloclo80 Re: co za neoliberalne brednie .... 02.04.10, 17:51
            Nawet matematyka mówi, że mogę zadłużać się do poziomu w którym mój dochód
            przekracza kwotę potrzebną na spłatę odsetek, bo wtedy bank zacznie się burzyć,
            że zalegam.
            Ale nawet dość prosta matematyka pokazuje, że pożyczając co roku 10% dochodów
            (rzadko który kraj ma aż 10% deficytu) na 20% rocznie (to też straszliwe
            przeszacowanie - obligacje Grecji dają 7%) potrzeba aż 50 lat na to by suma
            odsetek przekroczyła dochody.
    • Gość: Mariusz Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:16
      Cięli równo emerytury? I tym najbiedniejszym też? Jeśli tak, to zarobią na
      szybszej śmierci tych ostatnich. Ciekawe. choć nie za bardzo, co na to "nasi"
      decydenci...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka