jurek7 02.04.10, 12:42 Cóż, należy tylko mieć nadzieję, że ostatecznie okaże się, że oszczędności się opłaciły (i Litwa wyjdzie na prostą), a życie ponad stan Grecji itp zostanie ukarane. Tak, żeby wyszedł z tej opowieści jakiś pozytywny morał. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: autor Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 12:53 Związki zawodowe, które były przyczyną upadku wielu zakładów w Polsce (i zapewne wiele jeszcze zakładów przez nich upadnie), należy tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Szkoda, że w Polsce brakuje prawdziwych polityków z jajami - są tylko Tuski i Kaczyńscy. Pierwsi trzęsą portkami przed każdą manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku finansów publicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 13:01 Uwazasz, ze demokracja konczy sie przed brama zakladu pracy... A finanse, szczegolnie publiczne, to czysta fikcja od czasu, jak pieniadz stracil swa scisla lacznosc ze zlotem, a wiec nie ma juz wartosci, a tylko sile nabywcza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.fbx.proxad.net 02.04.10, 13:02 Dokladnie tak. Potrzeba jeszcze wielu zmian w Polsce, o ktorych mowi sie od lat, ale zadna partia polityczna nie ryzykuje i nic nie robi z powodu utraty poparcia wyborcow. I tkwimy dalej w tym samym miejscu: zw.zawodowe, sluzba zdrowia, edukacja, itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmo Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:49 Polska potrzebuje zmian - likwidacji partii politycznych i zastąpienia parlamentaryzmu demokracją bezpośrednią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 13:52 Jasne super. Za marnotrawienie pieniędzy przez polityków niech płacą ludzie. A co tam- podnieśmy podatki ,obniżmy emerytom, emeryt przecież żreć nie musi. Brawo będzie więcej do rozkradzenia. Acha pamietajcie niewolnicy to dla waszego dobra!! Tak wam powie pani w pudełku- to ten bóg przed którym siedzicie codziennie. On mówi zaciskajcie pasa bo stracicie niepodległość. Mordy w kubeł i do roboty , bo elyta sie bedzie bawić!! Odpowiedz Link Zgłoś
noducks w irladnii obcieli place budzetowce srednio o 4% 02.04.10, 14:34 i od tego czasu jest pernamentny strajk wloski. czyli w czasie kryzysu mentalnosc homo sovieticus ma swoje dobre strony co pokazuje przyklad litwy Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudzej... 02.04.10, 15:28 ...kieszeni Gość portalu: pm napisał(a): Jasne super. Za marnotrawienie pieniędzy przez polityków niech płacą ludzie. kurna, az mnie trzesie gdy czytam takie piramidalne BZDURY!! a CZEMU, szanowny przedpisco, politycy 'marnotrawia pieniadze'?? czy aby nie dlatego, iz oczekuja od niego takie cymbaly jak ty? kiedy prof. Belce (ktoremu, daleko do moich ulubiencow) wymknelo sie przed wyborami 2001, ze trzeba bedzie podniesc podatki jaki był efekt? Momentalnie spadlo poparcie dla SLD. Kiedy tylko odzywaja sie glosy o koniecznosci reform finansow publicznych momentalnie spada poparcie dla formacji gloszacej "niepopularne" hasła. Ktoś wyzej dobrze napisał o POPiS: Pierwsi trzęsą portkami przed każdą manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku finansów publicznych. Ludzie ZAWSZE zaplaca. Ale nie za politykow ktorych SAMI wybieraja. Za wlasna glupote i przekonanie o o tym, ze panstwo im 'da', bo 'sie nalezy'. Renta, zasilek, KRUS, lewe zwolnienie etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:33 To o czym piszesz nie wynika z nacisków ludu tylko z miekkiej dupy polityków. Uginają się przed każdym żądaniem choć dobrze wiedzą że z reguły nie ma forsy na ich finansowanie. Mało tego. Żądania ludu są relatywnie ograniczone i poza służbą zdrowia i emeryturami nikt nie chce wiecej od rządu. Problem w tym że wokół władz kreca sie lobbysci a i sam rzad ma szalone pomysly na co wydac pieniadze ktorych nie ma. Dwa sztandarowe przyklady idiotyzmow wydatkowych to Euro2012 i elektrownia atomowa. Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 15:56 Żądania ludu są relatywnie ograniczone i poza służbą zdrowia i emeryturami nikt nie chce wiecej od rządu. to mial byc zart, tak? gornicy chca tylko emerytur i bezpieczenstwa zdrowotnego? rolnicy takoz? lewi rencisci? pracownicy PKP? -53 procent Polaków popiera przywileje emerytalne dla wybranych grup zawodowych [...] Najchętniej akceptujemy emerytury wypłacane na specjalnych prawach osobom wykonującym prace fizyczne - górnikom i rolnikom. Z kolei tylko 4 procent Polaków uważa, że na specjalne względy zasługują sędziowie. Najwięcej zwolenników wypłacane na specjalnych prawach emerytury mają wśród osób najgorzej zarabiających. - Ludzie nie mają pojęcia, że takie przywileje kosztują – przyznaje Aleksandra Wiktorow, ekonomistka Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. – Nie wiedzą, że to oni z własnych podatków płacą na specjalne emerytury. W 2010 roku Polska wyda na przywileje emerytalne rolników, górników, służb mundurowych, sędziów i prokuratorów ok. 25 miliardów złotych - oznacza to, że na ten cel idzie niemal 10 procent środków z rocznego budżetu. Połowę tej kwoty stanowią dopłaty do emerytur rolniczych. "Rzeczpospolita" wszystko w temacie... Dwa sztandarowe przyklady idiotyzmow wydatkowych to Euro2012 i elektrownia atomowa. EURO - pelna zgoda elektrownia atomowa - naczytalo sie 'rewelacji' prof.Mielczarskiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:48 Chooj mnie obchodzi opinia jakiegoś pierdzistołka. Natomiast kompletnie nie wierzę w sens ekonomiczny takiej inwestycji. W sytuacji gdy sieć energetyczna jest pokawałkowana własnościowo budowa elektrowni będzie prezentem dla pośredników. W każdym razie prąd tak czy tak będzie droższy. Z EA czy bez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehehe Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 178.53.179.* 04.04.10, 17:28 Twoja kultura osobista i poziom wypowiedzi na tym forum przypominają buraka podwórkowego, któremu anonimowość pozwala leczyć swoje kompleksy.. to tyle w temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 109.243.207.* 04.04.10, 19:12 kiedys sie wypowiadal jakis facet z Syberii ze poki sa pelne polki w sklepach to nie kryzys. i tak samo widocznie litwini sa bardziej odporni na kryzys niz grecy ktorzy nigdy nie zakosztowali komuny Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 04.04.10, 20:04 Pelne polki w sklepach byly tez w Indiach, gdy miliony Hindusow ginely tam z glodu... en.wikipedia.org/wiki/Bengal_famine_of_1943 en.wikipedia.org/wiki/Bengal_famine_of_1770 Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 04.04.10, 20:05 A to do kogo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.10, 15:41 Po pierwsze nie ubliżaj mi, bo to źle o tobie świadczy, po drugie gdzie napisałem albo z czego wynika ,że tego ja oczekuje. Wiesz czego ja oczekuje? Że w końcu banda potulnych baranów, zwana też społeczeństwem, weźmie się w kupę i pospadają głowy. I nie chodzi mi tu o posady,ale prawdziwe głowy. Żaden reżim nie trwa wiecznie, nawet demokracja- najlepszy system z możliwych. Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 16:06 glowy czyje? politykow? a kto ich wybiera? juz byl taki jeden co chcial scinac glowy; zostal vice-premierem i pokazal co potrafi (sadze ze z nawiazka); bankierow? a kto kaze 'spoleczenstwu' lokowac i pozyczac pieniadze w bankach? spolecz. na poziomie mikro- kredyty konsumpcyjne, na poziomie makro- obligacje drukowane w celu latania dziur budzetowych? moge zrozumiec TYLKO i WYLACZNIE kredyty inwestycyjne - pod konkretne projekty czy to dla przesiebiorstw (znowu mikro) czy panstwa (makro) np. w rozwoj i modernizacje infrastruktury komunikacyjnej regionu/kraju; ale kredyt "na samochod", "na TV", "na wakacje", "na swieta" (kolejny raz mikro)?? czy na zalatanie dziury w ZUS i KRUS i/lub na zaspokojenie zadan lobby zwiazkowych (makro)?? to tylko swiadczy o ekonomicznym analfabetyzmie (najczesciej w skali mikro) i zwyklym tchorzostwie, oportunizmie i hipokryzji (ostatni raz makro) Odpowiedz Link Zgłoś
lord.wiader Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 16:56 To co piszesz jest zbyt oczywiste aby do niektorych dotarlo. Zgadzam sie w 100%. Wladza (parlament, rzad) nie spadla na spadochronach z Ksiezyca. Wladza jest "usrednieniem" spoleczenstwa a dokladniej jego krotkoterminowych oczekiwan. Wyborca chce jesc wiecej niz wytwarza? Wybierza taka wladze, ktora mu to zapewni. Przynajmniej w horyzoncie czasowym obejmowanym umyslem Kowalskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmo z bagien Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 02.04.10, 21:09 a mi się jednak wydaje, że władza w pewien sposób spada na społeczeństwo z Księżyca. Obecny system polityczny, zwany dla niepoznaki demokracją polega na odgrywaniu pewnego spektaklu, władza jaki i kandydaci do władzy reprezentowani przez duże partie polityczne gra pewien spektakl przed społeczeństwem, polegający na przedstawianiu programu politycznego, pokazywaniu stylu rządzenia, aktorów grających pierwszoplanowe role, daje poczucie społeczeństwu, że to ono jest suwerenem i że to ono rządzi. A tak wcale nie jest. Wrzucanie kartki wyborczej, raz na 4, 5 lat to nie demokracja, a jedynie skromny udział w spektaklu, którego w którym na scenariusz, reżyserie i aktorów nie ma się żadnego wpływu. Naszym celem powinny być działania na rzecz demokratyzacji życia społeczeństw, tworzenia oddolnych samorządów i odzyskiwania władzy nad naszym życiem i gospodarką, oraz eliminacja władzy polityków i kapitału. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych... 02.04.10, 22:17 Otoz to. W UE jest plutokracjo-ochlokracja, a nie zadna demokracja. W UE, jak i w USA, rzadza elity pieniadza (Pareto sie klania), a te elity, jak wiadomo, wywodza sie ze zlodziei i bandytow... Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar ps. 02.04.10, 16:07 przepraszam za niepotrzebne inwektywy pod Twoim adresem nie tak sie prowadzi polemike.. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Re: ps. IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:23 I po co się sprzeczać. Póki będą istnieć grupy uprzywilejowane, zawsze będą psuć krew tym, którzy są przez nich wykorzystywani. Na tym wyłożył się pseudosocjalizm, na tym wyłoży się pseudodemokracja. Ciekawe, co będzie potem. Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 17:07 > Ludzie ZAWSZE zaplaca. Ale nie za politykow ktorych SAMI wybieraja. Za wlasna glupote i przekonanie o o tym, ze panstwo im 'da', bo 'sie nalezy'. Renta, zasilek, KRUS, lewe zwolnienie etc. no wieć własnie; nie zamierzam płacic za błędy polityków więc jeśli w Polsce ktoś bedzie zamierzał podnieść mi podatki bo "na emerytury zabraknie albo na pensje dla budżetówki" to wam zrobie rewolucję... Jesli ktos bierze władzę w tym kraju to oprócz apanazy z tej władzy płynących ma ponosić równiez odpowiedzialność za to ludziom obiecuje a potem robi... I najlepiej będzie jeśli ta odpowiedzialność będzie powiązana na sztywno z głową takiego polityka a nie tylko z utrata stołka... Innymi słowyl jak polityk da doopy to niech wie, że za to zawisinie na latarni a nie skonsumuje owoce, których dorobił sie będąc przy korycie.. Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz 02.04.10, 17:54 kolejny...:/ gadal dziad do obrazu... I najlepiej będzie jeśli ta odpowiedzialność będzie powiązana na sztywno z głową takiego polityka a nie tylko z utrata stołka... Innymi słowyl jak polityk da doopy to niech wie, że za to zawisinie na latarni a nie skonsumuje owoce, których dorobił sie będąc przy korycie.. a kto o tym bedzie decydowal rewolucjonisto kieszonkowy? ty? twoi kumple z podworka? bo jakby nie bylo obywatele co cztery lata (a czesto i krocej) moga 'osadzic' politykow; i, dziwnym trafem, wciaz wybieraja te same, zadowolone z siebie mordki lewicujacych (bo tego oczekuje tluszcza) cwaniakow obdarzonych 'wrazliwoscia spoleczna' i 'pochylonych nad losem najbiedniejszych, ktorymi to winno panstwo szczegolnie sie opiekowac' a nielicznych mowiacych prosto z mostu ekonomiczne oczywistosci traktuje sie albo jak wariatow, albo niemal jak zbrodniarzy wojennych, ktorzy marza o krwawym holokauscie na maluczkich (czyt. zwyklych ludziach) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 18:06 Co rozumiesz przez ekonomiczne oczywistosci? To, ze zysk kapitalisty bierze sie z nieoplaconej czesci pracy pracownika najemnego? A wiesz, ze to sie nazywa po prostu KRADZIEZ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 91.200.94.* 02.04.10, 19:33 jedź do Korei Północnej, tam cię nie okradną Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krawczyk Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 22:39 Dobrze się czujesz? Przecież każdy tak niecnie "okradany" może sam dla siebie tak sobie życie własną złodziejską działalnością gospodarczą zorganizować, by nie pozwolić się "okradać" a za to "okradać" innych...aaa, nie potrafi lub nie chce, tak? Ojej, więc należy sie nad nim pochylić, on przeca nie umiaty lub niechętny, czyli współczucia godzien.No i pieniundzów z podatków siłą wyciąganych z cudzych kieszeni. Won, lewusie. Najlepiej curik na forum Polonia hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych? 03.04.10, 15:27 Wsydzis sie, harbourfront swego starego nicka, czy ci go wreszcie zabanowano? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swan Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych z cudz IP: 89.174.254.* 03.04.10, 13:35 > a kto o tym bedzie decydowal rewolucjonisto kieszonkowy? ty? twoi kumple z podworka? dokładnie tak; ja i moi kumple z podwórka będziemy decydować... A precyzyjniej mówiąc; kumple w nieszczęściu (z posiadania takich polityków) z wielu podwórek.. A to latego, że ani ja ani moi kumple nie chcemy juz płacić za błędy kolejnych ekip rządzących tym krajem od dwudziestu juz lat... reasumując; jak wygra najbliższe wybory PO to moja firma przeniesie swoja siedzibe na wyspy i tam będziemy płacić podatki a tu będziemy tylko delegowanymi pracownikami... Czyli postapimy dokładnie tak jak juz podstąpiło kilka firm z mojej branzy, które działaja w kraju i biora udział w tutejszych przetargach ale zarejestrowani są np w Czechach albo a WB bo tak wychodzi taniej.. Innymi słowy; jakimis gadkami o patriotyźmie to sobie rzadzący moga doopska wytrzeć a nie wciskac mi kity i rządać bym im za te bzdury płacił bo ja płace tylko za konkretna, wykonaną robotę. Donek spieprzył ten kredyt, który mu dałem dwa lata temu i nastepni juz go nie dostaną.. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: kolejny 'mendrzec' obronca ucisnionych? 03.04.10, 14:50 No coz, kolejne ekipy rzadzace po roku 1990 Polska, UE i USA zawiodly na calej linii, stad teraz pora, abym wladze przejal ja z moimi kumplami, moze nie tyle z podworka, co ze studiow... Odpowiedz Link Zgłoś
setlers5 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 19:13 Pewnie sam marnotrawisz swoje pieniądze i żyjesz od pierwszego do pierwszego, bo po tygodniu zostaje ci połowa zarobionej pensji. Polityków mamy takich na jakich zasługujemy. Najwięcej pieniędzy marnotrawionych jest właśnie na przywileje socjalne dla różnych grup społecznych - im szybciej to zauważysz, tym szybciej przestaniesz wypisywać pierdół na tym forum. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 22:21 Ja osczedzam ponad polowe pensji netto. Ala ja pracuje i zarabiam na zachodzie Europy... Odpowiedz Link Zgłoś
setlers5 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 03.04.10, 00:05 I chwała Ci za to! Ja podobnie, mimo że mamy całkowicie odmienne poglądy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mir Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.tmark98.revers.nsm.pl 03.04.10, 09:33 a kto wybiera polityków? i tu kłania się brak rozumku Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od ? 03.04.10, 15:22 Slyszales cos o teorii elit V. Pareto? Ona doskonale wyjasnia, czemu w tzw. burzuazyjnej demokracji mamy wciaz te same elity (pieniadza) u wladzy, i ze wybory sa fikcja, gdyz w ich wyniku zmieniaja sie czasem ludzie stojacy formalnie na czele rzadzacych elit, ale nigdy same elity, gdyz do zmiany elit niezbedna jest rewolucja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.251.* 04.04.10, 07:09 a co pareto napisal o wymianie elit w twojej umilowanej kubie i bialorusi? tam to dopiero sa zmiany Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 12:24 Na Kubie elity zmienily sie, podobnie jak na Bialorusi, w drodze rewolucji. Na Kubie w roku 1959, a na Bialorusi w roku 1917. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.11.* 04.04.10, 12:34 a w portugalii kiedy sie elity zmienily? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 20:01 W roku 1974 - tzw. rewolucja godzikow... Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 04.04.10, 20:02 GoZdzikow, oczywiscie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: 109.243.207.* 04.04.10, 20:39 no i co dala ta rewolucja gozdzikow? nie ma w portugalii dzikiego kapitalizmu? bank portugalski da ci kredyt na zakup kontrolnego pakietu akcji orlenu? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 05.04.10, 13:05 Dala otwarcie Portugalii na swiat i nadrobienie opoznienia w stosunku do takich panstw jak Francja czy W. Brytania. I po co mi te akcje Orlenu, ktore niedlugo beda mialy wartosc makulatury? Po co sie mam zadluzac? Aby Kaczory z Donaldem przjadly me inwestycje? Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 05.04.10, 21:23 chodzi o to że gdybyś mieszkał na Białorusi, to białoruski bank dałby ci kredyt dzięki czemu mógłbyś zakupić pakiet większościowy rafinerii w Mozyrzu, natomiast w Portugalii bank nie da ci kredytu nawet na zakup akcji Orlenu, bo w Portugalii jest dziki kapitalizm. A na Białorusi, Kubie czy w Korei Północnej banki są dla kilentów a nie klienci dla banków i dają kredyty wszystkim na wszystko. Na tym polega sprawiedliwość społeczna. Dlatego właśnie podejrzewam, że zrezygnowałeś z Białorusi dla jakiejś baby, której bardziej się podoba w Portugalii. No bo czy miłość do komunizmu może być mniejsza od czegoś? Chyba tylko od miłości do kobiety, choć nie zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś
kibic_rudego Idiotyzm Etosu byl przyczna upadku w Polsce 02.04.10, 22:07 nie tylko zakładów. ZZ nie trzymały balcerowiczów przy finansach i nie ustalają budżetu i nie uchwalaj ustaw. Ich strajki to pryszcz w porównaniu do jednej ustawy robiącej dobrze "królikom". A takich w Polsce, Litwie czy Grecji znajdziesz na pęczki Z drugiej strony utrzymywanie ZZ przez firmy, jak było za komuny jest chore. Gość portalu: autor napisał(a): > Związki zawodowe, które były przyczyną upadku wielu zakładów w Polsce (i > zapewne wiele jeszcze zakładów przez nich upadnie), należy tępić wszelkimi > możliwymi sposobami. Szkoda, że w Polsce brakuje prawdziwych polityków z > jajami - są tylko Tuski i Kaczyńscy. Pierwsi trzęsą portkami przed każdą > manifestacją (i z trwogą spoglądają na sondaże), drudzy wręcz perfidnie ze > związkowcami się bratają, chociaż wiedzą że może to doprowadzić do upadku > finansów publicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Litwini masowo uciekaja z Litwy 02.04.10, 12:58 Litwa nie ma szans na samodzielna egzystencje. Stad Litwini masowo z niej emigruja. A Grecy sa patriotami, i chca, aby Grekom bylo lepiej w Grecji niz na emigracji, stad protestuja, gdyz w Grecji, w odroznieniu od mocno zsowietyzowanej Litwy, wiedza, co to znaczy DEMOKRACJA! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: znajdz glupszego od siebie :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:07 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: znajdz glupszego od siebie :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:16 Grecy wiedzą czego bronią. Bardzo ciekawe ile czasu zajmie Litwie powrót do płac sprzed kryzysu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: czego Grecy bronia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:40 Zycia ponad stan, na koszt innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: czego Grecy bronia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:43 Odpowiedz na pytanie. Kiedy Litwini wrócą do płac sprzed kryzysu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przelotem Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy IP: *.dip.t-dialin.net 02.04.10, 14:08 W Grecji i na Cyprze mieszka 11 milionow Grekow, poza 5 milionow. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy 02.04.10, 17:43 Tyle, ze oni wyemigrowali dawno temu. Dzis Grecy wracaja do Grecji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jakis Re: Litwini masowo uciekaja z Litwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:09 chyba bardzie pasuje dupokracja panstwo bankrut bez pomocy zewnetrzej sobie nie poradzi.. Dlugi trzeba splacac. niektorzy tego nierozumieja i w imie demokracji strajkuja moze odsuna "wyrok" na kilka lat ale i tak beda musieli splacic Odpowiedz Link Zgłoś
rafieba Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 12:58 Wbrew pozora kryzys na Litwie mial rowniez swoje dobre strony. Moj kolega z Wilna mogl sobie wreszcie pozwolic na zakup nowego mieszkania, poniewaz jego cena spadla o drobne 40 proc. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:03 Cena mieszkan na Litwie padla, gdyz Liwini wyemigrowali z Litwy. I co z tego, ze ma mieszkanie, jak nie bedzie miec pracy? Wiesz jak tanio mozna kupic dom w Detroit? Odpowiedz Link Zgłoś
rafieba Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:06 Wiesz, akurat on pracuje dla rzadu RL. donaldthedean napisała: > Cena mieszkan na Litwie padla, gdyz Liwini wyemigrowali z Litwy. I co z tego, z > e > ma mieszkanie, jak nie bedzie miec pracy? Wiesz jak tanio mozna kupic dom w Det > roit? Odpowiedz Link Zgłoś
wszechpastor nie zaciskaj - pasa zaciśnij pięść 02.04.10, 14:10 pracuje dla rządu i w czasie kryzysu kupuje dom... ciekawie wyglądają te cięcia w litewskiej budżetówce; pensje obcięli obywatelom a nie sobie; greccy obywatele mają widać mniejszą tolerancje na jawną grabież władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: a co, masz biegunke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:55 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: a co, masz biegunke? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:18 Grecja w odróżnieniu od Polski nie jest republiką bananową. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: zewrzyj posladki, macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:41 Bo cwiczenia z glowa to juz Tobie nic nie dadza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Zmień zioło, bo ci zbyt wesoło. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:44 Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 17:44 czyli zyje z cudzych podatkow... :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: merek Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 193.179.215.* 02.04.10, 13:01 "Pensje budżetówki zmniejszone o 30 proc., a emerytury o 11 proc." A prawa nabyte? Co na to prawnicy? Co na związkowcy? Jak tak można? Otóż można. Jak kasa pusta. Ku rozwadze wszystkim bredzącym o "prawach nabytych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OK_no Dla bredzącego, że można ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:16 Koktajle mołotowa, kamienie, generalny strajk, zmiana rządu albo systemu. W latach 80`tych też każde słowo o zmianach ciasno-głowi nazywali bredzeniem. Zreszta jakby tobie odebrali 1/3 wynagrodzenia i podnieśli podatki to co byś zrobił ? Głód i racja stanu wystarczą do szczęścia ?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: merek Re: Dla bredzącego, że można ... IP: 193.179.215.* 02.04.10, 13:24 Fajnie. Oto gospodarka leży w gruzach. Na ulice wychodzą związkowcy i zwykli obywatele. Koktajle mołotowa, kamienie, generalny strajk. I co? Napisz mi z łaski swojej kto zyska na zmiana rządu albo systemu? Już widzę tych opływające w dostatki emerytów, po rewolucji. Czekam niecierpliwie na twoje spostrzeżenia. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmo Re: Dla bredzącego, że można ... IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:54 Ten system wali się na całym świecie, nie tylko w Pribaltyce, Grecji, czy Islandii. Ja nie chcę całe życie martwić się o swoje oszczędności, czy o następną ratę we frankach, bo jakaś banda cwaniaków zrobi skok na kurs złotego. Nie wiem czy potrzeba rewolucji, czy ewolucji, ale zmiana systemu politycznego i gospodarczego to konieczność i gdyby nie to, że jak na razie nie widać żadnej alternatywy dla kapitalizmu, a odejście od demokracji przedstawicielskiej na rzecz demokracji bezpośredniej wydaje się utopią, już teraz zaczęły by się zmiany. Widocznie musimy przejść jeszcze parę trzęsień ziemi, by to do nas dotarło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:57 Problemy biora sie stad ze ludzie wydaja wiecej niz zarabiaja. Juz widze te tlumy na ulicach rzucajace koktajle molotowa i skandujace okrzyki: chcemy wydawac mniej :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:21 Nie ludzie matołku tylko rządy. Zadłużenie ludu to pikuś wobec zadłużenia rządów i samorządów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: oj biedny kretynie IP: 178.53.175.* 02.04.10, 16:47 @Macho - rządy ? a kto wybierał "rządy" - LUDZIE :) Ludzie, z których większość nie rozumie (tak jak "Macho"), że nie można wydawać więcej niż się zarabia w nieskończoność ! kiedyś w końcu przychodzi czas zapłaty rachunków.. państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć "jeleni" finansujących dalsze "życie na kredyt".. i nie są jednocześnie w stanie spłacać już zaciągniętych kredytów.. ich wiarygodność spada dla inwestorów (np. Grecja).. ostatecznie więc po łapach dostaje całe społeczeństwo, ale jest to tylko efekt końcowy głupiej i nierozważnej polityki gosp. tegoż społeczeństwa (i jego wybrańców!).. a, czy to jest efektem wyborów politycznych, czy oszukiwaniu i nie płacenia podatków, wyłudzaniu rent i emerytur czy przesadnych roszczeń związków zawodowych, czy rozdawnictwem pieniędzy publicznych przez polityków (pod naciskiem LUDU oraz różnych lobbystów) to efekt jest taki sam.. Zresztą najczęściej wszystkie te czynniki występują jednocześnie i w rezultacie powodują problemy z bilansowaniem wydatków państwa.. "ponad stan" LUDU kończy się w końcu twardym lądowaniem.. przyczyną zawsze jest elementarny brak wiedzy ekonomicznej oraz zwykła głupota i nierozwaga..rewolucja nie rozwiąże problemu, jedynie edukacja ludzi.. i odrobina zdrowego rozsądku czego życzę Wszystkim :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: oj biedny kretynie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:07 Zgroza bierze gdy się czyta twoje brednie. > Nie można wydawać więcej niż się zarabia w nieskończoność kiedyś w > końcu przychodzi czas zapłaty rachunków. Bzdura na resorach. Hmm do tej pory nie zauważył, że poprzednie kredyty spłaca się przez zaciąganie następnych. I to działa, praktycznie wszystkie państwa w ten sposób rozprawiają się z problemem spłaty poprzednich zobowiązań. > państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć > "jeleni" finansujących dalsze "życie na kredyt".. i nie są >jednocześnie w stanie spłacać już zaciągniętych kredytów.. ich >wiarygodność spada dla inwestorów (np. Grecja). Bankructwa państw należą do wyjątkowo rzadkich zdarzeń i praktycznie nigdy nie ma to związku z brakiem dopływu "jeleni" ale z brakiem możliwości finansowania poprzednich długów. "Jeleni" nie brak, ze spłatą długów też nigdy od 20 lat nie mieliśmy problemów. > ostatecznie więc po łapach dostaje całe społeczeństwo, ale jest to > tylko efekt końcowy głupiej i nierozważnej polityki gosp. tegoż >społeczeństwa (i jego wybrańców!).. a, > czy to jest efektem wyborów politycznych, czy oszukiwaniu i nie >płacenia podatków, wyłudzaniu rent i emerytur czy przesadnych >roszczeń związków zawodowych, czy rozdawnictwem pieniędzy >publicznych przez polityków (pod naciskiem LUDU oraz różnych >lobbystów) to efekt jest taki sam.. Gruba, bardzo gruba przesada. Życie gospodarcze i polityczne to jest proces ciągły. Byłoby dla ciebie znacznie lepiej gdybyś nauczył się korzystać z obowiązujących trendów na swoją korzyść i dał sobie spokój z rozważaniami na poziomie państwa których ani nie rozumiesz ani nie masz na to wpływu. > Zresztą najczęściej wszystkie te czynniki występują jednocześnie i > w rezultacie powodują problemy z bilansowaniem > wydatków państwa.. "ponad stan" LUDU kończy się w końcu twardym >lądowaniem.. przyczyną zawsze jest elementarny brak wiedzy >ekonomicznej oraz zwykła głupota i nierozwaga..rewolucja nie >rozwiąże problemu, jedynie edukacja ludzi.. i odrobi na zdrowego >rozsądku czego życzę Wszystkim :) Nie będzie żadnego twardego lądowania. Upowszechnienie wiedzy ekonomicznej daje efekty jedynie na poziomie mikroekonomii, ale nie ma większego znaczenia na poziomie makro czego najlepszym przykładem są rządy PO. Tusk nie robi kompletnie nic, za to doskonale pilnuje słupków i podpowiedzi ekipy PR. Jak na tym wychodzi? PO ma wygrane wybory jak w banku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm.. Re: oj biedny kretynie IP: 178.53.175.* 02.04.10, 23:29 do Macho :) Niestety widać, że masz poważne problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem.. A cała reszta Twojej wypowiedzi tylko potwierdza to co napisałem wcześniej.. Więc albo jesteś ekonomicznym ignorantem, albo zwykłym ideologiem (wnioskuję z treści Twojej wypowiedzi, że reprezentujesz obie cechy),a Twoje zacietrzewienie może Ci zaszkodzić na zdrowie :) Napisałeś: "Hmm do tej pory nie zauważył, że poprzednie kredyty spłaca się przez zaciąganie następnych. I to działa, praktycznie wszystkie państwa w ten sposób rozprawiają się z problemem spłaty poprzednich zobowiązań." Wielkie odkrycie :) Jakbyś nie zauważył napisałem jedno zdanie niżej cytuję: "państwa i społeczeństwa bankrutują w momencie gdy nie mogą znaleźć jeleni finansujących dalsze "życie na kredyt" " Bo widzisz może 20-30 lat można sobie tak żyć na kredyt, ale w skrajnych przypadkach może to w końcu doprowadzić do sytuacji,że skala zadłużenia oraz narastające odsetki spowodują uruchomienie spirali zadłużenia (czy to jest Państwo czy obywatel czy instytucja np. firma schemat działania jest analogiczny) która może się skończyć bankructwem delikwenta.. więc to może działać do pewnego momentu, o ile nie zostanie przekroczony punkt graniczny.. a punktem tym jest zaufanie do podmiotu wśród dłużników oraz dawców kapitału.. oraz już istniejący dług! w przypadku Grecji jest coraz bliżej do negatywnego scenariusza.. przy każdej kolejnej aukcji obligacji Grecji spada popyt inwestorów, a rośnie premia za ryzyko (wyrażana w % obligacji rządu Grecji).. a bankructwa państw nie są niczym niespotykanym w ekonomii, było ich wiele w przeszłości (ostatnie głośny przypadek to Argentyna, ale nawet takie Niemcy bankrutowały - radzę zainteresować się nieco historią ekonomii).. jednie znaczące reformy mogą jeszcze dać szansę na uniknięcie krachu tego kraju oraz inne działania (np. renegocjowanie terminów zapadalności spłat już istniejącego długu etc.).. Dalej piszesz: "Bankructwa państw należą do wyjątkowo rzadkich zdarzeń i praktycznie nigdy nie ma to związku z brakiem dopływu "jeleni" ale z brakiem możliwości finansowania poprzednich długów. "Jeleni" nie brak, ze spłatą długów też nigdy od 20 lat nie mieliśmy problemów." Chyba "logika" nie była nigdy Twoją mocną stroną :) W drugiej części zdania sam sobie przeczysz :) Przecież to inwestorzy (krajowi czy zagr.) finansują długi państwa (rollout debt), a jak ich zabraknie to następuje sytuacja, którą sam określiłeś jako "brakiem możliwości finansowania poprzednich długów". Teraz przeczytaj sam siebie raz jeszcze i pomyśl, to naprawdę nie boli :) Reszty Twojej wypowiedzi nie ma co komentować, bo to są same ogólniki i niestety kolejne przejawy ignorancji ekonom.. Wyrażasz typową i często spotykaną na wielu forach postawę "negacji" bez przedstawienia jakichkolwiek argumentów merytorycznych w poruszanym temacie. Ponadto ostatni akapit nie na temat, ten artykuł dotyczy ekonomii, a Ty sprawiasz mi wrażenie politycznego agitatora :) I mam w nosie jaką partię popierasz.. polecam poszukać innego forum :) Bez odbioru. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 03.04.10, 15:26 Pokaz mi choc jeden przypadek realnego bankructwa panstwa, tj. z komornikiem wkraczajacym do skarbu panstwa... Przeciez dzisiejsze USA sa niewyplacalne, i to conajmniej od czasow Reagana, jak nie Nioxona, i co z tego? Brna dalej w dlugi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm.. Re: oj biedny kretynie? IP: 178.53.179.* 04.04.10, 17:21 Wielokrotnie różne państwa w historii bankrutowały (innymi słowy były niewypłacalne). Ostatnio choćby Argentyna.. Zresztą jakbyś poświęcił kilka minut to bez problemów można na ten temat znaleźć tony informacji w interncie: forsal.pl/artykuly/401929,panstwowe_bankructwa_to_niekonczaca_sie_opowiesc.html Co do USA.. jeżeli nadal ten kraj będzie tak nieodpowiedzialnie prowadził swoją politykę fiskalną to, gdzie jest napisane, że USA nie mogą w przyszłości zbankrutować ? jest to całkiem realny scenariusz, choć w ich przypadku może to prostu przeciągnąć się w czasie.. bankructwo tego kraju uderzy rykoszetem w gosp. światową, w szczególności w Europę, Azję (Chiny/Japonia/Indie) czy Bliski Wschód (kraje Zatoki Perskiej mają ogromne aktywa denominowane w $).. w interesie całego świata jest więc utrzymanie status quo, ale i to może kiedyś się skończyć.. przyspieszyć może ten proces upadek dolara (który na dzień dzisiejszy w długim terminie wydaje się kwestią czasu, choć pewnie szybciej raczej zobaczymy upadek euro :) ) oczywiście to może się zdarzyć przy pesymistycznym założeniu, że USA nadal będą szły tą samą drogą.. na dzień dzisiejszy dług USA w stosunku do PKB jeszcze daleki jest do stawiania takich kategorycznych tez.. wiele krajów europejskich ma większe problemy.. choć negatywny trend jest widoczny.. ponadto USA mają nadal najwyższe ratingi, w przypadku kryzysu to właśnie dolar był i jest tzw. "bezpieczną przystanią" (co było widać w latach 2007/2008 w trakcie spadków na giełdach światowych!).. oznacza to,że mimo kłopotów nadal zaufanie do tego kraju wśród inwestorów jest na wysokim poziomie w stosunku do reszty świata.. ale i to może się zmienić.. sytuacja rozwija się dynamicznie i nie ma co gdybać, wszystko zależy od polityki władz USA w najbliższych latach.. może i tam nastąpi przebudzenie.. kolejne lata powinny pokazać, który scenariusz ma największe szanse realizacji w przyszłości.. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 04.04.10, 20:12 Nie, nie bankrutowaly, tylko zawieszaly obsluge swych dlugow, i nic im zrobic nie mozna bylo, gdyz panstwa sa z definicji suwerenne... A te "ratings" sa tyle warte, co papier, na ktorym sa wydrukowane... Po prostu USA zyja ponad stan od czasow brudnej, niepopularnej i przegranej wojny w Wietnamie, ktora rzad USA mogl finansowac tylko zaciagajac kolejne dlugi i drukujac "pusty" pieniadz. I stad tez Nixon musial zawiesic "tymczasowo" wymienialnosc USD na zloto juz w latach 1970tych. A pozniej przyszedl Reagan, ktory zadluzyl USA tak, ze juz nigdy Stany z tego dlugu nie wyjda. Co prawda dzieki tym dlugom, rozpadl sie ZSRR, ale to bylo pyrrusowe zwyciestwo USA... Pozdr. Kagan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: oj biedny kretynie? IP: 109.243.207.* 04.04.10, 20:43 a jakie jest zadluzenie portugalii? gdzie portugalia prowadzila wojne? Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: oj biedny kretynie? 04.04.10, 22:40 hahahah, a aron na PiS głosuję, partie "Zabrać bogatym dać biednym", "Polska solidarna" jak za czasów ZSSR, buhahahahahahahahahaha lewus jeden będzie innych od lewusów wyzywał, śmiech na sali, buhahahahahahahahahaah Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: oj biedny kretynie? IP: 109.243.171.* 05.04.10, 06:06 nie stac cie bidoku nawet na zakup Jelcza z Loziny dlatego sie frustrujesz skocz.pl/jelczsothinka wyrzucili cie z klity na nowym dworze bo nie byles w stanie splacac kredytu zabrali ci samochod musisz wisiec na rurce w tramwaju stad twoja frustracja buahahahahahahaa a i na bilety cie nie stac musisz wypatrywac kanarow buahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:06 A po co mi Jelcz? A mieszkalem kiedys nie w N. Dworze, ale w Jablonnej... Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 21:24 ten Jelcz to nie było do ciebie, tylko dla tego filksdojcza z lissy Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 21:26 ty sobie kup Maza białoruskiego www.maz-auto.pl/ aczkolwiek bank portugalski nie da ci kredytu, ale to może i dobrze bo te MAZy mają zdaje się silniki japońskie, a tylko buda jest łukaszenkowska Odpowiedz Link Zgłoś
drniehabil Re: oj biedny kretynie? 15.04.10, 19:59 A po co mi kredyt? Zreszta go mam, ale nie uzywam. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:11 A co mnie obchodzi to zadluzenie? Uwazam, ze jest za male, bo np. odlozono o rok rozpoczecie budowy linii szybkiej kolei z Porto przez Lizbone do Madrytu, aby zmniejszyc to zadluzenie. Portugalia do roku 1974 prowadzila zas kolonialne wojny w Angoli i Mozambiku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm.. Re: oj biedny kretynie? IP: 178.53.179.* 04.04.10, 21:46 nie bankrutowały ? zwij sobie to jak chcesz.. w terminologii ekon. niewypłacalność państw = bankructwo.. a nie spłacanie długów jest tylko tego konsekwencją.. nie wiem po co to całe filozofowanie i czepianie się słówek :) sens jest takim sam.. pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: oj biedny kretynie? 05.04.10, 13:09 Niewyplacalnosc to nie jest bankructwo. Niewyplacalnosc to jest termin ekonomiczno-ksiegowy, a bankructwo to jest termin prawny. Wiele firm jest niewypalcalnych, ale nie oglasza bankructwa, a sa tez przyaddki, ze firma jest wypalcalna, ale opalca sie jej oglosic bankructwo, np. aby pozbyc sie sporej czesci pracownikow... Pozdr. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Iluzja demokracji IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:56 Obecne rzady, czy to w UE, czy w USA, pochodza tak samo z wyboru jak w ChRL. Tyle, ze w ChRL rzady mianuje partia, fomalnie komunistyczna, a w UE czy w USA o tym, kto bedzie u wladzy decyduje kapital, glownie finansowy (Wall Street). Tak wiec w UE i w USA mamy dzis plutokracje (rzady elity pieniadza) z elementami ochlokracji, czyli rzadami zwyklej choloty... Wiecej na temat rzadow elit i iluzji zachodniej demokracji w pracach V. Pareto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAGAN Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:52 Jest alternatywa dla kapitalizmu, i to nie jedna. Probllem jest zas glownie to, ze media sa dzis kontrolowane przez kapital, ktory z defincji jest za utrzymaniem kapitalizmu, i to za wszelka cene... :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 02.04.10, 19:35 tak tak w Kubie w Korei Pn. i na Białorusi nie ma kryzysu. Jest alternatywa dla kapitalizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmo Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 02.04.10, 21:16 socjalizm w wersji białoruskiej, kubańskiej, czy koreańskiej zbankrutował szybciej niż kapitalizm, więc nie jest żadną realną alternatywą dla kapitalizmu. Problem w tym, że alternatywa do tej pory nie została jeszcze wypracowana. Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 02.04.10, 22:10 W Korei Pln. to socjalizmu nigdy nie bylo... Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 02.04.10, 22:09 W Korei Pln. jest neofeudalizm, Kuba byla by najbogatszym krajem Ameryki Lacicnskiej gdyby nie blokada ze strony USA, a na Bialorusi rzeczywiscie nie ma kryzysu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 03.04.10, 05:28 A po co Kubie do szczęścia jest potrzebny handel z USA? Czy kraj socjalistyczny nie może dać sobie rady handlując z Rosją i Wenezuelą? Na Białorusi nie ma kryzysu? A jaki jest wzrost? 10%? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosmo z bagien Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 03.04.10, 09:35 nie jestem fanem ani Kuby, ani Białorusi, ale to w kapitalizmie kryzys zaczyna się gdy następuje stabilizacja (czyli 0 wzrost gospodarczy), gospodarki socjalistyczne nie są aż tak uzależnione od wzrostu jak kapitalizm. To jedna ze słabszych cech kapitalizmu, potrzeba nieustannego wzrostu, a tym samym ekspansji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Alternatywa dla kapitalizmu IP: 91.200.94.* 03.04.10, 11:22 no właśnie. Wiec czemu jeszcze siedzisz w dzikim kapitalistycznym Rydzykolandzie? Dlaczego nie wyjechałeś na Białoruś? Czyżbyś liczył jeszce na to że kapitalizm się odrodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 03.04.10, 14:57 To do mnie? Ja siedze w kraju a zachodzie Europy, gdzie rzadza socjalisci a w opozycji najsilniejsi sa komunisci i socjaldemokraci... Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Alternatywa dla kapitalizmu 03.04.10, 15:19 Otoz to - kapitalizm, szczególnie wolnorynkowy, jest sytemem mocno niestabilnym, i bez ciągłej a nieprzerwanej ekspansji (ktora jest po prostu fizycznie nie mozliwa w tym systemie, ktory nie ma praktycznie żadnej kontroli nad gospodarką) popada w cykliczne kryzyzy. Niestety, Schumpetr nie miał racji pisząc o "kreatywnej destrukcji", gdyz w dzisisiejszym kapitalizmie wolnorynkowym obserwujemy destrukcję, ale nie kreatywna, a tylko mocno destruktywną... :( lech.keller@gmail.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Dla bredzącego, że można ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:19 Ci którzy pracują. Nie dopuszczą do wybrania tych którzy oferują kołacze bez pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Re: Dla bredzącego, że można ... IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:27 Nie dopuszczą...? a kto rządzi...? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Dla bredzącego, że można ... 02.04.10, 22:11 Ci co pracuja, powinni wreszcie przestac uttrzymywac rzesze pasozytniczych kapitalistow, bankierow i politykow.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OK_o Pitu-pitu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.10, 10:02 A zycie swoje. 1) Obecny kryzys jest inny niz kazdy poprzedni paru niezlych specjalistow okreslilo go jako "kryzys w zwolnionym tempie" i jak na dzien dzisiejszy to nie osiagnal on dna. "Zwolnienie" tempa jak i poglebienie kryzysu nastapilo poprzez gigantyczne wstrzykiwanie pieniedzy pozyskanych jako dlug w specyficzne sektory gospodarki swiatowej. Ten wlasnie dlug jest kamieniem u szyi tak gospodarki swiatowej jak i szarych Kowalskich ktorzy albo beda musieli wbic zeby w sciane i splacac albo pokazc gest Kozakiewicza i sie zbuntowc. Mozna do smierc deliberowac o ekonomii ale jak bieda z glodem zapuka w drzwi to logika jakos tak inaczej pracuje i agresja przejmuje kontrole. Nie wierzycie ? Poczytajcie o Republice Waimarskiej na przyklad. Hitler byl wyborem slepych kretynow ale byla ich wiekszosc demokratyczna. BTW czy zmiana systemu z Realnego socjalizmu na obecny (jakkolwie go nie nazwac) byla mimo wszystko krokiem we wlasciwa strone ? Nastepny krok, pod warunkiem ze nei bedzie w strone dyktatury, moze byc niezbedny i kozystny. A to, ze istnieje przed nim opor jest calkowice normalne. Zawsze ludzie boja sie nieznanego. Coz powiedziec ?! Zacytuje pewnego znanego Polaka: " Nie lekajcie sie" ludziska i Wesolych Swiat ! Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Pitu-pitu 03.04.10, 15:10 Mysle, ze dzis mamy w Polsce dosc realny kapitalizm rynkowy, z jego wszystkimi, jakze licznymi wadami. A realnego socjalizmu to w Polsce nigdy nie bylo, byla zas dosc skrajna forma kapitalizmu panstwowego... Tak wiec kapitalizm w Polsce zawiodl po raz kolejny. Czas wiec na inne rozwiazania! Np. na uspolecznienie wielkich firm, zamiast ich upanstowienia, jak to kiedys, i to blednie, zrobiono w PRLu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Pitu-pitu IP: 109.243.219.* 03.04.10, 17:41 a czy ktos kaganku broni ci kupic np. akcje orlenu na gieldzie jak chcesz go uspolecznic? a z tym hdi kuby to jak wyglada hdi waszej ukochanej bialorusi i rosji? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Pitu-pitu 03.04.10, 22:50 Zalosny jestes. Aby kupic pakiet kontrolny, to trzeba pozyczyc pieniadze w banku. A jak to jest dobra inwestycja, to bank ci nie pozyczy, gdyz woli sam kupic te akcje... I nie moja wina, ze tak przez ciebie nie lubiana Kuba ma tak wysokie HDI! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Pitu-pitu IP: 109.243.251.* 04.04.10, 07:03 no wlasnie. wiec mozesz w kazdej chwili wyprowadzic sie na bialorus, gdzie lukaszenko da ci za darmo pakiet kontrolny np. rafinerii w mozyrzu, no nie? nie bedziesz musial niczego pozyczac w banku, zreszta banki na bialorusi sa znane z tego ze pozyczaja pieniadze bez koniecznosci zyrowania itp. jezeli kuba i bialorus maja wysokie hdi to po co siedzisz w polsce gdzie jest niskie hdi? wyprowadz sie na kube, wyprowadz sie na bialorus, ktos cie tu trzyma na sile? rydzyk paszport ci zabral? Odpowiedz Link Zgłoś
donaldthedean Re: Pitu-pitu 04.04.10, 12:28 Ile razy mam ci pisac, ze nie mieszkam w Polsce, a na zachodzie Europy, gdyz w Polsce nie sa uznawane me australijskie kwalifikacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zorbas Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.broker.com.pl 02.04.10, 13:23 Zeus Was opuscił czy co? Gdzie największe lesery Europy oddadza pieniądze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: optymista Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 94.127.109.* 02.04.10, 13:27 nawet po tak dramatycznych podwyżkach podatków, mają VAT niższy niż w Polsce :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek No i Litwa wyjdzie z tego kryzysu na 100 %, czego IP: *.direct-adsl.nl 02.04.10, 13:35 nie da sie powiedzieć o Grecji, Hiszpani czy niestety Polsce, gdzie politycy różnych opcji oszukuja spoleczenstwo, placac emerytury i renty z kredytów i robišc coraz wieksze długi dla młodych Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logik dlaczego u nas nie obciąć administracji o 30% ? IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:40 skoro firma pn. "3 RP" cienko przędzie to zwolnienia albo obniżki pensji powinny być gdzie tu równość konstytucyjna ? dlaczego urzędasy stoją "ponad" każdego normalnego obywatela w Polsce można zwolnić, a ich NIE a w dodatku ciągłe podwyżki ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: dlaczego u nas nie obciąć administracji o 30% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:22 Dlatego że do załatwienia dowolnej pierdy wymagane są dokumenty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malkontent Litwini - ludzie przyszłości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:40 Cały naród został wyruchany przez nieodpowiedzialnych bankowców i polityków, a teraz został dodatkowo wyruchany z pieniędzy żeby ratować sytuację. I nie protestuje. To jest właśnie niedokończona transformacja i jej efekty, przez ostatnie 20 lat wyhodowano w Europie Środkowo-Wschodniej całe pokolenie ludzi w letargu których następnie pozbawiono jakiegokolwiek wpływu na politykę, a teraz się im zabiera pieniądze i stawia za wzór, że jak na porządnych niewolników przystało siedzą cicho i zbierają bawełnę. Brawo, kto następny, Polacy? Też nawet nie piśniemy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Litwini - ludzie przyszłości IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:15 W Polsce istnieje wyjątkowo rozbudowany aparat terroru wobec obywateli. Praktycznie każda służba ma prawo zakładać podsłuchy i prowadzić rozległą inwigilację. Zbyt aktywni przeciwnicy PO zostaną wyeliminowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: semeon Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 13:45 A kiedy u nas pensje budżetówki niższe o 30%? A kiedy u nas VAT 21%?, A kiedy u nas ograniczenie lipnych rent i obniżenie wygórowanych emerytur? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zigzaur Grecy wypiąć się na bankierów i nie płacić IP: *.privacyfoundation.de 02.04.10, 13:45 Brawo Grecja. Ile można utrzymywać tych kryminalistów bankierów. Może Grecy do finansów podchodzą zbyt lekko ale działania mafii bankowej są jeszcze gorsze. Każdy rząd wie że obecne długi są niespłacalne. Mimo wszystko pod dyktando kryminalistów z banków biorą pożyczki na bardzo niekorzystnych warunkach. Społeczeństwa nie powinny w żaden sposób czuć się zobligowane do spłacania tych kryminalnych zobowiązań. Bankierów pod samosąd a finanse państwa tylko na gospodarke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe jasne IP: *.chello.pl 02.04.10, 13:53 Litwa już była stawiana jako wzór, jak i Irlandia, czy inne tygrysy - usa niech zacznie od siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozbawiony Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:59 Co prawda Grecy oszukiwali, zyli ponad stan, masowo unikali placenia podatkow zadajac jednoczesnie coraz wiecej od Panstwa. Ale to nie oni winni tylko ci krwiozerczy bankierzy. Zigzaurze diagnoza jest prosta. Jestes idiota. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:24 I co w tym dziwnego. W 1980r hołota z Solidarności zachowywała się identycznie jak Grecy. Chcieli więcej, bo przecież władza ma tylko nie chce dać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g Re: biedny, glupi zigzaur IP: *.legnica.vectranet.pl 02.04.10, 16:49 A ty kretynem i co z tego wynika? PS. Nicka powinieneś chyba zmienić na zabawiacz albo rozśmieszacz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kajet Grecja to jednak nie litwa IP: 94.254.145.* 02.04.10, 13:49 Primo, Litwini po obcięciu wydatków o 9% PKB wciąż mają deficyt na poziomie 9% PKB. Grecja nie jest w aż tak złej sytuacji. Po drugie, Grecja ma zakładnika w postaci strefy euro, w której wszyscy robią w gacie, że bankructwo może niedużego, ale znaczącego członka tej strefy zdestabilizuje eksperymentalną wspólną walutę. Grecja może skrzyżować ręce i powiedzieć "no to nas ratujcie". Litwa nie należy do strefy euro i jest mniejsza od Grecji. Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk Skąd on wziął ten brak protestów!? 02.04.10, 14:02 I po trzecie - na Litwie jednak były protesty: Litewska policja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy przyszli pod gmach Sejmu, by zaprotestować przeciwko działaniom władz nakierowanym na drastyczne oszczędzanie ze względu na kryzys gospodarczy. W starciu z policją rannych zostały trzy osoby - jeden policjant i dwóch cywilów. Protestujący usiłowali bezskutecznie wedrzeć się do parlamentu. Budynku strzeże 300 policjantów, w tym połowa funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przeszkolonych do tłumienia zamieszek. wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sa-ranni-w-protestach-w-Wilnie---policja-uzyla-gazu,wid,10757583,wiadomosc.html?ticaid=19eae Odpowiedz Link Zgłoś
jacggg Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? 02.04.10, 14:31 Celne uwagi, kajet-rydzyk. Bardzo celne. Ja bym może uzupełnił, że euro już nie tyle jest walutą eksperymentalną, co bardzo realną. :) Co najwyżej Europa zdaje się być nie do końca przygotowana do wspólnej waluty, ale osobiście wątpię by tak śmiały projekt dało się realizować według idealnego grafika w połączeniu z kompleksowymi przygotowaniami w postaci przeorania systemów finansowych państw zawczasu umożliwiających prowadzenie bardziej spójnej polityki finansowej w skali całej UE, całkowitej likwidacji barier dotyczących swobody zatrudnienia, itd. To jest złożony proces, na który negatywnie wpływa (komplikuje go) wiele czynników o charakterze "odśrodkowym", że się tak wyrażę (partykularyzmy i historycznie uwarunkowane skłonności protekcjonistyczne np. Francji od czasów Colberta czy Niemiec - o ciągle ogromnie izolującej się i niezmiernie przywiązanej nie tylko do swojego funta Wielkiej Brytanii nawet nie wspominając, duże a czasem ogromne różnice między poszczególnymi krajami i regionami, mnożone obawy i wątpliwości - czasem bardziej, czasem mniej przekonujące). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:10 W Polsce oskarżą cię o pedofilie i nie wyjdziesz z pierdla przez lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Skąd on wziął ten brak protestów!? IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 17:59 Jak w Sojuzie! rydzyk_fizyk napisał: I po trzecie - na Litwie jednak były protesty Litewska milicja użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy przyszli pod gmach Ludowego Sejmu, by zaprotestować przeciwko działaniom władz nakierowanym na drastyczne oszczędzanie ze względu na kryzys gospodarczy. W starciu z milicją rannych zostały trzy osoby - jeden milicjant i dwóch cywilów. Protestujący usiłowali bezskutecznie wedrzeć się do budynku parlamentu. Budynku strzeże 300 milicjantów, w tym połowa funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przeszkolonych do tłumienia zamieszek. Odpowiedz Link Zgłoś
setlers5 Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 13:56 Grecy to zwyczajne nieroby, a Grecja to kraj w którym socjaliści i inne komunistyczne barachło wygrywa wybory od lat. Oni nie poczuli w przeciwieństwie do nas czy Litwinów sowieckiego bata, dlatego bredzą o ideałach socjalistycznych. Społeczeństwo, które w czasie kryzysu potrafi zrezygnować z pewnego statusu materialnego, w czasie prosperity zyskuje dwa razy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: willy Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.pools.arcor-ip.net 02.04.10, 14:13 > Grecy to zwyczajne nieroby, a Grecja to kraj w którym socjaliści i inne > komunistyczne barachło wygrywa wybory od lat. Oni nie poczuli w Akurat dlugow i przekretow finansowych to narobila w Grecji prawica rzadzaca przez ostatnie lata. Podobnie zreszta jak w USA... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leccinum Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:01 >Społeczeństwo, które w czasie kryzysu potrafi > zrezygnować z pewnego statusu materialnego, w czasie prosperity >zyskuje dwa razy. Bajki z mchu i paproci. Sam sobie rezygnuj, ja nie mam zamiaru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć? IP: *.102.221.191.rev.optimus.pt 02.04.10, 18:01 Czemu zwyczajni ludzie maja placic za bledy i luksusowy, a pasozytniczy styl zycia bankierow i politykow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MonX ..napisali Amerykanie,sami mający ponad 1bln$ dług IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.10, 14:05 Jak się to czyta, to aż ręce opadają. Finansjera amerykańska wprowadziła do świata finansów genialną zasadę 10%. Jak bankier Icek Goldmann zarobi dla banku 1 mln $ zysku - to mu się należy z tego 10 % premii. Jak bankier wtopi dla 100 mln $ - to wtedy Amerykanie mają zrobić zrzutkę i pokryć tą stratę, a pan Goldmann łaskawie zgodzi się na obniżenie swojej premii o 10% Grekom się coś takiego nie podoba. Litwini są jeszcze głupi i dają się robić w bambuko. Odpowiedz Link Zgłoś
jot6 Re: ..napisali Amerykanie,sami mający ponad 1bln$ 02.04.10, 14:15 już słyszę ryki Kaczyńskich i ich wielbicieli,gdyby tylko ktoś z rządu próbował przeprowadzić sensowne reformy...oni wyznają zasadę - po nas choćby potop...skoro my nie mopżemy rządzić,to niech się wszystko zawali...a mioże wzięlibyśmy przykład z Litwy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agx A po co u nas reformy? IP: *.kredytbank.pl 02.04.10, 14:38 Przecież u nas nie ma żadnego kryzysu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cc Re: A po co u nas reformy? IP: *.smrw.lodz.pl 02.04.10, 14:46 To niech bank, który Cię zatrudnia dał mi kredyt na warunkach sprzed "kryzysu". Wchodzisz w to? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: willy Czemu USA nie korzystają z tej recepty? IP: *.pools.arcor-ip.net 02.04.10, 14:09 Zamiast ciac wydatki, to robia bailouty, zadluzaja sie dalej na potege i drukuja dolary? A ze na Litwie nie ma protestow to nie dziwota - to kraj postsowiecki, przyzwyczajony do zamordyzmu, gdzie ludzie sie boja wladzy. 15% spadek pkb, 30% ciecia emerytur, 15% bezrobocie i nie ma protestow? Normalne to to nie jest... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Czemu USA nie korzystają z tej recepty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:29 Dlatego, że mają dolara który jest ciągle główną walutą transferową na świecie. USA może drukować dowolną ilość dolarów a i tak znajdą się tacy którzy przyjmą zapłatę w pieniądzu tworzonym z niczego. Ważne tylko że ten dolar będzie honorowany przez innych i problemu nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
pj.pj Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:11 Porównanie liczby mieszkańców: Litwa: ok. 3,5 miliona Grecja: ok. 11,5 miliona Hiszpania: 46 milionów Ateny: ok. 3,6 miliona Madryt: ok. 3,2 miliona Znacznie łatwiej jest przeprowadzać tego rodzaju reformy w kraju, którego cała populacja liczy tyle co stolice pozostałych. Nie jestem ekonomistą, ale nie wydaje mi się, żeby wzorce maleńkich krajów dało się przełożyć na finanse dużych i o zupełnie innej gospodarce oraz strukturze społecznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: *.ptr.magnet.ie 02.04.10, 14:14 Podobnie w Irlandii ciecia w pensji budgetowki nie wywolaly zbyt wielu protestow. Ja bym jednak powiedzial ze to Litwa i Irlandia powinny sie uczyc od Grecji. Juz dwoch managerow jednego z irlandzkich bankow zostalo zatrzymanych za malwersacje ale wkrotce zostali wypuszczeni a pieniadze, dziesiatki milionow, ktore ukradli uznano za stracone. W praktyce pracownicy budgetowki teraz je zbieraja. To paranoja. Winnym nic sie nie stalo a ludzie z usmiechem na twarzy pozwalaja sobie obcinac pensje bo tu nie wypada narzekac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agx Na razie to chyba Grecja kasę dostanie... IP: *.kredytbank.pl 02.04.10, 14:36 od Litwy pewnie też? Odpowiedz Link Zgłoś
mfolga Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:45 to chyba litwini powinni sie uczyc od grekow - ludzie co wychodza na ulice tych pieniedzy nie przepi.. lili tylko ci co nimi rzadza wiec czego tu sie uczyc - siedz cicho pod miotla i jak ci podwyzsza podatki i zmniejsza place za to sama robota to dobrze tylko akurat wyborcza nie mowi dla kogo to dobrze - w tym czasie prezesy i inne ciezko pracujace towarzycho niech dalej imprezuje Odpowiedz Link Zgłoś
ptr0 Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:46 Litwini doświadczyli komunizmu i rozumieją że nie można ciągle wystawiać łap po kasę, bo "państwo" to oni, a nie jakiś sztuczny twór do rozdawania pieniędzy. Grecy i Hiszpanie nie doświadczyli komuny i zawsze za nią tęsknili. A USA bardzo nie chciała pozwolić aby w Grecji rządził socjalistyczny rząd. Odpowiedz Link Zgłoś
stoneborn Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy 02.04.10, 14:58 Nie jest to mozliwe do wyjasnienia, dlaczego New York Times martwi sie o Grecje, zamiast polecic przyklad Litwy, zwlaszcza ciecia plac w budzetowce, rzadowi USA. Liberalne pranie mozgu za granica, pustoglowie w domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niesmak Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 80.48.180.* 02.04.10, 15:00 Chciałbym tylk zwrócić uwagę, że zarówno Gracja, jak i Litwa mają na czym oszczędzać. Zwiększają stawkę VAT z 18 do 21% - u nas od wprowadzenia stawka standardowa wynosi 22%. Zwiększają podatek od zysków firm z 15 do 20% - u nas ten podatek wynosi od dłuższego czasu 19% i nigdy nie był niższy. Mimo wszystko Polska też zadłuża się na potęgę (po 2 miesiącach rząd wykonał 32% deficytu przewidzianego na 2010 (!)) i dąży do takiej sytuacji. Tylko z czego my potem będziemy oszczędzać? Które podatki podwyższymy, skoro mamy już teraz najwyższe dopuszczalne prawem unijnym? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alus Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:14 VAT mogą podwyższyć do 25%, PIT zamrożą kolejny raz progi i ludzie kwalifikujący się w takim GBP do pomocy socjalnej przy tym samym progu w Polsce wpadną w próg 30% a może i 40%. CIT się podwyższy do 30% a emerytury się zmniejszy o 50% i wszystko będzie grało... Nawet debilny pan Balcerowicz, a raczej ludzie którzy się za nim kryli z reformami pana Sorosa (bo wiele polskich ustaw było pisanych w USA przez koszernych doradców a do nas tylko przywiezionych...) nie krył, że przesadzili ze stawką VAT a na problem PEGEErów nie mieli pomysłu więc je ... zlikwidowali. A ludzie wszystko łykną jak pelikany. Wystarczy że znów jakiś Tusku coś obieca i będą się zabijali jeden przez drugiego, żeby na wyborach być trendy. Odpowiedz Link Zgłoś
szefunio1 Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od 02.04.10, 21:37 Progi PIT są już zamrożone. Mało kto to zauważył, ale pisowska ustawa o obniżeniu progów podatkowych (na 18 i 32 proc.) jednocześnie ustanowiła że będą one zamrożene. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 16:42 Max VAT wg. przepisów Unii to 25%. Ma go np. Dania. To nie zmienia faktu, że finanse Polski są wyjątkowo nędzne skoro musimy mieć aż 22% VAT skoro większość krajów zadowala się zdecydowanie mniejszymi stawkami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wind5 co za neoliberalne brednie .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 15:12 może neoliberalne obozy pracy wybudują chłopcy z z NYT w zmeczonej i biednej europie srodkowej, a Grekom gratuluje ze sie nie poddaja globalnemu wyzyskowi spekulantów korporacyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: co za neoliberalne brednie .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.10, 17:10 Jeśli Grecy ulegną będą biedni na lata. Jeśli nie ulegną, zachowają to co mają, a politycy zajmą się pilnowaniem budżetu a nie słupków sondaży, czym trudni się rząd w POlsce. Odpowiedz Link Zgłoś
lord.wiader Re: co za neoliberalne brednie .... 02.04.10, 17:18 Gość portalu: Macho napisał(a): > Jeśli Grecy ulegną będą biedni na lata. Jeśli nie ulegną, zachowają to co mają, Co zachowaja? Deficyt oznacza mniej wiecej tyle, ze wydaje sie wiecej niz sie produkuje. Tak sie nie da. Ani z skali mikro (ciekawe jak dlugo dasz rade wydawac wiecej niz zarabiasz) ani makro. Tym razem moze sie jeszcze uda Grekom naciagnac reszte Europy. Ale jak rypnie w Hiszpanii to i ze strefy euro i z europejskich panstw socjalnych trociny zostana. Wtedy moze wreszcie do "wyborcow" dotrze, ze wartosc pracy nie mierzy sie jej czasem a wartoscia sprzedanego produktu. To co rozumial kazdy szewc w sredniowieczu... Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: co za neoliberalne brednie .... 02.04.10, 17:51 Nawet matematyka mówi, że mogę zadłużać się do poziomu w którym mój dochód przekracza kwotę potrzebną na spłatę odsetek, bo wtedy bank zacznie się burzyć, że zalegam. Ale nawet dość prosta matematyka pokazuje, że pożyczając co roku 10% dochodów (rzadko który kraj ma aż 10% deficytu) na 20% rocznie (to też straszliwe przeszacowanie - obligacje Grecji dają 7%) potrzeba aż 50 lat na to by suma odsetek przekroczyła dochody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Cięcia wydatków: Grecja powinna się uczyć od Litwy IP: 109.243.124.* 02.04.10, 16:16 Cięli równo emerytury? I tym najbiedniejszym też? Jeśli tak, to zarobią na szybszej śmierci tych ostatnich. Ciekawe. choć nie za bardzo, co na to "nasi" decydenci... Odpowiedz Link Zgłoś